5 INGEZONDEN STUKKEN. den tol den secretaris, zich beroepende if dieni administralieve kennis, hoopte en verwachtte h(ij diens medewerking vroeg hij de medewerking van hel ore- in hel belangi dcir gemeente. Dajarna |rige gemeen lepersoneel, tertwijl hij wje" dexkeerig zijn medewerking toezegde. Dt secretaris herinnerde in zijn toe spraak tol den burgemeester, dat hij hpe- wel betrekkelijk nog jong, thans met den sierden ljurgemeester zal werken, hiji hoopte, dat hSj ook met den heer Wol- deringh even prettig zal samenwerken in het 'belang der gemeente als met diens Mcorgangers. Daarna werd de vergadering gesloten De beide «angvercenigingen „Noord- zeegalm" en „Looft den Heer" kwamen toen ook in de raadzaal en gavpu een aantal zangstukjes, voor welke attentie- de directeuren in hartelijke woorden dank werd gebracht. Ondanks den kou den, guren winterdag heeft de Weslkap- peLchen bevolking op feestelijke wijze hun burgemeester en eehijgenoole ont vangen en verwelkomd. KUNST EN WETENSCHAPPEN. Zeeuwsclr Genootschap der W etenschappen. In de Woensdagavond gehouden bijeen komst van hot Zceuwsch Genootschap der Wetenschappen werd door prof. dr. G von Antal een voordracht gehouden over: „de inspiratie van den kunstenaar". De spreker, een Hongaar, hield zijn lezing in het Ne- derlandsch, met een merkwaardig gering ac cent, dat zijn voorafgaande verontschuldiging (met verwijzing naar de moeilijke uitspraak onzer taal) vrijwel overbodig nmakte. Ilij behandelde in zijn rede, met aan haling van zeer talrijke uitsproken van kunstenaars, - wat deze zelf hebben meege deeld over d? wijze waarop hun werk tot stand komt. Al die uitspraken getuigen er van dat hot hun is of hun werk! niet ont staat door het eigen-bewust ik, maar of het van buitenaf in hen geschapen wordt. Men hoeft bier te doen met een uiting van het onderbewuste, dat in den inensch veel omvangrijker is dan het bewuste-voor-een- oogenblik. Het ia licht te begrijpen, dat juiat bij kunstenaars die zoo scherp waar nemen, het onderbewuste sterk in het be wustzijn treedt. De spreker, die over deze onderwerpen uitvoorig uitweidde, sprak de meening uit, dat de inspiratie van den kunstenaar na verwant is aan den droom waarin ook hot onderbewuste naar boven komt. Alleen is bij den droom de censuur van het verstand geheel afwezig, terwijl bij de kunstenaars inspiratie zich het versland bij de uitvoering doet gelden. Interessante be kentenissen werden daarover aangehaald uit verklaringen van versohillende kunstenaars. Vervolgens werd besproken de groote rol die de stemming bij do schepping van kunst werken speelt, on die do kunstenaar niet kan opwekken als zij or niet is. De toch toegepaste middelen van opwekking, door alcohol, tabak o. d„ kunnen soms wel mee helpen tot de inspiratie, maai- niet bij de uitvoering daarvan. Is de stemming er dan gaat bet werk van zelf. Maar is de stem ming er niet, dan beleeft de kunstenaar zijn meest sombere oogenblikken. De voorzitter, dr. D. Schoute, vroeg in een slotwoord naar aanleiding van de ver ontschuldiging van den spreker over de uit spraak van zijn Nederlandsch, hoe dan wel do aanwezigen zich zouden moeten voelen wanneer zij moeten spreken in een vreemde taal. Hij bracht hom hulde voor de wijze waarop hij zich in onze taal uitdrukte, en dankte hem voor zijn belangwekkende be schouwingen. Natuurkundig Gezelschap. Lezing van Prof. Dr. A. J. F. vaw den Broek ;uit Utrecht over den inensch uit den ijstijd. De -1de diluviale ijsperioden en df daartusschen liggende drie inlerglaciale tijdperken, waarvan de gezamenlijke duur "tusschen 500.000 en 1.500.000 jaar wordt geschal, geven in hun resten nog de sporen van de aanwezigheid van dtpn mensch. Deze diluviale mensclien behoo- ren tot twee zeer versch ill lende rassen: Het jongdiluviale (Cro-magnon en Ne groïde) het oud-diluviale (Neadprdial- schedel). Het eerstgenoemde slaat zeer dicht bij het tegenwoordige ras en heet dan ook wel homo recens foszilis. Er bestaat geen noemenswaard verschil in schedelbouw niet die van den hedendpagsehen mensch. Vooral het hooge voorhoofd en de uit stekende kin doen een sterke overeen komst vermoeden met het (hans be staande menschenras. Deze Cro-magnortmiensch had een slan ken spierkrachtigen bouw van 1.8 M) lengte. Ofschoon men hem gewoonlijk plaatst in den tateren ijstijd, heeft men in Piltdown in Engeland twee jaar gele den een schedel gevonden uit d{?n eer sten ijstijd. Deze mensch is over een groot deel van Europa verbreid geweest en men neemt Wel eens aan, dat hij van uit het Oosten is gekomen en he|t oud-diluviale jras van den Neadterdal- mensch heeft doen verdwijnen. Van het negroïde ras zijn in Europa slechts twee skeletten gevonden bij Men ton in de grot van Grimaldi. Zij stapte men uit den vroegen ijstijd. Waarschijn lijk zijn de Berbers in Noord-Afrika nog aan hen verwant. De schedel van den Neader djalmensöh is geheel verschillend van bouw (niet1 van inhoud) met den tegenwoordigen schedelbouw. Geen voorhoofd, groote beenkammen boven de oogkassen als bij de Gorilla en geen kinuitsteeksel. De door Eugëne Dubois gevonden rest van den Aapmensch op Java en een schedel in Noord-Rhodesiê, behooren eveneens tot dit oud-diluviale menschenras. De ge stalte was gedrongen (1.60 M.) en niet rechtopgaand. Zuid-Frankrijk, Kroatië, Belgic, Gibraltar, hebben resten van de zen mensch geleverd. De in 1907 in zandgroeven bij Heidelberg gevonden on derkaak met menschelijk gebit, dateert uit den eersten ijstijd. Cultureel staat hij ver beneden den Cro-magnon mensch. Het is zeer natuurlijk, dat van de ver- gankelijke lichaamsresten van mensch en dier veel minder over is gebleven, dan van de voortbrengselen der cultuur in den vorm van werktuigen en wapens. De steencn voorwerpen uit het vroeg ste oud-diluviale tijdvak, het Chelleen* zijn veel eenvoudiger dan die uit dte latere jongdiluviale tijdvakken. Het toppunt wordt bereikt in het Solu- freen, de eerste jongdiluviale cultuur^- periode, waarna naast sleenen voorwer pen ook uit been en hoorn bewerkte, optreden, vooral in de laatste, de Mag- dalenienperiode. Men moet verbaasd staan over de kunstvaardigheid van dezen Cro-magnon- mensch, die met een primitief hulpmid del als een steen, dergelijke kunstpro ducten heeft kunnen vervaardigen. Van groote beteekenis zijn dan vooral de grollen-schilderingen, die bestaan uit afbeeldingen van dieren, van af eenvou dige lijnteekeningen tot polychrome met rood, geel en zwart gekleurde en ge boetseerde figuren. Steehts een enkele maal wordt een af beelding van een visch aangelroffen. Die teekeningen in van het dagfjcht afgesloten grotten wijzen er op, dat 'deze mensch kunstlicht en vuur tot zijn be- scliikkmg had. Ze geven ons tevens een juist beeld van de dieren, djie zijn lijdjge noolen waren en die thans uitgestorven zijn, zooals mamlnouth, holenbeer, holen- leeuw, holenhyena, enz. In Spanje (het dal van de Vezfere,) en Zuid-Frankrijk heeft men zeer vele grollen met schilderijen gevonden. De manier waarop de gevonden ske letten liggen, en de er bij gevonden voor werpen duiden op intentioneele begra ving, gewoonlijk in ondiepe kuilen, of door omgeving van een rand van kleine sleenen, waarop grootere platte steenen gelegd zijn. Of ook de in de tertiaire aardlagen ge vonden eolithen moeten worden iopgevat als getuigen van menschelijk bestaan, is nog een open vraag, zooals er nog zoq vele zijn met betrekking tot den voor- historischen mensch. Er wordt in de laatste jaren, vooral ook in Amerika en Azië, ijverig gezocht, en in de toekomst kan nog veel licht worden ontstoken aver dit belangrijk gebied van het menschelijk weten. t Een uitgelezen gerangschikte verzame ling lantaarnplaatjes gaf veel opheldering van hel zoo duidelijk en boeiend gew sproken woord, dat door dje aanwezigen met aandacht werd gevolgd en djoor een dankbaar applaus beloond. Flirtstudentje door Jo Wanders. Uitg. A W. Sijthoff's Uitgevers Mij. Leiden. „Flirlsludentje" is eeh aantrekkelijke titel, die ons al door het woord alleen in een frisschc, vroolijke, onbezorgde jeugd, stemming brengt, en ons mee doet leven met al de ups en downs, van zoo'n eerste jaar. Dit flirlsludentje, Nettie Helmink, is wel 'n echt type vah hpnr soort; dat is ze tenminste, ontdaan van al de wijdloo- pige en overbodige poespas, waarmee de schrijfster lijaar heeft omgeven. Van een romannetje ais dit ver wachtten wij voor alles, vlotheid, en pakkend dialoog. We kehnen een schrijf ster, die zoo allergeestigst in dit genre is. Tol onze spijt kunnen wij T niet ge tuigen van Jo Mapidefrs, althans niet bij dit boek. Alles wal een werkje als dit zoo maken muesl, dat wij er niet mee uit zouden ltunhcn scheiden, missen we. De stijl heeft de pretentie van vlot, is inderdaad stootehd; de dialogen, de be schrijvingen moeten kort en vlug ver beelden, ze zijn echter breedvoerig en zwaar op de hand. Nettie's ouders, die do schrijfster zoo sympathiek wil mhken, zijn, wal men in de wandeling noemll, „vervelende" mensehen; de vriendin, die vol goeden raad en uitermate verstan dig zijn moet, geeft geen anderen indruk dan een opdringerige, onhebbelijke be moeial: "en Nettie's ztisler is als a.s. meester in de rechten volkomen onaan nemelijk. De wil is goed geweest. Maar tusschen de danl en dep wil of een „los" ver haaltje te schrijven, ligt nog een lancet weg. De vroolijke jaren van Delf Hazewind door JP. Zoomers—Vermeer. Uiig, v. IIol- kema en Warchdorf. Serie de goede kameraad. Jongensboek. We kenden mevrouw Zoomers nog met als schrijfster van kinderboieken echter wel als de auteur van twee voor treffelijke werken over kinderkarakters voor ouderen. Daarin heeft mevrouw iVermeer zich leeren kennen als een FijnM kenster van het gevoelsleven bij volkskin deren, en dat nog wel bij de allerarm-' sten onder hen. Daarom verwachtten wij veel van dit jongensboek, en die ver wachtingen zijn niet besctyaamdl H,oe uitstekend en met een dadelijk pakkende schrijfwijze weet mevrouw Zoomers zoo'n jongensleven uit te heelden. Het is alles zoo ongekunsteld, zoo vanzelf sprekend, ztuo nict-ge20cht. Van weinig der h\pi_ dige. jongens en meisjesboeken kan men dit zeggen. Fr gaat iets van deze vroolijke jaren uit, waar veel jongens wat aan kunnen hebben. De geheimzinnige villa door „Sapper". (H. C. Md Neile). v In hel Fngelsch heet dit boekje „Bull dog Drummond". „De avonturen van een gedemobiliseerd officier, die den vrede •aai vond", meldt de tekst verder. Inderdaad krijgt de of fier het noodige om zijn avonluurlusl bot te vieren; cn de lezer om aan zijn verlangen naar sensatie te voldoen. Een pracht van bios- Cvop-scensatie, waar dan trouwens ook al al» zoodanig van gebruik gemaakt is. A'zoo flinke „spannende" ontspan ningslectuur voor hen, die niet te Inpo- ge lilteriaire eischen stellen. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. Tram verbinding imet Belg'iê. Naar de „Zelandia" uit betrouwbare bron verneemt, is er goede hans, dat te beginnen en met Januari a.s. de stoom tram van de Z. V. T. M. driemaal per dag tusschen Drie Schouwen en Moer- beke (Waes) loopen zal, heen en terug. Indische Stoomvaartlijnen. Boeroo, 27 Nov. van Batavia naar Am sterdam. Billiton, p. 28 Nov. Porim, Java naar Amsterdam. Stuyvesant, 28 Nov. van Barbados naar Amsterdam. Kangean, 27 Nov. van Batavia naar Am sterdam. Menado, 29 Nov. v.m. van Port Said, Rot terdam naar Batavia. Prins Predorik Hendrik, 29 Nov. te Am sterdam van Haiti. Stentor, p. 28 Nov. Gibraltar, Batavia n. Amsterdam. Rembrandt, 28 Nov. te Amsterdam van Batavia. Rindjani, 29 Nov. v.m. 1 uur van Mar seille Batavia naar Rotterdam. Borneo, 28 Nov. te Suez, Amsterdam naar Java. Bali, 29 Nov. te St. Nazaire, Batavia naar Amsterdam. Bondowoso, p. 29 Nov. n.m. 2 uur Oues- sant, Batavia naar Rotterdam. Johan de Witt, 29 Nov. van Port Said,, Batavia naar Amsterdam. Stoomvaartlijnen op N.-Amerika. Spaarndam, 29 Nov. te Antwerpen, Rot terdam naor New-Orleans. Yeendam, 28 Nov. le Havana van R'dam. Burgerdijk, 28 Nov. n.m. te New-York* van Rotterdam, laatst van Norfolk. Rotterdam, p. 28 Nov. v.m. Kaap Race, Rotterdam naar New-York. VERSCHILLENDE BERICHTEN. De Londendsche redacteur der Man vb. meldt: Maandag i> een tunnel van den (Onder grondse hen spoorweg in het centrum van "Zuid Londen om 6 uur, dus op een der dj uk->te uren van den dag, over een lengte van 45 M. ingestort, juist lerwïjl een volle trein passeerde. i Terwijl het puin iop den trein viel, w.st de bestuurder, door in de groot ste \aa|rt door le rijden, een groote ramp le voorkomen. Deze tunnel, de oudste van Londen, wö,rdt op het oogenblik verbouwd. De in storting was het gevolg va'n het barsten eener gaspijp waardoor brand ontstond Daardoor sprong ojok een van de pijpen der waterleiding en de weg boven de tun nel zakte in. i De prolitie liet de nabutrige huizen ontruimen en ook de spoorwegbrug in de Theems verkeerde in gevaar. De brandweer slaagde er in den brand mees- lejr te worden, vóór deze verder on heil kon slic'hjen. ZEELANDIA AMSTERDAM. De Zeeuwsche Vereeniging „Zeelan- dia", viert a.s. Dinsdagavond 4 Dcc. '23 in Mzison Boer met een groot aantal Zeeuwsche kinderen hpar jaarlijksch St. Nicolaasfeesl. Voor een echt kinderpro gramma, waarvan de leiding bij den lieer A. Tonneman, is gezorgd. Aan het eind der feestavond zal door genoemden heer ook' nog zijn speciale Oud-Hollandsche "Poppenkast worden vertoond. Zeeuwen te Amsterdam woonachtig, die nog geen lid der vereeniging zijn, kunnen tol dit kinderfeest vrijen toegang bekomen. Kaarten zijn, tot een beperkt aantal, gratis le verkrijgen bij' den heer A. de Does, Linnaeusparhweg 8, Amster dam, lel. 27.130. Mijnheer de Redacteur, Of er tusschen hemel en aarde een nog onaangenamer geur bestaat dan de weêe slank, die verspreid wordt doojr de Asfaitfawieken weet ik niet, maar ik weet wèl, dat ieder middel, dat min of meer deze kwaal kan bestrijden dankbaar door vele Middelburgers en vooral Vlis- singers zal worden oegiroet In het maandblad tegen, de verVal- scliingen (Nov.) wordt gèwezen: op een nieuwe iiitvmajihg le Rotterdam 'pdaan. De uitvinders nebben n.l, ontdekt dat verbrand in gsgjasse» nagenoeg sjankvrij kunnen worden afgevoerd wanneer men ze laat passeeren door een of meter vlechtwerken v.'n draden, die door elec- trische stroom tol gloeilngl zijn gebracht Een dergelijk apparaat in iedere afvoer pijp dei* asfallfabriek te Vlissingen zou voor zeer velen de meest welkome SI. Nicolaas surprise zijn. Hoogachtend, G. N. GECOMBINEERDE-VERKOOP. Mijnheer de Redacteur. Hot in Uw blad van 27 dezer voorko mende veralagt der vergadering van de vereeniging van oud-leerlingen van den landbouww intercursus te Kloetinge, onder't opschrift „Gecombineerde verkoop", noopt mij U beleefd een plaatsje in Uw geacht blad te verzoeken. f Do hoofdzaak, welke n.l. op deze ver gadering door mij naar voren weid gebracht, blijft in het verslag onvermeld. Het is daar om, dat ik er u gaarne op zou willon wijzen, dat door mij er den nadruk op gelegd is, dat enkel aan de hand van eenigte min of meer theoretische en in het kort ontwik kelde algemeenheden, gelijk deze in het rapport zijn opgesomd, de vraag in kwestie volstrekt niet is le beantwoorden. Het zijn bovenal de feiten uit de praktijk, die hier oen woordje hebben mede te spre ken en daarvan wordt in het rapport vrijwel niet gewaagd. I Om de vraag, zooals deze thans gesteld ia, naar behooren te beantwoorden, zou fei telijk de afzet van al onze producten onder de loupe genomen moeten worden en liefst zoo grondig mogelijk; slechts na dat gedaan to hebben, zou het trekken van een derge lijke conclusie mogelijk zijn. En om nu eenigszins te doen uitkomen welk een ge compliceerde en moeilijke arbeid dat wel zijn zou, is door mij iets omtrent den hui- digen afzet van diverse onzer producten aangestipt. Ik bedoelde o. m. daarmede eenigszins duidelijk te maken, dat ieder product wat zijn afzet betreft nagenoeg een volledig studieobject op zichzelf vormt. Het is dus vrijwel ondoenlijk, gelijk ik ook op de vergadering zeide, om de onder havige vraag in den vorm waarin die thans gegoten is, d. i. in algemeenen zin, te beantwoorden, althans uit een practisch oog punt bezien. 1 En om practische voordeelen gaat het toch per slot van rekening. I Met dank voor de plaatsing, L. VAN DIJK, 2e Secr. Z. L„ M. Goes, 28—11—'23. HULP AAN DUITSCIILAND. Voor de Stervenden! Voor Vijf Gulden voedt U één per soon gedurende één maand in onze Hol- landsche keukens, die voor Duitsohers en Ne derlanders in Duitschland bestemd zijn. Zendt nog heden deze gift aan het Hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis, Princessegracht 27, Den Haag, onder motto: „Voor Duitschland", en gijl doet een goed werkl MACHTELOOS. Mijnheer de Hoofdredacteur, Uw hoofdartikeltje van 1.1. Zaterdag noopt mij U plaats te vragen voor een kort weerwoord. Uw pessimisme is helaas in den toestand van geheel Europa maar al te zeer goed gegrond, maar zijn we daarom machteloos? Dit lijkt me betwistbaar. Stel lig, we hebben niet de materieele middelen om een wijziging te brengen in de politiek, die leidt tot zedelijke en rechtsonfaarding en tot economische ruïne. Er is maar één middel daarin een wijziging .te brengen en dat is de mobilisatie der gewetens. Prof. de Louter schrijft in een brochure, die al weer eenige maanden oud is: „Er bestaat intusschen nog een an dere moderne grootmacht, onzichtbaar en ontastbaar, maar toch machtiger dan do groote mogendhedendo openbare meening. Vrucht eener langzame ont wikkeling, wint zij1 in 'Tiet licht dor openbaarheid met behulp van woord en drukpers voortdur end in invloed en vermogen. Naast oorlogsgeweld en hongerhlokkade heeft de openbare mee ning over Duitschland's aanval in 1914 vonnis geveld en voltrokken. De open bare meening zal eenmaal het eindoor deel uitspreken over het onrecht, dal thans geschiedt in den waan die Europa verblindt. Door de geweldige gebeurte nissen der laatste jaren is zij ver bijsterd en op een dwaalspoor geraakt. Door de listige spitsvondigheden van den geest, die mensclien en volken be zielt, alsmede door een kunstig woor denspel en de gedachtelooze samenkop peling van de scherp te onderscheiden begrippen recht en gerechtigheid, is men er in geslaagd een groot aantal personen, ook hier te lande, wijs te maken, dat recht onrecht en onrecht eigenlijk recht is; dat onder andere de daden van geweld en willekeur aan do Ruhr wel is waar van betwistbaar politiek beleid en economisch inzicht getuigen, maar niettemin volkomen rechtmatig zijn en derhalve geen zede lijke veroordeeling rechtvaardigen. Dooh de geheimzinnige krachten, die de open bare meening op den duur leiden en beheorschen, zijn niet verdwenen en herwinnen langzamerhand haar over wicht. Zij' zullen eerlang de overtui ging vestigen, dat Frankrijk aan de Ruhr niet alleen zijn staatkundigen in vloed en stoffelijk voordeel, maar ook zijn eer en goeden naam verspeelt." Daaraan nu kunnen wij medewerken. Zoo hermetisch is de Fransche openbare meening door haar pers niet afgesloten van het oor deel der wereld, of ook zij ondergaat, zij het ook langzaam, den invloed van stelselmatige rechtzetting der aan haar verkeerd voorge stelde feiten, van een oordeel, dat in de leiders van Frankrijk feitelijk het Fransche volk vonnist. Het verdrag van Versailles, dat naar Keynos' woorden alles verarmt, wat het aan raakt, kan op twee wijzen een zoodanige wijziging ondergaan, dat het niet langer de wereldeconomie ontreddert en het wereldge weten verontrust. Het is helaas zeer waar schijnlijk, dat de ou|de, al zoo dikwijls ver- koerd gebleken methode, zal wonden toege past en ook dit verdrag na zoor veel kwaa^ij te hebben gesticht, den weg van zoo veel andore zal gaan ten gevolge van een oorlog. De andere methode evenwel, en dat .is die, waartoe naar mijn bescheiden meening juist do niet direct belanghebbende openbare meening in de staten, die aan den oorlog niet deel namen, kunnen bijdragen, is een voortdurend herhalen van de feitelijke waar heid, dat dit verdrag is gegrondvest op een leugen; dat hier vonnis wordt geveld door rechters, die partij zijn en dat het onder den schijn van recht, die nog bijzon deren vonn krijgt door het Covenant van den Volkenbond, het grootste onrecht pleegt. De (Britsche) „Nation" van 3 November bepleit „United action against France". Smuts in zijn rede dringt aan zoolang het nog tijd is op vreedzame actie, omflat hij het gevaar met spoed ziet naderen van een nieuw gewapend conflict, nog ontzettender dan het laatste. Voor on3, die van dergelijke gewapende conflicten alleen maar nieuwe ellende te wachten hebben, staat de weg naar vreedzame actie open en al zullen we daarvan de resultaten niet ineens bespeuren, dat wij „machteloos" zouden zijn, zou door de feiten nog moeten worden bewezen. Een actie als die van het „Herstel Euro pa Comité" uitgaat is een begin van die mobilisatie der gewetens, die, zooals Gustave de Martial in zijn mooie boekje „Comment on mobilisa les consciences" uiteonzet, zoo geweldig ved heeft bijgedragen tot de ves tiging van die geestesgesteldheid, die de Geallieerden den oorlog hielp winnen. Daarom moeten wij in Nederland begin nen, zooals anderen elders daarmede kun nen beginnen. Er zijn daarvopr helaas niet do middelen beschikbaar, die, vóór dat Ame rika ten oorlog ging, werden besteed aan een rijp maken van het volk voor den oor log. Men zal dus in volharding en geestdrift een aanvulling moeten vinden voor het tekort. Het spijt mij, dat u maent, blijkens uw hoofdartikeltje, daaraan niet te kunnen me dewerken. Ik hoop, dat u mij veroorloven zult de hierboven geciteerde woorden van prof. De Louter tegenover de uwe te plaat sen, vooral omdat Lord Robert Cecil naar mijn meening volkomen gelijk had, toen hij in September '22 Europa stelde voor het alternatief: Vrede of ondergang. Met dank voor de plaatsing en hoogachting Uw dw. JAN J. BRUNA Den Haag, 28 Nor. 1928. GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zij'n aangegeven de navol gende voorwerpen, welke terug te beko men rijn: a. Op het Bureau van Politie: Vulpen, heerenrijwiel; damesportemonnaie KinderporfemonnaieHandschoen; Witte muts; Kinderportemonnaie; Grijze mantel band; Kinderportemonnaie; Huissleutel; Mantelband; Grijze dameshanjdsobosnPor- temonnaie met inh.2 Cahiers. b. Bij Particulieren: Twee vleeschhaken, De Wolff,. St. Janstr. H 202; Wollen kinderhandschoentje, J. Mol hoek, Molenberg K 90a; Kist,, N. A. Groot- jaiix, Arnom. voetpad T 93; 2 Haarlinten, J. de Keijzer, N. Oosterschestr. N 82a; Ceintuur regenmantel, wed. Bouwense, Bellinkstr. G 192; Wollen muts, O. Allowijn, Kerkstraat, 't Zand D 99; Knipmes, O. de Vos, Seisweg R 152; Parapluie, W. Kosten, Nieuwland- scho Weg U 150; Bril in étui, A. Marsie,» K. Heerengracht M 276; Mantelband, A. v. d. Weel, Vliss. Wagenplein P 13; Bankbil jet, Riemens, Zusterstraat I 239; Rieten- stoel, tuintafel, hark en schoffel, Louwerse, Koorkerkhof A 122; Doublé lorgnet, J, P. Dekker, N. Viiss. weg C 244; Zwarte porte- monnaio met inh., Leijdekker, Baanstraat Q 238; Dameshandsohocn, J. de Valk, Bree- straat O 147; Lap bruine zijde, De Groot, Goesche Korenmarkt P 56; Vulpenhouder, Heijstek, Hendrikstraat W 70; 2 Gummirie- men, P. van Sparrentak, Puntpoortslr. O 205mZilveren damesarbandhorloge, Pag- ter, Dam Z.Z. G 95; Paar dameshandschoe nen, De Lange, Hofplein D 76; Band kin- dermantel A. Neve, Varkensmarkt I 180; Gouden damesring mot steen, A. Verhulst,, L. Gcere K 372; Gouden damesringetje, W E. Coumou, Seissingel R 67b; Zilveren da- mosringetjo, J. Hubrecht-e, Jacob Gatestr. S- 119Koperen gewicht, L. Hcndrikse, Sleo- persaingel Q 163; Zilveren broohe, P. Diele- man, N. Vlissingsche weg. Inlichtingen aan het Bureau van Politie, des Vrijdags en Zaterdags, des namiddag^ tusschen 78 uur. Kleete Drukkerij G. Wi. den Boer, Ifbwg

Middelburgsche Courant | 1923 | | pagina 6