L L P's plaatjes van verschillende tentoonstel lingen werd ons verduidelijkt hoe op de tentoonstelling 't verpakte fruit wordt ge ëxposeerd Men gebruikt daarbij zoo wei nig mogelijk houtwol, doch papier en cel lulose. Verder werd een idee gegeven van de velschillende manieren van sortee- ren van de sorteer- en persmacliiines, waarna hij zijn betoog eindigde door nog een en ander te demonstreeren IN' mens de Maatschappij voor ooft- en tuinbouw in West Zeeuwsch Vlaanderen word den heer Lijsten dank gebrachl voor zijn leerrijk betoog door den lieer C M. van den Broecke, die de hoop uit drukte, dal de Pomologische vcreenigingi te Arnhem op de in 1925 te houden ten toonslelling in Breskens door een pracht- üu/.ending reclame zal maken voor dit nieuwe vraagstuk. We zouden te kort schieten in ons verslag door niet een woord van spijl uit te drukken voor diegenen, die den cursus niet hebben bijgewoond; ze heb ben veel gemist en wanneer ze op een volgende tentoonstelling de inzending- gen 2ien van hun eigen dorpsgenooten en vernemen van de door hen gemaakte prijzen, dan zijn wij overtuigd ,dal ze een •volgenden cursus wel zullen bijwonen Het is in hu» eigen belang. HANDEL, NIJVERHEID FF VISSCHERfJ Meelfabrieken der Nod Bakkers In het jaarverslag van de bovenge noemde N V. stelt de directie voor uit te keeren 1 pet dividend, en van den winst ad f 832 565, behalve de afschrijvingen rd f 181.509 ook nog extra af te schrijven f 232.139. De directie wijst met voldoening op een gunstig boekjaar, maar acht in een gevaarlijken lijd als deze een conservatief beheer absoluut noodzakelijk. In de toelichting lezen we o a. van de fabrieken s'-Herfogenbosch en Middel burg het volgende Ofschoon elke uitbreiding der fabrie ken in dezen tijd ongewcnscht is, moet men toch bij de scherpe concurrentie die er hcerscht, zorgen dat deze zoo eco-1 nomisch mogelijk werken Om dil te kun nen bereiken hebben wij eenige kleiné uitbreidingen en vernieuwingen moeten aanbrengen ,zooa)s b.v. liet aanbrengen van 'n nieuwen economise^ teneinde het kolen verbruik zoo laag mogelijk le hou den en het maken van een nieuwe was- scherij in Middelburg, aangezien de oude vRsscherij niet goed meer functioneerde De kosten van deze uitbreidingen zijn on der het hoofd fabrieken le 's-Herlogen- bosch en Middelburg ondergebracht. Wij stellen uechter voor, deze uitgaven di- rechl te schrijven, en bovendien, ter afronding ,nog op deze fabrieken af te schrijven f 4.139.19, zoodat deze post dan tenslotte voor f 295 000 op de balans komt. Zooals wij reeds in ons vorig jaarver slag schreven, ligt het niet in onze be doeling, voorloopig op deze twee fabrie ken nog veel af te schrijven, omdat zij oor a f braak waarde op de balans slaan. Daarentegen zal op onze fabriek „De Moius die onder Effecten en deelne- nüng in andere ondernemingen voor komt, meer worden afgeschreven VERSCHILLENDE BERICHTEN. In High Street, Ramsgate, (Enge land was dezer dagen, naar de „Dai ly Chroniclemeldl, een paard op hol geslagen. Met de groente kar, waar het was voorgespannen, achter zich aan, ren de hel door de straat, zonder dat men er in slaagde het bot slaan te brengen Plotseling maakte het paard een zwen king en slormdc toe op een dame, die met haar zoontje voor een speelgoed winkel slpnd le kijken. Ten einde hem te redden, trachtte de wanhopige moe der liet kind in den winkel te duwen, doch hel was reeds le laat. De moeder - de vrouw van een militairen vliegenier werd door de étalage-ruil gedrukt, ter wijl haai- zoontje door het woeste dier onder den voet werd geloopen. De jongep werd naar het gasthuis vervoerd, waar hij kort na aankomst overleed. De arme vrouw, die de wanhoop nabij is, is in blij de verwachting. Hel paard stierf OP het trottoir. Te Barcelona zijn gedurende de laatste dagen lal van arbeiders vermoord. Woensdag werd op klaarlichten dag, in 'n der drukste stralen van Barcelona, een kassier van een groot handelshuis onver hoeds aangevallen, gechloroformeerd en beroofd van een aanzienlijke som gelds. De dieven wisten zich üit de voeten te maken. Te Bilbao hebben sedert het begin van dit jaar niet minder dan 24 moor den plaats gehad, zonder dat het ge lukte de daders hiervan op te sporen. (Teleg.) Dezer diagen werden de talrijke voorbijgangers in een drukke straat te Barcelona niet weinig van streek ge bracht door hel verschijnen van een gvaolen leeuw, die, zonder aandacht te chenken aan den schrik en ontsteltenis, weikc hij overal le weeg bracht, kalm en waardig zijn weg in hel midden van de straat vervolgde. In een oogenbltik was er, behalve de leeuw zelf, geen levend wezen meer In dit anders zoo drukke stadsgedeelte te bekennen. De meeslen hadden een goed heen komen gezocht in de winkels en de café's, terwijl anderen boven op ccn tram waren geklommen Dit scheen de toom van den koning der dieren le hebben opgewekt. Hij stiet een huive ringwekkend gebrul uit en begon de tram, die met een flink vaartje uit zijn vaariijke nabijheid trachtte te komen op een drafje le vervolgen. t Even daarna ontdekte hel dier een klein kind, dat voor de deur van een woning zal le spelen Dit wekte blijk baar jjjn nieuwsgierigheid op. Iiij 'bleef plotseling slaan en liep dan op hel kind toe. Blijkbaar viel het land hem bij na dere beschouwing niet mee, want na het wicht enkele oogenblikken le heb ben bekeken maakte het dier rechts omkeert en ging liggen op de stoep van een particuliere woning. Men behoeft niet te raden, van waar hel dier zoo plotseling was gekomen In de slad had n 1 juasl een circusge.- zel.schap een tent opgeslagen en het was duidelijk dal het dier aan zijn bewa kers lrid welen le ontsnappen. IJlings werd dan ook de leeuwentemmer van hol gezelschap gewaarschuwd en deze vond het dier nog steeds op de stoep der woning liggen Gedwee volgde de leeuw daarop zijn meester naar hel circus ,na twee uur lang de bevolking in angst en vreeze te hebben gelaten (Telg.) o DRAADLOOZE TELEFONIE EN HARD- IiOORENDEN. We zijn altijd wat schuw van T over nemen van courantenberichten over de ontdekking van nieuwe geneesmethoden, daar de teleurstelling voor de lijders zoo groot kan zijn als 't middel bij -slot van rekening niet zioo probaat blijkt. Maar we willen toch niet onvermeld laten, zij 't ook met een waarschuwing bol voorbehoud, dat uit Engeland berich ten komen van merkwaardige gevallen waarin sommige personen, die men on geneeslijk dioof waande, lol hun groote vreugde het geluid van een toestel van draadloooze telefonie bleken le hooren Zelfs werd een geval geconstateerd van een 13-jarigen jongen die van zijn ge boorte af als doof werd beschouwd, en die nu een concert per draadlooze te lefonie goed hoorde. Er dient echter bij gevoegd, dat twee andere dioove jongens met wie de proef genomen werd, geen geluid opvingen. mot vruchten DE FIJNE PaASCHPUDDING. BUITENLAND. CARNAVAL AAN DE AZUREN KUST. (Van onzen Parijschen correspondent.) (Nadruk verboden). II (Slot). Monte.Carlo, 18 Febr Sinds ik u, twee wéken geleden, mijn eersten brief over het Carnaval te Nice schreef, is er haast geen dag voorbijge gaan of het was feest en wélk een feest in een van de plaatsen die als een parelsnoer langs de kust van de „grande bleue" liggen, van St. Raphael tol Menton. Fn geen dag ging er "voorbij of <le treinen voerden eenige duizenden nieuwe bezoekers aan. Over den intocht van prins Carnaval en over zijn eersten ommegang schreef ik u reeds. Verleden wéék Dinsdag werd de serie voortgezet met een „conïbat naval fleuri" op de reede le Villefranche, waar juist dezer dageu een klein vloot- eskader voor anker lag. Het was ver rukkelijk weer, en de aanblik dien de schilderachtige baai bood, was werke lijk eenig De marine-officieren en hun dames droegen natuurlijk voor een groot deel er toe bij, om dezen middag geani meerd te maken Zij hadden een groot aantal sloepen, motorbootjes én steam- launches met bloemen bekleed, en met jeugd, overmoed en schoonheid bevolkt, en kwamen hiermede hel gezelsclipp ver sierde vaartuigen der hotelgasten ver- grooten. Er waren heele drijvende houw seis bij van rozen, mimosa en bosch- viooltjes een molen, een zwaan, een kasteel, een Veneliaanschc gondel en ik weet al niet wat Op de azure zee, ingesloten tussehen de hooge groene ber bergen en de machtige Fransche krui sers op den achtergrond, was het schouwspel van een kleurige, intieme bekoorlijkheid En toen de zon achter de bergen verdween en deze hun scha duwen legden over de reede waar de oorlogsschepen hun illuminatie feeds be gonnen te ontsteken en tnel him zoek lichten de blanke huisjes beschenen van den havenkant, terwijl in de verte de zee nog prachtig glansde, zilver en opaal -- toen werd liet een tooneel van een schoone, dichterlijke poëzie. Het verrukkelijk feest duurde voort tot laat in den zoelen nacht. Wij dineer den aan boord van de Alsace" en zel den zag ik zoo'n uitgelezen gezelschap lieflijke jonge meisjes en scboone vrou wen bijeen Vervolgens was er op alle schepen bal Als spoelklossen gingen de motorsloepen voortdurend heen en weer tussehen de groote van licht stralende kruisers. Overal was muziek en dans licht en vroolijkheid, champagne en groot toilet. Zelden heb ik zoo goed de waar. heid begrepen van de stelling, dal het leven is als een droom. Dien nacht op de reede vau Villefranche was het meer droom dan werkelijkheid, een droom waarin alles vreugde en goedheid leek, geestig spel, onwezenlijk -poëtisch decor en elvsaeïsch amusement. En toén wij ten slotte moe waren en naar bed ver langden bracht een comfortabele, vlugge (stoomboot ons, linea Yecta, over zee in een half uur naar 3e haven van Mo naco, waar de taxis niets liever vvensch- ten dan ons enkele minuten gastvrijheid te bieden in hun kussens en ons naar hel hotel te dragen. Twee dagen later, Donderdags, zou de eerste „balaille de fleuris" plaats heb ben op de promonade des Anglais, te Nice Doch hel regende dien dag en deze feestelijkheid werd 24 uur uitgesteld. Iets, waarvan niemand spijt heeft gehad, want den volgenden dag was het weer hel zaligste zomer-weer. en voorgelezen. Het kan wezen, dat deze mijn laatste wilsbeschikking door mijn familie ver keerd wordt begrepen of kwalijk ge nomen. Toch hen ik na rijp beraad tot de overtuiging gekomen, dat ik mijn lieve neven en nichten een minder grooten dienst zou bewijzen met het zonder eeni ge moeite verworven bezit van een groote erfenis, den wanneer ik hun de middelen aan de hand doe om zich zelf een bevredigend bestaan te verschaf fen De ervaring leert, dat groote ka pitalen sJechls bij uitzondering drie ge slachten lang behouden blijven. Steelijs hel bezit, dat men zich zelf verworven heeft kan die duurzame bevrediging en innerlijke harmonie èclienken, welke men met het begrip geluk .pleegt te vereenzelvigen. Deze twintig duizend mark zullen een trapleuning voorstellen, waaraan mijn lieve, jeugdige bloedver wanlen zich stap voor stap en trede voor trede moeten omhoog werken en waaraan zij zich zoonoodig kunnen vast houden. Mocht lijet zevental werkelijk een Zevengesternte van Werkelijk zeven sterren worden." Dan volgde een opsomming van klei nere legaten ten bate van juffr. Klcbel die lange jaren Peter's "huishoudster geweest was en andere onderlioorigen in huis en aan de fabriek verhonden Plotseling werd het voorlezen van den notaris gestuil door een luiden, zenuw- achtigen kreet Virgine Zevengesternte voer eensklaps op uit liaar ineengedoken houding, schreeuwde lijet uit, zakte in een en een Krampachtig jammeren ver vulde zoozeer de kamer, dal men er voorloopig niet aan kon denken voorl te gaan. Calo Braunberg schfeide ook luide. Dat was nu werkelijk slecht van Peter hen allen zoo Icleur te stellen. Zij keek heimelijk naar haar man, wiens kramp achtig vertrokken gelaatstrekken en gele gelaatskleur niets goeds voorspelden. Ach, liet was zeker verschrikkelijk, dal zij nu niels van hel groote vermogen kre gen en Koert misschien uit dienst moest gaan, maar hel ergste van alles was hel vooruitzicht op biltere uitvallen, de ste ken en venijnigheden, die zij van liaar man te wachten had Dal zou 'hfj nooit vergeten, hij zou er nooit overheen ko men De Avenaars stonden bleek en versla gen achter de canapé Onwillekeurig zocht Agnes naar Tom's hand en li,ield die vast Na Wilhelmine en Lena was zij,degenen die "den overledene hel diepst en oprechtst betreurde. Zij had zeer vee) van Peter gehouden en de smart over zijn dood was nu op dit oogenblik veel feller dan de teleurstelling door zijn tes tament veroorzaakt. De reis om de we reld en de eleclrisehe auto, het li(uis op den Ring in Keulen, het Patricier-cos- Dank zij dil uitstel is ook de „balaille des fleurs" zeldzaam goed geslaagd. Voor de bloemisten was het bovendien een buitenkansje Natuurlijk Waren er majar weinig wagens Irisch gebleven die 24 uur lang. De meeslen moesten geheel of gedeeltelijk opnieuw worden gedeco reerd. En wanneer ge bedenkt, dat daar auto's en rijtuigen bij waren waaraan voor 20.000 frs. bloemen zat, en dat cr toch minstens een honderdtal deelnamen aan het défilé, dan kan dit u een Hauw idee geven van de sommen welke alleen reeds zoo'n „balaille des fleurs," bin nenbrengt in een stad als Nice. Want liet zijn natuurlijk allemaal vreemdelingen degenen die zich dil luxueus genoegen Veroorloven. En nu spreek ik nog niet eens van de duizenden en duizenden boeketjes die lot liet leveren van de eigenlijke „balaille" worden verkocht (de. prijs dezer boeketjes, van overheidswege bepaald, bedroeg dit jaar 35 frs. de mand van honderd; dat is werkelijk niet overdreven en ook uit dit kleine détail spreken weer de voorbeeldige or ganisatie en hel verstandig inzicht van de mannen die de Carnavalsfeesten le Nice regelen). De/e feesten zijn voor velen een goudmijn. Zij lokken uit alle hoe ken der wereld een paar honderd dui zend mensehen naar dit door de natuur zoo bevoorrecht land, enwie er eenmaal een winter heeft doorgebracht en er de middelen toe heeft, komt elk jaar terug. Wal beteekenen tegenover dit alles een driehonderd duizend francs aan prijzen, salarissen en administratie kosten'? Alleen reeds de verkoop dei- loges- en tribuneplaatsen dekt de uit- gavlen Is de „balaille des fleurs" het feest van rijkdom en gratie, van smaak en ele gantie, den daaropvolgenden Zondag en Dinsdag (den Vastenavond) viert de vroo- lijke uilgelatenheid hoogtij. Dan is ieder een op slraat gemaskerd en yerkleed, en lus chen de reusachtige praalwagens de grappige groepen en cavalcades wordt een geweldige veldslag geleverd met con fetti niet van papier maar van gips. Tiet /.ijn gipsen erwtjes, ter grootte van een stevigen hagenkorrel. Met honderden kilo's worden deze verkocht, u toege meten in een liuiSmeubef (Bil ik niet nader durf aanduiden, docli dat op zich zelf al is van een boertige grappigheid. Tbor 1 franc heeft men zulk een pot vol. Die wordt dan uitgestort in een wit- katoenen jachttasch, die ieder om lipt ïniotlel draagt nog een pot. en nog een poll En dan gaat het er mapr weer op fos! Met lepels vol wordt hel goedje u in het gezichl geslingerd! Reeds bij den eersten aanval bemerkt ge, dat liet onmogelijk is zonder masker te blijven Ge koopt een masker van stevig gaas - zooiels afs onze schermers opzetten wanneer ze een parlij gaan trekken. en bij voorkeur ook nog een stofjas", ctie „er tegen kan". En dan zijl ge gewapend en gevoelt ge u veilig om u opnieuw in de gips-orgie le wagen. Din sela gsm fddags bereikt de uilgelaten- ffeid haar hoogtepunt. Dan lieert, ge durende enkele uren, zeffs de pplïlfe baar eeuwenoude bevoegdheden verlo ren Dien middag mag de polilie niet lil grijpen zeffs al zoudt ge haar hulp in roepen Het gemaskerde, verkleede voTk is absoluuul meester van <fe straat. Doch zij zijn gewend aan vreemdelingen, de inwoners van Nice, en zij weten dal zfij voor driekwart zoo niet Voor negen tienden leven van hen. Zij' zijn goed- lachsch, onsühjuldig yroolijk en hun sym pathieke grappigheid werkt uitstekend. Dien avoncf brandden de schitterende illuminaties weer, en zelfs de hooge praalwagens waren e'iectriscn vernent. Een grandioos vuuurwerk werd afge stoken, en daarop werd volgens oude traditie de lachende, aanminnige vorst, de half-god '3ïe hel middelpunt van af deze opgewektheid Was geweest, m fi&ogst eigen persoon... verbrand. Ter wijl hel vuur hel reusaclijlgige houten en kartonnen beeld omlekte en verteerde, stierf voor een jaar Lang weer het Carnpi- val, en ging Nice de boete-dagen v!an de tugm iuet edelgesteenten bezet en het najaar in Nizza, adieu dat alles! Zij zet ten beide bedroefde gezichten als mok kende kinderen, maar heel diep ging hun ontstemming niet Zooais altijd pluk ten zij ook nu weer de rozijnen uit het deeg Drie honderd Mark in de maand dat was een mooi ding, en hel was heel aardig, dal Peter hun het geleende ka pitaal cadeau gaf, daar mochten zij wel dankbaar voor zijn. Inlusschen had de overste zich" losge maakt uil zijn verstijving Met een vaart sprong bjj op en sloeg met de- magere knokkels hard op de tafel. „Ik leeken protest aan", riep hij uit, „uit naam der familie Zevengesternsle protesteer ik en verklaar, dal wij afsland doen van dat bagatel Ten minste dat verklaar ik voor mijn vrouw en kinderen! Ja, wij doen afsland van" deze smadelijke, zoogenaamde renten en legaten, waarmee de overleden mijnheer Peter Zevenge sternte ons bespotten wil... Wij bedan ken voor aalmoezen.... Wij zullen, ik zal,, wij zullen..." ,,Ik hoop, dat u bij kalmer nadenken tot een andere opvatting zult komen, mijnbeer de overste', zei notaris Muller kalm „U hebt len eerste noch de vol macht noch hipt recht uit naam' der erf genamen verklaringen af le leggen of schikkingen le maken. U behoort slechte als aangetrouwd lid tot de familie Zeven- Vasten in.... Of er wezenlijk vèel gevast zal worden, is een andere vraag. Het zou mij te ver voeren, ook nog van de andere feesten iets te Vertellen Wij hebben een Spaansch bal gSbjad Tn de Opera, een redoute „coquelicol" In het Casino, en gansch een serie lea's, di ners en soupers dansants! We zijn nog al wal slaap tekort gekomen, deze laatste weken Doch men herstelt zicht gauw in dit verrukkelijk klimaat. En we heb- ben onzen geest gevuld mej kleurige herinneringen, sprookjes-droomen van Schoonheid, bekoring en entrain. We hebben ons gedrenkt in een roes van dolheid en dwaasheid, allen ernst van het leven uit het oog verloren, en gelachen, gelachen, géladbjeh t. LEO FAUST. GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aangegeven de na volgende voorwerpen, welke terug te be komen zijn; a. Op het Politiebureau Een fluit; Ceintuur regenmantel; Re- dioule; Ceintuur met ringen; Huissleutel; Stel riempjes; Ring met sleutels, Kin- derhandscboentjeblauwe Handschoen; Rring niet sleutels; Kamerpantoffel; Por- lemtonnaie met inh.; Sleuteltje; School- étui met inh.; Kinderportemonnaie. 'b. Bij particulieren; Brioche, J. C. van Eenennaam, Seisstr. M 56; Zilver Broche, M. de Wilde, N. Vliss. Weg C 234; Groen Haarlint, F. Ricose, Noordweg R 48; Kinderschoen, A. Koster, Seisweg R 89; Manchetknoop, mevr. Heijse, Molenwater E 51; Porle- moinnaie met inh., A. Oors, N. Ooster- sche slraat N 88; Hondje, Hondsmerk, Nieuwstr. H '17; Bruin Ilandtaschje, Lob- bezio, Koningslr. E 18; Dolkmes, Wed. Boets, Segeersweg V 89; 2 Sleutels, P. A. Flpresse, Sleeperspsingel Q 167; Da- mesporlemonnaie met inli., J. F. v. Oos ten, L. Giststr. F 179, Kinderbontje, C. Flioresse, Vlis,s. weg C 155; Gouden trouw ring, A. L. Lievense, IrisJaan 31, V1 i s- s in gen; grijze wjollen das, A. Doudeijns Spuistr. F 117; kjoralen armband, S. Nij's- sen, Nioordsingel S 198; Verrekijker, J. P. Dierikx, Ivapoenstr. B 32; Porlemoij- naie met inh., Boasson, Loskade P 248, Piorlemonnaie met inh., II. Lente, Oude Kerkslr. B 79; Piorlemonnaie met inh., J. Schuit, Winterstr. Q 112, II|0ndje, •Sche pers, Heerengraclit M 20; Zilveren Da- meshprlogearmbaud, J. Markusse, Seis weg R 212; Kinderschoentje, W. Ploe- gaert, Wilhelminastr. W 50; gouden da meshorloge met doublé armband, M. de Voogd, Londensche Kaai H 55; Zilveren Dameshprlogearmblard, Kloet, Vliss. str. I 164; Sleutel, P. C. Meijler, Seisweg R 164; Gouden Broche, C. Bezuijen, Hen drikstraat ,Wi 59. POSTERIJEN. Lijst van tonbes telbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbe kend zijn, en die terug ontvangen zijn in de 2de helft der maand Februari 1923, Brieven. Binnenland. J. Kal, Utrecht; C. Kappeijne V. d. Capelle, Den Haag; Th. J. Sluijler, Am sterdam; Jac. P. Thijssp, Amsterdam. Brief ka arte n. Binnenland. R. Beelpxv, Amsterdam; A. Wisse, Kam perland, Zeelannaij Charks', B. pi. Zoom Brieven. Buitenland. S. Dauwe, Gent. Npta. Aanbevolen wordt om het adres van den afzender op de stukken te ver melden, ppdal deze bij onbestclbaarheid kunnen worden teruggegeven. Voorts is het gewenscht alle per po-st te verzenden stukken steeds van een volledig adres straatnaam en huisnummer te voor- gesternte en u is geen erfgenaam. Met uitzondering der beide minderjarige kin deren van mevrouw Zevengesternte, .waarover u geen voogd is, zijn alle erf genamen, ook uw kinderen meerderjarig en zij moeten de verklaring of zij de erfenis willen aanvaarden, ja of neeu, piersoonlijk afleggen. Ten tweede kan van benadeelen of bespotting geen spra ke zijn. Misschien komt u tol een ander inzicht, wanneer ik u de laatste passage van het testament voorlees." En met verheffing van stem', die boven Virgine's gejammer en Gato's gesnik uil- klonk, ging hij voort „Wanneer er bin nen de negen maanden na mijn dood nog erfgenamen van mij geboren Worden, blijven de bepalingen van dit testament wat de uitbetaling der 'renten en legaten betreft, toch onveranderd. Mijn zoons en dochters erven dan van liet overblij vende kapitaal drie miilioen mark, terwijl één miilioen voor de familieslichtfing overblijft. Van dil overblijvend miilioen zou dr Schilling drie jaar lang de rente genieten, de stad Oberboden voor hel reeeds genoemde doel drie jaar Na den dood van zusters of schoonzuster, of bij hel tweede huwelijk van deze laat ste, vervalt hel kapitaal, Waarvan zij de rente genoten, aan mijn kinderen of in geval deze niet mochten bestaan,, wordt hel bij hel familiekapitaal gevoegd Tot aan de meerderjarigheid van mijn kin deren geniet niijn vrouw de rente van het hun toebehoorende kapitaal." Nauwkeurige bepalingen onilrenl bet losmaken van vastgezette kapitalen volg den. De aandceien der gevveerfabrieken mochten in de eerste tien jaar niet ver kocht worden. „U ziet", ging de notaris voort, zich lol Braunberg wendende, „dat de lieer Zevengesternte zelfs de, belangén van zijn eigen kinderen, wanneer die mochten geboren worden, doet achter staan bij die der familie. Die kinderen zouden slechts ruim fle helft van de va derlijke nalatenschap als erfgenamen tot onuitputtelijke dankbaarheid stemmen. Bedenk wèï, dat lot in de lengte van lijden door de voorzorg van den over ledene uw nakomelingen den "levensweg effen gemaakt wordt „Den duivel ookDe overste vergal voor een oogenblik zijn hoogge roemde convenanco. 'Zijn stem schreeuw de hel uil, bralt af, verhief zicht, weder sloeg over. „Ik protesteerIk protes teer Het is een weergalooze oelee- diging, dat avonturiersters en erfenis- jagers met den buil aftrekken en dat wij dat ons alsof hij met kleine kinderen le doen had. Schamen moebtt die doode man -zich in zijn graf!" (Wordt vervolgd). Electr. Drukk. G. W. den Boer, M'hurg.

Middelburgsche Courant | 1923 | | pagina 6