FEUILLETON. Bii VOEGSEL UIT STAD EN PROVINCIE. BINNENLAND. Zuster Brettan's Liefde. Maandag 28 Aug. 1922, No. 202. VAN DB VAN DE KABINETSCRISIS. Volgens de Res.-bode' blijkt steeds dui delijker, dat van anti-revolutionaire zijde vooral in de laatste dagen aan den kabi netsformateur niet igeringe moeilijkheden in den weg worden gelegd. EEN POOLSCHi-NEDERLANDSCII HAN DELSVERDRAG? Volgens "de Pioolsche bladen heeft de Nederlandsche regeering verzocht om het aanknoopen van onderhandelingen inzake het sluiten van een handelsverdrag. Het Poplsche kabinet zou speciaal be lang stellen in de Vilthoedenindulstrie, daai' Polen tot de landen behoort, die de meeste hazenvellen bewerken, terwijl het geen vilthoedenindustrie bezit. (Hbld.) !DE KAMERS VAN KOOPHANDEL. Op verzoek v[an den Minister van Land bouw1, heeft de Minister van Binnenland^ sche Zaken het volgende medegedeeld aan Gedeputeerde Stalen der onderschei dene provinciën: „Gelijk in uw college bekend zlal zijn, hebben de georganiseerde Kamers van Koophandel en Fabrieken hier te lande op 1 April j.l. hare werkzaamheden aan gevangen. Genoemde Kamers beschikken over en veel beter opgezette organisatie en daarenboven pver meer geldmiddelen en personeel dan bij de inmiddels opgehea ven oude Kamers het geval wa.s. Dank' zij genoemde wfaarbtorigen, m'ag' dan ook worden verwacht, dat het instituut der Kamérs van Kóóphandel in het vervolg foteter dan tevoren aan zJijh bestemming zlal kunnen voldoen en andere autori teiten met deugdelijke adviezen van dienst zal kunnen zijn. Het is in verhand hiermede, dat uitdrukkelijk de aandacht van Uw college wlordt gevestigd óp het bépaalde infajrt. 12 der wet op de Kamers van Koophandel, krachtens hetwelk de Kiarnhrs voornoemd, verplicht zijn .het algemeen bestuur adviezen of inlichtingen te geven over die aangelegenheden van Handel en Nijverheid, Waarover haar oordeel of inlichtingen gevraagd wor den. Evenals voor het algémeen bestuur geldt het bovenstaande ook voor de pro vinciale en gemeentebesturen, welker ge bied geheel of len deele met dat der Kamers voornoeind, samenvalt. Ik heb de eer uw1 college le verzfoef- ken de [gemeentebesturen in Uw' provincie met bovenstaande in kennis te willen stellen. I tik-- EEN DIENSTBODEN INVASIE. Naarmate de valuta daalt en het aan tal naar Duitschlanrl reizende valiita-loe- rislen toeneemt, is thans mede eene stij ging in het aantal naar Nedelarnd komen de Duilsche dienstmeisjes w'aar te ner men, aldus het Hbld. Dit aantal neemlt nu met den dag toe en is zelfs, zloo [groot ,dat het een groot gedeelte van sommige treinen inneemt. Dag aan dag ziet men dezte meisjes in groolen getale' Zevenaar passeeren, on het laat zich aanzien, dat hierdoor de dienstbodjennood in ons land beduidend zal afnemen. Uit Middelburg- Toen wij verleden week mededeel den, dat op 31 Augustus des avonds, mu ziek, verlichting enz. zullen maken, dat de Koninginnedag niet onopgemerkt voorbij zal gaan, hebben wij zeker bij velen den indruk gevestigd, dat overdag alleen door het ontplooien der Vader- landsche driekleur de stad een feestelijk aanzien zou hebben. Wij hebben daarbij te kort gedaan aan de waardeering voor den ijver van het bestuur van de Ver- eeniging tot Bevordering van het Vreem delingenverkeer op Walcheren, dat te gen Donderdag haar - jaarlijksche ring- rijderij uitschreef en te meer is dit het geval, nu gebleken is, met welk een sym pathie dit plan door de Walchersche ringrijders is begroet. Waren er vroeger gewoonlijk ongeveer 40 deelnemers, nu hebben er zich niet minder dan 105 aan gemeld en zag het bestuur zich verplicht, deze mannen over drie banen te ver deden, waarvan er twee op het Molen water en een in de Abdij zullen worden ingericht. Maar het bestuur stond niet stil met alleen deze ringrijderij te rege len, het begreep, dat aan die ringrijderij goede bekendheid moest worden gege ven, om haar te doen dienen als een bij zondere attractie voor vreemdelingen. Daarom is gezorgd, dat de badgasten, die in de Belgische badplaatsen vertoe ven, in hun eigen taal en ook door foto's van dit echt Walchersch Volksvermaak worden opgewekt zich aan te sluiten bij hen, die toch reeds van plan waren van de wekelijksche gelegenheid om Walche ren te bezoeken, gebruik te maken. Als liet weer zich zoo goed houdt als giste ren, dan is er alle reden voor Donder dag weer een druk bezoek aan onze stad te verwachten, dank zij vooral ook het werk van Vreemdelingenverkeer, welk werk juist door de naast belanghebben den de goede niet te na gesproken nog zoo weinig wordt gewaardeerd. Toen wij Zaterdagavond een kijkje gingen nemen in de Bakkerskamer van het Schuttershof, waar de miniatuurstad „Kunst" wordt tentoongesteld, werd het ons nog duidelijker, hoe jammer het was, dat wij niet reeds Zaterdag in de gele genheid waren van dit werkelijke kunst stuk een recensie te geven, en onze le zers op te wekken dit voorbeeld van een haast ongelooflijk geduld te gaan be wonderen. Wij willen dit nu toch doen voor hen, die er nog niet zijn geweest en daarvoor hedenavond nog gelegen heid hebben De keurige afwerking van het geheel, van de woningen voor verschillende beurzen, de school, het gemeentehuis, de kerk, de werkplaatsen, het hotel-pension met danszaal en muziek, den molen, de winkels, maakt reeds bij het binnenko men een hoogst aangenamen indruk. .Maar als de energieke vervaardiger van dit alles, de heer H. Jansen uit Alkmaar, een en ander heeft verklaard, en hij met een handbeweging de stad doet leven, als de werklieden hun werk aanvatten, de molen gaat draaien, de danslustigen in het hotel op de maat der muziek zich aan den dans wijden, de tram zich door de hoofdstraat beweegt, de stoomboot „Volharding" het kanaal door vaart en de brugwachter op zijn post is om tel kens bij het passeeren van de boot de ophaalbrug te openen en te sluiten, de torenklok af en toe zijn helderen klank doet hooren, dan stijgt de aangename indruk tot bewondering, tot eerbied voor het werk van den vervaardiger. Om nog enkele bijzonderheden té noe men, die ons in herinnering bleven, mel den wij, dat op ieder huis de naam van den bewoner staat, dat ieder huis weer van een ander type is, zooals dat in een echte stad het geval is. Men ga nog even kijken; niemand zal zich den gang naar het Schuttershof be klagen. Geautoriseerde verttóitte müax. bet Engëlséh vtfl LEONARD MERRICK. Bpc* E. H. - (NadTuk vwWöNfc**. 35). Jneens kreeg ze een schrik, 'voor wat haar 'in de duisternis wel overkomen mocht; en niog eens zéi ze: ..Laat ik liever de meid even roepen.'' „Laten svë eerst zien. hier een lichtje mee te krijgen', zei hij. „Kijk ik zal de asch wat opzij schuiven. Houd u'lhet papier dan'daar, aar de kolen rood zijn." Ze bukte zich over den haard met één hand den fidibus vasthoudend, met de andere op den schoorsteenmantel leu,L .pend. Hij stond vlak naast haar. de asch schiftend. En. terwijl ze zijn voet steeds op en neer zag'gaan. herinnerde ze zich ineens weer dien avond in Leicester, toen Tohy daar ook geslaan had, terwijl hij' haar de tijding meedeelde. Ze voelde een angstig Verlangen om weg te komen van Kin-! eaid, eer hij som-s in de gelegenheid5 mocht zijn, haar aan te raken. I Het gisteravond in Tiet Schuttershof gegeven derde Zondagavondconcert mocht zich weder in een druk bezoek verheugen. Jammer blijft het, dat zoo vele bezoekers vergeefs naar een zit plaats zoeken. Het programma, dat het Middelburgsch Muziekkorps ten gehoore bracht, was zeer afwisselend en het pu bliek toonde zich na ieder nummer dank baar voor het gehoorde. Na Frauen Liebe und Leben van von Blon, hield het ap plaus niet op, voor het gebiseerd was. Het heerlijk zitje in den tuin zal voor. de meesten nog wel te vroeg geëindigd zijn geweest. - Gisteravond omstreeks half elf wer den de bewoners van de Noordstraat en omgeving opgeschrikt door een zeer he- vigen knal, die aan een gasontploffing of iets dergelijks deed denken. Van de Markt spoedden de menschen zich naar de Noordstraat, de bewoners van die straat kwamen naar buiten geloopen en bleek het gelukkig slechts het springen van een band van een der autobussen te zijn, wat dus alleen ten gevolge had, dat de passagiers moesten uitstappen bij de Simpelhuisstraat in plaats van op de Markt. Maar ook al was men verder van huis geweest, had het niets beteekend, want in enkele minuten was een reserve wiel aangebracht. Ten tweeden mugip zien wij ons ge noodzaakt een mqHanlielrijder te signa- leeren, die op onverantwoordelijke roe- kelooze wijze door de stad reed, Het was de bestuurder van het motorrijwiel K 3176, die gisterenmiddag uit de Noord straat de Markt op reed om langs het Stadhuis en de Sociëteit steeds met een zeer groote vaart door wielrijders en voetgangers heen de Gortstraat in te rij den. Wij zullen niet nalaten de motor maniakken, die blijkbaar zich nimmer ontzien het leven van anderen in gevaar te brengen, bekend te maken, opdat het publiek zich voor deze gevaarlijke hee- ren, die ook groot kwaad doen aan de kalme rijders, kan wachten. Zaterdagavond trok op de Markt alhier een wielrijder, die ons terugvoerde naar de 80er jaren, veler aandacht. Hij reed namelijk op een rijwiel met hoog voorwiel en klein achterwiel, zooals ve len onzer lezers zich van vroeger nog wel zullen herinneren. Gisteren reed de motorwielrijder v. W. met L. als duo-rijder, langs den Nieuwen Vlissingschen weg, terwijl A de onvoorzichtigheid had, zich aan een touw met den motor te laten mede trek ken, terwijl hij zelf op een gewoon rij wiel zat. Bij den wissel onder- Souburg slingerde A, vreeselijk over den weg, toen een boerinnetje per rijwiel aan kwam. Deze wist niet uit den weg te komen. Een botsing tusschen A-, die in- tusschen het touw had losgelaten en het meisje volgde. A. kwam te vallen en hij werd bewusteloos met eenige wonden aan het hoofd binnen gebracht in een café. Later kwam hij bij en kon per tram huiswaarts keeren. Ook het meisje was gevallen, maar had geen verwonding op- geloopen. Beide rijwielen waren geha vend. De rijkspolitie was spoedig ter plaatse en maakte tegen de onvoorzich tige rijders proces-verbaal op. Van ver schillende zijden hoorden wij, dat het bovengenoemde drietal, allen Middelbur gers, reeds eerder op den dag op andere wègên op Walcheren zijn gezien en men toen reeds ongelukken vreesde. Uit Vlissingen. Het stoffelijk overschot van wijlen den heer R. G. van Nieuwkuyk, in leven directeur der R. K. school te V 1 i s s i n- g e n en lid van de Provinciale Staten van Zeeland, is Zaterdagavond te 8 uur van het Gasthuis te Middelburg naar de woning van den overledene in de Glacis- straat te Vlissingen overgebracht. Woensdagmorgen zal te 10 uur in de R, K. Kerk te Vlissingen een plechtige Mis van Requiem voor den overledene plaats hebben, waarna om 11 uur de ter aarde bestelling op het R. K, deel van de begraafplaats aan den Koude- kerkschen weg zal geschieden. Men schrijft ons uit Vlissingen: Nu het eindelijk zomerweder is ge worden, althans de beide laatste Zon dagen strandweer was, blijkt onze stad nog altijd voor velen het uitverkoren plekje te zijn, en vooral gisteren was het op Boulevards en strand zeer druk, waarbij ook weder een groot aantal Bel gen waren, die een boottocht van Ant werpen naar hier maakten. De bezoekers kunnen zich overtuigen, dat het gemeen tebestuur alles doet om het verblijf te veraangenamen, nu weder door het ma ken van een nieuwe trap, maar jammer is het, dat men een eindje verder op den Boulevard midden in het seizoen bezig is met werken aan den strandmuur. De vraag rijst of dit niet op een anderen tijd zou kunnen gebeuren. Voor wielrijders blijft de beste, korte weg van Vlissingen naar Mid delburg steeds het verbreede jaagpad langs het kanaal. Dit pad zal zeker nog beter worden, nu men begonnen is het vanaf Vlissingen te teeren, maar men mag er wel om denken, dat het pad daarom tusschen Vlissingen en Souburg tijdelijk afgesloten zal zijn en men daar dus den weg moet nemen. o Uit Wiialdheren. Vrijdag hield de gemeenteraad van S o u b' u r jg' eene openbare vergadering. Afwezig de heer Gijsouw. De voorzitter deelde mede dat B. en W. besloten hebben nog niet over te gaan tot opheffing der huurcom'missie en dat een desbetreffend verzoek yan den CM" Besturenbond aan den raad gericht, thuis hoorde bij B. en iWi. Terugbetaling zal geschieden aan leden van genoemden bond, die te veel forensenbelasting heb ben betaald. Door B. en Wi. as in dezen advies gevraagd aan Ged. Staten en geantwoord een verzoek tot den Minister te richen voor terugbetaling door het Rijk. Hieraan is door B. en W. gevolg ge geven. T Een verzoek om verhooging' der be looning van A. Grashuis, als' helpster aan de bewaarschool, wordt niet voldaan. Een wijziging; in de heffing' hondenbe lasting wordt met algeméene stemmen goedgekeurd. De rekening vian het Burgerlijk Arm bestuur werd nagezien door de heeren Suurmond en Loöise en goedgekeurd. De heer de Pagter rapporteert, namens de Commissie benoemd tot nazien dei- gemeen te rekening1', alles in de beste orde te hebben bevonden en adviseert genoem de rekening goed le keuren. Aldus gte- schiedt. i De begrooÉiig 1923 zal den raadsleden worden toegezonden en in de volgende vergadering vastgesteld worden. Een uitnoodiging gericht aan den raad tot bijwoning der opening van de Mar nix - scliool te West Souburg op 1 September ,a.s. wordt voor kennisgeving aangenomen Een adres van de zwem'vereeniginjgf „Luctor et Einergo" om een jaarlijksche bijdrage uit de [gemeentekas wordt toe gestaan. Met zeven tegen drie stemmen wordt 'besloten een subsidie te geven van f 50 per jaar. De verordening, dat niet in het kanaal mag' gezwommen worden, wordt gewij zigd in dien zin, dat niet in het) [ka naal mag gezwomm'en worden dan met toestemming van B. en W. v Bij de rondvraag wijst de lieer Jobse op een vergadering der dagelijksehe be sturen der gemeenten Souburg en Vlis singen, wjaar de heeren een glas water werd aangeboden, waarmee spreker be doelde hel pleit te 'voeren voor de'bezui niging vian het gemeentebestuur van Vlis singen. Ironisch merkt de voorzitter op, dal het toch beter 'is dan te Souburg, gloed zonder vlam te vatten, en xn haar ongeduld ging 'ze hem haast haten dat Wet zoo lang duurde. Ze verwenschte ook ziehzelve, dat ze hier in de schemering moést verwijlen Met een mjan, die het had durven ondernemén toto heizelfde te voe len voor haar, wat ééns Tony had ge voeld. „We krijgen het niet gedaan dokter! In hel eind zullen wfe Tiet toch nog aan j Ellen moeten vragen „Gaat u nog' niet" zei hij. „Ik wil n eens mël u spreken. Miss Brettan." j „Ik... kan niet langer blijven", be-; tuigde zij. „Ik..." „Eén minuut kunl u mij toch wél gun-' nen. Er is iels, dat ik Ti zo-o lang heb willen zeggen." Ze hief het gelaat naar hem op. In de donkere schaduwen van het vertrek kon' hij niei vee! meer zien dan haar ooigen. j ..Zeg hel niet", antwoordde zij. „Ikj geloof, dat ik het wel "raden kanmis- sr.hienSpreek het niet uil, dr. Kin eaid!" „7a," hield hij aan. „Ik moét het zeggen en dan Moet u fniSj een antwoord geven j Ik moet het je vertellen, eer ik je anl~ wooj-d aanneem, Mary: lk heb' je lief!" „O,, hoe verschrikkelijk!" huiverde zij. „Als u niets voor mij voelen kunt, dan hoeft u 'toij dit enkel van avond te zéggen en ik z'al u nooit weer laslig: vallen.1 Ik zou niet willen dial mijn liefde ;u De fidÜus draaide en kronkelde in den 'hinderlijk werd: dat u wenschen zoudt, dat ik hier niet was Maar als u een beetje voor mij voelen kunt; als u denkt, dat, tegen dat ik u een wbning z(oru kun nen bieden, je ook lot mij zoudt kunnen komenO, geliefde, heel mijn leven zal ik dan teederbeid voior je koesteren heel mijn leven." Hij kon haar oogen niet langer zien; haar hoofd w'as benedenwaarts 'gebogen en haar stilzwijgen deed den fors'chen man rillen. Hel meisje 'kwam binnen mei een aan steker gebruikte dien vooi* de lamp, en liet de górdijhen neer. Ze stonden bij' den haard, haar zwijgende gade le slaan en, loen ze met de gordijnen klaar was, draaide ze de pit nog wat lnooger op, zoodat hel goed helder was in liet ver.- trek. Zoodra Kineaid Marv in het ge laat kéék, schrikte hij er Van, zto'o bleek als zij zag. s „Heeft iu nog iets juffrouw?" f „Neen, dank je, Ellen; zóó is het goed." ,,'Mary," zei hij „o je weet niet hjoé[- zeer het mij' ITp'ijt dat ik je verdriet heb gedaan. Maar zou je nooitwat voor mij kunnen voelen?" „Neen; z'oo op die manier niet." Hij Wóndde den blik van haar af, keek naai- de gbavure van Wellington en Blü- eher, zoodat die elkaar ontmoetten op het slagveld van Waterloo, staarde naarj den filtreer op het buffet, waardoor het water tikte, droppel vóór droppel. Een zto'aar géwicht scheen ineens op waar één glas voor de twaalfheeren ter beschikking is. De heer de Pagter wordt door Ben (Wj. toegezegd dat de Cevaalstraat spoedig be straat zal worden. De heer Holthuijzen vraagt bekendma king aan de hoofden der scholen omtrent het bestuif, betreffende het landbouw- verlof en verlichting der straten des.1 avonds. Aan beide verzoeken zal wor den voldaan. De lieer Suurmond vraagt toezicht op'; liet verrichten van land en buinarbeid op Zondag en handhaving der Zondagswet De voorz. zal de politie hierop doen. toezien. - Hierna sluiting der openb. vergadering. Uit Zeeuwsch-Vlaanderen O.D.' In de Donderdag gehouden raads zitting van Terneuzen werd in han den van Burg. en Weth. gesteld een ver zoek van het comité voor het verkrijgen. van electrisch licht voor de buurtschap- pen Driewegen en Baandijk om, nu blijkt dat de Prov. Electr. Maatschappij in de naaste toekomst aldaar niet voor ver lichting z!al zorgen ,aan de maatschappij die thans de kom der gemeente rati licht voorziet eene subsidie te veriee- nen, opdat deze die buurten kan aan sluiten en maatregelen te nemen ne mén ,dat die aansluiting nog1 vóór den winter zial zijn voltooid. Besloten werd ontheffing te vragen ■•an keuring voor huisslachtin® van varkens, schapen en geiten, niet alleen niet het oog op de moeite die dit zou veroorzaken voor de bevolking ,maar omdat bij het vervallen dier keuring de gemeente ook niet in de noodzakelijkheid zal komen van het aanstellen van liulpkeurmeers- ters, en zulks! dus voor de gemeente ook financieel voordeeliger zal zijn. Naar aanleiding van gestelde vragen, daar alhier nog geen regelingen voor de keuring' zijn getroffen deelde de voorzitter mede, dat de voorbereiding stagnatie heeft ondervonden, omdat de de gemeentebesturen van Sas; van Gent, Westdorpe en Philippine niet willen vol doen aan den wensch van Ged. Staten om met Terneuzen en Hoek een keu ringsdistrict te vorinen, en daarom niet. voldeden ,aan Oproepingen om over die regéling' te confereeren ,doch, naar later uit een naadsverslag bleek, besloten heb- bën dat Sas van Gent met Westdorpe en" Philippine zelfstandig zullen werken. Eene nieuwe correspondentie is toen met Ged. Staten ontsaan en eer^ dezer, dagen zal kunnen worden voortgegaan; met het nenien van maatregelen. Besloten werd tot het aangaan éener geldleening'van f2600 voor scho.olmeii- 'bèlen ten behoeve der kopscbool. Tot leden der commissie van fabricage werden herbenoemd de heeren J. I. de Jager, G. de Ridder en N. A. Hamelink. De laatste gaf te kennen voor de benoe ming te -bedanken. Hem Is het vorige jaar gebleken, aldus betoogt hij, dat de raad geen prijs Sjtelt op het medewerken van S.D. A.P.ers in commissies, want een lid der partij, pas in de schoolcom missie gekozen ,werd bij zijii aftreden mei herbenoemd. Hij meent daarom ook niet langer van zulke comtaKss'ies deel te moeten maken, tot de raad zal he'b- bén doen blijken ,dat hij van standpunt veranderd is. (Hi.ferbij kan worden op gemerkt ,dat de S.D.A.P.-fractie sind& die gewraakte benoeming voor stemmin gen ,als deze steeds blanco heeft ge stemd). Opgemerkt werd .dat uit vee lschillende stemtalngen blijkt, dat de raad ïgeen S.D/A.P.ers wil weren uit com missies, mlaar dat het toch wel eens k'an voorkómén ,dat men een bepaalden persoon niet wensjcht, en dat het stand punt Vian den heer Hamelink daarom on juist is .Deze volharde echter Gij zijn besluit. Tot leden der comtoissie voor de strafverordeningen werden herkozen dé heeren Van den Ouden, De Meijer en Colsen en tot leden der financieele comtoissie de heeren Nolson en Be Meijer en gekozen liet nieuwe S.D.A.P, lid de heer A. J. Harte. Ofschoon deze hem gévallen, kbjöfdat hij mbeile had adem te halen. Hij had willen spreken, om te vérbrekén de stille, die hij begreep dat' haar pijnlijk' móest wezen; miaar hij wist. niets te bedenken, zoo min als hij' uit zijn jgédiachlen kón Tiannen die laatste' •wóórden Van haar, die liij nog: steeds' herhaald hoorde. Hij Ii'ad een gevoel of zijn hóóp op haar iets levends was giet-' wéest dat zij vernietigd had, zoollat hij j Wal nieuws móest beginnen; mlaar zóó vreemd w[as het hem' nu nog alles, dal' er een ïieele tijd moest Verfoopen, eer hét hem mlogélijk ztou zijn om het vreemde' in vollen lotoVianig' te bévroeden. Zelfs terwijl hij nu het woord tot baar trachtte j le richten, viel het hem' nog moeilijk om te voelen, dat zij' zoo dicht hij hem', •w'as. Haar stem hoorde liij niet méér; dej kleedinlg die zij droeg drong nu echter, heel goed lot zijn bewustzijn door, mlaar, toch scheen haar persoon hem z'oo eigen-/ aardig ver-af.. j „Goeden avjojid", zei hij eindelijkon- verwlacht. „U nioet zich hierdoor niet van streek lalen brengen, ziel u. Ik zal, er mij laltijd in verheugen, dat ik liefde svoor u koester, zal er mij ook in ver- heugen dat ik' er u van gesprokén heb1. Tot zóó lang héb ik nog! hoopnu weet j ik het. Het is alöj'd veel bëter, 'otói to'aar( te weten, dan steeds m'aar te blijven hopen op wat toch nooit gebéuren kan." I Ze zocht vol medelijden naar iets vrien hel onbeduidende van 'wat haar inviel, deed haar zwijgen. „Het is maa'r het beste, dat ik de deur achter u dicht doe," fluisterde zij, „an ders maakt het zoo'n leven." Samen gipgen ze toen de g'ang door en samén stonden ze op de stoep. „Hel bégint weer te sneeuwen," merk te zij op. ,,'t Ziet er naar uit, of we een heeT pak krijgen." „Ja," zei ze, al heel weinig! opgewekt, met een blik naar de lucht. Ze stak de hancl uit en eenigé seconden hield hij die in de zijne gesToten „Nog eens, Miss Brettan; gioedén avond!" „Goeden avond, dokter Kineaid" Hij hoog en zag "haar ge.si alle als een silhoueüe afgeleekend tegen het gaslicht van de hall. Hij trok zich méér terug; de deur ging langhaam dicht efi" loen hij nog eens (omkèek, was alle licht v'erdwe!* nén "HOOFDSTUK IX. „Alles voorbijsprak liij lol zich •zei veir. En zoo was hel alles voorbij. „Er mee afgerekend, Philip' Zet jé schrap, ouWe jongen, en draag het moe dig!" Maar dit waren slechts woorden die niets heteekendenvooralsnog kon liij het niet moedig dragen. Het was nog le jks dat ze zou kunnen zéggen; maar kort geleden; z'ijn hoop w'as te onlangs

Middelburgsche Courant | 1922 | | pagina 5