mm&sEL Wnenjgag 26 Maart 19(9, os, 72 BiaieataaiL NEDERLAND EN BELGIË. S. D. A. P. en B e 1 gi <5. Ingevolge het besluit van het Partij' bestuur der S. D A- P. om gevolg te gea ven aan de uilnoodigöng van den Lande- lijken Raad der Belgische Werklieden partij ten einde te Brussel over de 6cheldekwestie te komen beraadslagen, rullen a.s. Zaterdag als gedelegeerden derwaarts vertrekken Suze Groenewegj, W„ H. Vliegen, F. M, Wibaut en J. J. de Roode. Een Belgische stem. Ja. zoo lezen wij in „Het Laatste Nieuws" van Brussel, ja, over de Schelde wordt geweldig gebabbeld. En velen pra ten er maar op fos. 't Is toch niet door de verspreiding van onjuistheden, door het wélcken van misverstand, 'dat nien de Scheldeawestie oplossen zal. Senator Coppieters "(dezelfde die, zoo- alk vfrj gisteren meldden, door Huysmans genoemd werd als deskundige inzake de situatie van Maas en Schelde. Red. M. Crt.) heeft aan een dagbladschrijver eenige «onderlinge verklaringen afgelegd^ die hier en daar overgenomen zijn. Ze komen hierop neer, dat Nederland de Schelde verwaarloosde en zlcli door tijd- nocvendo onderhandelingen tegten alle Belgische plannen voor verbetering der scheepvaart verzette. Nederland kantte eich tegen verbetering in de verlichting afbakening, enz. Immers, bevordering der scheepvaart op Antwerpen i3 nadeelig voor Rotterdam. In zeemanskringen wekt deze verkla ring opzien. Zooiets vertelt Coppieters in een tijd, dat juist d© Belgische loodsen verontwaardigd zijd over de nalatigheid van Belgische overheden. Niet door den toestand te verbloemen, krijgt men ver beteringen. Als Coppieters beschuldigingen aanvoe ren wil, dat hij die ©erst en vooral tot; eigen overheden ricfite. Nederland verwaarloosde du9 vöfgens nem Qe Schelde. Weet Coppieters dan niet .Blioe vreemde kapiteins over don Belgischen loodsdienst klagen! Niet over de loodsen, die ze als wakkere han-? djgo kerels roemen. Maar de Belgische loodsdienst Voor den Scheldedienst staat nu machteloos, omdat hy over geen «toomkotter beschikt, wat reeds sedert 1910 gevraagd werd. Do Nederlanders hebben reeds lang «toom. Niet de Nederlanders werkten plan nen tot verbetering tegen, doch dat de den Belgische overheden, welke eenvou dig allerlei vöbrstellen Van helderziende loodsen in de scheurmand deden terecht komen. De Nederlanders zorgden voior een mo derne verlichting en hun vuur van West- Va pelle is een der beste van Europa. De Belgische loodsen klagen, dat de Nederlandsche oollega's veel meer waar deer ing van hun oversten ondervinden dan zij van hun Belgische. De Nederlandsche vuurschepen zijn bij de onze vergeleken salons, zei ons Belgische loods. Toen de West-Hinder in den grond gelnopen werd, gingen Belgische hazen een Nederlandsch lichtschip bekijken. Ze Vonden het veel te schoon en te weelde rig. De Belgen konden het wel met min der doenl Dat zijn andere stemmen dan die van senator Coppieters, en we deelen ze mee, niet alleen ter wille van de waarheid, maar vooral ook ter wille van onze eigen scheepvaart. Er bon heel wat minder over de Schei- do gebabbeld en heel wat meer voor ge daan worden door onze besturen. WIJZIGING H.-O^WET. Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend lot wijziging en aanvulling van de Hooger Onderwijswet. Naar het oordeel van den Minister van Onderwijs is het dringend noodzakelijk, dat er wijziging wordt gebracht in de regeling der doctoraten. Het ontwerp stelt voor de eenheid van doctoraat in de verschillende fa culteiten en zulks om aan de eischen der tegenwoordige wetenschap te gemoet te komen en de bezwaren van het stelsel) der gesplitste doctoraten te ontgaan. Een noodzalijke wijziging van de bevoegdhe den aan het doctoraat verhonden, is hier van het gevolg'. Het afgelegde examen- bewijst de bekwaamheid tot het vervullen van een ambt of betrekking, waartoe de desbetreffende wetenschap wordt ver- eischt. Het doctoraat is van deze exa mens de sluitsteen, hierheen wordt der- hale, wat .het verleeneu van de hen voeg'dheden op grond van universitaire gfaden betreft, bij de eenheid van docto raat het zwaartepunt verlegd. Voorts wordt een doctoraat in de mor derne talen noodig geacht, terwijl een doctoraat in de geschiedenis gewenscht wordt genoemd en de aardrijkskunde als wetenschap een beteekenis toegekend, dat men daarin een doctoraat moet kunnen verkrijgen. In het wetsontwerp wordt voorts ver hooging van subsidies aan bijzondere gym nasia voorgesteld. 'CVat de toe te kennen bedragen betreft is allereerst het bedrag per wekelijksch lesuur gesteld op f 150. Voorts wordt gtedurCnde 40 jaar een te gemoetkoming in de stichtingskosteu ver leend van 75 o/o van de annuïteit noodig voor renten en aflossing en voorts 75 o/0 vergoed van de kosten van huur, enz., zoomede van dè kosten van de leer- en hulpmiddelen. Het artikel betreffende dB progymnasia Wenscht de .Minister te doen vervallen. Z.Ex. acht het gewenscht dat de bijzon dere gymnasia ook gebonden worden aan dezelfde verplichtingen met belx-ekking tot de klassesplitsing!, die voor de open bare gymnasia zijn voorgeschreven. Voor de deugdelijkheid van het ouderwijs, is het gewenscht de klasse niet grooler te maken dan ten hoogste 24 leerlingen. dere hoogtere burgerscholen bevat het wetsontwerp de bepaling, dat de ver hooging der subsidie terugwerkende kracht zal hebben tot 1 Januari van dit jaar. De kosten der voorgestelde verhoo ging worden geraamd ,op f 600.000. :«ILLET0I-; GEKOCHT. Naaf het EngeUeU «Ifl CHARLES GAHV1CB, 35). Jordan nam hel voorstel aan en ging Lndy Mariow goeden dag zeggen. Lady Marlow was vriendelijk heel vrien delijk. „U komt bij ons aanloopen, als u er lust in hebt, Sir Jordan", zei ze. „Als |pede buren met elkaar omgaan, weet u." „U is zeer vriendelijk, Lady Marlow", zei hij, terwijl hij zijn stem liet dalen tot een toon van dankbaarheid, „zeer trieudelijk om medelijden te hebben met *en eenzaam man." Toen ging hij naar Audrey, die als middelpunt van een groep bezig was het laatste nieuwe spot uit te leggen, dat bestoud uit het schieten vhn een zeker Aantal ivoren schijfjes in een ldtein hou- len bakje. - „Lord Marlow is zoo vriendelijk ge weest my te vragen morgen mee te gang «har Stoneleigh Holen," zei hij. „O ja, dat moet u doen I" zei ze, ter wijl ze met tiaar opgewekten glimlach tot hem opzag. „Het Hol behoort u toe «n zult onze gast zijn, nietwaar?" SUBSIDIE BIJZONDERE II. B. 9. Bij de Tweede Kamer is een wetsont-j werp ingediend hetwelk voorziet in de geldelijke behoeften van bijzondere mid delbare scholen. Het ontwerp stelt voor het subsidie voor de driejarige hoogere "burgerscho len te verhoogen tol f 100, in plaats van f 60, en voor de vierr en vijfjarige tot f 125 in plaats van f 70. Berekend vol gens den maatstaf van 33 lessen per klas se bedraagt de financieels steun van Rijkswege voor scholen zonder parallel klassen f 9900, f 16.500 en f 20.625 resp voor 3, 4 en 5 jarige. Het door de wet bepaalde maximum schoolgeld, helwelk de grens der subsidie toekenning bepaalt, kan in verband daar-) mede lager gesteld worden, en zal, vol gens het voorstel, bedragen f 60 en f 100 resp. voor 3 en 5 jarige in plaats vap f 75 en f 150. Het Techt om gelijkwaardige diploma's af te geven als de openbare H. B S Zal worden verleend aan die bijzondere mid delbare scholen, die in aanmerking ko men voor subsidie, doch aan de uietn gesubsidieerde niet worden toegekend. In verband met den nood der bijzon) „Dat is een onweorstaanbanr verzoek," zei hij, zich over haar hand heen bui gende. „Ja, ik ga graag mee!" Lilian Lawson zag hem na, toon hij de kamer uitging. „Hij is heel aardig voor een groot man, zei ze kwijnend. „De meeste groote man nen die ik ontmoet heb, schenen veel te veel Vervuld met hun eigen grootheid, om aan iets of iemand anders to denken; Ilc geloof wel dat Sir Jordan zoo ont zettend rijk is als men zegt en hij zal nog wel eens pair worden." Lord Lorrimore liep naar de rookka mer, stak een groote havana aan en zat in somber stilzwijgen to luisteren naar de andere hoeren die de kans van Sir Jordan bespraken of hij bij de volgende zitting al of niet minister zou worden. In dien tusschentijd wandelde Sir Jor dan naar huis, in nadenken verdiept, maar niet ontevreden. Inderdaad, eeor glimlachje kruldo zijn dunne lippen toen hij de gebeurtenissen van den avond naging. Het was hem gelukt zijn machti gen medeminnaar den loof af te steken,, dien avond tenminste, en daar mocht hij tevreden moe zijn. Maar toen hij het grwole, sombere buis binnentrad, dat hem meester noemde, stierf het glimlachje weg en een uitdrukking van angstige vrees en onzekerheid trad er voor in de plaats; en toen hy de smalle gang op de bo ven-corridor passeerde, die naac de verlaten vertrekken voerde, toen aar- TER-AARDE-BESTELLING W. IL IIASSELBAC.il. Bij de ter-aarde-bestelling van den heer W H. Hasselbaeh, waarvan wij gisteren onder „Laatste Berichten" reeds een en ander mededeelden, sprak de heer J. G. Nijk, directeur van de Rijkskweekschool, het eerst namens alle leeraren om een laatsten groet te brengen aan den man, die hier zijn laatste rustplaats znL vin den Hierbij komt spr. weer in de ge dachten, als zoo menigmaal gedurende de Laatste dagen, hoe groot verschil er was lusschén rust en de persoonlijkheid van den heer Hasselbaeh; hij, die de rust niet zocjit. In tijden dat een ander het genot smaakte van zalig niets doen, zocht hij ontspanning door inspanning. Zelfs op zijn ziekbed, dat zijn sterfbed zou worden, vernam hij nog met gpoote vreugde, dat hij weder uitgenpodigd werd in de groote vacanlie deel uit te maken van de examencommissie voor de hoofd- acte, niet wetende dat hij dien lijd niet meer zou beleven. Eigenhandig schreef hij nog den brief, dat hij zich gaarne we der beschikbaar stelde. Hij liad nog niets van zijn oude veerkracht verloren; wei- klaagde hij over pijn. maar nooit over vermoeidheid. Niet alleen lichamelijk was hij 6terk, maar ook geestelijk was hij opgewekt. Zijn gemoedelijke opmerkingen, die wel deden denken aan de oud-Hollandsche „boert", zijn snakerijen werden goed opgenomen, omdat zij uit een goed hart kwamen. Zoo'n man moest wel ünvloed uit oefenen, zoowel in engeren als in ruime ren kring. Zijn hart stond open voor velen en zijn hand was gereed te doen WRt hij kon voor anderen. In de eerste plaats leelde hij voor de Geschiedenis en de Nederlandsche taal en Letterkunde, waarover ook enkele hand boeken van hem verschenen, terwijl hij met zijn ouden vriend Lijsen eenige can tates maakte, waarvan hij het literair gedeelte op zich nam. De leerlingen, waarvan er hier zoovelen met enkele oud-leerlingen rond de groeve staan, zul len zich zijn lessen zeker dikwijls herin neren, welko lessen hij op zoo'n /gemak kelijke manier wist te gaven. Spr. ft; er zeker van, dat de leerlingen nog dikwijls bii him eigen werk aan hun meester, en dit bedoeld in den besten zin van het woerd, zullen terugdenken, al zal het hun nooit mogelijk zijn, Hasselbaeh na te doen. Ook als collega en vriend wil spr. een wcorn aan de nagedachtenis van Oca overledene wijden en dan denkt hij het eerst aan de familieleden en vooral aan 2ijn vrouw, die hem haar leven had ge wijd. Zij, die het gezin kennen, zullen be grijpen, wat in'hem gemist wordt en dan klinkt het wellicht wat vreemd om nog te klagen over eigen verdriet, maar dit komt door de hartelijke, innige vriend schap Toen de overledene de school verliet had men niet gedacht, dat zijn ücestand zoo ernstig was en als men hem aan zijn ziekbed bezocht, zeide hij steeds dat het beter ging; hij verzette zich met levensmoed tegen het levens- e.inde. Er zijn er onder de collega's, die langer en ook die korter met hem samen werkten, maar hetzij van ouderen of jon geren datum, de vriendschap was trouw en duurzaam. Hasselbaeh vormde een onverbreekbaar deel van de Kweekschool1 Spr. brengt een laatsten groet aan den man, dien men nog zoo gaarne jaren van werkzaam leven had fcoegewouscht. Hy ruste in vrede. De heer J. C. van der Harst J.Jz., die namens de commissie van toezicht op het M. O. sprak, zeide, dat de voorzibor verhinderd was, en hij daarom oen woord van groote erkentelijkheid wilde wijden voor hetgeen de overledene als. direc teur der beide scholen heeft gedaan. De adviezen, door hem gegeven, werden steeds gaarne ontvangen en konden bijna steeds onveranderd worden opgevolgd- De heer F. Eringa, districts-schoolop- z'.ener, sprak namens het Rijks school- loezicht en schetste het vele goede dat Hasselbaeh heeft gedaan als lid vun exa mencommissies of als deskundige bij de acte-examens. Hij deed het zoo gemakke lijk; hij haalde uit de candidalen wat er in zat en Avist na hot halve examen reeds of de candidaat zou slagen of niet. Hij is thans opgeroepen van zijn werk en het schooltoezicht herdenkt hem als een der beste examinators; bij heell ge werkt zoo lang het dag voor hem was. Spr. hoopt, dat allen een voorbeeld aan hem zullen nemen, opdat ook hun wer ken voor de maatschappij van nut zal zijn. De heer J. A. Ta venier, sprekende als oud-leerling, en dit niet alleen namens de enkele aanwezigen, maar ook namens honderden anderen, brengt een groet aan den man, dien men niet vergeten zal, en sluit zich geheel bij de woorden van den heer Nijk aan, die hem uit het hart zijn gegrepen. Do heer C. Doets, directeur der Ambachtsschool, zegt, dat hij acht jaar lang met den overledene op de aange naamste wijze heeft samengewerkt en hem heeft leeren waardeeren als goed collega en bekwaam onderwijzer. De kweekeling Dirks brengt namens alle leerlingen dank en waardeering voor de lessen van den overledeue en voor dp wijze, waarop hij die wist in te richten. Zij zullen aan hem een voorbeeld nemen op hun levenspad. De heer J. T. Reeser, die namens de familie dank bracht aan de sprekers en de belangstellenden, zeide dat het eeni- gen troost geeft, dat de doode als een nuttig mensch gewerkt heeft en her dacht wordt. En hiermede was de indrukwekkende doch eenvoudige plechtigheid afgeloopen en was weder een goed huisvader, een nobel mensch, voor altijd uit ons midden Av J. L., J. J. de K., beiden Middelburg^ ieder tot f 3 b. s. 1 w.t.; verwekken vaa nachtrumoer- F, de K., Middelburg, tol f 5 b. s. 5 d. h., L. van D., Grijpskerke tot f 3 b. s. 3 d. h.; fietsen zonder lichf: P. dje V., Vlissingen, M. de V., N. M. Jza,, belden Serooskerke, ellen tot f 1 b, i. 1 d. h., P. de V. Jz,, Serooskerke tol f 1 b. s. 1 w.t.; dronkenschap H. J. H.„ Goes, H. S., Middelburg, H. C. M., S. M. B., beiden Vlissingen 'allen tot f 2 b. s. 2 d. li., P. van O., Koudekerken tot f 5 b. s. 3 d^h A. F. I., Middelburg tot 5 b. e. 5 d, h. zeide hij alsof nij er naar toe getrok ken werd alsof hij werd aangedreven door een geheime macht om de zware eikenhouten deur open te sluiten en op nieuw het onderzoek te beginnen, dat liij dien avond van zijn komst had ingesteld. Maar hij schudde het hoofd en mompel de- „Neen, neen," en liep door maar zijn eigen kamer, waar zyn knecht op hem wachtte. HOOFDSTUK XIII. Den volgenden morgen koos Sir Jordan hel beste paard uit den stal on met zyn geweer onder den arm reed hij naar de oostelijke poort en wachtte tot het gezel- scha pvan de Grange zou komen. Hij had dien nacht goed geslapen (tie onrechtvaardigen slapen dikwijls goed en de rechtvaardigen liggen wakker). Het geweten maakt bloodaards van ons allen. Sir Jordan wist dit en had zijn geweten sedert jaren op zij gezet. Hij had dien nacht goed geslapen en op den rug van zijn goed 'verzorgd echt raspaard zag hij er tien jaar jonger uit daa hij was. Hij behoefde niet lang te wachten. Daar kwam het gezelscha pal aangereden en verbrak de stilte van den land-elijtoen weg door vroolijke stemmen e« gelach. Sir Jordan voegde zich by hen met een glimlach op het gezicht, zoo stralend alsof geen enkel complot of boos opzet ooit in zyn listig brein was opgekomen. Audrey bereed haar geliefkoosde paard en Lord Lorrimore reed vlak naait haar RECHTZAKEN. Kantongerecht te Middelburg. Dooi* [biet kantongerecht te Middelburg zijn veroordeeld wegens; overtr. arbeids wet- J. G van der V., Vlissingen, tot 32 maal f 0.50 b. s. 32 maal 1 d, h., H. D. F V., Vlissingen tot 2 maal f 0.50 b. 2 maal ld. h.; overtr. drankwet: H. J. S., Vlissingen, tot 2 maal f 10 b. s. 2 maai 10 d,- h.; overtr, merlkverord. Vlis singen R. C., Zoutelande, tot f 3 b. s. 3 d. h. overtr. jachtwet; J. S., Vrouwe polder, tot f 5 b. s. 5 d. h.; te paard in Ui art ujueu. r-, j. u« r>., MiüücjDurg, tot f t b s. 1 d. }i.; rijden op een rijwiel zonder de stuurstang vast te houden C. S., Middelburg, tot f 1 b. s. ld. h. strooperij A. A., Souburg, tot 5 b. s. 5 d. h.; overtr. trekhondenwet H. L. F. V., Vlissingen tot 3 maal f 0.50 b. s. maal 1 d. b;., J. B., Vlissingen, tot 3 maal f 0.50 b. s. 3 maal ld. h.op verboden tijd bakkersarbeid verrichtenM. D., Mid delburg, tot 2 maal 1 b. s. 2 maal 1 d. h.; pvertr. art. 439 Swb.K. de K., Vlissingen, tot f 1 b s. 1 d. h.; overtr. polderregle- ment; C. J., Koiudekerke. tot f 2 b. s. 2 d. h.overtr. reglement op de wegen voetpaden J. P., Middelburg, W. W., Oo&t- kapelle, ieder tot f 1 b. s. 1 d. h.; overtr. leerplichtwet C. B., Nieuwland, P. B Middelburg, ieder tot f 3 b. s. 3d. h. P, B., Koudekerk©, tot f 0.50 b. s. 1 d. h.. overtr art. 461 Swb. S. D., Vrouwepolder, tot f 3 b. s. 3 d. h, J. F., Pi P.. beiden Vrouwepolder, ieder tot f 3 b. s. 1 w. tuchtschool; een aan den openbaren weg uitkomenden regenbak niet met een slot hebben afgesloten: P. de L., Vlissingen, tot f 1 b. s. 1 d. h,; straatschenderijF. J. A. S., Middelburg, tot teruggave aan ouders op straat met geld spelen: C. V., Arnemuiden, tot teruggave aan ouders op een van Lord Marlow's paarden - een groot sterk jachtpaard. Jordan kwam dadelijk naar Andrev toe en begroette het koele knikje van Lord Lorrimore met een vriendelijke buiging en glimlach. „AVat staat er op het programma?" vroeg hij. „Is er een programma opgemaakt?" dit zeggende, sloeg ze haar tfroolijk mooi gezichtje tot hem op. „Dat weet ik niet. De hoeren gaan schieten op konijnen en wij dames ach ik denk dat wij alleen géan lunchen en toekijken U heeft uw geweer meegebracht zie ik." „Ja," zei Jordan bescheiden. „Maar het is lang geleden dat ik het gebruikt heb.' Hij kou goed schieten en goed paard rijden ook, niettegenstaande zijn voor gewende bescheidenheid. „Den laatsten keer dat ik in Stoneleigh Hol geweest ben, was met Neville," ver telde Audrey. „Ik herinner mij dat hij dertien konijnen schoot. Ik zei natuur lijk dat ik het ongelukkig vond en hij lachte mij uit; hij lachte alt yd." Jordan zuchtte op die zéér hoorbare wijze, waaraan men kon merken dat de zucht niet gemeend is. „Neville?" zei Lord Lorrimore, „dat is uw broer, geloof ik. niel waar Sir Jordan?" ,Myn halfbroeder, ja," zei Jordan min zaam." „Wat is ev vaa hem geworden?" vroeg Lord Lorrimor»; „ik vraag bel omdat hjjf Abonnementen op de „Middelburgseh«} Öourant" hunnen worden opgegeven aan onzen ageat te: Goes: Boekhandel P. A. B. PIETER MAN. erneazQUj M. DE J0NGE. lisalasl BERLIJNSCIIE BRIEVEN. (Van onzen Berlijnschen Correspondent), Staking en Burgeroorlog. Berlijn, 12 MüUrt, Berlijn ontwaakt uit een afschuwelij ken droom. Afgrijzelijke dagen! Vier jaren hing is Duitsehland van den oorlog ver schoond gebleven. En nu? Dagenlang lmb- ben mijnen en granjaten het plaveisel, do huizen en gebouwen der hoofdstad ver nield. De veriieslijst van den burgeroor log telde reeds na de eerste strijddageo meer dan duizend dooden en gewonden, Berlijn heeft de verschrikkingen van den modernen oorlog in al zijn vormen leeren. kennen. Er zijn straatgevechten gelovend in het donker van den ntacht, die by Ar ras niet overtroffen zijn. Er zijn in den verbitterden strijd natuurlijk ook wreed heden gebeurd. De ontzettende beschul digingen van moorden op politieagenten door Spartaciden, die de burgerlijke pers den goedgeloovigen lezers onsredischl heeft, raken echter kant noch wal. Hel was een onnoodige, domme gruwelpro paganda, die da regeeringszaak lielaast geen goed zal doen. Ik heb op vele plaatsen aan het Fran- sche en Russische front vernielde steden gezien. En toch, aan de bekende Alexau- derplatz het toegetakelde politiegebouw te zien, de resten van barricades, hél goedige standbeeld van Berolina, neen- ziend op een granaatkrater, dat heeft me een schok gegeven. Men krijgt zoo'n rang begrip, dat wanneer zoo iets mogelijk is, nlles mogelijk is. Wanneer de regee- ringstroepen nu iedereen tegen den muui stellen, die met de wapenen in de hand gevangen genomen wordt, dan zal de te genpartij, wanneer zo de volgende keer revanche neemt, ook tot veel scherper» daden overgaan. We staan dan misschien voor onbegrensde bolsjewistische mo gelijkheden. Doch da oorlog nu ecoa buiten beschouwing gelaten. De staking alleen is al een verschrikkelijke ramp. De productie heeft natuurlijk weer geheel stilgestaan en dus de strijd tegen den hongerdood eveneens. Is dat, wat we nu in Berlijn bekefd hebben, staking en burgeroorlog, een weL dccrdacht, zorgvuldig uitgewerkt plan ge weest om de democratische orde der repu bliek ten val to brengen? Mijn indruk is geweest, dat de militaire actie der op standelingen geenszinp onder de leiding vod onafhankelijke en communistisch* nonvoerders met overleg ingeze* is. Zelfs het tegendeel ia hel geval. De onafhankelijken, zoowel als de communisten hadden ditmaal de kan» nog niet gunstig geacht Het tseken, da» eens door Lenin en Trotzki gegeven zal worden, was nog niet gegeven. Men w nog niet klaar en de leiders voe'den n*>g niet in staat te zijn hun slag te slaai^. Men kan zeggen, dat de leiders het oproer niet georganiseerd hebben, hun mis daad is de staking geweest, dat ze la de een oude vriend van Freule Hopo Wa»-." „Een heel oude vriend, een speelmak ker," zei Andrey met een zucht. I.Hord Lorrimore zag haar strak *an, toen vestigde hij de oogen op Sir Jordan, alsof hij op antwoord wachtte. „NevilleHet spijt m ijle moeten zeg gen, dat ik niet weet waar hij op hei' cogenblik is. Waar zullen wij lunchen freule?" „Bij den heuvel," antwoordde Andrey „Wij lunchten daar vroeger ook altijd Neville zei dat we daar buiten den wind zaten, moet u weten." Sir Jordan stemde dit vriendelijk toe. „Het is een heel geshikt punt," zei hij. Lord Lorrimore beet op zijn snor. Het was niet voor het earst dat hij Andrey over dien Neville had hooren praten en telkens als ze van hem sprak was het met een zucht. „Laten we dan naar den heuvel' gaten.** zei hij. Zij roden voort; evenals den vorigeu avond was Sir Jordan meestal aan heb woord. Hij kende de geschiedenis vtan alle plaatsen die hij passeerde en stelde die in een aangenamen vorm voor Au drey's verbeelding. Lord Lorrimore naakte geheel op den achtergrond en knauwde misnoegder dan boit op zijn kneveJ (WMUt

Middelburgsche Courant | 1919 | | pagina 5