REI RSNOTEEJUNG VAN HEDEN. 'AMSTERDAM, 8 Jan. (Slotkoers). 6 pCt. Nederland 1923 100 vijf zes tiende; 6 pCt. Nederland 1922 100 vijf restiende; 5 pCt. Nederland 1918 89 ze ven zestiende; 4% pCt. Nederland 1917 B2%; 2% pCt. Nederl. W. Schuld 53$; 3 pCt. do. Oblig. 63%; 3 pCt. do. Certif. 63y«. Cert. Ned. Hand. Mij. 124%; Aand. Ned. Ind. Handelsb. 123$—124; Aand. Rol. Bank 181—182; Kon. Petrol. Aand. 399—403; Gecons. HoIIandsche 170%— 172; Cult. Mij. Vorstenlanden 179%— 180%; Handelsv. Amsterdam 477—481; Javasche Cultuur 365—368; Aand. Dell Maatsch. 320—325; Amsterd. Rubber 153 154; Nederl. do. 71—77. Ned. Amerik. Vaart 90%91; Nederl. Scheepvaartunie 124; Kon. Holl. Lloyd 15$; Kon. Ned. Stoomb. My. 78$—7.9; Aand. Paketvaart 127%. Gouda A. 80; Philips A. 270$; Jur- gens A. 67—68. Anaconda 831/4; Steels 1051/4'; Erie 23ysSouthern Railway 44%Union Pa cific 138%; Common Marine 93/4; Pre- fered do 351/4; Maxwell Gr. C. v. A. 4 elf zestiende; Maxwell Land Cert. v. Inc. Bonds 12«/i' Prolongatie 5%. Russen Obl. 1880 11. Markt sluit vast voor Petroleum, ver- Üei* prijshoudend. Wisselkoersen. Londen 11.385; Parijs 12.95; Brussel 11.425; Dollar Cable 2.65%. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Koninkl. Ned. Met Fostituut te De Silt. Naar waarnemingen verricht in den morgen van 8 Jan. Hoogste barometerstand 776.7 te Stensele. Laagste barometerstand: 729.5 te Valentia. Verwachting van den avond van 8 tot den avond van 9 dezer. Matige, tijdelijk krachtige Oostelijke, tot 7uidelijke wind, half bewolkt tot be trokken, wellicht sneeuw, afnemende vorst, overdag lichte dooi in liet Westen Temperatuur hedenmorgen om 9 n. 30 gr., 12 uur 28 gr., 3 uur 29 gr. HOOG WATER. Vlissingen. W oensdag 9 Jan. d.uj. 3.20 Donderdag 4.07 Vrijdag 11 4.52 Zaterdag 12 5.36 Zondag is 6.25 baandag 14 t.m. 6.41 Dinsdag I5 7.4 Kampioen schoonrijden voor dames. Gisteren is te Zeist het kampioenschap voor Nederland in het schoonrijden voor dames verreden. De vorige kampioene, mevr. de Boer— Blauboer was wel aanwezig maar dong niet mee. De eerste prys werd toegekend aan mej. J. J. van Wijngaarden te fatrecht met 618 punten tegen 600 punten voor mevr. Woldring v. d. HóópAndré de la Porie, Arnhem. No. drie was mevr. D. Vogelenzang, Doorn. Een nieuwe r ij der. Bij de Zondag te Oud Karspel ge houden schaatswedstrijd om het kam pioenschap voor Noord Holland was win naar op alle drie afstanden (500. 1500 en 5000 M.) de nog jeugdige Willem ICos uit Oud Karspel, die over de afstanden den tijd maakten van 55>/5 sec., 2 min. 52% sec., en 10 min. 12 sec. Het Hand. vertelt van dezen rijder nog het volgende; Én ten slotte hadden alle Oud-Kar- spelers toch nog zeer veel pleizier van dezen provincialen kamp Omdat hun kam pioen „hun" Willem Kos er in slaagde op de drie afstanden te zegevieren. En wel zóó gedecideerd, dat een der be stuursleden tot den officieelen vertegen woordiger van den K.N.S.B., den heer G, A. W. van Laer, de opmerking maakte, of dat nu niet een rijder voor Davoswas? Waarop deze official zonder verder be denken decideerde: „Als Willem Kos een pas krijgt, kan hij morgen mee". Morgen, dat was gister, Maandag. En Willem Kos is dan ook reeds op weg naar „boven" om er deel te nemen aan de wedstrijden op 16 en 17 Januari. En heel Oud Karspel vergezelt zijn jon gen kampioen in gedachten! Van dezen 19-jarige zullen wij zeker later nog wel eens hooren. Wel aardig is, dat deze Kos rijdt op „Noren", die hem verleden jaar door de ijsclub in een vroolijke bui was er voor rondgegaan zijn aangeboden. En dat nu zijn broer Jaap Kos, ook al zoo'n stoere Ilollandsche knaap, op dezelfde wijze aan ren-schaatsen wordt geholpen. €mser-Water sinds een lange rij van jaren het on overtroffen geneesmiddel tegen hoest, verkoudheid en alle aandoeningen der slijmvliezen. flngez. Mad.) LAATSTE BERICHTEN. UIT MIDDELBURG, Door den fungeerden commissaris van politie is in overleg met het gemeente bestuur, heden aan enkele baanvegers toestemming verleend om de vesten, waarop tot nu werd schaatsengereden, te vegen; zulks om bij verder vriezend weder het ijs zoo goed mogelijk te doen zijn, speciaal voor hen, die wachten op de officieele goedkeuring van het ijs, alvorens zich op de vesten te wagen. Deze maatregel houdt echter niet in, dat de fung. Commissaris de verant woording op zich neemt voor de b e- trouwb aarheid van het ij s De latere keuring van het ijs, zal moeten beslissen of tot officieele goed keuring kan worden overgegaan. HET MINISTERIE. Naar aanleiding van vragen van ver schillende zijde gesteld, omtrent het al dan niet aanblijven van enkele ministers, meent het Ned. Corr. Bureau te kun nen mededeelen, dat het kabinet zijn werkzaamheden zal blijven voort zetten in de samenstelling zoo als die was op het tijdstip waarop het ontheffing van zijn ambt had verzocht. AANGEREDEN DOOR EEN TREIN. De sneltrein uit Amsterdam, vertrek kende om 9 uur 53 in de richting Amersfoort, heeft vanmorgen bij den spoorwegovergang van de Czaar Peter straat naar de Handelskade een wagen bespannen met twee paarden aangere den. Er zijn geen personen getroffen. Alleen is een der beide paarden het slachtoffer geworden. DE ELFSTEDENTOCHT IN FRIESLAND. Het bestuur van de Elfstedenveree- niing heeft in zijn gister gehouden ver gadering besloten de inschrijving voor deelname aan dent ocht te openen. De deelnemers aan dien tocht te openen. De gelegenheden in twee klassen mededin gen, voor tocht en voor wedstrijd. De aangifte moet mondeling of schriftelijk geschieden bij den heer J. M. Kingma, secr der regelingscommissie, Willems kade 8, Leeuwarden. De definitieve datum voor het hou den van den tocht is nog niet vastge steld, daar nog enkele trajecten bebaand moeten worden. Waarschijnlijk zal hij niet vóór Zaterdag gehouden worden. STAATSLOTERIJ. Op onderstaande nummers vielen de volgende prijzen: (Onder voorbakoud), f 25000: 21145 f 5000: 22275 f 1000: 6140 f 400: 5861 f 100: 6216 12309 18357 19637 22960 BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 8 Jan. 3 uur. De effectenbeurs had vandaag een kalm voorkomen en het zakenverkeer was niet omvangrijk, terwijl de koersen bijna allerwegen een neiging tot afbrok kelen aan den dag legden. Op de tabaksafdeeling was de handel aanmerkelijk ingekrompen. Sumatrasoor- ten openden op de vorige stopprijzen, en liepen vervolgens ietwat terug. Gedurende het beurs verloop waren de koersvariaties echter niet groot. In oliewaarden ging weinig om. Konin klijken zakten weer beneden 400. Gecon- solideerden vrijwel onbewogen in de markt. Suikeraandeelen hadden een ongeani meerd aanzien en kwamen in meerdere gevallen op een eenigszins verlaagd koerspeil terecht. De belangstelling voor scheepvaarten was belangrijk afgenomen, doch de koer sen der meeste soorten verschilden maar weinig bij die van gisteren en de stem ming was niet slecht. Rubberfondsen op een weinig gewijzigd koerspeil afgedaan. Van de aand. handelsvennootschappen konden Compania's zich tamelijk handha ven. Van de Amerikanen werd eenige aan dacht aan sommige spoorwegen geschon ken, zooals Southern Railway en Erie, die hooger genoteerd werden. De meeste Amerikaansche fondsen leg den trouwens een vaste houding aan den dag. Prolongatie 5%. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 8 Jan. 3 uur. De cijfers tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. Londen 11.38% (11.411/,) Berlijn 0.59% (0.58%) Parijs 12.95 (13.32%) Brussel 11.42 (11.72%)- Zwitserland 46.10 (46.12%) Weenen 0.0037% (0.0037%) Kopenhagen 46.45 (46.60) Christiania 38.— (38.30) Stockholm 70.- (69.90) New York 2.65% (2.64%) DE BRAND TE POPLAN. LONDEN, 8 -Jan. V. D. De brand te Poplan aan de Thames smeulde gisteren morgen nog steeds. De schade wordt ge raamd op 100.000 pond sterling. DE IT ALIA AANSCHE LUCHTVLOOT BERLIJN, 8 Jan. V.D. De Italiaansche bladen melden dat hel aantal vlieg tuigen der Italiaansche luchtvloot legen, het.voorjaar van 1000 tot 4500 zal wor den vermeerderd. VENIZELOS ZIEK GEWORDEN. MILAAN, 8 Jan. V. D. De bladen mel den uit Athene, dat Venizelos tijdens de zitting der Nationale Vergadering ziek is geworden en lijdt aan een ernstige hart kwaal. Hij moest onmiddellijk naar zijn woning worden vervoerd. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Bij den landbouwer J. H. te Boe- kelo is een varken uit het hok gehaald en vlak achter diens huis in een weide ge slacht. Aan den Steenbergschen weg on der Dinteloord, werd Zaterdagavond laat zekere v. I. door een drietal gemaskerde individuen aangevallen en mishandeld. Dat de mishandeling van minder ernsti- gen aard was, is vermoedelijk daaraan te danken, dat de aanranders spoedig zagen, dat zij niet den door hen ge- zochten persoon te pakken hadden. Een ingesteld onderzoek bleef zonder resul taat. In de Spuistraat te Amsterdam is Zaterdag een 75-jarige weduwe door Jasverstikking om het leven gekomen, ïen tweede vrouw werd bewusteloos naar een ziekenhuis gebracht. Een gummislang was van een gasleiding ge raakt. Zaterdagmiddag omstreeks halfdrie heeft de weduwnaar J. R. in een per ceel in de Van Hoogendorpstraat te Am sterdam op een vrouw, de 39-jarige C. W. W., met wie hij sedert een half jaar samenleefde, een schot uit een revolver gelost en zich daarna zelf in de borst geschoten. De vrouw werd in den schouder ge troffen. Haar toestand is niet ernstig. De toestand van den man is levensgevaarlijk. Tengevolge van den grooten druk, door het stijgen van het kanaalwater veroorzaakt, is de dijk langs het kanaal Brugge-Ostende doorgebroken. Als gevolg hiervan is vermoedelijk ook de drinkwatervoorziening in het onge- ongereede geraakt. De slager S. uit de Koestraat te Tilburg, die Donderdag bij het slachten van een rund door het vallen van het schiefapparaat door een schot getroffen werd en een kogel in het onderlijf kreeg, is gisternacht in het ziekenhuis aan de gevolgen bezweken. HET IJSVERMAAK EN DE IJSONGE- Lukken. Uit alle deelèn van ons land komen berichten over het ijsvermaak, dat voor al Zondag aah duizenden een hoogst aan gename ontspanning bracht. Onder de schaatsenrijdsters op de banen van de- Haagsche IJsclub, werd ook H. K. H. prinses Juliana opgemerkt. De Zuiderzee ligt dicht en daardoor was Marken o.a. voor tallooze rijders het doel van hun tocht. Maar natuurlijk komen ook berichten over tal van ongelukken, veelal is het lichamelijk letsel dat veroorzaakt wordt. Ook meermalen van door het ijs ge zakte personen, die gelukkig bijtijds op het droge kondenworden gebracht. Hieronder laten wij ongelukken volgen, die minder goed afliepen. Te Zegveld is de 4-jarige M. door het sneeuwijs gezakt en verdronken. In de rivier de Eem 'n half uur boven den mond bij 't schaatsenrijden is verdronken de ongehuwde 22-jarige J. S. Zijn lijk was Zondag nog niet opgehaald., Ook laten wij nog de volgende bijzon dere reddingen volgen- Zondagmiddag zakte, naar de N. R. Crt. meldt, een 21-jarig meisje door het ijs van de ijsbaan in het Wijkerveld te Maastricht, Een meisje dat haar wilde helpen ging eveneens te water, maar was spoedig builen gevaar. Inlusschen brok kelde het ijs maar af en toen een 21- jarige man een poging waagde om het eerste meisje te helpen, zakte ook hij door het ijs. Met vlotten en planken kon men den man tenslotte op het droge, halen. De positie van het meisje werd steeds benarder toen de rijksambtenaar, van Swieten gekleed te water sprong en het genoegen smaakte het meisje be houden aan den kant te brengen. Nadat de drenkelingen zich van droge klecren voorzien hadden konden zij allen huis waarts keeren. Om verdere ongevallen1 te voorkomen ontruimde de politie oolc met het oog op de duisternis de baan. Men meldt aan de ,„Tel." uit Durger- dam 1 j I Tijdens de wedstrijden op het Buiten-, IJ zag een 9-jarig knaapje een vogel j langs het ijs fladderen. Hij wilde het beesl vangen en volgde hel op schaatsen al verder en verder, totdat het dier nabij den vuurtoren op een pas loegevroren wrak neerstreek. Op korten afstand zakte op deze eenzame plaats het kind tot den hals door 't ijs. Gelukkig werd dat van verre opgemerkt door een spieringvis- scher. Deze schoof den drenkeling onder eiken arm een lange visscherslat, kroop er heen en slingerde een jas naar het kind. Dit beet in de jas, en zoo werd lu»J aan zijn tanden voorzichtig op het ijs ge trokken en gered. Nadat Schiermonnikoog acht dagen; van post verstoken is geweest, omdat de postboot wegens het ijs den dienst had gestaakt, is gisterenmorgen de post door twee vliegtuigen uit den Helder overge- bracht. De baanvegers op de ijsbaan der] „Kweekschool" te Groningen, hebben Zondag het bijltje er bij neergelegd. Zij vroegen om een uurloon van 85 cent, terwijl het bestuur hun 70 ets. wi'lde geven. Op de gewone dagen verdienen zij 50 ets. per uur. Berichten van strenge vorst komen nu vooral uit het centraal Noordelijke deel der Vereenigde Staten. Een twaalftal personen worden reeds als overleden, ten gevolge van bevriezen gemeld. De grootste koude heerscht te Virginia in den staat Minnesota ,waar temperaturen tot 39 gr. Fahr, onder nul worden ge registreerd. Ook voor New-York wordt vriezend weer voorspeld. Duizenden negers, die aldaar werkzaam zijn, vluchten naar het nog warme Zuiden. SLEDE-ONGEVAL. Eenige kinderen van de Nederlandsche familie Vlinder uit de buurt van Dor drecht, die in Mulheim logeerden, wer den, terwijl ze per slede in snelle vaart een helling afgleden, door een vracht wagen overreden. Een meisje van zeven jaar kreeg een schedelbreuk en overleed onmiddellijk. Twee jongens van tien tot twaalf jaar kregen eenige beenbreuken, benevens levensgevaarlijke inwendige kneuzingen. Hun toestand is zeer zorge lijk. (Tel.) DE MOORD TE CULEMBORG. Nadat Zaterdag bewijsstukken in zake den moord te Culemborg naar het parket te Tiel waren overgebracht, zijn in het huis van bewaring aldaar proeven met een politiehond genomen. Daarop is het parket 's namiddags tegen 2 uur met de vier verdachten naar Culemborg vertrok ken en van daar om 7 uur teruggekeerd met drie van hen, metaalbewerkers, wo nende te Utrecht. De vierde, de Culem- borgsche parlevinker, is Maandagmorgen weer uit Culemborg naar Tiel gebracht. (N. R. Ct.) De Commissaris van Politie te Cu lemborg verzoekt aan chauffeurs, motor rijders, wielrijders en voetgangers, die op den avond waarop de roofmoord op den landbouwer en zijn zuster heeft plaats gehad, aan de overzijde van het hek nabij de Heul, een automobiel hebben zien staan met de lichten naar Culem borg gericht, zich onverwijld te willen aanmelden, tot het zoo mogelijk verstrek ken van nadere inlichtingen. BUITENLAND. DE SOCIALISTISCHE PARTIJ IN SAKSEN. In de Saksische socialistische partij is het tot een splitsing gekomen, nadat langdurig beraadslaagd was over de vor ming eener groote coalitie. Nadat twee Leipziger afgevaardigden hadden gesproken, nam het congres e^n uitvoerige motie aan, waarin staat, dat de 25 partygenooten, die zich voor de groote coalitie hebben verklaard, zich aan grqve inbreuk op de partijtucht heb ben schuldig gemaakt en verantwoorde lijk zijn voor de scheuring in de Land- daggroep. Deze inbreuk is te ernstiger, daar de Landdaggroep zelf heeft voorgesteld, het congres bijeen te roepen en daarop de 25 bedoelde leden twee dagen vóór die. bijeenkomst het congres de beslissing on mogelijk gemaakt hebben. Vervolgens is besloten de 25 leden buiten de partij te sluiten. De houding der leden die aan de stemming over de samenstelling van het kabinet niet heb ben deelgenomen, werd goedgekeurd. MOORDAANSLAG OP KEMAL. Uit Smyrna wordt gemeld .- Een onbekende heeft een poging tot moord gedaan op Moestafa Kemal Pas cha, die tot het nemen van rust in Smyrna vertoeft, door een handgranaat naar hem te werpen. De president werd niet gewond, doch zijn echtgenoote La- tifekhanum is door de ontploffing ge wond. BRAND IN DE LONDENSCHE IIAVEN. In de Londensche haven heeft een hevige brand gewoed, zooals men in vele jaren niet gezien heeft. De brand begon in een groot pakhuis, waarin rubber, thee en andere brandbare arti kelen waren geborgen. De brandweer met 70 spuiten moest er aan te pas komen, en zich hoofdzakelijk bepalen het overslaan der vlammen op de aangren zende houlwerven, oliepakhuizen en an dere bergplaatsen te beletten. De gesmolten rubber stroomde uit het brandende pakhuis. In de nauwe straten vloeide letterlijk een rivier van vuil bluschwater. Slachtoffers zijn er niet. De schade is nog niet bekend, maar zeer groot. BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. Uit België. Aan een artikel in het „Handelsblad van Antwerpen over de beweging in de haven van Antwerpen in het afgcloopeu jaar, ontleent de „N. R. Ot." het vol gende Het is waar, de havenbeweging te Antwerpen is geklommen van 14 millioen ton in 1913 tot 17 millioen ton in 1923. Dit is prachtig voorwaar, maar onze vreugde daarover moet voorwaardelijk zijn. Die 14 millioen ton en die 17 millioen vertegenwoordigen de tonneraaat der schepen die dc haven aanliepen; maar zij vertegenwoordigen niet de kwantiteiten koopwaren geladen of gelost in de haven, En als we de zaak van dit standpunt beschouwen dan, waarde Antwerpenaren, dan, op gevaar af uw geestdrift te koe len, moeten wij onmiddellijk aanstippen, dat wij er nog ver van af zijn de cijfers van vóór den oorlog te bereiken. In 1913 was het gewicht der koopwaren uit zee te Antwerpen ingevoerd en op kaai gelost 10 millioen ton; dit der van de kaai in schepen geladen koopwaren 8.700.000 ton; het totaal der te Antwerpen verscheepte koopwaren beliep dus tot 18.700.000 ton. In 1922 bedroegen de invoeren uit zee 9.100.000 ton en de uitvoeren naar zee 5.200.000 ton, 't zij een totaal trafiek van 14.300.000 ton. Summa summarum, al hebben we 3 millioen ton meer lonnemaat aan te tee kenen, we zijn nog steeds 4.400.000 ton werkelijke koopwarenbeweging ten ach ter bij 1913 of circa 1/4 minder. Om eenigszins aan de duurte tege moet te komen, zal aan de ambtenaren een extra maand salaris worden uitbe taald. De minister van financiën heeft voorts een voorstel aanhangig gemaakt om sommige pensioenen tijdelijk te ver- hoogen. Uit Engeland. Een nieuwe directe kabel tusschen Londen en Chicago is gisteren in dienst gesteld. Gelukwensch-telegrammen wer den gewisseld tusschen de burgemees ters. Uit Frankrijk. UJl den lijkschouw van du Plessis, de omgekomen gezagvoerder van de „Dixmude" blijkt, dat de luchtkruiser door den bliksem is getroffen en hij ge dood is alvorens met het luchtschip te water te zijn geraakt. Door den schok moet het lijk uit de hut zijn geslingerd. Andere hutten moeten de resten van de overige leden der bemanning nog be vallen. Het water van de Seine blijft lang zaam vallen. Uit Duitschland. Het rijkskabinet zou hebben beslo ten maatregelen te treffen tegen de Duit- sehers, die op het oogenblik in het bui tenland leven op een wijze, die geenszins beantwoordt aan de droeve toestanden die in het vaderland heerschen. Deze maatregelen zullen vermoedelijk daarin bestaan, dat de verschillende belasting- opgaven van de betrokkenen aan een bijzonder onderzoek zullen worden on derworpen. De loonregeling in het Rijnscheep vaartbedrijf pis mislukt door de weige ring der werknemers, om de nieuwe overeenkomst goed te keuren. Voorloo- pig bestaat geen gevaar voor staking. De boud van frontsoldaten „Stahl- helm" heeft Zaterdag in het landweer- officierscasino te Berlijn een vaandel wijding gehouden. Volgens de avondbladen is ter alge- meene vergadering van den bond der Berlijnsche metaalbewerkers de tusschen patroons- en werknemersafgevaardigden getroffen overeenkomst aangenomen. De hervatting van den arbeid zal nu spoedig overal volgen. TT i t O p p e r-8 j 1 e z i Op den hevigen sneeuwval, die het verkeer in Opper-Silezië ten zeerste be lemmerd heeft, is strenge vorst gevolgd, waardoor de sneeuw bevroren is, tenge volge waarvan het verkeer zoowel in Duitsch- als in Opper-Silezië opnieuw de grootste moeilijkheden ondervindt. UitJoeg o-S 1 o w a k ij e. Uit Praag wordt officieel medege deeld dat het program van de conferentie der kleine Entente in Belgrado slechts 3 hoofdcentra zal bevatten de financieele toestand van Hongarije, die hersteld zal worden volgens het op 17 dezer te Lon den vast te stellen verslag der commissie van den Volkenbond; vaststelling der houding van de kleine Entente ten op zichte eener erkenning der Russische Sovjetregeering en vaststelling eener ba sis voor de Balkan-politiek. 1 Uit Rusland. Tusschen de Russische bannelingen in Engeland en Frankrijk woedt een le vendige strijd over de vraag, wie als de wettige vertegenwoordiger van wit-Rus- land zal gelden bij de omverwerping van het bolsjewistisch bewind, meldt de „Maasbode". De twee tegenover elkaar staande par tijen in deze kwestie worden respectieve lijk geleid door grootvorst Cyrillus, een neef van den overleden tsaar en prins Wiasemsky, afstammeling van de Rursk- dynaslie, welke de Romanoffs vooraf ging en waarvan de laatste monarch de befaamde Iwan de Verschrikkelijke was. De grootvorst woont in Parijs, waar hij onlangs, gelijk gemeld, tot „tsaar aller Russen" werd gekroond, in tegenwoordig heid van een verzameling kamerdie naars, chauffeurs en vrouwelijk dienst personeel, wier bescheiden kleeding niet deed vermoeden, dat dc dragers en draagsters ervan vroegere generaals, ho velingen en dames van hoogen stand wa ren, die thans lol armoede vervallen zijn. Prins Wiasemskij staat aan het hoofd der 'Russische nationale vooruitstreven de partij, welke haar vertakkingen heeft in heel Europa en haar hoofdkwartier te Londen heeft. De grootvorst richtte onlangs lot de boeren en arbeiders in Rusland een pro clamatie, waarin hij hun veel vrijheden beloofde. Het hoofd-comité der Russische natio nale vooruitstrevende partij heeft zoo pas een bijeenkomst te Londen gehouden en

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 2