Twin»^ Sc. 213. Maandag ÏO September 1928 166° Jaargang BIET HET OOG OP DE FEESTELIJK HEDEN TE MIDDELBURG DINSDAG AA, «AL DE MIDDELBURGSCHE COU RANT DIEN DAG VROEG VERSCHIJ NEN. ADVERTENTIES VOOR DAT NUM MER WORDEN NIET LATER AANGE NOMEN D AN S OCHTENDS TIEN UUR. de nieuwelingen niet alleen aan techni sche handigheid op de machines, maar1 ook aan accuratesse bij het overnemen van de cijfers van de jjiro's en chèques, op hel tdef&fibord van de ponsmachines. Ook deze moet aangeleerd worden. Der gelijke bezwaren ontmoette men in afdeeling controle, die het werk van de ponsmachines moest nagaan Ook daar werden in liet begin veel1 fouten gemaakt, waardoor heel waf werk dat zoogenaamd afgedaan was, nog eens opnieuw moest gedaan worden. Nieuw werk moest daardoor blijven liggen, en hel gevolg was achterstand en mende stagnatie. DE KONINGIN TE AMSTERDAM. Met een enkel Woord zij nog gewag gemaakt van de gebeurtenissen van Za terdag, welke dag hoofdzakelijk aan de sport waren gewijd. Jn het Stadion Woonde de Koningin een demonstralie van de sport bij. Een lange stoet heeft voor haar gedefileerd, toestaande uit vertegenwoordigers Van rij- wport Voetbal, roeiers, lilockey, tennis, cricket, een groep van twintig dames en heeren te paard en met honden (jaclit- mport), schermers, vliegers, auto's, athle- len, zwemmers, kaatsers, wielrijders enz. \Enkete der groepen gaven nog eenige (voorstellingen. Daarna waterfeest op1 den Amstel: voorbij trekken van versierde wheries en andere vaartuigen, roei wedstrijdenzwem wedstrijden, voorbijtrekken van histori sche vaartuigen enz. Na den terugkeer op het Paleis' volg de nog een nummer buiten het program ma, ».l. een bezoek aan het tuindorp aan éen overkant van het IJ. Te acht uur vertrokken de Koningin de 'Koningin-Moeder en de Prinses naar Don Haag, vanwaar de Koningin en de Prin® per auto naar Ruijgenlzoek reden. Daar zal gisteren wel van de rust ge noten tz!ijn, met verbod oiofc maar léén toon van toet Wilhielmus te doen hooren, maan tevens' met de herinnering aan een zeld zaam geestdriftig gevierd feest. RE VERWARRING IN DEN POST CHEQUE- EN GIRODIENST. De stroom van klachten over de er barmelijke vertraging in afrekening en uitbetaling van den Postchèque- en Gi rodienst, doet het ,,Hbld." reeds voor spellen dat het onherroepelijk misloopt met de centralisatie in dezen dienst, en dat hef, om hem geheel van den onder gang le redden, noodzakelijk is Amster dam en Rotterdam en zoo noiodig nog eenige andere groote centra voorloopig aan de centralisatie te onttrekken. Voorloopig is1 er echter van een nei ging lot verandering van lief stelsel niets te bemerken, en wordt er steeds verzen kerd dat er met man en macht gewerkt wordt om den achterstand in te halen. Het publiek bemerkt daar echter nog niet veel van, en lal van personen en instellingen kwamen in groote moeilijk heden doordat de op hpn uitgegeven) chèques niet op tijd betaalbaar werden Maar naast de klachten komt de vraag: hoe is het mogelijk dat zulk een vex*- warring in enkele weken kon ontstaan? De „N. R. Crl." heeft zich weder tot den directeur gewend, den heer A. A. Kynwell. Deze zette uiteen, dat hij een dienst waarbij gemiddeld 30 000 zendin gen per dag inkomen, een centralisatie niet mogelijk was zonder raechaniseering. Op de raechaniseering hing dus de heele centralisatie. 'De mechanische in stallatie kon Van te voren in orde ge maakt worden en is1 in orde gemaakt. Ook de verdere technische outilage van den dienst was grondig voorbereid en functioneert goed. Een len deeie onbérc- kenbare factor echter was het personeel, dat voor de bediening' van de machines inoodig is. Een gedeelte van dit personeel had men op hel hoofdbestuur vóór de omzet ting bij de hand. Dit is dan ook van te voren behoorlijk geoefend en was vol doende op de hoogte van zijn nieuwe taak'. De reorganisatie was echter niet mogelijk zonder aanmerkelijke uitbrei ding van personeel. Daarbij' moest ge bruik 'gemaakt worden van de door de centralisatie Vrijkomende krachten op de verschillende postkantoren. Deze mett- fcchen hadden allen in den girodienst gewerkt, maar hadden toch1 VOl0r hel groote raeei'endecl slechts routine van de eenvoudigste werkzaamheden en geen notie van hetgeen cr op het centrale| kantoor voorkomt. Bovendien wai'en zij, voor zoover vtoor de bediening van de machines bestemd, volstrekt ongeoefend, en was er, daar Zij1 op .hun kantoor niet gemist konden worden, ook geen gele genheid geweest hen „af te exerceeren". En dus kwamen zijl ongeoefend aan de machines te zitten en moesten toen nog pas beginnen te leeren. Daardoor ging het machinale werk in het begin zeer langzaam en werden er veei fouten ge maakt. Bovendien ontbrak het velen van Een zeer ernstige beschuldiging voegt de ',,N. R. Crt." daaraan toe, ,pp grond van inlichtingen van andere zijde". Naar 'l schijht, heeft het bij een deel van het nieuwe personeel aanmerkelijk aau medewerking' gehaperd, en is het ge drag van verschillende ambtenaren van dien aard geweest, dat hel er veel op heeft geleken, of het er hun om te doen was, den boel in de war te schoppen. Psychologische factoren, zotoals tegen zin tegen de verandering van werkkring tengevolge van de reorganisatie, de aan gekondigde salarisvcrmindering voor de ambtenaren, de feestviering' in de stad, terwijl er op liet girokantoor doorge werkt moest worden, zullen hier, naast gebrek aan toewijding en angst om over tijd te moeten blijven, wei niet vreemd aan geweest zijn. Bij dezè categorie kwam het er blijk baar, minder op aan, of het werk goed gedaan was- wanneer het maar gedaan en uit het gezicht was, opdat zij vooral geen seconde te Iaat hun hielen konden lichten. Wat de toestand van het oogenblik be treft, is er volgens de „N. R. Crt." geen reden meer om van een chaos te spreken. De moeilijkheden met het ongeoefende personeel zijn voor het grootste gedeelte achter den rug en dit wordt met iederen beter De eerste étappes van den zeer gecompliceerden dienst werken op het oogenblik vrijwel als normaal. Het hapert echter nog aan de controle; Zij is nog niet bij en kan daardoor den aan voer uit de andere afdeelingén niet bij houden. Er wordt echter met man en macht gewerkt om den achterstand in te halen. Zulks is een kwestie van nog korten tjjd, "en dan zal1 de Öiensf nor maal functioneeren. In antwoord op zijne klacht, heeft hel Bureau der Kamer van Koophandel en Fabriekten te Middelburg van den directeur van den postcheque- en giro dienst, onder dagleekeniog van 7 Sep tember bericht ontvangen, dat «lies wordt aangewend om de regelmatige wijze van afrekening der girorekeningen te bevor deren. De bijna onoverkomelijke moeilijkheden waarvoor het bestuur is gezet en voor oen deel nog staat, worden langzamer" hand overwonnen, zoodat mag wiorden vertrouwd, dat de normale loop van za ken spoedig wordt hersteld. De afreke ningen Zullen wellicht gedurende deze week nog wat onregelmatig worden ver- Jonden, maar volgende weken wordt met (gegronde hoop op Verbetering van den toestand gerekend. POLITIE-SCIIANTïA.VL TE BATAVIA. De „Tel." verneemt uit Weltevreden: Groot opzien js hier gewekt door de ontdekking van een uitgebreid politie- (s'chandaal, dat zijn vertakkingen moeit hebben over geheel Java. In verband met eeii aantal anonieme brieven werd een onderzoek ingesteld naar do administratie bij de politie. Men vond, dat er ernstige fraude was gepleegd met de loonslaten. liet lek«rt mioet in de honderdduizenden Joopen. Bovendien kwam aan het licht, dat er in de benedenstad van Batavia een ware poli tie terreur heersphl. Bordeelten en speelholen hebben zich de medewerking; en bescherming Van de politie weten te tylerzekierten. Ook hebben dezelfde schuldigen zich bezig gehouden met opium smokkelen. De hoofdcommissaris Van Rossen is in verband met bovengenoemde feilen" ge arresteerd en met hem nog eBinlge on dergeschikten. Uit Stad an Prsvincls. De aanbieding van het Huldeblijk dor Zeeuwen aan Hare Majesteit de Koningin bij gedegenheid van Hoogstderzelver 25-jarig rogeenngsjabileum had, zooals reeds gemeld, plaats op Donderdag 6 September j.l., des namiddags to Amsterdam, in het Baleis op den Dam, door een deputatie, die bestond uit de navolgende heeren: jhr. mr. J. Wi. Quarles van üfford, Öommissaris der Konin gin, eere-voorzitterP. Dumon Tak, bur gemeester van Middelburg, voorzitter; 0. A. van Woelderen, A. P. Hanssens, K. J. A. G. Dit practische costuum met zijn handige zakken, is gemaakt van zware wollen jersey en omboord met leder. Het was eerst gemaakt in een mooie, reebruine kleur en afgezet met bruin leder en Corrie nam het bij haar uitzet, o Zij droeg het gedurende een schitterende maand in Zwitserland, o En toen begon het haar natuurlijk te vervelen, maar zij was ver van winkels verwijderd, waar men nieuwe kon koopen. o Zij loste het probleem op door het te twinken in een mooie, warme, groene tint, welke haar kleur en frissche teint goed deed uitkomen. Zij zag er uit als een boschnimf, die zich voordeed als een volwassen mensch, zooals wij. Öe Lever's Zeep Maatschappij baron Gollot d"Escury, P. W. Moax-leveld, J0. van der Have, C. J, Doogerd, resp. bur gemeester van Vlissingon, Stavonisse, Honte- nisse, Biervliet, Oosterland on Kerkworve, en mr. L. J. A, van der Harst, hoofdcommies ter Prov. Griffie van Zeeland, secretaris- penningmeester. Bij de aanbieding van bet geschenk wees do Commissaris der Koningin or op, dat daaraan binnen kort tijdsverloop door na genoeg 60.000 Zeeuwen, con ieder voor één zelfde luttel bedrag, was bijgedragen, on sprak o. m. den wensch uit, dat Hare Majes teit hot album zou willen aanvaarden als een' blijk van groote hulde en bijzondere dank baarheid voor al hetgeen Hare Majesteit in het 25-jarig tijdperk Harer regeering voor Zeeland is geweest on voor Zeeland heeft gedaan. De Koningin betuigde Hare groote ingenomenheid mot het huldeblijk. Met be langstelling nam de Koningin inzage van het album en verzocht daarbij den Com missaris der Koningin Haren 'liepgevoelden dank to willen overbrengen aau allen, die een bijdrage hadden verleond, waarbij dei heer O. W. D'huij', aan wien de bewerking door de Commissie was toevertrouwd gewor den en die mede tegenwoordig was, op Haar verzoek eenige toelichting gaf. Hare Majes teit onderhield zich vervolgens nog eenige oogenblikken met de loden dor Commissie. Uit Middelburg. Men verzoekt ons te molden, dat het programma voor de feestviering van morgen voor het bloemencorso niét don juisten weg aangeeft; het corso gaat niet van den Dam N Z. naar de Molstraat, maar zal zijn weg vervolgen langs: L. Giststraat, St. Pieterstr Balans, langs St. Joris en Waag, Abdij, Wa- genaarstraat, Bree, Zuidsinge], Korte Heeren gracht naar het Molenwater. Zooals, uit advertenties in dit num mer blijkt, zullen extra trammen en autobussen na afloop van het vuurwerk morgenavond alhier, de bezoekers van Walcheren nog1 huiswaarts brengen Bij beschikkingvan don Minister van Justitie is herbenoemd in de Kamer van Toezicht over de notarissen en candidoxdi- notarissen to Middelburg, tot lid de heer M.' A. W. 'Geselschap, inspecteur der registra tie cn domeinen te Middelburg. Gisterenmiddag trokken van af de Vooruit in de Nieuwstraat do afdeeling der S. D. A. P., de Middelburgscke Bestuurders- bond, do moderne vakorganisaties enz. achter het muziekgezelschap Excelsioi', door de Lan ge Delft, over do Markt en door do Lange- viclo naar den Viissingscben weg om zich te begeven naar de demonstratie to Vlissin gon. Vandaar meldt men ons, dat dia demon stratie, welke zeer druk bezocht was, plaats had op het voetbal terrein aan den Koude- kerksehen weg. Het was oen demonstratie tegen do vlootwet en voor de socialisatie. Als sprekers traden op de heeren dr, Ir. Th. v. d. Waerden, lid der Tweede Kamer, on E. Kupers, secretaris van het N. V. V. Excelsior en de Arboidor3zangvereenigm- VBaardssigeti (lagex. Mod.) gen uit Vlissingen en Middelburg deden zich eenige malen hooren, terwijl de jeugdgroe pen uit beido plaatsen dansen uitvoerden. Vrijdagavond werd, zooals gemeld, in het Gasthuis alhier opgenomen de 18-jarige B wonende aldaar, die op het Molenwater een kogeltje in het oog had gekregen. De ongelukkig getroffene zal zijn oog moeten missen Uit Vlissingen. B en W. van Vlissingen hébben thans'voor de tweede maal aan dr. Staver- man een „waarschuwing'"' gezonden als he- doold in art. 25 al. 2 der gemeentewet. De heer Staverman kun nu binnen acht dagen de kwestie van vereenigfcaorheid van zijn functie als heelkundige aan hot'Gasthuis met zijn raadslidmaatschap, aan het oordeel van den Gemeenteraad onderwerpen. Zaterdag was het 50 jaar geleden, dat de havenwerken te Vlissingen ge opend werden. De Broederschap van üandidaat-no- tarissen hield heden zijn jaarvergadering te Vlissingen in do sociëteit „Unites". Gisteravond worden do deelnemers in het Grand Hotel ontvangen door do afdeeling N. Brabant—Zeeland, bij monde van den afdee- lingsvoorzitter, den heer Van Gruting, die hun oen woord van welkom toeriep, en tevens wees op dB 'feestelijkheden aan deze verga dering verbonden, welke reetfc dienzelfden avond begonnen met een avondfeest, geor-

Middelburgsche Courant | 1923 | | pagina 1