BUITENLAND. LAATSTE BERICHTEN. xm BEtm ah mm. AMSTERDAM, 24 Augs. (Slotkoers). 6 pot Nederl. 1923 99; G pet. Nederl. 1022 99, 5 pet. Nederl. 1918 89%; 4Y» pet. Nederl. 1917 84%, 2y« pet. Nederl. W. Schuld 55yi; 3 pet- do. Oblig. 65»/*; i pet. do. Certif. 65 elf zestiende. Cert Nederl. Hand. Mi|. 119y*—120; 'Aandeden Ned. lad. HandelSb. 113 113,%', Aand Kol. Bank 141—143; Kon. Petrol Aand. 345—348; Gecons. Holl. 123—124%; Guit M^. Vorstenlanden 147 148; Handelsr. Amsterdam1 405—408; Javtsche Cultuur 315—318; Aand. Deli Meutsch 284—288, Amsterd. Rubber 155 —157; Nederl. do. 77; Ned. Amerik. vaart 78; Ned. Scheep- vaartunie 101»/*; Aand- Paketvaart 108. Bonk-Associatie 35. Philips A. 241%'; Jurgens A. 45-46. Anaconda 84V*—84%; Steels 94; Erie 14.y»; Soutliern Railway 34; Union Paci fic 133»/#—133%; Common Marine ö'/a; Pre fere d do 2»/,'; Maxwell Gr. C. v.' A 3%'; Maxwell Land Cert, v Ino. Bonds m- Prolongatie 2»/*. Russen Obi.1880 5; Consols 3. Markt sluit zoowiat prijshoudend. Wisselkoersen Londen 11.57%'; Berlijn 0.0000575; IWeenen 0.0035, Parijs 14.25; Brussel 11-42%: Dollar Cable 2.54%. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Medegedeeld door liel Koninkl. Ned. Met. Instituut te De Bilt. NaeT waarnemingen verricht m den morgen van 25 Augs. Hoogfte barometerstand 766.6 te Biarritz. Lf*g*(e barometerstand: 750-1 te Saerna. 1 .Verwachting1 tot den avond van 25 tot den avond van 26 dezer: i Matige tot zwakke, later toenemende Noord-Westelijke tot Zuid-Westelijke of Zuidelijke wind, aanvankelijk opklarend later toenemende bewolking, weinig of geen regen, iets warmer overdag. Temperatuur iiedonmorgea alhier 9 (uur 61 gr., 12 uur 65 gr. HOOG WATER. Tlisaiagoa. (ZanertQd.) Zoaéag Maandag Btnadag 28 Waanadag Ï9 •oadecda» 30 Vgjdag 31 Zatardag 1 26 Aig. a.m. 27 Sept. 2.28 2.51 3.S8 4.01 4.44 5.17 5.65 •en leeren riem bewerkt en ook met de hand geslagen. Een dokter, die het ventje onder- zocht had, had op dertien plaatsen sporen van do mishandeling kunnen ontdekken en beschreef de bestraffing als de perken te buiten gaande. De hoofdonderwijzer ontkende het ten laste gelegde. Hij werd tot 10 pond ster ling boete, subsidiair 15 dagen gevang straf veroordeeld. Hij gaf er echter de voor keur aan, zijn straf „uit te zitten.". (Msb. ONFRISCH Het Cone sponden tiebureau in Den Hang meldt Vanmiddag heben ambtenaren van den keuringsdienst voor waren een groote hoeveelheid bedorven voedingsmiddelen in beslag genomen in de keiiken van de Metqopool, directeur de heer Tjaden, achter het nieuwe gebouw van deze filan tropische inrichting aan de Gedemipte Gracht. Van het dak werden ongeveer 400 blikken volstrekt bedorven tomlaten puré, die een ergerlijken stank verspreid den, weggehaald. Volgens den dienstdoen den chef der inrichting werd deze pure niet als consumptieartikel gebruikt, doch uitsluitend gebezigd voor het schoon maken van vaatwerk. Omdat het in op slag heben van dergelijke bedorven wa ren in strijd met de wet is, hebben de ambtenaren den geheel en voorraad laten weghalen. Voorts werden een teil, houdende ongeveer 10 K.G. ranzig vet, dal gevaar voor de gezondheid oplevert, en ongeveer 30 K. G. mijterige gorl in. beslag genomen Een en ander had veel bekijks. De heer Tjaden, die in het gebouw verscheen toen hel grootste gedeelte van de inbesLag genomen waren ïjeeds op een wagen geladen was, deelde ons mede, dat de puré inderdaad niet voor de con sumptie gebruik! werd, hoewel de chef aannam dal sommige bussen hog wel daarvoor in aanmerking zouden komen. De heer Tjaden vertelde, dat deze bussen, uil den oorlog overgebleven zijn. Hij had reeds Lang een gelegenheid gezocht, zich ervan te ontdoen en toen dat niet gelukte heeft hij de puré Laten gebruiken als zuurhoudend poelsmiddel. Hel vet werd 'evenmin gebruikt en stond dan ook buiten de keuken De heer Tjaden kon niet met zekerheid opgeven, van wien hij hel gekocht heeft. De keurmeester v in het .abattoir constateerde, dal hel vet reeds lang bedorven moei zijn, hetgeen hel personeel beaamde. De heer Tjaden kon niel verktaren hoe hel komt, dat de gort mïjterig is. Volgens zijn zeggen is dezelfde gorl, die hij nog in opsla# heeft, absoluut vrij Van. ïmsjt. J DE MOORDAANSLAG IN DEN TREIN. Aan een uitvoerig verhaal aan de gezonden over den moordaanslag bij Schüttorf, ontleenen wij nog de vol gende bijzonderheden Toen de twee roofmoordenaars hun misdadig werk hadden ten uitvoer ge- bra'ht, bleven zij kalm voor het portier raampje istaan tot de trein in Schüttorf frtopte. Snel stapten zij uit, smeten de (portierdeur achter zich dicht en spoed den zich naar den uitgang, Bij de con.4 trole werden zij in hun overhaaste vlucht gestoord daar hun plaatsbewijs Salzber- gen ajt» eindstation Vermeldde, zoodat zij bij het stationsbureau moesten bijbe talen. Zeifis betaalden zij 50.000 M. te veel en wachtten niet op wisselen Nauwelijks waren zij echter door de Controle verdwenen, of mevr R. ontwaak te uit den bewusteloozen toestand hevig bloedend uit de aan het hoofd) toegebrachte wonden gilde'zij om hulp, (steeds roepend „help, help, mijn man en kind zijn vermoord." Juist tegenover de coupé was het plaatskaartenbureau, waar de misdadigers hun toeslag hadden! betaald. De beambte hoorde den kreet en vermoedde onmiddellijk dat de twee haastige reizigers met bet verschrikkelijk gebeuren in verband moesten staan. Hij jsnelde naar buiten en met behulp van een aantal jongelui, die op het stations plein vertoefden, werden de moordenaars Achtervolgd Toen het gegil van mevr. R. was op gemerkt, viel zij weer bewusteloos in de coupé terug1 In levensgevaarlijken toe stand werden de gewonden naar het zie kenhuis in Schüttorf overgebracht, waar de plaatselijke dokter bij alle drie slacht offers een dubbele schedelbreuk consta teerde Even buiten het station hadden de misdadigers zich gescheiden; de een was over een schutting door verschillende tuinen in de richting der stad verdwe nen, de andere in tegenovergestelde rich ting. Spoedig waren de achtervolgers een der misdadigers op het spoor. De jacht ging midden door de stad Eindelijk, toen hij zich verloren waande, trachtte hi met de bijl, waarmede hij de misd/uu, bedreven had, de aanvallers van het lijf te houden. De overmacht was echter te groot en weldra was hij om Nu wa,s het zlijn beurt om mishandeld te worden en de jongelui uit Schüttorf spaarden hem niet. Den toegesnelden pberjaeger gelukte het nauwelijks den moordenaar tegen het verwoede volk te beschermen. Niet zonder moeite is de politie er in (geslaagd den onverlaat ach ter slot en grendel te zetten. Dienzelfden avond werd de jacht op den tweeden moordenaar voortgezet. Na lang vruchteloos zoeken dacht men dat hij ontkomen zou zijn. Na middernacht echter ontwaarden twee spoorbeambten onder de spoorbrug aldaar een ongunstig type van een kerel. Hij werd gepakt en bleek door en dopr nat te zijta. Eeniga uren lang had hij zich ia een sloot ver scholen, en slechts den mond boven wa ter (gehouden. Toen hij zich veilig waan de, kwam hij voor den da®; op het ge luid van de aankomende spoorwegman nen, had hij zich onder de brug schiuili gehouden. Aan den Oberliand-Jaeger over (geven, bleek dra 'dat hij de tweede □ordenaar was. Uit het ingestelde onderzoek bleek dat de 22-jarige Friedrich Kalt met de bijl de gieheele familie Ruien had neergesla gen. Behalve een sleutel voor de opening van treindeuren werd ook nog een pakje vergif in hun bezit gevonden. Donderdag avond zijn de moordenaars in alle stilte haar Osnabrück overgebracht, waar züj in de gevangenis zlijn opgesloten. De beide moordenaars hadden korten tijd geleden ook aan Holland een bezoek (gebracht en werden toen wegens gemis aan voldoende papieren weer over de (grens gezet. met het noodlottig gevolg, dat alle inzittenden (meerendeels Amerikanen) mat uitzondering van den heer Kapolle en den chauffeur, die vooraan zaten, om het leven kwamen. Een der familieleden is terstond uit De venter naar Zwitserland vertrokken om zich van het ongeval op de hoogte te Btellen de noodige maatregelen te nemen. Een reolameboekje voor Goes. Vanwege het gemeentebestuur van Goes werd rondgezonden een geïllustreerd reclame boekje voor Goes. Het is samengesteld door J. J. van Bal- legoijon de Jong, gemeente-secretaria en F. C. Rothuizen, directeur van Gemeente werken, die samen vier jaar geleden ook reeds een werkje uitgaven: „Goes als woon plaats." Dit boekje bedoelt hetzelfde, maar doet het op ruimer schaal. Na een korte inleiding over de geschiedenis van Goes worden be handeld: Goee als woonplaatsde bevolking der stad; de gezondheidszorg; de gemeente lijke zorg voor volkshuisvesting; het armwe zen; het onderwijs; handel, nijverheid, markt wezen en scheepvaart; het grondbedrijf en ibedrijf der gemeente; en kunst en we tenschap. De meedeelingen over al die onderwerpen worden smakelijk gemaakt door een groot aantal illustraties. Ook de foto van e» po jonge boerin op den omslag maakt het boekje aantrekkelijk. KUNST EN WETENSCHAPPEN, DE AUTORAMP BIJ LOURDES. L'Oeuvre vertelt, dat bij het redding» work bij de autoramp in het Zuiden van Frankrijk hot volgende toaneel zich heeft afgespeeld De autoriteiten waren op de plaats des onheils gekomen en het reddingswerk zou beginnen, bij de afgebroken borstwering lang» den weg lag een lange opgerolde tros. Een der overheidspersonen vroeg of er iemand aanwezig wae, die vrijwillig aan het uiteinde van den kabel in den afgrond neergelaten wilde worden. Prrrresont! antwoordde een infanterie-ka pitein, dio tegelijk zijn tuniek los begon te knoopen. Do officier verzocht een geestelijke, die ook aanwezig was, hem de absolutie te geven Do nacht viel over de Pyreneeën en uit den afgrond steeg het sinistere ge- ruisch van de Gave op. De kapitein nam ver volgens het uiteinde van don tros in de hand prif geide Ik ga mijn leven wagen. Zijn er onder de aanwezjgen bijgeval drie of vier sterke mannen, die gewoon zijn kabels te hanteeron Niet? Dan zal ik zo zelf wel gaan zoeken! En de vrijwillige redder verdween haastig in de richting van Luz. Er wordt nog op hem gewacht. Een H part telegram uit Tarbes meldt, dat men het negentiende lijk gevonden heeft, dat van een jong meisje. Het is naavLour- des overgebracht Drio lijkon ontbreken nog. j HET AUTO-ONGELUK IN ZWITSER LAND. Volgens nadere mededeelingen over het auto-ongeval te Vitznon (aan het Vierwald- De toegepaste kunsten Nederland. Ora een saïnjeniv|attend overzicht te ge ven van de moderne Nederlandsehe toe gepaste kunsten, zooals die zidh hebbfen ontwikkeld in een, ongeteer 30 jaar Be leden begonnen periode, heeft W. L. en J. P.russe's Uitg. Mij. besloten tot het üit-even eener reeks geïlluslreerdé mo nografieën over hedendjaagsche sier- en n ijverheidskunst- Het plan is een geheel vormen van 24 numjmers, elke maand één, zoodat de serie na twee jaar vol tallig zial zijn. Van die 24 num&nJers zijp er tien be stemd voor onderdeelen van het hliis en 'iju inrichting'; vlier voor klein huis raad en tooi; twee voor glas- en aarde werk, twee voor toilet en sieraden; één voor gewijde kunst; twee voor toaneel pel; en vijf voor drukkunst, boek en grafisch weric. 1 Het doel der boekjes is in de eerst© plaats practisch. Ze zullen een inleiding zijn voor wie zich gaat oriënteeren, een kleine populaire archief vormen waarin men richtingen verklajard vindt en door adieeldingen toegelicht. Het eerste van die boekjes is nu Ver schenen, n.L „De verluchting vi het boek", door G. H. Pannekoeb Jr. Inderdaad is dat zeker een onderwerp werp waarin zidh de herleving van de liefde vocht toegepaste kunsten in de laatste kwarteeuw zeer duidelijk heeft! geopenbaard. Het boek was in verMal. Maar toen eenmaal uit Engeland de vermaning1 van AVilliam Morris laad geklonken, is ook hier zeer snel de verzorging Van het het boek tot een voorwerp van liefde geworden. - Wat de schrijver daarvan vertelt, wordt 'toegelicht door een reeks neproduclifesl van afbeeldingen van: Derkinderen, Dijs- selhof, Koning, v. Hoytema, Veldheer, Nieuwenhuis, Henricus, Van der Leek. d. Wall Perné, Van dei" Valk, Wierink, Leo Visser, Essers, Colette, 'N&ck'aerts, enz» enz., aangevuld door een groot lal ex-Iibris. En dit boek zelf is trouwens doop zijn goede verzoiig'ing een bewijs van de nauwlettendheid en smaak waarmee de bovengenoemde uitgeversfirma over het uiterlijk van haar boeken waakt- DE TOESTAND IN DUITSCHLAND. Een spoorwegkaartje le klasse kost per K.M. 32.000 mark;> 2e klasse 16 000 mark; 3e kl. 5000 marie en 4e kl. 3300 (mark. 1 Reist men per D-treiö, dan komt daar bij nog! als toeslag: voor de eerste zone (1—75 K.M.) le klasse 640.000 mark, 2e klasse 320.000 mark, »3e klasse 100.000 mark; voor de tweede zlone (76—150 (K.MJ) resp, per le, 2e en 3e klasse l.'280(000, 64(\000 en 200.000 mark; voor de 3e zone (meer dari 150 K.M.) voor de verschillende klasseh 1.920,000, 960,000 en 300.000 mark. Een reis le kl. Middelburg—Rotter dam, 126 K.M., zou dus kosten: 4.032.000 voor het kaartje, plus 640.000 en 1.280.000 voot toeslag, samen 5,952.000. Omgezet in Nederlandsch geld tegen 50 cent voor eeh millioen mark is dat (nog altijd goedkoop, !n.l. f 2.97. Maer zoo mag men voor een Duitscher piet rekeüen, want him inkomsten zijn nog allesbehalve geschoeid Snaar een der- 1 (gelijken koers, uitgezonderd de arbei ders in sommige bedrijlveri. Maar dit voorbeeld is toch leerzaam voor het besef; dat het den Duitscbers in hun hoofd moet gaan draaien vanwege de enorme (gétallpn; 1 dat voor zeer velen hurineT de prij zen onbetaalbaar zijn; maar dat voor de spoorwegen zelf de tarieven nog altijd onvoldoende zijn, ge tuige die vergelijking met een dergelijken prijs van een reis in Nederland, want die spoorwegdirectie heeft ten slotte wel met gpudwaarde te maken Een huisvrouw ia Berlijn die 140.000 mark moet betalen voor een ei; 2 mil lioen mark voor een pond rundvleesch en 1.6 millioen voor eenl pond Varkens- vleesdh, wordt tureluur sich van het ge- cijfer gesteld dat haar huishoudgeld zulke uitgaven kan dekken. Voor heel velen is dat niet het geviu! Uit Engeland. Het bergen van goud uit het g-,e- onken stoomschip „Laurentic" van de White Starlijn, dat 7 jaar geleden nabij de Iereche kust is getorpedeerd, is, zooale bekend gedurende de laatste maanden door het bergingsschip der admiraliteit „Bacar" voortgezet. Men neemt aan, dat het schip vijf millioen pond sterling goud aan board had en men achat, dat tot dusver 3.816.000 pcmd i» geborgen. Het verongelukte fcchip ligt 120 voet on der den zeespiegel. UitSpanjo. Over een geval van rebellie te Ma laga bjj erpeditietroepen voor Marokko, deelde de minister van binnenlandsche zaken dat onder de troepen, die klaar stonden om naar Melilla te vertrekken, een 60 sol daten van het regiment Garelano, dat te Bildao in garnizoen ligt, waarschijnlijk on der den invloed van sterken drank, weigerden scheep te gaan Er had een botsing plaajte, waarbij een onderofficier werd gedood- De orde is thans hersteld. Uit Polen- Te Warschau worden nog steeds on derhandelingen gevoerd met vertegenwoordi gers van Amerikaanscbe financieele kringen. Volgens een bericht van den Kurjer Polski hoopt men een leening van 100 millioen dol lar te plaatsen; de definitieve overeenkomst zou nog afhangen van de door de Amerikaan- sche geldgevers geëischte administratieve her vormingen en financieele garanties. Deze lee- ningeonderhondélingen worden geheel onaf hankelijk van die met Frankrijk gevoerd door minister Kucharski. De orthodoKe metropoliet Izeptycki, ie aan de grens gearresteerd wegens het voeren van anti-Poolsche propaganda in Amerika. BURGERLIJKE STAND. Vliae age EEN ONGEVAL VAN EEN PRINSES LONDEN, 25 Aug V.D. Volgens een bericht uit Alexandria was Prinses Ab bas Halim, de echtgenöote vhu Prins Ab bas Halimi, lid van de Egyptische Koninklijke familie Vrijdagmorgen herig een revolver schoon te mlaken, toen deze afging. De kogtel drong haar in de borst. Zij overleed onmiddellijk. De Prinses was een "Emgelsch meisje, 26 jaar oud,, vroeger miss. Harrington genaamd. Prins Halim was haar derde echtgenoot. ERNSTIG SPOORWEGONGEVAL WARSCHAU, 25 Augs- V.D. Tus- schen Wilna en Warschau is een trein ,edeiailleerd en in de rivier, gestori. Er zijn 50 dooden en circa 100 gewonden EEN GEADIEERDE SPOORWEG IN KLEIN AZIE? ROMF. 24 Augs V.D Gemeld wordt dat Italië, Groot Brittannië en Frank rijk, een overeenkomst hebhten gesloten voor hef financieeren van een belaugrij- nen spoorweg in Klein-Aziê. TANKSCHIP DOOR BLIKSEM I GETROFFEN. NEW- YORK, 24 Aug, Birinengekomen ischepen hebbeïi ter hoogte van San Do~ (mingo half verbrande overblijfselen ge vonden van een petroleum tankschip Swift Star". Aan een er van zat nog een verkoold menschenlijk gfeliecht. Het laatst Was liet schip gezien in een hevig on- s tatter meer), waar-bij mevr. Kapelle uit De- weer. Men vermoedt dat het dool* den venter is omgekomen, sloeg de auto bij hest bliksem is getroffen en ontploft. Hel had uitwijken voor een motorrijwiel mot zijspan een bemanning Van 26 koppen. In zulke omstandigheden is het wondei", dat er wanhoopskreten worden geuit over de nieuwe belastingen1, die voor de laagst-aangeslagen al dadelijk ver de onllioeneai loopen, en voor de groote bedrijven in 'de milliarden. We kunnen niet uitmaken of de klachten van verschillende liandelaren, landbouwers en fabrikanten gegrond zijn over het ondragelijke van de belastingen die hun bedrijf zouden berooven van het bedrijfskapitaal. Maar wel is i nemen dat er zeer ernstige offers van hen gevraagd worden, wat ook wel redelijk Js, omdat de laatste jaren de oude belastingen steeds minder zwaar drukten door de Triark-daling. Gisteren hééft de Rijkskanselier Stve- semann aan een Lunch van de Duitsehe Industrie en Handel in een rede nog eens de noodzakelijkheid betoogd van financieele maatregelen, en zijn omgeving betuigde daarmee haar instemming. Maar daarbij heeft hjjl ook eenige wijzigingen gegeven over de houding der nieuwe regeering ten opzichte van de buitenlandsche politiek. Hij verzekerde dat de rijksrcgeering, en mét hajar de overgroote meerderheid van het Duits'che Volk niet zouden aar zelen, een deel van het Duitsehe bedrijf: leven als productief pland Voor de Duit- sche Verplichtingen inzake liet herstel aan te bieden, mits daardoor de vrijheid van het Duitsehe grondgebied werd her wonnen, de souvereiniteit werd gehand haafd en de binnenlandsche toestanden werden geconsolideerd. Stresem'ann heeft geweigerd, het vraagstuk van het Rijn land als een internationaal probleem te beschouwen. Voor Duitschland bestaat er geen RijnL'iOjd-probleem. Vraagstuk ken vian economisch prestatievermogen kunnen vraagstukken van onderhan delingen en van Compromissen zijn. ïHel vraagstuk van het Duitsehe Rijnland is voor ons echter geen vraagstuk van een tóoïripromis hel is voor ons een levens kwestie. Voor eiken Duitscher, die dezen naam waardig is, en voor elke Duitsehe partij is het eenige doel. de Duitsehe Rijn in hel onverdeelde Duitsehe rijk. De rijkskanselier heeft voorts gepro testeerd tegen 't siaridpunt van hen, die het Roergebied, zij het dan ook tijdelijk, als pand voor de regeling van hel vraag stuk van hel herstel willeb beschouwen. Over hel lijdelijk verzet spralc hij niet. Blijkbaar opzettelijk, omdat de regeering (Zich op hel standpurit stelt, dat voor een verdere regeling eerst de Roer ont- ttüilmd moet zijn. Maar van bëteekehis is zijn toezeg ging dat eeri deel Van het Duits'che be drijfsleven als productief prind voor de betalingën zal worden aangeboden. Daarin ligt toch de kerb van de heele te aak: een overeebkoirist met een rijk, dat zooii erbarmelijke schatkist heeft, [beteekent biets, wanneer niet de waar borg wordt gegeven vab betaling uit hel eenige dal ib Duitschland financieele |cracht bezit: het bedrijf. Van 1622 Augs. Ondertrouwd: J. v. d. Meuten, 24 j-, en T. L. Hferwig,, 24 j. A. Tissink, 26 j., en L. Bareütsen,, 26 j. M. v. d. Laan, 24 j., en G. M. v. d Baiae,, 20 j. J. O. Siében, 22 j., en M. E. Na derhand, 27 j. A. A. v. d. Berge, 26 Janssen, 25 j. A- Hams 46 j.j en M. A. v. Hilst,, 40 j. Wi- B Kwerre- vcld, 24 j., en A. Rijksen, 24 j. Getrouwd: F. H. Kaashoek, 23 j., en O. A. de Brnqne, 26 j. A- v. d. Pijl, 25 j.„ en G. J- v. Boekhout, 25 j. J. A Smit, 26 j.(J Wj. T\ J. Senjjf, 25 j. A. Hamelink, 25 j., en ML S. Ouyle, 21 j. Bevallen: O. R. Desmet, geb. Hommerson, M. Ovaa, geb. Wisse, z. M. Vinke^ b. Nieuwanhuize, z- G. v. d. Gruiter, geb. v. d. Ketterij, d. T. Jobro, geb. Orucq, z. L. Rosendaal, geb. De Broe, d, B. J. Roucherie, geb. Scolders, a, O. J. E. Muste, geb. Fritz, z. (lovanl.) M. de Vries, geb. Duijvekot, d. (levenl:). Overleden: O. Sohier, wede. von L. Vader, - j. P. Sturm, jm. 66 j., J. 0. Dol- nan, z. 1 m. L, F- J. Smit, wede. van A. G. Ardaen, 68 j. J. Pb. de Vos, man van M. Oaljouw, 73 j. F. X. Raekel- boom, man van R. A. Vilain, 58 j. MARKTBERICHTEN. BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. Uit Du&töckland. Naar de N. R]. Ort. uit Berlijn ver neemt, zal do lieer Havonstoin, do presi dent van de rijksbank, niet vrijwillig aftreden. Waarschijnlijk zal thans na den terugkeer van den rijkskanselier, die Vrij dagavond naar Beieren is vertrokken, de rijksdag in buitengewone zitting bijeen ge- j roepen worden, ten einde de wet betreffen de de autonomie van de rijksbank te wijzigen. V lissingen, 24 Augs. Op de Veiling werden de volgende prijzen besteed: Druiven 65—72, Dekslaart 20, roode bessen 20-27, N. H. suikerpeer 10-22, suikerij 3—5, keswick 2—7, marsepei 14, Pree. de Trevoux 18—21, Scharlaken peer 15—20, pruimen 31—53, tomaat 17— 36, Clapps 26—34, Beurré de Merode 14 18, Tertilletij 14, Lord Suf field 11, Dirkjespeer 16—17, Dominisca 10, aard appelen (blauwe) 5—6,5, dito witte 4,5 spruiten 21, suikerboonen 24, Wage naars 10—20, snijboonen 12—33, Prin- cessen 25—37 alles per K.G.; roode kool 3—11, savo'ijekool 3—5, bloemkool 10— 34, sla 1—5, komkommers V»5 alles per mand.; augurken 24—55 per 100 stuks Goee, 23 Augs. Op de veiling worden de volgende prijzen besteed: Peren: Précose de Trevoux f22f 46, Olapp's Favorite 2541, Beurré d'Anmnlia 2228, Beurré de Merode- 1526, Beurré d'Ai-emberg 9—13, André Desportes 25, Poi- to Madame 31, Poire de Reine 1115, Mon sieur do Mans 18, Petite Marguerite 21, Ju(te teperen 33—41, N. H Suikerperen 18—24, Wittebrood speren 12—18, Diamantperen 13— 22, Dirkjesperen 1015, Duifjesperen 12, Bergamotten 1216, Perzikperen 1213, Roo de Suikerijen 12, Trosjesperen 12, Galle- boutsperen 11—14, Scharlakenperen 12—13, Afval- en Kroetperen 121. Appels: Ma- deleinen 22—26, The Queen 14—23, Duch. d'Oldenburg 7—17, Roode Astrakan 8, Manks Codlin 12—17, Codlin Keswick 5—11, Lord Suffield 7—12, Cox Pomona 9—14, Eckle- ville Seedling 8, Gulderling 13, Zpmeraagt 8—11, Grofzuur 4—7, Jacques Lebel 7,, Zoete Kibbeling 14, Honingzoet 11, Zoete St Jan appel 11, Zoete Appelö 9—13, Afval- en Kroetappels 1—5 Pruimen: Washington 35— 60, Witte Wijnpruimen 2644, Burbank 28 35Abrikoospruimen 29—35, Reine Victo ria 25—33, Roode Eierpruimen 22—25, Prin- cepruimen 1726, Okkelanen 2226, Mar- belanen 11—21, ICouwelijnen 5—11, Blauwe Pruimen 20—33, Diverse Pruimen 10—29, Diversen: Roode Bessen 511, Stoksnij- boonen 31—46, Groene Boonen 1027, Gele Boonen 6—10, Pootteen 3.90, Groote Aard appelen 4—5.30, Poters 1.90—2.70, alles per 100 K.G.Wortelen 3.30 per 100 bos; Roode Kool 6—10, Witte Kool 8, Kropsla 0.80, An dijvie 190, Komkommers 110—3.50, Augur ken 0.39—0.55, alles per 100 stuks.

Middelburgsche Courant | 1923 | | pagina 2