Rijst is een lekkernij LAATSTE BERICHTEN. ONDERWIJS. HOOG WATER. Vlissingen. Dinsdag 18 Juli 8.32 Woensdag 19 >3 9.40 Donderdag 20 10.51 Vrijdag 21 11.49 Zaterdag 22 n.m. 12.40 Zondag 1.27 Maandag 24 2.07 TELEGRAFISCH WEERBERICHT. VERSCHILLENDE BERICHTEN. NAGEKOMEN BERICHTEN. LANDBOUW. HANDEL, NIJVERHEID EN VïSSCHERIJ. de examinandi, een kleinere voor de j te K r ab b e n d ij'k' e, en mej. A. N. examinatoren. Beide, tégenover elkaar (ge plaatst op een afstand van zeven Meter, waren enkel aan een kant open, waar door de klanken der minziek niet al te zeer (verwaaiden in den immer sterk blijvenden wind. Oml deze kiosken heen waren voor de toehoorders eenige hon derden (klapstoelen neergezet. Het zal ongeveer één nur geweest zijn, toen de directeur der jubileerende vereeui'gingj den dirigeerstaf ophief om', met het spe len van het verplichte nummer der derde afdeeling' („Le Val de l'Amblève" van Belleflamlme), de rij te openen van de dertien (gezelschappen, die hun kunnen op muzikaal gebiecr man net critisch oor der jury zouden doen hooren. Hel zal menig! imlazikant, om van de dirigenten niet te spreken, wel wat tril ling gebracht hebben te weten, dat het hier geen gewone repetitie of uitvoering gold, m'aar een examen, een vreedzamen, edelen wedijver naar het volmaakte be trof. Met groote ambitie en toewijding1 is gespeeld, zoodat de jury wel geen ge- (makkelijke taak zal hebben igehad en zij', 'bij1 monde van haar voorzitter, als' haar oordeel te kennen kon geven, dat de algemeene indruk 'bevredigend was; dat er korpsen waren die veel beloofden en de verwachting hadden overtroffen, en dat ernstig aangeraden werd op den ingeslagen weg voort te gaan. Nadat het eenige gezelschap, dat in de afdeeling Harmonie moest optreden („De Vereenigde Werklieden" .uit Terneu- zen) zijn verplicht nummer „Ouverture de concours" van Hartog had beëindigd, werd de uitslag medegedeeld. In de derde afdeeling verwierf: „Geduld overwint" van Cadzand den eersten prijs; „Uit het volk voor het volk" van Breskens den tweeden en „Ons genoegen" van Retranchement den der den, allen met algemeene stemlmen. ,5v (Wordt vervolgd). Geslaagd voor het eindexamen van de Middelbare Kolonialè Landbouwschool te Deventer, de heer Pi. L. Appel te Mi dr delburg. Voor het eindexamen van de Mid- delbure Technische school te Dordrecht slaiagden als Werktuigbouw'kundige de „heer J. A. P. Noest, en als scheepsbouw^ kundige ,de heer P. H. van der Wee] beiden vroeger te Middelburg1. Geslaagd te 's-Gravenhage voor het praktijk diploma boekhouden van de ver- eeniging van leeraren in de Handelswe tenschappen de hper Ant. van Harii, Y.Hl. 53 33 3) 33 33 23 33 33 33 33 naar waarnemingen verricht hi den morgen, van 17 Juli. L Medegedeeld door het Koninklijk Ned. Met. Instituut t,e De Bit. Hoogste barometerstand 768.0 te Biarritz. - Laagste barometerstand 741.0 te Wisby. Verwachting (van den avond van 17 tot den avond van 18 Juli): Matige tot zwakke Noordwestelijke tot Zuidwestelijke wind, mieest zwaarbewolkt, wellicht nog eenige regen, iets warmer. Thermometerstand hier ter stede: 'sm. ,9 ,nur 59 gr., 12 uur 60 gr., 3 uup 62 gr. BEURS VAN HEDEN. AMSTERDAM, 17 Juli (slotkoers). 6 pet. Nederland 1922 99—99%; 5 pet. Nederland 1918 87 een zestiende; pet. Nederland 1917 80%21/2 pet. Ned. Wi. Schuld 50 vijftien zestiende; 3 pet. do. Oblig. 583/8 3 pet. do. Certif. -58 vijf Ivoole te Middeübjluig, A. de Hes en P. J. Pieterse van Wijk te Vl'issin- g|en. 'Geslaagd voor diploma boekhouden !bij de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen de heer A. v. Houte te Middelburg. Geslaagd voor het eindexamen Mar- nix-Gymnasium te Rotterdam', de heer J. de Visser, van Middelhui Eg. i I Geslaagd te Breda voor het examen hoofdacte, de heeren J. M. Maat te B a ar- land, J. Fröberg en Cl A. J. de Groot beiden te Vlissingen. Geslaagd voor het eindexamen van de electro technis che school te Aimsten dam, voor het diploma A, de heer J. A. Houdkamp te Zierikzee. Geslaagd voor de 4de kl. der R. H. B. S. te Bergen op Zoom' A. Ampt D.Jz., en voor de derde klasse M. Polderman en D. Vermet, allen te O u d-.Vi o s s e- meer. Aan de Middelbare Technische school te Haarlem' zijn bevorderd van het het 2de studiejaar naar het practisch leerjaarafdeeling Werktuigbouwkunde T. van Wiaveren te Vlissingen en af deeling electro-techniek: A. Beukenhorst te Sluis. f Mej. F. Hemmekarn te Schor e is me t ingang' van 1 Augustus a.s. benoemd als tijdelijk onderwijzeres te Nieuw- Namen. R. H. B. S. te Oostb'ufng. Toegelaten tot de lste klasse: A. Brevet (O.ostbfurg); I. Klaaijssen BreskensA. A. Muriijn, Sl)uis, H. M., Kiviet, Oo'Sl'burgi; M. R. van de Velde St. Knuis', C. N. Jansen van Rosendaal', Oostburo. J. B. Beau, Nieuwvliet, J. Scheele, Hoofdplaat, Aug. van Damme, SljujLsi, J. de Ligny, Zuidzande, J. L. Hermans, Slluis, E. A. A. Stolk', Schoon- dijke, A. I. v,an Bortel', IJzendijke, Fr. M. van Putten, Breskens, E. M. de M,ar- telaere Sluis, J. Ph. Salome, Breskens, J. I. Cllaris,se, Schoondijke, M. C. Dbondt, Schoondijke, E. E. A. de Milliano, Wia- terliandkerikje, A. P. de Milliano, War terltodkei'kje. Teruggetrokken l candi- daat. 1 Bevorderd van de 1ste naar de 2de klasse: P. C. Brakman, Groede, C. P. Brakman, Groede, A. P. v. d. Broecke, Breskens, A. C. B.uijze, Breskens, I. J. Clarisse, Schoondijke, J. M. Contant Co- lijnsplaat, P.. J. Leenhouts, Groede; J. Luteijn, Zuidzande, A. M. Odink, Schoondijke, A. Rissequw, Qostburg!, P. J. van 'Biggelen IJzendijke, E. A. Tj'l- leman, Sluis, C. M. van de Velde, St. Kruis, J. P. J. Wage, Sluis, R. F. Wijf fels, St. Kruis, A. J. J. de Zeeuw, Oosit- bfurg, I. Becu, Groede, M. J. Beun, Ooslburg, Wi. I. Blok, Cadzand, P. A* Briï, Zuidzande, A. Bruijnooge Schoon dijke, S. M. J. Crince, Breskens, J. Ja cobs Breskens, Wt iWi. Odink, Schoon dijke, D. P. Porrei}, Cadzand, M. M. de Bidder, Oostburg, C. J. van de Sande, Breskens, J. C. van de Sande, Bres kens, A. C. Th. Scjhjolte, Schoondijke, I., J. Schïjve, Nieuwvliet, J. A. Serlé, War leriandkerkje, J. D. P. de Smit, Sluis; H. A., M. van de Vijver, Cadzand, Atj J. AuguiSteijn, Breskens, M. J. S. Bleiker, Schoondijke, J. P. van Bortel', Schoon dijke, A. Wi. Bosschaart, Schoondijke, I. P. Cr,uson, Breskens, C. P. A. Dellaert, IJzendijke, D. S. Frelier, Gi'oede, J. A, van Lare, Groede, M. C. Leenhouts, Biervliet, M. P. Leenhouts, Retranche ment, A. M. Maa,t, Oostbtnrg, M. S. Maat, Oostburg, J. P. de Putter, Rettranohe- ment, A. M. Quaak, Schoondijke, P. L, vrau de Sande, Biervliet, J. Wt deZw&rt, Zuidzande. Niet bevorderd 12 leerlin gen. i - Bevorderd van de 2e n:a®r de 8de klasseJ. J. Almekinders, Sluis, S. B; Beukenhorst, Sluis, J. P. C. Beun, Sluis, A. P. Hollaert, Oostburig, I. S. Ml Bon te, Oostburg), P. J. van Bortel', Sdioon dijke, P. Goossen, Retranchement, H. J. 10 Grand, Nieuwvliet, J. C. le Grand, Aardentourg, P. J. Hol, Aardenburg, M. C. de Hondt, Groede, A. I. de Huid er, Oostburg, I. A. de Jonge, IJzendijke, I. P. Leenhouts, Groede, M. A. Pllas- sichaert, Hoofdplaat, J. J. Risseeuw, Zuid zande, F. A. Scholte, Schoondijke, P. A. Slurm, Waterlandkerkje, J. A. B-at- Schoondijke, P. C. le Grand, Oostburg, J. M. W. van der Meulen, Sluis, W. Schee- Ie, Schoondijke. Niet bevorderd 2 leer lingen. X. J. P's Frambozensaus, een halve liter van een pakje a 7'/2 (Ingez. Med.) zestiende. Cert. Nederl. Hand. Mij. 114— 114i/a;; seliaere, IJzendijke, C. A. van Bortel, Aand. Ned. Ind. Handelsb. 33—83%; j Schoondijke, P. M. Dikkenberg', Zuid- Koloniale Bank 104%107; Koninkl. Pet. zande, D. du Fosse, Sluis, A. C. Goos- Aand. 413—4171/2; Gecons Hollandsche sen, O'ostburg, 1W1. J. van der Hooft, 95—99; Cult. Mij. Vorstenlanden 28— 32; Wlaier'landkerkje, J. J. de Hullu, Oosit- Handelsv. Amsterdam 310—321; Javasche burg, J. L. de Jonge, Oostburg, A. J, Cultuur 260: Aand. Deli "Matsich. 174— de Kierck, Zuidzande, P. M. Leenhouts, .176; Amsterd. Rubber. 48i/2; Ned. do 24. Ned. 'A;luierik. Vaart 96—99; Nederl. Scheepvaarlunie 87; Koninkl. Holl. Lloyd 9—10; Kon. Ned. Stoomb. Mij. 40; Aand. Paketvaart 76; Anaconda 107; Steels 102%102% Erie 16%— 161/2Union Pacific 148%; Common Marine 191/4Prefered do. 761/4 765/8Maxwell Gr. C. v. A. 2 vijf zes tiende; Maxwell Land Cert. v. Inc. Bonds 4 neigen zestiende. Prolongatie 2%. Russen. O'bl. 1880 4; Consols 3% Hope 31/2. Aand. Bank Associatie 21%. Markt 'flauw. Wisselkoersen: Londen 'cheque 11.46%; Berlijn 0.058i/g [Weenen 0.08%; Parijs 21.27%; Brussel '20.17%; Dollar Cabïe 2.58%. Retranchement, A. Luteijn, Zuidzande, J. A. Luteijn, Groede, C. M. Neeteson, Cad zand, J. van de Putte, St. Anna ter Mui- deu. J. Rij'cfcborst, St. Kruis, J. P. de Smet, IJzendijke, M. A. Verptonke, Bier vliet, J. P. Schippers', IJzendijke. Bevorderd van de 3de naar de 1de klasse: Wi. J. Booga,a.rt, Zuidzande, W. J. Bruijnooige, Schoondijke, J. J. Con tant, Oostburg, H. A. Cijsouw, Groede, Ch. M. van der Hooft, Aardenburg, J. J, de Klerck, Oostburg, J. M. Luteijn, Bres kens, I. A. Porreij, Schoondijke, P. Ris seeuw, Schoondijke, S. Risseeuw, Schoon dijke, A. F.) Rosevelt, Schoondijke, J. Cateman, Zuidzande. Bevorderd van de 4de naar de 5de klasse: M. J. de Bruijne, Oostburg, C. p. Deansen, Oostbjurg, A. Goetlijal's, Te Tiel is gevankelijk binnenget- bracht en na verhoor in het huis van bewaring opgesloten de 24-jarige G. L. P., uit Deest, die bij een twist z'ijn broer met een zwaren paal' zóó in de zijde heeft geslagen, dat men voor hfet behoud van zijn leven vreest. De ge troffene is in het ziekenhuis te Nijmer gen opgenomen. Op den Leidschen Straatweg nabij Leidschendam is Zaterdagavond een auto legen een boom gereden en over den kop geslagen. Een van de inzittenden, de heer P. B. uit Den Haag', kwam on der de auto terecht en is zwaar ver wond naar het St. Anth,oniusjgest:cht te Voorschoten vervoerd, waar hjij" enkele uren daarna is overleden. De 2de luitenant Paauwe is 'Zater dagnacht bij de militaire oefeningen van het 19e reg. inf. te Arnhem! door het ontijdig afgaan van een lichtpistool ge wond, waardoor hij brandwonden aan de borst bekwam. Hij' is per ziekenauto naar het militaire hospitaal vervoerd. Zijn toe stand was dien nacht niet zorgwekkend. De zeemilioien-vlieger D. Verroen, die deze week bij de noodlanding van het marine-vliegtuig aan de Kooy (bij1 Helder) gekwetst werd, is Zaterdagmorgen aan de gevolgen overleden, j Te Heelsum is Zaterdagavond de 55 jarige arbeider Wi. van G. door een auto mobiel, die een andere auto passeerde, overreden en op slag gedood. De auto is doorgereden, doch het nummer is' be- (kend, Aan de waterwerken bij' de haven te Middelharnis' verloor een der werklim den onder het heien zijn evenwicht en viel. Hij kwam' met zijn rechterhand te recht op den in den grond geheiden paal juist op het oogenblik' dat "het blok bo ven was en de laatste slag moest maken. De taan kreeg geen tijd oml op te staan waardoor het vallende blok' rijn hand letterlijk Verbrijzeld heeft. (Vad.) Het zesjarig zoontje eener Indische familie, welke met verlof te Den Haag woont, is tassichen Best en Boxtel uit een in volle vaart rijnde trein gevallen. Onmiddellijk werd de trein door de nood rem tot stilstand gebracht. De knaap heeft wonder boven wonder zoo goed als geen letsel 'bekomen; alleen klaagde hij1 wat over pijn in een schouder. Te Brakel is doordat de paarden op hol sloegen de 62-jarige landbouwer P. de V. van de wagen gtestort en ter stond gedood. Uit nadere berichten blijkt dat ge- neiral Bruce, de leider van de expedi tie naar den Mount Everest op 11 Juni zijn laatste poging tot bereiking van den top heeft gewaagd. De tocht begon op 3 Juni en op 5 Juni was men halver wege den Noordelijken kam geko men. Het gezelschap van zes leden van de expeditie en 14 dragers werd ten slotte door een lawine overvallen. Zeven dragers kwamen om'. De over blij venden mochten zich, gelukkig prijzen, dat zij ontkwamen. De expeditie is daarna op gegeven. Bij een mijngasontploffing in een kolenmijn te Bleen bij Stirling zijn 12 personen gedood en 5 gewond. Te Caïro is het dek van een moskee ingestort. 14 menschen werden daarbij gedood. De Duitsche kruiser Hildebrand, die reeds eenige jaren op het strand zit ten Z. van Scheveningen, is thans onder handen van den slooper. Met acetyleen- vlammen worden de ijzeren platen los gebrand, Maar volgens het Vad. zal het wel twee jaar duren vóór het schip ge heel verdwenen is. De grootste moeilijk heid is het vervoer. De platen worden per schelpenkar naar de haven vervoerd, Mocht het te langzaam gaan, dan zal men gebruik maken van de rails die daar liggen voor zandvervoer. Zooals men weet is het een kleine kruiser van 4100 ton. Aan ijzer heeft het schip een gewicht van 4.200.000 K.G Fransche dokters hebben afdoende proefnemingen verricht met een nieuwe werkzamer methode van vaccinatie tegen typhus, cholera en dysenterie, bestaande in toedienen van vaccinen door den mond in plaats van inspuiting in de aderen, In een plaats die door typhus geteisterd was, telde men op 655 niet-gevaccineerde bewoners 50 typhus-gevallen. Van 1236 bewoners die volgens de nieuwe methode gevaccineerd waren, kregen slechts twee tyfus. (De methode is volstrekt niet nieuw. De homoepathie past haar al meer dan een halve eeuw toe. In sommige Ameri- kaansche staten wordt dan ook het in nemen van een dosis of een paar doses verdund Variolinum (pokstof-op lossing) wettelijk gelijk gesteld met een inenting tegen de pokken teekent de N. Ct. hierbij aan.) o TWEE DOODEN. Te Vijlen bij' Vaals gaf in de oude ce mentfabriek de ongeveer 45 meter diepe put, eenige jaren niet meer in gebruik, weinig water meer. Een der arbeiders begaf zich zonder vastgebonden te zijn aan touw of ketting1 naar beneden. Nau welijks op zekere diepte plofte hij! be dwelmd door de stiklucht naar beneden. Een andere arbeider toog direct naa;r onder om den ongelukkige mogelijk nog "te redden. Doch hij! 'raakte ook spoedig gedeeltelijk bedwelmd, doch.' wist nog snel' naar boven te komen, waar hij' in de buitenlucht meest gebracht worden, en iweer bijkwam. Onderwijl wilde een derde arbeider zijn medearbeider uit den put 'probeeren op te halen Met een dik koord om 't lijf werd hij' naar beneden gelaten. Beneden gekomen bond hij' zijn medearbeider, die reeds dood w|as, aan een ketting, ontdeed zich' zelf van '1 touw en bond dit nog .aan 't slachtoffer Terwijl deze nu naar boven getrokken werd steeg hiji zonder touw of wat om het lijf naar boven, doch nauwelijks op de helft of hij' stortte met een plof naar de diepte en hij' werd het slachtoffer zijner menschlievendheid. De eerste on gelukkige was .spoedig boven gehaald, alle pogingen om de levensgeesten op te wek ken mislukten. Het tweede slachtoffer moest in den diepen put blijven liggen daar niemand het meer waagde af te dalen. De eerste was ongehuwd, de tweede gehuwd en had twiee kinderen. Door het breken van een spoorbrug is de sneltrein Boekarest—Weenen in de rivier de Prahoya bij Sinaia gestort. Epr wonden geteld, zijn tot nu toe twee dooden en 24 ger In de te Spandau gevestigde rijtuigr en Wagönfabriek van de firma Orenstein und Koppel is in den nacht van Zaterdag op Zondag door noig onbekende oorziaak brand uitgebroken. Reeds bij aankomst van de brandweer- ter plaatse stond de wagonafdeeling der fabriek in lichtelaaie, zoodat noch de aanwezige voorraden, noch de machines of de Wagons konden worden gered. Twintig bijna voltooide wagons werden een prooi der vlamlmen. De fabriek is geheel uitgebrand. De firma kan de orders echter over haa'r andere fabrieken verdeelen, zoodat de arbeid niet behoeft te Worden stop gezet. 'I ANGSTIGE OOGENBLIKKEN. Een tentwagen, waarin drie dames en drie heeren gezeten waren kwam', naar de, Stand." meldt, uit Krommenie gere den, toen op den „Uitweg" het paard, eensklaps schrikachtig geworden, op de achterpooten gin$ staan, en daarna, weer neerspringende, met wagen en al in de ongeveer daar ter plaatse 20 Meter bree- de jVpart terecht kwam. Dit alles' ge schiedde zoo snel, dat slechts een man uit den wagen kon springen en in het water terecht Skwaml. Het wasi een angstig oogenblik, temeer daar er bijna geen hulp was, zoodat er niet aan gedacht kon worden den wagen ter zijde te tillen of iets dergelijks. Weldra echter wisten de heeren er zich uit te werken, waar na de dames met vereende krachten op het droge gebracht werden en naai' de naastbïjzijnde woning werden gebracht. Allen waren kopje onder geweest. Intus- schen was er hulp gekomen en na de strengen, hetgeen veel moeite opleverde, te hebben doorgesneden, kon ook liet paard, dat al uitgeput raakte, op liet dro ge worden gebracht en daarna de wagen. Wonder boven wonder vallen dus1 geen menschenlevens te betreuren, en kwamen allen met den hevigen schrik vrij'. I op 2 uur. De muziek moet een half uur eerder eindigen. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 3 uur. Londen 11.46%: Bei-lijn 0.57; Parijs' 21.27%; Bru set 20.19i/2Zwitserland 49.60; Weenen 0.008%; New York 2.58%. UIT MIDDELBURG. Bij hel opmaken "van ons blad is het artikel betreffende de Provinciale Bi bliotheek in plaats van onder Kunst, on der Landbouw terecht gekomen, terwijl de "Surtax op suiker naar Kunst ver huisde. DE CONFERENTIE VAN DEN HAAG. r De bekende NewrYorksche bankier Otto Kahn arriveerde gisteren uit Den Haag t® Londen. In een interview gaf hij als .izïjn meening te kennen, dat de conef rentie het goede resultaat heeft opge leverd, dat zij; de atmosfeer heeft ópge- ihelderd, en Engeland, Frankrijk en de 'Ver. Staten ten opzichte der poliliek te genover Rusland nauwer Lol elkaar heeft gebracht. t Hiji acht het verwijderen der tegsnstrij!- dige politieke richtingen tegenover Rusr land zeer gelukkig. Lloyd George, voegde hij er aan Loe, heeft goed gedaan de Haaguche confe rentie bijeen te roepen. LLOYD GEORGE' NAAR SPANJE. LONDEN, 17 Juli. V. D. De Man chester Guardian verneemt, dat Lloyd George zijn vacantie gedurende het par lementaire reces in Spanje zal door brengen. RAAD VAN DEN VOLKENBOND, LONDEN, 17 Juli. V. D. De büeen- komst van den raad van den Volkenbond welke heden te Londen wordt geopend, wordt oorspronkelijk bijeengeroepen tefn behandeling van het mandaat over Pales tina. Nu er met Amerika over de man daten overeenstemming is bereikt, moet de raad van den Volkenbond deze goed keuren. Hieronder zijn begrepen man daten over Atrika, Groot Brittannië, Frankrijk en België, afgezien nog van bet mandaat over Palestina en het Iran- ache mandaat over Syrië. Verschillende andere kwesties zullen Worden besproken. Het voorstel van de Noorsche regeering tot het zenden eeaei; commissie naar Rusland tot het volledig onderzoeken der fondsenvooruitziefctten, zal worden behandeld. Het rapport van de tijdelijke gemengde commissie betref fende de ontwapening, zal ter bespreking worden aangeboden. Er is ook een rap port over de conferentie van Genua en .verschillende belangrijke vraagstukken betreffende bescherming van minderhe den. Ook over de grensgeschillen tussclieii Bulgarije en haar nabuursLaten en ook de adviezen betreffende opiumgebruik. MODERNE BANDEN. Gedurende de maand Nov. van het vorige jaar, bericht de Zweep, zijn er in "West-Java 365 echtscheidingen uit gesproken, welk aantal als een record aangemerkt mag worden, terwijl die echtscheidingen de vorige maand alleen voor Batavia gemiddeld niet minder dan zes per dag bedroegen. VERGADERINGEN, CONCERTEN, ENZ. 'Wioensdag 19 Juli. Buitepgew. aan- deelh.veiig. werf Zeeland te Hansr weert, Hotel Abdij M'hur» 1.30 ,u. .Woensdag 19 Juli. Afoomn.. oaittcerij Middelburgse?! Muziekkorps Zondag 23 Juli Z. A. concert Middel» bnrgsch Muziekkorps. Zondag, 30 Juli 3de Abdijooncert Mid- del. Muziekkorps 8 u. 's morgans. Abonnementen en Advertentiën 1 oor -de Middelbiurgsche Courant kunnen voor Vlissingen worden aangenomen door Boekhandel F. LANDSMAN, St. Jacobstraat UIT VLISSINGEN. Gisterenavond heeft tengevolge van het afstaelten van een dra^d, een deel der stad Vlissingen ongeveer 1% uur zon der electrischen stroom gezeten, o. a. de vertooning in de Alhamfora bioscope moest daardoor worden gestaakt. De sluiting der kermisvermakelijkhe den te Vlissingen ia voor Maandag, Dinsdag en Woensdag bepaald op één uur, voor de drie laatste dagen der week De Provinciale Bibliotheek. In verband met de noodzakelijke be zuiniging hebben Ged. Staten besloten in het Provinciaal Verslag niet meer op te nemen de lijst van boekwerken, die in een bepaald jaar voor de Provinciale Bibliotheek 7.ijn aangekocht. Om' nu de 'bezoekers van de bibliotheek toch daas- om'trent in te lichten, worden iedere maand in een kastje in de voorkamer van de bibliotheek lijsten opgehangen met de nieuiwe aanwinsten, welke een maand blijven hangen, terwijl diaarin tevens wordt aangegeven welke werken over onderwerpen van den dag, in de biblio theek aanwezig1 zijn. Zeker een practi- sche maatregel. Toen wij dezen maatregel in o ogen schouw namen, hebben rij ons tevens overtuigd welk een verbetering isi ver kregen door het aanleggen van cied- trisch licht in het gebouw1. Dit is weL- licht ook bevorderlijk aan den reeds meerm'alen geniten 'wtensch oml ook op som'mige dagen der week de bibliotheek! voor een uurtje open te stellen ten be hoeve van hen die des middags steeds bezet rijn. Faillissementen in Nederland. Volgens mededeelingen van het Han delsinformatiebureau van Van der Graaf Co's Bureaux voor den Handel rijn over de afgeloopen week, eindigende 14 Juli in Nederland uitgesproken 75 gail-

Middelburgsche Courant | 1922 | | pagina 2