e> «tof liggen om van de een/e markt naar de andere te verhuizen In de broodwinkels en bakkerijen kan sind9 het in werking treden van liet breodbesluit worden opgetreden, ook tfear heerscliten dikwijls wantoestanden, xooals bijvoorbeeld het behandelen van de wasch in de bakkerij, die vóór het reinigen op de werktafels werd gede poneerd. Wat de winkels betreft op het platte land is reeds verbetering te bespeuren. Dikwijls toch treft men Waren aan, die door onoordeelkundige bewiariug in be derf overgaan. De keurmeesters treden hierbij «hm raadgevend op en geven de noodige wenken Het door elkaar op stapelen van maizena, koek, thee, chloor kalk en geparfumeerde zeepen is een vel- voudig voorkomend verschijnsel. Voor de kleinere zaakjes is bet eenigs- zins verklaarbaar, als er wel eens wan orde en bederf heerschl, om dal de vrouw des huizes naast haar huishoudelijke bezigheden meestal voor de bedienittj van den winkel moet zorgen In een paai* groote zaken in de steden was de toestand evenwel niet veel beier. Zoo moest voov een winkel, annex gros- sierderij tot viermaal een wagen van de gemeentercinigiiiig voorkomen om de par. tijen afgekeurde waren naar hare ter reinen te vervoeren voor vernietiging. GEMEENTERAAD VAN IERSEKE. In de Donderdag gehouden raadsverga dering van Ier seke waren afwezig met kennisgeving de heereu M- Scheele en A. Koornan Aangeboden werd de begrooting van het burgerlijk Armbestuur over 1924 De commis sie tot nazien dier begrooting bestaat uit de beo ren Van Es, Do Koeijer en M Scheele. Begroeting 1924 De vleeschlceuriagsdiensb wordt mot een eindcijfer van f 5470 aange boden Voor Icroeke zal dit bedragen! 1391.055 Wethouder Hubregtse wil bij Ged. Staten vermindering van salaris van den keurmeester (hoofd van dienst) voorstellen Hij acht een cijfer van f2500 veel te hoog. Do heer Poloij vraagt inlichtingen omtrent de werk zaamheden der beide keurmeesters, welke de voorzatter geeft. De heer J A van Sprundel maakt een opmerking over de salarisverhooging van den holpkeurmcesterhij vindt bovendien, dat zeer moeilijk over deze kwestie kan beslist worden, daar een geschikt overzicht der werkzaamheden ontbreekt Met do laatste meening van den heer Van Sprundel kan do heer Willemsen zich vereenigen. Na nog oenige discussie wordt oen voor- atel-Willemsen, om te berichten aan den raad van Kruiningen en aan Ged. Staten, dat hi. de nieuwe begrooting te hoog is, met 72 stemmen aangenomen (Tegen de voorzitter en J. Hubregtse). De voorloopige vaststelling van de gemeen te-rekening 1922 werd goedgekeurd met eea ontvang van f176 357.05, uitgaaf f 161.208.33. Op eon aanvrage van de bijzondere scholen om bijdrage in do kosten van het vervolgon derwijs 1921, werd op voorstel van B. en Wi afwijzend beschikt, wegens niet voldoend on derwijsprogramma en niet voldoenden tijds duur. B- en W. stellen voor tot opheffing van het vervolgonderwijs over te gaan. De heer Poleij is hier tegen. Hij ziet in dit onderwijs een privaat-les voor den arme De heer Hu- bregkso stemt wel in met het onderwijs, maar gezien de hooge kosten, ia hij voor opheffing Na discussie werd het voorstel van B en W. aangenomen met 72 stommen. Togen de hoeren Poleij en De Koeijer De gemeontebegrooting 1924 werd aan geboden tot een bedrag van f 122.904.705, onvoorziene uitgaven f935.375. De kerkeradon der Ned. Herv. Kerk, der Geref Kerk ©n der Geref. Gom- vragen den raad om op de dagen dor viering van het 25-jarig ambtejubileum der Koningin een iopverbod in te roeren De voorzitter zegt, dat deze verordening wel gemakkelijk te maken, maar zeer moei lijk te controleeren is. Bovendien ia heb dit geval te laat, daar toch eerst Ged. Staten deze verordening goed moeten kou- ren Het request werd voor kennisgeving aangenomen met op een na alg. stemmen, die van den heer P. de Koeijer. Op de begrooting 1923 staat een post uitgetrokken voor de feestviering der school kinderen tot een bedrag van f200. Nu zijn er 562 schoolkinderen. Als er nu voor ieder kind f0 50 bestemd wordt, zou er een tekort zijn van f51 De heer Hubregtse zou een blijvend ge schenk willen geven, een jubileumbeker b. waarvan de prijs is ongeveer f030. Do heer Willemsen vraagt of dit geld voor het comité is, of voor do kinderen, zooals r wenscht. Na een discussie van geruimen tijd stelt do voorzitter voor te geven; ieder 6cboolkind een blijvend aandenken van minstens f0.80, benovens een tractatie tot een gezamenlijk bedrag van f450. Aangenomen^ Do lieer Poleij doet zijn beklag over den slechten toestand, waarin de straat verkeert, wanneer de waterleiding af geweest 5s De voorzitter zegt onderzoek toe. Ten slotte spreekt de voorzitter woor den van afscheid tot de scheidende raadsle den Steeds- was het een zeer aangename om- gong, altoos hadden we den goeden toon, en spr. hoopt, dat ook in hot private leven zij hun krachten mogen besteden voor 't alge meen belang. De heer Poleij dankte den voorzitter voor zijn woorden en wenschba hem nog vele jaren toe. KUNST EN WETENSCHAPPEN. Jubileumuitgave Het Maandschrift „Do Vrouw en haar Huis" heeft zijn jubileumnummer voor een groot deel gewijd aan het jubileum der Koningin. In hot bijzonder verdient daaruit vormelding een geïllustreerd artikel van W. Moll ovor de Hnagsehe paleizen van do Ko ningin i benovens versohiilendo ontwerpen voor jubileum handwerken. „Onze Moot" gaf foto's van verschil lende bezoeken door de Koningin den loop van haar bewind aan schepen der marine gebracht, en een artikel over „Koningin Wilhelmina en de Marine", henevens een historisclre beschouwing over „Oranje en onze Vloot" van prof. Blok. De firma v. Gelder Zonen heeft „Ko- ninginne Postpapier" in den handel ge bracht, oud-Hollandsch papier, dat in watermerk het portret der Koningin draagt. Het daardoor verkregen effect is zeker van heel bijzonderen aard De firma H. Sehulte Noordholt te Zwolle, groothandel in verbrui ksartikc- len, zond als herinneringsplaat aan de afnemers van haar artikelen een in fraaien toon gedrukte herinneringsplaat in verband jnet het jubileum, n.l gevend de portretten van de Oranjevorsten van af Prins Willem I, met tevens afbeeldingen van de Nieuwe Kerk te Delft en van het praalgraf. APOTHEKEN Zondag en do nachten der volgende week zijn de navolgende apotheken geopend- Middelburg: G Missingen; A. J. Goes: La Porto ANonhebel. van Ockenhurg, Kleine Markt, BUITENLAND. denken „Ik kan slechts zeggen dat ik mijn best zal doen", antwoordde Betty einde lijk. „Dat i s mij voldoende Dat heteekenl van jou meer dan van de meeste vrjouwen 'k Zou o. zoo graag blijven leven, lieve. Ik hunker er naar Mark's zoon in mijn armen te houden en dan zal ik tevreden kunnen sterven". „U mag dan nog wel lasi(g leven en heel oud worden om dat te zien" „Dat geloof ik niet", zei mrs. Len- dridge vertrouwelijk „Denkt hij er over te trouwen? Dat wist ik niet" .Mark zal trouwen met de vrouw, die bij liefheeft, zoo spoedig dat maar in zijn macht staat" „De vrouw, die hij liefheeft" her haalde Betly en vertrok daarop spoedig. Zij was onder 'l naar huis rijden zeer na denkend De vrouw die Mark liefheeft dat moest natuurlijk Janet zijn. Er was niemand anders Hoe blind was zij ge weest om dat niet eerder te zien Janet deed alles voor mrs Lendridge Zij had openlijk haar bewondering voor Mark bekend En Mark mocht Janel gaarne lijden Zij zouden heel ,gocd bij elkaar passen, en toch Tooi het eerst in haar leven was Bel ly zich bewust, dat zij hevig jaloersch was op een andere vrouw en dat gevoel was heel onaangenaam. BRIEVEN UIT BERLIJN. BRIEF UIT DE BEIERSCHE BERGEN (Van onzen Berlijnsclien correspondent) Mittenwold, Midden-Augustus. „Ziet U mijnheer", zeide de dikke kan tonrechter, met wien ik van Berlijn naar Mïinchen treinde,- „ik heb na lang na denken 't middel gevonden om mij voor den duur van de vacan tier eis voor <le ver rassingen der markdaling te vrijwaren Vroeger stale men eenvoudig zijn Duitseh geld voor den duur van Ide reis in zijn 'zak en verlrok. Niet waar?" HOOFDSTUK XXX. Betly had de werkplaatsen doorge- Joopcn en met voldoening opgemerkt, dat er met spoed werd gewerkt aan het ten uitvoer brengen van de groote bestel ling der Lucht vaar tvereeniginy? Eens her innerde zij ziclx Mark's waarschuwing en dacht zij een volgend oogenblik aan de mogelijkheid dat de nieuwe motoren de strenge proefneming, die was bedongen, niet zouden doorstaan. Als dat mocht ge beuren, dan zou haai' positie werkelijk heel ernstig zijn Zij eindigde haar rond gang in de werkplaats voor proef rr.-mingen, waar Tom Sylvester haar met een glimlach ontving Aan een plotselinge opwelling toege vend, deelde zij hem de waarschuwing mee, die Marlc haar had gegeven „Is er iets van aan?" vroeg zij eindelijk „Eerlijk gezegd, miss voel ik mij niet geheel gerust" antwoordde hij miet weer zin. „En toch liet je mij de bestelling aan nemen." „Neen, miss, ik beb wel opgepast ,u in eenig opzicht te raden. Maar ik zou mij niet bezorgd maken. Ik verwacht, dat zij het best zullen doen ofschoon het mij "niet aanstaat wat rar. Lendridge heeft gezegd. Hij" weel wat hij zegt. Ik wou, dat wij hem hier hadden „Ik ook", zei ze met een zucht. „Ik stel geen vertrouwen in mr. Tra- brers? „Ik' ook niet" zij vermande zich met „Ja" antwoordde ik benauwd „dat heb ik nu ook gedaan." „O, onvoorzichtige" riep mijn vis-A-vis in de spoorwegcoupé uit. „Hoe kunt u dat doen. F.lk millioen mark, dat u nu in uw portefeuille hebt, kan morgeni hoogstens nog een half millioen waard zijn I" „Zeker" stotterde ik, „helaas1 Maar wat kan ik daartegen beginnen?" Toen schoof mijn nieuwe dikke vriend wat dichterbij, trok eer erg slim' gezicht, en fluisterde glimlachend „Geen Duit- sche marken meenemen! Devisen mee nemen I Bui tenland sch bankpapier koopen! Ziet u" en hij onthulde mij zijn geheim ik heb alleen maar eenige brief jes bij tme van een Hollajnidsche rijks daalder. Die zal ik onderweg langzamer hand te gelde mhken Dan beb ik steeds geld naar koerswaarde, en ik lijd er geen schade bij." Ik bewonderde den wijzen mcnsch van ganscher harte Mijn God, dacht ik, wij journalisten, wij „geestelijke arbeiders" zooals men ons tegenwoordig noemt, zul len in geldzaken wel altijd clomooren blijven. In gedrang van 't Münchener station verloor ik mijn nieuwen kennis uit 't oog. Maar hier in Mittcnwald ontmoette ik hem weer Maar welk een veran dering! Het ronde, glimlachende, tevre den gezicht droeg zorgelijke rimpels, zijn oogen stonden bijna melancholiek, „IJ ziet er lang niet zoo vergjenoegd uit als u deed!" riep ik uit, „Wat is er ge beurd' Toen begon zijn j uilmerverhaal. Zijn heele systeem was in elkaar gestort! In Miltenwald bleek, dat het gebrek aan be taalmiddelen, de schaarschte der Duit sche papiermark, die door nieuwe Fan tastische waardedaling ontstaan was, juist in dit afgelegen kleine dorp bijzonder Merk merkbaar was. Mijn vriend wilde zijn guldens wisselen maar niemand moest verzoeken, de gulden-briefjes weer naar Berlijn over te maken! Wat dit heen en weer geschrijf bij de tegenwoordige toestanden bij de Beier- sche en Duitsche post beteekent aan tijd verlies, is niet te zeggen- Mijn dikke vriend is er intusschen ongelukkig aan toe zijn slimheid heeft hem en zoo ging het vele andere kurigasten in de grootste moeilijkheden gebracht. Hij moet leenen, en moet met groot verlies zoo nu en dan weer een paar gulden ver- koopen „Seine Ruh' ist hin". Zijn vacan- tie-genoegen is bedorven. Hij heeft een klein vemilogen in zijn zak en heeft ge brek aan alles. Verdwaasde tijd! Zoo strekt Berlijn zijn armen uit lot in dit verre dal in 't hooggebergte, waar men voor een oogenblik de dagelijksche zorgen wilde vergeten. Ik maakte mij vrij van het eeuwig gepraat over gjeld en nog eens geld, en nu praten mij hier weer anderen over al deze zaken suf En dat is het niet alleen. Ook 't gebrek aan levens middelen bespeurt men overal..Ik dacht, toen ik uit Berlijn vertrok viau deze misère zul je nu eenigen tijd bevrijd zijn. Geen sprake van! Ik ben hier op 't platte land cn ondervindt gebrek aan brood, aan aardappelen, groot gebrek aan groen ten en boter. Wat doen de boeren met hun schapen? Sturen ze ze nu soms juist naar de stad? Maar daar is ook niets tc vinden. Of wacjiten zij tot de prijzen nog hoogernog fantastischer geworden zijn, dan nu? Of willen ze alles bewaren voor den winter en fabriceeren ze liever kaas dan boterIk weel het niet Er is hier geen ei te koop Geen eiergerechl in dé restaurants. En toch kakelen de kippen op alle erven. Prachtexemplaren in grooten gelale. Waar blijven de eieren, die zij leggen? Niemand lost deze raad selen op. Doch als men dit heerlijke oord door kruist, dan vergeet men Berlijn Mittcn wald is een klein paradijs, een der schoonste representanten van oud-Bei- h,d DuiDcli geld voor tem Drie honken ieTottsëïïtuur7eJ itaïü nem>eri finalen in MilJemvnld maar zn -r leidde reeds 5 eeuwen de oude weg van nebben filialen in Mitlenwald maar zij bezitten geen betaalmiddelen, zij kunnen slechts cheques uitgeven, die door "de hotels en pensioen niet graag in betaling' aangenomen worden. Want ieder heeft hier baargeld noodig! Intusschen wilden eenige zakenmeuschen die mijn vriend na onbeschrijfelijke moeite uitgevonden had, wel zijn vreemd bankpapier wisselen maar tegen welke koers! Het bleek, dat veel menschen even, slim geweest waren als deze kanton rechter. Ieder bracht mee, wat hij maar ken en kleuren gehuld Zooiels bestaat nauwelijks ergens anders ter wereld. Nog beter kan men Berlijn en de heele jammer van deze tijden vergeten, als men zich verdiept in de heerlijkheid van dit bergland Mijn vriend, de dikke kan tonrechter beweert wel „Een berg is maar een berg, wanneer men beneden staat. Heeft men den top beklommen, dan is het igeen berg meer" en hij handelt naar deze origineele theorie: hij blijft beneden, in den hoteltuin, in de .Weinstuben" in de café's aan de wei den Ilc echter zoek en vind in de hoog te, tusschen stijle afgronden en op rot sen eindelijk de verlossing van de zor gen die in dezen tijd eiken DuilScher vervullen Bij de majestueuze pracht de zer koninklijke natuur zinken alle men- is'chelijkc zorgen zoozeer in 'l niet, dat ze bijna belachelijk schijnen De natuur neemt geen deel aan ons leed. Zij is daarvoor absoluut ongevoelig. De rotsgroepen en kolossale sleenmasr sieven der gebergten die het dal van Miltenwald bewaken, blikken trots en on aangedaan over den strijd, de afgunst en het ongeluk der stervelingen Maair juist deze grootschheid en hoogheid van het gebergte geeft ons meer moed Zij Wendt onzen blik van het alledaagsche ar en richt baar op de verre gezichtseinders der eeuwigheid. En wij voelen hoe ge weldig en hoe mooi het leven op deze aarde zou kunnen zijn, als niet de vol keren en staten, de bevolkingskringen en beroepsgroepen, als niet allen elkaar be streden. Waarom toch De Dui ;eher on dervindt deze droevige vraag tegenwoor dig nog wei dieper dan een ander En in 't aangezicht van de grandiose machlt van 't Beiersche hoogland ziet hij meer dan iemand de beteekenis in van het treurige woord uit August Slrindberg's „Droomspel", als de naar de aarde ge zonden dochter van den God Indra met tranen in de oogen zegt. „Es ist Scha de urn die Menschen.,. Dr MAX OSBORN. Duitschland over Tirol naar Italië, en de Noord-Duitscher vangt in deze streek al een glimp op van de vrije, kleurige Zuidelijke cultuur. In de 18e eeuw ech ter beleefde het uitgestrekte dorp zijn hoogsten bloei. Destijds ontstonden de wondermooie boerenhuizen, met hun houten daken waarop zware steenen rus ten en met hun beschilderde voorge vels, die zwelgen in vroolijke krullen, mooie venster- en deuromlijstingen, hei- had k™» nricht*. wo.de., d= dollars, de andere Zwitschersche francs, de derde Zweedsche kronen, de vierde weer guldens. Daardoor is plotseling in dit mooie plaatsje in de bergen ver van de drukke wereld een belanrijk aajnbod van bu ïtenlondsche deviezen ontstaan, en ziet. na de voortdurende markdaling steeg hier de mark, en daalde het vreem de bankpapier. De Miltenwalders bekom meren zich geen zier oin de koersen van Berlijn en München, die vandaar ge meld worden Zij maken liuu eigen koer- m „Mittenwalder koersen Mijn vriend de kantonrechter is wian-' bopig. Hij wilde zijn mooie guldens toch niel beneden de waarde verkoopen. In vertwijfeling telegraplieerde hij aan zijn bank te Berlijn, om hem dadelijk des noods lelegraphisch', geld te sturen De bank deed dal ook het geld kwam aan, maar hel Mittenwalder postkantoor kon hel niet uitbetalen! Zij heeft ook al geen baar geld l Zij heeft den armen man alleen beloofd dat ze hem zou uit belalen zoodra zij1, doordat anderen geld stortingen zouden doen, weer over geld zou beschikken Maar wie verstuurt van hier geldbedragen en stort geld bij de posterijen? Ieder is blij als hij iets heeft. Daarop heeft mijn vriend opnieuw zijn bank met brieven en telegrammen be stormd oiu hem geld le sturen per brief Hel telegrafische antwoord was ja, zeker graag, maai' ten eerste heerscht er in Rerlijn zelf gebrek ami papiergeld, en ten tweene was de kantonrechter nu al zoo (liep in de schuld geraakt, dat men hem» moeite „Dat bedoel ik zoo niet. Ik mag niet vergelen, dat hij mijn bedrijfslei der is." i „Hij praat te veel Ik durf om alles* wedden, dat mr Lendridge al zijn inlich tingen van hem krijgt. Ik weet, dat zij elkaar af en toe ontmoeten." Het bloed steeg Betty naar 't gelaat, maar zij zei niets op deze bewering. Toen Zij echter in haar kantoor was teruggekomen, vroeg zij' Travers op deiv man af: „Heeft u mr. Lendridge onlangs ge zien?" „Ja, ik. ontmoet hem vrij dikwijls." „Heeft hij u nooit naar. den nieuwen motor gevraagd?" „"Wij hebben er over gesproken zoo als we het ook over zijn motor hebben gjehad." „Waarom niet? Er is aan geen de*) beide machines iets geheims. De ont werpen worden door de wet beschermd. Ik heb, eerlijk gezegd, zijn raad ingewon nen en „Heeft u mr Lendridge om raad dur ven vragen?" riep zij verontwaardigd. ,Ik zie niet in, waarom ik dat niet zou doen Ik hecht veel waarde aan zijn opónie." „Denkt u, dat hij u eerlijk zal raden?" „Zeker. TIjj is zoo eerlijk als goud" „Maar hij bestrijdt mij. Wij zijn vij anden „Dat m&ikt nie! bel minste \e schil. J Al haatte hij ul3 deze van den top van het dak tot de grondvesten in bonte kleuren versierde huizen is onvergetelijk. Steeds weer nieuwe ideeën hadden de fantasierijke volks-kunstenaars, die hier met voortref felijke techniek den voorgevel 'bewerkten In een zonderlinge, hoogst schilder achtige bouworde zijn de huizen boven dien zoo geplaatst, dat de steeds insprin gende hoeken ontstaan, waar in kleine nissen, uit hout gesneden, heiligenbeeld jes geplaatst zijn en waar onder de boo- banlcen verscholen staan, die des avonds het punt van samenkomst zijn van de jongens en meisjes uit het dorp Ge heel Mitlenwald is een kunstwerk En de kunst voedde ook de bewoners op. Want het dorp is sinds eeuwen hei- beroemd als bakermat voor den viool bouw. „Het Duitsche Cremona", Zoo werd Miltenwald reeds eeuwen terug genoemd. Aan talrijke deuren en vensters hangen sierlijke violen als getuigenis van het edele handwerk dat hier bedreven wordt. En bovendien zijn de Mittenwalders meesters in het spelen op gitaren, ci thers en violen. De huisindustrie is ech ter tot een groot© industrie uitgegroeid, die in de geheeie wereld roem geoogst heeft Aloude families, die sedert gene ralies steeds weer de geheimen van het van vader op zoon geërfd hebben zijn nu, evenals voor een paar eeuwen, de beoefenaars van het vak. Zoo is ge heel Mitlenwald in kunst en kunstnijver heid, in muziek en schilderkunst, in klan „Iiij haat mij", zei zij snel „Dan zou hij toch nog altijd eerlijk zijn, meening zeggien". „Vroeg hij u ook het een en ander omtrent onze nieuwe machine „Ja, maar ik vertelde hem alles vrij willig- 'k Ben niet geheel voldaan „Maar u ried mij toch aan de bestel ling aan Te nemen", hield zij vol. „Wij waren erg verlegen om) werk. Wat hij heeft gezegd, heeft mijn opinie gewijzigd. Ik hen nu niet meer zoo zeker als ik was". Betly keek haar administrateur met openlijke verachting aan „Het komt mij voor, dat u niel geschikt is vooi' uw betrekking". ,,'k Vind die in elk geval niet aange naam''. „U is vrij om' te gaan" „He wensch u niet in ongelegenheid te brengen". „Dat zal u niet doen", bracht zij haastig in het midden. „Het zou wellicht nog verkieselijker zijn als u dadelijk heen ging. Ik zal u nu een chèque igeven" „Dank u. 'k Zal mij dan meer op mijn gemak voelen. Luisler eens, miss' Chur- ston u heeft een werk op u genomen dat tc zwaar is voor pen vroujw. Volg'mijn raad op en biedt Lendridge aan hem te geven waf zijn condities zijn om bij u terug te komen zei hij ernstig en. was verbaasd over de boosheid, die boar gezich! uitdrukte. Ze zei echter iftets, maar ging voort; fagezBRdftü Stekken. DE BEDREIGING DER SALARISSEN. De redactie vergunne mij naar aanlei ding van bovenstaande een klein plaatsje voor eenig commentaar' Bij voorbaat dank! Ik citeer woordelijk uil uw bijschrift, achter hel stukje van den heer van Gelderen „Een boer ploegt (een) land, egt het, bezaait het met tarwe, wiedt hel onkruid, maait en dorscht en maakt zich zelf en de gemeenschap rijker met een pro duct dat er. niet was zonder zijn arbeid." Aan den lezer hebt u hier overgelaten overeenkomstig uwe bedoeling om te besluiten; een boer is een produceer rend element Ben ik nu wel ingelicht, dan zou er ook nog zooiets beslaan als vochtigheid van den bodem, zuurstofrijke lucht, aanwe zigheid van anorganisch voedsel, zonne schijn en assimilatie; factoren voor wel de wasdom en de vruchtzelting niet ongevoelig zijn. Men zou zelfs zoover kunnen gaan van te (beweren, dal het deze factoren zijn (en niel de boer) waardoor wordt bepaald of er a 1 dan niet te oogsten zal zijn. De boer verleent aan tarwe een weiverzorgden bodem en doelmatige verpleging en voor de rest haalt h ij binnen, wat de na tuur produceerde. Hij int slechts de schatting der natuur. Nu is mijn con clusie De boer, is green pi'oduceerend element, maar een soort belastingamb tenaar. Heb ik dat zoo mis? Mag ik nu uw zin eens op m ij u e wijze lezen? Een onderwijzer ontvangt ter opvoe ding de kinderziel (den akker), maakt deze door doelbewuste oefening (ploe gen en eggen), ontvankelijk voor het op nemen van bepaalde kennis (de tarwe), leidt op tot christelijke en maatschappe- met hel schrijven yan de dhèque, die zij hem daarna ter hand stelde. „Ik hoop, dat er geen wrok tusvehen ons bestaat", begon bij ernstig. „Niel van mijn kant, dat verzeker ilc u", antwoordde zij koel. Belly voelde zich opgelucht, toen 'tra vers was vertrokken en begon, dadelijk brieven le dicteeren, waarin zij iemand vroeg om- zijn plaats in te nemen. Toen keek zij op haar horloge en slaakte een kreel van schrik. De assistent- bedrijfs- lijder een jonge man, Ileathcotc genaamd werd op het kantoor ontboden en met het opzicht over het werk belast. „U moet de zaken leiden totdal ik een nieuwen administrateur heb aangesteld", verklaarde zij. Toen haastte zij zich naar haai' auto en reed in allerijl naar de Woning der Lendridge's. Haar instinct dreef haar naar de werkplaats en zij klopte zacht tegen de deur Tot antwoord verscheen Mark met een strak en bleek gezicht. „Mag ik binnenkomen?" vroeg zij. „Wal kan ik voor u doen?" antwoord de hij stroef. „Ik maak mij bezorgd over uw uw moeder. Is het gebeurd? Mag ik binnenkomen?" vroeg zij weer en zonder zijn antwoord af te woohten. ging zij hem voorbij (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1923 | | pagina 2