BUITENLAND. BEKNOPTE MEDEDEELINGEN, MARKTBERICHTEN. sou zEdh nu over het meisje ontfermen, hetzij om haar naar haar land terug te geleiden, hetzij om haar een anderen dienst te toezongen. Toen echter het meisje in gezelschap van twee recher cheurs de straat over moest, geraakte zij zoo 'overstuur, dat dezen geen kans ziagen haar per tram' te vervoeren. Zij- werd voorloiopig binnengebracht in de tramkiosk op het 'Valkenboschplein. Hier ging zij echter zoo te keer, dat een pas- seerende dokter kwiami toelooipen om te zien, of hij soms hulp kon bieden. De dokter zou even naar het meisje zien en gedurende het oogenblik, dat de recher cheurs haar even onbewaakt lieten, greep zij een mes en bracht zich een wond in den hals toe, van dien aard, dat voor haar leven gevreesd moest worden. Zij werd door den Eersten Hulp Dienst naar het ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. Gisterochtend was haar toestand vrij goed. (Msb.). De politic te Amsterdam heelt Maan dagochtend in de vroegte een aantal Chi- neezenlogementen overvallen, en daar alle Chineezen aangehouden die geen bewijs hadden, dal zij hier een broodwinning be zitten. Slechts enkele konden zulk een bewijs- geven. Een 70-tal werden er aang gehouden, en zullen ingevolge de Vreem delingenwet naar Honkong worden ver voerd, met een der booten van de Ne derland. I Te Lievelde bij Lichtenvoorde is 't ,3-jarig kind van den landbouwer B. in aanraking gekomen niet een in beweging zijnde 'grasmaaimachineVan het kind werden beide beentjes bij den voet na genoeg doorgesneden. Zeer verminkt is. hel kind naar het ziekenhuis te Groenlo overgebracht. Toen de stoomboot Spar uit"het bui tenland komende de Elbe invoer naar Hamburg, g'a'f de kapitein het vlagsein«daf de politie aan boord zjow komen. De kapi tein had nl. 17 man der scheepsbeman ning in hechtenis; deze hadden de scheepslading opengebroken en voor eenige honderdduizenden marken gesto len. Zij werden door de politie -aan het gerecht overgeleverd. In de Engelsche badplaatsen en over heel Engeland heeft men de laatste we ken vee) regen gehadZooveel, dat de Daily News ter compensatie van die vele teleurstellingen onder haar met viacantie buiten vertoevende lezers een wedstrijd heeft uitgeschreven, wie het dichtst nabij zes tiajgen achtereen de hoeveelheid regén schat, lie ergens gevallen is. De bliksem is ingeslagen in de motorijatoriek te Lyon. De fabriek is geheel vernield. De schade bedraagt ver scheidene millioenen BraM. lie Merzig heeft een molenaar in een Vijaag van waanzin zijn vrouw en vier kinderen, waarvan het jongste 18 maan- oud is, van het reven beroofd. Daarna pleegde de ongelukkige zelfmoord. Op St. Helena is een reuzen schild pad gestorven welke indertijd Napoleon tijdens diens verbanning op het eiland zeer -vermaakt heeft. Het dier was tam en op zijn wijze zeer aanhankelijk aan den Sieizer. Het dier is ongeveer 200 jaar geworden en heeft Napoleon derhal- ongeveer een eeuw overleefd. den directeur Ier leekeningaanbood en die loen lieL innen. Met de valsche boe kingen, die geschieden moesten om de fraude te bemantelen, vohden de directie en het .accountantsbureau tenslotte de aan wijzingen, dat hier wel degelijk verduiste ring in het spel was. Inmiddels in het najaar van 1920, was de chef de bureau met één der bij de verduisteringen be trokken bedienden naar Amerika 'gegaan. De derde man, een zekere C. J. H., zette toen de zaak voor eigen rekening voort en wist zich nog een f 6000 toe te eige nen. Dezer dagen echter greep, naar aan leiding van een klacht der directie, de politie in en werd de man, die nog .in het bezit van f 5000 was, gearresteerd. H. stond op het punt in het huwelijk 'te tre den en onderhandelde over den aankoop van een chocoladewinkel, die door z'n meisje en toekomstige vrouw zou worden gedreven. f, De aangehoudene is naar het huis van bewaring overgebracht. VERDRONKEN. Nog twee ongelukken bij het bladen aan het strand werden een Zondag ge meld. Twee broers met een dame uit Rot terdam waren, in weerwil van de waar schuwingen van een agent, te Scheve- ningen gaan baden, ter hoogte van het (hatterij'huisje. De dame, die niet kon zlwexnlmen, verkeerde weldra in levens gevaar. Terwijl de eene der twee broers haar redde hoorde hij den anderen om1 hulp roepen. Hij kon de dame niet meer loslaten, en de broer verdronk. Te Noiordwijk waren Zondagmid dag (acht- leden van een gymnastiekver- eeniging uit Den Haag aan het baden. Een hunner ging te ver in zee. Door el kaar bij de hand vast te houden en zoo keten te vormen, trachtten zijn kame riaden hem te redden, wat is gelukt, doch één hunner, de 18-jarige "A. Mik uit Den Haag, is daarbij, vermoedelijk doordat hij' in een kuil lerechtikwam, ver dronken. DE TREINBOTSING TE SULPHUR- SPRINGS. Belichten ,aan de Engelsche bladen melden dat de sneltrein een locaallrein vian zeven wagens vernield. Een paar (wlagens werden 'den spoordijk afgieslingerd en kwlamen in de rivier terecht, waar eenige passagiers verdronken. Anderen •wlaren blootgesteld aan den stoom van den gekantelden locomotief van den snel trein. Van de reizigers in den sneltrein was er slechts één gedood. Van vele dooden bleek het onmiogelijk de identi- de leiding is toevertrouwd, zij doen dpi aanduiding van de aan beide zijden geheel alleen, zoo naast hun andere werk, i constateerde denkbeelden, zonder secretaris, zonder boekhouder, zonder kassier, zonder Schrijver, zon der schrijfmachine, heel doodgewoon, met behulp van een p.a(ar vellen papier en een p|aar potiooden. En of dit alles nog niet genoeg is, zoo worden opk nogj nauwkeurige aanteekeningjen gé maak tover het weer, zoodat het mogelijk is, voor el ke verpleegde uit te rekenen, hoeveel zonnige, bewolkte of regenachtige dagen er tijdens hLaar verblijf Waren. Want ook daarvan hangt het resultaat der kuur in hooge male af, en een meisje, dat het zeer ongelukkig met het weer getroffen heeft en meer regen d,an zonneschijn had, moet door verlenging vian de kuur in de gele genheid worden gesteld, het verzuimde in te halen.. Op een wijze die boven allen lof ver heven is, worden de comité-dames in haar bemoeiingen terzijde gestaan door den dokter vari Neulengbach, die dagelijksch in het kasteel komt en de verpleegden zorgvuldig en nauwgezet gadeslaat. Of schoon hij nu al twee jaar lang dezen tijdroovenden arbeid dag aan dag ver richt, heeft hij tot nu toe nog geen Hel ler honorarium begeerd, integendeel, hij heeft 3JLle betaling van de hand gewezen. Zooals men zich licht kan voorstellen, zijn het enorme sommen, die voor het voeren van zoo'n kolossaal huishouden noodig zijn, en het comité moet dan ook wel heel behoedzaam omspringen met het geld, dat de nimmer moetje wordende hulpvaardigheid der Nederlanders hun Er is gisteren echter wel iets uitgelekt van het besprokene. Men zet niet dertig menschen bij elkaar zonder dat er iemjand is die er iets over verklapt. Zoo wordt verteld d]at Poincai'é zijn plan inleidde met een uitvoerige Klacht ovei' de nadeelige gevolgen voor Frank rijk door het niet nakomen van de bepa lingen van het verdrag van Versailles, zoodat het reeds 80 milliard francs heeft moeten uitgeven voor het 'herstel, welke Duitschland had moeten betalen. Hij betoogde o.a. dat aan Duitschland geen moratorium verleend moest worden zonder waarborgenDuitschland deed op gewetenlooze wijze iaan inflatie. Op die rede moet Hoyd George nog al scherp geantwoord hebben. Hij wees, vol gens den stercorrespondent der N. R. Ct., o.a. er op ,dat het nieti betalen door Duitschland niet alleen één of twee ge allieerden betrof, maar alle, omdat alle zeer geleden hebben, ofschoon Frankrijk feller dan de anderen met uitzondering van Rusland. Lloyd George gaf o,olk een berekening vian de Engelsche financieele lasten tengevolge van den oorlog1, welke zwaarder zijn dan die van Frankrijk. Ver der zei hij!: volgens Engelsche bereker ning heeft Frankrijk niet tachtig1, doch vijftig milliard in het herstel gestoken. Daarna oVer de verwoesingen sprekende, vroeg hij'; wlat is eigenllijk verwoesting? De Engelsche handel heeft zwaar gele den. Engeland heeft de zwaarste belastin' versterkt, om steeds' op tijd het noodige j geilj zwaarste sichuld en werkloosheid. in voorraad te hebben en daarmee rond te komen. Gij, Nederlanders, die geld zendt en levensmiddelen voor het Neulenglbiacher Herstellingsoord van het Hollandsche Steuncomité, gij hebt reden tot verheu ging, want gij hebt een goed werk ver richt. Denkt aan de lange rij van open staande vensters in den hoogen, donke ren slolmuur boven de bloeiende, geu rende linden, wiaaruit honderd kleine meisjeshanden U dank toewuiven! Hon derd kleine meisjeshanden, witte vlinders gelijk! IN DAGEN VAN BETEEKENIS. De 'besprekingen te Londen. De handle is omgezet, en de machine draait. Nu moet nog blijken of ze blijft teit vast te stellen, zoo waren de lijken werken verminkt. q j Natuurlijk is er na den eersten dag nog DE TYPHOON IN ZUID^CHINA. Daarom is hef niet zoo zeker of Franl4- rijk gerechigd is zich het hevigst ge schaad te noemen. Verder stelde Lloyd George in het licht, dat Duitschland door de uitleveringen niet in slaat is een oorlog te beginnendat de barometer van den wisselkoers' een onloo chenbaar bteiwüjls 'is. van den zieken- toestand van Duitschland; dat Ijij zelf Duitschland niet wil bevrijden van wat het' befcalen kan; dat de geallieerden lot nu toe aan Frankrijk allé sancties toestonden, maar bezetting van het Roer gebied te kostbaar is, omdat daar zeven divisies voor noodig zijn. En ten slotte deed hij het voorstel om het pian-Poini- qaré door de deskundigen te laten on derzoeken. EEN ZONDERLINGE GESCHIEDENIS. Ben 18-jarige bediende \an een firma ie Dordrecht die een pakje met een be drag vian f 1400 naar de Hanzehank moest brengen, schreef een briefje aan zijn pa troon, dat hij onderweg van een onbe kenden map m een bruin pak mededee ling blad ontvangen, dat zijn zuster op sterven lag. De man had toen opi zich ge nomen het pakje naai- de bank te bren gen, en hij zelf had, op weg! naar zijn te Zwijndrecht wonende zuster, geen moed meer om le leven, en daarom bleekpoeder gekocht in een drogisterij' om zich v,an klant ie maken. Zijn lijk zou men vinden aan de Zeehaven. Men vond hem ook bewusteloos daar liggen. Hij werd naar een ziekenhuis ge bracht, waar zijn toestand niet ernstig bleek. Gisteren werd hij naar hét politie bureau vervoerd, en bij het verhoor viel hij' door de mand en bekende 'de ver duistering zelf gepleegd te hebben. Het geld had hij aan de Zeehaven in den grond verborgen. Door de politie is het daar na eenig zoeken gevonden. De jongen sckïjm reeds eerder oneerlijke praktijken uitgevoerd te hebben, die door de firma werden ontdekt. De politie w|as daarmede echter niet in kennis gesteld. o VERDUISTERING VAN f 34.000. Bij' de Coöperatieve Groothandelsver- eeniging De Handelskamer aan den Ruige Plaatweg te Rotterdam werden langen bjd achtereen tekorten in de kas ont dekt, die in totaal lot f 34.000 opliepen. V u slaagde er echter niet in verduiste ring of anderszins vast te stellen, weshal ve een accountants-bureau in den arm genom-n werd. Uit de onderzoekingen, door den accountant ingesteld bleek, dat c en he f de 'bureau, tezamen met twee zijner ondergeschikten, door het uitbe- alen en hét bii den kassier hier ter stede betaalbaar stellen van dubbele kwitanties sinds 1919 belangrijke sommen in eigen zak' gestoken had. Het zaakje gingl zoo goed, dat mén overmoedig geworden reeds betaalde en gefingeerde kwitanties Het is de Chineesche zeehaven Swa- low, op eenigen afstand van Honkong aan de Chineesche klust, welke de vorige week Woensdag het ergst door een ty phoon geteisterd is. De orkaan brak 's avonds te half twaalf los met een ontzaglijke hevigheid, waar door reeds dadelijk tal van hulzen ineen stortten. En terwijl duizenden en dui zenden in de duisternis van den nacht onder de puinhoopen vian hun woningen bekneld lagen, kwam snel het zeewater op, en overspoelde in groote golven het stadsgedeelte langs de kust. Meer dan 5000 menschen zijn op die wijze omgeko men. De Chineesche vaartuigen werden mee gesleept door het water en achtergelaten toen de zee terug trok. Ze liggen nu mid den tusschen de vermelde huizen. Ook eenige zeebooten werden op het strand geslagen. geen resultaat of besluit van eenjge be- teekenis te melden. Gister heeft Poin- daré eenige voorstellen ingediend betref fende controle vjan Duitschland. Maar ze zullen heden eerst door de ministers, van Financiën en de deskundigen onderzocht worden. Conferenties als deze zijn geen Kamer zittingen, waar het gesproken woord over de hoofden der aanwezigen heen naar hel publiek daarbuiten door dringt. Er zullen dan ook veel geruchten ontstaan. Maar om nu. (aan te duiden hoe üe par tijen bij den aanvang van deze bijeen komst tegenover elkaar staan, zij hier. onder weergegeven in korte samenvatting J niet meer mogen uitbetalen, hoe volgens de uitlatingen in de beide J De Franslche maat regelen tegen D uitsch ijn d. Hoewel er dadelijk bijgevoegd wordt, dat de Duitsche regeering vermoedelijk' niets zal beginnen vóór den afloop van de Conferentie van Londen bekend is, blijkt toch dat mén in Berlijn zich ern stig er op voorbereidt om op de Fransche maatregelen met tegenmaatregelen te ant woorden. Vooral het beslag op de roerende goe deren van Duitsche onderdanen in Elzas Lotharingen wordt scherp becritiseerd omdat deze goederen (meubilair) reeds indertijd door de Duitsche regeering zijn gekocht en betaald voor 25 millioen fr. Begrijpelijk is het dat in den Elzas groote beroeringf heerscht onder de daar wonende 'Dui'tschers, ten eerste doordat reeds enkele uitzettingsbevelen moeten zijn uitgereikt, en ten tweede doordat de banken de bij hen door Duitsche onder danen gedeponeerde effecten en geldén lernstionale. overeenkomst. Er waren 200 gedelegeerden uit 25 landen. Te Genua hebben 8000 fasciis- t e n, na het zware politieoordon le heb ben verbroken, een inval gedaan in het s Palazzo San Giorgio, waar het bestuur v,an het Vakverbond zetelt. De fascisten wisten daar gedaan te krijgen, dat de coöperaties die het nmopolie hébben van den havenarbeid ,op staanden voet wer den ontbranden; voorts verkregen ze ga ranties niet betrekking tot de vrijheid an arbeid. Volgens de Miindo vielen ör bij de botsing tuss'clien de fascisten en de open bare mjaicht drie dooden en verscheidene gewonden. Voorts drongen 300 fascisten lief bu reau v,an 't socialistische dagblad Lavoro binnen. Zij verbrandden de rollen pa pier. In de stad is 't rus,tig'. De beambten van post, telefonie en 'telegrafie te Madrid zijn in staking ge gaan; men vreest dat deze staking zich over het geheele land zal uitbreiden. Een officieel telegram uit Grie kenland van Zaterdagnacht meldt dat de militaire delegatie van Griekenland, Engeland, Frankrijk en Italië een protra- col' hebben randergeteekend waarbij de neutrale zóne werd vastgesteld tusschen het Grieksche leger en de Geallieerde strijdkrachten langs de Tsjatalsja-linie. Te Moskou is Zondag in het Krem lin de al-Russisiche conferentie der com munistische partij geopend. In de ope ningsrede zeide Kamenef ,dat Lenin niet alleen zijn gezondheid terugkreeg', maar dat hij feitelijk reeds gezond was. Bij de voortzetting van het proces te Mos kou kwam Hendel'maim op legen de uiteenzettingen van ICrylenko, die be weerd had, dat men ook verdei: den strijd legen de sovjetmacht zou voeren. Die strijd zeide hij, moet in verschillenden i vorm gevoerd worden. In hei huidige tijdsgewricht staan wij1 op liet standpunt, aal wij van strijd en opstand afzien. Op 4 Augustus spmuieerde de voorzit ter van de rechtbank de beklaagden ,een verklaring af te leggen ,hoe zij zich zou den gedragen, als de rechtbank hen zou vrijspreken. Hij achtte het van gewicht le weten, of de beschuldigden den strijd, de sovjetmacht zouden voortzetten. Temofejef verklaarde: Wij strijden le gen u als leiders der toekomst. Zlonin ven klaarde, dat hij geen belofte Icon af leggen ,dat hij in de toekomst geen deel zou nemen aan de werkzaamheden der, m'et hem gelijkgezinden. Nagenoeg de zelfde verklaring werd door de andere klaagden afgelegd, waarbij zij op hun re- volulionnaire verdiensten in het verleden wezen. IIET KASTEEL NEULENGBACH. (Slot). Daarenboven m|oet men het oog hou den oja een personeel, uit 25 menschen beslaanue, elk stuk linnen moet worn den uitgedeeld, de dure levensmiddelen moeten in de provisiekamer afgewogen worden. Bovendien moet dagelijks een groote hoeveelheid schriftelijk werk wor den verricht, wiant het is bewonderens,- vv'aardig, mét welken ernst en studie de gezondheidstoesCana van elke verpleeg de wordt gadegeslagen. Nauwkeurige aan tekeningen geven een overzicht over de maaltijden van eiken dag. Het dage- lijksch verbruik vian meel, suiker, vet, enz. wordt niet alleen vanwege de afre kening gespecificeerd geboekt, maar ook uit dien hoofde, wijl de maaltijden vian el- ken dag een bepaald aantal calorieën moeten bedragen; door hierop acht te geven en dit te boeken wordt als het Ware met bewijzen gestaafd, dat de voe ding der verpleegden rijkelijk is. Daar enboven wordt nog over elk meisje af zonderlijk aanteekening gehouden, een soort van dagboek, met bepaalde, van te voren overeengekomen cijfers over haar uiterlijk' en gezondheid, wiaarbjj in het bijzonder de vermeerdering aan gewicht en de resultaten der speciale behande ling worden vermeld. Want het eene meisje moet een ligkuur doen, en het andere krijgt de dubbele portie melk, een derde weer moet arsenik' hebben, en een vierde ijzer, voor het eene meis je is een bepaalde hoeveelheid mout noodig en een ander weer moet Levico- water drinken en mag dientengevolge niets zuurs eten. Dit .alles' moet dage lijks in tabellen en boeken worden op- geteekend en vastgesteld, gecontroleerd en geordend, en dat alles doen de beide in het kasteel wonende dames, aan wie kampen, het wederzijdsch standpunt Van Engeland en Frankrijk is. De samenvat ting is van de Daily News. Het Fransc|lie plan: 1. De Fransche oorlogsschulden aan de geallieerden zullen vervallen. 2. De Duitsche schadeloosstelling zal teruggebracht worden tot 50 mil liard goudmark. 3. Frankrijk zal zijn vorderingen van de kleine geallieerden schrappen, mits 4. Frankrijk 89 pCt. van het vermin derde totaalbedrag der schadever goeding ontvangt. 5. Een kort moratorium worde in gesteld om DuitschkSid in staat te stellen dit nieuwe plan te aan- aan vaarden. 6. Strenge controle over 'de Duitsche financiën en invoerrechten worde ingevoerd 'met deelgerechtigdheid der geallieerden in gjroote indnstri- eele winsten van Duitschland. Het Engels .c h e plan: 1. De schuldenaars van Engeland zul len alleen dat moeten betalen wat noodig is om Engeland in staat te stellen zelf zijn schulden te vol doen. 2. Engeland zal van alle verder rech ten op betaling door "Duitschland en door geallieerden afzien, mits 3. deze opheffing een onderdeel uit- mlaakt vfan een algemeen plan voor regeling van schuld en schadeloos stelling. 4. Een algemeen-Europeesch verdrag van niet-aanvial (pact of non-agres sion). 5. Een gedeeltelijk moratorium! voor Duitschland tot het eind van dit jaar. 6. Opneming van Duitschland in den Volkenbond. Dat de eischen nu werkelijk in deze formuleering tegen elkaar zullen worden gesteld, durven we zekér niet beweren. En dat zal ook' niet dadelijk te controlee ren zijn, want gister heeft Poincaré den wensch uitgesproken, diat het door hem ontwikkeld plan gteheim' zou worden ge houden Maar de bovenstaande opsom ming heeft dan toch het nut van een 1400: 200: 100: UIT IERLAND. De nationale troepen namen Listowel, terwijl "de rebellen genoodzaakt werden zich terug te trekken in de richting Ab- beyde,ale in het graafschap Limerick. De nederlaag der rebellen ten Oosten en ten Westen van Limerick' wordt thans volko men geacht. Groote beroering is verwekt door het krachtige antwoord der voorlioor pige regeering, waarbij vredesvoorstellen en nieuwe grondslagen in de overeen komst verworpen worden en inzonder heid door de bepaling, waarin wordt aan gedrongen op onvoorwaardelijke overgave. DUURTËlfE~WEENEN. Naar uit Weenen iaan de N. R. Crt. ge meld wordt, zal er weer een duurtegolf over Weenen gaan. Midden-Augjustus won den de kolenprijzen meer dan verdub beld. De tram' kóst ongeveer 400 kro nen, tegen 12 heller in vredestijd. Een kio vlèesdh kost 20.000 kronen legen vroeger één kroon. Aardappelen: 2000 tegen vroeger 8 helleT; een liter melk' 1700 kronen tegen 16 heller vóór den oorlóg. De prijs v,an telegrammen naar het buitenland is opnieuw verdubbeld. Koffiehuizen en restaurants verdubbelen de prijzen, evenals de spoorwegen. Het hlgetneene oordeel is, dat de toestand on dragelijk wordt en dat er ernstige gebeur tenissen op til zijn. De regeering bereidt een ernstig beroep op de conferentie te Londen voor en maakt bekend, dat, als hulp in den vorm' van crediet uitblijft, zij de verantwoordelijkheid voor de komende katastrofe afwijst. Er hebben voortdurend opgewonden vergaderingen plaats en a lie bladen bevat ten ernstige artikelen, waarin zij' over beslissende dagen spreken. De vlottende schuld van het D u i t- sche rijk bedroeg op 31 Juli 1922 307.810.465000 miarii. In Kopenhagen werd gisteren de conferentie geopend van den kerkel'ijken wereldbond tot het stichten van een in- 430$le STAATSLOTEBIJ. 2e klasse. 1ste lijst. Trekking van Maandag 7 Augs. Prijzen van: f 5000: 20258 f 1000: 8913 7570 21409 6827 13639 17235 2618 5984 '17574 1 PRIJZEN VAN f 30. 9028 12315 12319 12320 12348 16981 Vlissi'ngen, 7 Augs. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: Aardappelen 3—3.5, Princessen 9—12, Snijboonen 9—20, Clapp's 21, Zoete St. Jan 9—10, Suikerij 7—14, Keswick 6, Roode Bessen 21—30, Madaleine 17—24, Oomskinderen '15—23, Kruisbessen 25, Spuitjes 10—15, Keizerinnen 9, Tomaten 14—26, Oldenburgen 11, alles per K.G.; Roode Kool 9—16, Bloemkoiol 4—23, An dijvie 1.5—3, Savoije Kool 9—10, Perziken 8—9, Komkommers 28.5, Meloenen 60— 78, alle isper stuk; Selderie 2—3, Uien 3.5—4, Peen 3—5, Kroten 2—3, Riame- nas 5, alles per bosPostelein 1—21, Ker vel 2—7, Zuring 8—9, Pieterselie 7—8, Wlaigenaars 17—27, Augurken 30—70, Sla 9—34, alles per mand. Goes. Op de markt van heden deden: Eieren f 6, Boter 2.40. Aanvoer V. R. ZL 12.300 stuks.. 7.20 per 100 stuks. Rotterdlaïn, 8 Aug. Op de veer ■mjarkt vau heden waren aangevoerd: 236 paarden, 86 veulens, 1503 magere run deren, 748 vette id., 541 vette- en gras- kalveren, 94 varkens, 310 bigglen en 6 bokken of 'geiten. Prijzen voor vette koeien: le kw. f 1.30 f 1.40, 2e kw'. -1.20—1.10, 3e kwi. 0.90: ossen :1e kw. T.251.37, 2e kw. 1.15—1J03, 3e kW. 0.95—0.85;" stieren: le kW. 1.10-1.05, 2e kw. 0.95—0.85, 3e kw. 0.,75; kalveren: 'le k'w. 0.80--Ó.95, 2e kw. 0.700.60, 3e kw. 0.55; schiapen: le kw. O! 80—0.90, 2e kw. 0.70-0.65. Prijzen voor melkkoeien: 200—400, kalfkoeien 225400, stieren 150350, pinken 125180, graskalveren 35—65, Vaarzen "125—'190, 'werkpaarden 150—300, stachtpaarden 110—200, hitten 90—172, nuchtere kalveren 1022, fokkalveren 20 —35, Mggen 20— 30, overloopers 35—55. 'Eieren. Rotterdamsche corn's u rhp li e vei ling. Aangevoerd 300.000 stuks. Prijzen voor kipeieren 5—8, eendeieren 7—7.50, 'kalkoeneieren 12. I I

Middelburgsche Courant | 1922 | | pagina 3