8 U 6 L Wainsdtg 16 April 1819, so. 90. Biiienlaii ONDER DE VBUZINNIGEX. De heer A. Roodhuijzen, jaren langi spj- cretaris van. de Liberale Unie, heeft ju de «erié „Levensvragen" van de Iiollandia Drukkerij een 'brochure uitgegeven over „De vrijzinnige débétcle", die eigenlijk, ter voorkoming1 van misverstand had moeten heeten De. vrijzinnige débale ijn Juli, want zij werd geschreven in Oo iober, en heeft dus niets met de nu bij ieder in gedachte zijnde Statenverkie zing te nialcen, en heeft bovendien be trekking op de toestanden vóór de Nor vember-agitatie die o.ok in de vrijzinnige partijen verandering heeft gebracht. Wat de heer Ro.odhuijzen in deze bror chure geefl, is allereerst een overzicht van het tot stand komen der concentratie en van het uiteen gaan daarvan, een ge schiedenis waarbij liij. persoonlijk nauw betrokken was. En vervolgens schetst hij den tegenslag bij fde verkiezingen in 1918 en betoogt bij dal het geneesmiddel dient te zijn de Vorming van één partij van de, miocratische vrijzinnigen. Wal de heer Ro.odhuijzen in dit boekje schrijft over het jammerlijke van de ver splintering der vrijzinnigen (tweespalt is een nog veel te beperkt begrip), beameiu) we volledig. We gelooven met hem, dat de groote meer,derheid van het Neder- landsch vrijzinnige kiezerscorps denj onderlingen strijd dér vrijzinnigen niet wil Maar we betwijfelen of het mogelijk zal zijn in één groote democratisch- vrijzinnige partij Mie vrijzinnigen samen te vatten. Voor 't «ogenblik wijst de praktijk nog le veel verschil in twee groepen aan. Wanneer we echter de politieke week bladen lezen, dan krijgen we sterk den indruk, dat, minder nog dan, door prin cipe verschil, de liereenigjing der vrijzin nigen, in welken vorm dan ook, tegen gehouden wordt door de persoonlijke te gen.stellingen. Er zit nog te veel „oud zeer." Hel is zelfs mogelijk, dat dit woord van den heer Roodhuijzen, die persoonlijk zloJo- veel strijd voerde met de vrijzinnig- democraten en de vrije liberalen, en die later iu de Liberale Unie z5ch niet kon véreenigen met het regime van zijn op volger, den heer Otto, dat dit 'woord van diè zijde weer aanleiding geeft tot nieuwe polemiek van zijn oude tegen standers. Hoe minder groot het aantal wordt van hen die direct betrokken waren in de splitsingen, hoe beter de kansen wor- den tot nieuwe toenadering. Ieder nieuw opkomend geslacht doet die kansen toe nemen. Trouwens ook de heer Roodhuijzen doelt op hetzelfde, waar hij schrijft dat het initiatief moet komen van de vrij zinnigen die bujten de partijen staau, al thans daarin geen overwegende rol spelen. REGEERINGSJPUBLICITEIT EX DE PERS. De Minister van Biniuenlanrische Zaken tijdelijk voorzitter van den Raad van Ministers, heeft Maandagmorgen, in bij zondere audiëntie ontvangen de heeren D. Hans, mr. J J. van Bolhuis, Sv firuyslen, A. Voogd en J. J. de Roadie vormende de Publiciljeitseommjssio van FEttlLltTOl, fl E K O C H T. Naar het Engelicb v«n CHARLES C-AWVICE. 41). „Die jonge man is een gentleman', zei de predikant. „Welk een zonder linge nienschén ontmoet men in deze •wildernis I Ik wou wel eens weten waar om 'hij hier was? Hij heeft zeker een geschiedenis achter zich. dat denk ik Kfellig." Miss Mary was ei- ook benieuwd naar, precies evenzeer en meer dan haai- vader en den geheelen weg naar huis en een gedeelte van den nacht was haar hoofd vervuld Van dien knap pen jongen man, dje daar heel alleen hoog in hel ravijn woonde m©t zijn zus ter. Neville liep hard terug naai- de hul en ging naar ninnen. „Aardige menschen, hé Syl?" zei lilj vroolijk. „Hemel, wat is hef pi lang ge leden dal ik een gentleman ontmoet heb. Hel meisje schijhti !mij ook wei aar dig toe; het is een kennisje voor jou, Syl. Bepaald een aanwinst voor het kamp. En verbeeld je, Syl, ik heb beloofd dat wij den volgenden Zondag naar de kerk zullen gaan. Verbeeld je, een pre dikant en een kerk in Verloren Hoop!' Hij lachte den Nederlandschen Joumalisten-Krin^, welke commissie de Regeering zal wyzeu op belangrijke aangelegenheden, waar omtrent publicatie noodzakelijk wordt geacht. Het onderhoud werd mede bij gewoond door mr. J. B. Kan, secretaris generaal in algemeenen dienst. De heer D. Hans, voorzitter der com missie, heeft in deze bijeenkomst de Regeering hartelijk dank gezegd voor de bereidwilligheid, waarmee zij aan de in stelling der Publiciteitscommissie heeft medegewerkt. Inzonderheid bracht hij dien dank aan Minister Ruys de Beeren- brouck, in wien hij een oprecht en over tuigd voorstander van openbaarheid van. regeeringsbeleid had leeren kennen. He laas aldus spr. is de praetijk niet steeds met 's Ministers opvatting in over eenstemming geweest, want omtrent be langrijke aangelegenheden werd vaak niets of weinig bericht, terwijl anderzijds ons volk af en toe niet werd ingelicht door de eigen Regeering, maar door het buitenland. Een en ander is, zei spr., een gevolg van het feit, dat de fout d[er niet- openbaarheid tot een systeem is ge worden, waarin niet gemakkelijk verande-" ring is te brengen. Spr. vertolkte echter de waardeering en den dank van het bestuur van den Journalistenkring, dat- de Regeering krachtig wil medewerken om daarin verbetering te krijgen, waar mede een groot volksbelang wordt ge diend. De Minister legde van dit laatste nogmaals getuigenis af. De Regeering ziet de noodzakelijkheid van meer pu bliciteit ten volle in, en Zijn Excellentie sprak de hoop en de verwachting uit, dal de samenwerking tusschen de Regee ring en de commissie tot goede resulta ten zal leiden. Daarna werd van gedachten gewisseld over de werkwijze dei' commissie, ten einde te komen tol een behandeling vani zaken, die zoo snel en zoo goed mogelijk tol resultaat zal leiden. In verband hiermede werden omtrent die werkwijze eenige bepaalde beslissin gen genomen. Van de zijde der commissie werd er nog eens op gewezen, dat zij een advi- seerend karakter zal dragen. Met de verspreiding van de publicaties, die zij uitlokt, belast zij zich niet: die ge schiedt buiten haai' om. De commissie leden drongen er oop op aan, dat aart journalisten, die zich individueel op de Departementen vervoegen lot het ver krijgen van inlichtingen voor hun blad. deze inlichtingen zooveel mogelijk zullen worden verstrekt. De Minister zegde in alle opzichten en waai" mogelijk zijn loyale medewer king toe. Alvorens de commissie haar taak aan hangt, zullen nog eenige voorbereidende werkzaamheden worden verricht. Met het oog op het speciale karakter van de buitenlandsche politiek, zal de commissie dezer dagen een afzonderlijke audiëntie aanvragen bij den Minister van Buitenlandsche Zaken. NIEUWE ZEEUWSCHJE SPOORWEGEN'? AVe laten hier uit de Handelingen der Eerste Kamer volgen wat 3 April daar, gezegd is over spoorwegen in Zee land, waarover ook in de schriftelijke gedaclilenwisséling betreffende de be- crooting van Waterstaat eenige opmer kingen waren gemaald. Daarop doelde de heer Bergsma toen hij in de zitting van 3 April zei: De spoorwegverbinding Hulst—Cad- zand zou volgens den Minister ge,en vol doende reden van beslaan hebben. Cad zand als eindpunL komt mij minder ge wen scht voor, docli overigens zou ik hel iop prijs slellen, indien Zijn Excel lentie dé wenschelijklheid eener verbin ding Oost-West nog eens speciaal zou willen laten onderzoeken en dan te vens de wenschelijkheid om een pont- veer in le richten in den geest van „Jij kunt gaan, Jack", zei ze zachtjes. „Maar ik en zij keek naar haar Idee- ren. Neville ving dien blik op en begreep het. En zijn hart kromp ineen. Hij was zoo vervuld geweest met het zoeken naar goud. dat hij zulk een kleinigheid als het toilel van Sylvia geheel had vergeten. HOOFDSTUK XV. Hij zei niets op dat oogeublik, maar den volgenden morgen begaf hij zich naar het kamp en kocht een lap wollen stof ert een hoed, die zoowel mogelijk" geleek op dien van Miss-Brown en nam dit mee naar liuis. „Kijk eens, Syl", zei hij, terwijl hij het pak bijna verlegen op tafel legde. „Hier is iets voor een nieuwe 'japon en een hoed Ik kon geen gemaakte japon krij gen weet je; maar ik verwacht dat je wel in staat bent er eëh te maken - je bent er knap genoeg voor." Nu zou ze het geschenk vrij stijf in ontvangst hebben genomen maar het prijsje dal er mee gepaard' ging, stemde haar lot zachtheid. „O Jackzei ze zacht en ze boog zich over de slof heen. Maar dat was ook al wal' ze zei. Ze bracht het kost bare pak naar haar eigen kamer en zette hem zjjn ontbijt voor. Gedurende den geheelen maaltijd was Neville in een toe stand van bedwongen opgewondenheid. „Ik ga de heuvels over", zei hij. „Ik zei door het bosch gaan en int het ge zicht blijven; komt er iemand, zeg dan. dat tusschen Enkhuizen en Stavoren, waarmee geladen goederentreinen zo,ui den kunnen worden overgezet van Zeeuwsch-Vlaanderen naar Walcheren of Zuid-Beveland. Vervolgens was het de heer Fokker die na een lange aanklacht tegen de Ilott. Tramw. Maatsch. en na een uit eenzetting der moeilijkheid om de di rectie te dwingen, het volgende zei: Ei" is echter een andere weg. Wij worden elk jaar door het depar tement van Waterstaat verblijd met een zeer sierlijke kaart, waarop voorkomen alle tram- en spoorweglijnen van Neder land. Wanneer "men die kaart beziet, en men is een Zeeuw, zooals ik, dan krijgt men een gevoel van weemoed, wanneer men ziet hoe alle provincies, zelfs Drente, doorsneden worden van allerlei spoorwegen, en Iioe er in Zee land eigenlijk geen enkele spoprlijn is. De eenige lyn, die van Roosendaal naar Vlissïngen, is niel aangelegd ter wille van Zeeland, maar is een internatio iv.de Lijn. Zou de Minister nu Zeeland, dat met de andere zuidelijke provin ciën zooveel meer van de misère van den oorlog geleden heeft dan andere deelen van ons land, niel willen hel pen door een spoorlijn te maken van Roosendaal bijv. naar Zierikzee? Daar mede wordt niet alleen Zeeland ge holpen, maar ook westelijk Noord-Bra bant. Ex is in Steenbergen, een welva rende plaals van meer dan 10.000 in woners, al lang een beweging gaande om een spoorweg te krijgen. De men schen, dfe daar wonen, moeien zich evenzeer behelpen met allerlei tramlijh- tjes, waarvan de grootste merkwaardig heid is, dal alle directies het er op gezel schijnen te hebben nooit met el kander' te oorrespondeeren en de men schen, die met de eene tram komen, het genoegen te geven de andere tram juist te zien weggaan. Door een dergelijke lijn zou cLe Mi nister een weldaad bewijzen, en naar aanleiding van hetgeen de heer Bergsima gezegd heeft, zou ik er op willen wij zen, dat het wensclielijk is, dat hetzelf de geschiedt ten opzichte van het vier de en Vijfde district. Ik zal niet spre ken over de annexijoinislische plannen van een naburig Rijk, maar het is een feit, dat ook vloor de communicatie voor Zeeuwsch-Vlaanderen weinig is ge daan. Mcu heeft daar twee spoorweglij nen, die beide zijn Belgische onderne mingen, zoodal de menschen, wanneer zjj ergens naar toe willen gaan, bijv. om te winkelen, als het ware worden uitgenoodigd om den koristen weg te nemen en naar Antwerpen of Gent te gaan. In het Voorloopig Verslag staat, dat wensclielijk zou z ijn een lijn van Hulst over Neuzen naar Cadzand. Zeer zeker *zou wensclielijk zijn een lijn van Neuzen uaai' Cadzand. De heer Bergsma heeft gezegd, dat hij het belang er niet van inziet. Ik vermoed, dat dat in ver band staat met de omstandigheid, dat die geachte afgevaardigde minder be kend is met het Land van Cadzahd. Ware hij er meer bekend, zooals ik, dan zou hij welen, dat Cadzand, wan neer hel maar beter voor het verkeer! wordt opengesteld, verschillende Belgi sche badplaatsen op zij zal streven. Het strand in Cadzand is mooier, en ook het uitzicht is mooier, dan bij eenige andere badplaats in Zeeland. Het idee van den lieer Bergsma iom een verbinding met Walcheren te ma ken dooi" stoombooten, waarop treinen overgebracht kunnen word,en, zal in de praetijk onuitvoerbaar zijn. De Schelde van Breslcens naar Vlissingen is een vaarwater Van dien aard, dat er geen sprake is van hel laten varen van der gelijke booten met waggon®. Dat is ook niet noodig, want dank ziji den specia- len stoonibootdjenst is de verbinding Breskens-Vlissïngen uitstekend. In zijn antwoord zei de M i u i< sit c r dal ik even uit ben, inaar spoedig term kom. Ik kom tegen donker thuis; hel lean je toch niet schelen den lieden djag alleen te zijn, wel? Die vent Lavarick zal zich niet durven vertoonen binnen de twee mijlen van hel kamp en het is overal rustiger sedert de komst van den predikant." „Ik ben niet bang", zei ze. „Geef mij een van je revolvers, ik zal passen op Melh en mij zelf." Hij laadde een revolver en gaf haai' die m'ct een goedkeurend lachje over haar moed. „Je liebl meer courage in je dan eenige \r.ouw die ik ooit ontmoet heb, Svl zei hij. „Meer dan Marv Brown, denk je?" zei zo, maar haar loon was vrij opgewekt. Hij lachte, ,,0 die! Die heeft meer vjan een 'muis. Ik denk niet dat ze zou weten hoe ze met een revolver moest omgaan als ze er een had". ,.Ik wel. Kijk' en zij liep naar de dieur en school een kogel tegen, een groot en steen aan, die een jjeschikl mikpunt vormde. „Bravo!" riep Neville. „Maar je hoeft niel je eene oog dicht te doen als je. aanlegt. Maar ach! je bent een vrouw en !vrouwen doen djit altijd, behalve als ze zc heide sluiten.' Korl daarna ging hij op wag en Syl via ging hard aan het werk <len heelen dag. Zij had den mooien eenvoud van miss Brown's japon' opgemerkt en zo,nder die precies na te maken, gelukte hel haar dat hij de verbinding! in Zeeuwsch-Vlaan deren tusschen Hulst en Cadzand, en het maken van een gtoederenveer tusschen Vlissingen en Bpeskensl zou laten, onder zoeken. Toen daarop de heer Fokker nog maals het denkbeeld aanbeval om het Westelijk deel van N. Brabant en het Noordelijk deel van Zeeland te helpen door een aparle lijn, zei de Minister „De geachte afgevaardigde, de lieer Fokker heeft nog eens herinnerd aan zijn denksbeeld voor de verbetering van het verkeer tusschen het Oostelijk gedeelte van Zeeland met Westelijk Noord-Bra bant, omdat die geachte afgevaardigde twijfelde gan de mogelijkheid om in af- zienbaren tijd verbetering te brengen i|n de toestanden bij de Rotterdamscke Tramweg-maatschappij. Ik geloof echter niet, dat wij ons in ons land lijdelijk misstanden, waar die bestaan, hebben te onderwerpeni k zal daarom eerst af wachten, welke voorstellen de commis sie, die wordt ingesteld, doen zal om te zien, hoe verbetering', die komen moet, kan verkregen worden. Dit neemt niet weg, dat wanneer tusschen Oostelijk Zeey land en westelijk Noord-Brabanl nieuwe verbindingen noodig zijn, deze voorsub- sidieering in aanmerking kunnen komen, maar dan zullen plannen en steunaan vrage- Locli van lielanghebbenden moeien uilgaan. Wanneer wij den weg opgingen, dat ook voor locale belangen directe aan leg van rijkswege geschiedde, zou men stap zetten op een weg waarvan hel einde niet te voorzien zou zijn. DE BURGERWACHTEN. Volgens de „Tel." heeft Minister Ruys het voigende aan de burgemeesters ge schreven „Daar de oprichting van de vrijwil lige burgerwachten over het geheeleland een feil is geworden en de organisatie overal in vasten vorm is geleid, is het noodig dal nagegaan worde of de sterkte dier burgerwachten aan de eischen vol doen welke daaraan gesteld mogen wor den. In de allereerste plaats dient te wor den nagegaan of over voldoende man schappen kan worden beschikt voor het verleenen van zoo noodig gewapendten bijstand aan de politie, voor hel verleenen van diensten tot voortzetting van open|- bare bedrijven, onmisbaar voor de sa menleving. het bewaken van gebou wen, enz. Mocht het aantal leden te klein wezen, dan zal dit voor de leiders een aanspo ring moeten zijn om het gewenschte aantal leden bijeen te krijgen. Is het aan tal leden feitelijk le groot, nan ware de gelegenheid om zich als lid aan te mel den tijdelijk te sluiten, totdat het leden tal gedaald is beneden het gewenschte aantal. Melden zich echter dan nog Ie den aandan zou deze in overweging kunnen worden gegeven zich aan te mel den bij den vrijwilligen Landstorm". In verband niet bovenstaande wordt een opgave van de burgemeesters ge waagd van het aantal leden van de bur gerwacht alsmede vau het aantal. waarop de sterkte moet worden bepaald. POST EN TELEGRAFIE. Telegrafisch verkeer met B e lgi De directeur der posteryen en tele grafie maakt bekend dat met afwijking van het vroeger daaromtrent medege deelde, in het telegrafisch verkeer me'it en over België llians de volgênde be palingen zijn in acht te nemen De telegrafische gemeen schap is slechts geoorloofd met dé geallieerde of neu-1 Irale landen. De telegrammen van, voor of over België moeten gesteld zijn in verstaan bare taal, Fraiisch of Engeisch; die tusschen Nederland' en België mogen toch iets le maken in denzelidcn stijl. Metli hielp en uitte kleine geluidjes van bewondering over Sylvia's handigheid „Wel, wel! je had costuumnaaister moeten worden1" riep zij uit. Sylvia hield op met zingen, want zij had den heelen tijd gezongen .terwijl zij" aan hel werk was, en lachte. „Het is niel de eerste japon die ik gemaakt heb, Metli. Maar ik wou dat deze het best uitviel, omdat liet het eerste pre sent is dat Jack mij gegeven heeft." „Maar kind", zei Meth, „hij zal het niet eens opmerken; dat doen de mannen nooit. Nu, je zult zien" Tegen donker kwam Neville terug. Hij was vermoeid ach vermoeid is een ver keerd woord om zijn uitputting te be schrijven, maar er was gloed op zijn ver brand gezicht en een kalm lichtje in zijn oogen. Sylvia was niet in de kamer toen hij thuis kwam; bij vroeg dadelijk naar haar. ,0. hel gaat best met haar anl woordde Meth ,.Ze zal zoo aanstonds wel komen." ITij ging naar buiten en waschtc zich flink, toen "hij binnenkwam wreef hij zijn gezicht nog met den doek. Maar hij staakte dat werk eensklaps en stond stil te staren naar hel vizioen, dat in het kleine kamertje opdoerqde. Het donkere merinos deed de fjracieuse vormen uit komen, die de oude bruine jurk haar best liad gedaan, zonder volledig sue es evenwel, te verbórgen en verkeerd weer: te geven; het zachte, zijdeachtige haarj bovendien in het Vlaamsch gesteld zijn. Telegrammen tegen verlaagd tarief, van, voor pf over België zijn niet toer- gelaten, evenmin als telegrammen met G. P. (poste restant6) of T. R. (télë- graphe restant). De telegrammen zijn aan vertraging onderhevig en aan censuur onderwor pen. I Aan klachten wordt geen gevolg ge geven. Het telegrafisch verkeer met België via D.uitschland is opgeheven. De dienst van het radio-kustslatior* Nieuwpoort is geschorst. VERSCHILLENDE BERICHTEN EEN DUITSCHE REVOLVERHANDE LAAR GEARRESTEERD. Maandag heei't de politie t© Amster dam een D uitschei' gearresteerd, die zich toelegde op de levering van wa pens en munitie aan personen vojor wie deze artikelen geen alledaja^sch, ge bruik zijn. Het was de politie opgeval len dal de man, Hilde genaamd, her haaldelijk op niet geviseerde passen van Duitscliland naar ons land reisde e» een uilgebreiden handel in wapens en munitie dreef, voor den invoer waarvan hij in *t bezit van consent was. Gebleken- is dal hij revolvers leverde o. a. burgerwachten en marechaussee en- voorts aan ieder die -over het daarvoor benoodigde gfeld beschikte. Zoo is een transaktie békend gewor den, waarbij hij 350 revolvers had ge leverd aan „Amsterdamsche Karei', iemand 'die o.a als houder van speel huizen bij de politie nu niet zoo gun stig bekend staat. De recherche is lot de arrestatie van den D uitschei" overgegaan, toen bjj| zich op de Prins Hendrikkade bevond, waar hij een kantoor heeft. Eeu huis zoeking in zijn verblijfplaats op den Admiraal de Ruyterweg, waar hij op kamers woont, volgde. Hier werden eenige koffers en kisten in beslag gh- nomen. De koffers bevatten een grool aantal browningrevolvers en in do kis ten bevonden zich niet minder dan 40 000 patronen. DE GEVONDEN BOMMEN TE AMSTER DAM. Omtrent liet vinden van bommen in het huis van den anarchist Hofman te- Amsterdam wordt nog gemeld Tydens het doorzoeken van de la den en kasten toonde de vrouw zich zeer zenuwachtig. En toen d|e inspecteur een andere kast opende, kwam juf frouw Hofman op hem loeloopeu e» wilde z'ij verhinderen, dat de msjpecteiur een rond voorwerp aanraakte, dat, in papier gewikkeld, op een der plan ken stond. Een nadere beschouwing van hétvolofl-- werp wees uit dat de politieman bom men gevonden had van 'buitengewoon* gevaarlijke samenstelling. De poülie-scheikundige dr. Van Leid den Hulsebosch werd gewaarschuwd, eu toen deze ter plaatse kwam, blpek hen> dat de inspecteur zich gelukkig mochji prijzen de gevaarlijke voorwerpen - hel waren drie busjes zeer voorzichtig te hebben aangeraakt. Een v an de drie bommen was geheel, de twee anderen waren gedeeltelijk afgewerkt, maar de eerste zou bij ©enigszins stevige aan ves ting onmiddellijk gesprongen zijn en een geweldige explosie ten gevolge Uebbe» gehad,. De bommen waren dppr Hofman ver vaardigd, volgens liet recept voorko mende in „De praktische Anarchist". In Verschillende bergplaatsen, ook op den zolder van het perceel werden Dï> afgewerkte bionnqen, bestaand© uit gropt tere en kleinere bussen gevuld mei springstoffen, spijkers, stukken lopd, hing niet langer als een zwarte strooi» \oor haar schouders, maar was netjes op gemaakt in een glanzenrfen wrong1. Hei- was Sylvia, maar Sylvia hervormd, of lie ver voor het eerst in haar eigen gedaante. Neville was verbaasd en keek naar haai' japon en kapsel en eindelijk naar haar ge zicht. Het viel hem op voor het eerst misschien had de opmerking van mis* Brown het hem helpen opmerken dat deze „zuster" van hem het mooiste jon ge meisje was dat hij ooit gezien liacf. „Lieve hemel, Syl! Wat ben je keurig' En heb je dat alles in één d!ag gemaakt U „Het is het is heel eenvoudig", zei ze met een weinig bevende steïn'. De goed keuring en bewondering in zijn oog«en ging haar recht naar het hart en deed het kloppen op een wijze waar ze niets van begreep. „Vind je het aardig. Jack?" „Aardig? Aardig is het woord niet", antwoordde hij. „Het is het is keurig!" „Toch niet zoo aardig als die van Mary Brown, hé Jack?" vroeg ze. ter wijl ze de donkere wimpers neersloeg. „Mary Brown? Ach, daar heb je nieU van ,Neen", met een flauw zuchtje „Neen; jij bent de 'zon en Mary Brown de maan." ,Dank je, Jack; maar sommige men schen prefereeren de maan." tegen toe. (Wordt vervoIiM)

Middelburgsche Courant | 1919 | | pagina 5