BUITENLAND. ADVERTENTIEN. ZIJN AFWEZIG. Or. J. KNAPPERT is tot nader aankon diging AFWEZIG. BEKNOPTE MEDEDEELINGEN. MARKTBERICHTEN. BEKENDMAKINGEN. BURGERLIJKEN STAND. L WEIJL, arts en R. WEIJL-SNUIJF, Kinderarts Zenuwarts, P. MERCKENS, chirurg Vlis- sinaen. is tot 3 AIIR- nift Goentoer, p. 13 Juli Straat Bonifado, Batavia h. Rotterdam. Siantiar, P- 14 Juli n.rn'. 1 uur 30 m. Dungeness, Batavia n. Rotterdam. Kangean, 13 Juli te Havre, Java n Amsterdam. SalaWati, 13 Juli te Port Said, Amsler. dam n. Java. Stoorovisjartlijnen op Noord AtolejfcildM. Nieuw Amsterdam, vertrok 11 Juli n.m. v. NeW-York n. Rotterdam. Rijndam, p. 13 Juli Liz'ard, Rotterdam n. New-York. miTSCHLAMJ. Het blijkt, dat de meening algemeen post vat, dat voor alles de intergeallieerde schulden geregeld moeten worden. De „Tetops" maakte er al propaganda voor, en ook in bladen als' de „Times" is het doorgedrongen. Het 'blad schrijft o.a.: „De hoop op groote schadevergoedin- in de oude 'bteteekenis i s zoo goed als opr gegeven doori edereen, die goed ingelicht is."Frankrijk wijdt veeleer, in zijn wan hopige financieele moeilijkheden al zijn adndacht aan de noodzakelijkheid van vergoedinjgi n tien vorm van een evenredi ge kwijtschelding van zijn buitenland- sch'e schulden. Deze kwijtscheling zou het den Franschen minister mogelijk ma ken de mislukking van de schadevergoer dingspolitiek door de politieke opinie in het land te laten aanvaarden. Poin- caré wordt beschouwd als de man om deze transformatie te Weeg te brengen." Dat schrijft de „Times", het blad dat altijd achter de Fransche politiek stond. En hiermee is de Wending de gedwon gen politieke Wending volkomen. Wat dan tevens, gelijk wij' reeds hetor ben uiteengezet, hopvolle perspectieven geeft (voor nieuwe conferenties. Poincaré en Lloyd George zullen el kaar mèt meer succes ontmoeten, mis schien dan voorheen het geval was. Intusschen „hangt" in Duitsdhland nog het wetsontwerp tot bescherming der re publiek, aan een z'ijden draad, wanneer er in derde lezing hoofdelijk over zal worden gestemd. Hoewel iedereen over tuigd is, dat inten een crisis en rijksdagl- ontbindinjg nu niet zal riskeeren. Dit was| gisteren de algemeene opvatting in de ^wandelgangen van den Rijksdag en daar door was men vol optimisme. Waarschijn! lijk zal het worden gevonden in een uitbreiding van de coalitie alleen naar links met de onafhankelijken. Wat de democraten en het centrum! tot nog toe tegengingen. Maar aan de rechterzijde wordt nog steeds aangedrongen op even- teens coalitie uitbreiding met de Duits che ■Volkspartij. W[at het karakter der wet, Mie uitsluitend tegen rechts is1, natuurlijk1 'verandert. De gezanten der buitenlands che mo gendheden zijn [gepolst en hebben te ken' men gegeven, dat Rijksdagontbinding een zeer ongunstigen indruk zou maken. Er moet dus Wat op worden gevonden DE VERVOLGING DER GEES TELIJKEN. Volgens berichten aan de Engelsche bladen hebben de vonnissen, die door de Peterburgsche revolutionnaire recht bank tegen verschillende geestelijken, o. a, den metropoliet Benjamin, zijn ge-, wezen, groote verontwaardiging gewekt in breede volkskringen. Er zouden pro testvergaderingen en stakingen hebben plaats gehad. De metropoliet en vele andere priesters zijn ter dood veroor deeld. Maar, zooals we meldden, is de uitvoering van deze vonnissen uitge steld, Volgens den Berlijnschen corres pondent van de „Times" echter vreest men, dat de bolsjewieken de terecht stelling in het geheim zullen doen plaats hebben. Zooais men weet, heeft de aartsbis schop van Canterbury geprotesteerc tegen de vervolging der geestelijken en in het bijzonder die van den patriarch Tichon. De adjunct-commissaris voor buiten landsche zaken, Klisho, heeft nu aan den aartsbisschop geantwoord, dat men in het ingrijpen van den aartsbisschop slechts de klasse-solidariteit ziet van de „prinsen" der verschillende kerken en dat men niet kan ingaan op het denk beeld, om een onderzoek ter plaatse door vertegenwoordigers der verschil lende kerken toe te staan. De aartsbisschop antwoordde op zijn beurt, dat het denkbeeld, om vertegen woordigers van de kerk naar Rusland te zenden ,niet was ingegeven door poli tieke of klassebedoelingen, maar alleen door overwegingen van humaniteit en christelijke gevoelens. Velen in Groot-Brittannië en Ameri ka, zegt de aartsbisschop, zijn. verlan gend naar vriendschappelijke betrek kingen met het Russische volk en de tegenwoordige houding van de Soviel- regeering moet de verwezenlijking van deze hoop vertragen of onmogelijk maken. Als de doodvonnissen worden uitge voerd, zal orfder de beschaafde volken slechts verontwaardiging en afschuw worden gewekt. er iets bijzonders is1 voorgevallen. Maai bij den terugkeer van den presidentieelen stoet heeft een jongtatensch in de Avenue Marigny twee revolverschoten gelost in de richting van het rijtuig] v.an den pre fect van politie. Er is niemiand getroffen. De man is aangehouden en bij nader onderzoek bleek hij1 in overspannen toe stand te verkeeren en tot den anarchist tiscbe jeugdorganisatie te b'ehooren. Mil- ierlland, die in een rijtuig zat na dat van den prefect, had van den aan slag niets gemerkt. Zijn rijtuig werd dooi de menigte tegengehouden, doch hij1 beval door te rijden. Het jongmenseh verklaar de op het (rijtuig van den president te hebben willen schieten, zonder iemand te willen dooden. Naar het „Berl. Tag.' meldt, heeft het centraal bureau voor de samenstel ling van den Duitschen Rijksdag zich in zijn slotzitting beziggehouden met de autonomie van Opper-Silezië. In die zit ting verklaarde ook de vertegenwoodi- ger van het centrum, dat, nu de Puisi- sche regeering het centrum concessie had gedaan inzake de school- en kerke lijke questie, ook de centrumspatij geen parool meer zou uitgeven, om bij de stemming voor den bondsstaat Opper- Silezië te stemmen, Daar ook de overige partijen, met inbegrip van de sociaal democraten, niet voor een zelfstandigen oondsstaat Opper-Silezië zullen strijden, kan het resultaat van de stemming reeds thans als vaststaand worden be schouwd. Er zal in geen geval bij de stemming een meerderheid voor den aondsstaat Opper- Silezië te vinden zijn. Daarmede is het denkbeeld van een au tonomen bondsstaat Opper-Silezië defi nitief van de baan. De vakvereenigiugen der mijnwer kers in het Roerbekken hebben de over eenkomst inzake de loonen goedgekeurd, waarmee het gevaar voor staking ditmaal voorb ijsch'ijnt te zijn, tenzij' de commu nisten nog met een wilde staking zouden willen beginnen, wat nauwelijks denk baar is. Uit een uitlating van den voor zitter van het oude (socialistische) mijn- werkersverbond sichijht men zelfs te mo gen opmaken, dat er onderhandelingen gaande zijn over een vereeniging van de comtoUnistische vereeniging met dit verbond. De (communis tische organen de Neue Zeitung, te München en de Bei;- ersche Arbeiter Zeitung te Augsburg, zijn voor drie dagen verboden wegens een artikel Vén opruienden aard tegen den Beierschen minsteri-president graaf Ler- chenfeld. Lord Northcliffe, de bekende be zitter van Engelsche oppositiebladen, lijdt aan ernstige vergiftigingsverschijn selen. De correspondent van de „Times" te Konstantinopel meldt, dat de regee ring te Angora is afgetreden, Moestafa Kemal had aan de Nationale Vergade ring een wetsontwerp voorgelegd, vol gens hetwelk nieuwe commissarissen door hem- en door de bestaande com missarissen zouden worden gekozen. De Vergadering verwierp het ontwerp, waarop Kemal aftrad. De Vergadering nam daarop een ontwerp aan, dat mach tigt tot een vrije verkiezing van minis ters. Het nieuwe kabinet zal 18 dezer worden gekozen. Inmiddels acht men het weinig waarschijnlijk, dat de samen stelling van het kabinet veel wijziging zal ondergaan. Uit een nader bericht van de „Times"-correspondent blijkt, dat het conflict, waarvan hierboven sprake is reeds sedert den afgeloopen winter da teert en het gevolg was van de onwillig heid van Moestafa Kemal, zijn instem ming te betuigen met een voorstel ge daan in de Nationale Vergadering, dat de commissarissen door de Vergadering zouden worden aangewezen en niet langer door een „coupon" van Moestafa Kemal. De kunst een hoffelijkheid te bewij zen blij ven de Franschen verstaan als van ouds. James Beek, de solicitor-general van de Vereenigde Staten, heeft onlangs' Pa- rijis (bezocht en is bijl die gelegenheid ontvangen door het Hof van Cassatie. Aan het slot van de receptie vertelde Beek aan een van zijn Fransche vrienden, dat hij de schilderijententoonstelling in den Salon bezocht had en in den loop van het gesprek vertelde hij er nog bij', dat hij op een der tentoongestelde schil derijen een bod gedaan had. Den volgenden dag werd de schilderij' in kwestie aan Beck in zijn hotel bezorgd met een brief er bij' van Poincaré, den minister-president, helm1 verzoekende het schilderstuk als een geschenk van de Fransche regeering te willen aanvaarden. BiERLIJNSCHE BRIEF. (Van onzen Berlijnschen correspondent). No. 56. De nieuwe daling! van de m|nrk. Berlijn, 10 Juli 1922. Gisteren heeft te Longcham'ps de Het Duifs'che bedrijfsleven wordt op nieuw door een zwaTe crisis beproefd zwaarder nog dan tevoren. Het staat ander den druk van een zich met on gehoorde snelheid voltrekkende verdere waardedaling' van de mark en de gebeur tenissen op de geldmarkt der Berlijnsehe beurs zijn zoo buitengewoon, dat zij' de trekken moeten. De vhuchtel'oozé bespre kingen der Parijzer bankiesconferentie jg)aven den eersten stoot daartoe. Dan kwam1 de moord op Rathenaju en dit feit belichte plotseling! scherp de onzekerheid van den binnenlands'chen politieken toe stand. Eerst viel1 na dezen ongeluksdag de miark'koeïis niet zóó sterk als men vreesde. Daarna echter ojng zij in volle vaart de diepte in, in een temipo, ais wij nog niet beleefd hebben. Op één dag steeg de dollar in Berlijn mót 100 m,ark. Nog sneller liep de Hollandsche gul den op: Voor 100 ,g!utden werd voor 14 dagen nog 14.000 Mark betaald, nu meer dan 20.000 mark. Dit beteekent anderzijds', dat een nieuwe hausse-koorts in den deviezenhandel' heeft ingezet en en dat de speculatie weer tot vollen 'bloei gekomen is. Men is dikwijls geneigd den speculan ten, die uit het ongeluk van bun eigen volk voordeel trachten te trekken, de grootste schuld agn den toestand van dit oogenblik toe te schrijven. Zonder twij fel hebben zij mede er toe bijgjedragen, dat de val' van de mérk zulke verschrik kelijke vormten heeft aangtenomen. Anders wi&s' het in 't geheel' niet te verklaren, dat b.v op de. beurs v,an héden de dollar koers met 550 'begon, terwijl) de pariteit op New-York 489 bedroeg). Zulk een on derscheid van 61 mlark is -slechts te ver klaren door een overhitte, zeer verwer pelijke, of ten minste onzinnige hausse- speculatie. M-aar er zijn helaas daarnaast nog vele belangrijke oorzaken voor de kiatasirophete waardedaling van hét D,uit- Sdhe geld. Daarbij kwam! nog de tragische omistandigheid, dat een weloverwogen stap van de regeering', d:e met de neste bedoelingen gedaan werd, eveneens een verkeerde uitwerking had. De Diuitsche Rijksbank n.l. hjad een maatregel genomen om' de verdere daling v!an de mark te bestrijden. Zij wierp uit haar fonds aan vreemde deviezenvoor raden belangrijke bedragen op de mérkt, in de veronderstelling', dat daardoor de Duitsc.be wisselkoers móest stijgen. De gedachte scheen logisch en du'delijk. Maar zoo logisch zij' was, zoo weinig voldeden de resultaten aan de verwach tingen. E,r had jrnst bet tegengestelde plaats van wat mén gehoopt had. De han delaars en speculanten zeiden tot zich zelf: „"Wpt beteekent dat? De rijksbank brengt buitenlands'che devteven op de mérkt ?Zij vermindert haar voorraden op dit gebied? Dus' zal' zij, zoodra een nieuwe sichadeverg'oedingstermïjn vervalt, weerm verhoogde rnéte vreemd geld moeten koo pen. Dus zullen deze dan weer in waarde stijgen. En daarom! koopen wij cLadelij) dollars', guldens, ponden, en francs!!' En tot verbazing, v,an de Rijksbank (d:e echter natuurlijk bpar betalingsmiddelen voor 15 Juli met had aangetast) vielen de vreemde deviezen, ondanks het vermeer derd aanbod niet terug', doch ontstond er zoo'n stormachtige vraagt naar dat zij weer een nieuwe, phantastischte stijging ondergingen. Het is zoo te verklaren. Het bleek weer, dat toén de natuurlijke markt-bte we gingen, die door feitelijke gebeurtenissen veroorzaakt Worden, niet door kunstmid delen kan tegenhouden dat daardoor niets verbeteren, echter wél verergeren kan. Het 'bedrijfsleven heeft z'ijn geheime wetten, in welks raderwerk men niet kan ingrijpen. Met bezwaard hart heeft de Rijksbank besloten tot dezen stap, die nu zulk een aangename uitwerking had. Zeer teekenend voor den bteden- kelijken toestand is de wijziging in de Duitsche handelsbalans. Nog tot voor kort was het mogelijk geweest de quan- titatieve verhouding vén den invoer tusschen voedingsmiddelen en industri.- eele grondstoffen eenigszins op den vroe- geren standaard te houden; d. w'. zi de invoer aan voedingsmiddelen bedroeg ongeveer 26 pet., die van grondstoffen 47 pet. van den totaal-invoer. Op 't oogenblik echter bedraagt het aandeel der voedingsmiddelen aan den totaal" invoer 40 pet., terwijl dat der grondstofl- Ofen tot 35 pot. is temggeloopen. Daf beteekent, dat ook de Duitsche ui ivo er- mogelijkheid toeer in g'evaar is gebracht dan vroeger, dat daardoor de ontvangst van vreemde deviezen op grond van verkoop van Duitsche wiajren naar het bui tenland minder wordt en dat dus de mark weer tot een verdere daling gér doemd is. En dit weer brengt voor de industrie ernstige bezwaren mede voor den inkoop van buitenlandsche grond stoffen. Uit dit alles volgt, dat de vernier tigende depreciatie van de mark ditmaal niet. zooals wel vroeger dikwijls gebeur- 1de, een tijdelijk schijnbéar gunstiger con juctuur voor de Duitsche industrie met zich zal brengen. En zoo zou maar al te spoedig het lang gevreesde oogenblik kunnen aanbreken, waarop de vermeen de bloei en glans der Duitsche industrie zou blijken te zijn, wat zij altijd in wer kelijkheid geweest zijn: een bedriagelij)- ke schijn. Intusschen Worden de droevige gevol; gen van deze 'gebeurtenis en de jongste beursverschijnselen op de geldmarkt zeer merkbaar. De prijzen voor levensmidde len en voor alle noodzakelijke gebruiks artikelen zijn opnieuw sprongsgewijs ge stegen. Onontbeerlijke artikelen worden van dag tot dag duurder. ja, zelfs van uur tot uur. Men zou bijna kunnen peggen: als men zich een poosje in den winkel ophoudt, kan men er op blij ven wachten ,dat- voor de waren een hoo- gere prijs gevraagd wordt, dan op 't oogenblik, dat men den winkel binnen ging. De gevolgen hiervan zijnonrust, nieuwe looneischen van alle na t„, a en stakingen. De staking der boekdrukkers, die het Berlijner krantenWezen reeds geduren de 10 dagen lam heeft gelegd en de grootste Maden der hoofdstad heeft ver hinderd te verschijnen, is 't begin ge weest. Men weet niet, wat er nog z'al volgen. Onder deze omstandigheden is er slechts één mogelijkheid tot redding: een ontspanning van den binnenlandschen politieken toestand. De huidige Duijtsehe re.geeringscoalitie moet verbreed worden. De burgerlijke partijén dezer coalitie zoe ken (deze uitbreiding naar rechtsi door opnamé der Duitsche volkspartij' in de regeering. De sociaal-democraten, die die eveneens' tot de coalitie oehooren, willen haar naar links uitbreiden, door een (samengaan mét de onafhankelijke socialisten. Er is daardoor ben moeilijk alternatief ontstaan. Maar als' men den toestand (onbevangen beschouwt, blijkt, dat de burgerlijke middenpartijfen, de de mocraten en het centrum', misschien het verstandigste zouden doen als zij' toestem den in de samenwerking mét de onafhan-' kelijken. Zeker, de onafhankelijken heb ben zich tot dusver zeer radicaal getoond. Maar op het oogenblik, waarop zij' in de regeering treden, zouden zij' van zelf een scherpe iS'cheidingslijn naar links, naar de comtolunisten trekken; zij' zouden, al leen om'dat zij' uit de kritiek en de oppo sitie i'overgingen tot positieven arbeid, zonder twijfel geheel anders optreden en vermoedelijk over 't algemeen mét de oude partij' der sociaal-democraten, waiaif van zij' zich eens' afgescheiden hebben, weer s'aménstolelten. Daaroto toeenen welingelichte politici, ook' uit de burgerlijke partijten, dat de intrede ,djer onafhankelijken in de re geering, niet de door anderen gevreesde radicaiiseerinig der staatkundige verhou dingen in Dujtschland met zich zou brgn- igen. 1 I l- 1 I I F I Anderzijds: weigert mten de toenade ring tot de onafhankelijken, dan zullen ook de sociaal-demberaten zeker uit de regeering treden. Dan echter komt het tot Rijksdagontbinding! en tot een ver kiezingsstrijd, die het gansche volk in twee partijén zou splitsen, die in de hui dige qpgewonden stemming een zeer ön aangenaam' karakter zou aannemen en die de dreigende gevaren van onlusten, bur geroorlog en chaosi in zich dragen zou De stemtoen uit het buitenland, die tot ons' doordringen, toonen, dat men daar een eventueele deelnamé der onaf hankelijken aan de regeering met be zorgdheid tegemoet ziet. Het is echter van 'belang, dat men de nog meer on gunstige gevolgen niet over het hoofd ziet, die m'en zou kunnen verwachten, als men den anderen weg inslaat. Werkelijke r-ust en een uitweg uit de algemeene ver warring kan mén thans in Dujtschland eerst (bereiken, als de overtuigd repu- 'blikeinsch gezinde burgerlijke partijten sa- mtenwerken inlet de bezadigde arbeiders kringen, tot geméenstehapipelijken weder opbouw. Het 'zïjh m'oeilïjke tijden, die Wij! nu doormaken. Men zou onder hun druk 'bij na in vertwijfeling 'geraken. Maar men moet 'zijh zenuwen méester MijVen, de tanden op elkaar klemtoten en met al le energie ernstig! aan den arbead gjaian. Dr. MAX OSBÖRN. en W. A. Smith 23 j. J, P. Kempe 21 j. en D. van Doorn 20 j. J. Krokké 43 j. en J. Benou 42 j. 0. M. Janse 26 j. en S. Eollebrandse 29 j. Bevallen C. Gunst, geb. de Keijzer, z. G. Stróo, geb. Maas, d.M. A. de Hondt, geb. Druijve, z.S. P. Dps, geb. Keu- kelaar, z.A. D. Kerkhove, geb. Nouse, z. (levenl.). OverledenP. Janse, wedr. van G. de Nooijer, 80 j. D. P. F. van Beusichem, man van M. L. Willemse, 73 j. Zierikiee, Van 29 Juni14 Juli. GetrouwdJ. Bil, jm. 23 j. en F. van der Welle, jd. 22 j. Bevallen P. Schut, geb. de Jonge, z. Overleden: A. M. van As, d. 4 m. C. de Krijger, m. van C. Bakker, 73 j. A. M. Pannow, d. 4 m. Vlissingen, 14 Juli. Op de veiling van heden werden de volgende prijzen sesteedAardappelen 3.55, Poters 1.52, Spinazie 48, Postelein 69, Wagenaars 3244, Snjjboonen 5065, Kersen 3850, Aardbeien 4853, Kruis bessen 2030, roode bessen 3032, Witte bessen 3142, Frambozen 45 54, Princessen 6480, Doppers 1418, Peulen 2125, Tuinboonen 68, Suiker- boonen 3940, Tomaten 70, Morellen 4561, Madaleine 920, Zilveruien 10, alles per K.G.Augurken 75—90 per 100 stuks; Bloemkool 725, Andijvie 67.5, Perziken 1124.5, Komkommers 610.5, Meloenen 8096, alles per stukSelderie 18, Peeën 25, Kroten 24, Uien 2.58.5, Rapen 12.5, alles per bos Andjj vie 829, Zuring 17 26, Peterselie 1020, Sla 1735, mos- krul 57, alles per mand, i ï.S Goes, 13 Juli. Groote veiling van de Veilingsver. Zuid-Beveland. Zwarte Bessen f 72.50 a 75.80, Roode Bessen f 32.60. Kleine veiling. Kersen Suikerkrieken f 4256, Zoete morellen 3445, Vleeschkersen 3355, Klerken 5257, Zure Morellen 30, Roode Kersen 3335, Kruisbessen 1316, Zwarte Bessen 4161, Roode Bessen 2535, Frambozen 30—60, Appels (Jellow Transparante) 1522, Doperwten 517, Tuinboonen 4, Slaboonen 4061, Aard appelen (groote) 2.006.70, (poters) 2.00—3.90, (kriel) 1.00—1.50. Allesper 100 K.G Augurken 0.30—0.50, Kropsla 0.50, Andijvie 2.20, per 100 stuks. Wortelen 3.0016, p. 100 bos, HINDERWET. Burgemeester en Wethouders der ge meente Middelburg breugen ter openbare kennis dat van 14 Juli 1922 af op de gemeento-ecretarie ter visie is gelegd een verzoek met bijlagen van hen aan het College van Gedeputeerde Staten om vergunning tot het maken van eene in richting tot het bewaren van ten hoogste 80 liter benzine en 200 liter petroleum op het terrein van de Gemeentelijke Gasfabriek, in perceel, kad. bekend, Sectie A, no 1753 wijk M no 25; ge legen aan het Molenwater, dat op Vrijdag den 28 Juli a.s. des namiddags te 2 uur ten raadhuize ge legenheid zal zijn tegen het verzoek bezwaren in te brengen en deze monde ling of schriftelijk toe te lichten, als mede dat zoowel de verzoeker als zij, die bezwaren hebben in te brengen, gedurende drie dagen vóór genoemd tijdstip op de gemeente-secretarie van de ter zake ingekomen schrifturen kennis kunnen nemen. Middelburg, 14 Juli 1922. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. DUMON TAK, Voorzitter. !M. VAN DER VEUR, secretaris Vli sisiiögen. Van 612 Juli. Ondertrouwd: G. P. Kaat 28 j. en S. van der Poel 22 j. M. F. Maes 24 j. en M. J. Coene 22 j. L. A. van Houte 25 j. en A. M. Smits 26 j. A. Klaver 33 j. en M. D. van Nieuwen- huijzen 30 j. J. G. Charmes 26 j. en A. Jellema 25 j. H. Groenouwe 25 j. en E. Bostelaar 24 j. C. Stroo 25 j. en A. de Zwart 24 j. J. L. Uitersehout 21 j. en H. J. Willems 18 j. GetrouwdJ. G. Jansen 28 j. en C. Rouw 24 1- J- L. T.inrvono ÓS i Ti* Verloofd: CORRY VAN DER HARST en A. LOMBAARD. Middelburg, Kortedelft G 7, Halsteren, Dorpsstraat B 8, 15 Juli 1922, Geen ontvangdag. Voor de talrijke bewijzen van deelneming, betoond bij bet over lijden van ons geliefd zoontje, be tuigen wij onzen hartelijken dank. Middelburg, 15 Juli 1922. Namens de familie, C. DOCKHEER. Ondergeteekenden betuigen bij dezen hunnen hartelijken dank voor de bewijzen van belangstel ling, ontvangen bij het overlijden van hunnen vader en behuwdvader den heer H. G. Hammacher. J. C. van de GARDE HAMMACHER. J. W. van de GARDE. A. van der HARST HAMMACHER. J. L. van der HARST. Voor de vele bewijzen van deel neming ontvangen tijdens de ziekte en na het overlijden onzer geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, betuigen wij onzen oprechten dank. Familie DIERMANSE. Middelburg, 14 Juli 1922.

Middelburgsche Courant | 1922 | | pagina 7