FEUILLETON. 3 ii VOEGSEL VAN DE MUI Vrijdag 11 Mei 1923, No. 110. Uit Stad en Provincie. Uit Middelburg. 'De commissie, die nu reeds ,27 ja^r de Zondagavpnc^concerlen van hel Middelburgsch Muziekkorps alhier heeft georganiseerd, heeft besloten dit voor hel 28ste jaar ook le doen, en wel door hel geven van hel gebruikelijk aan tal concerten. Aan hen, die verleden jaar lid waren, wordt d,e kaart gepresenteerd, on wij verlroilwen, dal niemand zonder groiole noodzaak de kaart onbetaald zal mede lerug geven. Maar levens wekken wij anderen op, zich als lid op te geven, waarmede uilen drie goede dingen bevor dert, ten eerste het zich zelf verschaffen van genot op die conecrleu, ten tweede hel instandhouden der concerten, waar van voor andereu een opvoedende kracht uitgaat en ten slolle steun verleenen aan hel korps zelf, dal door verschillende omstandigheden toch reedjs minder con certen heeft le geven dan enkele jaren geleden. I-Iet eerste concert is bepaald (op Zondag 10 Juni. o Uit Zuid-Beveland. Woensdagmiddag kwam de raad van IC 1 o e t i n g e im een openbare ver gadering bijeen. Naar aanleiding van hel verslag van de commissie lol wering van schoolverzuim vraagt de heer Slraub hoeveel verzui men er geweest zijn, waarop tie voorzit. Ier antwoordt dat zulks uit het verslag niet blijkt. De heer Straub verzoekt een volgende keer een vollediger verslag. Aan de orde in 'l 'concept besluit van Ged. Staten lot verlaging der jaarwedden van de Weihouders. (Hel voorstel van B. en W. is, dat ze wel voor bezuiniging zijn, indien die bezuiniging over de ge- heeie luiie wordl doorgevoerd De heer Slraub is tegen dit voorstel want zegl hij er moet eenmaal een begin zSjh om le fce'Miinigen en le meer daar die verlaging an 1 150 tol f 100) eerst ingaat op 1 September 1923 om dal dan nieuwe moe ten worden gekozem Daarna wordt hel "oor-tel van B e.n W. in stemming ge bracht en aangenomen met 5 tegen 2 temmen (voor de lieeren Eversdijk, Trim pe, Lenshoek, Van Liere en Van der Voort), Tegen de lieeren Straub en Eloogslraate. Vervolgens wordl het raadsbesluit lot verkoop van grond aan de N V Spoor wegmaatschappij Zuid-Beveland voor een gedpolle ingetrokken (het betrell hier een stukje openbare weg de Molenlvveg Voorgesteld wordt een betere regeling van liet verkeer voor auto's en motor rijwielen, zulks naar aanleiding van de vragen gesteld door den heer van dei- Voort in verband met 'l eenigen lijd ge leden gebeurde ongeluk. B en W. stel len voor le verbieden om dyo. achterweg .van de zuidzijde in le rijden. De heer Hoogslraatc zegl dat de weg over bel (dorp veel gevaarlijker is voor liel ver keer dan de Achterweg; hij zou het 'be treuren wanneer de Achterweg gelieeL zou. worden afgesloten. De lieer Van der Voort zegt dank aan B. en Wp voor de beantwoording van de vragen die door hem daaromtrent geslekl zijn. Hel voorstel wordt zonder stemming aan genomen, 'Art. 3 van de verordening op ZEVENGESTERNTE. Roman door Margareth* Böhnaf. Naar het Duitsch donr Q. M. de W.. (Geautoriseerd* ventaling). 65). „Ja ja t.anletje, over honderd jaar heeft het menschelijk vernuft alle af standen overwonnen. Dan reist men, zoo als nu naar de Tegernsee en Wen gen,, naar Mars lof naar de maan of een landcl'e mooie ster, om' zïjh vacantie door le brengen. Misschien is hel geheim van bel eeuwige leven dan ook opgelost en vriend Hein op pensioen gesteld Tante Janna keerde zich om. „Ben jij daar, brutale kwajongen, ik had je niet eens hooren aankomen." DankwlaiT Kayster gaf Inge de band. „Wat zegt u nu wel van Oud-Berlijn, juffrouw Inge Zeven gesternte „BeWondcrensNvaardig. Ik liad nooit ge. dacht dat ter in het gl'oole Berlijh zooiets solide en huiselijks te vinden Was." Het licht was intusschen in de kleine kamer opgestoken. Het harde, helle licht vin de eleclrische hanglamp vormde eenigs'zins een contrast met hel ouderwtet- sche huisraad. hel berijden der openbare stralen en we gen in de gemeente Kloelinge wordl daarmede in overeenstemming gebracht Voorts worden nog vastgesteld een (suppletoir kohier voor de hondenbelas" ting over 1922 en het kohier van de hondenbelasting 1923. Hierbij maakt de heer Straub' de opmerking dat het niet gewenscht is dat personen die hondpn houden voor hun bedrijf, belasting moe ien betalen. De voorzitter antwoord bier. op, dal dit in de verordening is opgeno men en er dus niet van afgeweken kan worden. Bij de rondvraag vraagt dp heer Lens hoek pf er geen pogingen in hel werk kunnen worden gesteld om de afgeschafte middagbestelling weer ingevoerd, te krij gen, Besloten wordt om zich dienaan gaande lot den Minister le richten Ook achl hij het gewensclil dal de lantaarns wat langer zullen branden De heer Slraub zegt dal de dpuren en venster^ van de Bewaarschool dikwijls open slaan De voorzitter zegt dat er in de toekomst verbetering zal worden aangebracht. Uit Tholen - - Te Oud Vossemeer werd Woensdag j.l. de gewone jaarvergadering gehouden van ingelanden van hel water schap Oud Vossemeer. Na vaststelling stelling van de verschillende rekeningen, kwamen aan <le orde de begi-oolinAten voor 1923-21. Hel dijkgcschol per II A is vrij hoog, wanl bepaald werd dal zal betalen. Slabbecoorn 1'30; Oud Kijkuit f26, Lcguil f35, Vogelsang f37, Hik- ke f 26.50, Kerke f 25.50 en Oud Vosse meer i 25.50, terwijl van de drie laatst \eimelue polders nog, f6.50 per H A. wordl gevorderd voor kosten stoomget- maal. De vroonen dragen bij 1 13.50 per II.A. Een verzoek van de polders van Vrijfccrglie inzake bepaling wijze van bij drage in de suatiekoslen van deze pol ders, wier gronden sueereu overVoy semeer, werd met groole meerderheid' gewezen van de hand; geen classificalie van gronden dus, maar hel gemiddelde cijfer van de polders van hel water schap ad 1 6.50 blijft gehandhaafd. Een voorstel van hel bestuur inzake de uit voering der pensioenwet 1922 werd aan genomen; de bijdrageu in inkoopsom- men -uilen ten laste van de kas van bei waterschap komen. De pensioengrondsla gen der verschillende ambtenaren wer den vastgelegd. In de Dinsdag gehoudpn gemeenle- raajdsivergadering van St. Maarten si- dijk werd op verzoek van Ged. Staten een kleine wijziging gebracht in de vroe ger vastgestelde snelheidsverordpning be treffende de omschrijving „bebouwdp (kom" Met 5 legen 2 stemmen Wordt instem ming betuigd intet hel voorstel van Ged. Staten, de wedden der wethouders terug le brengen van f 160 op f 135 voor elk Hel verzoek der gymnastiekclub Dm subsidie voor aanschaffing van verschil lende benoodigdheden, wordt aangehou den. Aan mej. J. J. van Oost wordt op haar verzoek wegens huwelijk met ingang van 1 Juni as. eervol ontslag verleend. De heer C. van der iWerf Sr. zal een vergoeding van f 25 worden gegeven wegens in zijn bedrijf ondervonden kcha- de bij de herstelling van den kaaimuur in 1922. Aan den havenmeester zal als nog worden toegekend een belooning van f '10.40 voor haven- en kadegeld, daar hem dit andprs zou onthouden zijn wegens verleende vrijstelling van het be talen van havengeld aan den aannemer van den kaaimuur. De havenmeester ge niet v]an de ontvangen gelden een per centsgewijze belooning De raad spreekt zich met algemeeno stemmen uil voor de wenschelijkheid wij- wijziging le brengen in den ligger der wei- gen en voctpagen voor deze gemeente betreffende het zoogenaamde Bleekveld- scihe voetpad. Het voetpad zal van d[en ligger worden afgevoerd, terwijl een nieuw aan le leggen weg daarop zal wor den gebracht. „Laat ik je eens in oogenschouw ne men. Je ziel er mooi uit, jou schooier' riep tante Janna. „Zoo wit als een doek en heelemaal labberlollig. Ben je op weg om een boemelaar en een vagebond le worden. DankWarl van mij." Dankwart omhelsde zijn oude tanle. „Vandaag is heL Zondag, dus nu geen boelpredicaties. Ik verbeter mij ial. Wel dra ga ik trouwen eu vestig mij als een door en door solide hoofd van hel gezin." „Jougeu, jongen, je vrouw hoert geen „God straffe mij" te zeggen. Ze zou al genoeg gestraft wezen." Bij deu eenvoudigen avondmaaltijd kwam Dankwart weer met de gekiste din gen voor den dag. Toch was er ieLs gefor ceerds in zijn grappen. Zijn bleek geziclil en de donkere kringen om zijn oogen toonden dal hij den laalsieu t-id van meer dan één nacht een dag had. ge maakt. Aan een opmerkzame beschou wing ontging ook niet de merkwaardige geforceerdheid in zijn manier van doen, die slechts ten halve gemaskeerd werd door zijn gedwongen vroolijkheid,. Hij had zijn luit meegebracht met veelkleurige linten versierd en zong nadat de tafel opgeruimd was, eenige vermetele land- knechtsliederen, daarna zetle tante Janna zich aan de oude piano en djrocg (jnet schrale, maar toch eenigermate goed on derhouden slem aardige oude chansons voor; later haalde Malrike haar viool en speelde met uitstekende techniek Léd Een langdurige bespreking 'heeft nog plaals over werkloosheidsvoorziening De heer Vroegop wilde een commissie in stellen die 'behoorde te onderzoeken Wel ke ingezetenen voor steunverleening in aanmerking kwamen en aan deze com missie een bedrag beschikbaar stellen van duizend gulden. De meerderheid van den raad wenschle le onderzoeken of werkverschaffing niet izou kunnen worden gegeven van wege liet Waterschap. De heer de Graaf klaagt over hel ledigen van vcrlaatputlen, (op welke aangelegenheid de voorzitter zegt den gemeenlereiniger le zullen Iwijzen DE TENTOONSTELLING. Hel is wel met eeu zeer gemengd ge- jvoel, daL wij ons neerzetten om over de tentoonstelling le schrijven, op het oogenbiik, dal de regen bijna onophou lijk» valt en de Hemelvaartsdag als ecu l'egendag in de analen moet worden ge boekt, maar voor Wij over deu Donderdag schrijven, zullen wij eerst mededeelen, wat Woensdag voorviel. Des middags waren hel vooral de kin deren die hel Schuttershof hezochleu en daar volop genoten van alles wal er le zien was, ook op Oud.Middelhiu'g, waar ditmaal ecu der avtisten van hel variété hen onthaalde op een zeer goede poppen- kastverloouing, welke Zaterdagmiddag 'zal worde nhcrhaald. Hel was er gezellig en dit was ook des avondp hel geval, toen hel bij oogenblikken zoo druk was, aan den ingang, dat ook door het Schut tershof straat je de bezoekers werden bin nengelaten Het tentoonslellingsorkest deed zich ditmaal ook in de muziektent hooren en later weer op Oud.Middplburg, waai' de andere artisten voor verdere afwisseling izoi'gdeu. Hel bleef vooral op Oud-Mid^ delburg druk tot le tien uur ongeveer de regen begon le vallen en de bezoe kers daardoor zachtjes aan werden ver dreven, maar alles bijeen genomen, was hel toch een goede avond geweest. De avond liad nog een bijzonder ka rakter, omdat het programma vermeldde, dal le 9 uur de bekendmaking der be kroningen zou plaats hebben en tevens de iprijstiildeeling. Op genoemd uur nam hel Comité met de jury plaals achter een op de muziek tent geplaatste tafel en Werden de expo santen, die door hoorngeschal hijeen Wa ren geroepen, verzochl voor de lent te 'kiomen. De voorzitter van het comité, de heer Schutte, wees er op, dal men ge komen was tot een gewichtig tijdstip. Zeker komen de exposanten niet alleen om te verkoopen en om bekendheid te geven aan hunne artikelen, maar ook om le wedijveren met hun stands. De een heeft eChter grooter kunstgevoel, het eene artikel leent zich beter voor een inooieu stand dan het andpre, de een beschikt over hetere hulpmiddelen d,an zijn collega. Moeilijk was hel werk voor de jury, hel was een zeer zware laak om een keuze te doen uit de 100 stands. Spr. brengt de heeren zijn compliment, dal zij dal in zoo'n korten tijd hebben klaar gespeeld en is hun daarvoor zeer erkentelijk. In de eerste plaals 'brengt spr. dank aan den lieer D'liuy, die door hel comité als formateur van de juaqy was aangezocht, Spr geeft nu den heer D'huv hel woord, Applaus). De heer D'huy verzekerde o,ok, dal de taak niet makkelijk is geweest omdat alle exposanten zicli hadden uitgesloofd iels moois te maken en de jury, <lie be perkt was in de bekroningen, had ook gaarne meerderen iels' toegekend Zij hóópt de juiste menschen le hebben ge vonden, maar spr. wijst er met klem op dal ook de beoordeeling menschen werk blijft. Hierna las de heer Frank de bekro ningen voor, die wij hieronder verniel" den. Na (le meesle bekroningen zette het orkest fanfares in, terwijl verschil- Papillons en heL Ave Maria van Scliuberl. De huiselijke muziek was hel eenige 'amusement en de eenige liefhebberij, dié ,nien 'zich hier \eroorloofde en waaraan men ieder vrij uurlje besteeddje. Terwijl zij zat te luisteren, bekeek Inge de por tretten aan de muren. Onder andpren boeide een ovaal schilderstuk haar bij zouder: uil een hoed niel hreeden rand kwam hel lieve gezichtje van Malrike kijken. Haar teer figuurtje was in groene tijde gekleed, gespannen langs haar taille viel de japon in 'hreede plooien over een bi-eed uitslaande crinoline. Zij liad, een parasol van pompadour In dc handf jes „Malrike in mascarade-costuum9" vroeg Inge. Mevrouw Kayser schudde hel hoofd eu wees naar de oude dame aan de piano. „Tante Janna als twintigjarig meisje. De gelijkenis ils sprekend, niel waar?" „Het is bepaald om van le schrikken", dachl Inge „Hoe zal ik er wel uilzien als ik oud ben Lieve hemel, wat is liel leven loch kort!" Om lien uur ging zij heen, Dankwart Kayser ging met haar mee. Hij was stil ler dan gewoonlijk, hel was of zijn humor voor eeu oogenbiik een dutje deed, „Is u moe mijnheer Kayser?" „Ach neen! maar er zit mij iels op het hart „Aha! iels dal miauwt?" „Misschien wel. Een moreele kaler - ,.Acli, zijn die er ook?" l§nde er van mei gejuicli werden be groet. Na de uitreiking, nam de heer A Ve r- hage het woord om namtens allen dank le brengen aan de jury voor hel vol brengen van haar moeilijke taak, terwijl hij er op wees, dal, al heeft hij voor zijn stand een hooge onderscheiding ge kregen, hij niel zelf, doch de heer Drin kers Jr., die reeds, meermalen met zijn etalages succes boekte, de uitstalling ui aak te Spr nam deze gelegenheid le baat ook nu nog weer eens dank le bren gen aan hel comité voor de wijze, waar op het alles regelt en ook nu speciaal 'voor de goede zorgen aan de stands ge wijd bij den hevigen regen van Dinsdag avond, toen de heeren tol half in dien nacht werkten De heer Schutte dankte nogmaals de jury eu ook deu lieer Verhage, waar na hel orkest mei liet Volkslied de bij eenkomst van de standhouders beëindig" de en de dpmes en heeren zich weer naar hun plaatsen spoedden De lieer Schutte hjad nog medeg- deeld, dat ook de heeren de Grave en Cijsouvv, de timmerlieden, en de heer Schroder, de schilder, een eervolle vei" melding zullen krijgen. Nauwelijks was de mededeeling ge schiedt of wij konden, dp op de pers van den lieer Den Boer in de huilenzaal gedrukte bulletins, vermeldendp de be- btekroningen, aan exposanten eu publiek uitdeelen en deze vonden groole belang stelling, zoodat wij meenen met de uit gifte daarvan velen te hebben geriefd. De Bekroningen Voor hel Fraaiste Geheel waren beschikbaar 7 meuailles, namelijk eerde gouden medaille, tweede verguld zilveren medaille van „Handelsbelang derde zil veren medaille van ,.de Hanze", vierde zilveren medaille, vijfde medaille van de Kamer vann Koophandel, zesde idem van de firma Boudewijnse, Borsius en van der Leijé, zevende v,an (le kanaric- ereeniging „Onze Zangers' Deze prijzen werden als volgl toege kend le prijs, Sland 17, Ge'br Wagenaap, Middelburg. 2e prijs, Sland 83, Tabakskerverij „De Turk", van A. Verhage, Middelburg 3e prijis, Sland 38, C. C. J Minet, Middelburg. 4e prijS, Sland 36, J. F. Wolsky, Middelburg. 5e prijs, Stand 68, J. A. Pielers, Mid- idelburg, als vertegenwoordiger dp N. V Bierbrouwerij „De Drie Hoefijzes", Breda. Ge prijs, Slaud 23, Firma Wed G. Oud Pz ein Co Purmerend, vertegen-' yvoordiger Adr. C. vau de Kamer, Mid« delburg 7e prijs, Sland 44, mej. C. Guyot. Mid delburg. Eervolle vermeldingen wer den in deze afdeeling toegekend aan Sland 7, J Bclderok Sr, Middelburg; Sland 25, D C. Bouwcnse, Middelburg; Stand 28, N. V. Cacaofabriek Gehr Groo- les, Weslzaan. veriegenw, G. I" Jaquel. Middelburg; Stand 31, British-American Tobacco Go I.td.; Sland 40, Vereenigde Ned. Lucifersfabrieken, vertegenwoordi ger K. L. Jacobson, Middelburg; SlamJ 50, N. V. Handelsmaatschappij vh. J. A van Olffen, Middelburg; Stand 57, P. H Vermeulen en Co., Rotterdam'; Sland 59, Jan van Woerkom, Allena, vertegenwoor diger J. van Grootheest, Middplburg. Stand 54, J. B Djesch, Middelburg; Stand 67, J J. Lagaaij, Vüssingen; Stand fify H. van Dinther, Breda, Stand 78, Firma J A. Pielers, Middelburg; Stand 85, Fir ma Belderok en van Roo, Middelburg, Stand 87—88, Adr C. v. di. Kamer, Mid delburg, als vertegenwoordiger Ivan d(e Amslel Bierbrouwerij Voor hel beste red unemakend geheel waren beschikbaar 8 medailles, namelijk eerste gouden medaille; tweede verg zilveren van ..dc Hanze derde zilveren van de Kamer van Koophandel; vierde zilveren; vijfde medaille van „HandeJs- „Ik wou zoo graag eens weien waar u mij voor aanziet, juffrouw Ingeborg" zei hij noode „Ik denk over mij zelf nu." „Dan komt u zeker tol eeu goed re sultaat." ,.U neemt mij helaas nooit ernstig. Geen mensch neemt mij ooit ernstig Voor u allen ben ik niela miers dan de hans worst, de grappenmaker, de paljas, cle vastenavondgek." „Maar mijnheer Kayser, daar is u inr- mers trotsch op, u wilt inümers doorgaan voor den humorist die onzen pessimis- tis'chen tijd komt opvroolijken Zij waren op de vischbrug gekomen en hieven bij de leuning slaan De spaarzame verlichting verhoogde den roelancholie- ken indruk der Friedjrichsgrachl De verlichte vensters der oude huizen keken als droevige oogen rustig en berustend in den nacht. SleClits eenige weinige voor bijgangers gaven leven aan de omgeving. Dankwart hoog zich over de leuning heen en keek in het zwarte water, waarin de lichtjes weerkaatsten. Dat wais het tra gische waaronder hij gebukt iging Hij was in den grond van zijn hart geen grappen maker. „Ik heb een mlasker voor juf- ft'ouw Ingeborg In "werkelijkheid ben ik een ernstig, bijna melancholiek mensch. Will u gelooven dat ik vaak met zelf moord-gedachten le- strijden heb? Ik heb heel goede, ernstige dingen geschreven, sociale romans en wat is hun lot ge weest? Geweigerd. Ze liggen in mijn belang'; zesde bronzen; zevende me daillc van „de llanze"; achtste die van den heer S P. Willems. Deze prijzen werden als volgl loege kend le prijs, Sland 24, Kon Stearine Kaarsenfabriek „Gouda te Gouda; 2e prijs, Stand 61, Burkliard en Ypc ma, Zevenaar, vertegenwoordiger J Bos. schaart, Middelburg; 3e prijs, Sland 56, Algemeeue Zceuwsclie Eleclriciteits Mij (A Z.E M -Middelburg; 4e prijs, Sland 62, Firma Antoine Mes, Middelburg; 5e prijs, Sland 10, N. V. Hero Con- IterVen, Breda; 6e prijs, Stand 22, Mij. ,,De Betuwe", Tiel; 7e prijs, Stand 31, Kritisch.American Tobacco Co Ltd., 8e prijs, Stand 43, E. Helder eu Zoon, Zeeuwsche Fotohan- del, Middelburg, Eervolle vermeldingen wei den in deze afdceliug toegekend aan Slaud 8, afd Middelburg van den Volks hond, vereeniging legen drankmisbruik, stand IC, firma de Vries, Amsterdam, Stand 21, Conserven- en Vleeschwhpen fabriek „de Valk", Rotterdam; Sland 20, Cord II. van Erk, Amsterdam; Stand 95, F A. Kraal, Middelburg; Stand 27, firma van der Kleijn en Co., Middelburg; Stand 28, NV. Cacao en Chocoladefabriek Gtebr. D en M. Gvoiles, Westzaan; Stand 30, Chr. A Ilolthuijzen, Middelburg; Sland 31, N V. E Levy's Installatie- bureau, Rotterdam; Stand 32„ de Steari ne Kaarsenfabriek „Apollo", Schiedam, vertegenwoordiger K. L. Jacobson, Mid delburg; Stand 33, N.V. Kon Tarwestijf- selfabriek der firma Jacob Du;, vis, Koog aan de Zaam .vertegenwoordiger K. L. Jacobson, Middelburg; Stand 15, N.V. Industrie eu Ilandel Mij. „Hag"; Stand 48, Eisele en de Groot, Amsterdam- Stand 49, N.V. Electrolux, den Haag'; Stahd 51, Velo \V(aschmachine 'Mij.,, Mid delbui'g; Stand 53, F. T Sas, Breda, ver tegenwoordiger L. Leijnse, Middelburg!; Sland 55, N.V. Papierindustrie v li Neslelroy, Amsterdam; Sland GO, N.V Ivrupp Kasregister Mij, Amsterdam; Stand 15, G. M. Smolders, Middelburg); Sland 65, C. J. van den Berkhof, Utrecht; Stand 70, A. Klaver en Kooien, Pie lens en Visser, Goes-Middelburg-Terjieiizoin met Ford autos; Stand 92, Drogisterij Schulle eu Thieme, Middelburg; 'Stand 93, Bane en Co., Scheveningen. Ten slolle waren neschikbtiar voor de demonstratie van hel i.abriceeren van ingezonden artikelen drie prijzen, naime lijk eersle gouden medaille; tweede verg. zilveren van ae Kamer van Koop handel en Fabrieken, derde zilveren van „Handelsbelang Opgemerkt zij hier dat dc medailles waarbij geen schenkers zijn genoemd, door het comité zelf beschikbaar waren gesteld. De prijzen in deze afdeeling werden als volgl toegekend le prijs, Sland 58. G. W. den Boert Middelburg. 2e prijs, Stand 81, Gehr Smits, Vlisgen, 3e prijs, Stand 12, Doris Bartheil, Amsterdam Nu wij ons na hel sluiten van 3e ten toonstelling er voor zetten om liet er- loop van den Donderdag le beschrijven kunnen wij dit gelukkig in een heel an dere stemming doen, dan waarmede wij hierboven ons verslag aanvingen, toen dachten wij om liet maar eens" familiaar uit le drukken, dat „alles in tiet waller zou vallen' Gelukkig is dit niel liel ge val geweest. Reeds des morgens kwamen er een kleine honderd bezoekers, eu loen des middags de regen ophield werd het al drukker en drukker, vooral ook op oud-Middelburg 'werd het vol en hij hel sluiten om half zes kon het aantal bezoe kers reeds op 1500 worden vastgesteld. 'Woensdag was liet totaal 1700 geweest) Maar intusschen begon het weer te re genen en ontstond een tweede vrees voor den avond, ook deze was onge. grond, want ditmaal bleef het bij een kladje en toen wij om zeven uur even schrijftafel Het Werk van verscheidne ja ren. En die onzin, dien ik in vier weken uit mijn mouw heb geschud, brengt mij een reuzen succes Is dal niet bespotter Jijk, zou men er niet waanzinnig van kun nen worden? Den kunstenaar Dankwart Kayser wil geen mensch voor ernstig opnemen, den clown en grappenmaker wordt door het lieve leespubliek toege juicht en men steekt hem in de lucht zoodat hij de beroemdheid word! van den dag. Ik kan er niel aan deukeail Hel is eigenlijk verpletterend." Inge gaf geen hn!woord. De meeste schrijvers, die zij bij Frank leerde ken- ueu, leden aan den waan, dat hel eigen lijke, diepe, wonderbare dpt hun talent kon scheppen, teruggedrongen werd door de weinig litteraire edschen van het groole lezend publiek, dat geamuseerd Wou worden. „Ik heb 'n gevoel of ik mij zelf begra- deer door mij lor wille van het geld aan die grappenmakerij le wijden. Ik ben eigenlijk mbar een half mensch. Mis schien heb ik behfocfle aan aanvulling lol volmaking IC zon een vrouw voor mij zijn, juffrouw Inge. Ik heb u lief. Maar er hoort ontzettend veel moed toe om le trouwen, ontzettend veel zelfver trouwen en ik heb den moed niet u toe le vertrouwen lol een levensreis aan, mijn onvolkomen en in geenen deele zee. waardig schip. OF, zou u loch misschien! moed hebben?" (Wjordt vervolgd)- j

Middelburgsche Courant | 1923 | | pagina 5