ONDERWIJS Geslaagd aan de hoogeschool te Groningen voor het doctoraal examen Nieuwe Letteren de heer K. Huizenga, teeraar aan de Christelijke Kweekschool |e Middelburg. LEGER EN VLOOT. Officier van gezondheid P. Meer burg wordt overgeplaatst van Willems oord naar Vlissingen aan boord van Hr Ma. instructieschip „Schorpioen" groote uitgestrektheden grond opgeno men door veehouders. Het leven op die „Cattle Runs" honderden mijlen van eenige menschelijke woning en ver keer zou voor een Hollander niet uit houden zijn. Allen die er over denken zich .in een ander land te vestigen, kunnen over leg plegen met het Informatiebureau van bovengenoemde vereeniging, welk bureau is gevestigd in het Departement van Landbouw, Nijverheid en Handel, Bezuidenhoutsche weg No. 30 te 's-Gra- venliage. POST EN TELEGRAFIE. Post-auto's. Naar .„Het Volk" verneemt zal te Rot terdam voor laan met ingang van 1 Feb. *.s. bij den dienst der posterijen alle vervoer van brieven, pakketten, enz. per lauto geschieden. Allen postiljons is ont slag aangezegd wegens opheffing van den dienst. Het ligt volgens liet blad in de bedoe ling deze reorganisatie ook in andere (steden te bewerkstellingen, zoodra daar ide loopende contracten zijn afgcloopcn, BEKENDMAKINGEN. MENU CENTRALE KEUKEN, Maandag: Groentesoep bon 157. Dinsdag: Hutspot. Woensdag. Gortpap bon 162 Donderdag: Stampport van Uien. Vrijdag: Erwtensoep bon 163 Zaterdag. Stamppot van Zuurkool. BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 2.15 u. 4i/i Neder land 89i/3 2y, p/o NederlWi Schuld 543/t; 3 0/0 do. Oblig. ',633/*; 3 <y„ da Cerlif. 635/s Cert. Ned. Hand. Mij'. 1793/4,- Aand. Ned. Ind, Handelsb. 215; Koninld. Pe trol. Aand. 522—525; Gecvons. Holland- sche 239—2379/4,- Cult. Mij. Vorstenlan den 1551531/2; Aand. Deli Maatsch. 521; Aand. Amsterd. Deli 260; Am sterd. Rubber 186; Nederl. do. 106. Ned. Amerik. Vaart 397; Ned. Scheepvarlunie 240— 212; Koninkl. Holl. Llovd 173; Kon. Ned. Stoomb. Mij. 229—227; Aand. Paketvaart 232—231; 4o/o Oostenrijk Jan.Juli 31'/». Anaconda 134; Steels 863/4; Erie 2OJ/4; uthern Railway 27%Union Pacific lOD'a; Car and Foundry 83»/2Common irine 263/4; Prefered do 113'/2Maxwell Gr. C v. A. 203/4; Maxwell Land Cert. v. Inc. Bonds 263/4. Prolongatie 31/2 °/o. Russen verlaten. 5o/o Ned. Staatsleening 1919 96 AFLOOP VERKOOPINGEN. De notaris rnr. J. Loeff heeft Woens dag te Zoutelande in „De Ronde Leeuw" publiek verkocht de volgende per- ceelen bouwland in die gemeente gelegen: '3 perc. groot 0.1060 H A. aan den Molen weg aan Joh. Adriaanse Johz. te Zoute lande voor f 1680; 0.4520 H.A. aan. dien weg aan W. Ovaa aldaar voor f 1260; 0.3770 H.A aan den Thijsweg aan P. Koets aldaar voor f 1835. •Voorts 0.3000 H.A. „de voorste Ploin- per", 0.1560 H.A. id. en-D.2070 II.A. id aan Adr. Adriaanse Pz. te Koudekerke voor 1914. PETROLEUM VOOR LICHTLOOZE GE ZINNEN. De Directeur" van het Gemeentelijk Distributie Bedrijf maakt bekend dat hoofden van lichtloozc gezinnen, ter ver krijging van petroleum, op zijn bureau afd Levensmiddelen of op het brand- stoffenbureau een aanvraagbiljet voor petroleum moeten afhalen op Vrijdag 31 Januari e.k. voor de lichUooze gezinnen uit de wijken A, B, C, D-, E en F. schen 9 en 12 uur voormiddags; voor de lichtloozc gezinnen uit de wijken H, I. K,, L en M, tusschen 2 en uur namiddags. Do kaarsenkaart dient hiervoor worden mede gebracht. De aanvraagbiijetten moeten na be hoorlijk te zijn ingevuld en ondertee kend op zijn bureau worden ingeleverd op Dinsdag of Woensdag d. v. Middelburg, 30 Januari 1919. De Directeur ▼ooroioenfll H. P. STAAL, VERSCHILLENDE BERICHTEN. De Gezondheidscommissie te Am- (sterdam heeft naar aanleiding van vele typhusgevallen aldaar bevonden dat bijna «11e patientm melk gedronken hadden van de melkinrichting „Aurora". Bij on derzoek bleek dat, hoewel er waterleiding en een uortonpomp aan de fabriek was, voor het omspoelen der bussen en kan nen water gebruikt werd uit het veront reinigde Bocrengat. Thans is die leiding' van havenwater weggenomen, en de nor- fconpomp verzegeld. De heele fabriek is (grondig ontsmet. Te Amsterdam heeft Dinsdagnacht een zeer hevige brand gewoed aan de Heerengracht bij de Brouwersgracht in een schoenmagazijn van de firma Druk ker en Polak, waarin een ontzaglijke hoe veelheid .schoenwerk, leer, vilt en rub ber lag geborgen. Gebouw en voorraad zijn geheel vernietigd. Zij waren voor een half millioen verzekerd. Volgens! draadloos bericht passeer de de „Noordam" gisteren 5 uur 50 min. n.m. een in volle vlam staand stoomschip. Vele schepen verleenden hulp. Spaansche Griep. Te Hengelo fceerscht de Spaansche griep weer op (onrustbarende wijze. In het kamp te Milligen zijn de laalste dagen. 20 Servische soldaten aan de Spaansche jgriep overleden. Goed afgeloopen. Gisterenmor gen is te N'euwediep in 'een gebouwtje van gewapend beton, aangebracht tegen het mijnmagazijn, bij de bewerking van dat schietkatoen voor het vullen van feen ladingkamer eener torpedo, dit schietkatoen door een onbekende oor zaak in "brand geraakt. Een gedeelte van de in het gebouwtje aanwezige schietkatoen is verbrand zonder ver der belangrijke materieel© schade aan te richten. Persoonlijke ongelukken ltwa- toen niet voor. De onmiddellijk ter plaatse gezonden brandspuiten behoef den bij aankomst niet meer te worde© gebruikt. KOSTWINNERSVERGOEDING Dienst bij vrijwilligen land storm. De Burgemeester van Middelburg brengt ter kennis aan verwanten van allen die bij den vr ij willigen land lorm dienst deden en wien kostwin nersvergoeding werd toegewezen, dat de uitbetaling dezer gelden zal plaats vinden op de secretarie van het stadhuis op Vrijdag 7 Februari a.s., des voormiddags van 10 tot 12 uur. 5 hier bedoelde uitlceering loopt over de dienstvervulling bij den vrijwilligen lanaslcrm voor deze gemeente verricht van 13 tot en met 19 Nov. 1918, De Burgemeester van Middelburg P. DUMON TAiK. -WAARSCHUWING TEGEN EMIGRATIE NAAR N.-AUSTRALIË. Van volkomen betrouwbare en Welin gelichte zijde ontvangt de Nederlandsche» Vereeniging „Landverhuizing!" bericht, dat tloor een Nederlander, die zich thans in Australië bevindt, plannen zijn ge maakt om Nederlanders, zoowel hier te lande, als in onze koloniën, aan te werven voor emigratie naar Australië en meer bepaald voor vestiging in het „Nor thern Territory". Vestiging ia het Northern Territory moet aan Nederlanders ten eenen male en ten sterkste worden, ontraden. Het Northern Territory is n.l. geene plaats voor Nederlanders; het verblijf is cr door totale afwezigheid van de meest eenvoudige levensgemakken ondragelijk. De blanke bevolking, die er verblijft, is Bfnemende en bestaat uit de ruwste klas se arbeiders van Russische, Italiaanse!)© en andere Latijnsclie en. 'Slavische her komst. De wéinige tropische cultured die men er begonnen is, zijn den kin derschoenen nog niet ontwassen en be palen zich bijna uitsluitend lot een paar gouvernements-proefstations. Het mijn wezen is er een van de weinige bron nen van inkomsten; verder zyd ceoige DE HAVEN VAN ANTWERPEN. Teneinde de werkloosheid te bestrij den, "besloot de Belgische regeering on middellijk te beginnen met de werken tot verbetering en onderhoud van d haven .van Antwerpen; de wer ken kosten meer dan 50 millioen francs. te BELASTING NAAR IIET INKOMEN EN HONDENBELASTING IN DE GEMEEN TE MIDDELBURG. Burgemeester en Wethouders van Mid: delburg brengen ter openbare kennis dal het vijfde kohier der belasting naar het inkomen voor het jaar 1918/19 en het suppletoir kohier no. 1 der Hon denbelasting over 1918 door den Ge meenteraad zijn vastgesteld en door Ge deputeerde Staten van Zeeland zijn goedgekeurd, en dat zij van den Januari a. s. gedurende vijf maanden in afschift voor een ieder ter gemeen te-secretarie ter lezing liggen. Middelburg, 28 Januari 1919. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. DUMON TAK, Voorzitter. J. F. VEEREN, lo-Secretaris. I MlTCTK ifillCm. LANDBOUWTENTOONSTELLING. Naar wij vernemen zijn de vooruitzich ten op het houden dezen zomer van een landbouwtentoonstelling in Zeeland gis ter ook ter sprake gekomen in de verga dering der Z. L. M. zeer gunstig. Bij nadere besprekingen is gebleken dat ook van andere zijde veel belangstelling voor hel plan getoond wordt. Als de oude toer-buurt gevolgd wordt, zou dit jaar Goes er Voor in aanmerking komen. UIT DEN HAAG. Tweed 0 Kamer. De interpella- tie-Kruyt betreffende niet-toelating van vreemdelingen in het bijzonder van Rus sen, wordt z. h. s. toegestaan. Zij zal worden gehouden op een nader te bepalen dag. Landbcuwbegrcoling. De Minister zet zijn rede voort. Hij komt op tegen het stelselmatig opzetten tegen de boeren. Op 19 Januari was 28 pCt. meer graan ingeleverd dan op denzclfderi datum van het vorig jaar. Ook de Middenstand niet slechter gebleken dan andere klassen der bevolking. Een nieuwe ere die" aanvrage is spoedig te verwachten. Do Minister kan geen toezegging doen om trent het opnemen van meer artikelen de distributie. De crisismaatregelen wat daarmede samenhangt, zullen 2 spoedig mogelijk moeten ve dwijnen. Van socialiseering bedrijven wil de Minister niet Iïooren. De distributie van vet, brood en kolen kan voorioopig niet worden i?wnist. Zoo spoedig mogelijk zullen de botermélangcs verdwijnen. Zuivelproducten zullen alleen worden gerantsoeneerd wat betreft de hoeveelheden, niet wat betreft de prijzen. Het vrijgeven van vlecsch levert geen gevaar op voor den veestapel. b. wikltenzaad voor e«o ander, doel dan den zaai te gebruiken. BERICHTEN UIT DB TWEEDE OP LAGE VAN ONS VORIG NUMMER. Z. L. M. In dé heden onder leiding van jhr. J. van Vredlenburch te Goes gehouden algemeene vergadering der Zeeuwsche Landbouw Maatschappij merkte de voor zitter op, dat dit de eerste vergadering is van de gereorganiseerde Maatschap-» pij. Bestolen werd tot oprichting van een provinciale afdeeling van het Centraal aureau uit het Nederl. Landbouw-comité. Een concept-reglement werd vastgesteld. BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 2.10 uur. 4% '°/o' Neder land 90; 2'/3 o/0 Nederl. Wi Schuld 55 3 0/0 do. Oblig. 64; 3; o/0 do. Certify 633/4 Cert. Ned. Hand. Mij. 179i/j; Aand. Ned. Ind. Handclsb. 214; Koninkl. Petrol. Aand. 529»/»—527; Gecons. Hollandsche 242—241; Cult. Mij. Vorstenlanden 156i/s 155; Aand. Deli Maatschij. 520; Aand. Amslerd. Deli 260; Amslerd. Rubber 1871/2; Nedcrl. do. 107. Ned. Amerik. Vaart 400; Ned. Scheep vaartunie 242—243; Koninkl. Holl. Lloyd 1771/2; Kon. NedL Stoomb. Mij, 228; Aand. Pakctvaarl 235. 4 o/o Oostenrijk Jan.—Juli 311/2'. Anaconda 133; Steels 873/g; Erie 21 Southern Railway 28; Union Pacific 132'/2 Car and Foundry 85; Common Marine 261/2; Prefered do. 112i/gMaxwell Gr. C. v. A. 20'/sMaxwell Land Cert. van Inc. Bonds 26 s/4; Prolongatie 3*/i 'JV?- Bussen stil. 5 0/0 Ned. Staatsleening 1919 96. EEN KOSTBARE TREIN UIT ZWITSERLAND). Thans is opnieuw uit Zwitserland een trein met handelswaren via den linker Rijnoever naar Nederland afgezonden. Er zijn voor twee millioen zijden stoffen en twee millioen andere stoffen in den trein. VERGADERINGEN, CONCERTEN, ENZ Eiken dag bioscoopvoorstelling, 7—11 uur urn., Markt Eiken Dinsdag tmm 3—4 uur, Verg, Vrouwenoomitó v, d, Distributie Vincentiushuis. Donderdag 30 Jan. Pistiisse Ensemble. Vrjjdag 31 Jan. Lezing prof. dr. H. Ba- viock: De Vrouw in onzen Tijd. Maandag 3 Febr. Alg. verg1. Dieren-r bescherming. Wal 101, 81/2 uur. Wioensdag 5 Februari. Z. Genoot schap. Spr. J. J. Wüp, 8 uur. Donderdag 6 Febr. Win terlezing}, Chr. Jong. Ver. Gebouw Vrijz.- Herv., 8 uur. Vrijdag 14 Febr. Ned. Prol. Bond. Lezing dr. Fred, van Eeden. Geb. •Vrijz. Ilerv. 8 uur. Dinsdag 18 Febr. Gen. Repct Ver. v. Instr. Muziek. Woensdag 19 Febr. Concert Ver. voor Instr um. Muziek. LANDBOUW» Erwten qn stamboonen: De minister ipan landbouw heeft be paald: Voor erwten en stamboonen, welke ingevolge de zaai zaad regeling voor den zaai verhandeld worden in partijen, klei ner dan 10 K.G., gelden de navolgende maximumprijzen voor den kleinhandel Erwlen (alle soorten) f 0 60 per K.G. Stamboonen (alle sporten) f 0.55 per K.G. Wikkenzaad. De minister, van Landbouw heeft inge trokken den voor wikkenzaad gesteld, maximumprijs, en bepaald, dat het be houdens zijn bijzondere toestemming boden blijft: a. wikkenzaad te verwerken of als grondstof voor. de bereiding van levens middelen of vpermiddeleu voor dieren gebruiken Het tekort aan veevoeder. Ter voorziening in het tekort aan vee voeder zullen cocoskoeken uit Indiè wor den aangevoerd. De hoeveelheid is nog niet vastgesteld; deze hangt af van de aanbiedingen, die van verkoopers worden gevraagd. De inschrijving sluit 7 Fenru- ari en het is niet te verwachtendat eerste koeken hier vóór 7 April zijn. Loopt het weer mee, zoodat het vee vroeg naar de wei kan, dan zal van die koeken niet dadelijk gebruik gemaakt wor- den. maar het gebrek" aan voeder is van dien aard, dat elke aanvoer, op welk tijd stip ook, welkom is. En de vraag naar cokoskoeken, die een bekend veevoeder geven, is altijd, ook vóór den oorlog* groot geweest. Algemeene vergadering van de Z. L. M. [In de gisteren te Goes gehouden al- :meene ledenvergadering der Z. L. M. crinuerde de voorzitter, de heer j h r. van Vredenburch, eraan, dat dit eerste vergadering was der gereorga niseerde maatschappij, die in de moei- .ijke tijden, welke voor den landbouw le wachten slaan, slechts tot bloei zou komen wanneer bestuur en leden ereeu- drachtig naar streven, alle moeilijkheden te overwinnen. Spr. protesteerde tegen de bewering van mr. Goedbioed te Goes, die in „Het Platteland" te kennen gaf, dat in de com missie inzake de scheurwet slechts libe ralen benoemd waren. Spr. heeft hierbij den Minister van advies gediend eu al leen gelet op geschiktheid en kennis vpn den landbouw. Begrooting en contributie. De begrooting voor 1919 werd in ontv. en uitg. vastgesteld tot een bedrag van 1" 30.463,55. Het tekort van f8500 zal vermoedelijk worden gedekt uit het goed slot der rekening 1918. Het hoofdbestuur stelde een nieuwe ccntributieregeliug voor 1919 voor, zoo wel voor gewone als algemeene leden. Voor de laatsten bedraagt de minimum contributie f 2.50, welke progressief stijgt naarmate van 't grooter grondbezit en wel voor 1-10 H.A. f3, 10-20 H.A. f4, 20—40 H.A. f5, 40-60 H.A. r 60—80 H.A. f7, 80—100 II.A. f8, boven 100 H.A. f 15 (het laatste was oorspron lelijk f 12, doch werd op voorstel van den heer D. Lindenbergh gewijzigd). Voor de gewone leden werd voorgesteld: bene den 1 H.A. (met courant) f 1, voor 1—3 ETA. f 1.25, voor 3—5 H.A f 1.50, voor 5-10 H.A. f2, voor 10-20 H.A. f2.75, voor 20—40 H.A. f 3.25, voor -10-60 H.A. f 3 75, voor 60-80 H.A. f4.25, voor 80—100 H.A, f 4.50, voor boven 100 H.A. f 10. alles met inbegrip van het abonne mentsgeld op liet Zeeuwsch Land- en Tuinbouwblad. Uit de vergadering werd de wensch geuit, de contributie der gewone leden mei die der algemeene gelijk te stellen, ten einde de inkomsten voldoende lö doen stijgen om eventueele tekorten uit de. gewone middelen te dekken. Van de bestuurstafel werd mat dezen wenk warme instemming betuigd; men had echter gemeend, thans nog niet tot verhooging 'te moeten overgaan. De lieer W. Kalcebeeke zette uiteen, dat het tekort thans door buitengewone uitgaven is ontstaan, waarvoor men zonder licht zinnig te zijn het goed slot van 1918 mag oanspreken. De lieer Hom bach achtte de con tributie van veel minder belang dan de behartiging der landbouwbelangen, dicz. beter zou zijn wanneer het hoofdbestuur maandelijks vergaderde en voeling hield vóór de mnandelijksche bijeenkomsten van het Landbouwcomité. Nadat besloten was aan de contributie- regeling te verbinden, dat het minimum voor de donateurs gelijk zou zijn aan dal van de algemeene leden, werd het voor stel bij acclamatie aangenomen. Prov. afdeeling va het Centraal Bure.v( Aan de orde was thans het voorstel tol oprichting van een provinciale af de; ling van het Centraal Bureau uit liet Ne- derlandsch Landbouwcomité. De voorzitter heette den directeur van hot C, B., den heer Van Gend 3 re Stort, welkom, waarop deze een uit eenzetting gaf van de bedoeling en werk wijze van het C. B., gelijk hij zulks ook deed op de jongste hoofdbestuursverga- dering. Op een desbetreffende vraag of organi saties die niet bij de L. M., noch bij hel C B. waren aangesloten, door het C. B ook ongemoeid zouden worden ge laten, antwoordde spr. bevestigend, doch hij drong met nadruk op aansluiting aan in het belang van den NederlandschenJ landbouw. Na verdere toelichting werd bij accla matie (ot oprichting eener provinciale afdeeling van liet C. B. besloten en keurde de vergadering het concept-regle ment goed. Verkoopbaren Van de punten, die op verzoek van ver. schillen de afdeólingen op de agenda wa ren geplaatst, vormde dat betreffende hel Verkoopbureau de hoofdschotel. Er wer- den naar aanleiding van de ongunstige resultaten van dit lichaam tal van klach ten geuit. Zoo vroeg de afd. Kruiningen welk verband er bestond tusschen do rekening van het verkoopbureau en de uitbreiding vpn het Landhouwhuis. De afdeeling Burch had een reeks van grie ven ingediend. Zoo zouden verschillende» landbouwers een hoogeren inbrengprfs ontvangen hebben voor partijen tarwe,, goedgekeurd te velde met slechter cijfers,, nan andere inzenders met betere punten1. Dit vond dan zijn oorzaak in 't verkoop bureau, door 't al of niet verklaren idi» zaaizaa'dschoon ofschoon zij wel degelijk bericht hadden ontvangen, als zaaizaad- schoon aanvaard te zijn. Voorts werd opgemerkt dat einde De cember voor partijen niet zaaizaadschoott zaaigraan, afgeleverd direct aan de boer derij aan de koopera, de toeslag werd ge geven van f 2 per 100 K.G. Was dat bijv. vier maanden vroeger bekend gemaakt, dan zou er meer op stam goedgekeurde tarwe zijn uitgezaaid en minder opmojx- ,ter goedgekeurde zooals nu 't geval is. Ook zouden handelaren niet tijdig in <fi> gelegenheid zijn gesteld op aannemelijk» voorwaarden van 't verkoopbureau te koopen. Naar aanleiding van dpze en ander» klachten gaf de heer W'. Kakebeekft, als voorzitter van het verkoopbureau een overzicht van de wijze waarop dit li chaam heeft gewerkt. Na in antwoord aan de afd. Kruiningen opgemerkt te hebben dat de uitgaven voor de uitbreiding van bet Landbouwhuis niet bestreden zijn door de baten van het Verkoopbureau, maar van het zaaizaadbureau, waaraan de Z. L. M. duiten heeft verdiend, ge tuigde spr. openlijk dat het Verkoopbu reau slecht lieeft gewerkt en niet voldeed aan de wenschen van bestuur en inbren- De oorzaak hiervan schuilt in een. onvoldoende organisatie. Evenwel zijn do gemaakte fouten niet meer weg le nemen. Men was niet berekend op den grooten toevoer van graan die via het Verkoop bureau ging, waarbij nog kwam dat heb pei soneel niet deugde en voor een 'leel lijdende was aan Spaansche griep. Spr. verzekerde echter dat men uit de ervaring de noodige conclusies zou weten te trek ken. Spr. stond hierna bij de bijzonderheden der klachten stil en voerde 't excuus aan dat men de zaken van twee kanten moet bekijken. In verschillende gevallen wist spr. een aannemelijke verklaring te ge ven en overtuigde hij zijn toehoorders van de goede bedoeling die steeds bij 't Verkoopbureau heeft voorgezeten. Met heb oog op den handel, die 't V. B. afbreuk poogde te doen, werd te veel geheimzin nigheid betracht. Het bestuur was echter bereid een" commissie alle opheldering te verschaffen. Spr. ging hierop na hoe in de toekomst een betere weg kan worden ingeslagen. De gewassen-keuringscommissie zal met do gewijzigde omstandigheden rekening moeten houden. Uit haar midden is een! centrale commissie gevormd, die onder leiding van het instituut te Wageningen nagaat, hoe een gecentraliseerde regplingi kan worden getroffen. Do commissie zal veel intensiever inha len keuren. Overwogen wordt om be paalde personen aan te wijzen die élite zaad zullen verbouwen en wel onder con- tróle. Dit zaad zal dan via het Verkoop-- bureau beschikbaar worden gesteld vpor do massa-keuriyg. Ook de ziektebestrij ding zal daarbij in 't bijzonder tot haar retm moeten komen. Slechts op deze wijze zal de Zeeuwsche oommissie in den lande een goeden naam' verwerven en kan het vertrouwen der inbrengers bij 't Verkoopbureau worden teruggewonnen. De vergadering betuigde haar instem ming met deze verklaringen. De heer llotnbach meende, dat men na deze openhartige erkenning het verleden moest lriten rusten en gaf zijn meening le ken!- nen omtrent de wijze, waarop inen in 't vervolg betere resultaten zou kunnen verkrijgen. Spr. ontried in 't bijzonder hel keuren van vruchten bij partij. Verschil lende sprekers getuigden van hun sympa thie voor het Verkoophureau De heer H o m b a c h stelde voor een commissie te benoemen, ten einde de zaak nader te onderzoeken, waarop van d» bestuurstafel werd opgemerkt, dat hier toe de reeds beslaande commissie voor coöperatie, die reeds inzake het Centraal Bureau haar sporen heeft verdiend, aan gewezen was. Nadat de heer 'Melis uit Ocstkapell» op de gevaren had gewezen, die z. i aan het Verkoopbureau zijn verbonden, hield de hear W'. Kakebecke, zich scharende naast de heersn Kole en Wellö- man, een warm pleidooi voor coöpera tieve samenwerking, waarbij do vergade ring hem luide toejuichte. Op voorstel van den heer Van O o vo re n werd dit punt hiermede als afge daan beschouwd, nadat de voorzitter nog buide had gebracht aan den heer Kake- bteke. Vlas verordening. Hierna was do vlasverordeniiig 1918 mn de orde, waarbij de heer'Kole uit Kruiningen inlichtingen vroeg omtrent hel in beslag genomen vlas. De heer K iels tra, secretaris, merkte op, dat dit vlas door den burgemeester ter beschikking moest zijn gesteld van het Rijkskantoor voor vlas of van eed of anderen vlasser. Er viel over vol- doende zaailijnzaad voor 1919 to beschik ken. Over do vlasregeling voor 1919 wal nog niets bekend. Door het Rijkskantoo® was aan het hoofdbestuur advies ge vraagd inzake de benoeming vaa 2 tar^ tears voor vlas in Zeeland. Het hoofd bestuur wilde daarvoor niet alleen d» verantwoordelijkheid dragen en zou den kringbesturen om raad vragen, en on* namen vaa

Middelburgsche Courant | 1919 | | pagina 2