IMT5STB «HHCITIR. imiKUSi KI5 Raapkoeken f 35, 0. BlawwmaaB- wad f 35. Haver: 7. Haver f 33. Gerst: Gerst f 23 Voeder I: 9. Regeerin#*- waermeel f 22. Voeder II10. Grind/grie»- «emtlen f 18, 11. Gerstat'val f 18 Voeder III 12. Erwtenpiksel f 29, alles per 100 Kilogram. KEfiKNlEUUF. De lieercn M. J- Beukenhorst te Eluis en J. II. Buinink te 's Heerenhoek hebben hun benoeming tot bestuurslid Üer Eviang. Vereeniging voor Zeeland aan genomen. KUNST HN WETENSCHAPPEN Naar "wij vernemen worden, door hel bestuur der Goesche zangvereeniging „Oefening baart Kunst" pogingen in het werk gesteld om tegen April a.s. een kin derkoor op te richten voor kinderen van 40—16 jaar, onder leiding van den heer ITamminga. Natuurkundig Gezelschap te Middelburg, Maandag hield prof. dr. II R. Kruijt •en lezing over de Brownsche beweging, Robert Brown ontdekte in 1827 aan zeer fijn poeder, afkomstig van planten- zjaden, wanneer dit zich in water bevond, •en eigenaardig dwarrelende beweging en beschouwde dit als een levensverschijnsel uit gebrek aan eon andere verklaring. Spoedig moest hij deze zienswijze op geven, aangezien zorgvuldige proeven be wezen, dal ook kleine deeltjes van floode stof hetzclfdo verschijnsel ver- loonen en "wel des te sterker njaarmate de deeltjes kleiner zijn. Eerst in de tweede helft sier. vorige eeuw ontstond opnieuw belangstelling voor deze ontdekking, die ten slotte haar verklaring heeft gevonden in de warmte- beweging der moleculen, die, zoojals kleine knikkers door hun botsingen met tóelheden van 100—1800 M. een molen steen, indien diens massa niet al te groot is ten opzichte van die der knikkers, mi zichtbare beweging kunnen brengen, even eens oan de in vloeistof, gas of vast liehaam zwevende deeltjes de door Brown waargenomen bewegingen meedealen. De groote beteekenis van dit verschijn sel voor ide kennis der moleculaire theorie is: echter deze dat men door bepaling vjan massa en snelheid van die kleine deeltjes in staat was het arbeidsvermogen van beweging van een molecuul te bere kenen en, daar reeds cÉo snelheid der mbleculen uit de wet vpn Boyle en de kinetische gastheorie bekend was, ook de massa van een molecuul en net aantal moleculen in een gram-molecuul te be palen. Dit laatste getal bleek lo zijn het getal 61 gevollgd door 22 nollen. Het bepalen van do snelheid van die deeltjes gaat echter met een groote moei lijkheid gepaard, aangezien bïrjkening heeft geleerd, dat zoo'n deeltje per secon de 10 millioen keer van richting ver andert, zoodat bij de zichtbare beweging nog de hulp van een belangrijke stelling ■uit de waarschijnlijkheidsrekening moet worden ingeroepen ten einde de juiste waarde van dio snelheid te vinden, Aan hel zoogenaamde „probleem van den zwerver" werd dit vraagstuk van de snel- heidsbepaliug door s pre kei- Zeer duidelijk gemaakt. Daar bij deze verschijnselen deeltjes optreden, die kleiner zijn dan de golf lengte van "het licht, zijn ze niet op de gewone wijze waar lo nemen, n.f. door ze te bekijken in het licht, dat volgens 'de as van het microscoop invalt. Zsigraondy en Siedentopf hobben door hun uitvin ding van het ullramicroscoop der weten schap een grooten dienst bewezen. Zij belichten daarbij de zwevende deeltjes door een lichtbundel loodrecht op de as vpn het microscoop, waarbij do deeltjes een interferentieverschijnsel zenden langs de ns van het microscoop, dat wordt wjaargenomen en do aanwezigheid van de deeltjes verraadt, waarbij men echter van een eigenlijk zien niet mag spreken. De deeltjes worden n.I. niet in hun ware gedaante waargenomen, maar als schijf jes, tenzij ze nog aanmerkelijk grooter. dan de golflengte van het licht moch ten zijn. De resultaten met behulp van radio activiteit en interferentie van Röntgen stralen in kristallen verkregen bij het be palen van het aantal moleculen in een gram-molecuul komen overeen met die, verkregen uit de Brownsche beweging. In de pauze heeft spreker den aanwe zigen de Brownsche beweging in tabaks rook vertoond. Hij heeft zich doen ken nen als bij uitnemendheid geschikt een dergelijk wetenschappelijk onderwerp po pulair en boeiend te behandelen, zoodat het krachtig applaus aan het slot wel verdiend was. ONDERWIJS. Te Rotterdam zijn geslaagd voor de actie nuttige handwerken de dames EL L, M. Beeker, M S. Drankers, A. L. Jansen, I. J. Jonk en J. L. A. Tjehbes ajUéfc te Mid delburg. Mej. M G. M. van de Vijver te Axefl staagde te Rotterdam voor het eipmen nuttige handwerken. De Staatscourant van 10 Maart bevat de ge wijzigde statuten der Verejepiging van Gereformeerd Onderwijs, gevestigd te Middelburg en goedgekeurd bij Ko ninklijk besluit van 18 Sept. 1918. BKHRiSEH. Ter openbare civiele terechtzitting der arrondissements-rechtbank te Mid delburg is heden de heer H. C. Iti- mann, benoemd notaris te Middelburg, als zoodanig beêidigd. HANDEL, NIJVERHEID BN TKSSCJaERIJ. Faillissement 10 Msart 1919 Jacob Dominions, rij wielhandelaar te Ivloetinge. Rcchter-commissaris mr. G.' F. baron thoe Schwartzenberg en Holienlansbergj Curator mej. mr. A. Bolle, adv. en pnoc. te Middelburg. POST MN TELEGRAFIE. Bij kon. besluit van 28 Febr. j.l. is aan den directeur van het post- en tele graafkantoor te Neuzen II. J. K. Bu- walda op verzoek eervol ontslag verleend ingaande 1 Mei a^. - Verplaatst met ingang van 1 April a.s. de commies der posterijen en telegra fie 2c 3d. A. Lind van het postkantoor a 1- hier naar dat te Utrecht VERSCHILLENDE BERICHTEN. Maandagnacht, omstreeks twee uur, is do burgemeester van het Betuwsche dorpje Beesd, de heer J. W. Honde link, dioodgeschpten. Op dal uur hoorde de heer Hon delink, wiens slaapkamer in de bur- gemeesterswioning is gelegen tegenover d,e raadszaal, eenig gerucht. Hij schoof het raam open (en moet toen zeker heb ben gezien, dat een plank was gelegd over een sloot naast het raadhuis en een ladder geplaatst tegen den muur. Toen de burgemeester liet hoofd eu een gedeelte van het bovenlichaam naar buiten stak, om te zien of er onraad was, viel een pistoolschot. De lieer Hon delink werd midden in het hart ge troffen. Zijn zuster, die met hem samen woont, snelde oogenblLkkelijk ter hulp, maftr zij kon niets meer ontdekken vaneeini- gen moordenaar. De daders is men tot nog toe niet op het spoor. De heer Hjondelihk is slechts een-en- 1 dertig jaren oud gewonden. - "Het Dgbld, v N.-Brab. meldt, dat er in hel Liesbosch bij Breda weer een kinderlijkje gevonden is: liet vijfde reeds. De Nederl. vis&chersboot Mercuri'us heeft een afgetuigde en verlaten Duitsche duikboot, Zondag bij het vuurschip Dogf- gersbauk Zuid drijvende gevonden, op sleeptouw genomen en te IJmuiden bin nengebracht. Misschien is dit de duikboot, die op Weg naar Engeland om pr te worden uit geleverd, in de Noordzee Verongelukte. Naar Reuter uit Londen seint neemt men in het Lagerhuis algemeen ajan, dat de regeering metterdaad besloten heeft, een tunnel onder het Kanaal te graven. Sir Arthur Fell, de voorzitter van de Ka- naal-tunlnjel commissie uit liet Lagerhuis heeft meegedeeld dat een subkommissie van de vredesconferentie het plan heeft goedgekeurd, dat naar schatting voor zijn uitvoering vijf jaar zal vereischen en 25 millioen (zal kosten. De Daily Mail meldt, dat de commissie te Parijs, die over de bijzonderheden be raadslaagt, ook plannen overweegt om tun nels te graven onder den Bosporus en de straat van Gibraltar door. Door dje tunnel onder het Engelschie Kanaal zullen met een pheumatische in richting paketten verzonden worden. Geen land zal bij de berekening van het tarief bevoorrecht worden boven andere. AUTO-ONGELUK. Zondagmiddag kwam te Arnhem van de Catharijne&traat een automobiel, die bij het nemen van eert draai om' do Steen- straat in te rijden slipte, en tegen' den muurvian de spoorwegviaduct reed. Opdat oogenblik passeerde juist een elfjarig jon getje de viaduct. Het kind kwam onge lukkigerwijze tusschen een spatbord van de auto en den muur bekneld; de borst kas werd hem ingedrukt. Binnengedragen in de woning van een doktor, kon dézet slechts den dood constateeren. De bestuurder van de auto was een 17-jarige jongen van de H. B. S., did aan zijn vader 's morgens verlof had ge vraagd om met de auto in Doesburg eeni- ge kennissen te gaap halen vioor den voet balwedstrijd op het Vitesse-terrein. In plaats van den chaffeur van zijn vader te laten besturen, zooals diens bedoeling was, nam het jongmensch een vriend mee, die «en rijbewijs bezat en ging zelf chauffeeren. Hij bracht zijn kennissen van Doesburg naar het Vitesseterrein en reed verder al leen van de Huygheaslaa.d, langs den Rosendaalschenwog en de Ga- tharijneslraat met de bedoeling de auto naar de garage terug te brengen, toen bij de Velperviaduct het noodlottig ongeluk ptaats greep. DE BRAND IN DE ORANJE-KAZERNE. Naar aanleiding van de geruchten om trent de oorzaak van den brand in de Oranje-kazerne in Den Haag, heeft het Ned. Corr.-bureau een onderhoud gehad met den lsten brandmeester, den heer Spoelstra, die 4 minuten na den brand op het terrein aanwezig was. Deze ver klaarde ronduit, dat hel persoonlijk zijn vaste overtuiging' was, dat de brand het gevolg' was van kwaadwilligheid. De ma nier, waarop de brand is ontstaan, en de plaats waar, gaven Jiem onmiddellijk dien indruk Concrete feiten, welke op eenig opzet wijzen, zijn op een uitzonde ring na, echter niet gebleken. Het eenige feit, dat aanleiding geeft om aan kwaad willigheid te deuken, bestaat hierin, dal de brandput op de binjnlènplaats, nabij de plaats waar de brand uitbrak en die dus het eerste zou worden gebruikt, voor onmiddellijk gebruik onklaar was gemaakt. Men had liier een klinkersteen mei ge weld gewrongien tusschen de waterkraan en den zijwand, zoodat de sleutel niet op de kraan Icon worden gezet. Na een kort oponthoud was de steen echter verbrijzeld en verwijderd. Het is echter heel goed mogelijk, dat uien hier te doen heeft met een of andere bal dadigheid, welke misschien eenigfen tijd geleden reeds gepleegd is,zonder ceui- gen grond. De heer Spoelstra verklaarde verder uitdrukkelijk, dat alle verdere geruchten, welke op eenig opzet wijzen, absoluut verzonnen zijn. De brandkranen en slangen in liet ge bouw zelf zijn niet gebruikt; men heeft eenvoudig gfevvacht op de brandweer, die toen met eigen materiaal lot blussching is overgegaan. Omtrent de oorzaak valt het moeilijk nog niets na te gaan. Wijl alles is uitgebrand. BEKJRNDHAKINGKN. OPGAVE NAGEL- EN WITTE KAAS. De Directeur van bet Gemeentelijk Dis tributiebedrijf verzoekt aan hen, die na gel en/of witte kaas wenschen be be trekken, hiervan schriftelijk opgave te doen aan zijn bureau met vermelding der verlangde hoeveel lteid voor een pe riode van 4 Weken, vóór Vrijdag 14 Maart e.k. 4 urn-. Op de enveloppe dient te worden ver meld „Opgave Nagelkaas". Middelburg 12 Maart 1919. D* DiMetoor v.ftowjo#a»d: H. P. STAAG. SPEKBONS. De Directeur van het Gemeentelijk Dis tributiebedrijf maakt bekend dat winke liers en slagers hunne bons voor spek (no. 201) op zijn bureau afd. administratie Levensmiddelen moeien inleveren Vrij dag 14 Maart e.k. Vóór 4 uur. Middelburg 12 Maart 1919. De Directeur voornoemd, H. P. STAAL OPGAVE PAKJES PUDDINGPOEDER. De Directeur van het Gemeentelijk Dis tributiebedrijf verzoekt winkeliers die door zijn bemiddeling pakjes puddingpoe der wenschen te betrekken, hiervan op gave te doen met vermelding der verlang de hoeveelheid vóór Zaterdag 15 Maart ^.k. 4 uur. Op de enveloppe dient te worden ver nield „Puddingpoeder". Middelburg'12 Maart 1919. De Directeur voornoemd!, H. P. STAAL. SCHEEPVAART, Transatlantische lijnen. „Grotius", 7/3 te San Francisco v. Batavia; „Jan Pieterz. Coen", p. 10/3 Dungeness, Amsterdam naar Java; ,Java" 7/3 te Norfolk v. Amsterdam; „Kediri" p. 10/3 Dover. Rotterdam n. Hampton Roads; „Maasland" 6/3 (vermoedelijk) v. Gibraltar n. Peraambuco; „Nieuw Am sterdam" 9/3 te New-York v. Rotterdam; „Noordam" 10/3 n.m. 7 u. v. Plymouth, Rotterdam n. New-York; „Oranje Nas sau 5/3 v. Port au Prince, New-York n. Curasao; „Prinses Juliana" p. 9/3 Kinsale, Boston n. Liverpool; „Rotti" 8/3 te New-York v. Makassar; „Timor" p 8/3 Finisterre, Port Soedan n. VL IC.; „Zuiderdijk" 5/3 v. Colon n. St. Thomas, UIT NEUZEN. Heden bracht de landingsdivisie van Hr. Ms. „Heemskerk" dat daarheen ge bracht was met de „Friso" onder hevel van den commandant der landingsdivi sie J. Soulogne een beaoek aan Terneu- zen,als blijk van syppathie met het stre ven der Zeeuwsch Vlamingen in de laatste maanden tot uiting gekomen, en tevens als blijk van saamhoorigheid van Neder land. Dc officieren die dezen tocht mede- maakten werden op het stadhuis ont vangen en toegesproken door den bur gemeester in tegenwoordigheid van den gemeenteraad, terwijl ondertusschen de manschappen in een bovenzaal vanwege het anti-annexatie comité gul onthaald werden Te voren hadden deze voorafge gaan door het plaatselijk muziekgezel schap. een marsch gemaakt door bijün alle straten d£r stad. Door dpn Luitenant ter zee le klasSe P. J. Jager, lid van het uitvoerend co mité tol huldiging van Frans Naerebout, werd, namens den commandant en de di visie den burgemeester en het comité van ontvangst dank gezegd voor het ge noten onthaal. Het bezoek dei' marine in de druk bevlagde stad bracht zeer veel wolk op de been. Naai' we vernemen bestaat hel voor nemen om de volgende week ook een bezoek te brengen aan Bresfcens als blijk van sympathie tegenover de bevolking van Westelijk Zeeuwsch Vlaan deren. OTT DSN HAAG Tweede Kamer. Na trekking der afdéclingen wordt gestemd over de amendementen op liet voorstel Van den heer Troelstra tot wijziging In het .re glement van orde. Het amendement Beumer tot uitsluiliug in alle geheim houding totN het behandelde "in de com missie wordt verworpen met 45 tegen 22 stemmen. Het amendement 'Doorn om de commissie tot geregeld verslag yau haar verrichtingen aan de Kamer te verplichten, wordt verworpen met 56 tegen 11 stemmen. De 4e alinea van het voorstel wordt op voorstel van den heer Wij'ukopp 1 in stemming (ge bracht en aangenomen met 61 tegen 6 stemmen. Het amendement-de Visser v. IJzendoorn, om alle Kamerleden in staal te stellen de vergade ringn van den commissie bij te 'wonen, wordt na bestrijding den heer Schaper, verworpen met 49 tegen 13 stemmen. Het voorstel iwordt aangenpjmeji met 66 tegen 7 Stemmen. GESACHARINEERE SUIKER. In verband met den geringen voor raad zal door het rijkskantoor voor sui ker geen gewone suiker meer worden beschikbaar gesteld voor hotels, café's en dergelijke, benevens voor limonade- fabrieken en dergelijke, maar zal aan deze sooi'L verbruikers ecne hoeveelheid ge- saccliarineerde suiker, merk „Dubbel zon t". worden gedistribueerd. Van dit ar tikel geven 50 K.G. dje zoetstof van 100 K G. gewone suiker.- POLEN EN DUITSCHERS. BERLIJN, 12 Mrt. (V. D.) Bij Laura- liütte in Opper-Silezië heeft gisteren een botsing plaats gehad tusschen een Poolsche afdeeling van 15 man die over de grens trok, en Duitsche soldaten. De laalslen, die zich te weer stelden, werden gevangen genomen en wegge voerd, later echter weer vrijgelaten. Bij de Bchermu seïing werden "5 Polen en 1 Duilscher gedood en aan beide zijden verscheidene gewond. DE VAART OP DE DONAU. NEW-YORK, 12 Maart. (V. D.) Een telegram uit Weenen meldt, dat het plan bestaat voor een fusie van alle1 bestaande Donau-stoomvaartmaalscliap- pijen, in een groote internationale Mij. waarvan het kapitaal voornamelijk ge fourneerd zal worden door Engelsche geïnteresseerden, In dit verband zal een commissie worden benoemddoor alle Donau-staten. Het definitief voorstel zal ter goedkeuring aan de vredesconferen tie worden voorgelegd. BERICHTEN UIT DB TWEEDE <BP- L4CB TAN ONS VORIG NUMMER UIT DEN HAAG. Tweede Kamer. Aan de orde is het voorstel van den heer Lohman tot wijziging van het reglement van orde. De bepaling om de Kamer bevoegdheid te geven op voorstel van den voorzitter, leden voor bepaalden tijd toegang lot de vergadering te ontzeggen, werd aan genomen met 36 tegen 28 stemmen. Het voorstel werd in zijn geheel' aangenomen met 48 tegen 13 stemmen. Zonder stem ming werd aangenomen de verhooging van de ouderdomsrente van f 2—f 3 en vnn f S-f 5. Aan de orde is het wetontwerp tot verhooging van het maximum dagloon volgens de ongevallenwet van f 4—f 6. De heer Hcijkoop dient een amendement in om het maximum te verhopgon tot f 8, welk amendement werd aangenomen met 33 tegen 31 stemmen. Het ont werp wordt vervolgens zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Het voorstet- Troelstra tot instelling van een com missie voor buitenlandsche aangelegeoy heden is dan aan de ord|e. De heer Drcssclhuys juicht het voorstel toe als eerste bowuste uiting diat het Volk belang heeft bij het recht van medespreken in de buitenlandsche politiek. BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 2.15 u. 5 Nederl. 1919 96; 4Va Nederl. 88y8; 2% °/o Ned. W. Schuld 54; 3 ty» do. Oblig. 63%; 3 o/o do. Certif. 63s/g. Cert. Ned. Hand. Mij. 18 li/eAand. Ned. Ind. Handelsb. 222; Kon. Petrol. Aand. <598—602, willig; Gecons. Holl. 265 - 270, willig; Gull, Mij. Vorstenlanden 151 - 151%; Aand. Deli Maatsch. 510; Aand. Amsterd. Deli 258; Amsterd. Rubber 192 - 194; Nederl. do. 109. Ned. Amerik. vaart 414; Ned. Scheep vaartunie 252; Kon. Holl. Lloyd 174; Kon. Ned. Stoomt). My. 235; Aand. Pa- ketvaart 240. 4 o/o Oostenrijk Jan.—Juli 26%. Anaconda 135; Steels 93%; Erie 22%; Southern Railway 29%Union Pacific 137%; Gar and Foundry 88%; Common Mhrine 27'/8; Prefered do. 123; Maxwsll Gr. C. v. A. 20%; MjaxwelB Land Gert. v. Inc. Bonds 26%. Prolongate RUM»OA toriktea. DUITSCHLAND. Uit Berlijn toopen nog steeds berich ten binnen over onrust, woelingen, vechtpartijen, ja gelieele straatgevechten die met alle technische middelen der moderne oorlogvoering worden gestre den. Echter wordt door al die berich ten een juist begrip van den toestand niet duidelijker. Lichtenberg schijnt eigenlijk eerst gis teren definitief in de macht der rcgec- ringstroepen te zijn geraakt, en er ia ge bleken, dat de wilde, uit paniekstem ming ontstane geruchten betreffend,® dfe> gruwelijke moordpartijen aldaar, niet g)e- htel in overeenstemming met de wer kelijkheid zijn. Er schijnen „slechts" 20 of 25 politiebeambten in handen der Sparlaciden geraakt, van wie er drie, ernstig mishandeld, terugkeerden. Wat er met de overigen geschied is, of de zen zijn gevlucht, dan wel gedood |of gevangen gehouden is nog niel geble ken. Eigenaardig doet de mededeeling van den troepen commandant, dat de inname van het politiebureau door de Spartaciden hierom zoo gemakkelijk was, wijl de meeste beambten naar huis Wa ren om te gaan eten. In het Lichten berger postkantoor zijn vier soldaten en twee ambtenaren vermoord. Dat men in Berlijn kort aangebonden is, blijkt uit de bepaling voor Oost-Ber- lijn uitgevaardigd, dat een ieder, die zich na zeven uur 's avond,s op «traaf vertoont, wordt neergeschoten. Het volgende Wolffbericht is wel in staat een bijzonderen kijk op den toestand te verschaffen. „De eerste-burgemeester van Lichten berg heeft den minister van rijks ver dediging verzocht, de actie der regee- ringstroepen tegen Lichtenberg te sta ken. Tot de aangeboden voorwaarden bebooren het op de been brengien van een volksweerbaarheid, waartoe pok daartoe in de termen vallende Sparta- ciêrs zullen toetreden. Verder wordt uit wisseling van gevangenen alsmede vol ledige kwijtschelding van straf Voor alle Spartaciërs geëischt, dje biji de gevech ten den regeerings troepen in handen vielen en in het algemeen hebben mee-, gevochten. De minister van rijksverde diging heeft burgemeester en burgerij van Lichtenberg toegezegd, dat de stad op alle manieren zal worden gespaard. De operaties, die het einde nabij zijn, kunnen evenwel juist ter wille der be woners niet worden afgebroken. Inte gendeel moet ook dit steunpunt der Spartaciërs grondig gezuiverd worden, opdat de Lichtenbergers zich weer aan bun Vreedzame werkzaamheden kunnen wijden." Dat de burgerij bang is voor gevech ten in haar straten is gemakkelijk te begrijpen. Maar dat zij zich liever zou willen toevertrouwen aan een volks weerbaarheid, waarvan Spartaciden deel uilmaken, is minder goed in te zien, tenzij ook hier de angst voor de op roermakers de raadgever was, gelijk hij eveneens, naar het schijnt, geraden heeft den eisch te stellen tot vrijlating der Spartacistïsche gevangenen. Of zou men u it den daad van Lichten bergs) eersten burgemeester moeten afleiden, dat een groot deel der bevolking op de hand is van de Spartaciden, d. w. z. van dje oproerlingen, wien het niette djoen is om moord- en roofpartijen, maar die do dragers zijn van de be ginselen, welke tot de oppositie tegen de regeering hebben geleid? Want er is verschil tusschen Spartaciden en Spartaciden, en de gruwelijkheden, die met de revolutie gepaard gaan komen voor het grootste deel ten laste van de bijloopers, van de tallooze misdadige elementen, die iedere groote stad bezit, en die te hoop loopen daïir waar on rust en verwarring een vruchtbaar ten- rein voor de misdaad is. De andere, niet tot de misdadige elementen behoto rende Spartaciden, zouden dan degenen kunnen zijn die, naar de nieening' van Lichteribexgs eersten magistraat, in de termen zouden kunnen vallen deel uit te maken van een volksweerbaarheid. Het is echter niet denkbaar, dat de rogeeriug hulp zal aanvaarden van haar eigen tegenstanders, hoezeer deze ook de misdadigheden en uitbarstingen van wreedheid en elementaire beestachtig- heicl^ die revtolutie vergezellen, bestrij den zouden. Tenzij de regeerin^? ooit voor den machtiger Wordenden drang der radicalen zou moeten wijken. Reeds meer dan eens is in deze dagen Ide mogelijkheid besproken, dat de regee ring door den loop der revolutie ge noodzaakt zou zijn heen te gaan, en ruimte te laten Voor spoediger en ra dicaler hervorming, dat de meerder heidssocialisten geneigd zijn door te voeren. Een soortgelijk verzoek als uil Lich tenberg ,werd de regeering ,uit Dussel- d,orf toegezonden. Naar de Lokal Anzei- ger verneemt zond n.I. de opper-bur- gemeester van Diusseldorp een brief aan minister 'NoSke, waarin hij hem ver zoekt, pm verder bloedvergieten en ver dere verwoestingen te vermijden een wapenstilstand toe te staan. De bur gemeester beloofde tezamen met de Ber- lijnsch© Vollzugsrat een weerbaarheid der inwoners te zullen vormen, die voor rust en orde zal zorgen. Minister Nos- ko heeft geantwoord dat hij slechts van een onvoorwaardelijke overgave wil we- tea. .ia Vppa cSttewè rs ttet weer sitaken, en

Middelburgsche Courant | 1919 | | pagina 4