IMelirpebë Cal FEUILLETON, BIJVOEGSEL BINNENLAND. Zuster Brettan's Liefde. UIT STAD EN PROVINCIE. Dinsdag 19 Sept. 1922, No. 221. VAN DE VAN UIT DE PERS. Een slechtier wordend beroep. In het „Maandbulletin van het Nat. Bureau voor Vrouwenarbeid" leest men: D4 bij den dienst der spoorwegen vrou welijke ambtenaren tegenwoordig zoo veel mogelijk worden geweerd en tot de laagste rangen beperkt blijvendat bij den dienst der posterijien en tele grafie vrouwelijke gegadigden voorloopig van de surnumerairs-benoeming zijn uit gesloten, vrouwelijke leerlingj-teleapafis- ten en leerling-kantoorbedienden slechts tot een beperkt aantal worden aangeno-^ mien, terwijl vele reeds in-opleidlng zijn- den ontslagen worden; dat door heel- en half-automatiseering van het telefoon bedrijf bet aantal telefonisten voortdu rend inkrimpt; 'dat tal van vrouwe lijke schrijvers en klerken aan de Depar tementen -van Algemeen Bestuur ontslag boven het hoofd hangt, zoodat ook in dat beroep de vooruitzichten steeds ongun stiger worden, al deze feiten zijn bij' het publiek nu langzamerhand bekend. Ten opzichte van de kantoor-carrière daarentegen heerscht er bij vele werk zoekenden, heerscht er vooral ook Mj de ouders van opgroeiende dochters nog veel te groot optimisme. Nog steeds stroomt het vrouwelijke leerlingen naar handelsschool en steno- typistencursus. Nu als vroeger wordt door honderden.toeisjes, die spoedig geld bmoeten verdienen, of wel die geen uit gesproken aanleg in andere richting ver- toonen. naar een kantoorbetrekking ge solliciteerd. De meesten barer zoeken tevergeefs Vooreerst toch 'wordt in vele zaken personeel weggestuurd. De vraag naar deze soort van arbeid vermindert dus. En die oudere krachten, waarvan óók een zeker percentage tijdelijk zoo niet voor goed zonder emplooi 'blijft, ver zwaart niet weinig' de concurrentie voor de jongei-en, die ervaring zoowel ais ge tuigschriften missen. Geen enkel teeken wijst op verande ring ten gunste, wèl nog ten ongunste, in den huidigen malaise-toestand. Daarenboven zal het in gebruik ne men van nieuwe rekenmachines, die ver scheiden ook gecompliceerde becijferin gen uitvoeren, de diensten van admini stratief personeel - dit gètdl in het bij - zonder voor bankinstellingen meer en meer overbodig maken. Is dus de kans op plaatsing gering ge worden, de finandeele. vooruitzichten van degenen, die alsnog een aanstelling 'be machtigen, zijn 'belangrijk achteruitge gaan. Geen tweede beroep, dat zóó groole schommelingen in salarieering le aan schouwen geeft. Zagen zelfstandige cor respondenten ën boekhoudsters hare be zoldiging eenige jaren geleden niet zelden stijgen tot f 300Ó, f 3600 en hooger, soms tot f 5000 en f 6000 toe, terwijl wedden van f 2000 tot f 2400 middelmatig' wer den geacht, thans worden weer corres pondentie-betrekkingen aangeboden voor f. 90, f 80, f 75 per maand. Machine- schrijfsters en op dictaat werkende steno typisten worden 2elfs weer voor f 50, Geauiariseeftto vertaling war het Encelseh van LEONARD MERRIGKi. boor E. H. (NadPuk verboden). O 45). f Na die eene gelegenheid, waarin ze hem had vrij gtelaien, had. ze hem geen kans weer gegeven, de vroegere betrekkingjen weer aan te knoopen, al zou, Wijl dit jftsan ook gevvenschl h ebben; en de bestudeer de beleefdheid, waarmee ze tot hem sprak, was een voortdurende herinnering daaraan, dat ze enkel met hein te doen had in zijn kwaliteit van dokter. 'Wat han-zelve betrof, achtte zij de gegeven omstandigheden ook al de minsl-begeef- remwaaardige, daar aan de ellende van een hernieuwden omgang niet te ontko men viel; mlaaar, in geen enkel opzicht, kon ze hem tocli verantwoordelijk stel len voor dien gedwonjjj&n om'gang. Den '.mgenden "dag waien er weer'r nuf- we aanvallen van pijn, maar den Woens dag bedaarden die, ofschoon de tempe ratuur altijd hoog bleef. Mary merkte, dal Kinc&id s bezorgheid grooler werd dan ze geweest was en zoo langzamer hand voelde ze toch ooR wat bewonde ring lirssohen haar bitterheid door In f 40, f 35 gevraagd, bedragen, welke de treurige salarissen in dat vak van vóór den oorlog bedenkelijk dicht naderen.... De kantoor-loopbaan moet voor de naaste en vermoedelijk ook voor de ver der verwijderde toekomst niet alleen niet worden aan, maar ten sterkste worden iafjgëraden. Uit Walcheren. Vrijdagavond zes uur vergaderde de raad van A r n e m u i d en De directeur der P.ZE.M. gaf aan den raad een toe lichting omtrent de electriciteitsvoorr ziemng. Nadat door de raadsleden eenige vragen hieromtrent aan den directeur ge daan waren, welke hij beantwoordde, werd na eenige discussie waarbij inzon derheid de vraag' naar Voren werd ge bracht of een electriciteitsbedrij f in deze gemeente redenen van bestaan zal heb ben, m.a.s. besloten de P.ZJEJMl te ver zoeken een korte berekening' voor de installatie en aanleg' over te leggen ten einde nader definitief te besluiten of men tot electrificatie der gemeente over zal gaan. Verder deelde de voorzitter mede, dat bericht was gekomen van B. en W. uit Middelburg inzake een schrijven op voor stel van den heer van der Bijl aan Mid delburg gedaan omtrent de werken aan den Rijksweg, waarbij gemeld werd, dat Middelburg 75 procent der werkkrachten mag leveren volgens mededeeling van den toenmialigen directeur der arbeidsbeurs, den heer Kruze. Doch daar de minister van Arbeid schrijft dat er geen overeen komst met Middelburg is gesloten, en dooi B. en W,. van Middelburg geen be- vred: ien i antwoord wordt gegeven,, op ac door B en Wi. dezer geniesde (te- stelde vraag, stelt de heer W. E Tb. van dei Bijl, voor, het antwoord van B. en W van Middtelburg ter kennis te brc r.ger, van den Minister, teneintfë Hier omtrent nadere opheldering te krijgen. Aldus besloten. Verder was toegezonden een Jfschnit van een Koninklijk besluit, houdende vrij stelling van de verplichte keuring voor huisslachtingen. Na«r aanleiding van het voorstel van B. en W. van Middelburg omtrent de vast te stellen jaarwedden dei' hulp- keurmeesters, stelt de heer van der Bijl voor in overweging te geven, de jaar wedden vast te stellen, van een minimum! f 1600 tot een maximlumi f 2200. Aldus besloten. De heer Boone bespreekt de wensche- lijkheid, om voor de benoeming laboTa- toriumbediende, iemand aan te stellen met diploma voor hulpkeurmeester, ten einde in de drukke tijden assistentie te kunnen verleenen. Ingekomen was een verzoek wan de Schuttershofbewoners om de mestvaalt te verplaatsen, met het oog op den stank, welke die veroorzaakt. De heer Schuit stelt voor dat B. en W. een andere plaats zullen zoeken voor de mestvaalt. Daar dat voorstel geen steun vindt wordt be sloten het adres voor kennisgeving aan te nemen. Verder deelde de voorzitter mede, dat door Jacobus Koster f 40 was ge boden voor de vuilniskar; hij vroeg na mens B. en W. machtiging tot verkoopen der kar voor die som. Aldus besloten Afwijzend werd beschikt op verzoeken van de Alg. Ned. Ver. „Hel Groene Kruis" en de Zeeuwsche Politiehondendressuur- vereeniging om subsidie. Het personeel van de cursussen ver volgonderwijs aan de O. L. scholen werd voor vast aangesteld. Een verzoek van den heer C. de Jager tol het plaatsen eener motorgebo uwtje op grond der gemeente werd ingewilligd, op jorwaarde, dat, zoo de gemeente den grond noodig heeft voor gemeentedienst, het gebouw op zijn kosten zal worden de atmosfeer van tie ziekenkamer waren zij elkaar nieuw en tot op zekere hoogte was zij liem evenzeer een verrassing! als hij haar. Ze zag hem nu voor T eerst in zijn werk en ze had eerbied 'voor rijn middelen en de wijze, waarop hij' fe aan wendde; met een waardeering1, die nog des te grooter wias door de ervaring, die ze had. x De bezoeker, dien zij niet anders had gekend, dan maar wat pratende en lui- liggeiul in zijn stoel, w]as verdwenen: de man, die haar afsmeekte een tee- derheid, die zij niiet voelde, was nu ge worden een autoriteit, dien zij g'ehoor- riiainde: en het leek wel, of er ook physiek een verandering over tiaar ge komen was. Zijn gelaat was levendiger van (Uitdrukking; uit zijn bewegingen sprak een kracht en een vastberadenheid, die hem als 't waren een andere persoon lijkheid deden zijn. Hij boezemde haar zeffs ontzag in. Ze dacht, dat hij tegen over <Te wereld strenger zoii tijken nfkle uitoefening van zijn beroep en dacht. dat een ieder dat verschil ook erkennen zou. t j Het vertrouwen, dat hij inboezemde, was zóó sterk, dat, toen hij liaar op iDon- dei-dag meedeelde, dat hij een consult wilde hebben, rij hem aanhoorde jnet een soort scfïofi. „Houdt u dat voor raadzaam?" „Ik vrees het ergste, miss. Brettan, Ik mag' geen kans verloren laten gaan." Zij bad een paafr- viooltjes in de hand. Ze was gewoon iederen ochtend wat versche weggehaald. -Vastgesteld werd een verlaging in de schoolgeldsheffing voor vervolgonderwijs, teneinde de deelneming aan dat onder wijs te~ bevorderen. Thans kwam ter tafel een voorstel van B. en W., vermindering; van Los en laadgelden van f 0.15 op f 0.10 per voer. De heer van der Bijl vindt dat het on derhoud der kaai door de inkomsten gpdekt moet worden en wil f 0.15 per voer blijven handhaven. Het voorstel-van der Bijl vindt echter geen steun. Een voorstel van den heer Pouwer om het op f 0.05 per voer te brengen vond ook geen steun. Het voorstel van B. en Wi. wordt met 5 tegen 1 stem (Pouwer) aan genomen. De vermoedelijke mindere op brengst aan havengelden zal pl.m. f 225 heloopen. Hierna wordt de begrooting 1923 vast gesteld in ontvangst en uitgaaf tot een (bedrag van f 65.591.07, met een post aan plaatselijke inkomsten van f 18.000 (Over 1922 beloopt dit bedrag f25.300). Bij den post huurcommissie wordt over wogen of deze voorlojopig; nog dient in stand gehouden te worden, wat met het oog op de nog steeds geregeld inkomende verzoeken om huurverlenging nog nood zakelijk werd geacht. Bij! den post kosten brandweer vroeg de heer Schuit of niet bezuinigd kan worden op de oefening met de spuit, z. i. is oefenen met halve ploegen voldoende. De heer Fransse is van meening dat het niet kan. In stemming jgri>racht wordt het voorstel- Schuit verworpen met 2 tegen 4 stem men. Voor Pouwer en Schuit. Voorts werd aan B. en Wi. machtiging verleend tot het aankoopen van vier kachels voor de openbare schoollokalen. Bij de rondvraag vroeg de heer Fransse aan wien de levering der hoornen voor het beplanten der oude begraafplaats moet worden opgedragen. Na eenigte be sprekingen wordt besloten de levering op te dragën aan de firma de Jong. De heer Schuit vestigt de aandacht van B. en W. op de paaltjes aan !de kaai; hij zeide dal de schippers daar aan- meeren en vindt ze daar wel wat licht voor. De voorzitter zeide dat dié niet zijn om aan te meeren, doch staan daar omdat de wagens niet te kort aan de kaai zouden komen en djat B. en W. hier omtrent zullen nagaan of dit verbeterd kan worden. o U i t Z u i d-B e v e 1 a n d. In de jongste raadszitting van Ka pel 1 e waarvan we reeds Zaterdag eeni ge besluiten méldden) en waai' de heer Zuidwég afwezig waS, deelde de voor zitter o. a. mee, dat de minister van Waterstaat verbetering' van verkeer heeft toegezegd bij wachtpost 38. De heer A. Ganseman verzoekt zijn gte- pachte igrond over te mogen geven aan W/. v. d. Linde. B. en W. hebben hier tegen geen bezwaar. De familie Oele zegt den huur op van het stukje grond, dienende voor ach- belt. De gelueentébegji-ooting 1921 wordt aangenomen, deze sluit met een goed slot van f 25004.54V2; tot nazien der reke ning worden benoemdGanseman, Ber in an en Fraanje. Het voorstel van het B. A. wordt in gewilligd om de jiaarwedde van den nieuw te benoemen secr.-ontvanger te brengen van f 400 op f 300. De opdracht tot schoonhouden van de school te Kapelle wordt gewijzigd en gebracht op f 250 pel' jaar. Het verzoek van de Alg. Ned. Vél'. „Het Groene Kruis" om subsidie wordt alge wezen; eveneens het verzoek van de Zeeuwsche Politiehondendressuur vereeni- ging om subsidie. Teruggaaf van H. O. volgens ari. II der wet van 20 Mei 1922 (SI. bl. no. 361) zal san daarop rechthebbenden volgen Vastgesteld wordt de verordening op den Keuringsdienst van vee en yleesch en die van het financieel beheer; ïn- bloemen in de slaapkamer te zetten, wat het voor de patiënte een vi'oolijker uilzicbl gjaf. Een tijdlang was ze zich nu van niets saiders bewust, dan van den zoeten geur, dien ze voelde opstijgen. „Meent u, dat ze er niet boven op kan komen?" vroeg ze eindelijk, met ver stikte stem, „God geve, dat ik mij vergist" ant- woordde hij. „Wilt u Ellen vragen, of zij het telegram even voor mij bezorgt?" Het was naar een dokter in de hoofd plaats van 'liet g(raafscliap, wien hij gete legrafeerd had; wiens reputatie dan ook op wal hechters gegrondvest was, dan enkel op een aangenomen exentricileil van manieren, of een zetel in de regee ring van tiet land. Mary had al eer den naam gehoord en ze deed nu mjsar haar best zich zelve wijs te mal.cn. dat deze medicus een gunsti ger kijk, mocht hebben op het gevat. De dag, die zoo somber begonnen was, bracht gedurende de volgende uren niet veel stof tot opvroolijking. Tegen den inldo-ag werd de patiënte plotseling on rustig en slechts met vereende krachten van dokter en verpleegster lukte het haar eenigszins tot bedaren le brengen. Ze had een vurig verlangen' om op te staan en smeekte er toch zoo allerdringendst om'. Ze wilde enkel maar een beetje rondtoo- pen dit was haar eenige weusch en het dringende van die bede werd nog aan doenlijker door haar eenmaal opgevatte meening. dat ze het haar weigerden, om- gewilligd de tarieven voor het keuren en de begrooting van den keuringsdienst. Met algemeene stemmen aangenomen het verzoek om ontheffing jrian de ver plichting' voor een distructor. Ingetrokken werd de verordening op de heffing van keurloonen. Aan den rijksveearts, den heer M. v. d. Vliet, werd tegen 1 Oct. a.s. eervol ontslag verleend als keurmeester van uit nood geslacht vee. Bezwaarschriften "tegen den aanslag voor schoolgeld worden in geheime zit ting behandeld. De afd. van het Nut verzoekt de Nuts- bibliotheek te mogen plaatsen in een schoollokaal. Bij afwezigheid van den heer Zuidweg kan dit aldus de voorzitter niet behandeld worden, anders Jpn dit direct. v De heer Rottier heeft geen zin aldus de voorzitter op de vooijgestelde wjjze grond voor 4 woningen te verkoppen. De heer van Wingen wijst op de water- afvoering van den'Nieuwen weg, eischt dringende, spoedige verbetering;. De voorzitter zegt toe maatregelen te zullen treffen. In de Vrijdag gehouden vergadering van den raad der gemeende Hoede- kenskerke waren alle leden tegen woordig. De voorzitter deelde mede dat bij Koninklijk besluit ontheffing was ver- ïeenct van de vóórkeuring voori de huis slachting, alsmede van de aanschaffingl van een distructor een en ander in ver band met de uitvoering van de vleesch- keunngswet. 1 Mei 4 tegen 3 stemmen werd het voor stel van B. en Wi. om voor verbetering van de kerkdreef te Kwodendammë f 600 uit de gemeentekas bij te dragen aange nomen. De minderheid van de vergade ring' wenschte dit bedrag Qp f 80?) te zien bepaald. Afwijzend werd beschikt op een ver zoek van de algemeene vereeniging „Het Groene Kruis" te Utrecht om gen sub sidie uit de gemeentekas te ontvangen. De jaarwedde van den grafdelver D. Lucasse werd met ingang van 1 January 1923 met f 50 verhoogd en mitsdien ge bracht op f 110 's jaars. Zijn instructie werd daarbij gewijzigd, waardoor een beter onderhoud van de algemeene begraafplaats wordt verzekerd. Aan de politiehondendressuurvereenj- ging te Goes werd een gratificatie van f 10 toegekend. Het leggeld voor sui kerbieten tegen den Westelijken haven- dijk werd voor dit jaar bepaald op f 1200. Voorts werd besloten over te gaan tot aanschaffing van 10 ijzeren meerpalen voor de haven. In de Vrijdag gehouden raadszitting te Borssele werd de rekening' van hel burgerlijk armbestuur vastgesteld op een 'bedrag van f 1311.37 in ontvangsten en f 1407.86i/2 in uitgaven. Er is dus een nadeelig saldo van f 96.491/2. Ook de gemeenterèkening, die werd Vastgesteld wijst een nadeelig saldo aan en wel ten bedrage van f 435.901/.,. De ontvangsten zijn f 36698.651/2, de uitgaven f 37134.56. De voorzitter deelde echter mede, dat nog f2000 van het Rijk moet worden ontvangen, n.l. een deel van het bedrag, dat uitgegeven is als voorschot voor de onderwijzersjaarwedden De begrooting van het burgerlijk arm bestuur weid vastgesteld op een bedrag van f 1355.39 in ontvang en uitgaai, de gemeentebegrooting op een bedrag van f 41089.15. De voorzitter wees er op, dat de gemeente het volgend jaar 80 opcenten zal moeten heffen op de Rijks inkomstenbelasting. Thans wórden er 60 geheven. Er is belicht ingekomen, 'dat dispen satie is verleend van keuring bij huis- slachting van varkens. Bij "de rondvraag vroeg de heer C. Rottier of reeds bericht was ingekomen van den inspecteur van het lager onder wijs over de voorziening in de vacature dat ze niet begrepen, hoe sterk haar ver langen was! Met een energie, die haai' toch gauw in den steek liet, trachtte ze het haar omgeving aan het versland te brengen, miaar, dat ze er ten slotte tocli van overtuijgid was, dat ze het moest op- opgeven, 1-ajg ze achterover, met een blik in de oogen, die één weeklacht was van hulpeloosheid. Later trad er ijlen in en in verwarde, onduidelijke zinnen sprak ze van haar zoon en haar gezelschapsdame; zijn aan zoek en haar onverschilligheid. Hij en zij" zaten ieder aan een kant van het bed; maar ze keken elkander niet langer aan. Bij die eerste toespeling op hun beider betrekkingen voelde Mary zich op een maal allerpijnlijkst getroffen; maar door een bovenmatige inspanning wist ze 'haar zenuwachtigheid te beheerschen en van tijd tot tijd stond ze op. om het klamme voorhoofd taf te vegen, of de drogè lippen te 'bevochtigen, mét een vertoon van grioo- te kalmte. Met het afnemen van het dag licht hield de patiënte ook op haar war taal te spreken. De dokter ging naar be neden en behalve de diepe ademhaling werd het weer stil, tot eindelijk bij liet invallen van de schemering die enkele fwoorden weerklonken „Ik voel mé vëel beter"; en dit op een toon van geruststellende kalmte. Zich omkeerend, zag 'Mary dat haar ooren haar niet bedro gen. De betuiging werd herhaald, inet zwhk'ken glimlach. Het gelaat had diezelf de uitdrukking van vriendelijkheid, die ook uit de woorden sprak. Even daama a van onderwijzer, "die 15 November ont staat. De voorzitter deelde mede, dat nog geen overleg (was gepleegc met het schooltoezicht, dioch dat dit thans zal worden gedaan. Nog wees hetzelfde raadslid er op, dal een voor het verkeer gevaarlijke put op het dorpsplein, dicht gemaakt diende te worden. (Voor verder Stad en Provincie zie men het hoofdblad). KAMER VAN KOOPHANDEL VOtOR DE ZEEUWSCIIE EILANDEN. (Vervolg). Rijkscontrole ojp we eg- Brug gen. Bij het voorstel om aan den minister van Landbouw te verzoeken hel toezicht op de weegbruggen van wege liet rijk te regelen, zegt de heel' M a s s e e, dat hij hel daarmede niet eens is er is reeds een controle van de zijde van de suikerfabri- kanten en dat door vakmenschen, een rijkscontrole zal weer veel kosten mede brengen. t De heer Bosman zegt dal ook voor graan geen rijkscontrole noiodiR is. De heer Kielstjra en de heer Lin den brg achtten ook rijkscontrole over bodig, laatstgenoemde kan uit de prac tijk verzekeren de controle voldoende is. De heer Mas see zegt dat de be staande controle ogk in andere deelen Van ons land wordt toegepast als ip Zeeland. Pe heer Bo udeiv'ij n se, die bfl dit voorstel den voorzittershamer hanteert, zegt dat het bij het bureau alleen de bedoeling is geweest aan de wegingen rechtsgeldigheid te geven. De controle van particuliere zijde kan wel .goed zijin, maar geeft geen rechten. Rijkscontrole i« daaróm vrel gewenscht, hij vreest niet dat dit duur zal zijn. De heer Massee gelooft niet dat de rijkscontrole beter zal zijn en men is nu ook tevreden. De heer Stof kopper zegt, dat men toch gaarne verklaringen heeft van een beëedigd ambtenaar. Nu komt het voor dat een vracht op een brug 850 KG.., op een andere 870 weegt. De heer Laei'aotes acht het zeker goed dat er beëedigde meters en wegers, zijn, maar die worden betaald door hen,, die van hun diensten gebruik maken. Maar dat is wat anders dan rijkscontrole» met de noodige ambtenaren en de kosten daarvan. Het bureau trekt zijn voorstel in en zal de kwestie der beëedigde meters'cm wegers nader onder het oog zien De postvjerbijnding met E n g e 1 ja n d. Het voorstel om het adres der Nij- meegsche Kamer inzake de postverbin ding met Engeland, voor kennisgeving aan te nemen, deed den heer. Jeronijn!Jus, opmerken, dat hij meent, dat hier sprake is van een doorgestoken kaart. Men wil booten van de Zeeland, die voor postver voer ingericht zijn. naar den Hoek heb ben en heeft de Kamer te Nijmegen ér voor gespannen, daarom moet z. i. er direct stelling tegen worden genomen, dat booten van Vlissingen naar Hoek van Tl oils nd worden overgebracht. De heer Boudewijinse zegt dat men liet er allen over eens is. dat men liever zou zien ,dat Vlissingen zijn nachtdienst weer terugkreeg en nog liever zijn dag en nachtdienst van voor den oorlog, Mftar thans heeft men het adres der Nijméeg- sehe Kamer te beoordeelen en dat han delt over de postverbinding en dient eerst goed te worden onderzocht. De heer Laernoes meent, dat men goed doet niet veel in deze zaak te roeren, ,al zou er wellicht ook iets te zeg gen zijn voor het „Fnappez, frappez toe jours". De voorzit(tei' zegt, dat het nog in het begin van de nieuwe regeling is, M«W—ilil I vielen de oogen toe, als in een zatii- ten sluimer. Kindaid was niet boven, toen dit plaats had hij liep op en neer, met de armén over de borst gekruistf Toen Mary binnengeijld kwam. keerde Wij zich ineens om, imtet opgeheven blaat. „Ze gevoelt zich veel beter!" riep zij". „Ze is in slaap gevallen". Hij stond stil, midden in hel vertrék, en sprak niet. „Zij voelt zich... O...!" Mét verstikten kroet, schrikte ze terug, hem' aanstarende in het halfduister, „ik heb nooit ge zien.... O, is 'het dat?" „Stil!", zei hij haast duisterend. En hij begreep, dat wat zij hem daar meedeelde, een vourteeken wias van den dooo. Beiden begrepen ze, dat het nu slechts een kwestie was van tijd. De komst van den dokter diende dan ook om het troostelooze te bevestigen. Hij ver klaarde het geval hopeloos, en, terwijl bijl met onwil het honorarium aannam, oim de kosten van dien dag te dekken, nam Mj afscheid van Kincaid Met een uitdruk king van medegevoel, waarin hij niet on gepast een toespelling maakte op 'Iiiöi ambt. „Ik wo,u, dfrt het onder gelukkiger om standigheden had mogen zijn, dat wij el kaar ontmoeten" zei hij. „Wat nog bet meest je leed zal kunnen verzachten, moei de gedachte zijn, dat je alles zelf hebt kunnen doen." (Wordt vervolgd

Middelburgsche Courant | 1922 | | pagina 5