FEUILLETON. IEUWE ZOUTEYISCB B11 VOEGSEL BINNENLAND. Zuster Brettan's Liefde. LEIJMSE Woensdag 13 Sept. 1922, No. 216, ZONDER GRAAT. GRAVENSTRAAT HOEK MARKT. VAN DE VAN over de overwinning van de Turken "van Angora, waarvan het resultaat dan toch was de algeheele ontruiming van Klein Azië door de Grieken, het eenige Euro- peesche volk dat daar een leger vanbe- teekenis had. Want die Mohammedanen zien in de ze overwinning een herleving van den Islam tegenover de gehate Christen over- heerscheTs I En nu kan men diep verontwaardigjcl in het algemeen met de ontworpen nieu we watervoorzieningen niet naar wenseh gaat. Nadat eenige jaren achtereen plan nen voor centrale waterleidingen ten plattelande zijn voorbereid en de auto riteiten voor de uitvoering daarvan wa ren gewonnen, heeft de regeering in ver hand met de bezuiniging moeten afzien van hel 'beschikbaar stellen van de noo- dige gelden, Welke Wij de wet van 19 Sep tember 1919, Staatsblad 582, daarvoor schimpen op de Turken vanwege hun j wlaren bestemd, tot een bedrag van 30 moorden op Ahmeensche en Grieksche j millioen. Spr. hoopt dat in het belang HET SUCCES VAN DEN ISLAM. We zijn hel een beetje afgewend om ons druk te maken over groote gebeur tenissen. We hebben er de laatste jaren te veel gtehad. Maar toen, in de rust ha de zooveelste mislukte conferentie, in eens vuurwerk-geknetter uit KleinrAzië klonk, en, vóór men het goed realiseer-, de, een Turkseh overwinningszonnetje in Smyrna stralend stond te draaien, toen zijn 't vooral de berichten over (de (blijde ontroering! onder de Mohammedaansche volken geweest, die duidelijk maakten dat daar nog iets méér giébeurd was (dan ffe beslechting van een ruzie tusschen twee buren, door den sensationeel-raken opb stopper d ien de een aan den ander (wist ie geven. s Laten we niet vergeten, dat 't £n de jaren vóór den oorlog reeds gistte jin (/de Mohammtedaansche wereld: in Egypte, in Britsch-Indië, maar ook in Turkije, waar een krachtige Jonjg-Turksche partij met veel energie trachtte om stevigheid te brengen in het vermolmde staatsge bouw Herhaaldelijk is toen gewezen op de bedenkelijke gevolgen, die deze gisting kon hebben voor hel Europeesch gezag' in Azië en Z.-Afrika, ook zelfs in on ze koloniën. Toen is de oorlog gekomen; en de jn- eenzakking daardoor van het Turksehe gezag, met de vernedering van een Euro- peesehe bezetting in het zooveel eeuwen Turkseh gehouden Constantinopel, heeft diepen indruk gemaaakt op de Moham medanen, die nog altijd in den sultan van Turkije het geestelijk hoofd der Mo hammedanen zien. Maar verslagen en ontmoedigd waren ze niet, getuige de Christenen (hoewel ons dat meer een algemeene landsgewoonte lijkt dan een eenzijdige neiging alleen van de Tur ken); en nu kan men minachtend (de schouders ophalen over de beteekenis van de Turksehe overwinning!, omdat die nog lieelemaal niet logisch leidt tot (ie ontruiming ook van Constantinopel, waar we nog niet aan toe zijn; maar men feal verstandig doen met goed te letten op de gevolgen die kunnen voortvloeien uit die herleefde stemming: van de Moham medanen, overal in Azië en N. Afrika. In Engeland begrijpt de regeering dat drommels goed. Het is niet zonder [re den dat Lloyd George in zijn ■Vacantie- oord voortdurend in telefonische verbin ding staat met zijn departement in Dow- ningstreet en met de departementen van porlog en Marine. Hij moet voor (rijn prestige trachten iets te stellen tegen over het overwinningfsge juich van de Tur ken. En wij zelf hebben te denken nan iden indruk dien de berichten van de Turk sehe overwinningen maken in Nederl. Indië, waar de herinnering aan den Sa rikat Islam voldoende is om weer in gedachte te brengen, dat ook daar ide herleving van den geest der Mohamme danen kan leiden tot een gisting1, (die de grooté zorg van de regeering eischt. Voorspellen is altijd gevaarlijk, als je hel niet zeker weet. Maar het zal ons niet verwonderen wanneer deze overwin ning van de Turken over eenigen tfijldlhet beginpunt blijkt te zijn van een krachtige actie van den Islam tegen de Europee- sche Christenen, ook ver buiten Klein- Azië. r der volksgezondheid de noodige gelden voor watervoorziening alsnog gevonden zullen worden, waartoe door de water leiding-technici propaganda behoort te worden gemaakt, vooral door middel van de pers. Verschillende plannen voor groote glroepsw'aterleidingen zijn bij gebrek aan geld en belangstelling afgebrokkeld, als die voor Groningen, Friesland en Ooste lijk Gelderland. Wellicht zullen evenals in Friesland de gemeenten zonder mede werking der regiering tot den aanleg van kleinere waterleidingen kunnen overgaan. Groepswatervoorzieningen zijn in aanbouw op Tholen en in Wesfr- Noordbrabant. DE HUURWETTEN. Ntaar de N. R. Crg verneemt ligt het in voornemen der regeering, binnenkort bij de Staten-Generaal een wetsontwerp in te dienen, waardoor de geleidelijke op heffing v,an de Huurwetten mogelijk zal worden KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR DE ZEEUWSCHE EILANDEN TE MIDDELBURG. (Vervólg). Telefoongidsen. Door de Kamer te Tilburg wórdt ver zocht (adhaesie te betuigen aan een adres aan den directeur-generaal der Posterijen en Telegrafie, waarin ver zocht wordt de telefoongids duidelijker te m'aken door meèr regel in de wijze Waarop de abonné's worden gerangschikt, o.a. 'door het (bijv. plaatsen van de Ne- derl. Heidemaatschappij op de H. en niet j op de N. en door het verlagen van de ta- rieven voor dubbele vermelding of deze NIEUWE KAMERLEDIEN. Nu vijf van de nieuw benoemde mi-1voor overheidsinstellingen als bijv. de i rasters tevens lid van de Tweede Kamer gemeentediensten gratis. te stellen, slechts met moeite onderdrukte verzet-jzijn, n.l. de heeren Ruys de Beeren-1 comtaissie voor V. 1. en 1., be- >eweging in Egypte, de bovcotbeweginjg brouck, De Geer, De Visjser, Heems- s staande uit de heeren Boudewijnse, Je* kerk en Vian Dijk, is het te verwachten ronimus en Klok, meent, dat alpha'beti- in Britsch-Indië, maar vooral het zeer merkwaardige feit, dat de éénigen die zich met de wapens tegen de vredesbe- palingen van de geallieerden verzetten, waren de Turken uit hel binnenland achter de Klein-Aziatiscbe kust tegen over hel door de Geallieerden bezette Constantinopel. De Geallieerden hebben daar niets le gen kunnen doen. Ze hebben het (aan ide Grieken overgelaten dat zaakje in Klein Azië op te knappen, die toen jaren lang zooveel overwinninjgsberichten zonden, dat niemand ze meer las, totdat .ze nu heel erge nederiaagbericliten moesten mel den i dal zij voor bun Kamerlidmaatschap zul- t sc^e rangschikking niet steeds zoo een- len bedanken. voudig is. Zij wordt geheel en tal We- Hun opvolgers zullen dan zijn: heerscht door (persoonlijke opvatting'. Zoo voor jhr, Ruys, de Beerenbi'ouck, de heer P. J. Rutten (R. K.); voor oir. Th. Heemskerk, de heer Ch-r. van den Heuvel (A. R.), landbouwer te Haarlemmermeer voor den heer Van Dijk, de heer Th Heukels (A. R.), oud-onderwijzer, lid van den Rofcterdam'sjchen gemeenteraad voor jhr. De Geer, jhr. dr. J. W„ Rut- gors van Rozenburg (C. H.'j, burgemees ter van Baarn; voor dr. J. Th. de Visper, dr. H. J Over die Grieken zal niemand zich En Lovink (C.-H.), oud-directeur-generaaI van Europa druk maken. Ze zijn niel ge-[het departement van Landbouw, liefd De waarschuwing van reizigers in Ivlein-Azië, dal. wanneer je aan een Griek een hand hebt gegeven, je gfaed moet nazien of je wel al je vingers hebt teruggekregen, zoo'n gezegde mo ge een onbillijke overdrijving zijn, het jjs toch teekenend voor de reputatie. Maar bovendien komen er zulke groote be langen de aandacht vragen, dat de Ge allieerden die Grieken wel in hun eigen zorgen zullen laten gaar kóken, om' naar hnn eigen belangen te zien. En dat gekit in de eerste plaats voor Engeland. Maar ook tvoor allen die in een of ander opzicht met Moha-mtaeda- nen hebben te maken, die nu juichen Geautoriseerde vertaling naar het Engelsch van LEONARD MERRICK, doer E. H. (Nadruk verboden). 41). „Maar een volgende zal ik niel heb ben", antwoordde zij, ik houd niet van verapdeTin^en. Nieuwe dingen vind ik afschuwelijk. Eén nieuwe gezelschapsda me zou erger zijn dan nieuwe schoenen. En u kimL |siaan, wanneer 't u zelf *t beste uitkomt, nu u er tocli eenmaal toe besloten is. Blijft u niet om mij.' tjijd te laten nieuwe schikkingen te maken, want die ben ik niet van plan. flujsl als u hel beste valt. «Van de week dan?" „Goed, van de week dus". Zc zeiden niets meer en het onderwerp bleef rusten, tot) den volgenden mid dag, loen mrs. Kincaid het opeens weer aanroerde „iWial gaat u doen, miss Brettan Heeft u 'iets (anders op het oog?" „Neen luidde het haperend antwoord „nog niet." Het weglaten van de beweegreden m'aakte het voor béiden nu moeilijk spre ken. „O, ik twijfel er niet aan, o9 het kal VEREENIGING VOOR WATERLEIDING- RBUANGEN IN NEDERLAND. Gisteren werd te Heerlen de jaarlij-k- sche alge m'e ene vergadering geopend van bovengenoemde vereeniging door den voorzitter, ir. Jian van Poelgeest, di recteur der Waterl. Mij. Zuid-Beveland, die volgens de N. R. Grt. o. a. het vol- mogelijk te stellen, gende opmerkteRijkscontvole op als de een het goed vindt, vindt een an der het 'verkeerd. In het adres van de Ka mer te Tilburg staat nu aangegeven, hoe zij het wenschelijk acht, doch; het is de vraag of deze w'ijze alle abonné's in den lande zou bevredigen. De com'rrsferie steljt daaróm voor aanstiet adres geen adhaesie te betuigen Een andere vraag' is het echter, of het niet wenschelijk zoude zijn de meer voudige vermelding der abonné's te be vorderen. Voor iedere extra-vermelding wordt thans f 1.50 berekend. Dit komt de commissie vrij hoog 'voor. 'Zij meenl dat hiervoor niet meer dan de kostende prijs in rekening zou moeten worden gebracht en deze zal zeker veel lager züjn dan f 1.50. De commissie stelt daarom voor tol den directeur-generaal het verzoek ie richten wel maatregelen te willen treffen dat de meervoudige vermelding der abonné's in de telefoongidsên zooveel mogelijk worde bevorderd en de prijs hiervoor zoo laag Verscheiden wiatervoorzieningswerken zijn in Üen taatsten tij'd uitgebreid, waar voor eenige millioenen beschikbaar zijn gesteld. Toch móent spreker, dat het wel goed gaan, haastte zich Marv er 'bij te voegen. Hoe jamlmer toch; hoe innig' jammer!" „O. u (moet zich over mij' niet ongerust maken!'' riep ze. „Dat is het niet waard. Ik ben liet niet waard! U weet. zoo véél vrouwen moeten in haar eigen on derhoud voorzien en dat krijgen ze ook gedaan. Dit is er enkel nog' eentje meer." „Jawel, maar velen lukt het ook niet. Vertel me eens even, mloet u gaan'.' Weet u zeker, dat u zich die noodzakelijkheid niet te overdreven voorstelt? Ik vraag u niel naar uW redenen. Ik bemoei mij nooit met de particuliere zaken van an deren. Maar is u.er wel zeker van, dal u niet iets in een valseh licht be schouwtwaardoor u dus tot uitersten overfglaat?" „O", antwoordde Mary, zich nu opeens tot groote oprechtheid gestemd voelende „Denkt u, dat ik niet opzie tegen een verandering? Denkt u, dat het m'ij aan trekt9 Ik ben geen jong meisje meer. Ik 'ben niet romlantisch: maai" ik kan hier niet blijven!" De oude dame zuchtte. „Waarom kan je niets voelen voor zoon goeden jongen als mijn zoon9" dacht zij. „Dan zbu er niets van die el lende zïjli voor ons één van allen." „Ik hoop, dat u gelukkig zult zijn," sprak ze vriendelijk. „Wat ik ook voor u doen kan om' u te hlpen, dat zal ik doen." „Dank u", zei Mary. „Ik bedoel, dat u zich niet hoeft te geneeren, om naar mij' te verwijken, dat W e e gb r u g g en. In de vergadering van 6 Mei vestigde de heer Stofkoper er de aandacht op, dat het Wenschelijk zoude zijn. dat het is uw eenige weg. Zoiider referentiën „Ja, ik weet 'maar al te goed, hoe on misbaar die zijnmaar „U is hier twee jaar geweest. En ik kan u wel zeggen, dat ik graag gezien had dat dit uw1 huis gebleven was." „Dank u," zei Mary Weer; maar ze was er in 't geheel niet zeker van. of ze, in gemöede wel gebruik mocht maken van de aanbeveling, die toch altijd zou gegeven Worden, in onbekendheid met de waarheid. Dit was juist hetgeen zij met zichzelf overlegd hald. De dokter kon er wel tegen zijn, diat die inlichtingen van liaalr verstrekt werden en ze bedankte er voor, otó van de moeder een getuige nis te krijgen, die de zoon wist. dat ze niet verdiendeof hij er flu ook voor uitkwam', dat ze die onwaardig was, of niel. Van haar kant wilde zij' volkomen afstand doen van alles. En toch zon der die hulpbron Zij huiverde! Hoe gauw zouden de enkele ponden, die zij (bezat, verdwenen zijh en dan zou het weer een herhaling worden van de pas doorgemaakte ervaring; met alle verschrikking van die. In haar verbeelding had ze de voeten lal doorgeloopen, rondgezwalkt te midden (van de drukte en het gewoel van de Londensche straten. „Mrs Kincaid!" riep zij- Een hartsr tochtelijk verlangen m'aakte zich op een- miaal imteester van haar, om voor alles uit te komen. Was ze zeventien gewteest, dan zöu ze aan de voeten van de oude dame zijn neergeknieldWant het is niet zoozeer het vuur van onze stemtaingen, instituut van beéedigde wegers en meiers werd uitgebreid. Deze zaak werd in han den van het bureau igfesteld ter nadere bestudeering. Het bureau meende dat be halve de vraag' van beëedigde wegers, het aanbeveling' zoude verdienen, dat de weegbruggen aan een behoorlijk toezicht werden onderworpen. Het wendde zich daartoe tot de verschillende gemeente besturen in het gebied der Kamer, met verzoek wel maatregelen te willen tref fen, dat de weegbruggen aan een ge regeld toezicht werden onderworpen. Uit verschillende antwoorden is wel ge bleken, dat het tot bezwaren aanleiding zoude ghven, wanneer ieder gemeente bestuur dit zelfstandig regelt. Het ge meentebestuur van Middelburg deelde echter mede, dat in de ons omringende landen deze materie van rijkswege is geregeld. Zeker zou het gewenscht zijn dat een dergelijke regeling ook 'bij ons bestond. Het bureau stelt daarom voor tol den (Minister van L., N. en H. een ver zoek in dezen geest te richten. Aan de landere kamers kan dan worden ver zocht aan dit verzoek adhaesie te be tuigen. De postverbinding met Engeland. Door de Kamer te Nijmegen is een adres afln den Minister van Waterstaat gezonden, waarin igewezen wordt op de verslechtering van de postverbinding met Engeland voor verschillende handelscen tra uit het binnenland, tengevolge van het sedert 1 Juni verdeelen der post over de Zeeland en de Harwichlijn, en wiaarbij den minister in overweging' ge geven wordt het daarheen te leiden, dat, in afwachting van de oprichting 'van een zeepioslkantoor op de 'bóóten der Har wichlijn, onmiddellijk maatregelen geno men worden, om deze vertraging' te doen ophouden, hetzij door tijdelijke indienst- stelling van booten der maatschappij „Zeeland" op de route der "Harwichlijn, hetzij door de postverbinding tusschen Nederland en Engeland als vóór 1 Juni te doen plaats hebben. De Kamer te Nijmegen verzocht aan die te Middelburg adhaesie te betuigen aan dit adres. De comtaissie voor P. T. en T. merkt nifar aanleiding van dit adres op, dat het haar voorkomt, dat de tegenwoordige re geling van het postvervoer met Engeland voor Middelburg' en dat zal dan ook Wel voor de Zeeuwsche eilanden zoo zijn - gedeeltelijk een verbetering, gedeel telijk een verslechtering heeft gébracht. Thans worden brieven uit verder gelegen plaatsen dan Londen te Middelburg ge regeld 's ;avonds na den dag van afzen ding' ontvangen, vóór 1 Juni was dit in den regel 's morgens van den tweeden d£|g' na afzending 't geval. Het is de com missie echter niet bekend op welk uur de brieven aldaar worden igepost. Vap uit Londen daarentegen komen de brie ven thans later. Vóór 1 Juni in den regól 's morgens vroeg na den dag van afzending, thans eerst 's avonds of via Rotterdam 's middags circa 3 uur. Voor de (post naar Londen geeft het late verdrekiiur der dagbóot een voordeel. Een brief le Middelburg voor 's mid dags 1 uur gepost, wordt te Londen den volgenden mórgen tamelijk vroeg (circa 9 uur1 ontvangen, terwijl men hem1 vroe ger ongeveer 3 uur later ontving, doch dan ook wanneer hij eerst 's avonds was gepost. De comtaissie meent dat oprich ting van een zeepostkantoor óp de Har wichlijn geen'bespoediging zal geven voor de Zeeuwsche eilanden ,want ook dan zouden de (brieven niet tijdig hier kunnen zijn om b.v. voor Middelburg in de 'be stelling van '10 uur te worden opgienomen. Tijdelijke indienststellinig van booten der „Zeeland" op de route der Harwichlijn kal derhalve voor het district der kamer geen verbetering medebrengen. De comt- m'issie acht dan ook geen termen aanwe zig het verzoek der Nïjtateegsche kamfer om tijdelijke indienststelling van booten der Mij. Zeeland op de route der Har- (Ingez. Med.) fïfjïfjc een zakje A. J. P.'s Greiiadin*- Ml u l3o saus ja ieder pakje A. J. P.'s Amandeltjespudding. Tijdelijke Reclame, (Ingez. Med wichlijn te steunen. Tegen haar verzoek, de postverbinding tusschen beide landen als vóór den eer sten Juni te doen plaats: hebben, bestaat bij de commissie geen bedenking. Wel is wlaar, heeft zij er op gewezen, dat de tegenwoordige regeling gedeeltelijk een verbetering en gedeeltelijk één vér- slechtiering heeft gebracht, doch geensr zins heeft zij hiermede te kennen willen geven dat voor de Zeeuwsche eilanden de voordeelen der tegenwoordige regeling Igrooler zouden zijn dan de nadeelea, zoodat, indien de regeling van vóór 1 Juni voor andere deelen van ons land wel gunstiger wias, zij aaifc een verzoek om herstel van die vroegere regeling steun niet zou behoeven te worden ont houden. Waar evenwel dit verzoek door de Nij'meegsche Kamer slechts facultatief wordt gedaan, vermeent de comtais,sie op grond van hare opmerkingen omtrent bet eerste deel van het verzoek te moeten iadviseeren aan de Kamer het adres voor kennisgeving aan te nemen. Aan dit advies moet de comtaissie even wel toevoegen, dat door een lid der com missie de wenschelijkheid werd beto-ogid van een zelfstandig adres aan den minis ter, inhoudende een verzoek, het weder daarheen te leiden dat de nachtdienst op Vlissingen ko'me, omdat de postdienst vertraging ondervindt. Hoewel omtrent de wenschelijkheid, dat de dagdienst via Wissingen weer een nachtdienst worde, in de commissie geen verschil van ge voelen 'bleek te bestaan, kunnen niet alle leden 'bij voorbaat de mbtiveering, dat de postdienst vertraging ondervindt, on derschrijven. Alhoewel het vorenbedoelde f lid zou willen, dat nog inlichtingen dien- iaangiaande werden ingewonnen, gaf een ander lid als z'ijn meening te kennen, dat indien de mbti veering' niet zomZijti ge grond op een zeer uitgebreid onderzoek een dergelijk zelfstandig adres, de ztaak waar het om gaat, meer zou schaden dan ten goede komen. Eenstemtaigiheid ten opzichte van den door het vorenbedoelde lid naar voren gebrachte wenstóh bestaat in de comtaissie niet. Met het eersjte deel van het advies, kan het bureau zich geheel vereenigón en stelt dan ook voor het adres der NijJmeeg1- sche Kamer voor kennisgeving aan te nemen. Wat betreft het tweede deel va» j hel advies, zegt het 'bureau geheet de meeninig van de comtaissie te deelen, dal het gewenscht koude zijp dat de dagjdienst via Vlissingen weer een nachtdienst Wordt. Het vereenigt zich met de toke ning van het iid dat te kennen gaf, dat indien de motivecring' niet zou zijn ge grond op een zeer uitgebreid onderzoek, een dergelijk zelfstandig adres, de zink mfeer zou schaden dan ten góede komen. Hel' bureau stelt daarom' voor dat deel van het advies voor kennisgeving aan te nemen. Steun Handels- o n d e rw'ijlsi. Naar aanleiding' van het verzoek" van de Ver. voor Handelsonderwijs te (Mid- delburg' om' financieelen steun, wijst het bureau er op, dat het doel, dat de vereer die ,af-, dan wel de kracht om ze te be- heerschen. die toeneemt. „Mrs, Kincaid, u moet Weten u zult toch wel we ten „Ik weet niets," viel de oude dame in. „Ik mlaak ook gOeneriei gissingen." Alle kleur 'week van haar gielaat en Mary had haar nog nooit met zóóveel energie hooren spreken. „Miijh zoon zat het mij j vertellen; ik heb' een zoon. Ik wil het niet van u hooren." „Neem mij niet kwalijk," zei Mary: en zij Zwegen. Dienzelfden avond zond Mrs. Kincaid een boodschap naar hel ziekenhuis, waar bij ,ze den dokter vroeg', of hij' bij haar vyilde komen Ze had haar gezelschapsdame niets me degedeeld van dit voornemen en dus hoorde die haar instructies aan het meisje met eenige verwondering aan. Ze begbeep 'echter, dat ze in haar bijzijn igjegeven werden 'met 'bedoeling; en tegén dal de dokter verwacht werd, trok ze zich terug. Hij kwiam met twijfel en verlichting', tegelijk. De laatste vier- en-twintig uren hadden hem opgewonden tot dien gespan^ nen toestand, waarin het onverwachte altijd het onheilspellende is, maar waar in men toch blijft uitkijken op iets ver rassends Hij 'wist niet, wat hij' vreesde, te hooren, taaar dat oponthoud had hem' ontsteld, al (was, het hem aan den anderen I klant dan ook welkom geweest, omdat het hem' aanleiding g(af, om naar huis te g(aan en 'beantwoordde den groet van zijn móé der met de snelle vpaag „Wiat is er gebeurd?" „Niets Van groot belang. Ik wilde je eens spreken." „Ik was bang, dat er iets aan scheelde," zei hij!, 'Wat meer op zijh getn'ak„Wat is er dan?" Hij ging tegenover haar zitten en het wias haar een teleurstelling!, die veran dering in hem Waar te nemlen. Beslui teloos sloeg ze hem een paar seconden glade „Philip," zei ze toen, vanmiddag, wil de miss Brettan mte wat vertellen; zie wilde mij in haar vertrouwen nemen. Maar ik Wilde niet naar haar luisteren „Zoo?" antwoordde hij. „U wilde dus niet naar haar luisteren." Ik zei, „mïjh zoon zal het mij wel vertellen, of wil het niet hooren. Vanmiddag had ik er nog net zoo min pljan op, je een bood schap te sturen, als) jijl OmlhicC" te (kooien Maar ik heb er eens over igedacht; ZJj' is in het huis, Van je moeder en zó is de vrouw die je lief hebt. Je hebt haar toch lief; Phil?" „Ik heb haar gevraagd de mijne te worden", antwoordde hij' eenvoudig! „Dpt dacht ik Wel. En ze heeft je bedankt?" „Ja, ze heeft mij bedankt. Dat ik het u niet eerder gezegd heb, kwami juist, doordat ze mij' bedankte. Als ik er nu van gesproken had, zou ''dat enkel maai u en haar noodeloos leed bezorgd heb ben." Hij keek eens gauW het vertrek rond Mrs Kincaid overlegde eens.

Middelburgsche Courant | 1922 | | pagina 5