ÜÉËphë iiuraul feuilleton" 6 IJ VOEGSEL VAN DE VAN Maandag 30 Juli 1823 no. 177. BINNENLAND. DE BURGEMEESTER VACATURE VAN ROTTERDAM. Die „N R. Crt." verneemt thans van den heer Wytema zelf, die in Zwitserland vertoeft, dal hij1 een evenlucele be noeming tol burgemeester, waartoe hij is aangezocht, zal aanvaarden. BROEKIIUIJS. Nasr het U. D verneemt hpeft de heer i\V. H. Broekhuijs zich' in een circulaire tol de vroegere leden van de Dag-redaölie gewend, waarin hij hjun een nieuw voor stel doet, hetwelk acht dagen wordt ge handhaafd. Het moet collectief worden aangenomen en zij' die een anderen werk kring hebben gevonden, moeten schrifte lijk verklaren ,<lat zij het contract als niet ge teekend beschouwen. Aan het slot van de circulaire verklaart de heer Broekh,uijs „.Indien hel voorstel wordt aangeno men krijg 'k finale kwijting; bij verwer ping laat ik mij verklaren in staat van faillissement en krijgt geen Uwer een cent." Het voorstel luidt als volgt: „.Indien de f 60.000, staande bij de Am sterdamse he Bank pondsponds-gewijze 31 Jul' ot 1 Augustus worden verdeeld on der de ex-redactieleden, voor zoover deze nog geen nieuwen werkkring hebben ge vonden, staan de Broekhuijs-Vennool- s chap pen af de li(iar loebehoo rende pan den. Op de twee panden te Rotterdam en op de twee panden te Hilversum rust een hypothecaire geldleening, groot f 110.000, welke stukken het eigendom zijn van de heeren Kraak, Kleberl en P. van Staal. Deze heeren z'ijh echter bereid hij aanneming van het voorstel 3fsland te doen van deze stukken, waardoor alle panden vrij van hypotheek worden. Ik ben dan alleen verplicht een schuld bekentenis te hunnen behoeve te leeke- nen en in 20 jaren af te lossen, wat zij nu wens'-hen prijs te geven. Alleeü moet van de opbrengst van deze panden worden betaald een behangers-, een schilders-, een stoffeerders-, een loodgieters-, een eleclriciepsrekening', be nevens een tuinnïansrekening ©n ecu tweede schildersrekehing, mits deze aan zienlijk worden verlaagd. Naar schatting [bedragen deze rekeningen, die slaan ten namte van twee der N. V. f 18.000. De N. V. Oos Ier garage geeft bij aan- hiehïing van het voorstel af de wagens Buicks', zoowel als de Rolls Royce, Ver der de geheel© kahtoorinvenlaris, zoowel le Rotterdam als le Amsterdam, de ge- heele stoffering der panden. De panden le Rotterdam) hebben gekost f 100.000, de Ililversumsche padden f117.000, het pahd le Heerlen f 35.000. Mevj-ouw Broekhuijs doet afstand vap, haar panden in de Sopliialaan 1 en 3,: die gekost hebben f 150.000, waarop ech ter een hypotheek rust van f 100.000, ten behoeve van den vroegeren eige naar; zij doet, hoewel op huwelijksvoor waarden gehuwd en thans bezig te schei den, indien het voorstel wordt aangeno men, afstand van haar meubelen uit gezonderd een zit- en slaapkamer en een DËCHURSTQNS. ROMAN VAN PAUL TRENT. Uit het Engelsch door A. G. Nadruk verboden. 21). Zelfs dp ontmoeting met Janet, ver dreef de neerslachtigheid niet, die zich van haar had meester gemaakt Gedu rende het middagmaal kon zij zich zelf niet tot een gewoon gesprek dwingen. Toen hun sigaretten waren aangestoken, raakte .Ta'nel linar schouder aan „Zeg, wat is er? Stort je hart uit, dan kan ik mijn eerste recept voorschrij ven. De idpale geneesheer geneest zoo wel dph geest als het lichaam1", zei zij luchtig. Maar Belly bleef het stilzwijgen be waren. „Is er in dp fabriek iets niet iu den haak? A-propos, ik mtel nir. Lendyidge gereisd,, 'k Mag dien man werkelijk gaar de lijd,en", zei Janet nadenkend. „En ik haat hem", riep Betty heftig. „Dus het staat in verband met de far briek en met Oir. Lendridge. Ik ver moed,, dat jullie ruzie hebben gehad Dat zal wel gauw overwaaien." „Ik heb hem ontslagen." „Jij1 idiootJe zult hooit iemand an- dprs krijgen." keukeUinrichting van haar jusveelen, kortom van alles. De uitstaande vorde ringen der N. V.'s dekken de uitstaande obligalieën, zoodal met dal voorstel meer dan hel mogelijke wordt gedaan. En ik? Ik word na aanneming van dit voor stel exploitant van een reclamtebureiau UIT DE PERS. Do Eerste Kamer verkiezingen. Het Handelsblad sclirijlt: Wij hebben er reeds vroeger op gewezen, dat stembustrucs, als »erbinding eu split sing van lijsten, teneinde meer zetels te bemachtigen, dan waarop men volgens zui vere evenredigheid recht heeft, in strijd is, zooai niet met do letter, dan toch mot den geest der kieswet. Dat dit kwaad, hetwelk alleen kan slagen door zorgvuldig geheim gehouden afspraken, het uitbrengen van do stem op een candidaat der tegenpartij, en meer dergelijke onoirbare practijkon, dozen keer nog niet .jjrootere afmoliugen heeft aangenomen, is niet te danken aan de so ciaal-democraten, de vrijzinnig-democraten en do roomschen, die, de beide eersten met, de laatsten zonder succes, hun heil in derge lijke trucs hebben gezocht, doch in het politieke fatsoen der andere partijen. Het spreekt immers wel vanzelf, dat ook deze wel vernuftige constructies hadden kunnen vinden en toepassen, teneinde den toeleg der anderen tp doen mislukken of elders zeiven zetels op hen te winnen. Een hartverheffend beeld van de poli tieke zeden der groote partijen heeft deze verkiezing door de bonding der sociaal-de mocraten, vrijzinnig-democraten en room schen niet gegeven. De N. Rotterd. Crt. (v.b.) schrijft: Do Eerste Kamer, die ditmaal voor het eerst volgens het stelsel van evenredige ver tegenwoordiging gekozen is, heeft heel wat nieuw bloed gekregen. Veertien van do vijftig leden hebben voor anderen plaats moeten maken, waaronder er zijn, die reeds verscheidene jaren zitting hadden, terwijl voor enkelen, dio in 1922 meer bij verrassing in de oude Statenzaal wareu doorgedron gen, de senatoidale waardigheid eeu zeer korte vreugde is geweest. Do onnatuurlijk grooto meerderheid der kerkelijke fracties slinkt van 42 tot 31 en de partijen zijn dan ook thans meer overeenkomstig haar aanhang onder de bevolking vertegenwoor digd. Vrijheidsbond en S. D A. P. hebben daarbij het meest aan getalssterkte gewon nen. I 1 De uitslag viel overigens reeds zoo onge veer te voorspellen, aangezien immers hot kiezerskorps in de Provinciale Staten be kend is. Door onderlinge afspraken en door afwezigheid of het uitbrengen van een stem van onwaarde, kon daarin alleen nog eenigo verandering gebracht worden. Er heerschte ook onzekerheid omtrent de stem men van enkele kleine partijen, die op geen zetel mochten hopen. Maar tot groo te verschuivingen in de vermoedelijke uit komsten hebben al die factoren niet geleid. In groep I (Zeeland, N.-Brabant, Lim burg en Utrecht) heeft het stellen van afzonderlijke Roomsche lijsten in Utrecht en Limburg de R. K. Staatspartij geen winst opgeleverd, eensdeels door hef verlies van 2 Roomsche stemmen in Utrecht tengevolge van de afwezigheid en van de ongeldigverkla- ring van een stembiljet, anderdeels door het verbonden zijn in deze groep van de lijs ten der sociaal-democraten en vrijzinnig-de mocraten; terwijl het niet onwaarschijnlijk is, dat zoowel in Utrecht als in Zeeland een vrijzinnig-democraat op de lijst der S. D. A P. heeft gestemd, wat echter geen in vloed heeft gehad op het resultaat van twee sociaal-democratisch© zetels. In Noord-Bra bant hoeft de R. K. Staatspartij den steun gehad van de twee statenleden der R. K. Volkspartij. In Utrecht heeft de Staatkundig Gereformeerde blijkbaar op den anti-revolu tionair gestemd. ,,'k Wil in elk geval een lieer hébben." „Je (htebt er een in Mark Lendridge," zei Janet lakoniek. „Nu kun je er mij wel alles va!n vertellen." Na een poosje deed Betty dit, alleen maakte zij geen melding van Julia Moyle. Jahet luisterde aandachtig en wachtte totdat h'el verbaal uit was „Dat heb ik wel gedachteen ver schil van opinie," merkte zij op. „Hij ging zijn bevoegdheid te builen. Ik heb hem) ontslagen en wil hem onder welke omistandjgliedeii ook niet terug hebben," zei Betty en nu klonk haar stem] bed,aard en sprak zij op beslisten tooh. „Ik merk, dpi je vast besloten bent. Nu, Belty-lief, dpi is jou zaak, mhar ik vrees dpt je een misslag begaat, 'f Zou mij hiel verwonderen, dat jij heel onbe schoft tegeh liem bent geweest". „Dat beh ik ook." „Als Mark Lendyidge ernstig kwaad word,t, dab zal hij' een geduchte vijand Kvezjen „Ik kan ook vechten." „Ik vrees' dat je heni hebt beleedigd „Dat heb ik ged,aah niet opzet „Dat is aïiders niets voor jou. Belly. Op rnlijh woord,, ik begrijp je niet in dpze zaak. Je schijnt je evenwicht ver- lorch te hebben. Zou je er van nacht biet liever nog eens over d,enken' Ik ben volkomen bereid bemiddelend tus- Isclieb jullie beid,e jonge menschen op le treden. Je bent toch bij geval niet verliefd op hem1, Betty?" STUKKEN GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. Opmerkingen begrooting I 1923.. Naar aanleiding van diverse gemaakte op merkingen bij de openbare behandeling der gemeentebegrooting 1922, deelen B. en Wc het volgende mede. Benoeming Sojio°lart6- De meerderheid van B. en W acht het Schoolartsen-instituut op dit oogenblik voor deze Gemeente niet van zoodanige urgentie, dat zij de Gemeente met) een nieuwe, desbe treffende uitgaaf zou willen bezwaren De minderheid is van oordeel, dat deze aangelegenheid kwalijk een nog langer uit stel kan verdragen en zou de kosten te dier zake ook nu reeds zeer wel besteed achten. i Comm. Bijstand Bedrij ven. Vooralsnog kunnen B. en Wi. de nood zakelijkheid en het bepaalde nut eener zoodanige Commissie niet inzien. Van hen is dan ook geen voordracht let instelling, gelijk bedoeld in artikel 54, tweede lid, der Gemeentewet, te vorwachlon. Algem. Rioleeringsplant Voor zoover de desbetreffende wens ah om vat het geven van uitbreiding aan de be staande rioleering, wordt daaraan door B. en W. volle aandacht gewijd Zulks moge gebleken zijn uit verschillende, na de be handeling der begrooting gedane voorstellen. Het opmaken van een algemeen plan zal met bokwamon 6poed door den nieuwen Di recteur van Gemeentewerken onder de oogen worden gezien. Aangaande de grondpolitiek, aanleg van enkele wegen op behoorlijk hoogte-peil e. a., en bouw van middenstandswoningen, melden B. en W,: Deze punten zijn zeker niet met enkele woorden af te doen. Zij zullen door B eu W. in studie worden gegeven aan den van 1 Mei j. 1 af fungeerenden nieuwen Direc teur van Gemeente-werken en, waar moge lijk, zullen B. en Wi. er hun aandacht op gevestigd houden. Beschikbaax-stelling van bouwrijp terrein door de Gemeente kan ongetwijfeld voor- doel afwei-pen, doch anderzijds is er toch ook een niet onbelangrijk risico aan ver bonden. Iutus3chon wenschen B. en Wi nog op te merken, dat zij, door het onlangs geda ne en door den Raad aangenomen voorstel tot verkoop van gemeentegrond aan den Noordsingol, en door indiening van een voorloopig bebouwingsplan c. a. voor de al daar gelegen terreinen, reeds blijk hebben gegeven gaarne to willon medewerken aan bevordering van den bouw van middenstands- woningen en aan uitvoering van de andere punten, hierboven genoemd. Aangaande het overleg met organisaties van onderwijzend personeel bij belangrijke voorstellen nopens het Lager Onderwijs, schrijven zij De meerderheid van B. en Wi. heeit tegen verwezenlijking van dit denkbeeld ernstig bezwaar en kan niet inzien, dat daarmede een gemeentebelang zou gediend worden. De minderheid ziet hierin 'n gowijzïgden vorm van georganiseerd overleg, zooals het reeds voor andere Gemeente-ambtenaren en -werklieden bestaat. Zij meent, dat het over leg aan het Lager Onderwijs zou ten goede komen. Samensmelting Commis sion G. O. i Op het oogenblik hebben B. en Wi. zich over do al of niet wenschelijkheid van eon samensmelting van de beide Commissies van Georganiseerd Overleg nog geen vaststaande meening gevormd. Zij hopen t. z. t. de beide bestaande Commission nog over dit punt te raadplegen. Afzonderlijke Mem. v. T. bij de bogrootiog. Tegenover het denkbeeld eener afzonder lijke memorie van toelichting bij de begroo ting staan B. en Wi geenszins afwijzend. Echter zoudon zij, nu bij Provinciaal Blad geheel nieuwe voorschriften voor do inrich ting der gemeente-hegrooting en -rekening zijn gegeven en artikel 11 der begrootings- Verliefd? Ik liaat liem." „Er wordj beweerd dat die gevoelens/ aan elkaar verwant zijh," merkte Janet glimlacliehd op. „Je zou me pleizier dpeü, Janet, mei je niet mei mr. Lendridge in te laten, j^oolang je hier bent Ik weet, dat dit een onredelijk verzoek is, maar jij en ik zijn bij1 slot van rekening jarenlang Vrie'ndinnen geweest en hij is slechts een kennis van den laatsten tijd." „Jij vergist je. Wij zijh vrienden Ik vind niet dat jij van mlij kunt eïschen hem den rug toe le keeren. Ik kan ech ter wel beloven, dal ik zoo beleidvol and gelijk zal wezen, 'lc Houd bovendien dol veel van zijn moeder. Als jjj er ech ter op aandringt, dan zfal ik wel weer Inbeten vertrekken. Maar ik heb be hoefte aan een tijdje van ontspanning hier." „Ik sta er niet op, lieve, 'k Heb je hoodig, Jauet, ik voel mie vrij ellendig," zei Betty en haar stem was niet vast. ,,'t Hoofd omhoog, meisjelief. Die klei de onaangenaamheden zullen spoedig ivoorbij zijn," antwoordde Janet vroiolijk. HOOFDSTUK XVIII. Toeh Mark het kantoor verliet lachte hij schamper bij zichzelf, 't Was voor lient als een benauwde droom, de scène had zich zoo geheel onverwacht afge speeld. 't Was waar, het contract, dal hij in de stad had aangegaan, was niet voordeelig voor de firma, maar het was toch in geen geval zoo slecht om de taal, die zij tegen hem had gebezigd, te voorschriften met name omschrijft wat in de uitdrukkelijk gevorderde memorie van toelichting moet staan, voorloopig deze zaak nog eens willen aanzien en afwachten of de nieuw in te richteu begrooting niet ïn do meeste opzichten tegemoet komt aan de bezwaren, welke leidden tot bet opperen van den hierboven stoanden wensch. Bogrooting Armenraad. B. en W. stollen den raad voor de be grooting voor 1924 van den Armenraad goed te keuren, in ontvang en uitgaaf bedra gende f2181.615, waarmee de Cornin v. Fin zich vereenigt, I Openbare Leeszaal. B en W. stellen den raad voor op het verzoek van het dagol. bestuur der alhier gevestigde Openbare Leeszaal en Bibliotheek om het gemeentesubsidie voor 1924 te be palen op f2640, wegens hot stijgen van het zielenaantal boven 19000, goedgunstig te be schikken. Het tweede verzoek van vorengenoemd dagelxjksch bestuur om, ter voorkoming van nieuwe subsidie-aanvragen, wanneer de 1000- tallen zielen der Gemeente weder mochten vermeerderen, te besluiten, dat het subsi die steeds ten minste zal bedragen de som, in de „Voorwaarden betreffende de subsidi- eering van Rijkswege van openbare leeszalen en bibliotheken" geeischt ter verzekering van het genot van Rijkssubsidie, ontmoet bij B. en W. ernstige bedenking. Vooreerst is het hen niet recht duidelijk, welke bezwaren ertegen zouden bestaan voor een instelling, die een betrekkelijk hoog subsidie uit de Gemeentekas geniet, om, wanneer zij een hooger subsidie zou meenen noodig te hebben, even een daartoe strek kend adres aan den Raad te richten, te meer nog, waar niet verwacht mag worden, dat het zielental van Middelburg sprongs gewijze met duizendtallen naar boven zal gaan en dus het zenden van zoodanig adres niet vaak zal behoeven voor te komen. Doch bovendien is het niet uitgesloten, dat te eeniger tijd de subsidieering der Openbare Leeszaal voor de Gemeente finan cieel te bezwarend zou worden en evenmin, dat de „Voorwaarden enz." in financieel op zicht, voor de Gemeente ten ongunste zou den worden veranderd, waartegen dan de Gemeente, bij inwilliging van adressante ver zoek, niets zou kunnen doen. Eindelijk geeft adressant niet aan, dat toeh ook een vermindering van het zielental mogelijk, hoewel niet waarschijnlijk is. B. en W. adviseeren derhalve het tweede verzoek niet toe te staan. De C. van Fin. vereenigt zich inet het voorstel. Adres I. de Wolff ipa. obligatie- en coupon- betaling. f1 Naar aanleiding van het in handen van B. en W. om prae advies gesteld adres van jden kassier I. de Wolff, berichten B, en Wi. het volgende Inderdaad werden door den Gemoente- ontvanger ten onrechte coupons der obliga tion nos. 139a en 145a, elk groot f 300, van de leening 1919 ad f 157 000, verzilverd na den datum van aflosbaarstelling dier num mers, zijnde 1 December 1921. Nadien heeft de Ontvanger, bij aanbie ding der bewuste obligation, haar integrale uitbetaling geweigerd op grond van het be paalde bij art. 6 der betrokken leening. Volgens dat artikel geschiedt aflossing te gen afgifte der uitgelote obligation met daax'bij behoorend© niet verschonen coupons en houdt de obligatie op rentegevead te zijn op hot voor do aflossing aangewezen tijdstip. 1 Naar onze meening was en is do ontvan ger ook nu nog volkomen gerechtigd en bevoegd om in casu betaling van het volle bedrag der obligation te weigeren. Adressant acht o. i. ten om-echte aid. 1803 van het Burgerlijk Wetboek toepasselijk. Het gaat hier namelijk niet om het al of niet verschuldigd zijn van interessen, dcch alleen en uiteluitend om de weigering tot volledige uitbetaling der obligation, wel ke, in strijd mot gemeld art. 6, niet ver gezeld gingen van de daarbij behoorende, niet verschonen coupons. rechtvaardigen. „Miss Chursloli heeft een les noodig, eeli ernstige les," mömpelde hij l>ij zich zelf. Zijn nxbeder zag dadelijk, dat er iets wasi voorgevallen, maar vroeg Wijselijk' biets, doch wachtte totdat de maaltijd was af ge too peli en hij zijn pijp had aan gestoken. „Wel, miSjn jongen?" zei ze en keek hem! vragend aan. „Ik heb „Chursto'ns" verlaten," zei hij bedaard. „Weer ruzie samen gehad?" „Neen, ditmaal is 't voorgoed uit." „Wil je er mij niet van vertellen?" vroeg zij na een pauze. „Neen, liever niet als u 't goed Mindt" Mrs. Lendridge was verbaasd, Wbnt het gebeurde slechts heel zelden, dat hij haar biel zijn vertrouwen schonk. Zij drong echter niet bij hem aan. Nieuwsgierigheid (behoorde niet» tot haar gebreken. „Ik ga naar mijn werkplaats en het kan wel laat worden, dus ik zeg u goe den nacht, moederlief," zei hij en kuste haar hartelijk. Ilij verliet hel huis en bleef eenige ©ogenblikken in den tuin slaan. Er was iets herfstachtigs in de lucht en hij haalde een paar mlalen diep adem. Het scheen vreemd ,dat hij morgen niet naar „Churstons" behoefde te gaan. Betty zou alleen zijn en er waren belangrijke zaken, waaromtrent een beslissing moest wor den genomen. En toch, zij had hem uit Adressant is voorts in de gelegenheid ge weest om de stukken in te lossen en daartoe de bedoelde coupons, natuurlijk togen te rugbetaling van hot daarvoor ton onrechte ontvangen bedrag, bij dio stukken te voe gen. Tegenover adressante aanhaling van een gedeelte van art. 1395 van het Burgerlijk Wetboek, bepalende „dat iedere betaling oen schuld doet veronderstellen" merken wij op, dat oen veronderstelling nog geen vast staand feit is en dat hot tweede gedeelde van het eerste lid van bepaald art. dan ook luidt; „hetgeen zonder verschuldigd te /.ijn, kan teruggevorderd worden." Adressant's beweren, dat de, na afloe- buarstelling van het stuk, betaalde renten niet als onverschuldigd betaald kunnen wor den beschouwd, is ons niet duidelijk. Wij meenen, dat het tegendeel het geval is. Ten slotte zijn wij van oordeel, dat de Gemeente zich geenszins heeft verrijkt ten gevolge van een door den ontvanger begane onachtzaamheid. De onduidelijkheid der uitlotingsopgave in de Middelburgsche Courant kunnen wij hoe genaamd niet inzien. Iedere kassier mag toch geacht worden te weten, dat, wanneer de nummers 139 en 145 als uitgeloot wordon opgegeven, zij niet juist op stukken van f1000 betrekking behoeven te hebben, doch evengoed kunnen betreffen 2 stukken van f 500 en don ge nummerd met resp. 139a, 139b, 145a en 145b. Het is juist, dat de( ontvanger, toen hem bleek, dat de coupons abusievelijk waren uitbetaald, aan den heer De Wolft hoeft te kennen gegeven, dat betaling der obligation alleen zou kunnen plaats hebben na inhou ding van het ton onrechte op de coupons betaalde, en evenzeer, dat op de coupons niet is afgedrukt, dat zij. na uitlotiug van het stuk, niet meer betaalbaar zijn. Echter is hot geheele leeningsplan, der halve ook art. 6, wei afgedrukt op biadz, 2 der obligation. Op grond van een en ander stellen B eu W'. (ten raad voor hun machtigiug te ver kenen adressant le berichten, dat het door hom gedaan verzoek niet kan worden inge willigd. De O. v. Fin. vereenigt zich met hot voorstel. Aanschaf fing school meubelen B. en W. stellen den Raad voor een som vWn f i960.— ter beschikking te stel len van het bestuur der Chr Burger school aan de L. Singelslraat ter voor ziening in de behoefte van schoolbanken voor het 7de leerjaar, wegens vermeer dering van het aantal leerlingen eu on bruikbaarheid van hel aantal banken. Daar het gaat om een wettelijk ver plichte uitgaaf is dit stuk niet om advies gezonden aait de C v. Fin. W'ijzverordening. B en W. stellen den Rand voor de wegens hel K. B. van 1 Juni j 1. noodig geworden wijzigingen aan te brengen m de verordening op de Avondschool v Nijverheidsonderwijs, Instructie voor den directeur dier school, en inslniclie voor de leeraren dier school. V roegcre b urgc in e e s I e r k am e r B. en W. vragen vhn den Raad een crediet van ie hoogste f 755 voor de meubilecring en verdere inrichting der vroegere burgemeesterkamer, waaimee de C v. Fin. zich vereenigt Personeel Gasfabriek en Reinigingsdienst Daar na de reorganisatie van het gas bedrijf een 12 tal werklieden 3 stokers en 9 sjouwerlui) overcompleet zullen /worden, deelen B en W. de raad mede na overleg met de commissie Van gcor ganiseerd overleg voor werkliedenzakcn de oplossing aldus is gevonden, dat van de 12 overcomplete werklieden der gas fabriek 8 kunnen overgaan naar den reinigingsdienst, terwijl de overige 1 ge pensionneerd zullen worden Voor de 8 woegcrc werklieden der 5T eigeli Vrijen wil weggezonden en meest dus liu de gevolgen dragen. „Ja, zij heeft een les noodig. Slechts een flinke tegenslag zal haar tot 'bezin ning kunnen brengen." Hij begon zich haar voor te stellen, afgescheiden Van liaar positie Zij zag er zeer bijzonder knap uil en zij had iets' zeer sympathieks tegenover ieder een behalve tegenover liem. Zij was goed hartig, want hij had al van menige vriendelijke daad van haar gehoord Hij ging zijn werkplaats binnen, maar maakte geeh aanstalten zijn proefnemin gen voort le zetten. Wal mtoes't hij be ginnen? Hij had gelukkig weinig geld uitgegeven in den lijd, dal hrj bi| Clmr- fSlohs" was geweest. Zijn moeder was een uitstekende huishoudster en hij had een aardig sommetje bij de bank, hij behoefde zich voor den eersten tijd geen fcorgen te maken Wat rust zou hem (bovendien goed doen. Het duurde echter niet lang of zijn gedachten keerden terug naar Betty Hij (mocht het probeereh zooveel hij wil de, hij kon maar niet de reden voor haar hjitbarsting vatten. „Zij p!ou een bekoorlijke vrouw zijn," dacht hij, „als zij maar anders was." Waarschijnlijk was zij haar heole leven verwend en had zij op te jeugdigen leef tijd le Veel mnclit gekregen (Wflrdt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1923 | | pagina 5