patroon htm te kennen had gegeven, dat h$ het volgen hinderlijk vond. De beklaagden verklaarden de woorden van den patroon niet gehoord te hebben. Bovendien hadden de posters niets met Kalis te maken- Zij 6tonden daar om de onder kruipers op te wachten, die in de werk plan te waren. De ambtenaar van het O. M., mr, Rouf- faer, achtte het ton laste gelegde bewezen en vroeg veroordeeling tot f50 boete of 10 dagen hechtenis tegen elk der beklaagden. De kantonrechter, mr. Wientholt, deed on middellijk uitspraak en veroordeelde ieder der beklaagden tot f20 boete of 10 d. h. HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERIJ. Faillissementen. Failliet verklaard L. Antheunisse, werk man le Serooskerke (W.) Rech tercommissaris mr. J. W. Zijlstra. Cu rator mr. F. B. Evers te Middelburg Geëindigd hét faillissement van Joh. J. Hoebé, winkelier te A x e 1, curator Mr. 'A. Bolle le Middelburg', wegens in kracht van gewijsde gegane eenige -uitdeelings- lÜjBt. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeeling van hot Handelsin formatiebureau van Van der Graaf Oo.'s Bureaux voor den Handel zijn over de afge- loopen week, eindigende 21 Sept., in Ne derland uitgesproken 71 faillissementen, te gen 93 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en met' 21 Sept. 1923 2931 faillissementen, tegenover 2186 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. De banderollen. Bij den Minister van Financiën zijn klach ten ingekomen, dat de banderollen voor het stuksgewijs zegelen van sigaren geen gele genheid laten voor vermelding van naam of nummer van den fabrikant. Daarom heeft de Minister een nieuw ontwerp laten maken, waarbij in het midden ruimte is uitgespaard voor de vermelding van naam of nummer van den fabrikant. De Minister wenscht nu omtrent dit ontwerp het oordeel van de fa- brikantenvereenigingen in de sigaronnijver- heid to vernemen, en deze zullen nu over de nieuwe banderollen (waarvan proefdruk ken zijn gezonden) advies aan den Minister uitbrengen, na het oordeel van de leden te hebben ingewonnen. Indische stoom vaar tljjn en. Riouw, 21 Sopt. van'Suez, Amsterdam naar Java. Vondel, 20 Sopt- van Sabang, Batavia naar Ooiebes, 20 Sept. van Possoeroean, Batavia naar Amsterdam. Prinses Juliana, 20 Sept van Singapore, Amsterdam naar Batavia. Insulinde, 22 Sept. van Rotterdam naar Batavia. Jan Pietorsz. Ooen, 21 Sept. van Porij Said, Batavia naar Amsterdam. Nickerie, p. 21 Sept. Dungeness, Am sterdam naar Suriname. Nias, 21 Sept. van Perim, Batavia naar Amsterdam. i 1 Tosari, p. 22 Sept. Lydd, Batavia naar Rotterdam. Tambora, 22 Sept van Batavia naar R'ddm. Stoomvaart 1. op N. Amer. Veendam, 22 Sopt. v.m. van New-York naar Rotterdam. LEGER EN VLOOT, De Pelikaan en onderzeeboiolen wa ren Zondagavond dwars vioor Finis ter re, Alles v.el aan boord. Vergund om naar Nederland terug te koeren aan den luit ter zee ïo lel. J J. Heilbron. BUITENLAND. Gevolgen van een Inbraak. Door de Rotterdamsche rechtbank Vrijdag failliet verklaard de Landelijke fede ratie van metaalbewerkers, gevestigd te Rot terdam. Naai- het Volk verneemt is dit faillisse ment een gevolg van de inbraak, waarbij een groot bedrag aan geldswaarde werd ge- stolen, waardoor de federatie niet meer aai haar verplichtingen kan voldoen. Zooals men weet wordt de secretaris, Ghr. Markman., van deze inbraak verdacht en bevindt deze zich in arrest. VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE, Met ingang van 1 Dec. a.s. is op zijn verzoek eervol ontslagen de bestellen* J. Montaan vaü het postkantoor alhier Verplaatst met ingang van 1 Octo ber a.s. de besteller F. Ii. van de Linde van Vlissiugén naar Hansweert. De standplaatsaftrek bij de spoorwegen. Naar de Maasbode verneemt, heeft de door de directie der Nederl. Spoorwegen bij de regeering ingediende nieuwe regeling be treffende den standplaatsaftrek de minis- goedkeuring verkregen. Zij zal reeds imber a.s. worden ingevoerd. De di rectie hoeft daarbij het advies van den, loon- raad gevolgd met uitzondering van enkele gemeenten. De aftrek voor de 2e, 3e en 4e klasse zal onderscheidenlijk bedragen 4, 8 en 16 pOt. nriTSCHLAND, ENGELAND EN FRANKRIJK. Automobielen en motor rij wilelejn in Nederland. „De Kampioen", opgaan van den A. N. iW. B., Toeristenbond voor Nederland, deelt de volgende cijfers mee, waarbij die tussohen haakjes die zijn van 1921: In 1922 waren in de porsoneele belas ting aangeslagen de navolgende aantal mo torrijtuigen. i Motorrijwielen voor één persoon 21.794 (19,230); voor twee pers. 10 020 (6.978); op drie wielen 274 (255)motorrijwielen in totaal 32.088 (26.463). Electromobielen 100 (83); Personenauto's van minder dan f 2000 waar de 5315 (1954); Personenauto's van f 2000f 4000 waarde 7056 (5899); I Personenauto's van f4000—f7000 waarde 3271 (4314); Personenauto's van f 7000—f 10.000 waarde 924 (1341); I i Personenauto's van meer dan f 10.000 waar de 558 (933). In totaal 17.124 (14.441). Hieruit blijkt duidelijk de groote toename van het aantal motorrijwielen en van do goedkooporo personenauto's tegen een ver mindering van het aantal duurdere personen auto's, alhoewel de prijzen van automobielen in den laatston tijd gedaald zijn. De -totale opbrengst van deze belasting be droeg in hoofdsom in 1922 f 1.106.868.98, tegen f 1,278.741.82 in 1921 en f 1.062 999.71 in 1920. Geen onderhoud heeft de laatste jaren zoo veel stof opgeworpen als tusschon de pre miers van Engeland en Frankrijk: Poincaré en Baldwin Een onderhoud, waar niemand nog iets van beteekenis van te weten geko men is Zóó was de Fransche en Engelsche politiek, een paai- maanden geleden, uit elkaar gekomen, dat iedereen zich nu dankbaar vastklampt aan wat uiterlijkheden. En het antwoord op de vraag, of dat ook sloclits uiterlijken schijn was, kan nu tots schion binnen afzienbaren tijd worden be antwoord. 1 1 Want dit heolo optimisme, in de Parijsche pers vooral, heeft geen rekening gehouden met dingen, die in Duitsehland kunnen ge beuren, als de „hervorming" van hot geld wezen andere ernstige gebeurtenissen niet meer vermag te achterhalen. Wij bedoelen daarmede de reactie van het volk op het n van den strijd in het Roergebied, op het opheffen van hot lijdelijk verzet' Want daar komen de maatregelen op neer, die de rijksregeering heden zal bespreken' mot de vertegenwoordigers der politieke en economische organisaties uit het Roerge bied. Want Zaterdag is er door de persaf- deeling der regeering een „vertrouwelijke" "ing gegeven, die echter door een Duitsch-nationaal blad openlijk besproken wordt, en waaruit blijkt, dat ten aanzien van het Roervraagstuk in hot algemeen de voort zetting van het lijdelijk verzet slechts een kwestie van taktiek is. Dit moet zóó ver staan worden, dat voor de Duitsoho regee ring over de vraag, of het Rijnland en het Roergebied onder Duitsche souvereiniteit zul len blijven, geen meanings verschil bestaat. Evenmin over den terugkeer der uitgewe kenen en de invrijheidstelling der gearres teerden. De officieuze uitlatingen dus zóó geïnterpreteerd moeten worden, dat door den tactischen maatregel van he' ven van het lijdelijk verzet in het Roergebied een tijdelijke toestand zou worden gescha pen, tijdens welken Frankrijk de van Duit sche zijde gestelde eischen: herstel van het Duitsche gezag en herstel van de vrijheid' der bevolking, zou moeten inwilligen. Jawel: de opheffing van het lijdelijk ver zet is een- elegante interpretatie voor wie het zóó opvatten wil. Doch wht zal Poincaré en Frankrijk er van denken, en wat de oppo sitie in het heele land? En het zou alles nog wel in rustige banen te leiden zijn, als de regeering, de „groote coalitie", sinds het kabinot-Stresemann, ook waarlijkde héóle bevolking achter zich had. Doch de opposities uiterst links en reohts radicaal, van Duitsch nationalon en commu nisten! Deze beide groepen moét men in deze tijden wat ledental, en dus wat macht betreft, niet onderschatten. Het is haast nog meer van beteekenis dan dat de de mocraten zich vóór Stresemann's Roerpoli- tiek hebben uitgesproken. En de „Rofte Fakne" zegt evenzoo fel het zijne over lie(t geval dat het lijdelijk verzet zou worden stopgezet vóórdat de Franschen uit het Roer gebied zijn. en vóórdat de uitgewekenen zijn keerd. Wie zich Stresemann's rede van verleden week herinnert, merkt nu hoe de Duitsche regeering al aan Poincaré's eisch tegemoet is gekomen- Den Rijkskanselier zelf wordt 't boven dien moeilijk gemaakt doordat in de Duit sche Volkspartij, zijn eigen partij, geen een stemmigheid over de Roerkwestie bestaat. Hij toch moet wol degelijk met 'do houding dier partij rekening houden. Zoo heerscht er dan in heel Duitsehland een opgewonden stemming! Mede uit parti culiere gesprekken met personen, die relaties in groote steden hebben, krijgt men den indruk, dat zeer ernstige dingen staan to gebeuren. En deze vraag zal voorloopig de Fransch-Britscho kwestie op den achtergrond doen schuiven. Leid is voorgelegd, acht pagina's met de schrijfmachine getypt en bestaat het in hot geheel uit 27 paragrafen In par. 1 wordt het doel van de grondmarkbank om-' in par. 2 woidt het kapitaal vast gesteld op 2400 (millioen?) grondmark, waar van de helft door den landbouw, en de an dere helft door den handel en de nijver heid moet worden gefourneerd. Hot stede lijk grondbezit zal later, nadat de regee- ringsbemoeiingeu ten opzichte van de huren zullen hebben opgehouden, eveneens zijn deel moeten bijdragen. In por. 3 wordt bepaald, dat do statuten van do nieuwe bank door do vertegen wooi$i- gers van de bestuursleden van de verschil lende bonden van het oeconoraisclie en han delsleven zullen worden vastgesteld, waarna do rijksregeering deze zal moeten goedkeu ren Par. 4 houdt zich bezig met de zelf standigheid van de bank, terwijl in par. 5 de bank vrijgesteld wordt van belastingen en andere staatslasten. Par. 6 bevat de be palingen voor de deelneming van den land bouw, die zijn deel moet bijdragen tot oen bedrag vam 3 pet. van de „wehrbeitrage." De schuld op hot bezit, die daardoor ont staat, zal in goudmark worden uitgedrukt on preferent zijnDe goudmark wordt daarbij berekend op 0 35 gram fijn goud. Do rente voor deze grondschuld zal 6Va pet. bedra gen, vervallende telkens op 1 April cn 1 October, voor het eerét in April 1924 Indien de rente binnen 3 dagen niet ie voldaan, kan tot beslagneming worden overgegaan. De grondsckuld is van de zijde van den schuldenaar niet opzegbaar. De bank lean na 5 jaar tot opzegging overgaan. Do betaling heeft in goudmarken te geschieden Par 9 regelt op dezelfde wijze de deel neming voor hot industrie- en het handels- leven. Hot bedrag der deelneming voor de afzonderlijke organisaties zal door de vak bonden wordeu geregeld- Voor zoover er onroerende goederen zijn, zullen deze voor 3 pet worden belast. Bij verkoop van een onderneming blijft, behalve de nieuwe eige naar, ook de oude voor de opgelegde schuld aansprakelijk. Het staat de bank echter vrij een der partijen van deze schuld te ont slaan. Aandeelen in een onderneming worden niet verlangd. Par. 12 regelt de grootte van de rente brieven, die in bedragen van 500 goudmark of veelvouden daarvan zullen worden ver strekt. De rente van deze stukken is i pCt. Par. 13 stelt vast, dat de grondmark verdeeld is in 100 grondpenningen. De overige paragrafen zijn in hoofdzaak ontworpen naai' de voorstellen van Ilelffe- ■rich. Van groote beteekenis is par. 17 waarin bepaald wordt, dat de bank slechts bankzaken met de Rijksbank mag doen Na twee jaar zal de bank leeningen, waarvan; de rente In goudmark zal worden voldaan, tot een bedrag van 2 milliard grondmarken ter beschikking van het rijk stellen. Par. 18 stelt vast, dat deze leeningen met 3 pOt, j van het bedrag per jaar zullen worden af- gelost Par. 20 bepaalt voorts, dat do bank J terstond een leening van 300 millioen aan het rijk zal verstrekken, waartegenover volgens par. 21 de Rijksbank biljetten tot een be- drag van 300 millioen grondmark zal in trekken. Par. 23 r egelt, voor het geval onverwacht oedig de tosstand beter wordt, de con versie van de grondmarken in goudmarken. Uit Denemarken. In verband met het plan van den Amorikaansohen militairen vliegdenst om ©en vliegtocht rondom de wereld te onderne men, hoeft die dienst een reeks onderzoe kingen ingesteld aangaande de mogelijkheid het inrichten van geschikte landings plaatsen. Het ligt in het voornemen deze onderzoekingen ook uit te strekkon tol IJs land, Groenland en de Faroër. De Ameri- kaansche vliegdienBt heeft zich de toestem ming van de Deensoho en IJslandcahe re geeringen verzekerd om vertegenwoordigers de genoemde landen te mogen uitzen den. Een Amerikaansch luitenant is voor dit doel reeds to Kopenhagen aangekomen, van waar hij Zondag met het Deensche schip Gertrud.Rask naar Groenland zal vertrekken Uit Griekenland. De Internationale Commissie van -.onderzoek naar den moord op de Ilali- aansche missie is te Janina teruggekeerd, teneinde haai- rhpport op te stellen, dat bij den gezanten),rtaad zal ingediend wor den Uit Italië. Er is een lichte verbetering inge treden in den gezondheidstoestand dei- prinsessen Mafalde en Johanna. UitdeVor. Statein. Verwacht wordt, dal heden de dag bladen in New York weer normaal zullen verschijnen, daar djj.dagblad-uilgevers en de internationale lypqgrafenvcreeniging een contract hebben geleckend mei ter zijdestelling der stakers. Uil Japan. Het verlies der Japansche Marine, tengevolge van de aardbeving;, wordt of- ficieel op 10 'mlilliioen Yen geschal. INGEZONDEN STUKKEN. BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. Uil België. "Wij hebben melding gemaakt van. de aanbesteding van een werk in de haven van Aart werpen, welk werk ge gund is aan een Belgische firma, hoewel een Nederlandsche firmia belangrijk Jager- bad ingeschreven. Naar 'men thans uit Brussel meldt zijn eenige leden Van de rechterzijde uil de Kamer voornemens ZONDAGMIDDAG-CONCERT Mijnheer de Redacteur, Met verwondering las ik dat de burge meester een Zondagmiddag-concert in de Abdij verboden lieeft Waarom' Op grond van de Zondagswet van anno 1815' Of is de burgemeester zoo'n groot voorstander van Zondagsheiliging dat zulk een gewijd concert ook al uit den boöze is. Is dit laatst het geval dan ook gelijke mon niken, gelijke kappen. Op Zondag 9 Sept. trok „Excelsior" evenwel des middags j spelende door de -Aid. Hoe is dit dun te j rijmen met de Zondngsopvatling van on zen burgemieester Hel frappeerde mij echter zoodanig dit verschil in opvatting m 14 dagen lijds. dal ik het onder de algemeene aandacht wil de brengen en U daarom beleefd verzoek aan deze regels een plaats te willen ver leen en. X. GIRO-ELLENDE Mijnheer de Redacteur' Na al hetgeen reeds over den posl- chèque- en girodienst is geschreven in verschillende bladen „ook in uw blad, verzoek ik u beleefd als ambtenaar e»ni" ge ruimte in uw blad Optimisme heeft .geloof ik, nooit bij de postambtenaren bestaan tegenover cen tralisatie Het komt precies uit wat in postkringen werd gevreesd, vertraging in de uilvoering en zeer veel onaangenaam heden voor de rekeninghouders Men is in Den Haag, toen het slokte, begonnen de schuld op de ambtenaren te werpen, wat weliswaar terug is genomen, doch men had dien trap vast en dal in een tijd die naar hel schijnt een misdaad is ambtenaar te zijn. Vervolgens is ge zegd, dal het centraal kantoor groote I moeilijkheden ondervindt van de slordige wijze van afwerken der rekeningen op s geldbelegging toch niet geschikt ie Intusschen zit men met de gebakken peren. Het zal Lang' duren eer men uit den chaos is. Dagelijks krijgt men aaii de kantoren mopperende r.k.h. en tel kens' hoort men laat ze het spoedig hér- stellen; het marcheerde prachtig, en nu is het een „janboel". Jk geloof gaarne dat ér hard gewerkt wordt aan liet girokantoor, doch liet aan tal zoogenaamde patiënten (foutieve re keningen) is veel groote)" dan gezonde, men werkt blijkbaar met den zieke voort lot er geen redden meer is Ik deel uwe meening niet, geachfé redactie, wat betreft art 25 van hel giro- besluit, daardoor kan de directie zich niet redden, de strekking van dat art doelt m i op vertraging en storing, ont staan door andere oorzaken dan onvol doende tact en overzicht. 1) Uw ervaring ten opzichte van foutieve afrekeningen kan. nog met duizenden wor den aangevuld, en ik kan u de verzeke- geven dal rekeninghouders die het niet zoo nauw nemen, alreeds misbruik hebben gemaakt van een te hoog opge geven saldo en dat opgenomen hebben Wie zal dal betalen? Om Wijs te kunnen uit de gezonden af rekeningen dient men wel eenige ken nis van boekhouden te hébben, anders kan men de zaak niet voor elkaar la-ij- gen De oude afrekening was heel wal duidelijker, dal snapte iedereen liet recht voor cheques wordt niet genoemd in de afrekening, er zijn verschillende rekeninghouders die daar geen rekening mede houden en zoodoende altijd tot e©n verschil komen Dezer dagen kreeg ik een rekening houder die een cheque afgegeven had, de mededeeling saldo onvoldoende Hij kon geen geld krijgen, terwijl zijn saldo ruim voldoende was om de afschrijving te doen Zooals thans de dienst loopt is het voor handelszaken niet le doen langer hun geldzaken over den giro te laten loo- pen en zal de centralisatie voor de schat kist een reuzenstrop worden Het wordt dan ook hoog tijd dat de regeering in grijpt en gelast te decentraliseeren. wat zal blijken te zijn in het belang van staat en rekeninghouders, welke laatste er niet zijn voor den dienst, maar wel omgekeerd. Een ambténaar Wij Schreven dat de difectie dooi de bepalingen van art. 23 zich de aan sprakelijkheid van liet lijf heeft ..trach ten" te schuiven We gelooven ook niet dat het haar" zal lukken Red. MARKTBERICHTEN. 22 Sept. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed.' Peren: Bonne Louise d'Avranches 5462, Triumphe de Vienne 62, Triumpke de Jo- doigne 21, General Totleben 26, Doyenne do Cornice 4665, Williams Duckosse 3250, Nouveau Poiteau 26—33, Lange Perzikperen 2427, Duchesse d'Angoulème 2630. Mar- sepijnperen 3134. Maagdeperen 30—36. Cons, a la Cour 2730, .Soldat Laboureur 28—38, Le Lectier 26, B Alex. Lucas 43, B. Clairgeau 33—49, B. Bachelier 30, B Du- randeau 6$1B Hardy 4-558. B. d'Aman- lis 3742, B. de Nouvet 26. B van den Ham 31—37, B Lebrun 32, B. Diel 31, Poren zonder zaadhuis 23, Curé 18—20. Duifjesporen 26, Spekperen 18, Foppeperen 15, Calle- boutsperen 16. Pondsperen 1217, Afval Pe ren 119- Alles per 100 K.G. Appels :Peasgood Nonsuck 17—40, Signe Tillish 20—29, The Queen 24, Transp de Croncels 1535, Manks Oodlin 1015. Ster- appels 16—20, Oranje Reinetteu 19, Baumans Reinetten 815, Gron. Kroon 1013, Bis- de postkantoren, iets wat ik meen te den minister Van openbare werken te in-mogen betwijfelen, om reden alle reke- lwluttra, terpelleeren over de houding van zijniï'^Sbouders vragen, den dienst weer nam- |niarP]; 13is, Keizer Alexander 1215, Cox departement in deze zaak. De Belgische de kantoren terug le brengen omdat hetJPomona i2-i8, Const de Groot 8—15. Houds- firmia. die zich hel werk zag toegewezen, daar zoo prachtig liep. I muilen 10—12, Ganzebout 9—11, Eug Winter heeft .naar mlen zegt, sinds de aanbe Op de postkantoren werd ook wel eens j G0icL Permain 13, Blenheim Pipping 13, öe- sleding al voor miljoenen opdrachten van «©b foulj' openbare werken gehad. Bovendien zou de Nederlandsche firma, die laagste in- sclirijfsler was, zich op ©enigerlei wijze DE FINANCIEELE HERVORMING IN BUITSCHLAND Naar H. N. uit Bertjjn verneemt, omvat het regoeringsontwerp omtrent do nieuwe biljettenbank in don vorm, waarin het de vertegenwoordigers van handel on nijver gemaakt, maar dat werd zeer spoedig ontdekt en verbeterd en de re- j Retnetton 4—8, "Fr. Bellefleur 6—7. keminghouders ondervonden daarvan geen - - verbonden hebben mlel twee Belgische firma's en op zich hebben genomen al het personeel en het benoodigde mate rieel uit België te laten komJen. Deze firmia had op zich genomen hel werk na 33 maanden op te leveren, terwijl de Bel gische firmja voor liet werk 37 maanden noodig heeft. Naar men weet, zegt hel departement, djat de voordeelen van hel werk in! België moeien blijven en dat er geen inlerjn)ationale wederkeerigheid be staat inzake het gunnen Van openbare werken lusschen het Belgische ministerie Van openbare Werken en het Nederland sche departement Van Waterstaat. Dit laatste wordt echter weer van andere zijde betwist. 15 Ootober zullen te Brugge 13,5 orou- piera terechtstaan wegens overfeeding le Oostende op het hazardspelen, daar men in ilgië niet meer mag spelen. Uit Duitsohland. Uit verscheidene plaatsen in Duitseh land worden opstootjes gemeld. Zoo in Drea- waar botsingen plaats hadden tusschon betoogers en politie in Hindenburg en vele andere plaatsen. Uit Engeland. Lord Morley, de bekende liberale latsmon is gisterenavond op 84-jarigen leeftijd in zijn woning te Wimbledon over leden aan hartverlamming. William Robertson Warren uit New- Foundland is de eerste premier der do minions, die in Engeland zal aankomen voor de op 1 Oct. a.s. te beginnen) imperiale onaangenjaamlteden Waarom is men de centralisatie be gonnen? Omdat men meende de zaak goedkooper le kunnen explDiteeren, iets, wat in de toekomst zal blijken niet waar te zijn Als men nagaat dat op het oogen- blik circa 1200 ambtenaren aan het Cen- traalkanloor werkzaam zijö, vaste en tij delijke, en dat dit tijdelijke niét voor eenige weken, maar maanden zal duren eer men uit den chaos is, als men er ooit uit komt meen ik dat het al reeds een gfoole financieel© strop is. Het aantal vaste ambtenaren zal, als de zaak nog eens op beenen komt, blijken veel te laag geraamd te zijn. Op de postkantoren werd, dat durf ik beweren, hard gewerkt, en de mees te aandacht aan het werk verleend, 0111 het zoo goed mogelijk te laten marchee- fcen. Dat zal ieder duidelijk zijn, als men weet dat als norm gesteld was, één amb tenaar per 100 rekeningen en men di©n norm verre overschreed door voor ruim 600 rekeningen drie personen te geven Als men het bedrijf loonend wilde ma ken, had men moeien bandhaven he(lj recht voor girobiljejtlen (bvereéhrijvin- geu) waarvan met hel tegenwoordige aan tal r.k.h. per jaar zou inkomen ongeveer 300,000 gulden. Het tarief voor stortin gen is mi. ook onjuist geregeld Men kan voor 5 cent overmaken een bedrag van b.v. 10 cent, maar ook 800 000 gulden of meef; die verhouding deugt niet. De repte Zou men ook tot hel oors'pronkelijke kun nen terugbrengen; dat hebben rk.li. ei gaarne voor ovér, fe meer daar de üïenaff line 8—12, Jacques Lebel 8—12, Schutters Zomer Court Pendu 7—9, Roinette d'Or 5. Lady Hennghee 13, Princesse Noble 68, Lomoen- appel 79, Grauwvuur 7, Goud Reinetten 9 18, Grofzuur 58. Pomme d'Orange 918, Zoete Ribbel ing 811, Afval Appels 18, alles per 100 K G. Diversen: Druiven 4452, Moerbeien 64. Gele Eierpruimen 3944, Abrikoospruimen 26, Snijboonen 1525, Groene Boonen 623, Inmaakuieu 24, alles per 100 K.G. Komkommers 46, Augurken 0 59, Bloem kool 68, Savoije Kool 7, alles per 100 stuks, Kippen 0 91, Eenden 0.81, beide per stuk. Rot ter daan, 24 Sept Veemarkt. Op veemarkt van heden waren aangevoerd: ,5 vette runderen, 573 vette- en graskal- ren, 1141 schapen en lammeren, 810 var kens, Prijzen voor: vette koeien le kw. 1.15 1.221/2-, 2e kw. 1.10—1-00, 3e kw. 0.95— 0 85; ossen le kw. 1.05—1.17*/*, 2o kw. 100— 0.90, 3e kw. 0 80—0 70; kalveren le kw 135 2e kw. 120—1.00 8e kw 0.85; scha pen lc kw 0.85—0 90, 2e kw. 0 75—0.65, 3e kw. 0 600 55; lammeren 0.95—1.10; var kens le kw'. 0.82—0.85, 2e kw. 0 80—0.76; 3e kw 0.74—0.70; licht soort 0.74—0 78; Vlas, Aangev.'uitsl. schoon van blauw 440 K.G. en wit 600 K.G.; onverkocht, Ajuin, poot, f 2.75, zaai 3.603.75 per 50 K.G. f Lijnzaad: voer 1820. zaai 2022; mos terdzaad: geol 2628, blauwraaanzaad 4044, koolzaad 19—21, karwijzaad 100—104. Aardappelen: Zeeuwsche bonte en blauwe 3.75—4.20, Poters 1.50—2 00, Z Eigenli. 3.10 3.40, Blauwe id. 3,258.70. Brielsche kralen 3.30—3.80. Zeeuwsche en Overm. eieren 7.509,30.

Middelburgsche Courant | 1923 | | pagina 3