die 4ie^n! y&dicktiru^ ^eVen G>|u\tn ^joêCettcn A/jJö«f el" ömjic& vooa xwcocEtcfuntj té Ge^eetien, £et öji de öonn^e (kind den N. Z. Voorburgwal to Amsterdam, waar Toorop maakte bet ontwerp. Het weid ze binnenkwamen na defi toegang van de bij Kleykamp tentoongesteld en bet mocbt Nieuwstraat le hebben geforceerd. De cm- do instemming der geheele Kerkvoogdij genoode bezoekers zijn daarna onmiddel- vinden. lijk op het administratiekantoor van ..De Dan komt oen stuk bekende historie. De Tijd" en de „Amstelbode" aan het werk heer Nauta alarmeerde de synode, niet om- gegaan dat het ontwerp specifiek Roomsch was De wijze waarop zij hun plannen vol- ieder die het ontwerp kont, weet dat dit voerden, wettigen liet vermoeden, dat ze niet hot geval is maai- omdat een Room- met den toestand bekend waren Immers sche de ontwerper was. De Synode gaf werd alleen de brandkast geforceerd, waarin daarop aan den Kerke raad te kennen, dat zich de abonnementsgelden bevonden van de uitvoering van het plan baar ongewenscht „de Amstelbode", welke juist gisteravond voorkwam, en de Kerkeraad sloot zich met oen meerderheid van ongeveer 40 togen 20 stemmen bij dit oordeel aan. Ende Kerkvoogdij boog het hoofd. Jhr. Loudon bleef natuurlijk niets andera over1, dan het ontwerp te betalen, de uit voering er van af te gelasten en over de houding van de kerkvoogden der N. H. G. in Den Haag het zijne to denken. Ie slaan. Een deel Van het jmbliek ver- Koopt zijn Nederlandsche Staatsfondsen en koopt voor de opbrengst dollarbonds M Amerika. Guldenfondsen, die men niet kan kwijtraken, worden als .onderpand gegeven vo,or den aankoop van dollars, en ook van Duitsche zijde doel men aan deze beweging mee. De koersverheffing, die de dollar hier Dinsdag toonde, is naar men beweer j, voor een goed deel het gevolg geweest van den verkoop van circa 10 millioen gulden voior Duitsche rekening en den aankoop Van dollars daarvoor in de plaats. Vandaag (d i. Woensdag) was pp de wisselmarkt de stemming kalmer^ dol lars waren iets lager, francs liooger. door hot looperspersoneel en nog niet naar de safe gebracht De brandkast werd geopend door inet een stoelt vlam het slot "er uit te snijden. Ban andere op het kantoor staande brandkast, waarin zich geen geldswaarden bevonden, bleef onaangetast. De inbrekers hebben daarna ook nog ge opereerd in het kantoor der directie en de drukkerij. De brandkast in het eerste bureau kan geopend worden met een sleu tel, welke zich in een lessenaar bevond. De boeken en bescheiden, welke zich erin bevonden, werden in de grootste wanorde over den vloer verspreid, doch geld werd hier niet gevonden, evenmin als in do brand kast op het kantoor der drukkerij, daar de gewoonte bestaat bij sluiting der kantoren de gelden aan een safe-instelling te brengen'. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in en heeft op de brandkasten vingerafdruk ken kunnen vinden. Het ontvreemde be draagt een vrij aanzienlijke sam. DE BEROOYING IN DEN TREIN. Omtrent de berooving Zondag j.l. in den trein, die 4.04 uur van Utrecht naai' Ede vertrekt, gepleegd, vernam de „Tel." nog het volgende: Het slachtoffer, de heer W., algemeen ontvanger te Medan (Indië), thans tijdelijk te Bennebom woonachtig, vertrok met den trein 2.51 nit 's-Gravenhage. Hij reisde 3e klasse in gezelschap van een kennis en een onbekend gebleven beer. Te Utrecht moest hij overstappen; twee hem onbekende als heer gekleede personen kwamen in bet compartiment bij hem zitten. Spoedig werd een gesprek over Indische toestanden aangeknoopt. De jongste der twee bood een sigaret aan, welke werd op gerookt. Hierna schijnt de heer W. in slaap te zijn geraakt. Toen hij zioh 's avonds voor het naar bed gaan wilde overtuigen van den inhoud van zijn portefeuille, miste hij daaruit ne gen briefjes van f 100 en zeven briefjes van f 10. Een biljet van f 10 had men er in lasten zitten. Daar de heer W. zich toen herinnerde geslapen te hebben in den trein tusschen Driebergen en De Klomp, ve rmoedt hij, dat men hem toen de f 900 heeft ontroofd. Ook bon hij zich herinneren dat voor hijl in slaap geraakte, zijn colbert en overjas niet waren dichtgeknoopt. Of hij door het gebruik van de sigaret van den onbekende min of meer bedwelmd is geworden, kan hij zich niet herinneren. De twee medereizigers bevonden zich te Ede, toen hij den coupé verliet, nog in hetzelfde compartiment. De politie ziet zich hier voor een moeilijk geval geplaatst, daar de benadeelde eerst Dinsdagavond hot geval ruchtbaar maakte. De heide personen, van wie de een naar schatting 30, de andere 40 jaren oud is, waren als heer gekleed, „clean shaven" en hadden een beschaafde spraak. DE MOORDAANSLAG TE GRONINGEN. Naar de Maasbode nader verneemt, is het ontvreemde geld bij den moordaanslag te Groningen in een sloot teruggevonden. Geslaagd te Breda voor het examen vrije- en ordeoefeningen, de heer F. J. Appel, te Vlissiagen. Geslaagd voor het voorloopig machi- nistendiploma, de heer S. BerrevoBHs, leerling van de De Rijy ter school te Vlissingen. De heer J. H. Meuwsen te Nieuw- Vosmeer verkreeg op verzoek eervol ont- ais hoofd der O. L. school, na 25 jaar die taak vervuld te hebben. Geslaagd te 's Gravenhage voor het examen M. O. akte K I (Wiskunde), de heer K. L. van den Ende te Huls t, ONDERWIJS. door het succes der volksuniversiteit te Oostburg, zal te Aar denburg, vanwege het Dep. SluisAar denburg van de Mij. tot Nut van! 't Alge meen door de hoeren van de R. H. B. S. te Oostburg een serie wetenschappelijke voor drachten worden gehouden, o. a. over kunsft- letterkunde en electriciteit. LANDBOUW. SPORT. - Bij den heer J. «I. Bril te Z u i d- i d e zal op Zondag 4 Nov. a.s. de heer Iz. Risseeuw aldaar, kampioenschaker voor Zeeuwsch Vlaanderen een simultaan-séance geven, waarvoor nog borichten van deelname kunnen worden ingezonden. Voetbal. De voetbalclub O. V. V. te Oud-Vosse- meer speelde tegen D. O. S. II van Ber gen op Zoom; uitslag 30 in het voordeel van D. O. S. BUITENLAND. Het natuur bole r-g e h a 11 e b ij' melanges. Het Nederlandsch Weekblad voor Zuivel bereiding en Veeteelt verneemt, dat het na 1 December niet meer mogelijk zal zijn me langes af te leveren met een lager' gehalte dan 15 procent natuurboter. Dit houdt verband met een onderhandsche afspraak tussehon de directeuren der keurings diensten en do margarinefabrikanfen. De eisck van 15 procent natuurboter kan niet hooger worden gesteld, daar de boterwet dit niet toelaat. Het wordt niet onmogelijk geacht, dat de justitie na 1 December zal ingrijpen bij een lager natuurbatergehalte bij do melanges dan 15 procent. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE. KUNST EN WETENSCHAPPEN. Het blijkt ons dat bij de jongste wijziging in de Slaatsbegrooting van O. IC. en W. ook de povt van f4000 is ge schrapt, oorspronkelijk uitgetrokken voor restauratie der kerff te Kapel le. Toorop's geweigerd Drie Koningen raam. „Het is wel een pijnlijke geschiedenis", schrijft „Het Vaderl." naar aanleiding van de weigering van Toorop's Driekoningen- raam voor de St. Jacobskerk te Den Haag, „dubbel pijnlijk, omdat eigenlijk niet jhr. Loudon, maar wijlen mevr. Loudon het raam voor hot koor der Groote Kerk alhier) heeft aangeboden." Ze deed dit men onthoude dat' wél op verzoek. De kerkvoogdij bezocht den heer en mevrouw Loudon en vroeg hun, in na volging van mevr. RoseMolewater, liet koor met een geschilderd raam te willen ver sieren. Do historie wordt nog pijnlijker. Toen namelijk mevr. Loudon tot het geschenk besloten was, hebben de kerkvoogden De Mol van Ofcterloo en De Jonge hoor aan geraden het raam to laten ontwerpen door Toorop. Zij hebben ook de voorbesprekingen gevoerd en aan Toorop bet grondidee voor het raam opgegeven. Pas daarna zijn de familie Loudon en Toorop met elkaar in betrekking gekomen. Ged. Staten van Zeelaind hebben bepaald dat h(un besluit van 11 Mei j.i. betreffende de sluiling vah. wegen in Z. Vlaanderen voor zware m|oilorr3j tui gen, in werking zal treden op 1 Jan. '24. A. W. Kymmell. Aan den heer A. W. Kymmell, direc" teur van den postchèque- en girodienst is verlof verleend. Zijn functie wordt gedurende het ver lof waargenomen door een der ambte naren van de Nederlandsche Bank. Het bericht van de. „Tel." dat de heer Kymmell aan ernstige zenuwoverspan ning1 zou lijden, is vplgens de „N. .Crt." volstrekt lonjuist. HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERIJ. Faillissementen. De rechtbank alhier heeft gisteren fail liet verklaard J. P. F. Geers, visscher, Wonende te O. en W. Souburg (N|, Abeele). Rechter-CommissarisMr. G. F. Baron tlroe Schwartzenberg en HoJien- lansberg. Curator: Mr. J. W. Goedbloed te Goes. Gulden en dollar. In het beursoverzicht van gisteren in de „N. R. Crt." wordt opgemerkt: Het spelletje van (gtuldcn en dollar is de laatste dagen weer druk aan den gang. Eenige maanden geleden was dat ook het geval: er is toen een rustpoos gekomen en op het oogenblik is, in ver band met de politieke ionrust in Eurojia. de vrees dat ook Nederland en dje gul den daarvan den terugslag zullen onder vinden, in de harten van de beleggers weer groot geworden. Zonder dat mén bepaald "voor een inflatie van den gul den vreest, tracht men uit een moge lijke koersstijging van den dollar munt DE TOESTAND LN DUITSCHLAND. De schadevergoeding. Door de gebeurtenissen in Duitechland zelf was de herstelkwestie wat op het tweede plan gekomen. Thans dringt die zich weer opnieuw naar voren, nu Duitschland zioh niet tot de Geallieerde regeeringen, maar de Commissie van Herstel zelf heeft gericht. In zooverre heeft zij dus gevolg gegeven aan Poincaré's wenken, die alles wat uit de Wilhelmslrasse over het herstel kwam, naar dit college wilde hebben. Boven dien is nu de vraag vermeden, of de regee ringen gezamenlijk dan wel apart zullen antwoorden. Deze kwestie was en is nog altijd na het zenden van het tweede aanbod onopgelost gebleven, en heeft de scheeve verhouding teweeggebracht tusschen Frank rijk en Engeland gedurende den zomer, die dooi- het onderhoud der beide premiers te Parijs is geëindigd. In die nota staal natuurlijk niet veel .piieuws". Het oude liedje: Duitschland wil wel betalen, erkent het verdrag van Ver sailles, maai- is machteloos de leveringen te hervatten, of nieuw te beginnen. Daarom vraagt de Duitsche reg weer een onderzoek naar zijn hulpmiddelen en productievermogen, en wenscht dat Duit sche vertegenwoordigers gelegenheid zullen krijgen den tegenwoordigen staat der Duit sche hulpbronnen en van het Duitsche pro ductievermogen in bijzonderheden uiteen te zetten, en de maatregelen mee to deelen, die zo tteffen wil do begrooting sluitend te maken. De leden der Commissie van Herstel han delen natuurlijk alleen na ruggespraak met hunne regeeringen. De Fransche gedele geerde zal wel het oude standpunt blijven innemen, dat Duitschland de betalingsmaoh- teloosheid aan zichzelf te wijten heeft, dat om het er toe te dwingen Frankrijk naar de Roer is gegaan, dat nu het lijdelijk verzet is opgeheven, enz Het Engelsche standjiunl krijgen we wel van Baldwin nader te hoor en. Waar hot echter meer op aan zal komen, is do steeds dringender wordende vraag, of de Geallieerden ook wel werkelijk schadever goeding krijgen. Wanneer er, ondanks alle mogelijke dwangmiddelen, niets in het landje komt. en hot omvangrijke instituut, dat debiteur ineen dreigt te storten, is de leuze: nog te halen wat er nog te halen valt. De Commis sie van Herstel zal bij hare beraadslagingen hieraan vooral moeten denken, waarbij alweer maar hopen moet, dat het niet te laat is. Niemand weet, hoe Duitschland er n maand politiek uit kan zien, welke strooming naar links of rechts het ten slotte zal winnen. Deze strijd is van heteekenis, dan welk separatisme ook, dat »emeen verzet ontmoet. Separatistische beweging. Do Rijnlandrepubliek, als ze ooit tot stand komt, zal in elk geval kunnen zeggen zich in to hebben gevochten". Van een „achter de voorloopige regeering staan van de geheele bevolking" blijkt ab soluut geen sprake. Evenals in de geschie denis roept stad voor stad de republiek uit, of bevrijdt zich weer van hel separa tisme. Geen kwestie van een algemeeno beweging. In Aken, hebben wij gezien, er niets van terecht gekomen; in Duisburg verdween ook de groen-wit-roode vlag van het regeeringsgebouw. Alles gepaard gaande met geduchte kloppartijen, plunderingen,1 enz. of de bezetting door dc separatisten wondt, zooals in Wiesbaden, „beantwoord" met een algomeene staking. De politie heeft daar verklaard, alleen de Pruisische regeering te gehoorzamen; de Franschen hebben er nu een veiligheidsdienst ingesteld. Zoo zouden wij door kunnen gaan van plaats tot plaats in het Rijnland. De alge- ineene toestand is er niet dool' vorandcrlj. P a 11 z. Een ander soort „separatistische bewe ging" is in de Paltz, n.l. de plannen tot stichting van een afzonderlijke republiek, maar binnen bet kader van het Duitsche rijk, als bolwerk tegen monarchistisch Beie ren. De Paltz is zelf Beiersch, maar een concentratie van Beiersche republikeinen. De heole beweging is hier dus een manifestajio van trouw aan het rijk. Beieren Van Beieren zelf valt weinig nieuws te vertellen, nu de rijksraad nog met bijeen geweest. München en Berlijn wachten beiden tot zoolang af. Roergebied. In het Roergebied is bet nog rustig. Maar Maandag zouden volgens de Köln. Ztg. alle mijnen sluiten, daar do onder handelingen met de Franschen mislukt zijn! En dan -o EEN REDE VAN SMUTS. Een groot-conferentie. Smuts, de premier van Zuid-Afrika, heeft aan een diner in Savoyhotel te Londen oen krachtig pleidooi gehouden voor een ernstige poging der mogendheden Europa voor den ondergang te behoeden. Een rede, die do aandacht verdient, le meer nu er algemeen een verband wordt gezocht met die, welke Baldwin heden op het Unionistencongres te Plymouth zal houden, en waarin eindelijk eens iets „nieuws", iets vaelhoudens hoopt te hooren. Smuts heeft een uitvoerig overzicht van den toestand in Duitschland en heel Europa verklarend, dat een dergelijke nooit overwogen of bedoeld was dooi' do onderteekenaars van het verdrag van Versailles. Steunend daarop, heeft hij toen, volgens een Reu ter telegram, aangedrongen op een zgn. grootconferentie van belanghe" mogendheden bij de herstelkweetie. De regeeringen dier mogendheden moesten daarbij rechtstreeks zijn vertegenwoordigd, daar de zaak te ernstig en ta dringend was om haar aan de herstelcommissie over te laten of zelfs aan den Volkenbond. Spreker wist dat er onderhandelingen gaande waren ever zulk een conferentie en de afwezigheid van een of andere mogendheid zou de anderen niet mogen weerhouden, de zaak zoo goed mogelijk tot een oplossing Ie brengen. De aanwezigheid van Amerika was noodzakelijk, daar Europa Amerika vertrouwt en naar Amerika uitziet voor een oplof Smuts vertrouwde, dat Amerika op het juiste oogenblik zou handelen, daar Coolidge reeds het initiatief nam voor een conferentie. De stand der herstelkwestie maakte thans een oplossing mogelijk, maar spoed gebiedend, daar anders de geheele herstel- kwestie door veel ernstiger kwesties zou opgeslokt worden^!). Smuts, die neig wees op het vodje, papier, dat, o ironie, het verdrag van Versailles geworden is, verklaarde tensldtfe hevig gekant te zijn tegen de Fransche politiek. Hij hoopte, dat Engeland Duitschland zou steunen, als Duitschland ak laatste uitweg een beroep op het medelijden van overwinnaars zou doen. Men vermoedt nu algemeen, dat Smuts deze rede gehouden heeft met voo en goedkeuring der regeering, en zou er dan vandaag een bekrachtiging van door Baldwin hooren. Intusschen kan, naai' aanleiding van het plan der groot-conferentie, ook g worden op Harvey's rede, de aftredende gezant der Ver. Staten in Engeland, waarbij Harvey de bereidwilligheid verklaard heeft van Amerika om een economische conferentie bij te wonen. Trouwens Hughes was destijdp al met een dergelijk aanbod gekomen, en ook president Harding had er het initiatief or willen nomen. Thans is het woord aan Baldwin, die, heel in de lijn der Engelsche politiek, nog wel eens zal laten voelen, dat men. Duitschland niet ten onder kan laten gaan zonder schade aan eigen (economische) ziel. Wij hopen nog maar, dat het niel te laat rijnl Uit Marokko. Een trein, die honderd soldaten ver- oerde, is door in een ravijn verborgen op standelingen aangevallen. Er werden zes sol daten gedood en, elf gekwetst. Philippijneu. Vooraanstaande leden van ,do wetgeven- vergadering verklaarden, dat de strijd zal moeten worden voortgezet om de onafhanke lijkheid van de Philippijnen te verkrijgen. UitdeVer. Stalen. - De Senaat heeft gouverneur Walton, wiens strijd tegen de K. K. K. den ïoat- sten tijd do algemeeno belangstelling gaan de maakt, geschorst. Deze schorsing ia het gevolg van het aannemen eener resolutie, waarin Walton van corruptie wordt be schuldigd. Een hevige N. O. storm die gisteren en in den afgeloopen nacht woedde langs de kust van Newfoundland naar kaap Hatte- ras, heeft groote schade aangericht aan eigen dommen van do scheepvaart. Meer dan 20 personen werden te New-York en omgeving gewand. MARKTBERICHTEN. BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. Uit België. De Belgische minister van spoorwegen heeft gisteren in den kabinetsraad mededee- ling gedaan van zijn voornemen om de spoorwegtarieven met 25 pöt. te verhoogen. De Vlaming Phange, die wegens ac tivisme bij verstek veroordeeld was tot 10 jaar gevangenisstraf en naai* neuzen was uitgeweken, heeft zich bij de Belgische regeering! 'aangegeven. Hij werd opgesloten, in afwachting ypn een herziening xsan zijn proces. Uit Engeland. De broodprijs te Londen zal met in gang van Maandag van 9 toft 8 stuivers wor- verminderd. Uit Zwitserland. Op 21 Januari a.s. zal te Genève plaats vinden een voorbereidende internationale con ferentie ten einde te komen tot oen uitbrei ding van de beginselen van bet verdrag Washington inzake de vlootbeperking tot allo staten, die het Washingkmsch verdrag niet onderteekend hebben. Aan deze con ferentie zullen in de eerste plaats deelne men vertegenwoordigers van de stalen vai den Volkenbondsraad: Brazilië, Engeland, Frankrijk, Italië, Japan, Spanje en Zweden in de permanente militaire commissie van advies voor marine-kwesties. Bovendien zijn uitgenoodigd tot deelne ming de regeeringen van Argentinië, Chili, Denemarken, Griekenland, Nederland, Noor wegen, Sovjet Rusland en Turkije, zijnde die staten, die, behalve de verdragsluitenden van Washington en de door vredesverdragen tot vlootbeperking gedwongen staten, oor logsschepen bezitten, die aan de difinilie van Washington inzake iinie-sohepon beant woorden. Deze voorbereidende conferentie zal ontwerp-conventie moeten uitwerken, voorgelegd zal worden aan de groote inter nationale conferentie, welke door do deride volkenbondsvergadering gewensebt is en waar toe alle staten der wereld zullen worden uitgenoodigd, ook die geen oorlogsvloot be zitten. Middelburg, 25 October. Op de graanmarkt was de aanvoer redelijk. Tarwe f 11—12, witte boonen 30—44. ronde br. boonen 10-50, lange br. bonnen 30—50, kroonerwten 19—22, maanzaad 40—44. jfoter f0.96, part. prijs f106. Eieren f 14.50, part prijs f 15.50 Poeljeeieren 8, eendeieren 13. Opgave van den Mnrktzetter van Land- bouw- Boter f0.96, part. prijs f 1.06. Eieren f 14.50, part prijs f 15.50 Poeljeeieren 8. Goes, 23 Oct, Veilingsver. Zuid-Beve land. Groiote veiling: Zure bellefleur f 17.50 per 100 KG! Kleine veiling: Peren Beurré Clair- geau f 46—57, B. Superfine 36, B. Diel 50, Alex. Lucas 30—47, B. Six 42, B. Bachelier 29, Doyenne de Cornice 77, Nouveau Poiteau 30—39, Soldat Labou- reor 48, Les deux soeurs 32, Curé 19—25 Triumph de Vienne 23, Duch. d.Angou- lème 3138, Groene Chaumiontel 23—31, Const, a la Cour 42, William Duchesse 45, Miss Lambré 22, Hopertschur 19, Jodenperen 18—20, Winter "Suikerijen 14 18, Winter Bergamotten 22, Rietperen 20—21, St. Germain 22, Pondsjieren 17— 21, Gieser Wildeman 15—25, Kleiperen 1720. Appels; Goudreinetten 16—29, Baumans Reinetle 17—22, Gr. Hertog' Fred, van Baden 37—19, Lemoenappepls 22—29, Landsberger Reinette 16V Const, de Groot 27, Bismarck 17—18, Golden Noble 16—19, Ciox Pomona 22, Annanas Reinette 11, Present van Luntenen 22— 27, Blenheim's Pipping 16—18, Goud- pipping' 17, Manks Codlin 16, Cox Oranje Pipping 29, Reinette Tulpa 1015, Zure Bellefleur 12—19, Fransche Bellefleur 8 Westl. Bellefleur 12—15, Slerap- pels 22—26, Gron. Kroon 13—17, Court Pendu 10—15, Jacques Lebel 13, Honds muilen 1215, Reinetle d'Or 6—13, Grof- zuur 14, Roiode Paradijs 9—13, Dubl. zure Bellefleur 18, Koiolappel 9—12, Ru- gers 9, Kattekoppen 12, Zoete Ribbeling 16—18, Campagiiezoet 13—17, zoete Bel lefleur 10—14, zoete Armgaarde 15—17, Huismanszoet 10—16,. Pwmme d'Oranje 12—16, Zoete Pippeling 17, afval en kroetappèls 2—11. Diversen: Mispels 18, groote aardappelen 5.10, kriel 0.70—1, spruiten 1516, honing 0.680 77 per fl. hazen f 2—2.28 per stuk, bloemkool 2—9 rotode kool 3—5, witte kool 3, savoije koiol 5, augurken 0.36, alles per 100 st. ABVERTENTIËN. De Heer en Mevrouw GROENE- WEGEN—v. ROTTEN, geven ken nis van dc geboorte hunner dochter MARIA HELENA. Kawarasan, 24 October 1923. (Kediri.) D.V. 1 November a.s. hopen onze g'eliefde ouders T. ROEDA en Y. DIJKSTRA den dag tc herdenken, waarop zij voor 25 jaar in het huwelijk zijn verbonden. Hunne dankbare Kinderen. Middelburg, 25 Oct. 1923. Rotterdamsche Kade O 246. Heden overleed te Amster dam, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mevrouw A. J. KLOEKE—POSTMA. A. KLOEKE. B. A. KLOEKE-PLEYTE en Kinderen. Middelburg, 25 Oct. 1923. Bij dezen betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blij ken van belangstelling zoo van hier als van elders op onze 55-jarige Echtvereeniging ontvangen. A. POLDERMAN en EcKtgenoote. Aardenburg.

Middelburgsche Courant | 1923 | | pagina 3