RHEUMATIEK TOGU Hoofd» en zenowplln-n en •oortgelllk* kwalen wordea bestreden met zekerheid ran genezing door het gebruik van TUGAL-T \BLLTTiiN. Bij ale Ap-thekers en Drog.sten vcrkrijjjb afO.gOenfa—Vraagt gratis «««ending van brochure No. AO aan_de ^harmaceutische an Chemische Groothandel A. J. AMEYE, Amsterdam. (Ingez. Med.) moeder en 10 kinderen. En heusch geen „prcekerige" dominé is vader Bergmans, anaar cen man met gevoel voor humor, die met fijne tact met al z'n kinderen id. w. z. allemaal verschillende karakters, weet mee te leven. Heelemaal niet al te .„hoogstaand", al te „verheven", om 't zoo maar eens uit te drukken. En de moeder is evenmin alleen de .dominecsche met 't groote gezin, alleen maar „huissloof". Wat 'n aardig ouder paar voor deze tien Bergmannetjes. Geen •wonder dat ze, ondanks hun gebreken, *00 goed hun bestemming vinden. Een boekje, dat wij met warmte aan- tbevelen. liet is zoo nergens „zoetelijk", nergens een illusie van gezinsleven zeifs. ©aaroni kan er zooveel van uitgaan. t)e schrijfter laat het verhaal in een wat ver verleden tijd, toen de predikan- flen nog moesten zien rond te komen met 1800 gulden. Wij hebben niet begrepen, -waarom ze den tegen woord igen tijd niet heeft gehoudenEr zullen heusch oog wel zulke pastorics als die te Hei dorp en zulke gezinnen zijn, nu moeten «sve hier en daar cen neiging overwinnen van: ,.jn maar in dien tijd ging dat nog", daargelaten nog eenige kleinere anachro nismen. Aan de diepere beteekenis van toet werk was 't zeker nog beter ten ®oede gekomen. Het m o e i 1 ij k ambt, door J. Treffers. Ui tg. Mij. Elsevier, Amsterdam. Het moeilijk ainbt is het predikants schap in een kleine stad van Hans v. Henegouwen, een jonge man ,die uit roe ping het wondere ambt heeft verkozen, welke in de praktijk des levens, d. w, z. in de uitgebreide kennissenkring der „society" verloren gaat, zóó, dat hij tenslotte dankbaar aanvaardt een aanbod, die hem een anderen werkkring ver- schaft Onder zijn vrienden is er slechts een- van Nijhoven, die het betere en tooogere in hem weet, en dat naar voren tracht te brengen, oogenschijnlijk zonder succes, totdat Hans grootheid van ziel, nan het einde, bij zijn afscheidspredica- tie, blijkt. Het korte verhaal, dat hier en daar van overdrevenheden en verdraaide ge voelens niet vrij is, is vlot en soms gees tig beschreven. Het kan voor velen, die toet wondere ambt tot hun loopbaan kie zen, een waarschuwing zijn VERSCHILLENDE BERICHTEN. Men meldt aan de „Asser Ort." Een zoon van den landbouwer G. te Leggeloo loste, ter begroeting van het nieuwe jaar, uit een geweer een schot in de lucht. De kogel raakte echter een dikke tak van een eikeboom en sloeg terug. Een jongere zoon van G., die naar het schieten keek. werd door de terug gekaatste kogel getroffen. Het projectiel nam zijn weg door den zak, trof een vinger en duim, doorboorde een dij en bleef steken in de andere dij. Geen enkel been is geraakt, alleen het vleesch is getroffen. Op aanwijzing van de politie te Hen gelo is Woensdag te Glanerbrug aange houden zekere B., bediende bij den heer Postma, verdacht van verduistering van 28 fototoestellen ter waarde van ongeveer *800 gulden. De Russische prinses Olga Koslows- JÜ is te Kopenhagen wegens diefstalen inbraak gearresteerd. De prinses is de dochter van den door de bolschewiki vermoorden generaal Kos- lowski. De weduwe en de dochter weken uit naar Denemarken. Een jaar geleden stierf de weduwe. De dochter leefde in een der eerste hotels en was gast in voorname kringen.. Gisteren is zij gearresteerd onder ver denking van diefstal van juweeleu ten nadeele van haar laatste gastvrouw. Zij wordt verdacht van verscheidene hotel- diefstallen. Het door haar gestolene moet vele duizenden kronen waarde bedra gen Zij is dertig jaar oud Twee Nederlanders, onder wie een procuratiehouder van een groote bank, maakten in de Kerstweek een reisje naar Italië. Zij hadden zich bij de bank, in welker dienst cen der hunnen was, voor zien van Italiaanseh geld, o. a. veertien biljetten van 1000 lire. Toen ze in San Rem o hun eerste biljet wilden wisselen, bleek dit valsch te zijn en werden de beide reizigers gearresteerd. Bij fouillee- ring werden de overige dertien biljetten gevonden, die eveneens valsch waren. De Italiaansche politie heeft zich na deze arrestatie met de Nederlandsche In verbinding gesteld, die bij verschillen de banken valsche biljetten van duizend lire in beslag heeft genomen De biljetten zijn buitengewoon goed gelijkend, ze zijn zelfs beter afgewerkt dan het authentieke Italiaansche bankpa pier Het watermerk is op een zeer bij zondere, buitengewoon handige manier nagemaakt; de nullen in het watermerk zijn echter niet even groot De Hollandsche reizigers, die te goe der trouw waren, zijn weer in vrijheid gesteld. - Toen op Nieuwjaarsavond een drie- tel jongens van 12 15 jaar zich op een boerderij te St Didier d'Aussia vertoon den, om hun beste wenschen uit te spre ken, vloog de boer in de huiskamer over eind, greep zijn geweer en schoot het pardoes op de jongens af. Doodeüjk ge troffen, s lortte een der knapen neer. Zijn kameraden, geschrokken van een derge lijk woest optreden, zeilen het op een loopen en waarschuwden de politie. De boer, die rustig naar bed was gegaan, werd gearresteerd. Te Oil City (Pennsylvanië) zijn een oude man en acht kinderen bij een brand omgekomen. De brand woedde in de woning van de familie Mentzer, bestaan de uil de ouders, zeven kinderen,, een neefje, benevens twee grootouders. Het vuur werd door de vrouw van M. be merkt. De man slaagde er in zijn vj<£iiw en schoonmoeder veilig uit het branden de huis te brengen. Dan ging hij terug, om zijn schoonvader en de acht kin deren, die op de eerste verdieping slie pen, te redden. Doch de vlammen sloe gen zoodanig uit, dat aan helpen niet te denken viel en de man met ernstige brandwonden overdekt, moest terug- keeren. Het gehecle huis brandde af. La ter werden t)e negen verkoolde lijken ge vonden. Weer een schandaal in de filmkrin gen van Los Angelos. De petroleummag- naat Courtland Denis, aldaar, had een feest gegeven in zijn woning. Bij die gele genheid is hij vermoord. Tot de gasten behoorden twee bekende, mooie film-ac trices, Ecfna Purviance en Mabel Nor-- mand. Volgens de eerste geruchten of be richten zou de daad zijn gepleegd door den chauffeur van Mabel Normand. re roaker eischt (Ing. Med.) BUITENLAND. i HET JAAH VAN DE BOFJtBE- ZETTING. (Slot.) De Roerbezetling heeft 1923 volkomen getypeerd, over de verdere gebeurtenis sen in Duitschland en enkele andere lan den kunnen wij dus kort zijn. De Duitsche republiek vooral heeft ook nog in andere opzichten veel te ver duren gehad, de eigenaardigste actie daar was die der Separatisten in het Rijnland die in ernstigeren vorm begon met de proclamatie door dr. Deckers van de Rijnlandsche republiek te Aken. Het leek een oogenblik spontaan, doordat werkelijk deze beweging zich over het heele Rijngebied uitstrekte, en de eene stad na de andere de Rijnlandsche vlag op het raadhuis heeseh.Maar al heel gauw kwam het verzet. In Aken werden de Separatisten flink afgeklopt, en vrij wel letterlijk de stad uitgejaagd. Ook el ders is de beweging zeer aan hef ver- loopen. En eigenaardiger nog was de ge heime of publiek geheime Fransche steun, en de houding van sommige Bel gische officieren, tegen de bevelen van Berlijn in. De Duitsche regcering kon met een militaire interventie niet be reiken, wat de heele beweging (een fi liaal kwam voor in de Palts) geschiedde )in het bezette gebied. Daarbij kwamen nog al de lasten van rechts en links radicale zijden, die zich in Duitschland gedurende het afgeloopen jaar geducht hebben geroerd. Eigenlijk kan 't gezegd van alle partijen, daar. En het gevolg was, vooral in de tweede helft van het jaar, kabinetscrisis op ka binetscrisis. In de algemeene ontevredenheid heeft dr. Cuno 't als rijkskanselier kunnen bol werken tot half Augustus. Het was de ontevredenheid tegen de regecring, die het verzet had geboden, terwijl dit toch 1 niets gafl Cuno trad af, en diens opvolger bracht de groote coalitie tot stand, d.w.z. I een regeering waarin alle partijen zijn opgenomen ,met uitzondering van de beide radicalen (Duitscbe-NationaJe en 1 Communisten). Slresemann was de man met een il- i lusie hij hoopte 't gauw met Frankrijk eens te worden, maar anderhalve maand I na zijn optreden moest hij het lij delijk verzet officieel opheffen. Hij heeft 't uitgehouden tof eind November. Met een groote coalitie lot half October, ora- I dat de sociaal-democraten het optreden I der rijlcsregeering tegenover Saksen, (het broeinest van communisme), en Beieren, i (het broeinest van al wat reactionair is) te in 't oogloopend verschillend achten, en daarom aftraden; daarna met een verzwakte kleine coalitie tot eind No vember De rcgeering-Stresemann had nl ge meend door de opheffing van het lij lelijk verzet, de uitzonderingstoestand voor het heele rijk te moeten afkondigen, en een machtigingswet in te dienen, die na veel gemodder er „doorgesleept" weid Het kabinet kreeg daarbij dictaforische bevoegdheden, hoefde niet van ailcs meer te vragen of de rijksdag 't goed vond. Praclisch was 't de ontkenning van het voortbestaan van het par.ementairis- me, dat valt niet te loochenen Maar de gevolgen zijn bez.warend ge weest Thöriitgen en Saksen eenerzijds Beieren anderzijds hebben 't de regee ring lastig genoeg gemaakt. De uitvoeren de machl was gelegd in handen van den minister van rijksweerbaarheid, die ze weer over af aan den p. cri e\ e'.hebbcr van den rijksweer Aldus werd een merkwaardig precedent I de regeering te Dresden, een coalitie van sociaal democraten en communisten zonder veel complimenten afgezet, en onderwijl haast chapeau bas gespoeld werd voor Beie ren waar eonige heethoofden den boel een tijd lang regeerden, waar v. Hitler zelf troepen concentreerde aan de Noord grens, zoodat zoowaar verwacht kon worden, dat do Beieren het eersten lus trum van het bestaan der republiek zou den vieren met een opmarsch naar Ber lijn. Dat is niet gebeurd, maar wel werd de 8ste Nov. een Putsch 1c München ge probeerd toen v. Kahr de wereld een dag lang iicefl voor de gek gehouden doch de volgende dag verklaarde slechts onder dwang gehandeld 1e hebben. Het geheel stond onder leiding van v. Ilitler, maar zijn bewind duurde nauwelijks een dag. I)e kleine coalitie, waarmee sinds half Oclober verder gesukkeld werd, eindig de eind November, toen Slresemann geen motie van vertrouwen meer kon krijgen. Slresemann trad af, doch is thans in het kabinet-Marx de minister van bui- tenlandsche zaken. Dit bewind heeft ten minste iels betere toekomst, zoo lijkt 't. In elk geval: iedereen durft weer Ie hopen. Er zijn in 1923 toch ook nog cenige zaken „afgedaan". De kwestie van het Nabije Oosten b.v. eindelijk geregeld, bij de conferentie in Lausanne, na véél vallen en opslaan. Het werd een volkomen échec voor de Entente, maar een. dat Frankrijk en En geland broederlijk samen gedragen heb ben, en dat door het vete wat toentertijd elders plaats greep, niet te veel opviel. Maar Turkije heeft de souvereiniteit weer terug over Konstantinopei, het ziet nergens meer een vreemde vlag, cr hoe ven geen kwesties meer te ontstaan over die en die zone. Een oogenblik werd de rust in Euro pa nog bedreigd door het incident tus- schen Griekenland en Italië, toen Korfoe door de Italianen werd bezet, als re- pressaille op den moord op den Italiaan sche/! generaal, die deel uitmaakte van de commissie tot vaststelling van de Griekscli-Albaneesche grens. Mussolini' heeft er zich de krachtige, onverzettelij ke, de overeenkomstig zijn fascistisch buitenlandsch program werkende, in ge toond! Z66, dat ook de Gezantenraad ten slotte Griekenland, dat zijn schuld aan den moord niet bewijzen kon, in het ongelijk stelde. Toen liep de zaak af met 50 millioen lire schadevergoeding en eenige ceremonieele genoegdoenin gen. Maar het heeft weer geleerd, dat de Volkenbondsraad, als 't er op aan komt, weinig beginnen kan. Nu was 'l aan een handigheid van lord Robert Cecil te danken, dat de raad zich niet te veel compromitteerde als nietsnulter. Spanje was dit keer een typisch land, dat er zonder parlement ook wel ge regeerd kan worden. In September werd Primo di Rivera tot dictator verkozen nadat minister Alhume- mas was afgezet. Dit geschiedde met be hulp van een handjevol „sommaten". Maar thans beslaat er dan tóch in Euro pa een land, dat wettelijk geregeerd wordt, zonder ministers en volksverte genwoordiging en waar 't rustig is, ook. De koning kon niet anders doen dan mee- loopcn. Wegens geestverwantschap werd een Italiaansch-Spaansche aaneensluiting bezegeld. Engeland heeft, buiten de schadever goedingskwestie, de algemeene verkiezin gen gehad, met proteclie ter bestrijding der werkloosheid als leuze Het is niet gelukt. Liberalen (Asquith cu Llovd George vereenigd) en labour streden dap per voor vrijhandel. liet eind was een nederlaag voor de conservatie\en. Zij hadden vroeger de absolute meerderheid, thans niet meer Men is nu bezig de op lossing te zoeken, öf een labourregeering, óf een conservatieve regeering met libe ralen steun of omgekeerd. België heeft in zijn buitenlandsche po litiek vrijwel aan den Eranschen leiband moeien loopen. De binnenlandsche politiek bracht na cen mislukking, de aanneming van de wet-Nolf, waaar/nee officieel de Geut- schc Hoogcschool beslecht werd. Hierdoor wordt de Gentsche Universi teit gesplitst in twee afdeelingeu een Nederlandsche en een Fransche, respec tievelijk met een derde verplichte Fran sche en een derde verplichte Netferland- sche colleges. De Vlaamsclie studenten echter, die geen genoegen wilden ne men met deze oplossing, hebben een boy cot op de gewijzigde hoogeschool toege- past met het gevolg, dat thans een twin tig studenten college loopen aan de to-1 taal verncderlandschte technische scho len en slechts vier aan de gedeeltelijk vervlaamschte faculteiten. In Europa's „rommelzoo", de Balkan, zijn het vooral Boelgarije en Grieken land. die aan 1923 zullen terugdenken als aan cen zwaar jaar. In Boelgarije werd op zeer radicale wijze een ministercrisis opgelost. Slam- boelinski, de boerendictator. die op de conferentie van Genua opviel door zijn zwaar Slavisch figuur, werd op een nacht afgezet, en later vermoord. De vrij ge matigde regeering Zankoff ligt thans overhoop met Servië wegens aspiraties in Macedonië, die voorloopig wel illusoir zullen blijven. Voor Griekenland bracht 't afgeloopen jaar in de eerste plaats de beproeving van de definitieve en door de Entente (ook door vriend Engeland) gesanctio neerde nederlaag van den oorlog met Turkije Het kreeg toen daar nog bij het pak slaag van de Italiaansche regeering, docr de bezetting van Korfoe, met hel in 'l ongelijk stellen door den Gezantenraad. De schuldvraag, wie verantwoordelijk is voor den moord op den Ilaliaanschen ge neraal, bij de Atbaneesche grens, bleef inlusschen onopgelost. AI die tegenslagen maalden van het oude rijk der Hellenen een heksenketel van politieke, revolutionnaire en conlra- revolulionnaire woelingen; men leefde er als op een vulkaan. Het is dan nu ge- eindigd dat men Venizelos, de man, die op zoo romantische wijze zijn vaderland was ontvlucht, weer heeft teruggehaald, en hel Koningspaar, George II en Ko ningin Elisabeth, een dochter van den Koning van Roemenië, heeft afgezet. Wij welen niet of de jonge monarch, thans ex-monarch (het huis Glücksburg is de finitief vervallen van den troon ver- klaardv zal hebben teruggedacht aan die schoone dagen, niet zoo heel lang ge leden, dal zijn ouders en ooms „op de schouders der bevolking" Athene werden binnengedragen en de Koningin uit lou ter liefde haast werd doodgedrukt. Venizelos, de man, die de stichting van Groot-Griekenland zoo schoon op papier had, zal thans trachten in den droeven chaos van het in alle opzichten zwaar gehandicapte land weer eenige orde te scheppen. Eindigen wij dit jaaroverzicht met in herinnering te brengen de afgrijselijke ramp die Japan, en vooral de steden Tokio en Yokohama, geteisterd heeft. Het land. dat als een gevaar steeds geducht bleef, had thans ieders medelijden, niet het minst van Amerika. De internationale hulpactie was algemeen. Bij af de el lende was dat een goede toon in de ka- kophonie van het wereldgebeuren in over enkele wekeq zult U bovendien fa den lentezang een rijke belooning vin den voor Uwe zorgen in den wintertijd. Het Hoofdbestuur der Neder landsche Vereeniging tot Be scherming van Vogels. Amsterdam, Ileerengracht '260--266. Ingezonden Stukken. VERGEET DE VOGELS NIET1 N11 vorst en sneeuw het den vogels weer onmogelijk maken voldoende voed sel te vinden, is het te voorzien, dat, sommige soorten vooral meezen, rood borstjes, spreeuwen, enz. (nuttige vogels dus!) belangrijke verliezen zullen moeten lijden. De afgeloopen broedtijd was reeds zeer ongunstig en indien er nu een strenge winter volgt, is het gevaar niet denkbeeldig, dat het zoo noodzake lijke evenwicht in de natuur zal worden verbrokentot schade ook van den mensch. Dit gevaar kan nog, ten deele althans, worden afgewend, n.I. door het verschaf fen van voedsel en water aan onze vogels Bevestig met behulp van een touwtje een spekzwoerd, een kaaskorst, een stuk bruin brood of een halve cocosnoot aan een boomtak en de meezen in verschil lende soorlen zullen niet lang op zich laten wachten. Rijg een snoer pinda's en hang die tusschcn palen of boomeu. Maak een voerplaats (zoo mogelijk een voer- tafeltjc) en leg daarop alle lafelafval,- zoo mogelijk nog iets meer. Hennepzaad, zon- nepillen, raapzaad, enz. worden door vogels met graagte gegeten en het voer voor volièrevogels, zooals dat in den han del verkrijgbaar is, bewijst ook in de vrije natuur goede diensten Snipper kaas- korsten fijn voor de roodborstjes en ap pelschillen, bananenschillen, enz. voor de lijsters. Bruin brood en gekookte aard appelen worden door bijna alle vogel soorten gegeten. Laat vooral niets ver-' loren gaan! Plaats ook een ondiep bakje met wa ter; vogels moeten ook in den winter kunnen baden. Om de musschen van de voederplaat sen der andere vogels ie weren kunnen zwarte draden gespannen worden; «le meeste vogels vreezen die niet De mus schen kunnen zoo noodig op een afzon derlijke plaats gevoerd worden, Hel drukke bezoek op de voorplaatsen vormt een genot voor Uwe kinderen en GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aangegeven de na volgende voorwerpen, welke terug te bekomen zijn: a. Op het Bureau van Politie: Glacé Dameshandschoen; Mantelband, Mantelband; paar Handschoenen; Kin- dersclioenljeKinderschoentje; Mantel» band; Rentcboekje. b. Bij ingezetenen: Portemonnaie met inh., A. le Due, Vliss. straat K 63; zilv doekspeld, Pe terson, Slalionstr. P 44; zwarte kinder- porlemonnaie met inh., Van Kerkvoort, K. Delft G 11; knot geel breikatoen, A. Th. de Looff, St. Jansgang I 88, kralen beursje met inh W. Sleur, Veersche weg T 259, portemonnaie met inh. M. Poort vliet, Hecrencracht Ml9;zilv doekspeld, J. Kuipers, Segeerslr. H 80 kinderhand- schoentje, C. H. Bender, (Rusthuis) N.- Bohverk: grijze handschoen, M C. van Zweeden, Gravenstraat I 289; lorgnet, J. Sturm, Noordweg R 40; kinderhand schoen, G. Jansen, Nederslraat 0 196; damesporteinonnaie met inh., L. Leijnsö, Gravenstraat; dameshandschoen, C. Ver huist, L. Geere K 372; geldstuk, Bakker, Schoorsteenvegerssingeï Q 71koperen glassnijer, A. Alewijnse, Noordweg S 219; manchetknoop, A. Mesh, Achtersingel Q 12fc; portemonnaie met inh., J. v. Mee- rendonk, Lambrechlstr L 100; riianchet- knoop, A. Mesu, Achtersingel Q 128. Inlichtingen aan het Bureau van Po litie. des Vrijdags eu Zaterdags tusschen 17—8 uur n.m. VERGADERINGEN, CONCERTEN, enz. Dinsdag 8 Jan Filmavond Gen. tot Zedel. verbetering van Gevangenen. Schuttershof 8 uur. Dinsdag 8 Jan. Lezing comm. Arbontw Spr. de heer G. K. A. Nonhebei, onderw.: Van alles dooreen. „VooruiU" Woensdag 9 Jan. Concertverren. Har riet van Einden. Concertzaal. Woensdag1 9 Jan. Winterlezing dr. J. H. Gunnines Bo?ardzaal, 8 uur. Donderdag 10 Jan. Alg. verg. Na- tuurk. Gez. Schuttersh. 8.30 u. Donderdag 10 Jan. Lezing Ned. Prot Bond. Spr. ds. A. E. F. Junod, Den Ilaag. 8.15 uur. Vrijdag 11 Jan. „Rhetorica". Een Groote Nul". Schouwb. 8 u. Maandag 14 Jan. „Opstanding", in de hoofdrol Rika Hopper. Schouwb. Vrijdag 18 Jan. Uitg. Z. B. Ca- pella Koor en Arnold Spoel. Concertzaal 8 uur. Dinsdag 22 Jan. Declamatie-avond comm. Arb.ontw. Declamator W. v. Capel- len, den Haag. Mercurius 8 n. Woensdag 23 Jan. Gen. Rep. Instru mentale Concertzaal. Woensdag 23 Jan. Winterlezing dr. H. Th. Oberman, Bo^ardzaal 8 uur. Donderdag 24 Jan. Concert Instrumen tale. Concertzaal. Vrijdag 25 Jan. Verkade's Gezelsch., uit gaande van den V. O. J. B, Schouwburg. Dinsdag 29 Jan. Lezing dr. Postmnu». Genootsch. t. Zed el. Verb, van Ge vangenen. Maandag 28 Jan. „Nihil Sine Labo re." Schouwburg. V r ij d a g 1 Febr. „Mercurius" Schouw- burg. Vrijdag 1 Febr. Geschied- en Letterk. Vereeniging. Lezing Jan van Lu- mey. (Mr. J. J. Fock). Kleine Concertzaal, 8 uur. Dinsdag 5 Febr. Pianoconcert Jacob Ros. Concertzaal. Dinsdag 5 Febr. Lezing comm. Arb.ontw. spr. dr. K. Kooiman, onderw. Griek- sche Godenleer. Vooruit. Woensdag 3 Febr. Winterlezing ds. J. de Visser, Bosardzoal 8 uur. Donderdag 14 Febr. Jan van Riems dijk. Schouwburg. Donderdag 17 Febr. „Vriend Fritz", Louis Bouwmeester. Schouwb. Maandag IS Febr. Nat. Gez. Lezing prof. dr. L. van Itallie, Leiden. Maandag 18 Febr. Muziekavond, comm. Arb ontw., door mandolinevber. Sem- pre Avanti Mercurius 8 u. Donderdag 21#Febr. Holl. Tooneel- vereeniging. Schouwburg. Vrijdag 22 Febr. Herdenking Middel- burg's overgang. Nieuwe Kerk en Noorderkerk 8 uur. Donderdag 28 Febr, Herdenking ,359- jarig bestaan. Ned. Herv. Gem. Nieuwe Kerk. Maandag 3 Maart. Natuurk. Gez. Lezing dr. Marlens. Woensdag C Maart. Winterlezing ds. B J. C. Rijnders, Bogardzaal, 8 uur Vrijdag 7 Maart- Lezing comm. Arb.ontw. Spr. dhr. H J. van Geuns, onderw.: „Tellen en Getallen." Vooiuit. Vrijdag 15 Maart. 3eschied- en Letterk. Vereen. Lezing prof. dr M A van Wijk.'KI. Concertzaal. 8 uur. Woensdag 19 Maart. Lezing Nederl Prot. Bond. Spr dr P. II. Bitter Jr., Utrecht - 815 uur Maandag 14 April Gen. Rep. Matthlus- Passion. Zangver. T. O. en U. Concertzaal Dinsdag 15 April. Uitv. Matthnus-Pas- sion. Zangver. T. O en U. Con-

Middelburgsche Courant | 1924 | | pagina 3