teekeningen van eenige bijzonderheden betreffende de gebouwen en oudheden der stad Middelburg in Zeeland", dat uit het laatste kwart der achttiende eeuw dateert, bevat hierover hel een en ander, dat met andere gegevens uit het ge meente-archief zooveel mogelijk is aange vuld. Reerts de stadsrekeningen uit het laatst der vijftiende eeuw maken melding van een arinenhuiszitten-huisken in de Wijn den armen uuyt een vrijwillige liberalemaar als wij vrouwen vry-uit willen le- gift te hebben overgegeven." Werd hier- ven moeten we öf kinderen krijgen öf mede het hofje geconstitueerd, het eenige ons zelf verknoeien." Dit is de these, der Middelburgsche liol'jes, waarvan de die de schrijfster voorop stelde, en zij naam der stichters en den tijd der stich- heeft in dit boek het geval genomen, dat ting bekend is, ook hier dateert het thans de vrouw „zich zelf verknoeide". Om dat nog bestaande gebouw stellig van later goed duidelijk te maken heeft ze echter datum. Het complex, in den eigenaardi- een samenloop van omstandigheden be- geu gesloten hofjes-vorm, bestond en be- dacht zóó zwart, dat wij bij het lezen het slaat uit 9 woningen, oudtijds bewoond opzettelijke van het zoo bedachte verhaal door „arme nooddruftige personen, man- voelden, wat den indruk natuurlijk ver- 'gaardstraat en van een dergelijke woon- «en zoowel als vrouwen, zonder onder- zwakte. Dat is trouwens een fatale eigen plaats op het Iloophof, gelegen bij het,scheid van jaren, doch zij moeien^van de schap van alle these-verhalen, van alle klooster der Augustijnen (waar thans het .Gereformeerde religie zijn en 1 'jaar en romans, die 2ijn geschreven om iets, om Schuttershof van St. Sebastiaan staat 6 weken van den armen gealimentcerd een stelling te bewijzen. En die fout van Verband met later genoemde hofjes heb- zij»-" Thans biedt het huisvesting aan het te erg te maken, heeft ons in dit (Ingez. Mcd.) ben wij niet kunnen constateeren. en 8 vrouwen en 1 echtpaar, aan wien door boek te meer gespeten, omdat ook dit I langen tijd zwijgen onze bronnen hier- bet Burgerlijk Armbestuur hier een wo- boek van Julia Frank toont welk een j over De wijkregislers, die onschalbare nil,g wordt verschaft. Evenals met -het hoogst begaafde schrijfster zij is. Wij i bron voor Middelburgs oude topografie, hofje iu liet St. Jorisstraatje het geval hebben dit boek met stijgende aandacht 'die tesen het i.iar 1600 7.iin .inn^Teofl'I s. worden de woningen door het Arm- gelezen, sterk geboeid door de prachtige die wist niet wat het echte Amsterdam die tegen het jaar 1G00 zijn aangelegd,! s> worden de woningen door 1 was! I vermelden er vier, n 1. hel St. Annahoï in bestuur aan door haar bedeelde behoef- outwikkeling van de aangenomen silua- ing de St. Pieterstraat, hel St. Antheunishof l»ge» van alle gezindten kosteloos afge- tie, totdat de val van de vrouw kwam, w s rr du, we na het voorafgaande niet konden aanvaarden. Oud aardewerk te net boek geeft het verhaal van een Middelburg. Men schrijft ons: De Poort staat daar nog; de bestelling der schotels is er eveneens nog; de spij- bet St. Jorisstraatje, het groot Armen- staan, zen zijn er ook, al zijn de porties duur- j bof in den Penninghoek en het klein der en minder overvloedig in omvang, Armenhof in de Larabrechtstraat, daar maar gedurende die keeren, dat ik er is later het hofje op den Molenberg bij- in de laatste jaren geweest ben, scheen gekomen. Over deze alle een enkel mij de cliëntèle veranderd. De Amster-1 woord, dammers en provincialen, die er vroe-j Het St. Anna-hof bestond uit 5 gcr stamgasten waren, zijn voor een groot woningen, begeven en bewoond als de deel van het wereld-tooneel weggenomen andere armenhoven. Eenige jaren ge en het jongere geslacht is te veel ver-leden is, naar men zich nog wel zal wend geraakt door fijner-gestoffeerde herinneren, dit hofje, waar nog slechls eetzalen; heeft liever meer of minder) drie personen meer woonden, tengevolge luidruchtige strijkjes en zwijgzame keil- j van de verbouwing van het kantoor van ners, die niet uitbulderen het menu, dat het Burgerlijk Armbestuur, waaraan het den klant „vandaag" aantrekt, en denktbehoorde, opgeheven. Het was, met zijn niet meer aan de Poort. „Andere tijden, j strak-gewitte oudermuren, stellig hel andere zeden". Maar met den laatste der I uiterlijk aantrekkelijkste der Middelburg- stichters van het oud-Amsterdamsche sche hofjes; de geschiktheid tot be- eethuis „de Poort", daalde dezer dagen woning echter was daaraan niet even- toch ten grave een dier neringdoenden, redig, hetgeen mede tot de ontruiming die begrepen hebben, dat zij door goede! heeft bijgedragen. waar tc leveren tegen billijke prijzen,I Het S1. Antheunls-hofje inhei bun klanten konden trekken, wanneerSt. Jorisstraatje, thans daarnaar alge- in onze dagen allen, die de burgerij, in; meen St. Jorishofje genaamd, eveneens verhouding tot de prijzen van onzen tijd, „den gemeenen armen", thans het bur- van levensmiddelen hebben te voorzien, gerlijk armbestuur toebehoorend, be- bereid of nog niet toebereid, deden zoo- stond en bestaat uit 8 woningen. Ook hier als de Hulschers van de „Poort van van is de stichting onbekend, doch vast KUNST EN WETENSCHAPPEN. Cleve het begrepen, er zou van visch- staat, dat omstreeks 1600 het hofje reeds oi vleesch- of welke eetwaar-voorziening bestond. Tot zoo hoogen ouderdom ech- dan ook van gemeentewege, vermoede-1 ter zijn de tegenwoordige huisjes, die lijk zelfs geen sprake behoeven te zijn. thans aan 7 oude vrouwen en 1 man SINI SANA. huisvesting verleenen, niet op te voeren. Later is de oorspronkelijke bouw klaar blijkelijk geheel en al vernieuwd. Het Groot Armenhof in den Pen- "ninghoek is geheel en al verdwenen. Hel piano-concert, dat de heer Ja- Misschien is .de oorsprong hiervan te cob Ros, thans te Keulen, zich voorstelt zoeken in het Heilige-geesthuis, waarvan hier ter stede te géven, is thans <!e stadsrekening van 1490 melding maakt vastgesteld op Dinsdag 5 Febr a s. ieu dat ter ze,fder phndse was gevestigd. iHet telde niet minder dan 29 woningen; kr-,Tr; -de t van omgeving ïogweCkeidJT' do Con! "et bestuur, n.l. dat uit het oertaal alhier Vrijdag as. ecu voor-C°"eS>' van to"*™* bel5t 7 drachlavoud geven, o a van de middel- j «Sceren, waarvan twee jaarhjks zul- eeuwsche moraliteit „Elekerlic", dat areaa" =oe de vroegere toestand door hem ook reeds op andere plaatsen S' T da f 'T", voorgedragen is. De besprekingen in de1,e'; ^teressant. 's de »°PalV?e be rel- pers zijn het alle eens over de hooge ?ndo de °Pney»°e: waarde van zijn voordracht. „Veel méér Z,ekeJ'jk "frde.n' an,van 27 ,sllll7r5 dan den zin van het stuk, werkelijk de ST benden, bestaan, moeten liter stemming heeft hij overgebracht", zoo nkomen, en die m.nst ziek zijn, moeten getuigde de N. R. Crt., naar aanleiding .heIJela 7, fff?"1!T van een optreden daar ter stede En i ,r. e hum bel Dagbl. v. Rotterd. roemde zijn zui- bfech straat heeft gestaan, is eveneens ver begrip, het vinden van de juiste in- ëe»ee' en al verdwenen; zelfs de herin tonaties en het volkomen doorvoelen van Jie"nS ei' aan is, evenals bij het vorige de situatie. ,liet 8evaI 1S> 8eiieel verloren. Het bood jonderdak in o woningen, en wordt even- t Jeens reeds in het oudste wijkregister Middelburgse lie hofjes. genoemd. Middelburg is, anders dan b.v. Haar-) Het Armhofop den Molenberg lem en Leiden, geen stad van hofjes ge- Den 11 Juni 1682 verklaarden de erven weest. Dat zal wel mogen worden toege- van vrouwe Jacomina de Weert, weduwe schreven aan de omstandigheid, dat hier van den heer Johan van Revgersberch piel als in deze Hollandschc steden een j ,over te dragen, cederen ende in rech- vroeg ontwikkelde industrie een talrijken vrveu evgendomme te transportee- proletariaat schiep, dat op zijn ouden dag ren aen ende ten behoeve van den armen in grooten getale op de publieke armen- ende de diaconie deser stadt sekere huy- zorg was aangewezen. Toch ontbreken singe (ende) erven met den gevolge ende ze ook hier niet geheel en al. Zijn thans toebehooren van dien, gestaan ende ge- nog slechts een tweetal hofjes in onze legen binnen dese stadt op de Molen- stad aanwezig, in de zeventiende en acht- bergh, gebouwt op de erven, ten register tiende eeuw waren er uog drie andere, deser stadt bekend met de lalteren D, Een handschrift in de bibliotheek van E, F, G, H en I, die de erfgenamen het gemeente-archief, getiteld Aan- verklaarden ,.aen ende ten behouve van „Een wenk en de acteur „af", merkte mr. Arthur Harrison luchthartig op. Hij nam den breedgeranden hoed van de penanttafel. „Dat is alles wat ik er van denk. Behalve dit. eind goed al goed, zooals de dichter zegt. En zooals mijn Yivi zegt aan het eind van haar brief „Ja, ja, ik zal haar schrijven", viel kapitein Meredith hem nog haastiger in de rede. „Dit is haar adres, nietwaar? Ik zal schrijven." „Ik ook",, voegde ik er bij. „En ik heb haar ook dingen terug te zenden". Ik herinnerde mij die gedwongen zaken de tasch, de kleeren „ik zal ze terug zenden, zoodra wij ik in Engeland terug ben". Daarna heb ik een verwarde herinne ring van af scheid-nemeneen glinstering van landen, een prachtige buiging van den acteur een gemompelde spijt betuiging van kapitein Meredith „in oor logstijd mocht hij hem zelfs geen glas Vermouth aanbieden", nog eens een glimlachje en eindelijk, voordat kapitein Meredith onzen vriend in de hal zag gaan, een plechtig: „Mag ik zoo vrij zijn mijn groeten te verzoeken aan Sir Richard en Lady Meredith en hun zeg-, gen hoe ontzetlend het mij speet hen niet thuis te vinden „O dank u hartelijk, ik zal het hun overbrengen, zoodra zij komen thee drinken jong levendig, eneTgielc meisje, dat trouwt met een man, gescheiden van een vrouw, Door den heer J. C. Kerkmeijer te wier bewustheid van eigen onfeilbaarheid Hoorn is aan het Provinciaal Bestuur het samenleven tot een hel voor hem van Zeeland, op voorwaarde dat de maakte. Die vrouw en de kinderen moe collectie in de Abdijgebouwen bewaard ten nog ondersteund worden, en de moet blijven, een verzameling van oud vrouw maakt daar misbruik van zoodat aardewerk ten geschenke aangeboden, het samenleven van het nieuwe paar dat bij verbouwing van de voormalige V01 financieele zorg is, veel eigen werk conciërgewoning, aan den kant van het van het vrouwtje eischt, en bovendien Abdijplein gelegen, indertijd voor den het krijgen van kinderen uitsluit. Met dag was gekomen. Door den aard van ej gevolg dat die jonge vrouw in dat het materiaal zoowel als door de plaats moeizame leven ondergaat, van herkomst, n.l. vlak naast de oude 200 ver is alles goed, en het wordt infirmerie der Abdij gelegen, was het merkwaardig boeiend verteld met groote mogelijk de verzameling te bepalen. Het uiibeeldingskracht in het verhaal van de grootste belang der collectie ligt in de liefde tusschcn die twee. Maar dat dan omstandigheid, dat een aantal dezer oude die jonge vrouw, als de man nog maar apothekerspotjes z.g.n. majolica of aar- en enkelen dag op reis is, zich plotseling dewerk met tinglazuur zijn, waarvoor in geeft, en bewust en opzettelijk geeft aan den laatsten tijd veel belangstelling is ont- een jeugdvriend, alleen omdat zij be staan. Niet uitgesloten is de mogelijkheid, heerscht wordt door die ijzeren wet, dat dat deze zalfpotjes het produkt zijn van wil er bij ons niet in. Waar eenmaal de Middelburgsche majolica-bakkerij, de lierde zoo groot was, zoo opofferend waaraan ook de fraaie apothekerspotjes ais oas geschetst werd, daar kfmnen wij in het Nederlandsch Museum voor Ge- njet aannemen, dat een oogenblik van schiedenis en Kunst te Amsterdam, even- inzinking zoo snel tot het tegendeel leidt, eens te dezer plaatse gevonden, worden Zooals wij reeds schreven, betreuren, toegeschreven. Over deze Middelburg- we dit te meer, omdat er zooveel moois sche „geleyerspotten-backers' uit Ant- in dit boek zit. Deze schrijfster is een werpen hierheen gekomen, deed Mej, dr. van de weinigen in ons land die een E, Neurdenburg een mededeeling in het roman op zet met een handeling die Oudheidkundig Jaarboek 1922, In 1512 blijft boeien. En in dit hoek is zij zui- vestigde zich te Antwerpen een zekere verder gebleven in de uitwerking dan in Guido Andries, van origine een Italiaan, haar vorige werken, die in 1541 stierf; zijn zonen zetten de zaak voort. Eén hunner, met name George, kan de Joris Andries' zone zijn, die, in 1552 in het gild te Antwerpen ingeschreven, zich in 1565 te Middel burg heeft gevestigd. Ook een zekere Adriaen Engelszoon was in denzelfden tijd hier als raajolica-pottenbakker werk zaam. Mochten, wat moeilijk valt na te gaan, de potjes niet door een hunner zijn vervaardigd, dan zullen zij van uit Antwerpen zijn aangevoerd, waar reeds in 1530 van door een Italiaan vervaar digde apothekerspotten wordt gespro ken. Vast staat in ieder geval, dat de Middelburgsche pottenbakkers eveneens dergelijke potjes hebben vervaardigd, zoodat zij in ieder geval als voorbeeld van hun kunst kunnen dienen. In verband met deze schenking krijgt een andere majolica-vondst hier ter stede beteekenis, n,l. die van het fraaie kannetje, dat voor eenige weken bij de verbouwing van het gymnasium in den grond is gevonden en thans in het Mu- seum van het Zeeuwsch Genootschap D n z e Mar der Wetenschappen berust. Vermoedelijk I is dit kannetje, afkomstig uit het daar„Navigator" beantwoordt in een inge- gestaan hebbende klooster Bachten'szonden stuk in de N. R. Crt. de kritiek Gravensteene, dat omstreeks 1540 werd van „Tnsider". opgeheven, te Antwerpen vervaardigd,] Hij houdt vol dat er niet 30 maar 110 tenzij het blijke, Italiaansch werk te zijn, gezinnen zijn gemoeid met de over- he tgeen minder aannemelijk schijnt. 1 plaatsing van verschillende diensten van xVlissingen naar den Helder. En voor dien „De IJzer en We t", door Ju-bevolkingsaanwas bestaat in den Helder lia Frank Uitg. Lcidsche Uiig. geen woningoverschot, terwijl te \lis- 2Vfjj. 1 singen dan wel woningoverscliot zal ont- „Het is een natuurwet, dat de vrou- staan, doordat naast den Marine-exodus. der werkplaatsen; van Vlissingen naaf Susteren. Tegenover de stelling dat er op de Schelde voldoende materieel overblijft voor bewaking dier rivier schrijft Navi gator Onze marine is in de laatste jaren op de Schelde herhaaldelijk op moeten tre den tegen oorlogsschepen van vreemde naties, die trachtten zonder de daartoe vereischtc toestemming der Nederland- sche rcgcering naar Antwerpen op te sl.oomeu. Om dit le beletten en deze schepen te achterhalen zal Insider toch zeker niet op het Wachtschip of de Vall (schepen zonder eigen voortbeweging) re kenen, evenmin als op de pantserboot of den mijnlegger, die voor dit doel een on voldoende vaarlsnellieid hebben. Alleen; reeds yoor dit doel zijn snelvarende tor pedobooten op de Schelde onmisbaar. Ten slotte haalt hij uit de M. v. A. inzake de Marinebegrooting 1918 nog de volgende opmerking aan: „De groote beteekenis van de Zeeuw- sche stroomen voor onze internationale positie maakt het ook in normale tijdeü gewenscht den zetel van den Comman dant van de stelling van de Monden der Maas en der Schelde op Walcheren ge vestigd te houden werwaarts ook de ad ministratie en staf van den stelling-Com mandant geleidelijk verplaatst zullen worden". Is deze uitspraak dermate onjuist ge weest, dat nu de voor deze oprichting tö maken werken voltooid zijn, er niets an ders overblijft dan het gemaakte weer te liquideeren? (Inest. Mod.) LEGER EN VLOOT. ine en de Schelde- kwestie. VERSCHILLENDE BERICHTEN. wen kinderen krijgen, en het is een ijze ren wet! Jullie mannen kunnen vrij-uit leven zonder er nadeel van te hebben, Dit, de laatste woorden zeer duide lijk, hoorde ik kapitein Meredith in de hal zeggen. Hij vergunde mr, Arthur Harrison dus heen te gaan onder den indruk, dat Lady Meredith en Sir Ri chard nog in Parijs nog hier wa ren! Juist toen ik hier over dacht, kwam kapitein Meredith weer binnen. En de volgende vijf minuten was deze jonge man, dien ik altijd op 'n keer na zoo bedaard, zoo geheel in evenwicht gezien had volkomen mal! Ik kan het niet anders uitdrukken. Want hij kwam dansende de kamer in. Dat deed hij bepaald. Hij danste een two-slep ondanks zijn beetje kreupel been, de geheele lengte van de voorkamer af en zong, al dansende, het wijsje: „Wanneer the Angelus-klokje klept „Tum-ty tum-ty tum-ty "turn „Tum, turn, tum." Hij bleef tegenover mij staan op de plek, waar ik in verbijstering van mijn stoel was opgestaan en een oogenblik dacht ik, dat hij mij als zijn dame in dat dwaze springen zou meetrekken. Hij stak mij zijn beide handen toe! Met een zorgelooze, juichehde stem vroeg hij: „Wilt u mij geen hand geven? Toe! Iemands hand moet ik hebben!" Weifelend stak ik mijn hand dus uit. Hij greep die in zijn beide handen, drukte ze stijf, haalde diep adem en liet. mijn hand weer los. „Dat is beter!" riep hij uit. „Ik zeg; ik zeg; Miss Whitelands „Ja?" Ik aarzelde, en was blij, dat wij alleen in de kamer waren. Als er iemand was binnen gekomen, zou hij het een heel merkwaardige scène ge vonden hebben; de jonge Engelsche of ficier zoo opgewonden er uit ziende en pratende of hij pas van een laatste lunch vóór den oorlog kwam het j Engelsche meisje hem aanstarende alsof zij een predikster van de geheelonthou ding wasl Ik lachte een beetje lomp toen ik zei: „Wat is er?" „Het is uitstel of vrijspraak van een vonnis!" verklaarde hij onverwacht. „Hemel, ja!" En toen barstte hij los in een onbe daarlijke lachbui. Precies dezelfde har telijke vroolijke lach van zijn vader. Ik keek hem aan, terwijl hij schudde van vroolijkheid, naast dien spiegel, waar hij zoo rotsvast had gestaan gedurende dat gesprek met Miss Vera's man. Nog steeds lachende, greep de jonge man een van de donkerroode gordijnen, hij begroef er zijn gezicht in, zijn lieele zwarte hoofd. Eindelijk hijgend en zich zelf schuddende, kwam hij er uit te voorschijn; en bedaarde een weinig. „U moet denken, dat ik dol geworden ben!" zoo verontschuldigde hij zich „ïk ook nog een 60 tal gezinnen van de Ne- dcrlandsclie spoorwegen de gemeente zullen verlaten, door bet overplaatsen In den nacht van Dinsdag op Woens dag is ingebroken in de Ned. Bronwater- fabriek aan de Amslerdamsche Veerkade te 's-Gravenhage. De daders hebben dooï uitsnijding van een ruit eener lichtlan- taarn in het magezijn en het kantoor welen te komen. De brandkast werd stukgesmolten en daaruit is f 1200 ont' vreemd. Gistermiddag omstreeks 2 uur start te de sergeant-vlieger Beekman, met als passagier den adsp. reserve officier waar nemer Knapp, voor een oefentocht van het vliegterrein Soesterberg. Vermoede lijk ten gevolge van den sneeuwstorm, welke het oriëntecren zeer bemoeilijkt, is het vliegtuig uit de koers geraakt en geland in Belgic bij Mallen, een 30 K.M. over de grens. De landing had een goed verloop, het vliegtuig keert vermoedelijk heden nog terug. Het bedienende personeel van den vuurtoren Armen aan de Bretonsche kust van Frankrijk tegenover het eiland Sein, heeft van Maandag op Dinsdag een be nauwden nacht meegemaakt. Toen zij te gen avond bezig waren de lichten op een der bovengalerijen le ontsteken, bemerk ten zij, dat er rook opsteeg uit het be neden gedeelte van den toren. Zij snelden de trap af doch zagen zich den uitgang door hoogoplaaiende vlam men versperd. Het bleek, dat de brand was ontstaan in de keuken, waarschijnlijk tengevolge van het ontploffen van de daar staande petroleumkachel. De brand breidde zich snel uit. In hun benauwdheid klommen de mannen tenslotte op het dak, hetgeen hun redding werd. Daar kwamen zij n.l. op het denkbeeld zich langs den bliksem afleider naar beneden te laten zakken. Op vele plaatsen was de buitenmuur reeds gloeiend heet, doch zij slaagden er allen in op den beganen grond te ko men. Ook daar was echter nog geen vol komen veiligheid. Want zij bevonden zich tusschen razende vlammen ,die het ge heele brandbare gedeelte van den toren verleerden en een niet minder razenden stormwind, die de golven lioog opzwiep- te, welke hen ieder oogenblik dreigden, mee te sleuren. Eerst den volgenden morgen kon een reddingsboot hen be reiken, na twee uur met vloed en storm wind geworsteld te hebben. hvas mijn hoofd ook een oogenblik kwijt. Heel gek van mij 11 ij trok zijn riem recht, lachte weer eventjes heel verrukt en barstte opnieuw vroolijk los. „Hoorde u mij dien onbetaalbaren dien mijnheer Harrison, zoo plechtig als een rechter bestraffen?" vroeg hij hij gend van 't lachen, ,,'t Was veel erger dan zich ernstig te moeten houden in een kerk als je voelt dat je over een minuut zult losbarsten. Ik zal zoo aan stonds wel weer bedaard zijn.... Wilt u mij nog eens een hand geven, miss Whitelands? Dat zal mij goed di ^n. Dank u. Nu ik ben waarlijk weer bedaard. Kijk maar!" Ik keek hem aan en het scheen wél of ik zijn gezicht nooit te voren gezien had. Zoo veranderd! Zoo veel jonger! Zoo vroolijk! Het was of een zware last hem van de schouders was ge- women. En nu begon ik te beseffen hoe zwaar die last hem had gedrukt. Dat overhaaste huwelijk van een jonge man wiens ijdelhei.d en wiens hart bei de pijnlijk waren aangedaan, dat bespot telijke, heethoofdige huwelijk in een on besuisd oogenblik aangegaan! Ach, ik geloof werkelijk, dat hij al spijt had er in geloopen te zijn, voordat hij de bruid aan de deur van het bureau van den burgerlijken stand had verlaten! Het was geen huwelijk geweest; neen, maar wel het vooruitzicht van slalen ketenen. De ze waren dien middag verbrijzeld bij het hooren van die tijding. Hij was vrij dat bewustzijn had hem bijna krankzin nig gemaakt. Dat zag ik, en ik begreep hoe veel meer er verborgen was achter die dolle vrooTijkheid en verlichting. Een herroeping van het vonnis? Ach, had ik niet reeds tot mij zelf gezegd dat deze jonge man onmogelijk van dat meisje gehouden had? Dat wist ik zeker. Nu wat bedaarder, maar nog steeds met die schittering van zwarte diamanten in zijn oogen, zeide kapitein Meredith: „Luister eens, miss Whitelands. Wij heb ben dadelijk iets met elkaar af te spre ken." „Neen, niet dadelijk. Wacht nog even." Want daar was mij juist de eerste heldere gedachte ingevallen die ik had gehad sedert het lezen van dien op- zienbarenden brief. Aan Pliilippa moest de heele waarheid verteld worden. Philippa, die hem let terlijk aanbad, moest weten dat George nu toch niet getrouwd was. (Werdt vervélgd).

Middelburgsche Courant | 1923 | | pagina 2