kooper werd gedacht dan in de stad. Bovendien wordt voor 'l geven van her- halingsondervrisis aan een onderwijzer in de te klasse tweemaal zooveel Loon ge geven als aan een collega in de vijfde klasse. Het bestuur zal zich met andere on de r- wjisefdeelingen (openbare en bijzondere) op Walcheren verstaan om een protest- vergadering te beleggen tegen de classi ficatie. Bovendien had de vergadering nog de volgende bezwaren- 't aanvangsalaris (1' 760) is' te Laag, het verschil in eind- salaris tusschen gehuwden en ongeliuw- den ia te groot, en ten laatste, dat een hoofd der school van boven de 200 leer lingen meer salaris heeft dan zijn col lega die bij ongeluk 1 leerling minder heeft. LANDBOUW. Veevoeder. Da Minister van Landbouw maakt be kend, dat veevocderarlikelen, welke in de maand Januari worden toegewezen tegen de volgende prijzen door de regee ring zullen worden afgeleverd 1. inlandsclie lijnkoeken f 37.50, 2. voerbocxnen f 29, 3. voererwten f 29, 4. botoneupiksel f 29, 5. kanariezaad f 29, 6. Amerikaansche lijnkoeken f 37.50, 7. miosterdzaadkoeken f 35, 8. raapkoeken f 85, 9. haver f 23, 10 gerst f 23. 1L re- geerings-voermeel f 22, 12. grint, gries', zemelen f 18, 13. gestafval f 18, 14. erw- leupiksel f 29 per 100 K.G. LEGER EN VLOOT. Officier Van gezondli. 2de kl. N. A. Henfard, chef van den geneeskundigen dienst te Zeist, wordt in gelijke betrek king overgeplaatst naar Vlissilngen. SPORT. Voetbal. Jn het Zuiden verrassende resultaten^ Te Tilburg sloeg N. O. A. D1. haar slad- genjoole Willem II met 2—1, terwijl Velo- citav met 2—1 van Helmiond verloor. N. A. G. ging iep het kampioenschap door, door met 4—0 van Wilhelraina te 's Herbogenbosch te winnen. Middelburg III speelde gisteren hier tegen Aoes I en won met 2—0. In hi-t Westen de volgende uitslagen; Ajax-H B. S. 4—2; U. V. V-H, F. C. 1—1;'H. V. V.—Sparta 2-2; V. O. C.—Hercules 3—1; Haarlem—Quick *2- IX F C.—Blauw Wit 0—0. SUBGEffIJJKE WAN» Middelburg. Van 11—13 Jan. Bevallen Wi. C. Dek ker geb. v. Seventer, z.; M. de Bree geb. Klap, d C. E. Polderman geb. De Graaf, z. LIEFDADIGHEID. De Vereen iging tot Spijsuitdeeling aan Zieken en Herstellenden ontving van het ScJuorerfonds f 200. UITHUIL DB REVOLUTIE IN DUITSCIILAND. De toestand te Berlijn was ons niet ge heel en at duidelijk. Te midden <l|er hevigde vechtpartijen waren wel stemmen -.pgegaan tot staking van den burger oorlog en beëindiging van het bloedver gieten Arbeider» der drie socialistische richtingen betoogden ten gunste van den rrede, en het scnijnen vooral de onjaf- hankelijken geweest te züjn, die trachtten de partijen tot overeenstemming te bren gen. Sommige bladen meenden hierin een poging der onafhankelijken te uit de woelingen een politiek fortuintje te slaan, en door de populariteit welke zij hoopten te verkrijgen, wanneer hur^ beni'ddelingspogingen slaagden, dichter bij de rrgeeringsmaclit te komen. Misschien behoorde deze gedachtengong wel tot hunne berekeningen, onjs is het echten nog niet gebleken. Maar ©nderlusschen werd er door vbchten. Tot plotseling een V. D.-telegram uit Berlijn, Zaterdagmiddag ontvangen, ons bericlnte. dat het in den namiddag van' Vrijdag tot een wapenstilstand kwam tus schen tfe partijen, die streden in de kran tenwijk Wel heette het, dat de strijd tam de Vorwarts niet onder de wapen stilstand gerekend werd, maar een nog tater bericht, hetwelk een beeld van do inmiddels Lot een formeele bestorming van hel Vorwartsgebouw uitgegroeide ge vechten gaf, vermeldde tevens, gelijk onze eigen berichtgever reeds geseind had, dat toen, d. i, Zaterdagmorgen, dus ruim twaalf uren na de ooderteekening van boven- genweraden wapenstilstand, nog steeds om1 de gebouwen van Ullstein en Mosse werd gestreden. Onze berichtgever loste de moeilijkheid op dioor zijn mededeeling, dat er geen wapenstilstand gesloten was, doch dat de onderhandelingen van eenige groepen hadden gefaald. De berichten omtrent den strijd, dooi de regeringstroepen gevoerd tot her overing van de Vorwarts, doen ons den- keo aan do oorlogstclegrammendie jaren lang dagelijk-che lectuur waren. Zaterdag- riiorgen viel het, tot een versterkte stel ling gemaakte gebouw van het socialisti sche mcerdt-rheidsorgaan, na gedurende een strijd vau eenige uren met de nieuw ste middelen dere oorlogstechniek te zijn „bewerkt." De correspondent van de N. R. Ct. telegrafeert dc volgende, aan de Börsen-courier ontleende levendige be schrijving van de bestorming. Om 5 uur 's icchtends iiegonnen de zware gevechten. Van de Belle-Alliance- straat en Bluchcrstrasse drongen de eer de stormtroepen langzaam op. De colona- des, waarachter zich 50 'tot 60 Spar- laciërs hadden verschanst, werden met zware machinegeweren onder vuux- ge nomen. Na een vuurgevecht van ongelveer 20 minuten ontruimden de aangevallenen hun stollingen en trokken teil deele op de Vorwarts terug. Een klein troepje hield echter neg stand. Twee schoten waren voldoende om het tc doen wijken. Om zes uur 's ochtends werden twee mijnwerpers tus schen de c Monades in stelling gebracht en een paar minuten later richtten tif lian schoten in de Lindenstrasse voor op het gebouw van de Vorwarts. Op de eerste schoten volgde volkomen stilte. Mer, hoorde hulpgeroep en geschreeuw. Onmiaaellijk bezetten de troepen het huis op het Bslle-Allianceplein 23, waarop een zwaar machinegeweer in stelling werd gebracht Twee niijnwerpers' werden in de nabijheid der Friedrichstrasse neer gezet, waarna-déze vier stukken eeu ver nietigend vuur op de belegerde vesting richtten Dc uitwerking was onmisken baar Het af en toe telkens weer opvlam mende afweervuur doofde geheel en al. Dikke rookwolken dreven door de Lin- den.draal en over het Belle-Alliancepleiiif. Toen trokken do eerste hand-gran^xat- trècpcn van leer onder beschenniag van machinegeweren. De mannen slopen rechts op liet plein dicht langs do hui zen'. Een afaeoling Spartaciërs dmh(g ver het dok van de Vorwarts in het huis Beile Alliance-plein 8 binnen, waar van de vensters uit de tegenstander^ >nder vuur hamen. Machinegeweren richt- in daarop een vernietigend vuur op h©iir Na enkele minuten was met hen afge rekend De besLonningstroepen drongen toen in het huis en overweldigden de rest. Gevangenen deelen mede, dat zich in den Lcop van den nacht in het gebouw van de Vorwarts 800 mannen en vrou wen bev.nden, die over ongeveer 100 machinegeweren, 1200 geweren en ver over de 1000 handgranaten beschiktenj. De gevangenen waren zichtbaar volkomen uitgeput en door de uitwerking Van het vuur gedemoraliseerd. Intusschen waren de hand granaten we r- pers der garde jagers naar de Vor warts opgedrongen; zij stelden de vraag of de bezetting zich wilde overgeven. ,Np»nnooit I" klonk het. Daarop werd de strijd met zware mijnen Voortgezet. Dc mijnen werden op het dak van het Voorgebouw gericht en sloegen door het gebouw tot in den kelder, waar de Spar taciërs hun gewonden hadden onderge bracht De uilwerking van dit geschut was «rntzeltend. Groote stukken muur lootten krakend naar omlaag en be groeven dl les wat in deze kamer nog leefde Een tweede mijn sloeg iets ver der achterwaarts in het dak, waar do verdedigers vijf zware machinegeweren in stelling hadden gebracht. Een mijn was voldoende om alles wat op het dak stond, te vernielen. Een zwaar gewonde werd door den djruk djer ont ploffing van 'de binnenpLaals op eet£ na burige open plek geslingerd, wiaar hij verpletterd bleef liggen. Nog twee mijnen werden d de Vorwarts gericht en toon was deze vesting, die zich sedert zes dagen in handen der Sparliciërs be vindt, rijp om te bestormen. Niets bewoog meer toen do handgrauatentroepen de poort binnenorongen om de binnenplaats te zuiveren. Op de binnenplaats lagen talrijke dooden. alsmede gewonden, dfi© om 'hulp riepen. De eerste verdediger» kwamen de troepen reeds met opgeheven armen tegemoet. De mannen en vrouwen waren d©or de uitwerking van dezeif onlzettenden, niet vermoeden aanval der- male geschokt dat zij snikkend don sol daten om genade smeekten. De officie ren, die aan den spits hunner manschap pen het gebouw hadden bestormd, ver ordenden allen nog levenden om hun wapenen in een hoek te werpen en daarna aan te treden. Eerst aarzelend, doch' daarna in kleurige scharen, kwamen de Spartaciërs uit de kelders te voorschijn. Een groot aantal poogden nog over de nabijgelegen open plek te vluchten, doch werden ocor de jagers, die dje geheele wijk,dicht omsingeld hadden, in ontvangst genomen. Op hel huis in de Lindenstrasse werden machinegeweren opgesteld, die •op de uilgangen van de Vorwarts werden gericht. Thans werden de eerste scharen gevangenen uit het gebouw op straat gebracht, waar zij door jagers met de Imjonel op het geweer werden bewaakt. Tol zoover de Börsen-courier. Bij de gevangenon uil de Vorwarts moet ook een zoen van Liebkneeht zijn. De re geering heeft Ledebour gevangen laten nemen. Intusschen rukten nieuwe troepen ter versterking der Regeering Van Berlijn op. Blijkenc een proclamatie, waarin de re geering de bevolking oproept haar t^ steunen in haar strijd voor de democrati sche vrijheid tegeh de terroristische uit- spattingen van een minderheid, heeft Liebkuecht reeds naar zijn bevriende btals- jewik; te Moskou getelegrafeerd, dat den strijd uiet langer volhoudfen kan, „omdat de Berlijnsche arbeiders nog niet rijp zijn voor de dictatuur Van het prole tariaat." De regeeringsprjoclaraatie ziet hierin liet bewijs, dat „de Berlijnsche arbeider het schrikbewind en den bur geroorlog met verontwaardiging van tie hand wijzen. Btacr de Spartaciden is het voorstel gedaan He gewapende actie te staken, op voorwaarde, dat de regeering zich bereid verklaart de verkiezingen voor de Nationale Vergadering drie maanden uit stenen Zij schijnen in te zien, dat burgeroorlog hun geen groote sym patic in het rijk verschaft, en dat zij te tangelegenertijd deu wfcg van het ge weld mar dc macht zijn ingeslagen. Hun hoop is er blijkbaar op gevestigd, <lat uitstel der verkiezingen hun ten goede zou komen, hetzij omdat in die drie maanden de door hun optreden gewekte ongunstige indruk wat verdoezeld zal zijn, hetzij dat ze dien tijd zullen gebruiken lot hernieuwde brganisalie van hun krach ten Dc regeering is blijkbaar niet van plan hun zulk een voordeeltje te ver schaffen, ?n ze schijnt, niet tegenstaande al haar pogingen tot een vreedzame op lossing van het geschil, pogingen, die* gelijk wij onlangs reeds schreven, haar hel verwijt Van wankelmoedigheid bezorg den, ihans bereid te zijn de macht der Spartatiden voor goed,' althans voor lan gen tijd neer te slaan. Ep opdat het volk gced welen zal, dat de strijd niet enkel is gericht tegen den uitersten Sparlacusbond maar ook tegen die on afhankelijken, die zich met hem Ver- eeniguen, zegt de regeering in haar pro clamatie „Denkt er steeds aan van alle gearresteerden, die deelnamen aan de be zetting van de rijksdrukkerij en andere gebouwen, is uit het ledenboek gebleken, dat zij tot de onafhankelijke partij be- hooren." Niet alleen is de proclamatie der re geering een Oproeping tot steuh in derf strijd met de wapenen, maar ook, en meer nog, tot steun bij den strijd in de verkiezingen voor de Nationale Verga dering. Ook buiten Berlijn in Munchen, Stutt gart, Dresden, Dusseldorf, Hamburg enz. olijven ernstige betoogingien tot de orde van den dag behooren, wordt er met handgranaten geglooid en met machine geweren geschoten. Over het algemeen echter de regeeringspartij de baas. DE TOESTAND VOLGENS DE EIGEN BERICHTEN DER MIDD. COURANT. BERLIJN, 12 Januari, 's avonds 9 uur. De dag van beden heeft de zegepraal der Regeering medegebracht. Op het oogenblik, dat ik dit schrijf, is geen enkel gebouw meer in handen van de vijanden. De .lad is van Spartaciden ge- uiverd, en zonder gevaar wandelt «le bevolking door de stad om de aange richte schade in ©ogenschouw te nemen. De menschen op straat wonschen clkan- ler geluk mei de bevrijding van Ber lijn. Hier en daar vallen nog wel enkele sclioleu. maar over het algemeen kan men van een rrastig Berlijn spreken. De 'ranten hebben het bedrijf weer opge nomen Het gebouw van Ullstein heeft niet erg geleden, .daar het om zijn ligging niet door artillerie kon beschoten worderfl. Daarentegen heeft het geblouw van Mosse zeer geleden. Eveneens het bureau van het tdcjraaf-agentschap Wfolff. De strijd van 'Zaterdag op Zondag was een voortzetting van de gevechten om de Vorwarts. Toen na de bestorming van hot gebouw de Spartaciden zich hadden overgegeven, zakte hun de moed schoenen, en legden zij vrijwil lig de wapens neder voor zoover de krantenwijk betreft. Ook bij UUsteiu trok ken zij zich zonder strijd terug, tenvijl zij van het Miassegebouw over de daken wegvluchtten, z'aodat slechts vijftien Spar taciden konden gevangen genomen wor den. Het gelukte "den vluchtenden echter de wapens mee te nemen. Toen do krantenwijk van vijanden ge zuiverd was, gingeu de regeeringstroepep over tot Je bestorming van het gebouw van den politie-pi'csident. Hedenmorgen om 4 uur marcheerden zij door ondergrond schen spoorweg naar het Alexanderplein. Do be storming'werd voor bereid door een artillerievuur uit houwitsers alsmede uit zware machine geweren öp liet ambtsgebouw en op de in de nabijheid staande groote gebouwen en warenhuizen. Toen 'deze stormrijp waren gebeukt, kwamen 'de soldaten met hoerageroep uit het station van den on- dergrondhaan op het Alexanderplein te voorschijn. De Spartaciden, die vluch ten wilden werden tegengehouden, ge vangen genomen en onjder strenge be waking gesteld. Men spreekt van 500 man, <lie bij deze gevechten aan de zijde der Spartaciden gevallen zijn, ter wijl de verliezen van de regeeringsttlóepert gering moeten zijn. Alles bij elkaar zegt men, dal er ongeveer 400 dooden en meer dan 1000 gewonden zijn gevallen. Men z icht ook naar Eichhorn, den af- gezettcn pölitie-president, doch hij was gevlucht en het is nog niet gelukt hem te pakken. Ook de geruchten, dat Roza t.u\emDurg en Liebkneeht gevangen ge nomen werden, zijn "niet bevestigd. Wiel wera c-en zoon van Liebkneeht in de Verwart* gevangen aenomen. i Na verevering van 'deze gebouwen gin gen de troepen -over tot de gevechtep om bet Silezisch station, het hjoofd-kop- station van net 'Berlijnsche spoorwegnet, vtaor He regeering 'te heroveren Ook hier werd zwaar 'gevochten, en nam dp artillerie deel aan den strijd. Na een gevecht van eenige uren zegevierden de regeeringstroepen, waardoor het -geheele .poorwegnet van Berlijn in handen der •egeering geraakte. Want van de kleine stations die nog in handen der Sparta ciden waren, trekken 'deze zich terug zoodra hel Silezische station gevallen was. Eveual» bij Mjosse en Ullstein hebben de Spartaciden het gebouw van Wolff •ntruimd. Men kan zeggen, dat do actie der Spartaciden te Berlijn geëindigd is, de regeering'definitief werd bevestigd Anders echter luiden de berichten uit prevxneie, waar de heerschappij der Spartaciden eerder toe- -dan afneemt/. Welken invloed de gebeurtenissen le Ber lijn van deze laatste dagen op den loc- island in de provin die uitoefenen zullen, en de reaeering haar fronttroepen- daar heen zal zenden om de Spartaciden te bestrijd.' n. is nog niet to zeggepi. Het al voor de regeering zaait zijn, daarmede niet lang te wachten, want vooral in Rijnland en Zuid-Duilschland grijpt hel Sparlaciden-bolsjewisme sterk om zich heen. WAPENSTILSTAND EN VREDE. Wilson, Lloyd George, Clemenceau en Orlando zouden, met maarschalk Foch, en een tegenwoordigheid van kolonel House. Pichon en Sounino gisteren be-", raadslagen over de hernieuwing van den -apenstilstand met Duitschland. Foch had bereids aan Erzberger medegedeeld, dpit de wapenstilstand niet onder dezelfdjer voorwaarden als tol 'hu toe zal worden voor (gezet, daar 'Duitschland «zich niet aan die bepalingen 'gehouden heeft o. a. wat betreft de uitlevering van locomotie ven. Er uilen nieuwe voorwaarden wor- je»teld en daarover zou op de Zon- dagnamiddag-mmenkomst te Parijs praal zijn We zijn nieuwsgierig wat de hoeren er zullen uitbroeien. Veel goed voor Duitschland zal "het wel niet zijn. Ei» ij vreezen, .dal deze bespreking geen bijstel gunstigen ïnvLoc-d zal uitoefenen op de daarna te houden beraadslagingen' over een inleidend memorandum betref fende den a,.s. -vrede. Het heet evenwel, dat dit memorandum op grond van het beginsel van den 'volkerenbond, en. onder instemming met Wilson's -veertien punten opgesteld. Na 'de Fransch-Engelsche pogingen den volkerenbond te. verwateren Lot een boud van geallieerden en de „gr-jole overwinning" dooi- Lloydr George en Clemenceau behaald op het gebied van de vrijheid ter zee, zijn wij eenigszóis sceptisch en founder optimis tisch dan vnpeger gestemd ten opzichte Van het succes van Wilson's program. fVoorloopig zal Clemenceau de be- prekingen leiden Het 'heet echter dat aan Clemenceau ook liet dihnitieve voor zitter- chap -zal worden aangeboden. Heden zou een - vergadering gehouden, worden, waarop, behalve -de gedelegeer den der groote 'Entente staten, ook del gevolmachtigden der andere «Entente lan den die actief aandeel in den oorlog hadden, zouden aanwezig 'zijn'. Waarschijnlijk zal de vredesconferen tie icdcren Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Vrijdag bijeen komen. Op de an dere dagen kunnen -de heeren dan! naar huis gao», en zich daar met hun regae- ringszaken bemoeien. De werkzaamheden beginnen -echter vermoedelijk niet voor de officieele ont vangst Jer gedelegeerden door president Pioincaré. Deze ontvangst 'zou eerst 20 Januari plaats hebben. zoo weinig te bespeuren is van een nieuwen geest", de Daily News meent dat de kabinetsformatie hetzelfde re sultaat zou 'hebben gehad, wanneer iemand zoo maar in liet wilde weg ambten had toegewezen aan hen, die er het minst geschikt voor zijn. Ie Times spreekt van een reusachtige ontgooche ling van Lloyd George's geheelen aan hang in het land, en meent cfal het een weinig duurzaam kabinet zal zijn. DE ENGELSCHE REGEERING Een officieel Reuterberidht meldt dc samenstelling der nieuwe Engelsche re geering. Eerste-minister is Lloyd George Lord-grootzegelhewaarder en leider van het Lagerhuis. Bonar Law; voorzitter van de Privy Council en leider van het Hoogerhuis: Lord Curzon; ministers zonder portefeuille; Barnes en s;r Erie Geddes; lord-kanselier sir F. Smith binnenlandsclie zaken Shortt; buiten- landsclie zaken Balfour; koloniën lord Milner. Staatssecretaris van oorlog en lucht vaart; Churchill; onderstaatssecretaris van luchtvaart; gcneraal-majoor Seely landbouw. Protliero; onderwijs Fisher. Staatssecretaris van mimi tie (om mi nister van bevoorrading te worden) Weir; Indische departement; Montagu onder-staatssecretaris; de Indiër Sir S. P. Sinha; admiraliteit; Walter Long koophandel; "Sir Albert Stanley., voed- selregelaar G. H. Roberts (arbeiders partij); scheepvaart- Sir Joseph Maclay pensioenen Sir Laming Wiorfhington Evans; wederopbouw Sir Auckland Geddes, kanselier van de schatkist Austen Chamberlain; onderkoning van Ierland veldmaarschalk Frenchstaats secretaris van Ierland lan Mapherson. Onderstaatssecretaris van buitenland- sche zaken is Cecil Harmworth. Het huidige oorlogskabünet zal voor- loopig blijven bestaan. Het ligt iin het voornemen een ministerie van ver keer in te stellen onder Sir Eric Ged des. Behalve Barnes en Roberts, zijn nog als leden der arbeiderspartij in de re geering Stephan Walsh, staat&secretari van het departement van plaatselijk be stuur, War die, staatssecretaris van ar beid, en Joseph Parker. De arbeiders- tiinedag partij echter, die met hen brak, zal als Woensdag oppositie tegen de regeering op treden. Donderdag De Engelsche pers is met de nieuwe Vrijdag regeering niet bijster ingenomen Zoo J Zaterdag vindt de Daily Graplüe bet „teleurstel-1 Zondag lend, dat er in het nieuwe kabinet Maandag. ANTI-DYNASTIEKE BEWEGING IN LUXEMBURG. .In de Kamerzitting «van het greol- herloguom Luxemburg diende de leidor der libera'e partij, Brasseur, een resolutie wauin de afstand der regeerenidfo dynastie werd voorgesteld. «De socialis ten slot.-n zich hierbij aan. Tevens waa ingekomen een rekest van-soldaten, gen darmen, douanebeambten enz., inhou dende verzoek de dynastie aim dien djijk zetten. De resolutie tot afzeting der dynastie werd aangenomen met 30 stem men Een voorstel tot uitroeping der re publiek verkreeg echter slechts 16 stemmen. Do ftalholieke bevolking steunt de mastic en zet betoogingen in elkander ten gun-"te van 'de groot-hertogin. Uit Brussel werd echter «reeds aan do N. R. Crt. gemeld, dat 'de groot-hertogin was afgetreden. Het voorstel tot afz.etting der dynastie was gegrond op de overwegingen, dat de Fr-irche regeering'weigert den gezant! der ghoo.-hertogin te ontvangjen, dat de) Fransche en Italiaansche gezanten hunl posten niet opnieuw hebben ingenomen, dat de Belgische 'gezant door een niet- geaccrediceerden zaakgelastigde is ven- vangen, -dol de 'diplomatieke betrekkin gen rnet Engeland npg altijd zijn ver-( breken en dat, 'ten gevolge vaiu het verzet der dynastie, een toenadering tus schen het Luxemburgsche volk en do entente -onmogelijk h BEKNOPTE MEDEDEFIJNGEN. Te Brussel is overleden de oud-minister van justitie en oud-minister van binnenlandsche zaken, senator De lder. Te Dublin, het centrum van Sinn- Fein, is groote ontsteltenis gewekt, om dat Wilson de ontvangst van de uitnoo- diging, die de Lord Mayor hem gestuurd had voor een bezoek aan de stad, niet erkend heeft en ook niet geantwoord heeft op het verzoek om een datum te bepalen voor de ontvangst van een af vaardiging te Parijs. Hel verzoek aan Balfour om eeu pas poort te verstrekken, is evenmin beant woord. Daarentegen is op de uitnoodiging die Belfast (het unionistische centrum van Ierland) tot president Wilson gericht heeft, dadelijk een antwoord ingekomen De staking der havenarbeiders te New York heeft groote afmetingen aangenomen De spoorwegdirecties beslo ten de voor Europa bestemde levensmid delen via een andere haven te verzen den Zeelieden en reeders staan koppij) tegenover elkaar Te Buenos-Aires kwam het tot betoo gingen. De stakers trachtten het hoofd bureau van politie in bezit te nemen. Er werd gevochten, waardoor 72 menschen gedood, 81 ernstig en 800 licht gewond werden. De beweging breidt zich over geheel Argentinië uit. Tienduizend witte- gardisten steunen de regeering MARKTBERICHTEN. Botterdam. 18 Jan. Tor veemarkt waren aangeroerd: 714 vette mnderen 9 vette en 80 graskalveren, 10 scbapeD, 2 varkens. In vette runderen en kalveren was de tandel zeer traag wegers buitengewoon ien aanvoer. De vraagprijzen waren aanvankelijk boog, later teruggaand. Geen noteering. Het vette vee werd door de regeering overgenomen. Schapen en lammeren aan gehouden voor de fokkerij Bieren Zeeuwiche, Overmaasohe t 21 f 24 per 100 st. V1 a 9 Geen aanvoer. THERMOMETER EN VERWACHTING 13 Januari. Thermometer alhier 8 u. v.m. 39 gr., 12 u. 43 gr., 3 u. 42 gr. Telegrafische mededeelingen van hel Meteorologisch instituut te De Bilt vol- s de waarnemingen van heden ochtend Hoogste Daromelerstand 766.3 te Ha- paranda. laagste barometerstand 752.3 te Sfcor- niowny. Verwachting tot den avond van, 14 Jan.; zwakke tot matige wind uit Zui delijke richtingen, nevelig tót zwaar of half bewolkt, weinig wf geen regen, zelfde temperatuur. HOOG WATER. VlisBingen. 14 Jan. v.m. 1185 15 n.m. 12.82 16 1.20 17 2.07 18 2.51 19 3.28 30 4.06

Middelburgsche Courant | 1919 | | pagina 3