deficit van in 't geheel ruim üGya mil liard kou werden gefinancieerd, ronder dot gelijk in andere landen aan de orde ran -den dag was, ook daarom van de biljettenpers behoefde te worden ge bruik gemaakt. Nadat de circulatie der Bank van Frankrijk nog in 1919 met nuttin i> milliard was toegenomen lol 1' S7i4 milliard en vervolgons in 1920 nocr iets verder was gestegen, heeft er sindsdien geen noemenswaardig© stijging meer plaats gehad Einde 1921 tol $6.4 milliard verminderd, had de cir culatie aan bankpapier, volgens den jong- steu weekstaat van 1 Febr. j.l. eeir be drag van amper Tr 37 milliard aan te wijzen. Toch mag men uil het feit, dat in Frankrijk dc prijzen sedert Juni j 1 een niet onbelangrijke stijging' hebben ondergaan, in tegenstelling met hetgeen er ten onzeht, in Engeland en in de Noorsclie landen viel waar te nemen, afleiden, dat hel bedrag der ruilmiddelen in omloop moei zijn toegenomen, zij hel dan ook niet in den vorm van biljetten der circulatiebank, doch in staatsschuld obligation van kleine bedragen, die in Frankrijk veelal voor betalingen worden worden gebruikt. lleefl men, gezien de cijfer-s betref fende den buitenlandschen handel over hel afgeloopen jaar, aan ongunstige ver- schuivingen van de handelsbalans ter verklaring van de jongste depreciatie van hel nationale ruilmiddel niet te deu ken ,zoo kan men echter wel aanne men, dal er toenemende bezorgdheid in! Jbinneu- en buitenland bestaat over den voortdurend ongunstiger wordenden fi- nancieelen toestand. Want nog afgezien van het ontzaglijk tekort, waarvan hier boven werd melding gemaald, dreigt het Roer avontuur in den eersten lijd tot rondere belangrijke verhooging der lasten daarmee tevens tot verdere ontred derlng van de staatsfinanciën te zul len leiden Dank zij de aangeboren spaar zin van het Fransche volk, dat zich z.elfs bij de reeds zoo sterke waardeverminde ring van den- franc, in opmerkelijke te genstelling met wat men èlders heeft zien gebeuren, niet van zijn eeuwenoude beginselen van zuinig zijn en vergaren heeft Laten afbrengen, "kon het door be legging in Staatsfondsen voortdurend aan den staat de middelen verschaffen, om dienst groote tekorten te financieren Doch het gevaar is niet denkbeeldig, dat, gelijk nu reeds de speculatie en de bui- tenlondtche handel, op den duur ook de Fransche spaarder minder vertrou wen begint te krijgen in de toekomst van hel nationale ruilmiddel. In dat ge- geval zal een daling het gevolg kunnen rijn, waarbij de jongste achteruitgang, welke intussehen, dank zij de krachtige steunajnkoopen van Fransche zijde voor •en herstel heeft plaats gemaakt van weinig beleekenis zou lijken. Ook door deze mogelijkheid wordt een gevaar in het licht gesteld, dat zich uit de Roer- expeditie voor Frankrijk zelfs vooordoet a) Later weer gevolgd ddor een da- ling - Red. M Crt KUNST EN WETENSCHAPPEN De Provinciale Bibliotheek Sinds in het gedrukte verslag! der Pro vinciale Bibliotheek geen lijsten der aan winsten meer worden opgenomen, hxioet getracht worden op andere wijze het publiek hiervan op de hoogte te hou den Eenigen tijd geleden is hier gemeld, dat in hel uitleenbureau der bibliotheek lijsten met de titels der nieuw verkregen boeken worden opgehangen. Thans kan worden medegedeeld, dat de Redactie dezer courant zich bereid verklaard jugeft in deze rubriek van tijd tot lijd van de voornaamste aanwinsten der bibliotheek melding te maken Tol de meest belangrijke opgaven, aan gewestelijke bibliotheken te stellen, be hoort zeker het bijeenbrengen van een zoo compleet mogelijke verzameling ge schriften betrekkelijk het gewest en zijn Sedert eenigen tijd kwam zij dikwijls btij den vriend van Pater Gregorius, den ouden professor Umbercit, Wiens tuin grensde aan dien van het klooster De1 oude heer en zij hadden vriendschap voor elkaar opgevat en zij mocht dik wijls bij hem op zijn laboratorium' ko men, waar hij allerlei bacillen kweekte, die ziekten verwekken bij menschen en dieren en waarmee hij proeven deed. Het was verbazend inlerressant waar le ne men, hoe een kleine, voor het mensclhle- lijk oog onzichtbare wereld, een gehei men, zegenrijken strijd voerde tegen1 afles wat onder het bereik der zinnen valt en werkelijk beslaat; boe atomen, die slechts door een duizend maal ver- grootend microscoop de gedaante aan namen van heel kleine komma s en punt jes, in slaat menschen en dieren ten onder te brengen en le dooddn. Dat is waarlijk wel een zaak om eons over na- te denken en waaruit men veel nutligs kan lecren. De professor had haar ver scheidene boeken over bacteriologie ge seven, die zij bezig was uit belangstelling te bestudeeren. Wat echter haar grootste genot was zij moc.Yt den ouden heer ook vaak in het laboratorium helpen en hij had haar menigmaal een prijsje ge geven over haar handiglipid en haar belangstelling in het vak Tot be sluit kwam de schrijfster nog eens terug op hel eigenlijke doel van den brief. „Ik wensch u en uw vrouw alle denkbaar .geluk, lieve oom, ach, als uw tien jaar bewoners. Toen de heer Van Empel na hel aanvaarden van zijn ambt als biblio thecaris een onderzoek instelde naar de in genoemde inrichting aanwezige col- Icctie Zeelandia, bleek het hem, dat deze belangrijke verzameling, waar het de nieuwere literatuur over ons gewest be treft, groote leemten vertoonde Hij gaf aan den archivaris, den heer H. Pieters, opdracht, hierin zooveel mogelijk te voor zien. Gedurende de laatste jaren heeft deze voor de bibliotheek een aantal Zee landia bijeengebracht, dat eenige hon derden bedraagt; boeken, brochures en tijdschriftartikelen, zoowel uit binnen- als buitenland. Zoowel als artikels over de geographic, de geschiedenis, de flora, de fauna, de economische gesletdheid onzer provincie, zijn ook artikels van -biographi- schen aard in den ruimsten zin, in groo- len getale aangekocht.. Genoemd wordt hier slechts een fraaie 'collectie nummers van „Builen", met artikels voornamelijk over Zeeuwsche monumenten. In het bij zonder isv eel werk gemaakt van de literatuur over de Scheide-kweslie en de annexatie van Zeeuwsch-Vlaanderen. Over dit deeld er verzameling zullen een an dere keer nadere bijzonderheden wor den medegedeeld. HANDEL, NIJVERHEID EN YISSCHERIJ. Faillissement. Hel faillissement van A. Pape, vroeger eierhandelaar te Middelburg, cura tor mr. F. B. Evers, is geëindigd door het verbindend worden der eenige uidee- lingslijsl. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Te Lyon werd in eenige gezinnen sinds geruimen tijd de rust verstoord door lasterlijke anonyme brieven. Na vruchtelooze pogingen, om den schrij ver le ontdekken, besloot men posten uit te zetten, om den brenger de brieven werden steeds ongefrankeerd be zorgd te snappen. Dit is ten slotte gelukt een 14-jarig meisje bleek de schrijfster (e zijn De vader van het „lieve kind" werd tot 'n boete veroor deeld. REISERVARINGEN °IN HET BEZETTE GEBIED. Een Hollandsche dame, lid Van een R. K. huisvestingscomité voor buitenland- sche kinderen heeft in de Msb verteld welke ervaringen zij de vorige week op gedaan heeft op een reis voor een lief dadig doel in het door de Franschen bezette gebied. Sinds 1914 is rij tiog nooit zoo onheusch bejegend- Als staaltje het volgende. Toen zij in Duren met een bloedver want op straat over de hulpverleening uit Holland liep te praten, kwam er een Fransch soldaat op haar af, die haar beduidde, dat er te hard gesproken werd. Toen de dame zich "Wilde rechtvaardigen, was hel zwijg! en fantaseerde de mili tair zelfs, (lat men ook gezongen had. En zonder verderen uitleg af te wach ten was het Mee, naar de commanda- tuurl Aan dat bevel werd klem bijgezet door een geladen revolver, dien hij op de dame richtte. Tevergeefs wees zij op het distinctief van hel Roode Kruis. Het mocht niet balen: niet liet familielid moest zij mede. Deze merkte evenwel op, dat de soldaat de verkeerde richting insloeg; waar schijnlijk was hij lot de overtuiging ge komen, wezenlijk mei een lid van het Roode Kruis te doen te hebben In plaals van zijn vergissing ruiterlijk le erkennen, of de arrestanten verder on gemoeid le laten, bracht hij hen voor een wachtpost. Daar was het „bajonet op!" en lusschen gevelde bajonetten zou liet tweetal naar de commandatuur wor den geleid. Toen ze nog geen 25 meier op weg waren, werd den soldaten „halt" gecommandeerden zette onze held liet op een loopenl geleden al zoo verstandig geweest was! Misschien zou dat voor ons allen veel be ier geweest zijn. Met hartelijke genegen heid blijf ik met een kus aan mijn tante en veel groeten aan u beiden, Uw nichtje MARIA BRAUNBERG. Peter had den brief voorgelezen. „Ja, ja, men komt er zoo langzamerhand ach ter Dc menschen lijden eigenlijk allen onder mijn erfenis Ik heb je de geschie denis van Maria al verteld. Misschien zit er meer in dat meisje dan men op- pelvlakkig zou raeenen." „Ik wou die zusiers graag leeren ken nen." .Daar zou je je niet al te zeer mee verrijken mijn schal Twee ledepoppen met miniatuur hersentjes, gevormd door de opvoedingskunst van den vader tot door mechaniek werkende naai- machiijetjes: steek, steek, steeds langs den. draad „Dat is een hard oordeel Peter; na alles wat je mij' van de meisjes verteld heb, te hard." Het zou mij zoo'n plezier doen als jk mij vergiste Maar er zit niet veel 'Zevengeslernte's bloed in haar. Die soort bijt er zich wel doorheen." „Je zou moeten afwachten of Maria en Fientje dat ook nog niet doen." ,-,'t Is mogelijk -Peter schoof de on geopende brieven weg. „Morgen verder, Tk ben moe." Hij deed de oogen dicht en leunde BUITENLAND. CARNAVAL AAN DiF AZUREN KUST. (Van onzen Parijschen Correspondent) (Nadruk verboden). Monte Carlo, 4 Febr. Nice est en folie Donderdagavond hebben we er den intocht van Z. M. Carnaval XLV bijgewoond en vanmid dag zijn eersten feeslelijken ommegang Twee weken Lang is het nu alle dagen en vooral alle avonden feest in de reeds zoo ILaliaansche stad Italiaansch van kleur, Italiaansch van bouworde, Ita luansch van verblindend transparante atmosfeer aan de Middellandsche zee, dansen ue pierrots en de domino's zoo inaar midden op straat zonder muziek, van pure uitgelatenheid, grijnzen de kod- digsle mombakkessen, vlammen in z\var le, roode, blauwe, witte, groene maskers de vurigste karbonkel oogen u Loe in hel overvloedig licht der illuminaties De avenue de la Gare of zooals ze sedert den wapenstilstand herdoopt is: avenue de la Victoire de voornaamste winkelstraat, is overwelfd mei een gril lig weefsel van guirlandes, waarin gele gloeilampjes hangen als citroenen in het loof Doch de sch|0ionste versiering zag ik op de place Masséna, waaromheen licht- niurén zijn gebouwd, beliangen met vroo- lijfce barokke schilderijen van gekleurd licht. Twee clowns zenden elkaar een vurigen hoepel loe, over liet hoofd v.in een derde, die dansend equilibreert. Al les wat vreugde en jolijt was, door alle eeuwen, van Venetië tot Sevilla, is uitge beeld in de vlammende fries; nooit heeft de koningin van Saba rijker, afwisselen der sloel gezien De plsce Masséna en de promenade des Angiitis zijn het middelpunt dei- feesten. Het ruime plein, waarop een vijftal enorme tribunes zijn gebouwd, was Donderdag al vroeg aan het ver keer onltrokken en afgezet. Do orde welk er in deze skid vol vreemdJelingem hcerscht, is inderdaad voorbeeldig. Wij hadden getracht voor de feestdagen on derdak te vinden in eeii hotel of pen sion. Doch het is ons niet mogelijk gebleken Wij hebben minstens vijftig adressen afgeloopen; nergens was meer een kamer vrij. Ten slotte zijn wij ge noodzaakt geweest, in Monte-Carlo te logeeren; ook daar is het hotel thans ge heel vol. Na het slechte seizoen van verleden jaar haalt de Rdviera dit jaar de geleden schade ruimschoots weer in. Fn liet zijn bijna uitsluitend Engelschen, Amerikanen en Nederlanders, die hiel! de bloemetjes builen zetten. Is het dan wondei .dat wij hier maar weinig van de malaise bemerken ,en dat zelfs het ge rucht der ernstige gebeurtenissen aan dc Roer slechts zeer vaag tot ons door dringt? Hel was, in den zoelen avond, een genot om buiten te zitten. Om half negen, toen de schitterende illuminaties alle waren aangestoken, klonken er in de verte doffe kanonschoten. Prins Car naval was zijn intocht begonnen. Aan weerszijden van de avenue en rondom het plein, achter een hfauten staketsel, verdrongen zich de menschen, die geen kaart voor een der tribunes bezaten, en klommen op voor een paar francs ge- huuurde stoelen. Het plein was vrijge houden, met alleen de vij f tribunes, vol publiek gepakt, als schaapskooien. Toen, na een klein kwartier wachten, kwam er door de muziek heen zich naderend tromgeroffel en paukengeklots mengen; onder de fonkelende guirlandes verscheen de kleurige, barokke stoet. Langzaam, met horten en stooten, met veel lawaai van aan- alle kanten opklin kende orkesten, militaire muziek, oem pa's, ronzebonzen, trok men liet plein rond, dwaas, grotesk en toch sprookjes achtig mooi decoratief Het deed me den- Ven aan een ontzaglijk bhllet, door een Reinhard geënsceneerd Bengaaisch vuur achterover mei hel hoofd in den club fauteuil en. haalde benauwd adem. Er kwam een groenachtige kleur op zijn gte- zichl, hij perste de lippen samen alsof hij lievige pijn had. Wilhelmina sprong overeind, deed eenige druppels uil een fleschje in een half glas water en bracht het aan zijn mond. Hij dronk met kleine slokjes. Zulke aanvallen kwamen den laatsten lijd zoo vaak voor dat zij1 er lang zamerhand aan begon te wennen en zij geloofde de verzekering der genees- heeren, dal het niets anders dan voorbij gaande aanvallen van zwakheid waren die geen reden tot zorg gaven. Hij her stelde er altijd spoedig weer van. Ook dit maal. Lachend verwierp hij haar ang stige vragen. „Ik kan er wel honderd jaar mee werden. De dokter beweert dat zul ke. aanvallen gedachtestrepen zijn van het leven, dat eenige seconden den adem inhoudt om daarna met des te krachtiger pol slag» voort le gaan.Tot dat eindelijk de gedachtestreep een eind punt wordt Ik moet toch niet lang wachten orde op mijn zaken te siellen" voegde liij er bij, maar ce beide laatste zinnen werden niet gesproken Den eersten November bracht Virginie haar dochler zelf bij rentmeester Neu mann op Morilzheide. Een al te gunstipten indruk maakte dc landelijke huishouding ;iu juist niet op haar. Zij was blij toen zij den volgenden dag weer vertrekken kon en nam den stillen angst mee dat Inge op vele punten, in velerlei tinten, zXva- re bonte rookwolken uitzendend, die hel schouwspel deden zien als door een vlammend gekleurde mist, kwam den in druk nog verhoogen De fakkels en flambouwen, overvloe dig meegedragen in den stoel, verlicht ten spookachtig, fantastisch, maakten de wijde place tot een Rerabrandtiek schilderij. Verschillende groepeü te paard ope- den den stoel een pikeur in roode rok, een heraut, vaandeldragers, „les diables bleus", goud-blond gelokte schilders, ridders van de „mnse Montmarlre", Hen ri IV niet een eleganl jachtgezelschap, edelweiss.zoekers achter een zilverwil- spvookjesjprinisjesje. Dan, te voet, <lie grappige reuzenfiguren, die de speciali teit van het Carnaval te Nice zijn, drie maal zoo lang als een gewoon menscli, en mei hoofden tienmaal zoo g'root Een groep kinderen die hun gouvernante in 'l ootje nemen, een andere van ab surd wanstaltige kereltjes met brandende kaarsen op de neus. „Concours origi nal de durée" heeL dit Degeen wiens kaars het langst brandt heelt luet gewon nen. De vlammetjes flakkeren in den wind, de kerels duwen en stooten el kander om eikaars kaarsen uit te doo- ven, en moeten daarbij tevens hun eigen kaars beschermen! Maar uit de avenue de la Victoire waggelt een reusachtig gevaarte, de kar van Z M. Carnaval. De hooge bezoeker is uit den hemel komen vallen en vier zijner stevige kornuiten hebben hem op gevangen in een reusachtig bedde laken, waarin hij nu nog te spartelen ligt. Het gebeurde midden op de marlet, juist boven het huisje van den marktmeester, die verbaasd geschrokken den kop uit het venster steekt Ge kunt u de verwar ring voorstellen: de manden der markt venters liggen dooreenbloemen, visch, groenten rollen over den grond; konij nen verdringen zich ang!stig in een kist. Op den voorgrond een vischboertje, dat argeloos een zijner beenen in een mand mei boter zet en hiervoor door de boerin gevoelig wordt afgestraft. Een Wagen van dolle uitgelatenheid en gezonden humor. Daarachterdoch het is mij niet mogelijk een beschrijving van al deze dwaasheid le geven. Andere zeer fraaie wagens volgen, allen frisch en smakelijk van kleur, schuldeloos van voorstelling Een „char du Jazz-bond", waarop een kakofonisch orkest van reusachtige ne gers temidden van gretige, vroolijke dan sers; een „char de Tchou-Tsin-Shou" met heel de charme van het oude Japan. Een van de dankbaarste effecten wordt verkregen, telkens weer, door de teten- stelling der enorme gipsfiguren en de daaromheen bewegende levende men schen, die „doen" als minuuscule dwerg poppetjes naast dit geweldig groote, zóó voortreffelijk geproportionneerd dat dit het normale gelijkt. Op het wijde plein onder de veelkleurige licht-verschijhin- gen in die eindelooze nacht-donkerte waarvan zelfs de hemel niet zichtbaar is, lijkt zoo'n prins Carnaval met zijn vis- schers en zijn beddelaken, lijken die Jazz-band-neg©rs, die met den duimstok gemeten misschien zes meters hoog zijn, niet grooter dan gewone menschen. En als wij dan op het platform van den char, aan hun voelen, werkelijk gewone menschen, geestig gecostumeerd, vroolijk zich zien bewegen en gebaren, zijn dat snoezige dwexyjjes, elegante bibelots, wier gracieus overtuigend levend zijn wij be wonderen in dit kleurige, fantastische sprookje. In dezen carnavalsstoet is de rijkste, geestigste artistieke verbeelding aan het woord. Voor een paar dagen zijn wij Hit de nuchtere banaliteit verhuisd naar het rijk van de capricïeuse ingeving, waar men zich over niets verbazen mag Het is als een droom, ons voorgelooverd dipor ieen goedipen, vriendelijken geest, om ons af te leiden Het is als een prentenboek van dartelen overmoed en gratievolle be koring. in deze omgeving geheel zou verwilderen en een boerinnetje worden. Haar afhan kelijkheid van Peter drukte haar meer dan ooit; zonder het haar te vra^jn, be schikte hij' eenvoudig over haar kinde ern. Maar wat hielp dat allemaal, zij moest zich wel schikken. Inge daarentegen was aangenaam ver rast; hel was alles veel mooier dan zij gedacht had. Er heerschte en atmosfeer van voortdurende opgewekte welbehaft'e- lïjkheid in de omgeving van den welge- danen rentmeester, die steeds lust had te schertsen en gekheid te maken met de jonge meisjes en rijn rustige vrouw. Met zachte energie en moederlijke goed heid had deze de niet altijcP gemakke lijke laak op zich genomen, de jonge meisjes die aan haar zorg waren toever trouwd, lot flinke huisvrouwen op te leiden. Sedert dertig jaar was de heer Neu mann rentmeester geweest op gVoote landgoederen en even zoo vele jaren wijdde rijp vrouw zich aan de opleiding van jonge meisjes' voor de huishouding Bij de groote riddergoederen te verge lijken, waaraan de heer Neumann vroeger zijn zorgen had gewijd, was Mo- ritzheide niet meer dan een groote boerenplaats. Het was wat de natuur be treft prachtig plegen maar uit landbouw kundig oogpunt geheel uitgeput en ver vallen. De laatste eigenaar woonde in Berlijn en beschouwde het familiegoed slechts Twee keer trekt men het plein rond Dan wordt de blijmoedige vorst nqg eeo paar andere straten om gedragen En tenslotletkoml liij weer terug op de place Masséna, waar hij-ondei^het gejuich van liet toegestroomde volk, onder klaterende muziek en sissende bengaalsch-vuurwol- ken, zich terug trekt in zijn loggia Hedenmiddagen vanavond werd de opr locht herhaald, verrijkt intussehen nog mei een. groot aantal wagens Het was Zondag, uren uit den omtrek was men naar de stad gekomen ip volle treinen en trams, waar de maskers en de pier rots de mesfito's en dc harlekijns, de clowns en de folies uit raampjes en deu ren puilden, zoodal, van uit de verte ge zien, de wagens als met bonte bloem takken waren Versierd Helaas was de hemel druilerig. De zon, zoo onmisbaar bij een dergelijk fees!, hield zicli schuil, en zelfs kwam nu en dan een motregen- tje de kleurige vermommingen besproeien en zielig in elkaar kleven Maar men liet zich niet ontmoedigen, vroolijk vier den de groole kinderen feest, dansten rondedansen in de plassen, dat de mod der spatte op hun witte en rose beenen De feesten duren onafgebroken voort lot Vastenavond 13 Februari Dinsdag bloemen-corso op de reede te Villeft-an- che, Donderdag „balnille de fleurs", en des avonds „veglione espaimol" in de. opera, Zondag „corso carnavalesque" en „grande redoute coquelicot" enz. Den laatsten avond wordt prins Carnaval „le vend" verbrand, te midden vtan vuurwerk en «fakkeloptocht Dan komen er eenige dagen rust En dan begint het nog weer eens duimetjes over, ter eere van Half vasten. In dit land van zon en bloemen heeft de ernst van het leven geen vat De trein, die ons Iaat in den avond terug voerde, en waar wij m de gangjen stonden als haringen in egn ton, was vol grappig gecoslumeerden Door de open raampjes vloeide de zoelte naar binnen, door- Wolkl nu en dan metgeur van mimosa of heliotropen In het duister konden wij nog juist den blank schuimenden oever der zee zien," als met gracieus gekarteld kantwerk'omzoomd. Terwijl aan den an deren kant de bergen dood-doeid wa ren met ui zenden gouden lichtjes sprookjesachtig schoon decor, rirandiose illuminatie van alle dagen LEO FAUST BURGERLIJKEN STAND. Vlis&ingfen. Van 1—7 Febr Ondertrouwd J J. Vader, 22 j. en M. E. de Willigen, 23 j C. M. Muller, 26 j. en A. E. Verb ami 24 j.; J. Moerland, 23 j. en B. A van dc Vijver, 22 j.; .T. J Pleune, 23 j en M. dfc Willigen, 20 j.; F. Hofman, 23 j cn D. J de Voogd, 20 j.; L. C- v. FraijenhoTe, 39 j. en C. E. Wisse, 37 j Getrouwd: J. J v. d. Schaaf, 22 j en L. L Denoël, 2G j.; A. P. C. B»t 27 j. en J. Marijis, 30 j. Bevallen.- L. de Rijcke, geb in 't Veld, d H. A. F. Mijcke, geb. de Lif, d.; V. H. M. Janssens, geb. Blondé, d'.; J. de Nooijcr, geb. van Eenennaam. <L: E. H. M. Baronesse van A&becSc. gef*. Patijn z. Overleden J. P. Wijtenburg, man ran P. C. Stroosnijder, 59 j.; B. A. van der Heide, wed van A. Koppejan, 62 j-, D. K. van Olm, zf., 7 \v., J. Marijs, tnan van J Jusperse, 51 j. Zier ik zee. j Van 1—8 Febr Getrouwd- J. J. van der Wielen, j m. 24 j., en W. M. de" Graaf, jd 18 j. Bevallen: J. A. Uijl, geb: Maas, d.,; W P. Pagó, gfeto. v. d. Hamer, di; J' J Coumou, geb. Berwald, z.; G. Schuren, geb. Driese, z H L Rogjgeband, geb. Nolet, z.; L. J. Hoekman, geb. Struijk, d.; D. Rotte, geb Landman, z E. van As, geb Maene, d. Overleden: J I. Ango, wede van A. J Wierka, 83 jaar. als verblijfplaats voor de zomermaanden. Hij had, zooals zoovelea zijner voor ouders, niet kunnen rekenen en na rijtn dood, die slechts kort geleden had plaats gehad, bleek dat het vermogen verteerd was en de weduwe en haar zoon leven moesten van de opbrengst van een klein landgoed, dat Zwaai' belast en uitgeput was. Neumann had de betrekking ran rentmeester aangenomen, ofschoon ze slecht gesalarieerd werd bn niet dank baar beloofde te wezen; hij deed het om gezondheidsredenen daar de dokter hem het verblijf in dennelucht had aan geraden om zijn chronische longaandoe ning. Met Inge tegelijk kwamen nog twee jonge meisjes op Moritzheide aan Klaar tje Duif, een jong meisje, wier zkahte oogen en Lieftalligheid haar naam eer aandeden, en een dochter van een gepen- sionnee'rd kapitein uil Berlijn, Ulla, rou Meinem, 'n zigeunerachtige jonge sclioon heid met zXvart krulhaar en schitterende bruine oogen. Noord en Zuid noemde de rentmeester de jonge meisjes. Inge stond als gematigde luchtstreek tusschen bei den in, in ieder geval dichter bij bet Zuiden dan toq het koele* Correcte Noor den en met mteer tijdelijke onvoorfieu- lijkheden dan beide polen samen £W»rdt- vervolgd

Middelburgsche Courant | 1923 | | pagina 2