FEUILLETON. BUY8EBSZL Trpig 23 April 1920, as. 96. Binnenland. VJUf BZ Jr. pliakt 2.— per IER. s. Mid- heele mel- [orte rach- Look- ^4 ct. IER. [sirkt, le of igen- 20 13. cent* 54. per |f 9 50 idel, Dik kilo t. Var- •R, ISCII, )EN- Iraat. per TER, 12. I^RES ,4», 7 L- 9 1)01 re TAS OVER DE VOORGESTELDE VER HOOGING DER AMBTENAARSr SALARISSEN. Uit liet verslag van het afdeelingspin-' jderzoek der Tweede Kamer van de Voorgestelde verhooging der salarisjsen van rijksiam b tenarenontleenen we de vtolgeftde Opmerkingen Verscheidene leden, die er op wezen, dat de uitvoering van de nieuwe salaris- regeling blijkens de Memorie van Toe lichting een meerdere uitgave zal mede brengen van ruim f 32.000.000, verklaar den voorshands niet te begrijpen, waar de middelen tot bestrijding van deze exorbitante uitgave ziouden kunnen wor den gevonden. Hoeveel vroegen zij1 is nu voor bet dienstjaar 1920 voor die salarissen uitgetrokken? En in wel ke verhouding staan deze uitgaven tot het geheel© budget? Heeft werd voorts gevraagd de regeering er zich voldoende rekenschap van gegeven, dat deze salarisverbofoiging in de toekomst ook dè jaarlijksche uit gave voor pensioenen aanmerkelijk zal doien stijgen Sommige leden spraken de vrees uit, dal de wereldcrisis van zopdanigea om- Vang en dl uur zou blijken, dat de belas tingbetalende burgers deze nieuwe ver meerdering van lasten op den duur niet zouden kunnen dragen. Zij1 vroegen zich 'daarom af, of de regee ring niet beter zou hebben gedaan met, althans vólorloopig, een geringere ve-r- hooiging te geven en dan desnoods tij- del ijk dcior te gaan met het stelsel van duurtebijteliag. Andere leden kwamen op andere, deels tegenovergestelde gronden tot ong|eveer dezelfde conclusie. Wel vreesden ook zij', dat de wereldcrisis van 'groOter omvang en van langer duur zo,u blijken te zijn •dan in het algemeen wordt verwacht, donh zijl meenden, dat de -werking daar van op de loon en en salarissen eenerzijids en de belastingopbrengst anderzijds; deze zal zijn, dat de loonen en salarisspn steeds zullen stijlgen en dat de op brengst van de belastingen daarmede on geveer gelijken tred zal bonden, dus re latief niet noemenswaard zal achteruit gaan. Indien echter eenmaal een tijd van rust en. welvaart weerkeert, dan zal, mee- nen zij', de toestand zich aldus ontwik kelen: de duurte zal afnemen, de loonen in het particulier bedrijf zullen dalen, zender dat de arbeider zich ook maar in iets zal behoeven te beperken, de op brengst der belastingen zal .door dit alles, in guldens uilgednM, achteruitgiaan^ dé hoöigesial a. v i s s e'n van bet Overheids personeel echter zullen blijven. En deze, dan overbodig hooge saiaviss<er> zullen veel te zwaar drukken op het budget van den Slaat, en zullen bovendien, althans vcpr zooveel de lage ambtenaren betreft, een remmende werking uitoefenen op de duurte. Ook Volgens deze leden moet dus de mogelijkheid wlorden opengelaten, dat de thans iaan de ambtenaren uit te kteerpn, bedragen, wanneer zulks in de toeklomst te eeniger tijd noodig mocht blijken, wor den verminderd. Toekenning Van een, uit den aard der zaak tijdelijke, duurtebij'slag ware naar het oprdeel dezer leden boven een verhop'ging der galarissjejl verre te verkiezen geweest Verscheidene leden vestigden de laan- dacht op de in art. 40 van het Bezioldh gingsbesluit opgenomen bepaling, dat bij daling van de prijzen vermindering van de salarissen kan plaats vinden. Deze bepa ling had in hare algemeenheid niet hunne instemming. Andere leden konden zich ever het algemeen met deze opvatting zeer goed vereenigen. I 1 i Zoo groot mogelijke beperking Van het aantal ambtenaren en inachtneming van de nooidige voorzichtigheid bij het vast stellen van de aan vangssalarissen meende men, ter bezuiniging op degnoote uitgaven voor de bezoldiging van het rijksperso neel der Regeering dringend in overwe ging te mioeten geven. heerschappij ever de Schelde, die! Bel- weer zou toekomen. Een ieder zal begrijpen, meende hij', welk belang wij er bg hebben, dat deje desiderata in vervulling tomen. NEDERLAND EN BELGIË 1 De Brusselsche correspondent vialn het Hand. maakt de volgende verstandige op merkingen over de protestbeweging in België Hier en daar stemt een gemeenteraad of een vereeniging een motie van protest tegen het door de Regeering goedgekeur de ontwerp-verdrag met Nederland. Die beweging is het zeer natuurlijke gevolg van de bemoeiingen van het Comité van Pretest, dat Pierre Nothomb en de zijnen in het leven hebben geroepen, doch zij- blijft er niet minder factisch om. Die pro les len missen trouwens allen grond, nu toch niemand bier juist weet, wat het ver drag inhoudt en derhalve geprotesteerd werdt tegen doel en strekking van een zaak, die men niet eens kent. Daarom heb ik u niet t elken's geseind, dat deze of gene vereeniging zich tegfen de onderteekeningj van het verdrag had- verklaard. Wie België kent, weet boe weinig dit heeft te betee- kenen. In vele gemeentebesturen ein ver- eenigingen heeft het Comité de politique nationale wel een vriendje zitten, dat lop vriendelijk aandringen van Northomb of een kennis uit zijn aanhang gaarne een motie indient, die zijh medeleden dan ja- knikkend goedkeuren. De bespreking van een gelijksoortige Motie in den gemeenteraad van Brussel heeft echter in nog scherper licht gesteld, hoe weinig die protesten om het lijf heb ben. De vier Kamerleden, die de raad on der zijn leden telt en onder meer burge meester Max en Kamiel IIuysman s, heb ben moeten verklaren, dat zij' geen kennis hadden van den inhoud van het verdrag, waartegen men een protest wenschte uit te lokken en er dus ook 'geen oordeel op nahouden Monden. De gemeenteraad heeft dan ciok wijselijk besloten, zich niet te bemoeien met een zaak, waarover hij zich in de gegeven omstandigheden geen Oor deel Kon vormen. Het protest vian de Cer- cle Gauliois van Brussiel tegen het verdrag heeft dus allerminst wat te beteektenen. t De Belgen met gezond verstand er zijh er goddank nog heel wat, 'al maken zij geen spectakel doen als de Brusjselsche gemeenteraad. Zij laten het aan hen, die met de zaak vertrouwd zijn, over om ook een beslissing t e nemen en -door de rest storen zij zich niet aan het optreden Van Nothomb -en zijn 'aanhang. De Brusselsche Kamer van Kolopbandel houdt zich op dit oog'enblik met bet ont werp-verdrag bezig. Een majoor Del annoy bespreekt er bet verdrag van militair oog punt uit en komt natuurlijk tjot de slotsom dat België Limburg krijgen moet, anders zou een lop den Rijlnoever verslagen of teruggeroeepn Belgisch leger in de on- moigelijkheid verkeeren, zich in Limburg te retranclheeren, want hooiglsfwaar- 's'ch'ijnlijk zou 'er anders het lejger d|oor Ne- derlang krijgsgevangen worden gemaakt. De man stelt zich op het standpunt, dat België definitief aan den Rijn de wacht houdt. De zélfde heer zei nog- dat er te San Remo sprake van is, het bestuur over KenstanlinOpel en Armenië aan Neder land toe te vertrouwen, in ruil voor de VREEMDELINGENVERKEER. In het gebouw der vereeniging werd Woensdagavond de jaarvergadering gehou den van de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer op Wal" cberen onder voorzitterschap van den heer H, J. G. Hartman. Door den secretaris, den heer F. A. Hill er, werd het jaarverslag uitgebracht, waarin ijij er aan herinnerde zijn vorig verslag te hebben geëindigd' met den wensch uit te spreken, dat het volgende jaar de rust in en buiten ons land voor goed mocht zijn teruggekeerd, waardoor hel Internationaal Tourisme wederom in groote mate zou toenemen, dioch tot zijn spijt moet hij nu constateeren, dat buiten onze grenzen, al is de vrede gesloten, revolutie en stakingen aan de orde van den dag zijn. Van een hervatting van het internationaal verkeer is dan ook voor Middelburg geen sprake geweest, en mis sen wij dan ook nog op de Marktdagen des Donderdags het mondaine gedoe, zoo- als dit voor den oorlog het geval was1, toen duizende vreemdelingen op die da gen de stad bezochten. Wat het bezoek van onze landgenooten aan Middelburg betreft, mogen we niet klagen; ook dit jaar was dit buitenge woon groot; vooral bezochten veel auto mobilisten de stad en het eiland. Er werden 653 gidsen verkocht en 50 gratis uitgereikt. Het grootste aan tal ver kochte gidsen was tot nu toe 588 en on danks ze 25 ct. duurder geworden zijn, werden er dit jaar nog een 50-tai meer verkocht. Van de fietskaarten werden verkocht 295 en gratis verstrekt 3; er zijn er nog 250, zoodat nieuwe zullén moeten ge drukt worden. Dit jaar werden nieuwe folders ge drukt mét nieuwe cliché's, mie zeer in den smaak van het publiek vallen. Op het register werd geteekend door 675 personen, samen 1623 bezoekers, die allen inlichtingen, uitstapjes enz. betref fende, verzochten. De bezoekers of aan jagers waren: uit Nederland 1598, Duitschland 14, België 10, Denemarken 1. Ook dit jaar werd een zeer druk ge bruik gemaakt van het bureau door fa milies eu personen die zich te Middelburg kwamen vestigen voor adressen om' ka mers te huren, ja zelfs werden door bemiddeling van den administrateur een paar huizen gehuurd. Dit wettigt de vraag: kon de vereeniging niet officieel zich met het verhuren van woningen kamers bezighouden, zooals dit ook door CHARLES GRAVICE. Vrjj aaar het Engelseh. 54). „Ik zie dat u heel zwak is", zei ze, ,„§a liggen en rust evten uit. Ik kom da delijk terug". Becky verhief zich op haar elleboog om tegen te spreken, want zij' begreep wal Constance ging doen; maar deze noodzaakte haar met zaehten *1 r:in r te gaan liggen en ging de kamer uit. Zij bleef niet lang weg. Zij had een winkel van yleeschwaren opgemerkt on der het voorbij loopen en bracht een busje soep jnee onder haar Mantel, ge heel tot gelei verstijfd. Er brandde een vuurtje; ze vond een pannetje, warmde de soep en bracht ze aan Becky. „Ik had kunnen bedenken dat -i zoo iets doen zou", zei Becky met zachter islem dan tot nu toe. „Ik wou dat ik hel u niet verteld had. U zou spoedig geruï neerd zijn .als u vaak zulke dingen deedt. U moest u tevreden stellen met het voor lezen van een stukje uit den Bijbel of met het neerleggen van een Iractaatje. Het is verschrikkelijk lekkere soep", voeg de zij er bq met een schuwen blik en een trillen van de lip, beide teekenen van groote dankbaarheid. Constance lachte. „Een tractaatje is op zijn manier een gen genoodzaakt worden naar Zeeland te komen. De banken aan het station zullen noo dig gerepareerd en geschilderd moeten worden; het bord aan het station is we-, derom geplaatst, maar zal bij wijze van proef naar de Koningsbrug 'verhuizen. Door de goede zorgen van den heer I.antsheer kwamen de oriënte©rhordjes wederom op hun oude staanplaatsen; te vens werden zij geschilderd. Ongelukkig zijn er nog steeds personen, die in plaats het werk te steunen, ©r op uit zijn den boel te vernielengelukkig raakten slechts twee borden zoek. De gevoerde onderhandelingen met de militaire autoriteiten betreffende de trap te Valkenisse, kwamen tol genoegen van beide partijen tot een goed einde. De trap is niet verlegd en keurig in orde en be wees dan ook den afgeloopen zomer uit stekende diensten; het 'bezoek aan Valke nisse was buitengewoon druk, wat niet het geval zou geweest zijn, indien de trap er niet stond en het publiek de hooge duinen zou moeten overklimmen, waar mede het polderbestuur zeer zeker niet ingenomen zou zijn. Het bestuur meende dan pok hét pu" bliek ter plaatse iu de gelegenheid te moeten stellen zich op te geven als lid der vereeniging en heeft daartoe een in- teekenlijst bij den he©r Van Ham neder- gelegd; zij hoopt dan ook, dat zij, die mede. door de hulp der vereeniging aan het schoone strand een prettigen dag doorbrachten, hiervan een druk gebruik zullen maken. Het bezoek aan de ringrijderij was zeer bevredigend en het aantal bezoekers ruim 100 meer dan in 1914. De grootere onkosten maakten dat de ringrijderij een tekort van f 142 opleverde, tegen f 63 in 1914. Met groote waardeering wordt de pa- gedachtenis herdacht van het overleden bestuurslid, den heer D. J. van der Horst Serlé, die jarenlang zitting had in het bestuur, zich steeds e©n ijverig lid heeft getoond en waar het noodig was de belangen der vereeniging op uitstekende wijze heeft behartigd. Hij was de ziel van de door de vereeniging georganiseerde ringrijderijen. Zijn werken zal 'dan ook de hleer Wl R. J. Ceulenin de VjafejaH ture-Lantsheer de lieer H. J. Kruipdierin flig vacature-Brouwer de beer mr. M. G. van der Minne; tu de vaoature-Frederito de heer K. Meertens en in de vacaturs; wijlen den Iheer Van der Horst Serlé; de Iheer mr, H. P. Lantsheer. Abonnementen op de „MkMeHjarrgsciai Courant" tonnen worden ©pgegevaa aapt onzen agent te: Vlissingen: Boekhandel' fi L DE VEY MESTDAGH. Goes: Boekhandel P. A'. H. PIETER MAN. Teraauze»: U. DB SONG®, BEKENDMAKINGEN. MILITIE. EerSlte zitting van den Militie raad. j De Burgemeester vjan Middelburg brengt .bij' dezen h|et navolgende ter openbare kënnis. In de eerste zitting van den Militie raad wordt in het algemeen uitspraak! gedaan -omtrent: vrijstelling van 'den dienst wegens! eigen vrijwilligen diepst en wegens broe der dienst; b. uitsluiting van den dienst. Viclor zooveel betreft vrijstelling van den 'dienst wegens aanwezigheid van in1 hetzelfde jaar geboren broeders, doet dei -Militieraad eerst uitspraak in zijn twee de zitting, welke "later zal worden be kend gemaakt. De ingeschrevenen dezer gemeente Voor de lichting Van het volgend jaar, die vrijstelling wegens eigen vrijwilligen dienst of broederdienst hebben aange" vraagd zullen in de gelegenheid wor den gesteld desgewen:s|cht die aanvraag to.e te lichten of te 'doen toelichten en vervolgens de uitspraak hieromtrent van den Militieraad te vernemen op Maan dag 3 Mef e.k., te 2 uur namiddags, te Middelburg in het Stadhuis (ingaing Helm) niel licht door de vereeniging worden!in de Kamer van Koophandel. heel nuttig ding", zei ze, „maar het helpt niet veel voor een gebroken been". „O, dat wordt al beter", zei Becky, „ik kan van tijd tot tijd uit bed sprin gen en de kamer wat opruimen. Maar dit is een kwade dag en ik neem Avat rust. Ik hoop, dat ik gauw weer klaar zal zijn; dan kan ik uitgaan en 'n andere betrekking zien te krijgen. Ik ben knap genoeg, al zou u 'dat niet aan mij zeggen." „Ja zeer wel, maar u moet niet zoo dwaas wezen te probeeren uit te giaan voordat u weer sterk genoeg is." „Neen, dat dunkt mij ook', zei Beckv "met een zucht. „Ik geloof dat ik naar een ziekenhuis had moeten gaan; maar ik vond het gemeen een kiaploopsler ie zijn in zoo'u ziekenhuis, terwijl ik geld van mij zelf had; en ik dacht ook niet, dat het zoo lang duren zou". „U heeft zeker haast alles weggedaan wat u had?" zei Constance heel vrien delijk. „O ja", antwoordde Becky opgewekt. „Susan dat is dat oude kind van ne gen jaar, dat u de deur opendeed brengt het voor mij naar de bank van lèening. Ik geef haar telkens een stuiver en dat is het wel waard, waut ze is zoo bard als ijzer en bijna opgewassen tégen 'den lommerdhouder. Ja, bijna alles is weg alles ze ging overeind zitten, de soep bracht kleur op haar gezicht en ze zag er bijzonder lief uit en opgewon den haast. Met een merkwaardige uit drukking zag zij Constance aan, half uit dagend, half verontschuldigend „ja bijna alles." Zij Lachte. „U denkt zeker en door andere vereenigingen van Vreem delingenverkeer geschiedt Een 110-tal verzoeken om schriftelijke inlichtingen, hotels, tochtjes enz. betref fende, werden beantwoord. Het aantal kaarten van de bosscben van Westhove en Berkenboscn, op het bureau uitgereikt, bedroeg 588._ 'Ml Door lusschenkomst der vereeniging werden besteld 23 rijtuigen en 3 auto's. Sprekende over de Vaderlandsche fees ten te Arnhem, herinnert de secretaris er aan, dat door bemiddeling en onder leiding van de vereeniging, Zeeland op waardige wijze op het feest aldaar was vertegenwoordigd. Een honderdtal boeren en boeriunen uit alle deelen van de provincie met cos- tuums en wagens uit verleden en tegen- woordigen tijd namen aan den optocht deel en hebben niet nagelaten een bui tengewonen indruk op de honderden reemdeiingen te maken. Jammer, dat al dit schoons, voor het -uit de provincie verdwijnt of verloren raakt, niet vastge legd 'kan worden in een museum van Volkshistorie, waardoor de Vreemdelin- dat ik niet goed bij het hoofd ben; ik weët zelf niet waarom ik u dat alles vertel misschien heeft dat leelijke ge zicht van u mij zoo zenuwachtig gemaakt maar ik heb één ding bewaard waar voor ik net zoo veel geld zou kunnen krijgen als ik noodig heb. Maar ziet u, dat is iets zóó kostbaars zoo, zop, merk waardigs, dat ik geen lust heb er af stand van te doen." Zij lachte koorts achtig en viel weer op hel kussen neer. „Als het iets is, dat u zoo hoog schat, Idan beeft u groot gelijk er :ge©n afstand van te doen", zei Constance, „en bet behoeft ook niet. U moet mij toeslaan u te helpen. U moet een klein beetje van mij leenen. O, u behoeft niet zoo onge lukkig te kijken! Het zal een heel klein beelje zijn; juist genoeg om u door de zen moeilijken tijd heen te helpen. U zal spoedig beter zijn dat weet ik zeker dan krijgt u weer- een vaste betrekking en is in staat mij terug te betalen." „Neen, dank u", zei Becky beslist^ „ik heb uw soep aangenomen, maar ■geld wil ik niet van u hebben. Ik zou nog liever een tractaatje hebben. U be grijpt, ik kan het nu niet aannemen, na dat ik u zooveel verteld heb; het zou net wezen of ik bedelde. En zoover is liet cog niet met mij gekomen". „Heel goed", zei Constance met een glimlachje. „Maar u moet niet zoo hard vochtig wezen vol te houden, dat ik u biet helpen mag met het voorschrift van dén dokter. U moet mij toestaan u wat geschikt voedsel te zenden. Ach toe, zeg nu niet „neen". Ik ben precies even vergeten. Van de in 'de vorige jaarvergadering benoemde bestuursleden namen de hee- ren H. J. Brouwer en W. Frederiks geen benoeming aan. Als uitzondering kan worden gemeld dat het ledental dit jaar toenam en wel met 40, zoodat net op 1 Januari 1920 bedroeg 343. De contributie steeg van f600 tot f 670.50. Dit jaar zal de algemeene Verga dering van. de A. 'N. V. Vv alhier worden gehouden en zal dan tevens als nog het 25-jarig bestaan dér vereeniging worden herdacht door het organiseeren van een etalagewedstrijd en een tentoon stelling van reclameartikelen, betrekking hebbende op het gebied van Vreemdelin genverkeer. Als dank voor het gebruik van het ge bouw der vereeniging mocht de veree niging giften ontvangen van het Vluch telingencomité en van de vereeniging „Gezondheid van het kind". Het bestuur besloot voor de geschonken gelden een nieuw tapijt en een zeil aan te schaffen. De secretaris eindigt het verslag met den wensch, dat zijn volgend verslag nog gunstiger moge zijn en -alle Middelbur gers en bewoners van Walcheren het nut der vereeniging zullen gaan begrijpen. Het jaarverslag werd goedgekeurd, evenals de rekening: van den penning meester, den beer mr. TI. Doiorenbos, welke rekening aanwijst in ontvang f 3677.12 en in uitgaaf f 3372.21®, alzoio een goed slot. van f 304.90®. Vervolgens had -de verkiezing plaats van 6 bestuursleden. In de vacature-van der Minne werd gekozen de heer mr. G. J. Sprenger; in de vacature-Meerfen's! trotsch als u en ik ben bijna even arm; ma,ar dat zou ik niet weigeren als wij van plaats konden ruilen". Becky deed haar best streng e-n onhan delbaar te kijken, maar haar lip trilde. „U is een bovenste beste", zei ze in haar café-chantanttaaltje, „en u is een dame. Dat spreekt van zelf. Heeft u dit zeven gekozen omdat u arm is?" „Neen, niet bepaald daarom", zei Con stance glimlachend; „ik stond alleen op de wereld". „Evenals ik". „En er deden zich omstandigheden voor, die het voor mij njoiodzakelijk maak ten het huis te verlaten, waar ik vroeger gewoond had. Ik werd opgevoed tot e©n leventje van nietsdoen, maar als -men verdriet heeft, moet men werk hebben. En dat heb ik gevonden".* „En houdt u van dit werk?" vroeg Becky met onverholen verbazing. Constance lachte. „Ja. ik houd er van", zei ze. „Dit is een van de redenen: door ons werk be grijpt men, dat het verdriet van anderen ïn de meeste gevallen grooter is' dan het onze". „Dat begrijp ik. Neen, ik begrijp het niet, maar het zal wel zoo zijn. Ik zou het niet kunnen doen, al hing mijn leven er van af. De helft vajn de menschen verdient geen hulp en ik zou er gek van worden". Constance lachte al weer. „Ja in 't begin misschien. Maar na eenigen tijd begon ik toch te begrijpen, dat*wij allen ons verdiende loon krij- De uitspraak zal voiorts door -onderge- teekende schriftelijk ter kennis wiorden gebracht van den ingeschrevene, 'dié aan vraag om vrijstelling deed. Tn de eerste zitting vian den Militie-* raad h'eeft geen geneeskundig onderzoek plaats:; zulks geschiedt in een zitting van den Keuringsraad, welke zal wor den gehouden lop een nader bekend te miaken tijdstip. De aandacht wordt nog gevestigd op onderstaande bepalingen: Tegen de uitspraak van den Militieraad omtrent vrijstelling of bitsluiting kan bjn- nen tien dagen, te rekenen van den dag, wiaarop die uitspraak is geschied, bij Gedeputeerde Staten der provincie be zwaar worden ingebracht door den Mi litie commissaris en door: lo. den ingeschrevene, wien de uit spraak geldt, of door zijn vader, moeder, voogd of curator. 2o. 'elk der loveriige voor de gemeente ingeschrevenen of do-or zijn vader, moe der, voogd of curator. Hij of zij, die bezwaren inbrengt, levert 'het daartoe strekkend verzoek-* schrift, dat beholorlijk met redenen om kleed moet zijn, in ter secretarie dézer gemeente. Vian de inlevering wordt een bewijs van ontvangst uitgereikt. Bezwlaarscbriften, niet ingericht óf niet ingeleverd op de hierboven aangjegpven' wijze, kunnen geen gevolg hebben. Voor zoover omtrent een en ander na dere inlichtingen worden gewenscht, vervcege men zich ter ge meente-secré.' tarie op een werkdag, tussdhen 9 en 1 uur 's namiddags. Middelburg, 21 April 1920. De Burgemeester voornoemd, P. DUMON TAK. 'gen „Dat is zoo", zei Becky plotseling ernstig. „Ik geloof, dat ik in de ge van-: genis moest zitten". Constance glimlachte. „Zoo erg is het niet, ik geloof wel!, dat u in een ziekenhuis moest liggen.; Maar toch bewonder ik u, omdat u er, niet naar toe gegaan is." Zij stond op, deed wat kolen op het vuur, ruimde de kamer op, schudde het kussen op en legde de lakens terecht, toen stak zij de hand uit: „Ik moet weg", zeide ze. „Het spijt mij wel, ik zou graag bij' u blijven".- Becky legde haar brandende hand in de koele, zachte hand van Constance. „Komt u nog eens terug?" vroeg zé, „doe het niet als het lastig voor u is of als u het te druk hebt, maar ik zou het heel prettig vinden". „Natuurlijk kom ik lerug", zei Con stance met een geruststellend "knikje. „Ik zal morgen komen". Zij ging naar beneden en sprak met da huisjuffrouw. „Miss Thorpe is een van mijn fatsoen lijkste huursters", vertelde de hospita, „Niet dat ze niet allen fatsoenlijk zijn, want ik neem geen anderen in auis, juf frouw; neen stellig niet! Maar ze heeft een leclijken tijd gehad, het arme meisje en ofschoon zij een klein beetje achter is met haar huishuur, zal ik niet hard voor haar zijn'; hoewel ik dit huis niet verhuur voor mijn pleizier, lieve juf frouw, ik moet zelf ook huur betalen". i CWjOïxtt viervtalgd).

Middelburgsche Courant | 1920 | | pagina 5