TWEEDEBLAD lit fttad m Provincie. B uiteiilan d. VAN WE YAK Zaterdag 21 Oct. 1922, No. 249. KAMEROVERZICHT. Tweede Kamer. Zitting van Vrijdag. De éjpoorweginjterpellatie is afgeloo- pen. in»ar geqlemd is er nog niet. Een Vrijdagmiddag is gewoonlijk een slechte middag om tot het einde toe het vereisch- |e aaDtal leden in de zaal bijeen te hou- meo. Dinsdag a.s. heeft de Kamer twee mo thes om over te stemtaen. De eene is die van deo heer Braambeek, en de tweede is er een van den heer O tu d, gister inge diend, en waarin wordt uitgesproken dal de regeling van het loon van het spoor- wegperspneel niet incidenteel behoort te geschieden, en niet naar de uitkomsten van hel bedrijf, 'maar moet worden be paald maar het algemeen loonpeil van het van hel personeel in den publieken dienst De Minister die de mbtie-Braam- beek ten eenemale had afgewezen, omdat uitstel van vermindering van uitgaven nu niet is toe te laten, achtte dé mjotie Oud geheel overbodig. Het is\ toch niet de bedoeling om deze loonsverlaging on middellijk te doen ingaan1? Zij zal ingaan op 1 Januari 1923, en dan is, over de pensioen korting vioor het rijkspersoneel reeds lang beslist door de Staten-Gene- raal. I I I De heer Oud vroeg bij interruptie, of de Minister in principe het verband tus- ischec. beide soorten personeel aanvaardde Be Minis ter zei in zijn antwoord zich zeer goed te bunnen voorstellen dat bij het spoorwegbedrijf, wanneer dat eens, zeer goed gaat, aan het personeel een zekere premie wordt gegeven, zonder dat dit ten gevollge zou mtoeten hebben dat het personeel van alle andere staats bedrijven ook die premie krijgt. 1 Van het debat zij verder nog] vermeld dat Mej. Van Dorp tegenover het be toog der sociaal-democraten het oordeel stelde dat de loonen wel degelijk nauw verband moeten houden met de resul taten van het bedrijf. Het totaal der loo nen mag nooit meer zijn dan het totaal der inkomsten van het bedrijf, een verklaring die later den heer Troel stra in het debat bracht met een be strijding) van die theorie. Opmerkelijk was het dat de heer Troel stra zfjjn partijgenoot Braambeek in den steek liet ten opzichte van het vragen van een bijdrage voor waterverkeer en aufcodieafsten. Hïj wil dat verkeer vrij latei». Uit Middelburg. De namen van de twee Zuid Beve- landsche poppen (boer en boerin) van den bazaar Kinderzorg, zijn geraden doior mevr. J. B. W. M. HioolenMac Leodt De namen waren Leunis, en Tannetje. or- Uit Vlissingen. De Min. van Waterstaat heeft 'be noemd tot buitengewoon opzichter bij de opruimingswerkzaamheden van het wrak van het stoomschip „Ezardian" bij Vlis- «ingen den heer I. F. Dronkers, te Vlissingen. o Uit Walcheren. Hedenmorgen omstreeks half zes werden de inwoners van Arnem'ui- den gewekt door brandalarm en spoed den allen zich in de richting van (het gemeentehuis, waarboven gloed en nook werden waargenomen. Het bleek, dat de brand woedde in een groote schuur met wagenhuis van den landbouwer J. Schee- .^nde ^bgenover 't gemeentehuis. De andbouwer en zijn huisgenooten waren allen naar de weide om te melken. Spoe- igl. stond de geheele schuur in lichte laaie en was het niet mogelijk twee kalve ren en een geit uit het vuur te redden. Een groote hoeveelheid hooi, stroo, ge- dorschen en ongedorschen graan enz ging verloren. De oorzaak van den brand is onbekend. De spuiten van Arnemuijden, Kleversker- ke en Nieuwland waren ter hulp «eko- men en het mocht door vereenigid op treden gelukken, de beide aangrenzende gebouwen, de woning van Scheele en de wagenroakerswerkplaats van Kousemaker te behouden, al bekwamen beide belang rijke schade. Den geheelen morgen b'eef men aan het werk om de brandende (massa uit elkaar te halen en te bespuiten. (Alles was verzekerd. Door den Commissaris der Koningin is de heer P. A. Maas teKoudekerke benoemd tot zetter voor 's Rijks directe belastingen in de gemeente aldaar ter vervanging van den heer A. Punt, die weg gen s vertrek uit die gemeente ontslag heeft genomen. o Uit Z uid-"B eveUnd. Het Statenlid de heer D. Mulder (A.-R. )te Ovezand, heeft bericht ge zonden. dat hij zich niet meer beschik baar stelt voor 'n nieuwe candidatuur bij de a.s. verkiezingen voor de Prw. Staten van Zeeland. APOTHEKEN. A.s. Zondag en den volgenden nacht zullen de volgende apotheken geo pend zijn Middelburg: M. J. van "Dienbroek. Vlissingen: Wed. A. J. v. Ockeuburg, 'Badhuisstraat. Goes: La Porte. m—asttHMranmiim» i«Kaaw«twaigii^yBMt."wnwiiir— KERKNIEUWS In de Vrijdagavond gehouden verga dering van de afdeeling "Middelburg van den Ned. Protestantenbond werden de aftredende bfestuursleden mevrouw C. Snijders—van der Harst en de heer M. J. Jonk herkozen. De rekening ën verantwoording van den penningmeester werd goedgekeurd met een batig saldo van f 41.26. Evenals vorige jaren zullen tenminste drie lezingen worden gehouden. De Zondagsschool verkeert in bloeien- den toestand. Zij kreeg de beschikking over enkele nieuwe leerkrachten. iW.interlezing Bojgardzftal. Gisterenavond sprak als eerste spre ker in de serie Winterlezingjen in de Bogardzaal dr. J. F. Be erend s, Ned. Herv. predikant te Utrecht, met het on derwerp: „Het Wonder." Na opening met gebed, wees spr. op het oude verhaal van de bruiloft van Pe- leus en Thetis, waar alle goden gevraagd waren, behalve de Godin van de twist, die midden in het feest een appel göoide. Hierdoor ontstond een twist, vandaal' het woord twistappel. En het Wpnder is ook steeds een twistappel. Door dit probleem1 wordt de menschheid in twee deelen verdeeld: Aan den eenen kant zij, die het Wonder aanvaarden en verdedigen. Voor hen zou God niet God zijn zOnder Wonder. Aan den anderen kant zij', die meteeni- ge zelfbewustheid de wonderen voor on mogelijk verklaren. Die strijd is ook in onze dagen, en een strijd die gestreden wordt met hartstocht, omdat men voelt: het gaat hier om' een hojofdzaak. Daarom is het ook een eisch dat vraagstuk {goed onder de oogen te zien. Wat is een wonder? De meeningen zijn verschillend over het woord en het be grip. Men heeft het toegepast op alle verschijnselen, die onverklaarbaar zijn. De „Wonderen der techniek", zegt men. Doch dit is eigenlijk niet de ware betee- kenis. De beste defenitie er voor ïs: een doorbreking van de natuurwet. Won deren zijn dus gebeurtenissen, in de na tuur en in de zichtbare wereld, die In strijd zijn met de natuurwetten, die het oorzakelijk verband verbreken. In de oudheid nam' men de wonderen zonder meer aan. De goden openbaarden zich door wonderen, hielpen door won deren, genazen door wonderen. En niet alleen van de goden, ook van de half goden en van sommige keizers worden wonderen verteld. Het godsdienstig ge loof en het wonder gingen steeds samen; het woord wonder was dan ook eigenlijk die oude volken ten eenenmale onbe kend, want de oude volken kenden geen natuurwetten. Ook in het Oude Testament heeft men verschillende wonderen. Toch is er al een groot verschil tusschen de heiden- sche en de bijbelsche wonderen. Bij de heidensche verhalen waren de wonderen uitingen van willekeur der go den; zij zijn los van elkaar, apart. In de Bijtelsche wonderen zien we meer eenheid, samenhang, leiding; meer almacht en (wijsheid. Evenzoo in het Nieuwe Testament': het wonder der ge boorte, wandelen op de zee, en vooral dat der opstandig. Op hetzelfde standpunt stelde zich de Oud Chr. kerk. Het Teeken des kruises werkte allerlei uit;.ook de Hostiwonderen. Zoo zijn de oudste Christelijke tijd en de middeleeuwen vol' van wonderen. Later eerst is men over die wonderen gaan denken. Een der eersten was Tho mas van Aquino. God heeft een dubbele werkwijze zeide hij': de natuurlijke, regel matige, maar ook een bovennatuurlijke, om 3e natuurlijke op zij ,te zetten en <zoo in te grijpen. De oudste hervormers heb<- ben zich daarbij aangesloten, doch toen reeds werden de wonderen al gere serveerd voor den tijd, waarin de Bijbel ontstaan is. Dit oude geloof aan de wonderen is nog bij de meeste orthodoxe Christenen. "Want een wonder is de oorsprong van de taaeht van God en God is almachtig. Toch zijn er van de o"udste tijden af menschen geweest, die deze opvatting hebben bestreden. Een van de eerste was Au'gustinus, de kerkvader, die uitging van de eenheid in Gods arbeid. Daarom konden volgens hem de wonderen nooit gebeurtenissen züfn tegen de natuur. Want God zelf heeft de natuur der dingen vastgesteld. Hij plaatste tegenover het uiter'ijke won der het innerlijke Wönder; Christus doet thans groote wonderen. Hij verplaatste zoo het wonder van hel terrein der na tuurwetenschappen naar het terrein van den Godsdienst. i Dit was de eerste aanval. Maar de grootste kwam aan het einde der 18e eeuw en in de 19e eeuw. En wel op hel eind der 18e eeuw1 (door de philosophic, door het rationalisme, d. W. z. het verstand is de eeni.ge Im'aat- staf om alles te beoordeelen. Daarom Werden de wonderen 3oor de rationalis ten bestreden. Men zocht achter de ver schijnselen een verklaring. B.v. bij het donder der opstanding: Christus was slechts schijndood, en is in het koude graf weer b'ijfgekomen. In de 19e eeuw' kwam' de felle aanval door de natuurwetenschappen. Door de Wet der casualiteit, van oorzaak en gevolg, Alles igaat mechanisch, langs een ontwik- kelingslijtn. Daarom zijn de wonderen uit gesloten. Die opvatting is gauw overgenomen door de mjodernen,(Opzoomer, Schol ten en vooral Multatulihet eenige wat 'be staat is de natuur), en is ook doorgedron gen bij de zgn. „verlichte" menschen. Na een korte pauze zeide spr., (dat (hij persoonlijk' gelpoft in het Wonder, maar dat hij niet meer de opvatting' heeft der oude dogmatiek. Deze wijziging' ïs te dan ken aan den vooruitgang der wetenschap; waardoor wij een betere kennis van het verleden hebben gëkregen, en vooral eén beteren kijk op den samenhang! in de na tuur. Want wij 'moeten niet meenen, dat (geloof en wetenschap' twee vijanden zijn. Wat de wetenschap als waarheid heeft uitgemaakt, komt nooit tegenover wat ions geloofsleven als waarheid heeft uitge maakt. Want de wetenschap heeft de lucht gezuiverd van veel bijgeloof, daar door heeft het Wpnder het vreemde ge bied verlaten en is teruggekeerd naar eigen gebied, waar het thuis hoort. Men zocht een wonder in allerlei ver schijnselen in de natuur. Men begeerde een teeken. „Als er nu maar een won der gebeurde, dan zou ik gelooven", werd er gezegd- 1 Die opvatting is onhoudbaar. Want op het jjebied der natuur gaal alles natuur lijk, volgens de wetten van oorzaak en gevolg. De natuurwetenschap ként geen wonder, kent hoogstens het nóg niet verklaarbare. Maar er is nog een we reld van onzienlijke dingen des geestes. En op dat gebied: van den geest, daar hoort het wonder thuis. In de natuur is alles aan wetten gebonden. In den geest is echter de grootste vrijheid, en daarin past het Wonder. Alle geestelijk ver schijnselen kunnen wij wonderen noe men. Een genie is een wonder; een (per soonlijkheid is een wonder, het gansclie terrein van het menschelijk leven. En het allereerst zien wij het Wondér, waar de mensch in aanraking komt met God, die de absolute Almacht is. Wan neer ervaren wij een wonder? Wanneer wij in de wereldgebeurtenissen en ver schijnselen zien een openbaring van Gods kracht. Bijv. bij een gebedsverhooring, en toen in den tachtigjarigen oorlog de „Armada" overwonnen werd. Daarachter is Gods arbeid I Alles gjaat volgens natuur wetten, maar die natuurwetten worden weer geleid door God. Dit is de (wonder- beschouwing, onaantastbaar vtoor iedere kritiek. En gelukkig komt men hoe langjer hoe mCer tot dit besef. Het materialisme ïs overwonnen; men 'beseft de wereld wtordt bewogen door een geest. Zoo is took de Bijbel een boek Van won derverhalen, van geestelijke personen, al zijn dan vele wonderen wel later „ver klaarbaar" geworden. Christus leven i s zoo took rijk aan rwon- deren geweest, maar alleen voor hen, die in Hem' geloofden. En alle wonderen zijn ten slotte te herleiden tot Het Gropte Wonder de verschijning! van God in Jezus Christus. Wie door Christus in aanraking ïs ge komen met God, vfoor helm wordt alles een Wonder, omdat apes vtOqr hem wordt een openbaring van God's heerlijkheid. Zoo iemand is ook in staat zelf wonderen te verrichten, want van zoo iemand gaat kracht uit: sterkende, genezende kracht. Gij en ik zijn omgezet van Vijand tot vriend van God. Door zijn genade zijn wij arme zondaren behouden gebleven. Na gebed werd de bijéénkomst geslo ten. KUNST EN WETENSCHAPPEN. De nieuwe uitgaaf van Meijer s Con versations Lexion zal wegens gebrek aan geld. als gevolg van de daling Jvan (de mark niet Worden voortgezet. De drie eerste deelen hebben reeds vele millioenenn gé- kost en ieder verder deel zal op (minstens zestig mSllioen komen. ^-o 'biet Vlaams-c he T"oo- neel Jkvr. de la Setgllière De Vlamingen hadden gisterenavond in den Schouwburg alhier geen geluk kige beurt. Aan de voorstelling van San- deau o nog al-tijd geestig blijspel .ont brak veel dat Wij vroeger gezien hebben bij Royaard's vertolking, en zelfs ook veel van wat we hier indarüijd zagten, toen de K instelub er een voorstelling van gaf. (Wat in de laatste twintig Jaar zich in de Nederlandsche tooneelgezelschap- pen sterk ontwikkeld heeft, is de nauw gezette verzorging van het uiterlijk mei! tevens een strenge regie om alles zoo aan nemelijk mogelijk te maken. En die bei de dingen ontbraken gisteravond. De il lusie van de voorname omgeving op een aristocratisch Fransch kasteel was er niet. Er was zeer weinig zorg aan de toio- neelaankleeding besteed, en in 't doen en laten van de personen misten we het fïjn- aiisjtoeratische. Tocli is bij dit stuk dat juist zoo'n hoofdzaak. Als die sfeer er niet is, ontbreekt ook de tegenstelling! imet de burgerlijke figuren de geheele opzet vaen het Spel. De Seiglières en de Vaubcrt's waren gisteravond geen van al len deftige Fransche adelijken. Ja, als er „spel" gegeven mjoestt wor den, dan toonen deze Vlamingen veel te kunnen. In het tweede bedrijf zat actie. Dat boeide, en ook aan het slot waren er zeer goede mpimen'tenMaar dat was ook al weer vooral te danken aan den uit- tnifunlende uitbeelding die Maurits Hoste gaf van een derburgerlijke rollen, die van den advocaat Destournelles. Fn ook Louise Bonefske als baronet de Vaubert gaf in haar sjchermjutselingi met dien advocaat goed tegenspel, j Maar wat Lieven de Gruyter van den (markies maakte, bleef ver beneden het geen we hier vroeger zagen. En leed bo vendien door' dat hij zijn rol sjecht ken den. We zullen niet alle sipelers afzonder lijk bespreken. We willen ech'ter wel zeggen dat we van deze voorstelling be tere verwachtingen hadden - Het gezelschap Joch kondigde zich nu niet meer aan als het Vlaamsch Volks Volksjtooneel uit Gent, imlaar (als: het Vlaamsëhe tooneel onder leiding1 Van dr. Be Gruyter, bestuurder van den Neder- larodschen Schouwburg te Antwerpen. We hopen dat de volgende voorstellingen, die zij dezen winter zullen geven, op een honger peil staan. Dr. de Gruyter zelf speelde gisteravonjd niet (mee. De zaal was, tamelijk bezet. Hel Concertgebouw orkest in D uitschland. - De Duitsche rijkspresident ontving Vrij dagmiddag de leden van het Orkest van het Concertgebouw te Amsterdam, onder leiding van Willem1 Mengelberg. Aanwe zig waren de voornaamste rijksoverhe den, inzonderheid van de ministeries van buiten! andsche zaken en eeredienst; de Hollandsche gezant te Berlijn, baron Ge vers en zijn echtgenootede Duitsche gezant in Den Haag, baron Lucius,; de Hollandsche consul-generaal, de voor naamste personen der Hollandsche kolo nie, leidende personen der Duitsche in dustriewereld en schrijvers, als Ludwig Fulda, Eritz Kreisler. De Duitsche pers wijdt geestdriftige artikelen aan de aan komst van het orkest van Mengelberg. Het eerste concert in de groote zaal der Philharmonie te Berlijn had Vrijdag avond plaats. De zaal was uitverkocht. Eerst liet Mengelberg het Duitsche en daarna het Nederlandsche volkslied spe len, die staande werden aangehoord. On der de aanwezigen bevonden zich ve le aanzienlijke personen, terwijl de I-Jollandsehe kolonie sjterk was verte genwoordigd. Mengelberg speelde verder de Oberon-ouverture, de 1ste Sympho nic van Beethoven, en het Lied van der Erde van Mahler. Een buitengewone bij val werd door de Hollanders in ge oogst. ONDERWIJL In den schoolraad heeft thans o. B. zitting, voor de Vereen, van Chr. Onder wijzers en Onderwijzeressen-- in Nederland en de O. B. de heer R. van der Welle alhier. Te 's Gravenhage slaagde gister voor het diploma Ned. Bond van Zieken verpleging mej. L. H. de Jongh, vroeger alhier. RECHTZAKEN. Arr.-Rechtbank te Middelburg. Gisteren werd voor de rechtbank te Middelburg o. a. behandeld de zaak tegen de recidivisten J. Du. en J. Dr., beiden uit Rotterdam, beklaagd van diefstal met braak en inklimming in den na-ht ge pleegd ten huize van H. J. v. Peenen te Zuidzande. Bekl. stonden ieder af zonderlijk terecht, daar de eerste ontken de en de tweede bekende,, en laatstge noemde nu als getuige werd gehoord tegen den eersten. Bij het hooren van de getuigen kwam o. a. het licht, dat Dr. in'de gevangenis van een der getuigen had gehoord, dat er in ZeeuwSch Vlaanderen goed te „wer ken" Was, daar er veel rijke toeren woonden. Verder 3at een andere getuige ten huize van een familielid, Tóen hij in een bedstede Tag "te rusten beide be klaagden den diefstal heelt hooren voor bereiden en ook, dat Du. aan een mede gedetineerde een briefje voor Dr. had gegeven, doch de tusschenpersoon gaf het aan 'den directeur Van het huis van bewaring. Nu had Du. zich uitgelaten, dal hij dezen mede-gedetineerde op de rechtszitting wel eens zou afranselen. Voor een buitengewone bewaking was gtezorgd, toch kreeg de bedoelde getuige- het zoo benauwd, dat hij van zijn stokje ging. Nog bleek dat beide beklaagden in den vroegen morgen na den misdaad hebben staan pralen te Breskens aan de boot mét den gemeenteveldwachter. De ze wist toen nog niets van den inbraak af, maar herinnert zich een zilver horloge er was f 1100 en veel goud en zilver j ontvreemd, liit de zak van Dr. te hebben Freco's Zenuwtabletten (tegen Examenvrees .Slapeloosheid, On- rust, Gejaagdheid, per koker 60 cent. Freco's Maagtabletten (tegen div. Maagkwalen, als Maagzutfr, Oprisping, Gebrek aan Eetlust, enz. per koker 60 cent. Frecp's Hoofdpijntabletten per koker 45 cent, binnen 10 min, af doende tegen de hevigste hoofdpijn. Freco's Zenuwhoofdpijnpoeders tegen Zenuwkoorts; Zenuw in de Tanden, per poeder 8 cent, per doos a 25 stuks f 1.70. Honderde ongevraagde dankbetuigingen ontvingen wij reeds. Bovenstaande tabletten zijn verkr. te Middelburg bij P. VAN SLUIJS. Voor en gros detail: N.V. v.h. C. A. SCHULTE Co., Langedelft EI 2, (Ingez. Mod.) zien steken; cut'bleek nu van den inbraak afkomstig. De eisch tegen den eersten beklaagde luidde 3 jaar, tegen zijn medeplichtige 2 jaar gevangenisstraf. Wègens mishandeling werd tegen A. v. O. uit Koewacht, die reeds 20 maal is- veroordeeld, 3 maanden gevorderd en wegens (teleediging een maand en tegen E. v. O. alleen wegéns "mishandeling 14 dagen. Ook wegens mishandeling werd ge- eischl tegen A. V, A. en R. A. ty. (A. te Koewaéht ieder een maand, tegen D. G. te Neuzen f 15 of 15 dagen, tegen I'. v. d. B. Ie Ierseke, en L. v. D. te EAxel ieder f 10 of 10 dagen; wegens keleedi- ging van de politie tggen W. B. en |F. M. te Ierseke ieder f 20 of .20 dagen; Wegens gewone beleediging tegen Th. P. uit Hulst f 15 of 15 dagen en 'tegen, tegen H. P. G. te Kapelle f 10 of (10 dagen. Wegens diefstal van een regenjas luidde de eisch tegen P. J. v. L. te Vlissingen f 25 of 25 dagen, terwijl tegen P. v. W. uit Middelburg, die in appel (was gekomen van een vonnis wegens overtre ding der verordening op de winkelslui ting f 2 of 2 dagen Werd gevorderd. Nog werd wegens landlooperij veroordeeld J. V. tot 3 dagen hechtenis en 3 maanden opzending. i» Jtfitiiiwiiiiiiwwn Wil Ml HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERIJ, De vergunning tot verkoop van oude voorraden ongefconderolleerde si garen is tot 1 Februari 1923 verlengd. LEGER EN VLOOT. Luitenants ter zee 3de klasse jhr F. E. de Kodk, A. J. Bussemaker, N. 'Koo reman en P. A. de Boer, dienende resp. aan boord van Hr. Ms. Pelikaan, Hr. Ms. K II, Hr. Ms. K VII en Hr. Ms, VUT, zijn met ingang van 21 October ter be schikking gesteld. Hr. Ms. pantserschip „Tromp" onder bevel van kapitein ter zee jhr. H. K. JB. Rendorp, is op zijn oefeningsreis naar de Canarische eilanden. Donderdag van Santa Cruz vertrokken. 'JL ni"~"'Tnrmrrriif tttb -fiiirTwwni min— 1H 3HNISTERIEEJLE ERISAS IN ENGELAND. Bonar Lajw is bezig een kabinet te vormen. Maandag' zal hij dit waarschijnlijk den koning reeds ter gjoedkeuring voor leggen Dit Wijst er op, dat de nieu we pre mier blijkbaar niet dadelijk overgaat tot ontbinding van het parlement. Van ver scheidene kanten zou er reeds op zijn aangedrongen niet dadelijk4 tot parle- mentsontbindins over te gaan, daar dit noodzakelijkerwijze vertraging in een spoedige bijeenkomst der vredesconfe rentie over de Levant mee zou brengen. De benoeming tot leider der conser vatieve partij, een politiek gebruik, waar aan Bonar La'w waarde hecht, wordt alge meen als een formaliteit opgevat, en deze schijnt thans verzekerd. Over dat nieuwe kabinet iz'ijn de gissingen natuur lijk legio. Vast schijnt te staan, dat lord 'Curzon en Lord Derby zich verbonden hébben met Bonar Law1 samen te werken. Dat verscheidene leden uit het oude kabinet in het nieuwe zouden overgaan was reeds gisteren te voorzien. Alle belangstelling is thans geconcen treerd op Lloyd George's verkiez.ingsrede», die hij in de komende dagefc in de Provinciën zal houden, o. a. vandaag te Leeds. De meeste bladen, o. h. de Daily News, verheugen zich op het einde, der coalitie, en daarmede van een misiefdingsf- periode, welke, vier jaar lang (dus de jaren na den oorlog), Engeland's naam op het laagste punt eener generatie heeft gebracht. Lloyd George heeft een rede gehouden/ na zijn aftreden in Guild Hall. Toen de Prins van Wales van het gemeentebestuur van de city een adres van gelukwenschen ontving met zijn terugkeer van Incbë. en Japan. De ex-premier viel daarbij een groote ovatie ten deel. Want men vergeet zijn inderdaad vele en groofe diensten niet ,als eerste-minister gedaan. Het is nu de vraag hoe hij zijn land zal blijven dienen. "Want Lloyd George is er den man

Middelburgsche Courant | 1922 | | pagina 5