ïniilie Bartholoni, die verwant is aan liet regeerend huis van Monaco. Dezer dagen werd de kelder geopend Ier bijzetting van hel lijk van den 10-jarigen Jean Bartholini. Toen bleek, dat liet stof felijk overschot van de eerste wouw van zijn vader van alle sieraden was heroord, diamanten, ringen en een paarlsnoev van zeer grootc waarde. De „Echo de Paris" meldt dat de, natuurlijk onbekend ge bleven, daders, in hun begeerte naar de ringen, de vingers der overledene geheel uil hel lid hadden gerukt en omgedraaid lien bekend chauffeur te Lugano, ge huwd en vader van kinderen, rood Zondjag met zijn auto, toen men op een gegeven; «ogenblik, zag, hoe hij plotseling met groote snelheid zijn voertuig' in de richting van liet meer stuurde. Dc auto reed het water in, totdat hij een 15 meier van den kant in de diepte ver dween. Men heeft hel lijk van den chauf feur nog niet teruggevonden, terwijl de 'aulo ziel» nog onder water bevindt. Men vermoedt, dat de man in een vlaag van waanzin heeft gehandeld. EEN SCHIETPARTIJ. Omtrent hel reeds kort vermelde ge val te E\olingcn, meldt de „Leeuw. Ort." nog de volgende bijzonderheden' Terwijl hel gezin Kas/per- Koerls te Hvolingen onder de gemeente Beilen, Za terdagavond rustig hij tafel zat, werd dit opgeschrikt door het inslaan der ruilen. Do schrik werd nog grooter toen on- miiddelijk daarna ccn revolverschot werd gelost. Vrouw Koerls en kinderen gingen op de vlucht Toen ook Koerls zich in veiligheid wilde stellen, werd er nog maals geschoten. Het locval wilde dal dil schot te- rccht kwam in een bronzen hal, beves tigd onder de lamp De kogel, hier door gedrongen, trof Koerls daarna in den huik Deze vluchtte naar de schuur, doch hij had nog maar nauwelijks de deur be reikt of er volgden meer scholen Zes .i scholen waren er gelost, waardoor Koerls nog getroffen werd aan arm/ en! heen Dokter Gorter, die onmiddelijk onlbo- boden werd verleende medische hulp. Bij liet uitkleeden viol K een der kogels uil zijn kleercn Ken schol had den kelel, die op den kachel stond geheel vernield, terwijl^ een derde kogel leniggcvJoijden word in een der kasten. Rijks- en ge meen lep ol it ie l rokken oin- middelijk op onderzoek uil. Hel is haar na ijverig zoeken mogen gelukken, den vermoedelijken dader.. den 2l-jarigcn| Koert, con zoon des huizes op ie spo ren. Ofschoon de verdacht"1 nog geen vol ledige bekentenis heen afgelegVl, is bij voirloopig opgesloten. BUITENLAND. IONDENSCIIE BRIEVEN. (Van onzen Londenschen Correspondent)j. (Nadruk verboden). Mist, kunst on statistiek. Londen, 27 October. Er is al zoo vaak en zooveel- over don mist van Londen goschrovonj dat het ver schijnsel den messten aardbowanoi'S gemeen zaam is. zoo niet steeds door persoonlijke ervaring, dan toch bij overlevering. Toch hen ik van ineening, dat er nog lang niet genoog over is geschreven; vandaar deze nieuwe bijdrage. Do mist van Londen is als de liefde, „eine allo Oesehichite. doch blcibt sic immer neu". Er is maar een vage aanleiding voor dezen brief. Ze (de aanleiding) is oen bescheiden voorproef van wat ons te wachten staal, en wel een mistje, lieflijk van aspoat, dat gisteren rond mijn 'heuvel lag, den heuvelop welks top uw scribent zijn Londenscho lief en leed doormaakt. De statistiek lioeft uitgemaakt, dat do veelvuldigheid van dc misten van Londen tusschen October cn April valt. Wij mogen ons dus gelukkig prijzen want de mist Als ik een jonge rtlOb was zou ik be mind willen worden om mij zelf, per soonlijk om miij zelf. Ik zou eon meisje willen hebben dat trilde en gloeide om- dal ik Arthur was (of George of Reggie., of hoe ik ook heette. Ik zou zeker wi'lcn welen dat zij in een halziaal vol schil- terend gezelschap1, vol hoeren die haar een dans vroegen hun haar rug toe keerde en uit vrije verkiezing bij nrnj bleef zitlen Als ik een jong menscli was zou ik hang zijn mei een ander meisje te trouwen dan een wier leven vervuld is met allerlei belangen en amusemenlein en bewonderaars Hoe zoiu ik anders kun nen welen dal zij (zoiilder er zich zelf ge heel van bewust te zijn maar trouwde met de eerste de beste kans op liefde, leven en vrijheid. 1 Dit idee schijnt de meeste jonge man nen niet te hinderen. Misschien zit hun amour-propre zóó diep dat zij denken „Hoe de omstandigheden ook mogen loopen, het jonge vrouwlfle kan niet an ders dan mij liefhebben." En de toiteisjes? Vragen zij zich zelf nooit af Als ik de keus liad lusschen vier verschillende aan trekkelijke jonge mflnneo1, zou ik dezen! dan toch genomlen hebben? Zou ik alle anderen verzakende, npg wenschen hem te nemen totdat de dood ons scheidde. Ik geloof dat zij daar niet vaak over denken. Misschien is het waar wat 'ik wordt populair natuurlijk als een bezoeking beschouwd dat wij' tot op dit oogenblik alleen hel lieflijke voorproefje liebbeft ge- bad. Dat ik nu, tegen hot einde van October, ga schrijven over misten, welko alsnog afwezig bleven, is dus volgens don kalender volmaakt in orde. De zaak is ac tueel al schijnt dan ook de zaak zelf zich haar actualiteit nog niet bewust te zijn. Terzake! liet is weer do statisticus, geholpen door vaardigo instrumentalisten, die ergens hoog in Westminster met ge voelige weegschalen werken, die ons heeft geleerd, dat elk jaar op elke vierkante! mijl (1.6093 K.Mvan Londen iets meer dan 300.000 K,G. roet valt. Het is een nuchtere uitspraak van nuch tere meuschen. En ze bevalt me niet. En ik zal U zeggen waarom. In lang vervlogen jaren was ik geabonneerd op „The Studio", een Engefsch maandblad, aan picturale en decoratieve kunst gewijd, dat ook thans nog ik ben er zolcer van een van do schoonste aantrekkelijkheden uitmaakt van de meeste Nederlandeohe leesportefeuilles. Die „Studio" bevatte vaak reproducties naar schilderijen van James Mcncill Whistier, een Amerikaanschen schilder, die van Lon den de stad van zijn kunst en van zijn inspiraties maakte en die in Londensclu) mist-aspoeten Se onderwerpen vond voor doeken van tesdero on onwezenlijke schoon heid. Die impressies van Londen-in-mist uit mijn jongenstijd zijn mij altijd bij gebleven haar fijne, droomerige, romanti sche schoonheid leeft in mijn herinnering als een onuitwischbaar bezit. En wat meer zegt wanneer ik in den Herfst) en in den Winter mijn weg neem door deze mistige metropolis, zie ik voel, zoo niet alles van die herinnering in do wer kelijkheid van den dag terug. Dat is de reden, waarom ik bezwaar heb tegen de uitspraak der statistici en weegschaal-virtuozen die niet huil harts tocht voor cijfers Whistler's misten terug brengen tot een trill ioen of meer root- fragmentjes. Intusschen mag dit subjectieve inzicht mij niet weerhouden de ware werkelijkheid en meteen de werkelijke waarheid onder (1e oogen te zien. Indien men mij wil toegeven, dat de drie P's van Londen (fog, fuel, flues mist, brandstof, schooi'stocnen zeer veel hebben bijgedragen tot dc ge lukkige, artistiek© inspiratie van Whist- Ier, dan wil ik op mijn beurt gaarne er kennen, dat dezelfde F's verantwooildo- lijk zijn voor vele eigenaardigheden van Londensch loven en gebruik. De miston van October tot April, inclusief, varioeren van fantastische, doorzichtige, zilveren nevels tot laag-bij-de-grondsche, ondoordringbare^ oog en keel schrijnende, goorgele, vochtige on kille (lampen. Wannen- ze in een of an doren vorm op deze groote hoofdstad neer dalen, maken ze van de eentonige, zwaar beschoorsteendo vergezichten, stadslandschap pen van zacht toonende liefelijkheid; ver anderen ze de poorten, de kolommen,, do (lommen en de vèr-rei_kende bruggen in onbestemde, droomachtige vormen yoI diep mysterie; of zooals do opreoht© mist- hater het bij voorkeur zou zeggen be dekken ze den ganschen oceaan van huizon, „mansions", kerken, fabrieken en paleizen plus winkels met een dichte deken van roo- kerige, alle licht doovonde, bijtende en zure naargecsfcighoid. Heel Engeland, heel Londen stookt zachte steenkool in open haarden. Wat bij' ons een vulkachel hoot, noemt men hier mot wijd- sche woorden „a slow combustion stove", hetgeen meteen eon helder bewijs is van de sehaarschheid van dezen vorm van huis verwarming. Indien de vorm populair was, zon men reeds long een populaire bena ming voor de „slow combustion stove" heb ben gevonden. Do open haarden dus, waarin de zachte steenkool snel verbrandt, zijn rook- en roetverwekkei-s van den eersion graad. Zoodra het koude jaargetij nadert, beginnen de millioeneti schoorsteenen' vau Londen, welke in verbinding staan nielb ruillioenen open haarden, waarin millioe.ien scheppen zacht© steenkool, hun rook cn roet de lucht in te braken.' Zoo ontstaan met de ijverige medewerking van duizend en meer fabrieksschoorötoenen de lon- mevrouw Tracey op onzen terugweg van liet hospitaal tot mijn pleegmoeder lioor de zeggen „Dc meesten mensclien dcnlcn nooit nn. Anders 'Zou hel geslacht uil- sterven". -I En ik geloof dat ik zelf ook iviel aan die dingen gedacht zou hebben als ik werkelijk verliefd was geweest op kapi tein Reggie Pcniraore. Als ik dal geweest was had ik aan hem) blijven denken ge durende al .de vroolijke afwisselende voorvallen gedurende miijn Parij'.scli uil- Stipje. Tk ,zou bij alles gefluisterd heb ben in m.jn^harl lol mijln geliefde. De zonneschijn zelfs, dies reusachtige sil houetten van groote Frah .che gebouwen wierp op hel plaveisel van de Place de Ia Concorde, zou mij herinnerd hebben hoe diezelfde kou slanke, flikkerende schaduwen (Wierp van wiiget ikken op mijn eigen wille japon loen Wij in een bootje zaten op de Theems in I-'iigeland. Maar zoonis het in werkelijkheid is. Ik begrijp dat de g'cheimfzinnigc Pliilip- ptn gelijk had toen ze zei „I" zou heel verliefd kunnen wordönj maar het is nog niet hel geval geweest". Later. Wat er, nu gebeurd is, is idïl- „Ilc heb een onderhoud gehad mtet Pliilip- pa Tracey. Zij lipd een briefje geschreven om mij te vragen elkaar te ontmoeten in den hoedenwinkel vajn. Suzanne in de Rue (le la Paix. liet briefje was geadres seerd aan „Mevrouw George Meredith nen reels, waarvan de reeds genoemde sta tistici zoo koel gewagen. Het roet liangt in do waterdampen, door Noord zee-winden aangeroeid, tot boven de stad. Wanneer de aanvoer van roet en rook uit de millioenen schoorsteenen de waterdampen zwaarder maakt dan de lucht, is hot onvermijdelijke gevolg, dat roet en rook- en damp broeder lijk tesaam cn innig vereenigd neervallen op de stad. Soms liangt de mist tns^chen hemel en aarde in evenwicht, honderd, twee honderd, driehonderd meter boven do .hui zonzee. Dan is de stad in nachtelijk duis ter gehuld, alle lampen brandenen do zon, hoog aan den hemel,, is door het zwaro mistgordijn zichtbaar- als- een ronde, bloedroode, matte schijf. De lucht onder hot mistgordijn is helder en doorzichtig, zoodat men even ver vooruit kan zien als op oen helderen avond. Hot effect is won derlijk phantastisch cn zwaar en drukkend pooi. Soms is do mist heel zwaar, zwaar in de gewone, stoffelijke be teekenis bedoeld. Dan zakt lrij tot op hot plaveisel neer, dicht en dik. Dan wil het wel gebeuren, datl een passagier op het dak van een omnibus zich in glans on gloed van een Herfstzon ver heugt, terwijl de voetgangers heneden voor zijn oogon onzichtbaar tastend voortgaan in de dikke, troebele, gele dampen. Soms is de mist speelfcch en grillig en bewegelijk en manifesteert hij zich in moppen, klonten of nesten, welke dooi den wind op en nen- en hem en weer worden gedreven van het eene stuk stad naar liet andere. Don rijdt of loopt go het oone oogenblik in den klaren dag, terwijl ge u in liet andere midden in een onver- valscbten „London Particular" (naam voor den liatelijksten van alle Londensche mis ton) bevindt. Do London Particular is de moest ge vreesde van alle ikisleti. Het is de mist, welke de gansche stad, van Putney tot Lcytonstonc, van Golders Green tot Green wich Park, bedekt, welke elk hoekje en gaatje met kwalijk riekende vochtigheid vult, welke op alle voorwerpen buitenshuis een laag slijmerig roet legt; en welke ook doordringt tot in de huizen, de winkels en kantoren, hangend om lampen, over visch en boter on goor vocht achterlatend op do grootboekenen journalen. London, in elk van die misten is hdl Londen van Whistler. Op zonnige dagen of regenachtige dagen of gewone clagen van triestig weer kon do stad ielors stad zijn, de stad van Dickens, van Thackeray of des noods van Sherlock Holmes. Maar liet mis tige Londen is altijd dat van Whistier, omdat niemand als hij de schoonhe'jd hoeft kunnen ontdekken van Londen, wanneer er „op elke vierkante mijl 300.000 K.G. root hangt.'' Zoo oven sprak ik van ean meneer met weegschalen ergens hoog in Westminster. Ik doelde loon op cdh laboratorium, dat in oen hoog gebouw in de gemeente Wosjfc- rainstcr is gevestigd. Het laboratorium on derzoekt den mist en werkt met andei-o we tenschappelijke instellingen samei om mid delen ..te zoeken, welke Londen van zijn misten zouden kunnen verlossen. De voor naamste oorzaak van de dikke, gele, door dringende misten, zwanger van de geuren van do kachelpijp, acht men te liggen in het stoken van Izjaehfce kolen. En er is dan ook al lang een campagne gaande om aan deze diep gewortelde stook-gewoonte een einde te maken. Intusschon leert de geschiedenis van Londen, dat reeds eeuwen voordat zachte steenkool werd gebruikt en eeuwen voordat tien millioen schoorsteenen hun viezigheid do smettelooze lucht in bliezen, de stad aan dichte misten leed. In oude dagen, toen dappere ridders rond stapten in wapenrustingen, kwam het vaak genoeg voor, dat een ridder, na harden strijd of misschien na lustige drinkge lagen, zijn weg zocht huiswaarts jn drui penden mist, en verdwaalde. Dan bleef de ridder staan of liggen, waar hij was, totdat zoekers hem vonden en hem op weg loodsten naar zijn „lady". Er be staat een oude kr-oniek, waarin voor het eerst molding wordt gemaakt van een Lon densche mist. Ze beschrijft hoe een gehar nast ridder een smidse binnenzeilt, ergens Ritdiolel. Daar heb ik natuurlijk mSjn eigen naam, mejuffrouw Rose Whilelands opgegeven als logjóe van Sir Richard en lady Meredith. Zij was hel die Inlijl het briefje bracht; ik was bang dat zij mjij! de invitatie van miss Tracey liever niet liel aannemen., Ze zei dat ze 'met mij mee wou gaan.. Dit WBis ïiaLntrlijk hiel de hddlpeUng. Maar ik kon niet aan Belle-mlère Vertellen, dat Philippa iels aan mij alleen wou ver tellen, dat dacht ik tenminste. Zoo togen wij samen naar booggewel ven van dc Rue kle la Paix. Wij vonden Philippa, geheel ui 't don kerblauw, achter in de <éftilage-kamcr van Suzanne. Naast lnar ontwaarden wij hel bont cn de vermetele tocque van pa pegaaien veeren van haar mtoeder. „Ha! ik dacht wel dal je komen zou Meg' Prachtig!" zei ntevrouw Tracey on;. met .war gewoonlijke harlelijkheid, de hand schuddende. „Ik wou graag, dal je even met mij meeging naar Beer om le kijken mar ecu model, dat ik meer ge schild vind voor mijn figuur dan dc japon van Caillof, waar ik je over ge sproken Heb, Toe ga. mee. We laten de meisjes samen over de hoeden pralen. Ik zag wel wat lady Mercidith vond van dit plan. Maar dal hielp uiel veel! Het was een uitspraak van Ethel, dus zoo huoesl hel wezen! Het volgende oogenblik waren de twee iu de buurt van de Temple, aan den Wes telijken leant van do Orty, hoe hij met luide stem gebiedt, dat men zijn harnas zal losgespen, inmiddels vertellend, dat hij in den mist zijn weg is kwijtgeraakt en ver plicht is geweest den heelen misttijd in do bosschen bij Holborn, Noordelijk, door to 'brengen. Do kroniek vertelt, dat de wapensmid, die den ridder van zijn zwaar pak verloste, zijn afkeer van mist lucht te met de verklaring dat ,,Ye fdgge is yo hoyll on yo armour", hetgeen zooveel be- teekent als dat de mist een hehchen in vloed had op het harnas. Indien do ridders der vroegst© mid deleeuwen onzen mist al aten, ademden tv er verdwaald in raakten, zooals wij het heden ton dage doen, dan vrees ik, dat de „smoko abatement"-bewoging, d. i. do beweging, welko den rook wil bestrijden, ons niet van onze „erwltensoep-mist" zal kunnen verlcesen. W,el, dan moet hij maar blijven. De misfti behoort bij deze stad, zooals de onafzienbare straten, de triestige winkeltjes, de kool, de spruitjes en artisjokken (die ik den vorigen keer heb vergeten), het sehape- vleeseh on het gansche afzichtelijke win terweer bij Londen behooren. Wanneer men van deze stad houdt (en helmis waarlijk niet moeilijk er van te houden)) dan neemt men dit alles graag op den koop toe. En na eiken flinken mist, krijgen wij een regen bui cn een zonnetje; regen om de schim mel van de stad af te spoelen; en het zonnetje om haar' te drogen. INGEZONDEN STUKKEN. VERBETERING? Men is thans van gemeentewege weer bezig onze mooie( straat aan de zijde van hot bolwerk wesr in oen bolero conditie te brengen, d. w. z. door or geklopte steen op te gooien ter grootte van eon kipei. Daarna er misschien nog eens met een wals over, en do bewoners van Klein Vlaanderen zijn weer van een prima straat voorzien. Me- nigoen zal zich met mij hebben afgevraagd; Waarom nu niot onze straat, zooals dat nu geschiedt met het gedeelte Volderijlaagle Seisplein to bestraten Een maatregel, die voor altijd afdoende is. Zooals dat nu weer bij ons gedaan wordt, is hot maar een tijdelijke opheffing von den mod- derpoel, en kunnen wij na verloop van een paar maanden weer naar hartelust „bag geren". Zou ook hier do bezuiniging ons parten spelen? Mot dank voor de opname, Een Klein Vlaanderen- bewoner. MOTOR EN TREKHOND Geachte Redactie Waar do trekhond in ons land als een onmisbare tractie beschouwd wordt, lijkl 't mij niet ondienstig do aandacht op het volgende le vestigen. Mon verkeert vocal in do veronderstelling, dat de hond in hooi het beschaafde Europa als trekkracht benut, wordt. Niets is min der waar. Sleohts mot België doelen wij do eer deze blaffende paarden langs onze wegen te zien stumperen. Met welk om verachtelijke verbazing men b.v. in Engeland hot Hdllandsche trekhon denstelsel gadeslaat, bewijst wel een geïl lustreerd artikel in ,rThe Graphic", dat in de week waarin onze Koningin jubileerde, verscheen, en waarin betoogd werd, dat d> feesten in Holland stellig vooral groote vrouguo zouden brengen onder d hard werkende honden, die nu tenminste een dag vacantie hadden! „De Hollandscho hond weet, dat het leven ernst is", schrijft de Engelsche journa list. „Je ziet het aan de uitdrukking van zijn oogen. Hij leidt, oen zwaar, heldhaftig bestaan en verdwijnt dan van het tooneel. 't Was maar een hond" van wien niemand hield en die zelf evenmin iemand liefhad. Probeer het eens zoo'n hond met goede woorden te naderen. Ge trekt spoedig terug. Hij zal geen vriendelijkheid toonen, aan hankelijkheid voor zijn eigen meester even min; liij duldt slechts, streng en woest.. Hij werkt tot hij or bij neervalt, maar hij eiseht oudere idylles op weg naai" de jpjostumière, die haar zaak 'had in lielgecn vroeger een paleis geweest was; klimop builen en binnen een doolhof van kamers op een museum gelijkende, mei ontzettend brce- dc trappen en lichtkronen' .(lie geschit terd heb'berï op1 vorstelijke recepties. Toen zij verdwenen ging ik naast Philippa zillen in Suzanne's winkel. Er hingen overal spiegels langs de nuiren, de tapijten waren vim, rec.idn- kleur, Ze zijn zoo verstandig die Fran- schen doffe, neutrale kleuren le kiezen als achtergrond voor hun op bloemen gelijkende koopwaren, japoópien en hoeden. Er waren verscheidene klan ten iu de kamers. Een groepje Fran chises zal legeuover ons; zij z'agen er uit alsof zij zich 'bezig hielden met het eenige wat doel en beleekenis' was Van hun leven. Naast hen zal een jonge Ameri kaan, glanzend, strookleurig haar, i« 'l midden gescheiden, hij keek naar een kleine Fransche actrice die Bezig was een toque le koop'en. Hij keek toe met "riendelijke belangstelling zooals bij de grappen van een lievelingisïieteur, wan neer dc mfodellen haar geloond werden. De vendeuze, heel lang in donker blauw satijn cn de strakke taille, p/asle 'de hoeden op liet hoofd van haar klant 'met een bijna onbewust Volmaakt armgebaar. En daaarna even vlug d'uin trait de voile. Een atfdère bracht de Wij den hoed pas- er geen belooning voor. Men begint waarlijk te vermoeden, dat hij diep, dien in zijn hon- denhart voelt dal zoo zijn lot nooit! was be doeld Uit dit artikel blijkt, dat deze journalist sleohts oog had voor hot dior en zelfs de schilderachtigheid van het boerenhondenkar- retje met den man op zijn klompen er naast, voor de wreedheid van het geval vergat. Zelfs de Duitsche dienstmeisjes slaan paf als ze, bij kennismaking met den „Geinu.se- mann'" den hond voor de kar zien. Het arme dier Den kittige kleine Germaanscho infor meerde in haar koelerwaalsch Hollaudsch bij den groentenboer waarom hij geen paard voor zijn wagen nam. „Te duur" was het lakonioke antwoord. Dergelijke uitspraken zijn werkelijk jammer voor dengeene, die goed voor zijn hond is, die hem behoorlijk voedt on een vriendelijk Woord voor zijn helper £*ver heeft. Waar wij' evenwel trekhonden in ons Asyl ontvangen, welke totaal verlamd zijn door ovevmatigen arbeid, blijft de moraal van het trokhondonvraag- stuk beneden nul. Hoewel de Trekhondcnwct, wanneer deze goed nageleefd wordt, het beslaan van hot dier soepeler maakt, leert de ondervinding van lien, die zich voor hom iuteresseeren, dat hij in onzen tijd der moloron niot langer als trekkracht gehandhaafd mag blijven. Hoewel niet onmiddellijk op den weg onzer Vereeniging liggende, daar de Anti- trekhondenwet hiervoor speciaal georgani seerd werd, heeft het H. B. zich mei den bekenden motormaker Ilenri Ford in ver binding gesteld en hem uitgenooligd ea model van een kleine motor te bouwen, die in staat is hel werk te doen dat nu door honden verricht wordt. De aanschaffings- kosten bleken echter wellicht nog een be letsel te zijn voor lieden van de| allerarmste klasse, daar deze op 't oogenblik nog oen f '180.zouden bedragen. Ons H. B. heeft echter besloten zich na der met den heer Ford te verstaan, ten einde uitvoering aan dit denkbeeld legeven. Dat hun pogen dus spoedig mot een goe den uitslag bekroond moge worden en de stugge trekhond plaals moge maken voor den gezellig ronkenden motor. Met vriendelijken dank voor de plaatsing. Do Secretaris V. D. B-, Afd. Zeeland. WERKLOOSHEIDSVERZEKERING Mijnheer de Redacteur. In de Algemeene Beschouwingen betref fende het onderzoek der staatsbegfoofcing 1924, komt o. a. de volgende zinsnede voor: „Verschillende leden kwamen op tegen he/t reeds medegedeelde voornemen der regeering, om de worklooze arbeiders, voor zoover deze geen uilkeering ontvangen uit een werkloo- zenkns, naar de armbesturen te verwijzen." Uit deze Algemeen© Beschouwingen mee- nen wij te moeten opmaken, dat met werk- loozenkas bedoeld wordt die der vakvereini gingen en dat nog talrijken in den lande, waaronder zelfs ook nog leden onzer Volks vertegenwoordiging nog niet welen, dat hel voor ieder werknemer in het algemeen sinds kort mogelijk is, buiten bedoelde vakvereni ging om, voor oen werkloosheidsuitkeoring in aanmerking te kunnen komen, dooi- lid te worden van de Landelijke Veroeniging tot bestrijding van de nadeelige gevolgen van Werkloosheid on Ziekte, secretariaat geves tigd te Voorburg, Koninginnelaan 41. Ongeorganiseerden kunnen zich individueel laten inschrijven, terwijl georganiseerde ar beiders, wier organisaties geen werlcloozenlcas bezitten zich eventueel collectief leun nen aan sluiten, ongeacht hun politieke of gods dienstige richting. Wij meenen met dit ingezonden stuk dan ook goed te doen de belanghebbenden op bo venstaande te wijzen om daarmede tö voor komen, dat de 'betroldcen arbeiders niet on- noodig naai' hot armbestuur loopen, maar werkloozenuitkeexing op andero en aueer eter- volle wijze mogelijk is. Het Bestuur der Landelijke Ve:- eenigmg tot bestrijding van de na deelige gevolgen van Werkloosheid en Ziekte. Secretariaat Koninginne laan no. 41, Voorburg. Q. v. d. TOORN VRIJTHOFF, Secretaris. sende pp'arlen hoedepen mei bril lap len omgeven. Ik keek naar al deze dingen die mij een andere keer zoo zeer zouden in teresseeren. Maar op dat oogenblik ver langde ik alleen maar te welen wal dal meisje naast mij, mij le zeggen had. „Goddank is iedereen bezig. Nu kun nen wij pratenbegon zij zich ademloos tot mij wendende, „Om te beginnen, mevrouw George Meredith". „.Ta?" Hoorde ik mij zelf antwoorden op dien verkeerden na ami. „Ja?" ,.Ik was 'bang", zei Philippa, ,dat u een hekel aan miij zoudt hebben". „Ik?" Ik keek haar miet groole oogen aan. „Waarom dat?" Philippa laclrfe een weinig afwezig en keek naar het groepje dal beslond uit die aardige actrice, de lang'e vrouw di,e de hoeden vertoonde cn dept job gen Ameri kaan die uitriep „Zeg, is dal niet ge schikt TjKijk je zelf eens aan Fri .son iretle 1" Toen zei Philippa, „Welnu! I' moet wel opgemierkt hebben dal lady Mere dith een Ihekel a an imfij heeft." (Wordt vervolgd). Electr. Drukkerij G. W. den Boer.. Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1923 | | pagina 6