Middelburgsche Courant Tweede Tentoonstellingsblad BEHOORENDE BIJ DE VAN Maandag 7 Mei 1923, No. 107. Een merkwaardige stand. In liet polilie.pio&thuisje op Oud-Mid delburg laat de Commissaris van Politie alhier eenige zeer interessante toto's zien „Causes Célèbres". sensalioneele misdaden uit de Crinïmolo gischc verzame ling van den lieer J. Blok, commissaris van politie to Culemfaorg, die deze zeer Wijizondere cjollectie, welke nog nimmer werd geëxposeerd, vrijwillig afstond De heer Blok had hel voorrecht hets onderzoek in deze wereldkundig gewor den zaken gedeeltelijk mee te mókten. Hij is dan ook de eenige in ons land die deze merkwaardige verzamteling be. zit .Toegang lol dezen stand wordt enkel .verleend aan personen bloven 18 jaar, 'die in hels'.tandje een lot koopen van de de Groote Polilie.Loterij. Immers, deze loterij Wordt gehouden ten behoeve van bet studiefonds, waaruit aan onbemid delde, goed onderlegde leerlingen der politieschool te (Hilversum beurzen zul len wonden verstrekt. Van deze school kijii ook enkele aardige foto's te bezich tigen, (en dat zoowel van hiel fraaie, uiterlijk der school, als van verschillende zalen wiaar les wordt gegeven, ook van de diredliekamer en een van de leer lingen der eerste klasse, alle flinke jonge mannen. Waai- een goede opleiding van de politiemannen urgent m|ag Worden ge. noemd, bevelen wij dit goede dpel warm aan, en verwachten, dal ieder bezoeker der tentoonstelling en zeer zeker ieder, die belang stelt in het dikwijls moeilijke werk der politie, een lol koopt. Er zijn mooie en groote prijzen beschikbaar ge. steld. We willen enkele der hier vorenbedoel de zaken btetreffende misdadlen in hel kort niemloreeren. lo. De zaak Bessaralbip Parijls 1920. Ten einde in liet bezit te komen van een door haar man, George Weisnfann, genaamd, zich noemende Bessaraho, als promotor ontvangen combiisssieloon van zesmaal honderd duizend francs, werd deze in den nacht van 31 Juli 1920 in zijne woning aan het Labruijère.plein te Parijs, door zijn vl'ouw verraderlijk ver moord, waarna zij mót de hulp van haar dochter hel lijk in een zak deed en in een koffer pakte. Den volgenden morgen werd door moeder en dochter de koffer per taxi naar het Ooslerslalion gebracht en aldaar met beslemming naar Nancy ingeklaard. De chauffeur van Bessarablo kreeg argwaan, omdat hij zijn patroon niet weerzag en informeerde bij diens vrouw, die te kennen gaf, dal haar man plotseling op reis moest en een brqef welke later bleek door haar dochter te zijn geschreven had achter gelalen, waarin hij van zijn vertrek kennis gaf. De chauffeur vertrouwde hel zaakje niet en stelde de politie met een en ander in kennis. Moeder en dochter werden aangehouden en legden een volledige be kentenis af. De koffer werd te Nancy op gespoord en met den luguberen inhoud in beslag genomen. Bij het onderzoek bleek, dat de vrouw Bessarabo, geb. Groués, de eerste maal gehuwd was met Jacques, die zelfmoord" zou hebben ge pleegd, doch hel is niet onwaarschijnlijk dal zij ook haar eersten man heeft ver moord, De moordenares werd lol 20 jaar gevangenisstraf veroordeeld, de dóchter werd vrijgesproken. 2o. De zaak Boi&siére Parijs Augustus 1921. 17 Augustus f1921 werd dei- politie kennis gegeven, dal de concierge dei- woning aan de Gonslantineslraat 25 le Parijs ,Léon Boissiére, vermist werd, ter wijl een tweetal bewoners beweerden te hebben hooren schieten. Bij onderzoek bleek ,dal bloedvlekken in de portiers loge zichtbaar waren, doch de portier werd niet aangetroffen. Denzelfden dag deden twee stalionbestellevs aangifte, dat een onbekend manspersoon hen liad op gedragen naar hel Lions'talion le gaan en aldaar een koffer, inhoudende SO K.G. „bedorven vlecs'ch" af le halen, hetgeen rij maai- in de Seine móesten werpen. Op het afgesproken uur was de Politie eveneens op bedoeld station aanwezig, arresteerde den man, nam de mand in beslag, welke hel lijk van den .vermisten concierge bleek le bevallen De aangehoudene gaf op genaamd te zijn: Felix Marinus Gounand, oud 22 jaar en een neef van Boissiére. Iiij deel de mede den avond te voren bij zijn oom le rijn gekomen om liem geld te vragen, hetgeen deze weigerde. Toen zijn oom onikeeixlw, stchpot Gounaud hem plotseling mei een Revolver in zijn hoofd, waar door hij neerviel en stierf, waarna de el lendeling een bedrag van 1100 francs uit een kast nam. Gounaud deed hel lijk in een rieten waschmaiid en bracht hel „zaakje" aldus naar hel Liomslation,, alwaar liij He mand in hel depot in bewa ring gaf. Denzelfden nacht verleerde hij met rijn minnares hel gestolen geld. 11 October 1922 werd Gounaud ter dood. veroordeeld. 3o. De zaak Barbal a Parijs 1922 In een der op de Builenboulevards Le Parijs staande cinema werd onder liet iooneel een „verpestende lucht" waarge nomen De politie werd met een en ander in kennis gesteld en stelde onmiddellijk hen onderzoek in. 'Hierbij werd onder tiet Iooneel een pakket gevonden, Bij ppening bleek dit hel aan stukken gesne den lijk te bevatten van een sedert ceni- gen lijd le Parijs vermist 12-jarig meis je, genaamd Barbala. Ais verdachte wend aangehouden de directeur van be doelde cinema, Cu vil lier genaamd. Deze zaak is nog niet beëijidigd. 4o. De wereldkeruchte zaak L a n d r u en 5o. De ParijsChe au loband ie- l e n Bonnjot, Garnier, Vallet en mede plichtigen. Deze zaken zijn van over bekendheid, zoodat hierom Ir ent niel be hoef I le worden uitgewïjd. En van .al deze misdaden uit donker Parijs krijgl inen hier goede foto's le zien. |Hel is dan ook keker niel over dreven dezen stand een zéér merkwaar dige te noemen, en wij twijfelen nieit, of ieder die er komt, zal den commissaris van politie dankbaar zijn, dal hij de gele genheid biedt zulk een verzameling in oogenschouw te nemen, terwijl den heen- Blok een woord van dank toekomt, dat iiij' geen bezwaar had in deze Middelburg een primeur te geven. De attractie van Oud.Middelburg is er zeker in belangrij ke mate door verhoogd. Langs de stands. (Vervolg van hei eerste extra-blad). Een andere Zeeuw, de heer J. J. VAN DER PEIJL, uil Ierseke, heeft ditmaal, wij zagen hem ook reecis op vroeglere tentoonstellingen, een ruime oollecilip medegebracht in papier waren, kantoorbe hoeften en feestartikelen. De firma J. J. F. LE GRAS en Cq, uit Amsterdam, maakt een goede recla me voor haar poelscrèmc en andere in ieder huishouden onontbeerlijke arti kelen. De Zeeuwtsclie „spekjes" mogen zich alom in binnen- en buitenland steeds meer in de belangstelling van het publiek als een echte Zeeuws'ohe delicatesse ver heugen, en hel is daarom zeker goed gezien van den heer JOS. CIJSOUW uil Souburg, voor dit door hem in den han del gebrachte .artikel een plaatsje te hu ren, opdat men zich kan overtuigen, dat ook iu de Marnixgemeente de goede be reiding van (dit artikel niet onbekend is. Een tentoonstelling in Middelburg zon der een stand van den heer G, M. SMOL DERS alhier, 'is haast niel meer denkbaar en wlij1 namen ook nu weer mei belang stelling kennis van de groote verschei denheid in feestartikelen die de heer Smolders in zijn bekend magazijn in dc Vlissingsche Straal heeft en waarvan hij nu hier een keurcolleclie,lieeft uitgestald. Alles afzonderlijk le noemen gaal niet, ieder bezoeker vindt er wellicht iels van zijn gading. Maar wal de heer Smolders ditmaal speciaal naar voren bréhgl, zijn de artikelen die blij de a s. feesten Ier eere van het regeerings-jubileum onzer Koningin alom te pas zullen komen, zoo wel cosfuums voor optochten enz., als lal van versierings. en andere zaken. Naast dezen stand slaat die van d(en heer DE VRIES uil Amsterdams tlie de dames verbaasd zal doen slaan van het geen niet zijn wonderpannen kan wor den bereikt, hel koken bakken en bra den wordt nu niets dan een genot. Nog zijh wij met de beschrijving dezer taal niel gereed en moeten wij nog spe ciaal de aandacht vragen voor den stan<\ van de Firma GEBR. WAGENAAR alhier, die uil haar magazijn op de Markt o.a een orgel naar het Schuttershof deed overbrengen, waarop rollen geplaatst kunnen wordeu als op automatische pi ano's en waardoor men dus ook orgel muziek lean hooren zonder zelf hel in strument te kunnen bespelen en wal wel van het grootste belang is goed te hoo ren spelen, want de zuiverheid der loo- nen lijdt niet door de mechanische be diening der toetsen. Ook in violen en andere kleinere instrumenten vindt men een mooie keuze. Het bovenstaande is natuurlijk geen volledige opgaaf van dezen stand, en ook Grotrian- en Steiuweg-piano's ontbreken niet. De N.V. GOBA-BAZEL, uil Hilversum, is voor velen ook geen onbekende meer, daar zij haar practische Mela-artikelext -in hel bijzonder geschikt voor liet ver warmen van spijzen bij pic-nids, spoedig Warm hebben van scheerwater enz., ook reeds dezen winter op de tentoonstelling van de vereeniging van huisvrouwen de monstreerde. Dc laatste stand ,die wij uil deze zaal nog moeien noemen, is die van Weer een stadgenoot, namelijk van den heer I". A KRAAT, die gezorgd heeft dat do bezoe kers, die vergelen mochten zijn winkel pp de iVlasmarkt le bezoeken bij hun gaan naar de tentoonstelling, liier een, even rijke keuze in sigaren, sigaretten en verdere rookartikelen vinden en dié dit alles op een smaakvalle wijze heeft geëtaleerd Wij1 verlaten dus de kleine zaal om le gaan zien wat ondergebracht is in de GROOTEZAAL. En wij treffen daar het eerst aan een stand van den heer 11EINR1CR MUL" LER uil 'Amsterdam, die speelgoed, prac tische nieuwigheden op verschillend ge- Wied en dergelijke heeft geëtaleêx-d, Een ander Amsterdammer, CORD. Hi VAN JECK, van wion de heer lierman G. v. d Waarde te Bergen pp Zoom de vertegenwoordiging heeft, loont een groote collectie in de reeds alom be kende nationale kasregisters. Men zijet hier dc zeer eenvoudige kasregis ters, maar ook meerladigen voor zaken met verschiltelnde bedienden, ook nog meer ingewikkelden van samenstelling, die direct hel onlvangene optellen, weer andere rijn speciaal geschikt voor café's. Nog zal Worden getoond een credilregis" lei-, dat direct met éénmaal schrijven de gelieele boekhouding van een klant bijhoudt. Nog treft men voor kantoor- gebruik een bijzonder practisdh opber- Igingsysteem aan, in een woord, voor iede- ren zakenman, voor ieder die prijs stolt op goede controle in zijn zaak, is hier iy§t tc leeren De firma brengt hel nieuw ste van het nieuwe. Een stand van een heel anderen aard is de van de N V. „DE VALK" le "Rot terdam, die haast dwingt lot een pr.oef met zijn heerlijk uitziende vleeschwaren, conserven en dergelijke delicatessen. Niel minder geschikt om tot gebruik te nooden /ijn de artikelen van de M \T- SCHAPPIJ „DE BETUWE" uil '.iel, die haar bekende jams in glas en blik, ap pelstroop in blik, vruchten, tafelzurei»} appelmoes enz. etaleert, maar ook haar limonades en bessensap niel heeft ver gelen. Brengt de vorige firma artikelen om de dorsLigen le laven, ook de Firma WED G OUD Pzn en Co. uit Purme- teend, heeft een ruime keuze in dranken geëxposeerd, waarvan wij noemen Paq Port, Alhambra Miscadel, Jaffa en Lax- lon. Deze firma heeft door den heer J Jongerl Ie Rotterdam haar etalage doen verzorgen en dit met een lofwaardig re sultaat Deze mooie stand zal wel ieders bijzondere aandacht trekken. De groote afwisseling in artikelen 'blijkt weer bij den volgenden stand, namelijk die der KAARSENFABRIEK „GOUDA" uit de f>lad vian dien naam. Deze fabriek brengt behalve een groote verscheiden heid in kaarsen van verschillende vorm en afmeting, ook nacht- en theelicht je», stearine, oleine en kaarsenpit. De volgende stand is er weer een van een stadgenoot, die werkelijk voor nie mand een onbekende zal zijn, ook reeds doordat hSj op vorige tentoonstellingen steeds zijn aandacht vroeg voor zijn zeer groote verscheidenheid van artikelen, wij bedoelen den heer D. C. BOUWENSE, die ook nu een grooten stand heeft ge vuld, maar ditmaal speciaal met twee artikelen, het eene is gero-olpacca en gero-zilver, waarin alle denkbare voor werpen, passend 'bij een goed gedekte tafel, aanwezig zijn, om van de andere zaken niet le spreken. Hel andere arti kel is oranje-aardewerk, sipeciaal voor hel jubileum der Koningin- Het tooneel wordt ingenomen door de Firma A. S. J. DEKKER, die uit haar magazijnen le Goes en Utrecht een kern collectie orgels en piano's heeft doen overbrengen, waarvan wij willen noemen de Hofbergorgels, de Liebigorgóls, dc Lindliolnijorgels, de PeU'ofpiano'-s, verdeir eleclrische orcheslion en Kastner auto- piano's. Deze opsomming is reeds vol doende om aan te loonen ,dal een groote verscheidenheid van de een al mooier en zuiverder dan de ondiere zijnde instru menten is (bijeengebracht. Het is kveer een Middelburgsche firma, die dan onze aandacht vraagt en wel tip Firma VAN DER KLEUN, die haar. Neerlandia pudding uil dje fabriek op het Koorkerkhof etaleert. De firma maakt Iverschillende soorten voor ieder dessprl geschilde puddings, waarvan wij noemen feeslpudding, griesmeelpudding en Wil ly pudding. Ook brengt deze fabriek vanillesuiker in den handel, een in ieder huishouden ook zeer welkom artikel. Niel minder den eetlust opwekkend is de volgende stand, die van de N.V. CACAO- EN C HOCOLADEFABRIEK GROOTES le Zaandam, die haar ruime keuze in bussen cacao, chocolade eir verdere lekkernijen in eenvoudige en luxe verpakking brengt, de naam Grooles is te goed blekend, dal 'wij hier zeker hel spreekwoord kunnen loepassen- „Goede wijn behoeft geen krans." Ook de volgende stand is van een bekend Middelburger, namelijk van dpn heer CHR. A. IIOL'IUIUIJZEN, die ook nu (weer heel wat anders brengt |dan vorige jaren. In de eerste plaats op het gebied van uurwerken, waartoe hij in staal was, doordal hij vertegenwoordiger .is geworden van dc N V. „E.N.E.M.'" te Utrecht, Eerste Ncderlaudsche Electro - Magnetische Uurwerkfabriek, die een in alle opzichten Nederlandscli fabrikaat produceert, namelijk ten gebruike in fa brieken, kantoren, magazijneu enz., zelf standige pendules, luoederklokken welke tot 200 l)ij klokken toe den j nis ten cijd 'laten aanwijzen, tevens bij begin en ein digen van den werktijd tegelijk schellen of andere waarschuwingsseinen in wer king stellen. Dal deze klokken van groo ten invloed rijn op orde fen regel in werkplaatsen, (blijkt o a uit het attest van de directie der N.V. Zeeuwsclie Con fectiefabriek alhier, die verklaarde, dat de installatie, door de E.N.E.M." ge leverd geheel aan de eischen voldoet Ón het haar overtuiging is geworden, dat, dank zij de klokken-inslallallie, liet personeel veel ordelijker is geworden op het gebied van komen en gaan, wat vol gens' de directie een bedrijf slechts lén goede kan komen. Dergelijke attesten kreeg de „E N E M." ook van vele an dere personen die een installatie lieten maken. Maar ook levert deze firma torenuur werken met en zonder eleclrische op •winding en verlichte wijzerplaten, waar voor wij ook verwijzen naar ons artikel over „Oud Middelburg Ten slotte zij er nog óp gewezen, dat deze maatschappij ook uurwerken levert voor zelfonlsteking van gasi en eleclrische straatlantaarn^ waarvan er bij wijze van proef ook reeds zijn geleverd aan gemeenlebedrijvti al hier. Maar dc heer Holthuijzen laat het niel bij uurwerken en geeft ook een fraaie collectie medailles enz. uil de fabrieken van Begeer te zien, waarover wij kort geleden een uitvoerige beschrijving ga ven en die op de tentoonstelling zeker -ook niet moeiden ontbreken Een heel ander artikel is weer liet volgende namelijk dat dor N.V. LEVY te Amsterdam', die speciaal is voorzien van alles wal lol een buffet-inventaris van een hotel, café of restaurant behoort, en daarin lal van artikelen exposeert in glas, porcelein en zilver. Wij noemen daarvan flesSchen, bakken, koffiemolens, likeurapparalen, al is dit ook \erro van een volledige opsomming van hetgeen dezen stand den bezoekers le zien geeft Vooral voor personen uil hel genoemde vak is bier zeker veel le leeren ép kunnen zij zien wal hun bedrijf nog ontbreekt en dal zich hier aanschaffen Al breekt zich overal de eleclrificatie baan, toch zal hel nog "wel lang duren voor de P.E.Z E M. heel Zeeland van dit jmoderne licht heeft voorzien cn kaarsen zijn nog steeds onmisbaar, dit heeft ook de Kaarsenfabriek „APOLLO" uit /dam bógreplen, en zij huurde dan oiok .een stand, waar zij haar loxsp kaarslen, Jcaarsen in pakken en tabletten stearine etaleerde en dit op een in hel oog loo- pende wijze Wij «.vijzen nog speciaal op hel artikel kerkkaarsen, evenals de andere prima kwaliteit, terwijl hel ui't stearine ver vaardigde Apoltobeeld zeker een kunsl- fcluk op zich zelf is. De N.V. Kon. Fabriek v.h. JACOB DUIJVIS le Koog a <1. Zaan, maakt spe ciaal reClame voor haar artikel ,,Tai- xvena", een voedingsstof Wij uitnemend heid. Een stand waaraan bijzondere z-org is besleed, zonder op moeite of kosten to kijken is Üie 'van de BRITISH AMERICAN TOBACCO Co. (HOLLAND Lintdie in een keurige omgeving uitkom! met ciga- relten, tabak en reclame-apparaten Speciaal wordt de attentie gewaagd voor Flag, Pirate en Three Castle Bovendien WordI gedemonstreerd hoe men een luxe- of huishoudelijk voor werp machtig kan wórden Een aardige attractie vormt nog het groote lichl- apparaat. De heer JOII DE GROOT uil Rollen dam, grossier in garens en fournituren, heeft deze op pakkende wijze geëtaleerd en brengt vooral op den voorgrond ga ren voor hel kantklossen Een zeker geen onbekende slandhpiul- ster is de volgende, namelijk de Firma J. F. WOLSKY, die verleden jaar zulk een goed figuur maakte met zijh stand, die nu echter toont hel steeds voorwaar^ goed tc verslaan. In een onder een dak gebrachte étalage, waarboven een toren, die lol 7 nieter van den beganen grond rijst, geeft hij een de oogen weldadig aandoende kleurscliakeering van de nieuwste modestoffen in frotlé, voile, shankung, en hoe de sloffen meer mogen heeleu, en daar tus'schen tal van mode artikelen, als kousen in alle denkbare soorten en kleuren, eu wal verder tot de artikelen van zijn ruim voorzien ma gazijn behoort. Vooral des avonds zal bij het Schitteren der vele elcclrisjche gloeilampjes deze uitstalling zeker ten volle tol haar recht komen. De lieer C. DEGENS uil Den Haag heeft een agentuur en commissiehandel in speelgoederen, kersltooomartikelen enz cn heelt deze gelegenheid aangégrépen zijn waren onder de aandacht der Zeeu" wen le 'brengen, die dan ook zeker bij hem een groote keuze zullen vinden, want zijn met zorg geschikte artikelen zullen zeker voor „ieder wal wils" Ic vinden geven. Weer is hel een Middelburger, dip onze aandaclil waagt, namelijk de lieer G. C. J. MINET, die zijn motoren ten jhndere rijwielen, alsmede loebehooron ivoor deze en verdere sportartikelen in ruime keuze heeft medegebracht om zijn reeds bij velen goed bekend slaande zaak nog meer bekendheid te geven. Een firma. Wier naam hiier goed be kend is, maar die wij nog nimmer op eene tenloonslellling zagen, is de Firma JANSEN EN T1LANUS uil Friezenveen, die haar tricotages naar voren brengt, en 'waar men kan leeren hoe groot de Verscheidenheid daarin is, zelfs huismoe ders die geregeld goedpren afkomstig van deze firma lcoopen, zullen er nog zaken vinden, waarvan hun het beslaan ten eene male onbekend was. Als er een artikel is, dat niemand missen kan, en waar dan ook dikwijls naar gezocht wordt, xvat men dikwijls bij anderen gaat leenen noot van den zetter, om ze niet moer terug te geven - dan zijn liet zeker lucifers Em al is dil artikel dus wel een bij .uitstele alledaags, toch is er een groote verscheidenheid in, wal wel blijkt in den stand van de VEREENIGDE HOLLAND- SCHE LUCIFERSFABRIEKEN te Eind hoven .De aandacht voor haar Molentjes wordt gevraagd door midftel van een stand, waarvan: men zou kunnen zeggeu „,\Vaar de (wieken van de molen lustig gaan De steeds draaiende molenwieken zullen zeker ieders aandacht vragen Weer een vreemdelinge is mevrouw DORIS BARTHEIL uit Amsterdam', die niel haar geschilderde voorwerpen een plaats kreeg en een goed figuur maakt lusscheu de andere stands. Nog twee oude bekende Middelburg" sche firma's zijn de beide laatste, dip wij in de zaal moeten noemen. Ten eerste dan de Firma E HELDER EN ZOON, de Zeeuwsclie fotóhandel dus. Ja, wat moeten wij daar nog van zeggen, dat de aanwezige foto's goed zijn, weet men vooruit, dat er een grool assorti ment artikelen voor amateurs is, weet men ook, en daarom aan ons slechts om te verzekeren, dat er ook nu weel' gezorgd is, dal het nieuwste procédé, djal de nieuwste artikelen te bewonderen zijn Opgemerkt nog, dat de firma alleen hel recht heeft lot het maken van „kieken op deze tentoonstelling Nog bomt deze firma met iels geheel nieuws, namelijk de Pallié.buby, een lt:i- merjbiosoope, die de volmaaktheid nabij komt, en waarvan de firma de alleenver koop van Middelburg heefl. Een schiltei rend geschenk \oor de kinderen Oolc een (privilegie bezit de laatste die wij noemen, en wel mejuffrouw C GUIJOT, die de 'bloemen levert aan d|e standhouders, maar ook zelf een slanc\ heeft ingericht, waar de kinderen flora's eu wel de mooitse onder hen, zijn neer gezet om het oog van de bezoekers le bekooren, een ieder zal er zeker door worden aangetrokken. Wij verlaten nu de groote zaal 0111 ook builen te gain zien wat daar zooal bij een is gebracht, en wel het eerst be doeken wij de stands in dp VERANDA VAN DE GROOTE ZAAL [Hel smakelijk kopje koffie, dat de INDISCHE HANDELSMAATSCHAPPIJ „HAG" uit Rotterdam, liier de belang stellende bezoekers aanbiedt als een bé- iwijx van de goede kwaliteit van hare coffeinevrije koffie, zal na een wandeling langs de bonte mengeling van artikelen zeker welkom zijn. Bij een kopje koffie smaakt een koekje en daarom is hel goed gezien den vol genden stand le .geven aan de Firma JOS IIOPPENBROUWERS EN SWEEP te Rijsbergen bij Breda, die naast een mooie verzameling koeken, honingkoek, gemberkoek enz. zeker groot succes zal hebben bij de liefhebbers van nougal. Waarin deze firma ook specialiteit is, snaar ojn Wij de koffie te gebruiken zal een heerlijk biscuilje zeker nog wel liet ineesl gezocht worden Voor de (lieeren staal dan de heer M. VAANE (alhier, gereed om hun isi- garenkoker le vullen met sigaren van Vle zoo'n opgang makende Taha-serie, een kcrie wil reeds zeggen, dal er voor ver schillende beurzen 'n keuze zal te maken zijn. Maar ook de liefhebbers van een cigaret kunnen hier terecht, cn dat zij goede zullen krijgen, slaat vast, als wij de naam Miss Blanche maar noemen, weet ieder eigareltenrookor hel al. De hierop volgende siand is die van «lp 'Firma EISELE EN DE GROOT uit Amh sterdam, die importeur is Van wafel ijzers en de doelmatigheid daarvan de.- monslreert door hel gaarne geproefde gebak te bereiden, en dit wel met sla olie „Croka" van de firma CROIv EN' LAAN te Wormerveer. waardoor 'levens de superieure kwaliteit van dit arlkel \wordl bewezen en men dus bij dezen stand kan spreken van „twee vliegen in één klap." „Een ware uitkomst voor de huis|- Yrouw" noemden xv'ij in onze notities voor dit artikel den stand van de N.V. ELEX- XROLUX uit Den Haag En al weten wij' wel, dal niel alleen deze firma elec lrische stofzuigers verkoopt, loeli zal ieder goed dpen dezen stand niet over le slaan en zich een vergelijking le ma ten alvorens zich zulk een uitkomst voor moeder de vrouw aan tc schaffen Do N.V. HANDELSMAATSCHAPPIJ J A. VAN OLFFEN, die ook hier in Middel burg een kantoor heeft gevestigd, brengt inzonderheid haar advocaat „De Zwarte Kip", maar bovendien een keurige ge rangschikte sorteering in diverse wijnen enz. In den laalsten stand in <l|eze veranda zullen vooral de huisvrouwen weer wel kom zijn, Want hel is die der N.V. VELO WASCHMACHINES MAATSCHAPPIJ, die ditmaal, behalve 2 handwasclimlachines ook een door een motor gedrevene laat zien, wal hel werk nog makkelijker at maken. Is hier mede deze veranda beschre ven, er is er nog oen, wanl aan de tol tentoonstellingszaal gemelatnórfiseerdc kolfbaan is aan dc zijde van de mid denlaan zulk een veranda gemaakt en daarin zijn de volgende 6 standjs onder gebracht Dus begeven wij ons naar DE VERANDA VAN DE BUITENZAAL. Hier vinden wij dan eerst den stanc^ van de N.V. C POLAK Gzn te Groningen, die daar gralis verstrekt een glaasje van haar Ranja of wel een kop niet minder fcmakelijke mokkakoffie, terwijl zij. verder etaleert limonadesiropen en sorbets De tweede stand is die van F 'T SAS uil Breda, die een schat van haar ver schillende soorten peperkoek heeft bijeen gebracht Hel product is in Middelburg zeker geen onbekend artikel, gezien den

Middelburgsche Courant | 1923 | | pagina 9