ONDERWIJS. HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCHERIJ. ISADORA DUNCAN OVER SOVJETr RUSLAND. AFLOOP VERKOOPINGEN. (Wordt vervolgd Tooneel in staat stelden deze .voorstel lingen te geven, zullen, naar wij vertrou wen, door het publiek worden gewaar deerd, zoodat wij gèlooveu, dat Middel-1 burg- in de reeks s uccessen niet de minste wegen zal. Zondagavond gaat „Woningnood", de niet minder bekende klucht van Franz Arnold en Ernst Bach, schrijvers van „De SpaanscHe Vlieg". Pas kort geleden nog viel dit stuk te Leeuwarden een brilliante pers, en een overweldigend suc ces ten deel. Avond aan avond was de Schouwburg uitverkocht en de lach niet van de lucht. Maar lot haar spijt kan het Hofstad-Tooneel in Middelburg slechts één opvoering geven, wanl Maandag 31 Augustus wordt Bruine Suiker herhaald. - In de maand Augustus zullen door het gezelschap van dr. De Gruyu:r „Het Vlaamse. Volkstoneel twee openlucht- voorstellingen te Sluis gegeven worden. Op 15 Augustus zal worden opgevoerd „De schelmstukken van Scapin", blijspel van Molière en op 31 Aug. „Warenas" van Hooft. In beide stukken zal de hoofd rol worden vertolkt door dr. De Gruyter. o Middelburg en het kanteel te Anholt In een verslag, door J. v. Hogerlinden in de Arnh. Courant gegeven van een excursie der Arnhemsche Vereeniging voor Oudheidkunde naar het interessan te kasteel van den vorst von Salm Salmi te Anholt, met zijn zeer rijke verza melingen van oude kunst op ieder ge bied, trof ons de volgende zin, die ook hier wel aandacht zal vinden: „Dan de kasten met porcelein en fayen- ce, waarin het Chineesche en Japansche een eere-plaats innemen. Prachtig werk, dat de familie verkreeg door hare ver bindingen met de Middelburger Ka mer der O. I. Compagnie." De ge w ij z i g de Arbeids wet 1919. B ijN. Samson is verschenen een tekst uitgave v.an de dit jaar gewijzigde Ar beidswet, waarbij ter vergelijking met den vorigen toestand, de nieuwe tekst cursief is gedrukt, terwijl de gedeelten van de oude regeling, welke zijn ver vallen, tusschen haakjes zijn geplaatst. De tekst der wet word!», voorafgegaan door de algemeene beschouwingen uil de Memorie v. To el! op het vvijzigingS- ontwerp, en uit de Memorie van Ant., benevens door de rede door Minister Aalberse op 3 Mei j.l. gehouden in de Tweede Kamer. o Nieuw Utopia, door Bernard Canter, Uitg. van Holkema en Warendorf. Een fantastisch toekomstbeeld van onze maatschappij. Een Leidsch professor laat zich nar- cotiseeren onder bijzondere omstandig heden, die ten gevolge hebben, dat zijn psychisch lichaam zijn stoffelijk lichaam verlaat. In de wereld der zielen ontmoet hij dan een oude geliefde, die hem daar tot gids is, en die hem ook rondleidt over de aarde een halve en een heele eeuw later. Dan ziet hij hoe de vrouwen zich ontwikkelen tot meesteres over de man nen ,hoe de menschheid zich ctatworstelt aan de overmacht van de intelligentie en van de sexualiteit, en hoe er een geslacht van de Harmonischen ontstaat, die niet meer drinken, geen vleesch meer eten, en alle hardheden en wreedheden van onze samenleving hebben afgelegd. Maar hij ziët ook dat ten slotte de ge lijkheid van allen geen voorkeur meer uitlokt, geen inspanning tot beter wor den dan anderen, geen toenadering meer ontwikkelt, zoodat het geslacht uit sterft. En dan wordt de professor wak ker en blijkt alles een narcose-droom te zijn geweest. Dat zou alles heel interessant hebben kunnen wezen, een handig middel tot een geestige kritiek op onze maatschap pij; maar het is dat niet geworden. Het gaat nog wel zoolang de schrijver ver telt van de lotgevallen van den profes sor. wanf daar zit nog actie in. Maar Dokter Kincaid vatte de hem toege stoken hand met stevigen druk en t,och altijd eenige terughouding. „Ja. ik ben het, en hoe maak jij liet?" "Walter Corri trok hem' in den veel gebruikten armstoel en ging zelf tegen den schoorsteenmantel geleund, met een glimlach op het gelaat, naar hem staan kijken. r „Hoe maak je het?" herhaalde dokter Kincaid „Goed Wanneer ben je gekomen?" Gisterenmiddag?" „Blijf je hier lang?" „Een dag of twee, drie?" „Een pijp?" „Heb een sigaar. Ook een pro bee- ren?1 „Dank je' Ze staken op en Corri schoof voor zichzelf een stoel naderbij. „Wel, wat heb je voor nieuws?" ,rroeg bij i „Niets bijzonders. En jij?" „Neen. Hoe maakt de moeder 't?" ,,'t Gaat nog al: ze is meegekomen." „Zoo? Waar Logeer je?" „In een hotelletje. Ze hjeeft me heel wat opdrachten meegegeven..." „Die je je n;et meer herinnert?" „Eén er van wèljij moet haar komen opzoeken." „Dat zal ik heel graag doen." wat de vrouwelijke gids hem laat zien van de toekomst is louter verslag, altijd maar weer een rapport, En dat heeft het nadeel van alle rapporten, dat het. taai wordt. Bovendien is voor dergelijk werk, wil het interessant zijn, een socio loog noodig, een sociaal maatschappij- droomer, en dien vonden wë in dezen schrijver niet. Op Herten u t, door Wit- 1 liam J. Long. Uitg. W L. J. Brusse's U. M. Een hoekje, geheel gewijd aan beslui pen, bespieden, bestudeeren en bejagen van een groepje herten. En toch merk waardig boeiend voor ieder die de na tuur lief heeft. Het is een verhaal uit de jonge jaren van Long, toen hij zelf nog leerling was in de kunst van net waar nemen van dierenleven. Maar 't pakt al es en sterk den lezer als zijn latere wer ken. Suikerfreule, door Henri van Wermeskerke. Uitg. L. J. Veen. Toen „Tropenadel" zoo'n enorm suc ces had, is de schrijver er begrijpelijker wijze toe gekomen zich nog eens aan zoo'n onderwerp te wagen, en dat .weede stuk „Suikerfreule" is s,inds 1918 al 300 maai opgevoerd. De malligheid hierin is san denzelfden aard als in „Tropenadel" nl. een platburgerjuffrouw, regelrecht in een Indische omgeving geplaatst. En wie z'ch dat herinnert van mevr. De Boer v. Rijk gen:et blijkbaar ook van de lectuur van d:l stuk. Zoo althans is hei te ver klaren, dat van dit blijspel, dfit heel we-i- n;g litteraire waarde bezit, reeds een tweede druk verscheen. De Familie Poggenpuhl, door Th. Fontane. Elsevier's Afg. Bibliotheek. Het is ons èen raadsel wasirom de re dactie van deze boekenserie de keus heeft laten vallen op dezen roman. Er ;s uil de Duitsche litteratuur toch wer kelijk wel iets béters voor te zetten aan de Hollandsche lezers, dan dit onbetee- kenend verhaal van een offeieisfamilie irt het negentiende eeuwschie Pruisen. De typeerng is niet kwaad maar het boek zegt ons zoo bitter weinig. En de vertab'ng van Jo de Wit is zeer leelïjk, met akelig-lange zinnen vol germanis men Ze krioelen ervan. De verborgenheden van Marseille, door Fmiie Zola. Uiitg. Gebr. F. M. Cohens. We dachten dat we zoo'n beetje uit den tijd van ZoLa-bewondering waren af raakt. De bovengenoemde uitgever kent het Nederlandscihe publiek blijkbaar he ter en gaf het vermelde werk in het licht, vertaald door Angelica van Hest. Het is zéker niet Zola's beste boek, maar als zijn naam nog niet voldoende trekt, dan doet die titel het wel Het was de eerste roman die Zola schreef als jongmensch van 26 jaar, en er werd toen heel weinig aandacht aan geschonken. Dezer dagen herdacht mej. Masier, onderwijzeres op de Nieuwe Sluis, ge meente Bresklens, den dag, waarop zij voor 40 jaren geleden, bij1 het onder wijs in dienst trad. Van deze 40 wias zij 36 jaren werkzaam1 te Nieuwe Sluis. Van de leerlingen, oud-leerlingen en ouders ontving zij vele blijken van be langstelling. Vanwege de 'afd. „Volkson derwijs" Breskens, ontving zij een bou quet bloemen. N. Z. Ct. O De bezuiniging., In de gemeente Waddinxveen had het bestuur eener Christelijke school planneD gemaakt voor den bouw eener, inder daad wel noodzakelijke, nieuwe school. Een plan voor een school met zeven lo kalen, met toren ongeveer een kleine ton kostende, kon deswege niet de goed keuring verwerven van den Inspecteur van het I.. O. en de toren werd al spoedig van hel bouwplan geschrapt. Dit „Kom dan vanmiddag bij ons eten als je geen afspraak hebt. We hebben een eigen kanier en „Dan kunnen we nog eens een hie len boom opzetten! Wat doe je dan op den daig?" „Een paar dingen d;e niet veel' tijd in beslag zullen nemlen, maar ik velde eer,t hier aangaan. Wat zijn jou plannen?" „Vóór twaalven rnbet ik er even uit, maar in zoowat een uur kan ;k terug zijn en dan kan ik verder zonder be- bezwaar „niet thu;s" geven „Dus dan kan je mee uit'" „Ais je zoo lang wachten wilt?" „Goed. Drommels, waar zitten je lu- eifeis?" „Lucifers houd :k er niet op na. Maar gebruik The Timles." „Weer echt een auiniigjhjeid van jout Gooi me het bHad tnaar even toe." Kincaid kreeg een vlammetje eu warm de. zijn l'angje beenen bij het vuur. De heeren zaten geno©gelijk in st'lte teroo- ken. „Wel", zei Corr, het zwijgen eindelijk verbrekend, „hoe gaat het 'm het z:e- ker.buis? Hoe toevalt hjet je daar?' „Moeder is er minder mee ingenomen; ze vindt het tjb^iis zoo vreeselïjk eenzaam Ik dacht dat ze er binnen een paar maanden wel aan wennen zou, ik kom' toch ook zoo dikwijls bij haar als 'k kan; bleef evenwel nog te duur, wijl bet schoolbèsluur niet aannemelijk kon ma ken, dat het voor de om plaats vragende kinderen zeven lokalen zou behoeven. Op grond van de bezwaren van het Ge meentebestuur en van het School (gezicht, heeft de Minister, aan wien het plan krachtens het Slopwejje was toegezon den, Ihans beslist, dal mei vijf lokalen van ten hoogste 48 leerlingen moet worden volstaan. Conferentie over petroleum^ belangen in Rusland. Aan de „Ag. Econ. Fin." wovdl uit Nederland geseind, dat blijkens een offi- c'eele mededeeling van het bestuur der KGirnklïjke deze van plan is, binnenkort een conferentie bijeen be roepen van be langhebbenden bij de petroleum'ndastrje, oni te bespreken, welke stappen, genomen zouden kunnen worden, in het gemeen schappelijk belang van alle petrolcum- maatschappijen, die voor den oorlog in Rusiand hebben gewerkt. De „Ag. Econ." voegt hieraan toe, dat ,uit het feit, dat de directie der Konink lijke bereid was, een dergelijks mede deeling te doen, is af te leiden, dal de be sprekingen, die reeds in den Haag heb ben plaats gevonden, serieuze resultaten hebben gehlad. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Toen de heer v, d. S., te Wech- terholt, met den kolf van zijn geweer een konijn wilde doodslaan, ging het schot af en kreeg hij een lading hagel in de buik. Per aulo werd hij naar het ziekenhuis te Zwolle vervoerd, waar hij spoedig na aankomst overleed. (N. R. Crt.) (Reeds gemeld in een deel der oplage van ons vorig numlmer). o GRENSMOEILIJKHEDEN. Iemand uit den Haag, dr. R., vertelt het, „Vad.", had in Duilschland zijn familie bezocht en keerde naar ons land terug. Daar er zooals zoo vaak,— geen kijk op een slaapcoupé was, had de familie' hem twee oude dekens medegegeven, opdat hij tenminste daaraan nog wal zou heb ben. Te Emmerik werd het grensgebied bereikt. Dr. R. vroeg nog zekerheidsr halve aan den conducteur, of hij die twee dekens óók naar de visitatiezaal moest meenemen, maar dat was niet noo dig, zei Herr Schaffner. Dus bleven ze achter. En werden ontdekt door een douane-bfeambteDie nu overtuigd is, dat de geneesheer deze dekens heeft wif- len smokkelen. De dekens moesten ach terblijven en dokter kreeg z'n vonnis thuisgestuurd. Boete: 30.000 M. Zegge dertigduizend mark plus 500 mark kos ten, voor een paar oude dekens! Sub- sidair 300 dagen achter slot en grendel. Laat maar waaien! zeggen dadelijk de lezers. La(ait 'ze ginder maar beboe ten, nitsjewo! Maar dat houdt in, dal dr. R. in geen 24 jaar over de grens kan komen om z'n familie te bezoeken. Eerder verjaart het niet! De Duitsche douane houdt blijkbaar niel van halve maatregelen. EEN DURE MAN. De B. Z. am Mittag had Vrijdag, naar de Berlijnsche correspondent van het Vad. meldt, het volgende berichtje: De stad Breslau herbergt een man, die in den volsten zin van het woord een „schat in zijn boezem draagt". De man, die op het oogenblik vier en veer tig jaar oud is, was in het jaar 1907 slotenmakersknecht. Tijdens werkzaam heden op het dak van een huis, werd hij door een windstoot naar omlaag ge worpen. Men nam den man voor dood op en bracht hem naar de stedelijke kli niek, waar de geneesheeren hem een schedelbreuk en bijna totaal verpletter de borstkas slechts één rib was heel maar ze klaagt nog evenzeer als in het begin. En 't is dan ook saai voor haar. Ze is ook met sterk moet je deuken." „Ja, dat weet ik." „Vertel jij haar dan maar eens, dat ik door den tijd inoo: carrère zal maken, Wal'ly. Als ze daar maar in gelooft; dat fleurt haar tenminste op." „Maar dat doe ik altijd". „Zeker. Als ze jou dan ook gesproken heeft, kijkt ze mlij een week lang vol trots aan en kan maar niet ophouden te oe- tuigen, wat een „alleraardigst jong- mensch" ze dien tor. Corri vindt, en hoe knap. Het eenige, dat ze op je aan te mérken heeft is, dat je niet ge trouwd bent." „Ja? Dan moet je haar maar eens vertellen, dat dit zeker komt, doordat ik er, zooals de romanschrijvers dat noe men, een „ideaal" op nahoud." „Je maakt mij nieuwsgierig. Hoe en wanneer heb je dat opgedaan?" „Verleden jaar Een van mijn kennis sen trouwde toen de „Baby" Ze was 'n uiterst liefhebbend dochter, hield heel haar familie voor eenig en. „En mijn ideaal is er juist een, die op acht-en-jtwinfSgbjarigen leeftijd wijzer is geworden. Die Man wel inziet, dat haar moeder niet onfeilbaar is; dat haar broers geen eerste autoriteiten zijn op allerlei gebied en dat ..het gelukkig le- gebleven constateerden. De man, die mef de grootste zorgvul digheid verpleegd werd en die niet de geringste beweging mocht uitvoeren, bracht niet minder dan vier en een half jaar in de kliniek door. Toen besloten de artsen te trachten den beklagenswaar dige aan het maatschappelijke leven te- rug te geven. Zij brachten hem in de chi rurgische afdeeling van de kliniek, waar men thans begon de gebroken beenderen door metalen inrichtingen te vervangen. Men zette hem een gouden plaat in den schedel en ook de ribben werden stuk voor stuk door gouden ribben met pla tina hechtsels vervangen. Dit proces duurde in liet geheel twee en een hall jaar, waarna de slotenmaker volkomen gezond ontslagen werd en werk vond in een sigarettenfabriek. Nu heeft de vakvereeniging tot welke de verongelukte behoorde, indertijd een bedrag ter beschikking gesteld, dat, zelfs in aanmerking genomen den toen- maligen stand van de Duitsche valuta, groot moest worden genoemd. Het meeste geld verslond, de reconstructie van de borstkas, waarvoor een groote hoeveelheid goud en platina noodig was. De vakvereeniging stelde als voorwaar de, dat de patiënt het geld te leen zou krijgen en de familieleden moesten een verklaring onderteekenen, waarin zij er mede accoord gaan, dat het goud en het platina in het lichaam van den patiënt na diens dood weer aan de vakvereeni ging vervalt. De man draagt dan ook op het oogenblik een kolossaal vermogen in zijn borstkas. Daarom is het begrijpelijk, dat de vakvereeniging groot belang stelt in het lot van dit dure lid. Niet dat zij vreest, dat de man haar bedriegen zal, doch zij weet, dat velen zich in den tegenwoordigen tijd aangetrokken voe len tot goud, zoodat er een mogelijkheid bestaat dat hij vermoord wordt. Om deze reden heeft de vakvereeniging voor een zorgvuldige bewaking van haar „pand" gezorgd. EEN PSEUDO-TSARINA. Een dame, vergezeld van een jongetje en een meisje, meldde zich, zoo vertelt de „Daily Mail", de vorige maand aan het Hemelvaartsklooster te Penza, ruim 700 K.M. ten Z.O. van Moskou. De dame, iemand van schoon uiterlijk en blijkbaar voorname afkomst, deelde de abdis mee dat zij de Tsarina was en haar zoon en haar eenige aan de han den der bolsjewiki ontsnapte dochter had meegebracht. Het edele voorkomen der vrouw maakte, dat de abdis stellig geloofde met de ongelukkige vorstin te doen te hebben, en zij hield haar drie weken in het klooster verborgen. Inmiddels had het gerucht de ronde gedaan, dat de Tsarina en de jonge Tsaar Alexis in het klooster waren, en van uren in het land stroomde de boe renbevolking toe om de vorstelijke vluchtelingen de handen te kussen. Toen kwamen de bolsjewiki, en de bezoekers alsmede de abdis werden ge arresteerd. Er werd vastgesteld, dat de schoone vrouw Claudia Polikartova heette, en zij en haar dochter zijn thans ter dood veroordeeld. De abdis is met langdurige gevange nisstraf gestraft. Het volgend verhaal zou volgens een correspendent van de „Daily Chronicle" door Isadora Duncan, of mevr. Sergius Yessenin, zooals zij sinds haar huwelijk met den jongen Russischen dichter eigenlijk moet genoemd worden, bij haar terugkeer uit Moskou te Parijs gedaan hebben. Allen die ik gezien en gesproken heb, waren menschen, die slechts revolutie hadden gemaakt, door in de schoenen van anderen te kunnen stappen. Toen ik naar Moskou ging, dacht ik, er iets moois, iets nieuws, een wonder te zien. Eens slechts ben ik in contact gekomen met autoriteiten. Dat was ter gelegenheid van een avondfeest, waar toe ik uitgenoodigd was, en waar enkele huis" ook wel' voor verbetering vat baar is." „Je bent wijs als een van alle ban den bevrijd weduwnaar „Ik heb slechts mijn oogen den kost gegeven", sprak Corri. „Die bewuste ken nis, waar ik je zoo even van sprak, krjjgt dan al een heel goede opvoeding. Zoo is hij bijvoorbeeld op het oogenbb'k tot nurse gepromveerddit hoort ook a' tot de vete boetedoeningen van de secte, waar hij zicjhj op het oogenbPk bij heeft aangesloten. De „schat" zweeft altijd en eeuwig :n dunne schoenen over natte straten eu haalt zich daardoor urn ol meer ernstige verkoudheden op den hals. Hij zweert, dat je eerder den Himalaya zoudl kunnen verzetten, dan dat je een meisje van twintig jaar zoudt te or? a zorg te dragen voor haar gezondheid. Ik heb' mij dus vast voorgenomen, ouder te zijn dan mlijn vrouw; en, daar zij acht en twintig moet wezen, heb ik nog een paar jaar den tijd. Dan zal ik haar mis schien ook kunnen onderhjouden, wat nog een tweede voordeel is. aan uitstel ver bonden." „Ja, dat lijkt mlij ook... Nu, ik be- -Itoof je, dat ik haar de zaak zoo da delijk mogelijk zal voorstelen." „Doe dat. Eigenaardig toch, hè, dat iedere vrouw het hjuwelijk bepleit voor iederen man, behalve voor haar zoon". - 'Lf1 i I,j__LLHAM bosjewistische leiders aanwezig zouden zijn. Ik had een roode japon aangetrokken, doch ik vond er alle gasten in avond- kleeding, en de gesprekken conventio neel en benepen. Men vroeg mij iets te zeggen, een rede te houden, en het eeni ge, dat ik kon zeggen, was; Ik zie, dat 'gij slechts uw oude bourgeoisie in alles imiteert, en ook haar smaak en amuse menten hebt overgenomen. Ik bracht degenen die mij hoorden, een werkelijken schok toe door deze woorden, en ook door het costuum dat ik droeg. Dit was mijn eerste en eenigste ken nismaking met de bolsjewistische So ciety. Door notaris J. L. van der Hirst zijn gisterenavond publiek verkocht een winkelhuis met pakhuis en erf, te Vtis- singeu aan de Groote Markt),, ge th er kt 14, groot 1 a. 63 c.a. Kooper G. V'ssar te V ssingen voor f 4443;- een pakhuis en erf le Vlissingen, csa de Schoolstraat, gemerkt 10, groot 80 c.a Kooper L. J. v. d Most te Ybssïugen voor f 1512. omftuHUM»* - a v VERHOOGDE KEURGELDEN VOOR VEE. Mijnheer de IledacLeur, Wil U mij een klein plaatsje in Uw blad afstaan, bij voorbaat mijn dank. In de Middelb. Courant van 25 dezer zie ik, dat de keurloonen van vee aan merkelijk verhoogd worden. Er zal n.I. geheven worden voor een rund en paard f 2.50, een schaap en geit f 0.75. Deze verhooging van keurloon kost den slager f 200 tot f 600 per jaar, naar ge lang zijn oihzet is. Het gevolg zal hier van zijn, dat de slager dal op de consu menten zal verhoogen. Dal de verhoog de keiu'loonen door de nieuwe keurings- wet gemotiveerd zijn, betwijfel ik niet, maar waarom zorgt de gemeente dan niet eerst, dal hier ter stede een gemeen- t e slachtplaats komt, die aan alle mo derne eisclien voldoet, voordat bovenge noemde hoogere belasting' in werking treed. X. GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aangegeven de navol gende voorwerpen a. op het bureau van politie: Knipmes: ceintuur van een schort; touw; ceintuur van een mantel; kinder- portemonnaie2 huissleutels; sigarenaan steker. t). bij particulieren: Damesmantel, C. van Dongen, Nieuw- straat G 225; blauwe duif, A. Davidse, Schroeweg V 32; huissleutel, Jac. Din- g'emanse, Langeviele K 213; Plak brui ne kousen, L. Labruvère, Hofplein E 292; portemonnaie, L. van den Berge, Vischmarkt L 5; zilveren broche, M. Wondergem, Korte Geere R 360; horloge met ketting, 'A. Schot, Latijnsche School straat D 30; glazenwasschersapparaat, J. Fraanje, Noordsingel R 196; taschje met inhoud, J. J. van de Vijver, Seisweg R 137: koperen moer van een rijtuig, La- bruyère, Stadsschuui'; damesportemion- naiè met inhoud, L. J. Corné, Seisweg R 88; twee gekleurde matten, C. van Loo, Dwarsstraat T 205g; handvat van een rijwiel, F. Hercules, Reigerstraat A 117; portemionnaie met inhoud, F. Joosse, Seisweg R 187; kinderportemönnaie niet inhoud, H. Luidwïeler, Tuindorp Sou burg: d amesparapluie, C. L. Hendrik- se, Segeerstraat A 72; witte kindermiuts, P. Ingelse, L. Breestraat O 150; zilveren dameshorloge. N. Broodman, Klein Vlaan deren M 143. ni mutfii ui 'i111 „Maar daarvoor doet ze dan ook weer dubbel moeite voor haar dóchter „Is dat uit ervaring gesproLenf' „Niet in den zin, zooals jij dat be doelt; zélf ben ik geen partij, waar jacht op gemaakt wordt, maar ik heb genoeg van dergelijke dingen mteegemaakt om1 er beu van te zijn. De vrienden zien enkel de feestelijkheden, maar ik zie de gevolgen." „Er zijn erger dingen in de wereld» dan een vrouw den pols te voeten I In 2eker opzicht zou ik zeggen, dat het een verschrikkelijk ambt is: het Iaat geen kriezeltje illusie meer over. Wat is eau mOoie gelaatskleur nu nóg voor een man» die kent al de oorzaken, die ze te voor schijn roept. Als een meisje bloost, zie je onmiddellijk een staalkaart van de spieren, die dit bewerken." „ik heb een dokter gekend, die be weerde, hoe hjij nooit iets voelde voóT een vrouw, die niet een ernstige ziekt# had", antwoordde Kincaid. ,.,Hoe is datt du samen te rijmen met jóuw theorie? Gewoonlijk was ze teringacht'T." „Vat jij dat?" Electr drukkerij G. W. den BoeT, TtTburg,

Middelburgsche Courant | 1922 | | pagina 6