Ingezonden Stukken. GENEZinOENOQORKRyiOEN Eiwitziekte (nier-ontsteking) Blaasziekte, Ziekten der Urinewegen, Baarmoeder, Eierstokken, Aambeien Zelfs indien gij aüe vertrouwen in de geneesmiddelen verloren hebt, aarzelt dan toch niet om bij M. SNABILIE, Groote Markt 7, Rotterdam aan te vragen de gratis brochure No. 150 omtrent de pro ducten van Dr. DAMMAN, Specialist voor kruidenbehandeling, henevens de bewijzen van genezing in de ernstigsie en oudste gevallen. Verzoeke duidelijk op te geven voor welke ziekte. Klasse II. Tweejarige henigjsten. 1 verg. zilveren, 2 zilveren, 1 bronzen medaille: lste LabOureur van Kamfperlaud van P. de Feijter, 2e Constant van Gebr. Leen- dertseE. V. .Vesipassianujs1 van A. van Dis en Enoclt van Gebr. Leendertse. Klasse III. 3-jarige hengsten. 1 v. z.s een z. en een Êr. medaille. Eerste Pis ton de Kieldrecht van 15. Verburg2e pirondin de Cadu'm van Jac. .Wisse; 3e Simön van Gefc'r. Priester. Klasse IV. 4-jarige en oudere hengf- sten: 1 v. z., 1 ii. en 1 fcr. medaille. Ie Elegant de Labbureur, Hengsten- ver Excelsior; 2e Isaac de Laboureur van J. J, Verhulst; derde Camtorinus van H. V. Vooruitgang; EJV. Bristol van H.V. Kats. 1 Klasse V. Hengsten met afstammelia- jgen: 2 v.2., een z. Ie Elegant de Labo ure ur; 2de Cambri- bius. en 3de Isaac de Labbureur. Klasse 6 één-jarige merries, 1 v. z., i2 l. men 1 br. lste Cecilia van Krabbendijke van A. II ar tog2e Vera van Joh. Vogelaar, derde Kleunt je van S. Meulenberg;. 4e Gonnie van Joh. Vogelaar, E. V. Collie gebr. van de Linde. Klasse VII. 2-jarige merries. 1 v. z., adne van denzelfden. Rundvee. Klasse 1. Koeien stam- bbekdieren a. Ten hoogste tweemiaal gekalfd f 15, f IC en br. méd.le Mina Van H. .W de Looff; 2e Tijger van J. M. Blom; 3e Hil da van Joh. v. d. Maas. S of meermalen gekalfd: Jans van N. M. Tazelaar. .Verder Bontje van C. J. de Kam'; Fine van J. v. d. Maas; Eva gjetor. v. d. Linde; Octefie van J. de Kam', Alter- mboi ,van P. de Regt. Klasse II koeien m'et een of meer vol ledige melklijsten en hoogstens twee maal gekalfd f 10 en z. m1., en voor de twee de pr. f 7.50. Eerste Mina van C. J. de Kam, 2e Nora van J. A. Gaanderse; E. ,Vu Dina van P. J. Doelman en Ada III van Th. P. de Kami 3 of meermalen gekalfd f 10 en f 7.50. Eerste Lina P.. J. Doelemian, 2 Mina van den zelfden en E. V. Hendrika ook van Doeleman. Klasse III, koeien zonder melklijsten 3 méérmalen gekalfd f 10 en f7.50. lste Do- ra van E. I. de Regit, 2e niet toegekend Klasse IV tweejarige vaarzen, zichtbaar drachtig f 10 en f 5, eerste Cor, tweede Jans beiden van gebr. v. d. Linde. Klasse V. Tweeajrige vaarzen f 10 en f 5, 'beiden koeien van G.N.C. Israel 2 z., 2 br. Prijswinners zijn lste Liza'sKlasse VI melktandsvaarzen f 10 en Droom van P. Zuidwég; tweede Martha eer&te e®n dier ^yan A.^Janse, 2e Mina van Gebr. Maldeghém; derde Jolica van S. Meulenfclerg; 5e Genoveva van P. Zuid- Wég. Klasse VIII. 3-jarige merries. 2 v. z., 2 z., 1 fcr., eerste Cortina van Joh. Voge laar, tweede Olga van W1. Wisse; 3e Em'ma de Laboureur van A. RemSjhse; 4de Cora van Kats van F. Klaassen, 5de Nora van C. Vogelaar. E. V. GabilLa van Gebr. v. Hee en Gamanord van Joh. Vogelaar. Klasse IX. 4-jarige en ouderen, 3 v. z1., 14 z., 3 (fcr. Ie 'Adiriadne van Joh. Vogelaar; 2e Fleurette van P. Zuidwég; 3e Centille van F. van Hoorn; 4de Bibi van G. J- de Kam Jacz.; 5de Caba van H. W. de Looff; 6de Espoiria van Ci. J. de Kam; 7de Cora van Klaverw'ijk van A. Hartog; 8ste Lies van P. Zuidwég. Verder Cateau van Gebr. Leenderte en Cula van L. M. ëe Vos. Klasse X. Merries mei veulens 1 v. z1., 2 z. en 2 br. med. Bertha met br Hengstv. van F. Klaassen; 2de Cateau'tafet vosSchimmel merrie v. Gebr. Leendertse; 3de Lies met br. mérriev. Gebr. v. d. Linde; 4de Cadee B. 'met br. merriev. van N. Fillius; 5de ;Meta tntet.s'ch. merriev. Gebr. v. d. Linde. E. v. Adriadne met vosschrmtoel merrie v. Joh. Voglelaaï"; Mina met vos-bles' mbrriev.; A. van Dis; Lea met br. merriev. Gebr. v. d. Linde; Marie met vosJbles merriev. van Joh. Vogelaar; Nelly met br. merriev. Gebr. v. d. Linde; Bibi mét vos-bles hengst, van C. J. de Kam; mérrie met vos hengstv. van J. .T.,,Verhulst; Lot met vos bles merriev. van Th. Maat. Klasse XI. Tweespan merries 1 v. z., 2 z. én 1 br. le Cortina en Philomène ,;van Joh. Vogelaar; Gravinne en Centille van F. van Hoorn; Em'ma de Laboureur en Aristocrate Van Abr. Remij'nseBibi en Boya van C. J. de Kam'; Verder Olaga en Mirzav van W. Wisse; Ariadne en Gamanora van Joh. Vogelaar; Nora en Signora van C. Vogelaar; Cateau en Nelly van Gebr. v. d. Linde. Klasse XII. Vierspan merries van 1 eigenaar. 2 v. z., 2 fe'. med. le Philomene Corina, Ariadne en Gamanora van Joh. Vogelaar; 2e Bibi, Boij'a, Camélia, Eis- poirai van C. J. de Kam; Kula, Zus, Marie pn Freule .van E. I. de Regt: Gravinne, Madam, Eugenia, Centille van F. van Hoorn, Veder, Lies', Lotte Ma- dilla en Lies van P. Zuydweg en Bertha Em'ma en Cora van KlaverWijk en Caij1- enne van A. Hartog. Klasse XIII. Vierspan van 2 eigenaars: le prijs f 25 door Metta, Caba, Meta en (Lizet van H. W. de Looff en P. J. Doeleman; 2e prijs f 15 Fleurette, Ner- veuse, Cora, Bette van P. Zuidweg en F. Klaassen. Kampioen mérrie werd Cortina van Joh. Vogelaar en reserve-kamtpioen Ari- op de „Times" af, die op den standaard het dichtst bij haar stond; en zoo keek ze door, het eene blad na het andere, tot ze ze alle had ingezien. De rubriek „gevraagd" was van den gewonen inhoud het armzalig streven, om het verlangde te verfraaien met hol klinkende phrasen. Een modezaak had een vacature voor een jonge vrouw, om te etaleeren en hoeden op te maken salaris vijftien pond. Iemand zocht een dienstbode voor alle huiswerk, die dan twintig pond per jaar zou genieten, voor de eer om dit alles te mogen doen. Deze advertentie stond onder het hoofd „Tehuis aange beden voor een dame". Mary had enkele seconden noodig, om te bekomen van de geweldige aanmati ging daarvan. Een papierhandelaar, in een zijstraat, die een verkoopster noo dig had adverteerde om: „Een leerlinge tegen matig loon". En een groot per centage van de firma's in de city gooiden het lokaas uit van „een gelegenheid", om het vak te leeren". Mary wist zelve, wat een overvloed van tooneelspeelsters er was en hoe toch ook tooneeldirecteuren adverteerden, dat ze „onmiddellijk ge salarieerde engagementen hadden voor amateurs van een goed uiterlijk". Maar nu in dit geval, werd zij toch de dupe van enkele van de zwendelarijen van de rubriek, die zij nakeek. En, daar ze ook van J. M Boom', E. V. Miep van P. J. Doeleman en nogf een dier van A. Janse. Klasse VII melkkoeien minstens 3 stuks van een eilgénaar f 15 en f10. Eerste 4 koeien van P. J. Doelemjan, 2de van Joh. v. d. Maas. Klasse VIII stam'bbekstieren. a. ge'D. na 31 October 1920 f 15 en v.z.m'., eerste Cor van Fr. van Hoorn; 'b. geboren voor 1 November 1920 f 25 mét z. m., f 15 en btr. med. ISte Fritz van J. v. d. Maas; 2e Jan can. A. Janse en 3e Klaas van C. J. de Kami. Klasse IX. Niet stamlboekstieren, nog geen of hoogstens 2 bireede tanden, le pr. Frans van Abr. Remijnse en 2e Wilson van A. C. Hagé. Stamfcoekkoei werd Jans van N. M. Tazelaar. Schapen. Klasse I. Ramlmfen f ,15 of f 5. Eerste 1 rami met 2 bireede tanden van Gebr. M. Maris. Klasse 2, ooien urn- stens 3 van eene eigénaar f 12.50 en f 7.50, eerste 5 stuks- van M. Maris, tweede 6 stuks van Th. Maat. Geiten. Rubriek A ingeschreven in het Prov. stamboek of volbloed afstalml- méliugen daarvan. Klasse 1 ge;ten een of 2 maal gelammerd f 7.501, f 5 en f 2.50. Eerste Trui vau M. J. Rottier. Klasse II geiten drie of méérmalen ge lammerd f 7.50, f 5 en f 2.50. Eerste Mina van J. de Wilde; 2de gjeit van I. de Smit, 3e Jans van M. Janse. Klasse III. Jonge geiten, géb. in 1922. Eerste, prijs ad f 4, Joo, Adr. Dijke en 2de Joh. de Looff voor een tweeden prijs van f3. Rubriea B alle andere géiten. Klasse V. Geiten drie of meerimialen la'mmerd. Eerste prijs f 5, tweede f 3.50 en derde f 2. lste Jo van P. H. Noor elf hoek; 2de Koos van P. de Looff; 3de Doortje van M. Janse. Klasse V. Geiten drie o fmeermalen gelamtaérdf 5, f 3.50 en f 2. lste Mina van M. J. Rottier; 2de Emma van I. de Wild. Rubriek C. In te zenden door vereeni- gingen. Klasse VII. Groep van vier gjeiten uit een vereenigin'g. Eerste prijs1 f 10 aan „Ons Belang" te Kats'; tweede ad f5 aan „De Verwachting" te Kortgjene. Kam pioen melkgeit wérd Mina van J. de de Wild en kam'pioen jonge geit Andertje van Adrie Dijke. Pluim've e. Klasse I. Witte leghorns: D. MeeuwSe le; K.''Meertens' 2de; G. N. de Regt Z. E. V. en K. Meertens E. V. Klasse VIII. Barnevelders: M. de Regt lste; H. Pouwer, zwart, 2de; G. J. de Looff Z. E. V., H. Pouwer, zwart Z. E. .V en de Looff E. V. J Klasse IX. Succex P, M. Rottier lste Klasse XI. Kuikens R.~ M. J. Rottier Isle; G. K. de Looff 2de: M. de Regt Z. E. V. en E. V. Klasse XII. Indiséhé loopeenden: G. J. de Looff lste; M- K. Meertens Z. E. V. Klasse XIII. Ind. loopeenden, wit, M. J. Rottier, Kats, lste. Klasse XIV. Andere rasisen. G. J. de Looff 3 eerste pirij'zén; G. N. C. Israel Z. E. V. 5 eerste, Israel z. E. V. kalkoenen, pau wen en parelhoendersi G. J. de Looff, 5 eerste en een Z. E. V. i Verzameling móóiste witte en bruine eieren: H. Pouwer le prij's; Rottier 2de; G. J. de Looff twee Z. E. V. en mej. de Looff-Vogelaar E. .V." K o n ïj n e n. Haaskleur, Reus, Ram men, le Rottier, 3de Meertens, Z. E. V. N. M. Tazelaar. Voedster: Rottier lste; de Looff 2de; Tazelaar en Meertens Z. E. V. Witte Ratn'men: Rottier 1 sl,e prijs. Voedsters: Rottier lste; mej. v. Oeve- ren 2de; Corn. Versluijis' Z. E. V. en ten slotte J. S. Versprille, Kats. Lotharinger rammenP. de Regt lste; Versprille Z. E. V. Voedster: P. Priester lste; P. de Regt 2de; Versprille Z. E. V. Blauw Weener Raïn': Priester 2de. Voedster: Tazelaar 2de en de Looff 3de. Iiavanas Ram1: Priester 2de. Black and Tan Ram: A. Jasperse 2de. Voedster: Jasperse lste. Wit Poolstje Ram': Ph. Engel vaart lste. Voedster jonge en nesten jong'e: J. Perrels lste; P. de Regt 2de; J. S. Ver sprille 3de; P. Aalbregt 7j. E. V. Zuivel piroduclten. Klasse I. Bo ter op Noord-Bevélands'che boerderij ge maakt: le prij's f7.50 en verg. zilv. med. J. A. Gaanderse; 2de f5 H. W. de Looff; 3de f2.50 W. v. d. Weele. Verder E. V aan Jac. v. Maldeghein, C. I. Maas, C. Vogelaar, A. C. Hagé en P. de Regt. Landbouwwerktuigen: lste pr. firma J. C. Massee en Zoon te Goes; 2de W. de Schrijver Middelburg; E. V. Timmerman en Verbeek, ""Zierikzée; Voor ploegen lste D. de Vos', Wissenkerké; 2de Iz. Cappon, Heinkenszanden voor land- eggen een E. V. aan C. de Jager, Driewe gen. Hoefbe slag. lste prij's P. C. Boone 2de H. J. Haartsen en 3de D. de Vos'. Hiermede hebben wij de uitspraken der jury's gemeld; enkele speciale priju zen lieten Wij' weg. niets beters had, teekende ze die adres sen op. Van de leeszaal ging ze naar een melk inrichting en dineerde daar met een broodje en een glas melk, waarna ze, na de noodzakelijke uitgave van post zegels en schrijfbenoodigdheden, weer naar haar logies terugkeerde, een shil ling armer, dan ze gegaan was. Onbekend met de listen van de be driegers, die zij antwoordde, hield de ge dachte aan de sollicitaties, die zij voor had, haar nog wat op; van éen van die vele aanbiedingen zou toch wel wat ko men, meende ze met het optimisme van de nieuweling. Dag in, dag uit, ging ze nu naar de leeszaal, alweer één van die verdwaalde schapen, die de eigenaar geregeld zag, vastbesloten het inkijken van de bla den niet op te geven, zoolang ze nog een geldstukje in haar beurs overhield, groot genoeg, om den toegang tot die zaal te betalen. Ze verzond vele brieven en bracht haar avonden door, te vergeefs luiste rend naar 't schellen van den brieven besteller. Dat ze niets op haar sollicita ties hoord, schreef ze hieraan toe, dat ze in het geheel geen referenties kon ver melden ze waren toch met zooveel zorg gschreven, dat ze er zeker geen enkele andere reden voor wist. Waarschijnlij ker vras het echter, dat haar net-ge Mijnheer de Redacteur! Wil mïj eenige plaatsruimte toestaan voor een woord van repliek aan den heer van Sehouwén. Het is volkomen w'aar, dat ik destijds de splitsing der libérale partij' in vrij liberalen en unie-liberalen hebl béjam- merd, voor die verdeeldheid geen vol doende reden aaniwezig achtte, en het is ook waar, dati k het streven van den Vrijheidsbond naar de hereeniging1 der vrijzinnigeh heb toegéjuicht, en daarom eenige maanden geleden tot dien bond ben toegetreden. Wat is echter daarna gebleken? De hereeniging der Vrijzinni gen is vrijWel totaal misluktlink's scheid de zich de groepi Heeres af, rechts o.a de groep van Houten, een derde 'groep (van Gijn) dreigde ook haar eigen Weg te gaan, keerde ten slotte nog t,erug. Hel programma der partij' bleek een de ceptie voor velen, die gedacht hadden na al de politieke misère der laatste jaren eens een nieUw en friseh geluid te zul- èlen liooren en de vaststelling der can- didaatlijisten, waarop' weer al de oude politieke rotten als Dresselhuys, Drion, De Muralt enz', hun veilige plaatsjes ver- ki-egen, bewées, dat ook de Vrijheidsbond Weer in hetzelfde verpolitiekte zog wilde meevaren. Toen dan ook de Staatspartij' voor Volkswelvaart uit den hoek kwam met een program'ma, dat geheel (en niet ge deeltelijk, zooals dat van den Vrijheids- ij'bond) aan m'ijn verlangens beantwoord de, heb ik niet geaarzeld hare zaak tot de mijne te maken en uit den Vrij1- heidsbond te treden; tot heden heb ik daar nog geen berouw van. De actie der zoogenaamde „kleine par tijen" gaat tegen het gebaas der politieke leiders ,die zich zeiven eerst verdubbe ling van „schadevergoeding" en pensioen verschaffen en daarna bezuiniging predi ken tegen het kiesstelsel, tegen demociale wetten, die handel en industrie verlaml- men, en Vóór bezuiniging' in de.staatshuis- houding over de geheele linie. Wanneer men het programma van de Staatspartij voor Volkswelvaart lees^, zal men daarin meer vrijzinnigheid en meer „vrijheid" vinden, dan in dat van den Vrijheidsbbnd En dan nog dit: gij, M. de R. en de heer v. Sch. roepen in koor: die kleine partijtjes („dwergen" zijn het reeds ge worden) hébben geen kans, zij krijgen geen enkelen zetel! Dat m'ag Uwe over tuiging zijn, maar gfij' hebt niet het recht om in de volkomen onzeker heid, waarin ook gij' te dien opzichte tnöet verkeeren, dit als! een vast staand feit den kiezers' voor oogen te drraien, en dit als een wapen te be zigen om' hun stemmen aan de Staats partij voor Volkswelvaart te ontfutse len! l De vorige verkiezing logenstraft Uw stelling, immers toen verkregen de Eco nomische Bond 3, de Weermacht, de Plattelandersp'artij, de Middenstanders en de Neutrale Partij ieder 1 zetel, terwijl de Unie Liberalen 6 en de Vrij-Liberalen niet meer dan 4 zetels' konden verove ren, naast 22 S. D. A. P.'ers en 32 Roomsch-Katholiekenen zal de VrijT heidsbond het thans verder brengen dan die beide liberale groepen toen? Ik hoop het van harte, maar betwijfel liet sterk! Als Gulliver straks in 't land der reuzen komt, zal hij mis'scliien iets nederiger worden! Trouwens de cijfers der vorige ver kiezing toonen m'erkWaardiglijk aan, hoe onjuist de bewering van het teloor gaan van stemlmén in de praktijk is. Immers in 1918 (zie de Middelb. Crt. van 6 Juli 1918) verkregen de Vrijz. Dem1., Unie- Liberalen en Vrij Liberalen tezamen 15 zetels, de kleinere vrijzinnige groepen te zamen 7, dus alles' bij' elkaar 22 zetels. Op alle partijen die toen rils vrijzinnig konden worden bestempeld, waaronder de Algemeene Staatspartij', e. a. die in 't géheel geen zetel hebben bemachtigd, werden in totaal uitgebracht 294.325 St., de kiesdeeler was toen 13.442, en wa ren al' die stemlmén op een en dezelf de partij uitgebracht, zijl had ook hoog stens 22 Kamérzetels verkregén; er is dus' geen enkele zetel verloren gegaan, ook al hebben de vrijzinnigen gestemd in 12 verschillende groepen! Daarom: gesteld eens dat werkelijk het argument van den Vrijheidsbond over het teloor gaan van stemmen inslaat, en vele kiezers' beweegt hun stem1 te ont houden aan die nieuwe partijen, en dat de S. V. V. en de Van Houtens-partij samén daardoor enkele tientallen stem- mén te kort komén om een zetel te be zetten en alzoo een groot overschot ver loren gaat, dan zullen zij daarvan de verantwoordelijkheid hebben te dragen, die thans als de heer v. Sch. en anderen op deze wïj'ze trachten de kieizers af le houden van het stemlmén op die lijstén. Deze actie van de Vrijheidsbonders is niet nobel en het zou mij niet ver wonderen, indien dit door vele kie zers werd ingezien, en dan kon Gulli ver wel eens niet zoo heel veel gfooter dan de Lilliputters' blijken 1 Hoogachtend, Uw dw. 1 J. F, VAN DEINSE. Middelburg, 1 Juli 1922. (We laten ons geen beweringen in de schoenen schuiven die we nooit hebben uitgesproken. We hebben nergens ge schreven dat de kleine partijen geen en kele kans nebben en géén enkelen ze- lel verkrijgen, en nog minder dit als wa pen gebruikt om aan de door den inzen der genoemde partij stemmen te ontfut selen. We hebben in ons antwoord aan Voor elke ziekte verschillend middel (Ontsteking, pijnen, vloeiingen van verschillenden aard, nieuwe en chronische geheime ziekten, vernauwing, ontsteking van den voorstanderklier, bedwateren van kinderen en grijsaards, aandrang totdikwijls wateren, witte vloed der vrouw, gevolg- der bevalling, verschillende storingen der geslachtsverrichtingen, zwakheid enz.) I (Ingez. Med:) den den inzender in ons nummer van 27 Mei voorop gesteld: „dat de vorming van zooveel kleine partijen de oplossing van de nu oprijzen de economiis'che vraagstukken door een nieuwe regeering ernstig bémöeilijlct, voornamelijk doordat het uiterst bezwaar lijk zal worden om op den grondslag van die vele zwevende stem'men een ministe rie te vormén dat tot werken in staat is". En we hebben daaraan toegevoegd naar aanleiding van het toen door den in zender in uitzicht gestelde vormen van een bloe door de kleine partijen dat dit ook te zien is geweest door het hijeen schuiven van de kleine partijen die ia '18 'n de Kamer kwamen, maar dat dit bijeenvoegen geschied is met een merk waardig terzijde stelling van de beginse len die juist bij ieders verkiezing' op den voorgrond waren gesteld. En iwat. het verloren gaan van de stemmen betreft, is het waar dat in '18 de vrijzinnigen allen samen een gelijk aantal zetels kregen, dan zij' zouden heb ben gehad als er geen Ideine vrijzinnige partijen hadden meegedaan. Maai' dit ge volg was louter het resultaat van het toeval der grootste overschotten en biedt geen gegrond motief voor een vasten re- géi zooal's de inzender daarvan wil ma ken. Want ook zljh berekening redeneert niet Weg het feit, dat er in '18 niet minder dan 30229 stemmen zijn uitge bracht op '15 partijtjes, die geen zetel konden verwerven, en dal dus die meer dan 30.000 stemmen (2i/b maal den kies deeler) zbnder positieven invloed op den utislag zijn gebleven, onverschillig of zij vrijzinnig waren of niet. Of de partij van den inzender al of niet tot de zetelloozén zal behooren, zal de volgende week blijken. Misschien is zij' zbo gelukkig, vooral nu zij zich met haar lijst met anderen verbonden heeft Maar als- dat niet het geval mocht zijn, noemen wij de op' haar uitgebrachte stemmen verloren. De mzender trouwens ook; niaaJr hij begaat aan 't slot van zijn schrijven de inconsequentie om' de schuld daarvan le sch.u'ven op degenen, die voor dat ge vaar waarschuwen, mplaats dat hij de schuld erkent van degenen die de kans op dat gevaar openden. Red.) schreven brieven nooit gelezen werden; dat ze enkel met twintigtallen andere, ongeopend in de papiermand terecht kwamen, nadat er een keuze was ge daan uit de bovenste dertig. Dat is het lot van de meeste net-gschreven brie ven, als antwooord op advertenties in de bladen; alleen de menschen, die ze schrijven en verzenden met de beste wenschen, verwachten dit gelukkig niet. Als dit zoo v/as, dan zouden ze de vier- en-twintig uren troost missen, van een valsche hoop te koesteren; en een dag van hoop is een begeerenswaardig iets voor den prijs van een postzegel. Op een avond kwam er nu toch eens een antwoord ,in verband met een echt mooie: „Gevraagd". Toen het epistel haar overhandigd werd, had ze haast niet durven hopen, dat het iets te maken had men die schoone aanbieding. De ad vertentie had geluid: „Secretaresse ver langt bij letterkundige (dame), Moet zijn prettig in den omgang en er ook geen bezwaar tegen hebben, om op het vaste land te reizen. Eigenhandig geschreven brieven aan C. B,; per adres messrs. Furnival, De onderteekening was echter niet C. B. De mededeeling ging uit van Messrs. Furnival. Die schreven, dat ze Miss Brettan's sollicitatie van dien aard vonden, dat ze mogelijk wel voldoen zou aan de eischen van hun cliente en na ontvangst van een halve 'kroon hun gewoon tarief, werd haar dan het adres gegeven van de schrijfster. Had ze een halve kroon bezeten, dan zou ze niet hebben gedaan, zooals ze nu deed; in plaats van dat geld te sturen, ging ze namelijk zelve bij Messrs. Furni val aan. Het was maar een heel donkere ach terkamer op de benedenverdieping en Messrs. Furnival werden vertegenwoor digd door een corpulenten man, armoe dig gekleed en zeer zoetsappig in zijn optreden. Mary begon met te zeggen, dat zij de sollicitante was, die zijn brief had ont vangen op de advertentie van „C. B,"; maar, daar deze mededeeling nog niet zoo voldoende bleek, dat de corpulente man vrij over 't ontwerp kon spreken, voegde ze er bij, dat „C, B," de letter kundige was, die een secretaresse noo dig had. Toen werd hij opeens heel levendig en zei, dat ze zeer veel kans had, om de be trekking te krijgen. Neen, het was nu nog geen uitgemaakte zaak, waar zij het voor scheen te houden, maar tóch geloofde hij niet, dat zij er aan hoefde te twijfelen. Haar bekwaamheid in steno graphic hoorde nog niet eens tot de be dongen voorwaarden. Ze antwoordde: „Maar ik heb juist speciaal vermeld, dat, als stenographic vereischt werd, ze mij dan niet gebrui AFOTUEKEN. Zondag en de nachten van de vol gende week zullen de na te noemen apotheken geopend zijn: Middelburg: M. J. van Pienfcr.oek, Sftissingenwed. A. J. van Ockenhnfjgj, Goes: La Pofte. ken konden". Waarop hij weer zei: „Ja, dat schreef u ook. Maar ik bedoelde, dat uw ma- chineschrijven dar. een aanbeveling zou zijn." „Mr. Furnival", riep ze, „ik heb juist geschreven, dat ik noch aan machine- schrijven, noch aan stenografeeren deed. U verwart mij zeker met iemand anders. Misschien hebt u ook op een andere sol licitante geschreven?" Dat was mogelijk. „U is de eenige sollicitante naar een secretarisschap, die geen machinesclirij- ven of stenografie heeft geleerd", sprak hij op beleefden toon. „Maar, nu u geen van beide kent, zoudt u daar niets kun nen uitrichten, in het geheel niets." Maar waarom heeft u mij Jan gevraagd, u een halve kroon te sturen?" Eer hij in de gelegenheid was haar in te lichten aangaande zijn gedragslijn in deze .werden ze gestoord door een loop jongen, die binnen kwam met een arm vol brieven, die hij op tafel neergooide. De zoetsappige schonk maar heel wei nig aandacht aan deze vriendelijke at tentie en Mary ging zich zeiven afvra gen, hoe groot het percentage sollicitan ten was, dat Mevr. Furnival verkeerde lijk achtte, wel in aanmerking te zullen komen en te voldoen aan de eischen van hun cliënte en die dan bij gevolg een postwissel zouden sturen, zijnde het ge wone „tarief". t j (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1922 | | pagina 2