Buitenland. vpji liet nu verdwenen duineiland van SViong'hesant (Oriziand) en ten Zuiden het eiland fWolptoarlsdijk. Daarna Zeeland Beoosten Schelde. Allereerst de toenmalige deelen vpn wat nu Schouwen is: het aoirspinonkelijk Smulden, Bolmknenede, I) rei schol" en Du- velunti. Vender de oude, toen nog niel ver bonden kernen van Tholen. En eindelijk Vlaanderen langs Zwin en Honte; in het (Westelijk deel de ei landen Ivaedsanl en Wulpen (verdwenen); de landen tusschen Zwin en Braakman. En dan als Oostelijk deel: de vier Am bachten van Boechpute, Assenede, Axel en Hulst. Merkwaardig is het op de kaart na te gaan hoe ver het met de zee in verbin ding staande water doof geulen in het land doordlpng, tol Axel en Hulst toe. Deze aankondiging kan echter weinig tneer geven dan een ajgemeene inhouds- aanduiding. Een deel van wat er in vermeld wondt is uiteraard reeds bekend, vooral door studies van plaatselijke gesteldheid, w. o. opk van dezen zelfden schrijver. Maar in dit hoek vindt men dan toch samengevat, wat al die studies thans pis waarschijnlijk hebben doen vast stel len. En als dat gebeurt dool" iemand die als dr. Beekm-an ook reeds door zijn vroegere werken pip dit gebied een ge- «aghebbenden naam heeft verworven, dan is zulk een werk een groole aan winst. ONDERWIJS. Wegens ongesteldheid van het hoofd dei1 school te KI oe tinge is tot tij delijk liooicl benoemd de heer W. van Liere en met ingang van 1 Januari a.s. de heer A. Blok, beiden onderwijzer aan de O. L. school aldaar. LANDBOUW. Compost bereiding b ij den Reinigingsdienst te Middel- fa u 1' g. De heer Hoofdredacteur heeft mij zeer welwillend toegestaan een stukje te mo gen plaatsen in zijn veel gelezen blad over mestberéicling, samenstelling en ge bruik van het »compost«, om het meer bekend te maken onder H.H. landbou wers en hen die in het bezit zijn van bouwland of volkstuintjes. Het compost is een samengestelde niestsoort, welke blijkbaar nog niet vol doende -zijn bekendheid heeft verworven bij landbouwers en anderen. Toch is het compost of gemengde mest voor den landbouwer vau zeer veel gewicht en zij die het gebruikt hebben of er mede bezig zijn het te gebruiken, hoort men met lol over deze samengestelde mest gewagen, waarom ik vrijheid vond het verder ter algemeene kennis te brengen. Dik wijls wordt echter de bereiding ervan op verkeerde wijze ten uitvoer gebracht, zelfs zijn er boerderijen waar men niet het minste begrip beeft van hetgeen compost is. Alle afval, die maar eenige mestwaarde heeft, kan voor de bereiding van compost in aanmerking komen. Als het op doel matige wijze bereid wordt, kan men het een spaarpot voor den landman noemen en vormt het een krachtige meststof, evenwel moet bij de bereiding er op ge let worden, dat het compost alle voor de voeding der planten noodige stoffen en bovendien een voldoende hoeveelheid >humus" moet bevatten, ook faëcaliën zijn daarbij zeer gewenscht. Humns of teelaarde is een donker bruin poedervormig product ontstaan door het vermolmen en verrotten van organische stoffen.. Om nu tot een goed en duidelijk over zicht te geraken wil het mij wenschelijk voorkomen de compostbereiding in onder deden te behandelen, nl. de bestand- öeelen welke er voor te gebruiken zijn, de samenstelling of bereiding en het gebruik van compost. De bestanddeelen van het compost afkomstig van de boerderij. De stoffen die bij compostbereiding worden gebruikt zijndierlijke afval, d. w. z. vleesch, bioed en ingewanden van gestorven ot afges lach ten dieren, in zooverre deze niet tot andere doeleinden worden aangewend alle mogelijke afval van planten, als aardappelloof, boombladeren, turfmolm, maiskolven. kaf, alle soorten onkruid, de menschelijke nitwerpselen en het veegsel uit de schuren. De bestanddeelen als afval uit de fabrieken. De afval van fabrieken welke voor de compostbereiding in aanmerking kan komen, omvat tal van stoffen, waarvan hier eenige genoemd worden. Afval van bierbrouwerijen. Door mout- kiemen verstaat men die kiemen, die na hetr drogen van de gekiemde gerst wor den afgescheiden en welke 2.5 a 8 van de gerst vormt. Bedorven mout- kiemen dienen tot mest, de andere tot voedsel. Afval uit de-suikerfabrieken. Schuim aarde. Het sap dat uit de beetwortels verkregen wordt, wordt ter zuivering met kalk bewerkt. Hierbij neemt de kalk verscheidene bestanddeelen uit het beet- wortelsap tot zich, o.a. eiwitstoffen en phosphorzure zouten. De achterblijvende pap noemt men gewoonlijk schuimaarde, die een uitstekende meststof mag worden genoemd en dat bevat koolzure kalk, bijtende kalk en phosphorzuur. Meestal droogt men de schuimaarde op hoopen en strooit het later over het land uitook wel wordt het voor compost gebruikt. Afval uit huizen en opveegsel van straten, wegen, pleinen, enz. Het afval uit huizen mitsdien gezuiverd van scher ven, blikken en sintels of slakken. Rioolmodder, veen, moeras en aarde. Faëcaliën. Samenstelling of bereiding van com post. Het compost mag eerst na verloop van een.zekeren tijd gebruikt worden, die af hangt van de stoffen waaruit het is samengesteld. Aangezien het niet ten allen tijde raadzaam is, eene compostbereiding toe te passen, is het van belang, com- posthoopen in voorraad te hebben. In de eerste plaats moet worden ge zorgd dat iedere composthoop als grond slag bevat een goede bodem, welke zal moeten bestaan uit straatopveegsel, riool- modder, zeeslik, slootaarde of asch. Daarna worden laagsgewijze de afval stoffen op een hoop gezet naar gelang welke stoffen men in zijn bezit heeft, tot een hoogte van 1 M., daarna voorzien van faëcaliën en ten slotte afgedekt met straatvuil, aarde of gemengd huisvuil. Het compost wordt flink met gier gedrenkt en vervolgens aan zichzelf overgelaten. Bij gebrek aan gier gebruikt men water, want een matige vochtigheid is zeer ge wenscht om een verrotting te bespoedigen. Aanbeveling verdient het om het com post in den zomer tegen zon te be schermen en kan alsdan beplant worden met pompoenen de bladeren beschadu wen de hoop, terwijl de pompoenen in den herfst dienst kunnen doen als var kensvoeder. Ten laatste het gebruik van compost. Waar ik reeds in October in dit blad over het gebruik van compost een inge zonden stukje schreef, wil ik gaarne dit opnieuw hieraan toevoegen. Een op goede wijze bereide compost bevat alle plantenvoedingsstoffen in ten deele dadelijk opneembare toestand. Voor alle akkers, tuinen en planten te ge- bruikeu. Vooral op de droge weilanden, welke dezen zomer door aanhoudende droogte gescheurd en verschroeid zijn, wat na vooraf met de weide-egge goed gereinigd dient te worden, werkt het uitstekend. Waar onze bodem uit zware klei bestaat maakt het compost dezen bodem lucht en poreus en bevorderd zoodoende den groei. Ook voor tuin vruchten, bessenstruiken, aardbeien, kool en boomgaarden zijn de resultaten ver rassend. Vele landbouwers, boomkweekers en houders van volkstuintjes in de naaste omgeving van Middelburg zijn er dan ook reeds toe overgegaan met het com post kennis te maken en het te betrekken en zij verwachten dan ook a.s. voorjaar gunstige resultaten. Gaarne ben ik bereid tot het geven van inlichtingen en eveneens tot het ontvangen van wenken, welke mochten leiden tot vruchtbaar maken van den grond en vergrooting van den omzet, tot het belang der gemeenschap. Waar nu vele landbouwers en houders van stukjes grond niet in het bezit zijn van vervoermiddelen, bestaat er bij den Reinigingsdienst gelegenheid iedere mest- soort tegen billijke conditiën bezorgd te krijgen. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend. J. F. VERMEULEN, Dir. Dam N 12. I. a n d b o u w-A r b e i «I s vv e t. De oommissie welke door het hoofd bestuur van den Groninger Mij. van. Land bouw is aangewezen voior de bestudee ring van 't vóór-ontwerp L:andbo,uw-ar- beidswet heeft een uitvoerig rapport uit voerig rapport uitgebracht waarin zij tot de volgendje oonclusiën komt. 1. Hoewel bij de samenstelling van het ontwerp naar de nood|ige soepelheid is gestreefd, zullen uit dit wetsontwerp werd het tot wet verheven zelfs na het verbeteren der dipor de commissie aange duide artikelen, nog zooveel bezwaren voor het bedrijf voortvloeien, dat de pro ductie er duurder en kleiner door zou worden, met als gevolg d|at de landbouw zal -worden gedlreven in de lichting eener meer extensieve cultuur waardoor o.m. de werkloosheid onder de landarbeieTs zal toenemen. 2. De sub 1 bedoelde soepelheid kon alleen verkregen worden dpor tal vau zaken met het grootste gewicht aan een reglementeering bij algemeene bestuurs maatregel over te laten. De rechtszeker heid die daardoor wordt veroorzaakt is niet te aanvaarden. 3. Bij aanneming van het wetsontwerp zal hel dagloon der arbeiders worden verlaagd. 4. De wet zjou de aanstelling van een zeer groot aantal nieuwe ambtenaren noodig mskén, waarmede reeds hooge uitgaven vöor het Rijk gepaard zouden gaan. 5. Bovendien zouden de landbouwers een groote massa onproductieven admi nistratieven arbeid te verrichten krijgen. 6. De verhoudingen tusschen werkge vers en werknemers zouden bij aanne ming van het (but werp worden verscherpt, omdat van arbeiderszijde opi bepaalde al gemeene maatregelen van bestuur zal worden aangedrongen, waartegen de werkgevers vaak stelling zullen moeten; nemen daar zij in strijd zijn met de be langen van het bedrijf. 7. Bij invbering der wet zou in hel grootste deel dezer provincie per jaar vrijwel even lang gewerkt mógen worden als thans gebruikelijk is. 8. De enkele voordeelen, die het ont werp belooft (regeling1 van den kinderar. beid, bescherming van de arbeiders te gen ongevalllen, waarborging van de intoi- gelijkheid om onderwijs te genieten e. d.) zijn langs anderen weg doelmatiger te verkrijgen. 9. Zelfs 'door ingrijpende veranderin gen is het ontwehp niet zoodanig te wij zigen, dal de voorldeelen de groote na- deelen zullen overtreffen 10. De Groninger Mij. van Landbouw wende daarom in samenwerking met alle daarvoor in aanmerking komende orga nisaties alle ten dienste staande gepaste middelen aan, om (de tjotstandkiolniing der la ndb'ouwiarb eidsweL te voorkomen. Dr. J. Oortwijn Botjes deelt de be zwaren,, welke door de oomtaissie legen het voor-ontwerp zijn ingebracht, maar hij kan zich niet met alle cjopfclutsies vereenigen, en stelt een 7-tal ander** cionclusies voor. BRIEVEN UIT BERLIJN. XXXIX Berlijn, half December. Niel alleen voor onze vijjanden (die ook na een driejarigen vrede hog lang niet onze vrienden geworden zijn), maar ook voor iederen bezoeker van Berlijh is het Opvallend en raadselachtig, hoe er in (de hoofdstad van een land, dat het zloo miserabel slecht gaat, zoovee] plaatsen kunnen zijn, waar men zich voortreffelijk amuseeren kan. Ik ben staatswetenschappelijk te weinig icpitwik- keld |om deze werkelijke óf schijnbare tegenstrijdigheid te kunnen verklaren. Ik kan slechts het feit vaststellen, daj, de staal werkelijk arm is als een kerkrat, doch dat er nochthans in Berlijn veel menschen z'ijn, die veel geld uitgeven, Het is echter slechts papier, waarvan de waarde gering is. Men wil het niet spiaren, doch liever daarmee den dag of veeleer den avond en den nacht m geniot doorbrengen. Het genoegen, dat men daarmee koopt, is (over liet algemeen leeg en schraal. Dure restaurants 'met dwarrelende mu ziek en dansen in krankzinnige mp- derne rylhmen: „Likörstubem", die in een niet te schatten 'Uantal over de heele stad verstrooid zijn; variété-voor stellingen van de grootste banaliteit en geesteloosheid. Daarnaast echter bestaat een soort amusementskunst, die tjo'ch anders is. Dat zijn de Berlijnsche cabareLs, die sinds de revolutie een geheele nieuwe fontwikkeling doorgemaakt hebben en le- genwfoordig een zeer belangwekkend' kunstzinnig karakter dragen. Reeds voor twintig jaar wilde men deze instellingen, die toen in de slecht ste clondities waren, vanuit kunstoog punt hervormen. "De dichter en schrij ver Ernst vfon Wolzogen Schiep de „Klein Kunst-Bühne", verzamelde geest- vjolle koppen, jonge schilders en com- plonisten rond zich, om de lichte muze de 'opname in den kring van haar door luchtige zusters mogelijk te maken. De opkomst duurde ondertusschen slechts kjorten tijd. Toen verzonk alles weer m een afgrond vain flauwe grappen voor weinig kunstzinnige toehoorders. Eerst de revolutie bracht, een nieuwe verande ring, die het geheele genre grondig om schiep. Dat is niet te verwonderen. Het ca baret heelt vrijheid noodig, voor alles vrijheid in politieke beleekenis. Het kan alleen leven, als de satire zich over hel geheele lopenbare leven ongehin derd ontplooien kan. In den keizerlij ken tijd was dat onmogelijk. Wee den zianger. die toenmaals zijn geest cn zijn ironie jegens de heerschende par tij geuit zou hebben. Dat is nu anders geworden. In deze richting bestaat er geen dwong meer. De verzenmakers, zangers de declamatoren kunnen zich ongeslralt over alles vroolijk maken, wal in Duitschland. gebeurt. Maar dat is hel niet alleen. De geheele lucht, waarin wc ademen is scherper geworden. El- is meer wrijving en spanning dim vroe ger. Met de bewogenheid! en onzeker heid van ons beslaan is, zooals men het overal opmerken kan, de Duitsche geest beweeglijker geworden. De persi flage vindt rijkelijk vioedsél, niet als vroeger alleen naar rechts maar ook naar links want alle partijen hebben gelegenheid gehad, zich te blamceren. Het inzicht in de wftnrhe.diea des levens. diöor geen illusies meer in een roose nevel gehuld, (dringt dieper en ziet klaarder. Uit deze omstandigheden groei de een nieuwe kunst van het cabareY podium, die een litteraire- en een too- neelrichting vormt en levendige aan dacht verdient. Iets is daarbij bizonder interessant. Vroeger was het Berlijnsche cabaret meestal een navolging van liet Parijsche Het Voorbeeld van iMontmartre was toon aangevend. Tegepwjoordig: heeft zich een zeer duidelijk, zeer karaktervol Ber- lijnsch type gevormd, dial met de taal, mei de eigenaardig ruwheid 'feu hoekig heid van het Noordduitsche wezen, met den splottenden en toch weer goedmoe- digen aard van de Berlijmers een aparlen vbordrachtsvorm heeft opge bouwd. Daarbij zijn eenige persoonlijk heden naar vófen gekomen, die tegen woordig |gt",oote populariteit genieten, en die ik u liier éven schilderen wel. Dee erste, dien den Berlijnsclien aard tot uitgangspunt van haar genre maak te, was Claïre Waldoff. Wanneer men Yvette Guilbert de toonaangeefster van het Parijsche cabaret kan noemen, dan Intag men Claire Waldoff de meesteres van het Berlijnsche genre nOemeu. Een kleine gestalte, niet miöbi, niet elegant Geen zangstem, maar een lieeschen toon. Een kogelrond hoofd met kortgeknipte dionkeiToodë haren, dat erg grappig staat. Ernstige gezichtstrekken, maar daarlus- schen een merkwaardig tintelend rechter oog, dat dikwijls bij absolute rust van het gelaat, de grap van de liederen en gedichten alleen aanduidt en juist daar door met des te meer resultaat! Wal doff trad reeds voor den oorlog op' en verwekte (opzien door de ongegeneerd heid, waarmee ze de valsche sentimen taliteit en innerlijke harteloosheid der mjoderne groolestadsbevolking hekelde en dan toch weer de zachtere en intiemere aandoeningen, die daarin beschaamd ver borgen zijn, op onnavolgbare wijze weerspiegelde. Thans is Waldloff naar het tooneel over gegaan. Zij wterkt mede aan een voortreffelijke operette, die lender den titel „Die Ehe im Kreise" in het theater aan den Nollendoriplatz wlordl opgevoerd. Lichte kunst natuurlijk, doch met zoo veel smaak voorgedragen, dat ook de kenner en de verwende er oprecht van geniet. De tekst is ver verwijderd van de gewone dwaasheden van de operellen- libretti. De schrijver gebruikt ongeveer ipp de manier van Offenbach hel antieke thema van Amphitryon, welks gemalin •Alkmene door Jupiter in de gestalte vaar haar gemaal, dus van Amphitryon zelf, met zijn liefde begiftigjd wiordt. De tekstdichter laat bij deze gelegenheid ook de vroegere geliefden van den godenr vader optreden, en Waldoff speelt daar bij viooi* EuropaOverweldigend komiek. In de laatste acte komt ze in een aardbol op, die haar gedrongen gestalte geheel omsluit en ternauwernood voor hoofd, armen en voeten vrije beweging laat. Én dan zingt ze een couplet van het |diep gezonken werelddeel,, dal de toehoorders doet schateren van het la chen, maar dat d(och ook den fijnen, ■zin doet begrijpen, die de verzen bevatten Een andere, jongere lieveling der Ber- lijners is Paul Graelz. Een komiek van geboorte, die in lobneelslukken gnojote successen beleefd heeft, dfoch toch op zijn best is fop' het klein tooneel. Hij treedt in het cabaret bp, diat aan het Reinbardl-theater verbonden is en den naam „Schall und Rauch" draagt. Ach deze naam herinnert ons aan lang vervlogen tijden. Het was voor meer dan twintig jaar, dat Max Reihhardt, toen een jiong nog weinig! opgemerkt tooneel- speler aan het Duitsche theater, onder ■dezen titel met eenige kameratien een paar vroolijke nachtopvoeringen arran geerde. De inkomsten waren, voor een iongen dichter, die toen ziek in Davos lag: het was Christian Morgenstern, de onsterfelijke vervaardiger van „Palm- ström" Op deze „Schall und Rauch,;- avonden werd voor het eerst de alge meene opmerkzaamheid op Max Rein- tordt gericht; hier lagen de wbrtels ran zijn opkomst en roem Onder liet opde, geheiligde wacht woord werd nu in het „Grosze Schaus- spielhaus" een nieuw1 kleinkunst tooneel geopend, waarvan de grootste aantrekke lijkheid Paeil Graetz is, „Paule" noemen de Berlijners hem met de zachte nuance van ons dialect. Hij treedt op en draagt in een of ander gehavend pakje als schil ders, als vagebond,of ook als Berlijnsch siouteneur prozastukken voor. Snel en tintelend, met een temperament, dn), voortdurend tot barstens toe opgedreven is, In het smalle ^gezicht branden fon kelende oogen. Ti.telend van geest wordt alles bespot en belachelijk gemaakt, wat in den laatsten tijd gebeurd is. In snel tempio trekt alles voorbij, zinnen) en woor den, als met scherp loog overgoten. De geheele mensch is ook als met electri.- citeit gevuld. Vlammen flikkeren «p, merkwaardig uitgesfoolen bewegingen be geleiden de grappen, die als pijlen in het donker treffen. Het publiek jubelt en höort met dezelfde ges-pannen concen tratie toe, waarmee de voordrager zijn innerlijk gevoel naai- buiten perst. Tot slot eindigt alles meestal in een couplet Razend süoces. „Paule! Paule!" roepen de toehoorders. Weer een andere gestalte Rpza Yaletti, een vrotiw van de grootschheidi in de schildering van sociale noodén en ver langens, zteoals men bij ons nog nooit gezien heeft. Niet meer jong. Een mas sieve gestalte. Een wild gezicht. En nok de zangen rijn wild; men denkt aan de „Chansons nosses"', die voor jaren in Parijs Aristide Bruant zfong, eji waar mee hij zijn publiek (oproerig maakte. Maar Valetti is alweer absbluul Ber lijn sch. (al ziet ze er ook uit of re van een aanplakbiljet van Toulouse Lau- trec oï van Steinlen kwam. Zij heeft de klank van de Berlijnsche arbeidersvrouw, vgn hel naaimeisje, van de straatmeid, in de keel en heeft dje ruwheid en arm zaligheid van zulke figuren. Zij zipgt en (spreekt zeer rustig'. De tonden bil ven onbewogen, dikwijls in de zakken, vau een jak verstopt. Hel hoofd beweegt nauwelijks. En toch gaat van de heele verschijning een fascineerende werking uit. En nteg van eene moet ik spreken. Dpt is Blondine Ebinger, een heel jong' imenschenkind, smul, bijna breekbaar. Haar specialiteit is het Berltjhsche pr«- letariërkinü, en zij 'kan alle tragiek ,ai hel afschuwelijke van onzalige verhou dingen, alle vrjoegere verdorvenheid en alle meisjesdroomerij, die toch in zulke meewarige schepselen leeft, tot uitdruk king brengen. Zij treedt op in de trouw nagemaakte kleeding Van deze halfwas sen kinderen met magere handen, die een duidelijke taal spreken, tenger en bijna ondervoed. Om hiaar is Ide luchf der „huurkazernes", muffe woningen, isacht- looze binnenplaatsen, of van danslokalen en oproeren der voorstad. Zij zingt, eu uit de ellende, uil de armJoede stijgt Hoerend een klacht opi. 'Niets pakt do gioedgekleede toehoorders, die aandachtig luisteren, dieper aan hun, sociaal ge weten dan (de voordrachten van Blaü- dine Ebinger. Wij hebben schilders, die zulke gestallen sinds jaren geteekend hebben: Hans Baluschek en Heinrich Zille. Uit hun s'childerijen schijnt jpltot- seling een figuur levend geworden te zijn en voor ons te staan. Men ziet, in alle htelheid en opper vlakkigheid der Berlijnsche amusemen ten wat in de buitenwereld zfoo weinig vriendelijk beoordeeld wordt (en mét recht), groeien eigenaardige en ongewone bloemen, ran em in haar soort belang rijke en voor de kuituurwereld van onze stad beleekenisvfolle kunst op. Dr. MAX OSBORN. BEKENDMAKINGEN. HERIJK. Burgemeester en Wethouders vaa Middelburg, gezien het sehrijven van den Ijker, chef van dienst alhier vau den 19 December 1921 no. 272, maken bekend A. dat voor den herijk van maten en gewichten zal wo:den zitting ge- houd-n in het ijkkantoor alhier, Bel- linkstraat, hoek Bierkade, van 9 Janu ari tot. 24 Februari a.s. op eiken Maandag, Dinsdag, Donderdag en Vrijdag van 9 tot 12 en van 1 tot 4 uur, met dien verstande dat zal worden zitting gehouden lo. voor nieuwe len verkoop be stemde maten en gewichten op 9, 10, 12 en 13 Januari; 2o. voor de gewichten van apothe kers, goud- en zilversmeden en verdere gewichten bestemd voor iijnere wegingen op 16, 17, 19 en 20 Januari; 3o voor de maten en gewichten van hen, wier familienaam, of naam der firma, handelszaak of vennootsehap begint met de letter A, B, C of D op 23, 24, 26 «n 27 Januari B F, G of H op 30 en 31 Jan., 2 en 3 Febr I, J, K, L of M op 6, 7, 9 en 10 Februari N, O, P, Q., R «f S op 13, 14, 16 en 17 Februari T, U, V, W, X, Y ot Z op 20, 21, 23 en 24 Februari B, dat de maten en gewiehten sehoon, droog en roestvrij moeien worden aan- gebodeu om onderzocht te kunnen worden C. dat betaald moet worden voor het onderzoek vau maten en gewichten (ijkloon) en voor het justeeren van gewichten (justeerloou) en wel ten bate van '8 Rijks schatkist; D. dat de maten en gewichten vóór 1 October 1923 gestempeld moeten met de letter a en dat maten en ge wichten met het afkeuringsmerk ^|jj^ niet in winkels enz. teruggebracht u«o- gt-n worden E dat het ijkkantoor na 24 Febru ari georend zal ziju op 9, 10, 30 en 31 20 en 21 April, 11 en 12 Mei, 1, 2, 22 en 23 Juni, 13 en 14 Juli, 3, 4, 17 en 18 Augustus van 9 tot 12 e» van 1 tot 4 uur eu vanaf 1 Sep tember eiken Donderdag en Vrijdag van 9 tot 1 uur. Middelburg, deD 20 December 1921. Burgemeest er en Wei houders voornoemd P. DUMON TAK Voorzitter M. VAN DEK VEUR, Secretaris.

Middelburgsche Courant | 1921 | | pagina 2