9 hoopte, dal als te zijner tijd eene an dere inrichting van onderwijs tot stand zou komen, Tholen daarvoor in aanmer king mocht komen. De oud-directeur, de heer J- K. van I)ijk, herinnerde aan de wisselingen die de methoden en de richtingen in het on derwijs ondergaan, hoopte noch thans dat de leerlingen, op welke prachtige inrich ting ze ook mochten terecht komen, zich zoo aan hun taak zouden wijden, dat ze hun doel konden bereiken dat dus in de eerste plaats van je zelf afhangt, want zonder werken komt er niemand. De heer Odink van St. Annaland, meen de dat niet alleen de leerlingen de gedu peerden waren, maar ook de jongeren onder de leeraren, op wier behingen hij' hoopte, dat oak zou worden gelet De heer W. Carels van Poortvliet, de oudste der leeraren, legde namens zijn collega's getuigenis af van de goede sa menwerking en lust en liefde, die met alleen onderling, maar ook ten opzichte van den oud-directeur en den heer Wa- verijn beslaat. De heer Pattist, inspecteur van het L. O., stond voor een moeilijk geval Als) menscli, als Zeeuw, voelde hij groolelijks het gemis van eene inrichting van on derwas, die hier nu zal verdwijnen. Maar als ambtenaar moest hij ten uitvoer brengen wat hem van ,uit Den Haag wordt opgedragen. Bij alles wat hij in dezen ran hel gemeentebestuur van Tholen en inzonderheid van den burgemeester heeft ondervonden len opzichte van onderwijs zaken, verklaarde bij dit ten hoogste te waardeenen, en dal, indien de toestanden zich mochten Wijzigen, door hem ten min ste in de eerste plaats aan Tholen zal worden gedacht Bij den toon van weemoed dien hij be luisterd heeft, meent hij toch dat het prachtig resultaat door deze inrichting bereikt, tot eenige voldoening mag strek ken, terwijl ten slotte niet zal kunnen ontkend worden, dat het hoogere vóór gaat bij het mindere Zoo ook ten op zichte van dit onderwijs, dat voor de leerlingen beter zal worden, omdat het breeder zal kunnen worden gegeven, op een dagnormaalschool of kleine kweek school en de opleiding uit den aard der zaak dus ruimer moet zijn. Met eenige gertvone plichtspie gingen sloot hij namens den minister van onderwijs deze Rijks- Normaallessen RECHTZAKEN. Officieele fouten. Voor hot kantongerecht te Amsterdam verscheen een bakker met een verontwaar digd geacht Hem was ten laste gelegd, dat hij tweemaal had toegelaten dat in bakkerij overwerk was verricht Dat gaat niet op, Edelachtbare! Waarom niet? In de eene dagvaarding staat, dat het gebeurd is op 21 December 1923. En dat mot nog komma. De opmerking blijkt joiat te zijn en de aanklacht wordt ingetrokken Maar nu die tweede dagvaarding, uegi do kantonrechter. Die ie goed gedateerd. Wat hebt u hierop te zeggen? Die deugt ook niet. D'r staat, dat het gebeurd is in een perceel in de Lootsfcraat. Bn de straat heet Lootsstraat. Met twee 'a. - Kom, dat doet niets ter zake- Nu over drijft u toch, vindt u zelf niet? Nee, ik zeg maar, als ik geen fouten meg maken, dan mag een ander het toch ze ker óók niet. Maar niettegenstaande dit betoog hoort de bakker, dat hij tot een boete is veroor deeld- (Telg) LANDBOUW. De Zeeuwsche Land- fa o u w-0 nder linge- In de vergaderzaal van de Prins van Oranj" te Goes, werd op 27 April '23 de jaarlijksche Algemeene Leden-Ver- „Je tmoet niet schreien, Maria Je doet mij1 verdriet aan, kind. Om mij moest je dat alles ondervinden." „Mijn familieleden zijn eigenlijk allen verdraagzaam.' en verstandig George kan natuurlijk niet anders Hij is anders ook «een fanatiek man en denkt in zijn hart precies, als de anderen. Onverdraagzaam) zijn alleen mijn moeder en mijn zuster Moeder vergeeft het mij nooit" „En dat valt je heel erg moeilijk?" Zij gaf geen antwoord. Dat doffe tril lende in haar keel kwam plotseling los in een krampachtig snikken. Tevergeefs trachtte zij haar tranen te bedwingen,. Zijl schaamde zich voor deze uitbarsting voor Morrison. Coutenance, Coutenan- ce! waarschuwde een stem binnen in haar Maar het was te veel voor haar. kracht geweest Zij wist niet eens waarom) zijl eigenlijk schreide Het was een vol- komten inzinking van haar zenuwen Morrison hield nog ^.teeds haar hand vast. Hij begreep haar. Aan de vrijerie levensbeschouwing waartoe zij zich lang zamerhand had ontwikkeld, evenals een kuikentje dat pas uit het ei komt nog aan de schaal verbonden is1, hing zij' nog aan den vorm' waaraan zij zich haar leven lang had gehecht. Iets daarvan zou haar misschien steeds bijblijven. Zijn schoonzuster was het ook nooit geheel te boven gekomen dat haar kerk haar verbood aan de Confmunie deel te ne gadering gehouden van de Zeeuwsche Landbouw-Onderlinge. onder leiding van den Voorzilter, den heer H A. Honken te Wilhelm inapolder Uit het in deze vergadering uitge bracht jaarverslag over 1922 blijkt, dat op 31 December 1922 waren aangesloten 1117 landbouwers Er werden in 1922 aangegeven 513 ongevallen van welke er 6 niet als be drijfsongevallen bleken le kunnen worden beschouwd. Van de overige 507 ongevallen waar onder 11 patroon^ongevallen en 21 ge vallen van bedrijfsziekte was er één met doodelijken afloop Dit ongeval gaf aanleiding lot toekenning eener blijven de rente aan de weduwe van den getrof fene. Bij negen der bedrijfsongevallen wel ker behandeling langer dan 2 maanden duurde, genoten de patiënten op het oogenblik van het ter perse gaan van het erslag nog een tijdelijke uitkeering. In hoeverre hel noodig zal zijn aan deze een blijvende uitkeering toe te ken nen, valt thans nog niet te zeggen. Voorts waren er bij het afdrukken van het verslag nog 2 gevallen van het jaar 1921 in behandeling, welke vermoedelijk aanleiding zouden geven lot toekenning eener blijvende uitkeering. Als oorzaken van de ongevallen wer den genoemd voertuigen 25, paarden 69. hoornvee 11, landbouwmachines 19. 'allen van het slachtoffer 52, vallen van een voorwerp 17, beknelling 29, krachts inspanning 33, snijdende werktuigen diverse oorzaken 155 De onkosten, die voof de patroons op deze verzekering komen, bedragen over het verslagjaar f 1.06 per f 100 jaarloon. Voor deze kleine uitgave worden ook de geldelijke gevolgen van de zwaarste on gevallen gedekt. HANDEL, NIJVERHEID EN VIS9CHEKIJ. Negonde Nederl. Jaarbeurs. Do negende Nederlandsche Jaarbeurs zal te Utrecht gehouden worden van 12 tot en met 19 September 1923. Intern Voetbalwodstrijd Holland-België. Alvorens in dit nummer een verslag geven van den Holland-België wedstrijd, mecnenmeenen wij even te mogen vaststel len, dat. de draadlooze telefoondienst, waar- wij zijn aangesloten, gisteren voor de voetballiefhebbers in onze atad en ook ta VHssingen van groot belang is gebleken. Ge regeld zijn wij op do hoogte gebleven van hetgeen in het Stadion voorviel en 2 toinutm nadat een doelpunt was gemaakt, konden wij het de voor ons bureau 9taande belangstel lenden mededeelen vlugger kan men zulks wei niet verwachten Wij vreesden nog een oogenblik, dat er belangrijke storing zou komozi in de berichtgeving, toen ons werd medegedeeld, dat de speciale lijn tusschen het Stadion en het bureau van Vaz Kas, het persbureau, dat de draadlooze inlichtingen verstrekt, onder de vochtigheid erg had ge leden. Later bleek dit gebrek verholpen te zijn. Thans ons verslag. Het Nederlandsche elf- 1 was geheel volledig; in het Belgische elftal was Schilstraete vervangen doorMorlet Van Kelner door v. d. Velde, Het Stadion zag er op dezen somberen voorjaarszondag triestig uit, maai- was voller bjj do laatste internationale ontmoe ting met Frankrijk Schier geen enkele plaats was onbezet gebleven en het aantal toeschouwers zal de 30 000 benaderd hebben. Ook nu waren vele autoriteiten aanwezig, onder wie Prins Albert de Lygne, gezant van Bojgiejhr. Van Karoebeek, Minister van Buitonlandsche Zakenmr. J B. Kan, secre taris-generaal in algemeenen dienst; voorts leden dor Belgisohe legatie en verschillende men. Zij had een moeilijk sterfbed gehad. Tot op het laatste oogenblik werd zijl door den waan vervolgd dat rij eeuwig in het hellevuur moest branden, daar de kerk haar geen absolutie wilde geven. Maria mocht niet zulk een leed hebben. Langzaam sloeg' hij zijn arm om haar hals en drukte haar hoofd met een tee- deTe beweging om, zoodat zij hem moest aanzien. Haar donkere, door tranen ver duisterde blik ontmoette zijn oogen, die straalden van warme goedheid en tee- derheid „Ik kan je niet zien schreien Maria. Als je daar werkelijk zoo veel aan hecht zal ik toegeven. Ik wou mij al leen niet door je familie lalen dwingen Maar wat mij betreft...." .Waarom wil je het op eens wel, Swen?" ..Omdat ik je liefheb en omdat ik niet wil dat je verdriet hebt". ,Dus toch wel? Heb je mij: werkelijk lier?" Secondenlang stond haar hart stil van verbazing over de verandering in zïjn gelaatstrekken. Zijn oogen straalden plot seling met een zwarten gloed. Toen irok hij haar met onstuimige heftigheid m zijn armen „Dwaas!" zei kijf. Slechts dat eene woord. Als een petroleumvlam sloeg het omhoog, licht, waTm ineens. Toen na eenig zwijgen: ,„Een vraag Maria. Als je niet wilt hoer je niet te antwoorden Misschien roer ik een on- wothouders van Amsterdam Om 7 minuten over half drie komen de Belgen in hof veld, terwijl de muziek do Brabugonne speelt. De Belgen zijn gekleed in roodo truien mot zwarte broeken. Daarna betreedt het Nederlandsche elftal onder het spelen van hot .Wilhelmus het terrain. De, Belgische aanvoerder is Swaertebroeokx en de Nederlandsche aanvoerder Van der Kluft, Er wordt getost, de Belgen winnen den tos en kiozen wind mede. Om 12 minuten over half drie fluit de Zweedsche scheidsrechter Albihn voor den aanvang, en gedurende de eerste 5 minuten wordt or over hot geheels veld gespeeld. Uit oen fraaie aanval van Bieshaar en Groos- johan ontstaat een hockschot, dat genomen wordt door Groosjohan, er ontstaat een wor steling voor het doel der Belgen Het pu bliek denkt reeds dat er een doelpunt ge maakt wordt, maai- de sohoidsrechter geeft penalty De strafschop wordt genomen door- Van Lixigen. doch deze schiet naast. Dan gaan do Belgen tok den aanval oyer. Thijs lost con schitterend schot op hot doel, dat door De Boer even mooi gehouden wordt. Kort daarna doen de Nederlanders weer een aan val. Bieshaar scniet, maar Do Bie weet den bid weg te werken. De wedstrijd is zeer spannend. Het spel gaat dan cenigen tijd over en weev. Bessens lost een schot op het doel der Nederlanders, doch De Boer weer op zijn post. Uit een hoekschot geeft Van Lingen een keihard schot naar het doel der Belgen. Eenige aanvallen der Belgen worden door Denis gestuit, die zeer goed werk levert. Uit een fraaie aanval van do Belgen lost Larnoe onverwacht een schot op het Nederlandsche doel; De Boer houdt echter schitterend Ook De Bie toont even later op zijn post te zjjn. Om 3 uur- 14 m. loopt De Boer bij een aanval der 'Belgen uit en valt, Larnoe schiet den bal in hot onbezette doel. De Belgen krijgen hierdoor hun eerste en eenige punt en daarmede de leiding. Van beide zijden worden eenige aan vallen gedaan, doch zonder resultaat. Onge veer 3 minuten voor half time wijst de scheidsrechter do plaats voor een strafschop aan, komt daarbij te vallen en blijft op het veld liggen. Als hij eenige oogenblikken latei- opgeholpen wordt an de leiding hervat, juicht het publiek hom hartelijk toe. Er wordt nog oven gespeeld. De rust gaat in mot 01. Tot nu toe hadden de Hollanders Denis en v. d. Kluft schitterend werk geleverd; laatst genoemde had zwaar werk, daar de linksveor Jole weinig presteerde. Van de Nederlanders leverde overigens Van Lingen krachtig werk. Wat de voorhoede betreft, hiervan presteerde Heijnen weinig Ee rechtervleugel Groosjohan, Bieshaar werkten nu en dan aardig, maar do geheole voorhoede werkte te langzaam om door do stevige, vlugge Belgische achterhoede te kunnen komen. Die achterhoede was schit terend en vooral De Bie blonk uit. Ook middenspelere en de voorspelers gaven m spel te zien. Na de rust, die op 3.50 eindigde, wordt er vlugger gespeeld dan daarvoor. De Neder landers komen nu en dan flink opzetten. Bieshaar weet door de Belgische verdediging goed heen te breken en lost, vlak voor dool, een keihard schot, dat echter door De Bie weggas tempt wordfe. er een kwartier gespeeld is, is de stand nog steeds onveranderd. De Neder landers komen nu in den aanval. Sigmund Bieshaar brengon meermalen den bal op, doch zelden komen zij door de Belgische ach terhoede. Kort daarna kan De Boer ter nauwernood een sohot van Bastin houden.' Dan om 10 min. over vier brengt Groosjohan den bal weder op en geeft ham over Heijnen, die hem onhoudbaar insohopt. De stand is om kwart over vier 11. Heit publiek begint zich te weren. Het regent voortdurend. De spelers zijn doornat De Belgen 'zitten geweldig op den bal; uit aanval hunnerzijds schiet Larnoe hoog Thans stormen alle Hollandsche spe lers op het doel der Belgen af. Er ontstaat oen gevaarlijke worsteling voor het doel der Belgen en eenige mooie kansen voor de Ne derlanders gaan onbenut voorbij. Het spel wordt erg bemoeilijkt door den steeds neer- stroomenden regen, het terrein is uiterst glad geworden. De spelers glijden telkens uit, waardoor de controle over den bal verloren gaat en het spel or niet beter op wordt. De toeschouwers volgen echter met niet minder spanning het verloop van den wed strijd. Een hoekschop door de Belgen geno men, werkt De Boer prachtig weg. Éven voor het eind ontstaat een worsteling voor het Belgische doel, De Bie loopt uit, Adikx schiet in, maar het doelpunt wordt ongeldig ver klaard, daar Heijnen oven van te voren hands maakte. Er wordt nu tegen het einde van beide zijden vurig gespeeld, maar als de scheidsrechter de finale fluit, om 5 minuten over half 5, is de stand ongewijzigd. De einduitslag is dus 11 Nederland heeft zich in dezen wedstrijd boven verwachting goed gehouden en de spe lers geven ook voor de nog te verwachten internationale wedstrijden goeden moed Ingezonden Stukken. deTwerp aan dat je pijn doet. Je 2ei zoo straksEens heeft u mij mijn levens geluk ontnomen...." „Ja je hebt het recht mij dat te vra gen? Met het hoofd tegen zijn afm ge leund begon zij te vertellen. Van haar leven in het ouderlijk huis en de ver wachtingen van haaf ouders op de mil- lioenenerienis van haai- vreugdelooze kindsheid onder den geesel van haar nurkschen vader. Van een oud strijders- feest en de inwijding van een vaandel op den dag van de kermis, toen haar jeugd en levenslust voor het eerst zege- vierdein over het stopwoord van de va derlijke opvoeding Fatsoen bewaren en van het einde van den korten liefdes droom onder de karwats van haar va der, „en toen heb ik gedacht dat jij mij eigenlijk niet echt liefheb! Swen, omdat je altijd zoo volkomen gelijkmatig en kalm hen. Maar het komt misschien omdat wij Rijnlanders meer impulsieve naturen zijn in tegenstelling' met jul lie Noord-Duitschers. Bij jou regelt het vePstand het schietlood van net hart,f dat geel'! een regelmatiger slag en een betrouwbaarder g,ang..." „DwaasJ" zei Swen Morrison weder en drukte het zachte meisjeslichaam in zijn arm zoo vast tegen zich aan dat Ma ria van pijn en gelukzaligheid een kreet deed hooTen. „Ik wil echter niet dat je tegen je VEE- EN VLEESCHKEUIUN'G. Mijnheer de Redacteur! In de gemeente Middelburg vindt een belangrijke vleeschinvoer plaats vanuit andere gemeenten op Walcheren De raad van Middelburg nam in de vergadering van 25 October 1922 het be sluit om art. 7 der „verOpdening op den en vleeschkeuringsdienst Middel burg" le wijzigen als volgt: Het in art. 8, eerste lid vleesuhkeu- ring&Wet bedoelde onderzoek of sedert de keuring in de gemeente van uitvoer ver anderingen zijn opgetreden, waardoor het 'oorwaardelijk goedgekeurd of afgekeurd snoet worden, zal geschieden met inacht neming van het in het "tweede lid van "dat artikel bepaalde ten opzichte van de keurloonen. Volgens dit besluit moet dus alle vleesch, hetwelk in de gemeente Middel burg van uit een naderen keurinigiskring1 wordt ingevoerd, nogmaals aan een on derzoek worden enderworepn, terwijl het reeds gekeurd is door een Rijkskeurmeester. Ik vind dit zeer onbillijk, kostbaar en lastig. Wanneer nu de slagers geslachte varkens ingevoerd krijgen uit Zoutelande, Melis kerke of1 Grijpskerke. welke dorpen tot den keu- ringskring' Middelburg behooren, zullen deze varkens niet herkeurd behoeven te worden terwijl geslachte varkens uit Qoslkapelle, SerooskerkeenGapinge wel herkeurd moeten Worden, terwijl ze, even goed als de varkens van de dorpen uit den keuringskring Middelburg, voor zien zijn van een goedkeurirt!gs- stempel van een Rïj'ks veea te. De geslachte varkens moeten dan op een bepaald uur in het keuringsgebouw nog maals ter keuring worden aangeboden, hetwelk een groot .oponthoud is en niet bevorderlijk is voor de hygiëne. Daarbij komt nog dat de keurmeesters enkele uren per dag zitting houden in het keurlokaal en wanneer er nu een bode met een geslacht varken, 'twelk reeds gekeurd is, maar met de voorge stelde verordening nog eens gekeurdd moet worden, aan het keuringslokaal1 komt, dan is er alle kans dat 2 of 3 uren moet wachten op de keurmeesters voor dat hij geholpen kan worden. Ik behoef hier niet te zeggen welke ge volgen dat in den zomer kan hebben wanneer 't warm weer en erg zonnig is. Ik begrijp dat het in de bedoeling! ligt om in de toekomst van alle vleesch dat van uit een aangrenzenden keuringts- kriog wordt ingevoerd, keur3eld zal wor den geheven. Een dergelijke belasting! zal het vleesch immers toch weer duur-3311 een Middelt»., slager direct van buite* koopt. Controle op den fraudeleuzen in voer van vleesch kan men nooit ver krijgen door het laten komen van vleesch op een bepaald gebouw. Een knoeier vervoert immers in alle stilte. Het is dezer dagen gebleken le Vlissingen, dat van uit gemeenten, die door den dienst Vlissingen—Middelburg1 worden gecon troleerd, ondeugdelijk vleesch bij een .Vlissingsche slager aanwezig was, het vleesch werd in beslag genomen en leg|en den slager werd proces-verbaal opge maakt. Ook moet ik als belanghebbende op merken dat de slagers momenteel hun geslachte varkens gemakkelijker kunnen laten leveren uit de kcuringskriugen bui ten Middelburg, dan van uit onzen eigen keuringskring. Wanneer men bv. uit Grijjtókerke of Arnemuiden (keuringkkring Middelburg) geslachte varkens wil laten.komen en'mten bestelt of koopt deze Donderdags of Vrij dags' dan kan men ze niet voor Dinsdags bekomen, terwijl men in Oostkapclle, wanneer men ze tijdig aangeeft, eiken dag' kan slachten en bekomen. Wanneer ik dus al mijn geslach te varkens uit Grij'pskerke bekom, ksn ik ze alleen. Dnisriags en Vrijdags krijgen daar er alleen. Donderdags' en 's' Maandags wordt gekeurd. Nu weet ik Wel, dat het hoofd van den keuringskring Middelburg en Vlissin gen mei de builenïslagers en enkele -.la gers hier de slachldagen Jijet vorig najaar heeft geregeld daar er in hel najaar veel huisslachtingen zijn en de keurmeesters alles niet konden bereiken. Maar nu het werkelijk niet zoo druk is' met slachten, buiten en er voldoende personeel aan wezig is, nu Wordt het waarlijk lijd, ook met 't oog op. het gevorderde seizoen, dat hierin een verandering komt ik ont ving jl. Vrijdag varkens v,an Grijpskerke en moet 't daarmee tot DJojSdag doen. Nu heb ik een flinke koel inrichting maar er zijn genoeg slagers die dit niet hebben en voor die slagers is de toestand bijna onhoudbaar. Het is daarom, mijnheer de i-edacteur dat ik bij deze, ook namens de moesten van mijn collega's, moet p:rote9leereu te gen het wederom keuren van ingevoerd gekeurd vleesch, en ik begrijp ook wel dat er geld moet zijn om den keurings dienst naar behooren in stand le hou den, maar kan er dan niet op een andeue manier bezuinigd worden Waarom moet direct het lokaal ra* de koepokinrichting in gebruik genome* worden, terwijl er jn de centrale slacht plaats met wat kleine onkosten ("wan* een vrij goed kantoor is dahr reeds) een flinke gelegenheid kan gemaakt worden? Wanneer het zittingslokaal voor de* keurmeester in de centrale slachtplaat*) ■was1 ondergebracht, had men kunnen btö- -zuinigen op het keuringspersoneel. De* geheelen dag zou er dan een keurmeester bij"1 het slachten aanwezig kunnen zijn, hetgeen de keuring wel zou vergemakke lijken en zeer ten gerieve van de sla gers zou rijn. Zou het biet eens tijd beginnen t« worden, M. de R dat de gemeenfetber sturen van Middelburg en Vlistsftngen de handen eens in elkaar gingen slaan om gezamenlijk een flink abattoir te doen bouwen tusschen Middel burg en Vlissingen? Misschien isl het met de Vlispingsche haven plannen niet onmogelijk, dat ook de Stoomvaartmaatschappij' „Zeeland" hier der maken. In Vlissingen schijnt men niet tot deze herkeuring te willen over gaan althans zeker niet om daar keur loon voor te vragen. Wanneer dus vleesch uit Vlissingen le Middelburg'niet herkend wordt, komt dat dus goedboo- per dan vleesch wat direct uit Middel burg wordt ingevoerd. Als Jus b v. een Vlissingsche lirma een zaak te Middelburg en le Vlissingen heeft kan 5 ij zoodoende eerst van buiten te Vlissingen invoeren en'dit naar Middel burg transporleeren. Zoo doende komt dit Qan goedkooper dan wanneer b. V overtuiging' in welke verplichtingen dlan cok op je neemt. Maar dat je het doen wilt ter wille van nöj, odat maakt mij) zoo gelukkig1... lieve, lieve man!" Zij sloeg 'de armen om zijn hals en kuste hem. ,Wij zullen er niets aan veranderen. Het iv le dwaas. Met jou zou ik naar de hel kunnen varen als het noodig is". „Vooreerst gaan wij naar den hemel Zoodra Wij te Berlijn zijn teruggekeerd zal ik voor de ondertrouw zorgen. Over vier weken zijn wij man en vrouw, Vier weken. Nog vier lange weken../' Na een pauze tusschen hartstochtelijke kussen „Wat nu? Terug? Naar het sa natorium Zevengesternte? Of Zij hadden meer dan een uuE olp de gezeten. De duisternis was spoedig' na de avondschemering ingevallen. Nauwe lijks kon men het smalle voelpad onder scheiden tusschen de dennen, die 2icii als een zwarte, dichte massa legen el kaar aandrongen. Terug? "Maria schrikte. Na dit uur, waarin rij elkaar pas goed gevonden hadden, weder terug naar de benauwde lucht der familie beraadslagingen, weer \an voren af aan teruggedreven worden naar dat onverkwikkelijke over en weer, gepraat, den regen van moederlijke ver- wenschingen over zich laten neerstorten of het herlijke bewustzijn van dit laatste uurtje ontheiligen, door ronduit te ven- klaren: Wij zuilen uw zin doen daar al- wil werken en zijn abattoir, wat nu met de havenuitbreiding gaat verdwijnen, gecombineerd met Vlissinge* en Middelburg wil overbrengen naar het gezamenlijke groote abattoir tus schen Middelburg en Vlissingen. U, mijnheer de redacteur, dankend voor de verleende plaatsruimte, eindig ik met de hoop, dat men het geslachte vee iniet te veel zal belasten, want dit zk>ii allereerst drukken op het Middelburg- sche publiek en de Middelfaurgsche sla" gers. LEYDESDORFF Firma Sam van Os. Ies ons vreeselijk onverschillig is e* daar wij nu pas weten hoe lief wij el kaar hebbenf Morrison raadde hare gedachten. „On der aan den beTg nemen wij in het eer ste het beste hotel een rijtuig en latfn ons van avond nog liefst dadelijk1, naar een naburig dorp rijden. Vandaar kee- ren wij morgen naar Berlijn terug'. Je behoort mij toe. Begrepen lieveling!?" Maria liet zich door hem overeind trekken en slechts zwak tegenstribbe lend leiden. De elkaar onmiddellijk opvolgende opwindingen, het op en neer van de diepste neerslachtigheid tot het juichend bewustzijn van geluk werkten als narcotische bedwelmingsmiddelen Ij weklen haar op en verdoofden liaar te vens. Vijf minuten waren /Jij langzaam [ge daald toen Maria bleef staan. Neen, dat wou zeggen alle. betrekking met de familie verbreken, dat zou een beleedi» ging rijn tegenover lierman en Wilhel- mina. Zoo als zij daar liep, kon /ij ner gens logjeeren. Dat zou alles over boord werpen zijn, wat men tot nu toe be schouwd had als grondbeginsel enoveM tuiging en ook haar aangeleerde be grippen (Wordt vervolgd). Eleefcr. Drukkerij O. W: den Boer, MTrurg.

Middelburgsche Courant | 1923 | | pagina 6