LMBH 8S!ï6Sm ren circulaires uitgereikt ter bestrijding vem de kleerenluis tegen de vlektyphus. Dit gebeurde in den voormiddag en toen de school om twee uur weer begon bracht een der kinderen van haar moe der een briefje mee, dat de boven meester zulke briefjes niel meer mee moest geven, ze was er van overtuigd, dat zzindelijk genoeg» was hare kinde ren tutdden nooit geen beestjes. U.it rhoien. Te S t a v e n i s s e doen zich in de laatste dagen zeer veel gevallen van ma zelen voor, niet alleen ondar de kinderen maar ook onder oudereu. - In de Maandag gebonden vergadp- ring van ingelanden der polders, behoo- rendc tot liet waterschap Poortvliet bleken de aanwezigen gerechtigd tot het uitbrengen van 95 stemmen. Ingekomen was een missive van Ged. Staten, houdende kennisgeving, dat bij kon. besluit van 7 Febr. aan den heer J. van Gorsel op zijn verzoek eervol ontslag is verleend als dijkgraaf van het waterschap Poortvliet. Naar aanleiding van dit verleend ont slag zei de voorzitter overtuigd te zijn in aller geest te handelen wanneer hij met eenige hartelijke woorden sprak over den heer Van Gorsel en dank bracht voor hetgeen hij in zijn kwaliteit van dijkgraaf in ons waterschap tot stand, heeft helpen brengen. Gedurende twin tig jaar heeft de hoer Van Gorsel zijn, kennis in dienst van hel waterschap Poortvliet gesteld, in welk tijdperk hij fcteeds de belangen van dat lichaam in het oog heeft gehouden. Herinnerd werd aan het stoomgemaal; Bnn de flinke verbetering der wegen; aan de stevige verdediging vaa die oevers en aan den afdoenden waterafvoer. Dat steeds het belang van ons water schap bij den heer Van Gorsel op den voorgrond stond, kon spreker getuigen, die zoo vele jaren met hem heeft omge gaan Namens de ingelanden, de gezwo renen, den ontvanger-griffier en de ove rige ambtenaren van het waterschap gaf fcpr. hem de verzekering, dat het hem zeer speet, hem als dijkgraaf te moeten een talrijk publiek werd bijgewoond. 's Avonds werd op de Raadzaal nog een gezellige samenkomst gehouden van de leden van het protest-comité met hunne echtgenooten en andere genoo- digden, welke bijeenkomst werd opge luisterd door muziek en zang. Met recht kan gezegd worden, dat de bevolking van Axel dezen dag getoond heeft Ne- derlandsch te zijn en ook te willen blijven. HP Uit Zeeuwsck-Vlamdaren W. B. Dezer dagen stond in het N. v. d. D. het bericht dat de secretaris van aarden denburg (zonder hoofdletter) geschorst was. Vermoedelijk was er een letter vóór weggevallen. In ieder geval had het be richt geen betrekking op Aardenburg, welks secretaris hoegenaamd niet ge schorst is. VekKOOPiNGEN EN VERPACHT!iNÖEb IN ZEELAND- Dat na. Rbuü». Voorwerpen. lafiocm 8 Mrt. Westkapelle, Barakkm, Rfi«lar en Vermal. 11 Mrt. Ztoutolando. Hofstede, Do Neellng. 11 Mrt. Souburg, Woning, Hl ooien. 11 Mrt. N. en Si. JppsL, Hulzen, Blaupot ten Cate. 11 Mrt Oostkapoüe, Barakken, Rosier on Ver vaa L 18 Mrt. Middelburg, Ho f stee dj», Blaupot en Weiland 14 Mrt. Seuburg, Inspan, BEKHNDMAKINGKN. 14 Mrt. Serooskerke, Barak, 15 Mrt. Zoutclaade, Bouwland, 18 Mrt. Koudekerke, Inboedel, 18 Mrt. Abeele, Huizen, 18/19 Mrt. Vlissingen, Hotel- Inventaris, 19 Mrt. Souburg, Huizen, De heer Van Gorsel dankte hartelijk voor de vriendelijke woorden. Den dank, hem toegebracht, bracht hij gaarne over aan het Bestuur en de Ingeianden, van wie hij steeds den meesten steun en medewerking heeft mogen genieten. Ver der dankte hij dea waterbouwkundig amb tenaar, den machinist en den bode, die hem steeds trouw hebben tar zijde ge staan. Spr. hoopte, dat de polder voor tampen zal mogen bewaard worden en dat wij er getuigen van zullen mogen zijn, dat het waterschap Poortvliet en zijn bewoners steeds in bloei en welvaart zullen mogen vooruitgaan. Bij de stemming voor een voordracht ven drie personen voor deze vacature worden voor den eersten candidaat uitge bracht op de heeren. E. C. W. A. Geuze 38 stemmen; E. van der Slikke 37; H. van Westen 20; W. J. Boogaart 20. Bij de tweede vrije stemming zijn uit gebracht op de heeren: E. C. W. A. Geuze 37 st.E. van der Slikke 29: h. van Westen 17; W. J. Boogaart 12. Bij de herstemming tusschen de heeren E. C. W. A. Geuze en E. van der Slikke bloken ingeleverd 84 stembiljetten, terwijl 7 stemgerechtigden op grond van het be paalde bij art. 89 van liet alg. reglement zich moesten onthouden. Do uitslag was dïit waren uitgebracht op den heer E. C. Wl A. Geuze 44 en op den lieer E. van der Slikke 40 stemmen, zoodat tot len candidaat is gekozen dte heer E. C. W. A. Geuze, landbouwer te Poortvliet Als tweeden candidaat werd aangewe zen de heer E. van der Slikke met 7Q stemmen; tot derden candidaat, na twee stemmingen, de heer W. J. Boogaart met 56 stemmen. Uit Zeeuwsch Vlaanderen O. Nadat Donderdagmiddag te N e u zen gehulletineerd was de verklaring van den Minister van Buitenlandsche Zaken dat ter vredesconferentie is be sloten de Belgische eischen ten op zichte van Nederland niet te steunen, werd door verscheidene dag uitgestoken. - Omtrent hel Koninklijk bezoek te Axel nog bet volgende Vóór de aankomst van H. M. de Koningin sprak de heer J. de Kraker Rz namens het anti-anhexatie-Gomité, het talrijk samengestroomde publiek op het marktplein toe, in welke rede bij uiting gaf aan de onveranderlijke trouw en liefde voor onze geliefde Koningin en ont Vaderland. Op zijn verzoek werd door allen gezongen het Zeeuws ch- VLaamsche volkslied en „Bescherm, God" enz Hierna dankte de heer de Kraker voor deze spontane uiting van liefde en trouw tot Koningin en Va derland, tevens den wensch uitspreken de, dat Zeeuwsch-Viaanderen rustig bij Nederland aangesloten blijve tót in leng te van dageu. Aan do Brug, alwaar H M. passeeren bij Haar vertrek, Stonden 'de schoolkinderen van Zuiddorpe opgesteld, terwijl ook het muziekgezelschap van Koewacht te Axel was. Na hel vertrek van H M trok de gehcelo stoet door de straten van Axel. Den geheelea dag heerschte er een op gewekte stemming in de gemeente. Door „Concordia" werd 's avonds een concert op liet marktplein, dat door BONS. De Directeur van het Gem. Distributie bedrijf maakt bekend dat van af Zater dag 8 Maart tot en met Vrijdag 14 Maart e.k. verkrijgbaar zal zijn op bon no. 193. li/2 H.G. (ander half ons) rqst; bon no. 191: 2i/« H.G. (een half pond) suiker; bon no. 195 H.G. (drie ons) erwten, bon no. 196. een stuk kleizeep; bon no. 198. 1/3 H.G. (een half ons) macaroni of vermi- el li, bon no. 198 2 H.G. (twee ons) bruine bjoonen; bon no. 203: li/» H.G. (anderhalf ons) kaas. Op bon no. 47 der kinderkaart: 2»/2 H.G. s.uiker; bon no. 48 2i/j H.G. kin dermeel. Middelburg 7 Maart 1919. De Directeur voornoemd, H. P. STAAL. WINKELIERS. De Directeur van het Gem. Distributie- Bedrijf maakt bekend dat winkeliers die aanvulling van hun voorraad Kleizeep behoeven, deze zonder bewijs van zijn bureau (voor zoover de voorraad strekt) bij de Firma Snoep Co. of bij Üe Firma "aas en de Groot kunnen verkrijgen. Middelburg 7 Maart 1919. De Directeur voornoemd, H. P. STAAL. 19 Mrt. Westkapelle, Iluis enz. 20 Mrt. Middelburg Huizen 20 Mrt. Kamperland Landbouwers- inspan Marcusse. April Gapinge, Inspan, SLruve. 2 April. Vlissingen, Hotel, Vethacke en Paap. 16 April. Souburg. (Inspan, de Neelïng Blaupot ten Cate. IJKKANTOOR. Burgemeester en wethouders van Mid delburg brengen ter algemeene kennis: dat dit jaar het ijkkantoor alhier als geopend zal zijn op: 20 en 21 Maart; 10 en 11 April; 1, 2, 22 en 23 Mei; 12 en 13 Juni, 3, 4, 24 en 25 Juli; 14 ei Augustus 4 en 5 September, van 9 tot 12 en van 1 tot 4 uur. en nü 15 Septem ber eiken Donderdag en Vrijdag van 9 tot 1 uur. Middelburg, den 4 Maart 1919. Bpfcgameesler en Wethouders voornoemd P. DUMON TAK, Yoorzitte*. J. F. VEEREN, lo.-Secretarts. 23 April. Serooskerke, Inspan, 25 April. OoslkapeUe, Inspan, 26 April. Koudekerke, Inspan, 80 April. Koudekerk©, Inspan, BURGERLIJKE STAND. Middelburg. Van 6—7 Maart. Bevallen: J. van Kle ven «eb. Speijkers ,z., E. M. Berends, geb. De Roos, d. P. Theune geb. Gorbijn, d. i A van Keulen ,geb. Abrahamse, <L C. S. Pei'voost geb. Knuijt z. Overleden- M. Maarlense, d. 11 m., J. J. van der Jagt, ongeh. z. 48 j., M. L, Vervenne, man van J. Romijn, 79 j„ W. Vermeulen, man van M. C. P. Vermeu len, 77 j., E. Machielse, wed van I. de Baare, 85 j. Herplaatsing wegens misstelling Overleden F. Krijger vrouw van L'. Baljé, 48 j. UIT MIDDELBURG. Hedenmiddag te twaalf uur warende* programma's (tevens toegangsbewijs) voor de Donderdag a.s. te houden anti-an;nexio nislische betooging bij verschillende boek handelaars gedeponeerd, en reeds half uur later waren die voor de Nieuwe Kerk geheel uitverkocht. Voor de Noorderkerk zijn er nog een aantal verkrijgbaar. Laat men toch wei bedenken dal daar eigenlijk precies het zelfde gebeurt als in de Nieuwe Kerk. STOPZETTING CONFECTIEBEDRIJVEN Men meldt aan het Vadert, van gezagi- hebbende zijde De Nederlandsche confectiefabrikanten. zoowel zij die in den laadeiijken als den Nederlandscheoi Bond vereen;gd zijn, en evenzeer de met-georgianiseerden be sloten, nu in den hopeloozen toestand geen verbetering komt on export, waartoe 'N. O. T'. en N. U. M. willen medewerken^ Uitblijft, hun bedrijven definitief stop zetten. Het is hun niet mogelijk de werk zaamheden voort te zetten. DE ARBEID HERVAT. BERLIJN, 7 Maart (V. D.) Te Hambora is de staat van beleg opgeheven. In ver schillende mijnen in door een deel der arbeidera het werk wederom hervat. GRIEKENLAND EN DE OEKRAÏNE. LAUSANNE, 7 Maart (V. D.) Volgens ber.cht uit Bern is een missje van Oekrti- iners te Athene aangekomen om officieele onderhandelingen aan te knoopen met het Grieksche gouvernement. ten Cate. Blaupot ben Cat©. Rosier en Vermat. Loeff Loeft Blaupot ten Cate Paap. Blaupot ten Cate. Loeff. Strum. Blaupot ten Cate. Loeff. Loeff. BERICHTEN UIT DB TWEEDE OP LAGB VAN ONS VORIG NUMMER UIT VLISSINGEN. In de gieterij van de Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen is hedenmorgen een gietkast gevallen, waardoor een per- soon ernstig en een ander licht werd ge wond. Beide gewonden werdfen ter verple ging in het St. Jpsephgjesticht opgenomen. BEURSBERICHT, AMSTERDAM, 2.20 u. 5 Nederland 1919 95»/,—953/4, 4i/, 0/0 Nederland 89i/4 2Ya°/o Nederl. W, Schuld 54; 3 0/0 dto Oblig. 637/g3 do Certif. 639/4. Cert. Ned. Hand. Mij.' 18iys; Aand Ned Ind. Handelsb. 220; Koninkl. Petrol. Aand. 592—596; Gecons. Hollandsche 234—233; Cult. Mij Vorstenlanden 15iyi 150; Aand. Deli Maatsch. 512; Aand. Amsterd. Deli 256; Amsterd. Rubber 186: Nedcri. do 107. Ned. Amenk. Vaart 412; Ned. Scheep vaartunie 2531/8—254'/,; Koninkl. Holï. Lloyd 174; Kon. Ned. Stopmb. Mij. 237, Apnd. Paketvaart 242. 4o/o Oostenrijk Jan.—Juli 271/4. Anaconda 133; Steels 89%; Erie 22: Southern Railway 28i/t; Union Pacific 138, Gar and Foundry 851/4; Common Marine 267/s; Prefered do 119; Maxwell Gr. C. v A. 201/4; Maxwell Land Cert. r. Inc. Bonds 261/4. Prolongatie 4"/o. Russen verlaten. ONDERHANDELINGEN AFGEBROKEN. BERLIJN, 6 Maart (V. D.). D© onder handelingen van de wapenstilstandisoom- missie te Spa aangaande de voedselvoor ziening van Duitschland zijn naar uit be trouwbare bron wordt bericht, afgebro ken. De vertegenwoordigers der geallieer den verlangden onverwijlde uitlevering van de geheel© Duitsche handelsvloot, zonder daarvoor te willen zorgen dat Duitsch land, zooals in het verdrag bepaald was, van levensmiddelen zjqu worden voorzien. DE DUITSCHE OMWENTELING. BERLIJN, 6 Maart (V. D.). Een be richt uit Bramen meldt, dat da algemeen© staking is geëindigd, terwijl in Eisenach de toestand zeer kritiek is. Ook in Berlijn is de toestand zeer ernstig. Aan de dag bladen heeft het personeel het werk nog niet hervat en men vreest, 'dat dit perso neel Daar de Spartacidan zal overloopen. Dit zou reeds geschied zijn met het per soneel van het Wol ff bureau. Het is onmogelijk, in de omgeving van het hoofdbureau van politie en de Alexan- derplatz te komen, daar er strijd woedt. IN BEIEREN. MüNCHEN, 6 Maart (V. D.). Daar de meerderheidssocialisten hebben geweigerd in het nieuwe ministerie zitting to nemen, is er wederom een nieuwe minister-crisis ontstaan. De Centrale Raad bestuurt de zaken totdat een optyxssing zal zijn ver kregen. W AFLOOP VjatKQOriNGRN Gisteren werden door notaris Struve Middelburg op de bovenzaal der so ciëteit De Vergenoeging aldaar, publiek verkocht De hofstede Watervliet aan den Hooge- landschen weg te Grijp&kerk© groot 91 aren, 80 centiaren, weiland aldaar groot 1 hectare 21 aren 10 centiaren, bouwland aldaar groot 40 aren 80 cenli- aren, weiland aan den Seisweg (deel van Molenzicht) groot 68 aren, '60 centiaren en weiland en sprink nabij den Seisweg te Middelburg (deel van Solitude) groot 70 aren, 75 centiaren^ aan den heer A. de Laat qq. te Kloetinge gezamenlijk voor 19205.-. Bouwland te Grijpskerke genaamd liet Nieuweland, groot 40 aren 70 centiaren,, aan G. Meertens te O. en Wi. Souburg voor f 1450.—. Bouwland aan den Hoogelandschen weg te Grijpskerke, groot ongeveer 39 aren 20 centiaren, aan A. Pluijmers te Middel- burg voor f 1214.—. Weiland en sprink aan den Christiaans- wegeling' te Grijpskerke, groot 88 apen 60 centiaren, aan A. Flipse aldaar voor 1876.-. Weiland en sprink aan den weg van Krommenhoeke naar Grijpskerke te Big- gekerke, groot 67 aren 16 centiaren aan K. P. Gcschiere te Biggekerke voor f 1567 Bouwland "aan den. van Iveulensweg (deel van Watervliet) te Grijpskerke, groot 51 aren 50 centiaren aan P. A. Bakker te Koudekerke voor f 1434. De candidaal-notaris J. L. van der Harst te Middelburg heeft publiek ver kocht in de gemeente Middelburg: een huis en erf mei tuin S 179, groot 1 a 55 c.a. aan P. A. Bakker, Koudekerke voor f 3348; een huis en erf I 285, groot 71 c.a. aan C. Geensen, Middelburg voor f 1149; een huis en erf I 286 groot 71 c.a aan R. J. Schijf Middelburg voor f 1200. een huis en erf Q 95 groot 62 c.a. aan A. Jougepier Gz., Middelburg voor f 799. een Ihjuis en erf V 71, groot 1 a. aan P. A. Bakker, Koudekerk© voor f 872. THERMOMETER EN -VERWACHTING, 7 Maart. 6 Maart. Tliermmeter alhier 8 u. 44 gr., 12 u. 45 gr., 3 u. 46 gr. Telegrafische medeëeelingen van het Meteorologisch instituut t* De Bilt vol gens de waarnemingen van h?dfc*- 0 tel tend. Hoogste barometerstand 768.2 te Cler mont Laagste barometerstand 765.7 le Ma- linliead. Verwachting tot den «vond van 8 Maart krachtige, tijdelijk wellicht storm achtige, later algemeen Zuidelijke tot Wes telijke wiod, betrokken tot zwaarbewolkt met opklaringen, waarschijnlijk regen buien, dezelfde temperatuur. KERKNIEUWS. Door kerkvoogden en nolabelen der Ned. Herv. gemeente te St. Annaland is de jaarwedde van den predikant ver hoogd met f 400 en gebracht op f 2158. Bovendien wordt over 1919 een bijslag op deze jaarwedde verleend van 10 pCt. Ned. Herv. Kerk. Beroepen naar Wiaarde, ds. J. H. Kam steeg van Staveni&se. RECHTZAKEN. Kantongerecht te tfiddetbutg. Door het kantongerecht te Middelburg zijn veroordeeld wegens; overtr. art. 439i Swb. L. den E., Rotterdam, lot f 10 b. s. 10 d. h.overtr. Jachtwet J. A. K., St. Laurens, tot f5 bi s. t.; A. de V. War., Biggekerke, tot f5 b. s. 3d. h., voor beiden met bevel lot vernieling van het geweer; op straat luidkeels schreeuwen: J. A. S., .Middel burg. tot f2 b. s. 2 d. h.spélen met 'centen: B. M., P. M., beiden Arnemui- den, ieder tot f2 b. s. 1 w. t.; C. V. P. M., beiden Arnemuiden, ieder tot te ruggave aan ouders; J. C., P. van B. M. H., P. J. 'R., allen Vlissingen. 3 en 4 ieder tot f 3 b. s. 1 w. t.2 tot f3 b. s. 3 d. h.; overtr. Leerplichtwet M D, Vrouwepolder, tot f3 b. s. 3d. h straatschenderij: J. Th., Vlissingen, tol f2 b) s. 2 w. t.; J. V., Koudekerke, tot f5 b. s. 5 d. h.; overtr. regiem, op de wegen en voetpaden: M. van der S., Serooskerke, II. Wl, St. Laurens, ieder tot f 1 b. s. 1 d. h.; wateren buitcii de bakken: F. EL D., Vlissinjgen, tot f 1 b. s. 1 w. t.fietsen zonder bel G II. J., Doetinchem!, tot f 1 b. s. 1 d,. h.; S. M. P., Middelburg, tot f5 b. s. d. h.; fietsen zonder licht: A. O., Sou burg, tot f 1 b. s. 1 d. h.; loopen over een spoorweg. J. G. C. N., Vlissingen, tot teruggave aan ouders; fietsen met een van een freewheelinrichting voorzien rijwiel zonder rem en zonder bel M., Nieuwland, tot 2 maal f 1 b. maal ld. h dronkenschap: A. F. I P. B., P. P. de Kj-, allen Middelburg^ J. de K., Koudekerke, P. K., Biggekerke, allen tot f2 K s. -2 d. h.; J. de Wl', Middelburg, tot f5 b. s. 5 d. h.; J. C M., Nieuwland, tot f 10 b. s. 10 d. h. P. C. G., Middelburg, tot f 15 b. s. 15 dagen hechtenis. De zaak ca. J. van der Wi, Acht waal, aangeklaagd wegens overtr. der Wapen wet, is verwezen naar den krijgsraad Hertogenbosch. Vrijgesproken zijn. 1L B., Vlissingen, overtr. art. 439 Swb.; en C. H. R., Vlis singen, overtr. vereenvoudigd f^ocaal Spoorwegreglement LANDBOUW. Voor een vijftiental aanwezigen heeft gisterenmididag in de bovenzaal van „de Vergenoeging" alhier de lieer Bommel van Vloten, secretaris van „de Coöperatieve Zeeuwsche Fruitverwer- kingsfabriek en Verzendvereeoiging" uiteenzetting gehouden over „coöpera tieve afzei en verwerking van Eruit. Nadat spreker door een kort inlei dend woord van den voorzitter van het bestuur, den heer Armoldi, was geïntro duceerd, ving hij aan met een beschrij ving te geven der vele moeilijkheden waarmede de vereeniging heeft te kampen. Ondanks het weinig aanmoedigend' voorbeeld eener soortgelijke onderne ming te Tiel, die korten tijd na haar oprichting' failleerde tengevolge der scher pe concurrentie, bleek de heer Bom mel v. VLoten optimistisch gestemd ten opzichte dezer coöperatie, daar ham leden verplicht zullen zijn al him fruit, behoudens een enkele uitzondering, nan genoemde vereeniging af te staan, wjal het voordeel biedt dat de fabriek waar in dit fruit tot pulp zal worden ver werkt, steeds over een voldoend kwan tum ooft zal kunnen beschiklcen en dus kau blijven doorwerken. Tevc-ns zal aan de fabriek worden toegevoegd e en verzendvjereiniging pn hierin zit volgens spreker het gnoioie voordeel boven de veiling. In tegenstelling met deze laatste waar bij het fruit door middel van den tus schenhandel wordt gebracht van pro ducent tot consument, beoogt de ver- zendvei-eeuiging het uitschakelen van de zen tusschenhandeP. De winst hierdoor behaald, zal 'len goede komen aan de coöperatie ©n dte indirect aan ham leden. Verder behandelde spreker nog en kele voordeden, maar het zou te ver voeren deze allen te vermelden. Na een bespreking van het huishou delijk reglement der vereeniging werd gelegenheid gegeven Lot debat. Hiervait--werd gebruik gemaakt dioor den heer Bakker die van raeening was dat dc winst, behaald door het sysleem- verzendvereeniging, geheel verloren zou gaan, ja misschien nog niet eens toe reikend zou zijn, om de salarieering van het personeel der coöperatie te be kostigen. Deze opinie werd door den secre taris bestreden, die verklaarde dat do veilingskostcn, hiertegen wel zouden op wegen, ja zelfs allicht nog hooger zou den zijn. Hierna werd de bijeenkomst door den voorzitter gesloten en kon men als lid der ooöperall© toetreden. Voorloopig wa ren hiervoor echter geen liefhebbers. De meesten zouden er nog eens over denken." Maandagavond j.l. heeft de coöpe ratieve Boerenleenbank te Scherpe- nisse op haar vierde algemeene verga dering als secretaris aangewezen de heer Keur. Uit de rekening an verantwoordinjg over 1918 bleek dat aan spaargelden was ont vangen 1' 19.385.79; Aan terugbetaalde voorschotten f 1650; door de leden in loopende rekening ingebracht f27.359.64 Van de Centrale Bank te Utrecht f 44.766.13. Van renten in loopende re kening f 1165.71. Met andere oattfanjg- sten bedroegen deze totaal f 96167.60*. Aan spaargelden werd terugbetaald f 12.725.05, san voorschotten uitgekeerd f 3300; aan de centrale te Ulrecht f 38.721.97; aan de leden f 38.790.20. De op de reserve gebrachte winst be draagt f 201.75. Met de verd/ene uitgave en f 151.465 lias, bedroegen de uitgavan even eens f 96167.60°. Het actief en het passief der balans be droeg f 45329.84». Er was in 1918 een winst gemaakt vim r 210.41°. De depositorente werd verhoogd van 3 tot 3 drie tiende 0/0. Het salaris vaa den kassier werd van f 125 tot f 200 ver hoogd. De verkiezingen van aftredeaden werden allen bij aclamatie gedaan. Bij de rondvraag werd nog vastgesteld door stemming dat voor bankgarantie y» zal worden geheven. Gisteren slaagde voor radiotelegrafist tweede klasse, de heer M. Gemier, leer ling van den cursus-Frelier. HANDEL, NIJVERHEID EN VISSCIIEIUJ. Visschersgaren en netten. Het Bureau voor Mededelingen in zake de Voedselvoorziening meldt: De aanmerkelijk betere vooruitzichten in den aanvoer van katoenen garens on de ruime hoeveelheid welke daarvan ter be schikking van de visscherij gesteld zal kunnen worden, maken het spoediger aanvankelijk verwacht mocht worden, mo gelijk, den handel geleidelijk weder de oude vrijheid van beweging terug f® ge ven, waarbij een verlaging der thans gel dende prijzen hand hand kan mi Daarom is door het Rijkskan tooi' voor Visscherijbenoodigdheden bepaald, dat in geschreven handelaars met ingang van 10 Maart a.s. katoenen garens voor de visscherij wederom vrij mogen verkno penmet dien verstande, dpt uitsluitend aan beroepsvisschers wordt verkocht De handelaars zijn vrij in het bepalen van den verkoopsprijs, doch in geen geval mag deze hooger zijn dan f 6.50 per, K.G. voor garen 30/12 of dikker. De ge bruikelijke prijsverhooging van 10 en 20 cents voor garen 30/9 en 30/6 is to<o- Von de ingeschreven grossiers kunnen de bandelaars naar believen koopon; het betrekken van garens van met ingeschre-

Middelburgsche Courant | 1919 | | pagina 2