BEURSNOTEEERING VAN IIEDEN. AMSTERDAM. 6 Juli (Slotkoers) !6 pet. Nederl, 1923 101 zeven zes tiende, 6 pet Nederl. 1922 101 zeven 2)e<diende; 5 pet. Nederl. 1918 94 zeven «esfiende4*f2 pet Nederl. 1917 87$; 2pet. Nederl. W Schuld 56*4—56 vijf Bostiende; 3 pet. do. Oblig. 66—66*4, ptf do. Cerfif. 66— 661/2; Corf Ned. Hand. Mi} 324$-125, Aand. Ned. Ind Handelsb 114Va-Aand. Kol Bank 153; 'Kon. Petrol Aand 345 —349, Gecons. Hol1. 102-106; Cult Mi} Vorstenlanden 158 158%; Handelsv Ara sterdam 431$—432$, Javasche Cultuur 348, Aand. Deli Maatsch. 260''—262. Amsterd. Rubber 136$-138; Neo. Amerk. vaart 85; Ned. Scheep vaart tin ie 1143,4; Kon HoII. Lloyd 7$; Kon Ned. Stoomb Mij1. 54$. Philips A. 2363/4', Jurgens A 57; Anaconda 82; Steels 93*4 ex div Southern Railway 133 ex div.; Union Pa cific 6$: Common Marine 24$; Maxwell Gr. C. v A 3$; Maxwell Land Cert, v Ine Bonds 30$ Prolongatie 3*4'. Russen- Consols 5 Zes achtste; Hope '4*4 Markt sluit prijshoudend. Wisselkoersen - Tanden cheque 11.60$; Berl. 0.0012»4' Parijs 34 77$. Brussel 12.35; Dollar Cable 2.541/2'. Weenen 0.0036 TELEGRAFISCH WEERBERICHT Medegedeeld door het Koninkl. Nad. Met. Instituut te De B3t "veer waarnemingen verricht in don morgen van 6 Juli Hoogste barometerstand 772 5 te Neufalirwasser. Laagste barometerstand; 761 9 te St. Mathieu Verwachting van den avond van 6 tot den avond van 7 Juli- Meest zwakke tot matige Noord-Ooste lijke wind, helder tot lichtbewolkt, droog warm weer Temperatuur hedenmorgen alhier 9 utf' 72 g.r, I2r 80 gr., 3 uur 8 5 igr. HOOG WATER. V11 I a g e a. (Zomert^ d.) Zaterdag- 7 Juli v.m. 8.50 Zondag 8 9.56 Maandag 9 11.05 Dinsdag 10 n.m. 12.03 Woensdag 11 12 50 Donderdag 12 1.J0 Vrijdag 13 2.06 jee, begonnen werd met het Ameri kaansCh Volkslied') en speelden ze huns ■spelletjes met dien kinderlijken eenvout die steeds treft En dan in zoo'n luxieu -se <y»geving, zooSls de kinderen nooi hadden kunnen droomen, dat bestond Hoogstens hebben ze hiervan gelezen in een vertelselboek. Voor de pauze traden twee boerinpe Ijes naar voren, n I Marie Penny en Keetje Behage, die uit naam van bet gezelschap een den gezant overhandigden een fraaie Gids voor Zeeland in dei Engelsche taal met daarbijbehoorendei kalender voor het jaar 1924, alles ver sierd met foto's van Zeeuwsche kleteder- drachten en een 3-tal sierdoekjes, waar op geborduurd kiekjes uit Zuid-Beveland. Buitengewoon was de gezant met die aardige attentie ingenomen en mi Was reker het aardige van 't geval dat did beide meisjes voor het laatst een uit stapje meededen, omdat ze binnenkort met hun ouders naai' Amerika verhuizen In een korte toespraak wees de geleider den gullen gastheer hierop. Gedurendp de pauze werden de kin deren weer getracteerd op allerlei lek kernijen Persoonlijk ging de gezant rn'eit de schaal met gebak rond, Ondertussrhen deelden de tnteisjes „kiekjes"' uit van zich zelf, die als aar dige souvenirs dankbaar door liet pu bliek werden aanvaard Het slotnummer van het programma was het „Hall Columbia' dal besloten werd met een davereYid „Lang zal hij leven" door het koor Drama werden de auto's weer beste gen en ging hef naar Scheveningen, waar een wandeling langs de Pier weird gemaakt Natuur lijk overal belangste'lipg en gefotogrofeer. Van hier uit werd gere. den naar het station, waar voor ieder nog gereed lag een doos met broodjes en chocolade voor onderweg, want de gezant had uitdrukkelijk gezegd, dat ze geen „honger" mochten lijden! Half nen gen werd de terugreis aanvaard. Kwart voor 12 waren ze te Goes, waar de auto's gereed stonden, die ze weer naar huis brachten. Wat is er genoten! En we kunnen hegrijpen,, dal. toen een der meisjes zoo in hot gebeuren opgaande, tegen haar vriendinnetje zei „Dkp dag kunnen we nooit meer vergeten'" Tot slot is het ons eeb groot genoe-, gen te kunnen mededoelen, dal, wanneer dit verslag onder de oogten van onze lezers komt, de Amerikaansche gezaht reeds in Zeeland zal zijn. KERKNIEUWS. Donderdagavond liad In de Maria Magdalenakerk te Goes de Inzegening plaats yan den heer 3. Reijnhout, Ril land-Bath, tot zendeling op de Sangi- en Talanereilanden Nai opening met gezang en gebed hield ds. II. J. Visser uit Rilland-Bath een! toespraak, waarna de inzegening plaats vond door den heer Rauws, vioe-voorz. van het Sangi- en Talanercomité, die vooraf een woord sprak naar aanleiding van 1 Joh. 1 vers 13. Asp de handoplegging namen alleaan- wzige predikanten op Noord- en Zuid- Beveland deel Ds. Steinz te Goes, sprak een siclwo-ord Het kerkgebouw was geheel gevuld. Een dubbelkwartet en tw®e solisten zon gen kwartetten en aria's uit de Elias. Dtoor kerkvoogden der Ned. Herv. Kerk te Wiolfaartsdijk is besloten de pachtstotn, vastgesteld bij de onder- hand&che verpachting van gronden, in gaande rooven oogst 1923, mejfc f 20 pei H.A. te verminderen, zoodat de gemid delde prijs zal zijn f 150 per H.A ONDERWIJS Bij Kjon. besluit zijn met ingang van 3 Sept. benoemd tot leeraa*" aan de R. H B S. te Vlissingen, J. Spuym'an en R P Goettsch, beiden thans tijdelijk leeraar aldaar Aan de veearfSenijkundige hoogef- school te Utrecht is bevorderd tot veen arts, de heer J A de Wolf, van Koiw dekerke. Geslaagd te Breda voor het M. LI. L. O examen A, de dames A. C. Bruël. J C. Monsliouwer eh L. M S. Plan- keel, allen alhier en E C. N. van Dissel, te Goes. Door den heer J. Verhage Mz. sinds 1 Jahnari 1883 hoofd der open bare school, eerst te HanVweert, daarha te Kruiningen, is tegen 1 Aug. e.k. eervol ontslag uit zijhe betrekking aan gevraagd Geslaagd aan de Huishoudschool te Nijmegen voor het diploma huishoud ster, mtej. C. Fret, te W issenkerkie. Een conflict op schoolgebied. Het vorig jaar kwamen te Terneufeen plannen tot het inrichten eener lagere school voor Hervormd onderwijs tot rijp heid en diende ten slotte de Kerlceraad, nadat eerst een tweetal verzoeken, die niet in overeenstemming met de wettelijke be palingen waren, een regelmatig verzoek in om een kapitaal voor hot bouwen eener school beschikbaar te stellen. De bedoeling van den Kerkeraad was echter, de beschik king te krijgen over de lokalen der openbare school B, waarvoor de bevolking, al is het ook een gewone lagere school, na eenmaal een zekere voorliefde heeft gekregen. Bij de propaganda voor het werven van leer lingen voor die school werd bij' verschillende ouders dan ook de vraag gesteld, of ze hun kinderen op school B wenschten te laten. Daardoor toekenden verschillende ouders de lijst, van wie men naar het uiterlijk te oordeelen niet zou verwachten, dat zij aan bijzonder onderwijs de voorkeur zouden geven. Er ontstond daarop een tegenbeweging van de voorstanders van het openbaar on derwijs, die er zich bij konden neerleggen dat er ouders zijn die werkelijk Hervormd schoolonderwijs verlangen, doch aanvoerden, dat op deze wijze dat onderwijs leerlingen zou krijgen om redenen die met het te geven, confessioneel onderwijs niets uitstaande heb ben. Do meerderheid van den raad wenschte ook op dien grond en om practische rede nen, liever sohool A af te staan en be sliste in dien zin. De Kerkeraad of wel hot inmiddeHfif gevormd schoolbestuur wei gerde de hun toegezegde 5 lokalen van school A te aanvaarden. B. en W- gingen daarop bij den Minister van Onderwijs in beroep. Deze stelde, of schoon bij het onderzoek door verschillende van zijnontwego gezonden schoolautoriteiten was erkend, dat de aangeboden lokalen in goeden staaf waren het schoolbestuur in het gelijk. O. m. werd aangevoerd dat de ligging niet praotisoh was, dat moest worden aange nomen dat die lokalen niet zooveel leer lingen z.ou trekken, omdat school A bekend stond als een armen school en de leden der vereeniging bezwaar hadden hnn Jrinderen daarheen te zenden. v In de raadszitting van 12 April U. werd de beslissing van den Minister meegedeeld. In die zitting werd door enkele leden de houding van het schoolbestuur, die den Mi nister aldus moet hebben ingelicht, daar het woord „armenschool" bij rle onderhan delingen niet was gebruikt en in Ter Neuzen ook nog nimmer was gehoord, terwjjl van 9. D1. A P. de beslissing een partij-beslissing van het slechtste allooi werd genoemd. B. en W gaven te kennen, dat er nu, na de be slissing van den Minister wel niets anders overblijven zou, dan school B te geven, indien de vereeniging met een nieuw verzoek kwam, daar het eorste nu als afgeloopen moest; worden beschouwd en aangekondigd werd, dat de meerderheid van dat college ook met een dusdanig voorstel zou komen. De meer derheid van den raad gaf te kennen, zijn houding later te zullen bepalen, daar men van meening is, dat aan de hand van de werf» zelfs een minister een gemeenteraad niet kan dwingen een bepaalde school te geven. Vanwege het schoolbestuur was ondertus- eehen ook een brochure over deze kwestie ver schenen en aan enkele vertrouwde geest verwanten verstrekt. Hot gemeentebestuur en. raadsleden werden daarin aangevallen, doch op een verzoek van hot gemeentebestuur, om die brochure ter kennisneming voor den raad te ontvangen kwam geen antwoord. Bij den Minister werd geklaagd, dat do ge meenteraad weigerachtig was om aan de wet te voldoen, hoewel ondertusschen door het ge meentebestuur sinds 1 Mei de scholen A en 0 volledig werden ingericht en school B als het ware al gereed gemaakt werd, om aan het Herv. schoolbestuur over te geven. Te bekwamer tijd word het gemeentebe stuur door Z. Ex. De Vissor ontboden en werd op het Departement aan Burgemeester" en Secretaris, in een conferentie met den Minister en een hoofdambtenaar, die ook bijgewoond werd door den voorzitter van. het Hervormd schoolbestuur, Ds. A. Tim morman, meegedeeld, dat do Wet zoo be hoorde te worden gelezen, dat de raad, ook zonder een nieuw verzoek, school B had te geven. Na langdurige besprekingen en ver zoeken om nadere uitlegging werden de heeren [meegedeeld dat er reeds een koninklijk besluit bestond, waarbij in een analoog geval was beslist dat aldus moest worden gehandeld, Toegezegd werd, dat dit besluit zou worden toegezonden, waarop van de zijde van het gemeentebestuur werd te kennen gegeven, dat alsdan de raad ook wel genegen zon zijn, zich daarbij neer te leggen en aan het ver langen ran Z. Exc. tegemoet te komen. Tot hiertoe hadden B. en W, nog geen voorstel gedaan, omdat, zelfs na een ver zoek om inlichtingen, 65 dagen na de toezeg ging dat koninklijk besluit nog niet was ont vangen, terwijl ook in het Vakblad' voor ge meente-administratie uitvoerig is betoogd, dat het standpunt ran het gemeentebestuur juist was. De laatste dogen kwam echter via den Commissaris der Koningin in Zeeland een schrijven, dot, indien de vaad niet voor een aangegeven datum hot gewenschte besluit zou hebben genomen, de Commissaris art. 127 der Gemeentewet zou toepaseen (uitvoering door den Commissaris) De meerderheid van het college Tan B. en W. ofschoon nog op het standpunt staan de dat zij in Maart heeft ingenomen, meende, dat, daar er practisch toch niets anders op zou zitten dan ten slotte schoof B te geven, en het voor den Minister, aan wien ©on on juist advies is gegeven, doch die in zijn kwali teit moeilijk kan toegeven zich te hebben ver gist aldus was althans de uitlegging van derf wethouder Van Hasselt het nu maar het beste was om toe te geven, daar het uit lokken van een conflict tot onaangenaam heden aanleiding geeft. Er is thans een afschrift ontvangen van een koninklijk besluit van 18 Oct 1922, no. 37, betreffende een schoolkwestie te Sehaes- berg, doch de verschillende sprekers be toogden in de Vrijdagovond gehouden raads zitting, dat dit niet slaat op de hier aan hangige kwestie en juist eerder .pleit voor de opvatting der meerderheid van den raad en B. en W. Tegenover het voorstel van B, on W. om toe te geven wer3 door de heeren Hamelink (S. D. A. P.) en Nolson en De Ridder (V. IB.) een tegenvoorstel ingediend, nl. om te besluiten aan de Vereen, v. Ohr. Volkson derwijs kennis te geven dat do rood alleen beslissen kan, indien eon nieuw verzoek bij don Raad wordt ingediend om de voor de stichting van een gebouw benoodigde gelden te ontvangen. De voorstellers lichtten dit toe met het betoog, dat toen de Minister be slist had dat terecht het schoolbestuur ge weigerd had school A. te aanvaarden, daar door automatisch hat recht op geld in wer king trad. Het schoolbestuur heeft tot heden geen toepassing verzocht van de daarop be trekking hebbende artikelen, zoodat van geld weigeren geen sprake is. Voorts dat alleen de Raad en niemand anders te beoordeelen of te beslissen heeft of schoolruimte zal worden beschikbaar gesteld, en die plicht niet aan den Raad kon worden opgelegd. De heer Van Hasselt zei thans te willen toegeven, al vindt hij het een smerige oplos sing, dat het Hervormde schoolbestuur dan krijgt wat he't wenscht, zonder dat dit z. i. in overeenstemming is met de wet. Hij gispte vooral de houding en daden in deze van den voorzitter van het schoolbestuur, wien hij verwijt in deze het ambt dat hij bekleedt en waar ieder achting voor moest hebben, te hebben neergehaald. Er bestond hier l)ij' B. en W. en den raad allo geneigdheid om mede te werken, als men maar aan de wet voldeed. Het ging daarom niet op, een aan klacht tegen het gemeentebestuur naar Den Haag te zenden, en hij vindt den inhoud van verschillende geschreven brieven en do „keu- kenmeiden"-brochure schandelijk. Tegenover eon opmerking van den heer Hamolink gaf hij te kennen, dat men den Minister niet moet verwijten een partijdig1 besluit te hebben genomen; deze is een voudig onjuist ingelicht. Hij raadde aan, ondanks dat hij ook meent, dat het recht aan de zijde van het gemeentebestuur en {Jen raad is, terwille van den Minister maar toe to geven, om aan do zaak een eind te maken, dat er toch komen zal, en verzocht het voorste] dor oppositie in te trekken. De heer Hamelink gaf te kennen dat niet te kunnen doen; de menschen die ziok zoo, beroepen, dat men eerbied moet hebben voor de wetten en het gezag, moeten zich zelf even goed aan de wetten onderwerpen en hij acht liet, ook in heb belang van den Mi nister boter, dat de kwestie dan maar eens1 tot in de hoogste instantie wordt uiige- maakt. De raad is niet jn gebreke en niet onwillig; dat er geen voortgang is, is de' schold van het Herv. schoolbestuur zelf. Het voorstel van B. en Wu word verwor pen met 6 tegen 4 stemmen en het voor- sfcel-Hamelink c. s. met dezelfde verhouding in omgekeerden zin aangenomen. RECHTZAKEN. Verwezen naar de terechtzitting met gevangenhouding, J. H. H., 26 j., handelsagent wfonende te Vlissingen, ge detineerd, ter zake van verduistering. Buiten vervolging en in vrijheid ge steld J. A. W., 33 j., rijwielhandelaar te Zaamslag, gedetineerd geweest ter za ke van verduistering. Naar het Bat. Nb] meldt is het von nis van den zeekrijgsriaad waarbij de officier van administratie 1ste klasse bi de Koninklijke Marine, J. H. A.B. wegen verduistering veroordeeld is tot 2 jams en 9 maanden gevangenisbtrjaf me ontslag uit den militairen dienst ïs in appél door het Hoogmilitairgeredhtfehofl bekrachtigd. LAATSTE BERICHTEN. VERPLAATST. Verplaatst met ingang yan 16 Juli a.s de telefoniste M. P. van der Mijle vat Neuzen naar Middelburg UIT GOES Near wij vernemen draag het be zoek van den Amerikaanscheu gezan aan Zeeland een zuiver particulier karak ter. 1 I T AANRIJDING. Woensdagmiddag had op den Breskensohen straatweg to Groede een aanrijding plaate' tusschen den motorrijder W- uit Breskens en de wielrijdster E., uit Niouwvliet, ten gevolge van höt, verkeerd uitwijken van laatst genoemde. De vrouw kwam er met een gebroken bril en geringe pijn aan het hoofd af, waarvoor zij het inroepen van geneeskundige hulp niet' noodig achtte. HANZEBANK DEN BOSCH. lieden werd te Den Bosch de ..chuld- eis ikers vergadering gehouden van dè H»n;ebank. De president der rechtbank deeldp mee dat 8300 personen vertegenwoordigd w-ren. De notaris te Esch wenschte een fonds ons de belangen der crediteuren te be handelen bij de reorgam'sati© De president melkte op, dat het hier alleen om het verzoek van surséance gin# Fen andere schuldeischer vroeg naar de gevolge als surséance geweigerd wordt De president zteide dat dah faillisseM ment moet volgeh De heer Hendriks' (Nijtrfegein) zeide yoor surséance te zijn, omdat het niet anders bon. Spr had geen vertrouwen in het beleid vah de bankbeheterdeTs, die nooit rekening en verantwoording hebben gegeven. Een volgende spreker vroeg of de re organisatie van de bank reorganisatie der directie meebrengt. De algeméene directeur, de heer Ver berk, zeide dat dit niet aan de orde was. De president achtte het echter wel gewenscht dat antwoord zou worden ge-i geven op deze vragen,, daar de directie' tot heden zeer sober is geweest met hasr inlichtingen, en bovendien enkele ere dileuren bun stem afhankelijk stellen: aan de beantwoording van jiezen vraag,! De heer Verberk bleef weigeren op de vraag een antwoord te geven; voor het overige zegde hij zijn volle medewerking toe bij de uitwerking van de reorganisa tie belangen. Verschillende vTageh werden nog ,^e- steld .De vergadering, die door ohgjeiveer 1000 personen bezocht werd, was af en toe zeer rumoerig. Ten slotte liebbeh zich 3 personeh tegen inwilliging van het verzoek van surséance verklaard De president deelde mede, dat de rechtbank later haar beslissing zou ne men en eventueel een Ivewindvoerder zal fcenoemeh. Aangezien niet alle Crediteuren in de groole zaal van liet Cassino konden wor den toegelaten, 'Werd na afloop eJen tweede bijeenkomst gehouden van schuld eisthers. Deze tweede vergadering had .ongeveer hetzelfde verloop a]s de eerste vergade ring. Mede gedeeld werddat als de surséan ce, voorloopig voor 3 maanden zal wor den verleend, een. commissie van 3 be windvoerders en 5 deskundigen zal wor den samengesteld, welke binnen 3 maan den rapport zal hebben uit te brengen. BEURSOVERZrCHT AMSTERDAM, 6 Juli. V. D De effectcnlveurs was weer zeer lus teloos. Noch Iwj het publiek, noch bij de beurshandelaren scheen ook ïnhar eenige neiging te beslaan om! een trans actie in een of andere richting te on dernemen. Oliewaarden: Koninklijken niet veel veranderd, doch géduiende den middag' liepen ze toch geleidelijk aan iets terug. Het feit dat voor sommige oliesoorten de prijzen in Amferika verlaagd zijn, jmaakte overigens niet veel indruk. Geocmsolideerden onveranderd. Suiker stil, zonder koersvarialies. Rubber minimale belangstelling, doch sed op peil 1 Tabaksafdeeling Sumatrasoorten vrij :erk, groote koersverschillen kwanteh iet voor. Ned. industrieeleh verlaten, Amerikanen buiten belangstelling. Prolongatie 3$, WISSELKOERSEN. (Officieel). AMSTERDAM, 6 Juli 3 uur. De cijfers tusaoken haakjes zijn de koer en van gisterBD Londen II.6U/4 (11 60) Berlijn 0 001234 (0 0013$) Parijs 14.77*4 (14 90) Brussel 12.15 (12 60) Zwitserland 43.50 (4410) Weenen 0.0036 (00036) Kopenhagen 44.20 (43 75"" Stockholm 67.50 (67 55-) Christiania 40.90 (41.10) New York 2.5434 (255) DTJITS0HLAND EN HET VATICAAN BERLIJN, 6 Juli. V. D. De besprokin gen tueschen den Rijkskanselier en Paoolli zijn hedenmorgen voortgezet. Aan het ga- lam aal ten huize van den Nuntius werd gis terenmiddag o. a, door den Rijkskanselier, den minister van buitenl. zaken en verschil lende andere politieke personen deelgeno men. Naar de bladen melden heeft de vroe gere Duiteche Rijkskanselier dr. Wivth, een langdurig onderhond gehad me/t kardinaal Gaspari te Rome. AlETAAL ARBEIDERSSTAKING BERLIJN, 6 Jpli. V. D. Nu thans 95 pCt. der arbeiders zich voor afwijzing van bemid deling in het conflict hadden verklaard, is in een gisteren gehouden vergadering van de leiders der metaalarbeiders beeloten om he den de staking te proclameeren. De staking zal zich over ongeveer een 100 groote Berlijn- eche metaalbedrijven uitstrekken. ALBANIË EN DE KLEINE ENTENTE. BFRIIJN, 6 Juli V. D. Naar de Vos- sicche Zeitung verneemt zal ook Albanië op de conferentie van de kleine En tente te Sinaja vertegenwoordigd zijn om aldaar het verzoek te doen in de kleine Entente te worden opgenomen LANDBOUW. Dinsdag werd in Oostelijk Zeeuwsteh Vlaanderen een demonstratie gehouden van aardappelziekten. Bezocht werden eenige aardappelakkers te Hoek, Ter- neuzen, Zaantólag en Axel, "waar door de heeren W. B. L. VeThoefVen, lijks- landboirwconsulent (afd. plantenziekten) te Wageningen, en C. Stevens, rijksland- bouwconsulent te Goes, gewezen werd op den aard der aardappelziekten, de uiterlijke kenteekeinen, de gewdgen, de besmetting en de middelen ter bestrij ding. Veelvuldig kwam voor topb'oht en bladnolziekte, welke niet te bestrijden zijn. Iwat wel Het geval is met brandziekte en strepenziekte. Het best is geen aard" appeïteu poten van zieke of in Qe nabij heid van zieke aardappelen gfoeienidb vruchten (kniolleln) en vooral van de ge zonde aardappelplant zeer vlroeg (Juli) pootgoed te nemén en de knollen inge sneden te planten, zoo rob gelijk tussichen andere planten, opdat ze niet betetaet worden. Ook werd gewezlen op riogVuur. bruin- ybchtigheid en zwartbeenigheid, waar door de planten afsterven. De heeren waren vergezeld van het jdlggelijksch bestuur van de afdeelihg Axel der Z. L. M. De belangstelling Was over het algemeen matig le noemen. HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCKERfJ. Alhier is aangekomen met een lading hout van Finland het Duifeche schip „Emma Biesterfeld" VERKEERSWEZEN, POST EN TELEGRAFIE, De gisterenavond te Rotlerdaml ge~ ihiouden huishoudelijke vergadering van de Ned. ZeeliedejnVereeniging beeft mét /algemfeene stemmen besloten, dat de ver eeniging zich zalt aansluiten bij het Ned. Syndic. Vakverbond. LEGER EN VLOOT. Blijkens bij het departement van marine ingekomen bericht, is Hr. Ms. poLitiekruiser „Triton" gislereh te Ler- Wich aangekomen. Het officierskorps van het rndische leger is* voornemens II.M. de Koningin bij haar regeering&jubilemn ien geschenke te geven een gobelin met een allegorische voorstelling van het leger als verdediger van. rust en oroe. De teekening is ontworpen door den heer J Z. van Dijck. Opheffing militaire hospitalen Naar „De Avp." verneemt, is dezer dagen te 's-Gravenhage een conferentie van chefs van militaire hospitalen gehouden, waarbij hot opheffen van de militaire hospitalen ernstig is overwogen. Het ligt n.I. in de be doeling der Regeering, de verpleging der militairen aan burgerziekenhuizen op te dragen.

Middelburgsche Courant | 1923 | | pagina 2