gWTIStSlL Haandag 11 Sa?. 1918, no. 266. HET HEENZENDEN VAN KEIZER WILHELM. Wie staat, zie toe dat hij niet valle, Karei I van Engeland, Lodewijk XVI van Frankrijk, Tsaar Nicolaas van Rus land, ze zijn allen als vorst afgezet bij (besluit yan een parlement. Wilhelm II van Duitschland zag zich tot afLreden genoopt door den eisch van een partij die hij zelf eens een troep vaderlandstooze gezellen" heeft genoemd. Hij, de vorst die van alle vorsten in Europa hei meest gewaagde van zijn kei eer schap bij Gods genade, week van zijn troon op verlangen van de partij, die van goddelijke instellingen in het rijksbestuur niets wil weten. Hij, die bij al zijn daden Bis Keizer zich (omringde door een sfeer van ceremoniën ter streeling van zijn IJdelheid, zwichtte Voor een volslagen öhceremonieel ultimatum, dat niet eens grondwettig was, en alle keizerlijke hoog heid negeerde als lucht. Er is altijd in Keizer "Wilhelm II iets geweest van den waan van Lodewijk XIV „De staat ben ik!" En hij heeft nu er varen dab die staat hem uitstoot als een overbodig element, hinderlijk vloor de verdere ontwikkeling. Gedurende zijn heele regeering! had hij reden op een korte tusschenpoos na om te meenen dat hij de populairste IsOrt van Europa was. En nu steekt nie mand een hand voor hem uit. Wat een bittere ontgoocheling moeten de laatste weken voor dezen man ge weest zijn. Als obersler Kriegsherr moest hij het zien dat het zoo herhaaldelijk door hem als onoverwinnelijk geprezen Dmitscbe leger in de miuderheid raakte. Als hoogste leider der politieke zaken, die de eerste ambtenaren des rijks naar zijn wil benoemde en ontsloeg, en in de staatszaken soms zelfs zijn Rijkskan selier passeerde, moet hij het n,u erva ren, dat die macht zoo voos was gewor den, dat ze met één stoot plat geslagen werd als een eierbast. Nog enkele maanden geleden was hij, geheel op ouderwetsche vorstenmanier bezig, de tronen" in zijn familie uit te breiden, door te bewerken dat een neef van bem gekozen werd Lol koning van Finland. En nu treedt niet alle„en bij zelf af, maar beeft zijn aangewezen opvolger dok van zijn aanspraken afstand moeten doen en gebeurde hetzelfde door zijn schoonzoon, den hertog van Brunswijk, den man van zijn eenige dochter Toch zal niemand kunnen zeggen dat hij een onverstandig, onbekwaam vorst is geweest. Hij was een man van veelzijdige ont wikkeling, had groote belangUelling voor de meest uiteenloopehde zaken van nij verheid, handel, landbouw, kunst en we tenschap. Hij werkte als een paard, was nicer dan ééu andere vorst bij allerlei gebeurtenissen in zijn volk zelf tegen woordig, betaalde zelfs den ,,tol van zijn persoonlijkheid" in belangrijke politieke zaken van internationalen aard (Marok ko, Palestina, Turkije). En zelfs zijn te genstanders zullen moeten erkennen, dat hij was een persoonlijkheiddie geenszins Opzettelijk zijn oogen sloot voor 't geen' er om hem heen gebeurde. Maar één ding heeft hij niet gezien, tte opkomende roerigheid onder de be volking. En als hij die gezien heeft, is ze door hem onderschat. „Wieh de goden verderven willen, riaan ze met blindheid". Keizer Wilhelm had niet als de Tsaar Van Rusland een hof-omgeving die hem (opzettelijk afsloot van alles wat in het volk gebeurde. Maar tacli heeft hij meer- ffettlUETÜI. GEKOCHT. Naar het Engelsch van CHARLES GARVICE. IX HOOFDSTUK I. Neville Lynne leunde op zijn houweel, veegde het zweet van zijn gezicht en Stond peinzend, om niet te zeggen droef geestig, over de vlakte te staren. Een bijzonder vroolijk uitzicht was het niet, zoo leelijk inderdaad als men het tick maar kan voorstellen; het had kun nen wedijveren mei een tafereel uit het" dijndislrict in Engeland en het daar ge makkelijk van kunnen winnen,. Want liet was een Australisch goudveld een Qorre, zandige vlakte, die ten allen tijde leelijk geweest zou zijn, maar eenvoudig verschrikkelijk gemaakt werd door stof bnordelijklieid en de vuile armoedigheid van een gouddelverskamp. De zon Tiad geschitterd op dit lïefe- Bjko tafereel gedurende den geheelen, Haar het scheen eindeloozen dag en ging hu onder in een bed van vuur om flieuwe hitte op te dóen voor den vol genden "brandenden dag. Er waren wel daden bfljV gegeven Biet te bestrijen, tfll welk e»n diepen grond sociaal-dttrzWh emtio in Diuitschlaud ppgröeidfl als oen partij van algemeen verzet. Getuige rijn hoven aangehaalde (Uitdrukking: eine Bande vaterlandslose Gesellen En bovendien onderviudt hij, in het plotselinge van deze reusachtige bewe ging, de noodlottige gevolgen van de met zijn medeweten, door zijn militaire pala dijnen doorgevoerde gewelddadige onder drukking van de openbare meening, door strenge censuur, verbod van vergadering enz. Er was geen manometer die aangaf hoe sterk de spanning in tien politieken stoomketel was. En toch werd de veilig heidsklep dicht gebonden. Keizer Wilhelm heeft blijkbaar zelf niet de gave bezeten om in de volksuitingen te lezen wat daar gedacht werd. Mis schien was dat ook al weer een symp toom van de halfslachtigheid die' hezn in zooveel opzichten eigen was. Er is gelachen over zijn dichtproeven, zijn „Sang an Aeglr", over zijn schetsen voor schilderijen die hij anderen liet uitwer ken, over zijn niets beteekeuende com posities. Maar er waren ernstiger dingen van dien aard. Terwijl de D.uitsche musici aan de spits stonden met namen als R. Strauss, Mahler e. d., gaf hij blijk zoo weinig die beweging te begrijpen, dal hij al die Duit- schers negeerde, en het componeeren van een Duitsche opera opdroeg aan een Italiaan, Leoncavello, met een volle dige mislukking en veel' ergernis in Duitschland tot resultaat. De moderne Duitsche litteratuur-bewe ging negeerde hij; hij nam geen notitie van liaar over de heele wereld ver spreide drama's en romans. De moderne Duitsche kunstnijverheid, die zoo'n ty pische uiting was van het nieuwe dat in het jonge industriêele Duitschland krach tig groeide, heeft hij genegeerd toen hij in de beruchte Siegesallee een monumen ten-reeks liet zetten, die lijnrecht tegen i die nieuwere kunstbegrippen inging. Is het van zoo'n persoon wonder dat hij ook als staatsman het nieuwe niet begreep? Daarvan, is hij n.u het slachtoffer ge worden, een tragisch slachtoffer, want bij allen spot over zijn aanstellerij en praalzucht, was hij een welwillend man, die van harte meende wat hij: zei en deed. Hij zal zijn D.uxtschers n nog minder begrijpen dan vroeger. Al die hulde betuigingen van voorheen, die bewijzen van aanhankelijkheid bij 2ijn 25-jarig jubileum, nog enkele jaren geleden bij zijn 50sten jaardag, die keizorvereerwg bij de soldaten, was dat dan alles onwaar? Een deel ervan wkis onwaar. Dat wis ten anderen al lang. De discipline, de ee.rbied voor den vorst, de ingeboren gehoorzaamheid aan hel hoogste gezag, verborg veel onwil die alleen tot uiting kwam bij de verkiezing. Maar toch zal het ook voor tal van buitenlanders een wonder zijn, dat in een leger zoo voorbeeldig gedisciplineerd ais het Duitsche, toestanden konden ont staan zooals men 'ze nu uit de berichten leert kennen. Dat op de vloiot in Kiel, die vier jaar lang werkeloos bleef, zoo'n stemming uitgebroed werd door de wer keloosheid, is nog te begrijpen. Dat het leger zoo gemakkelijk met die beweging mee ging is iets wat een week geleden nog voor onmogelijk zou zijn gehouden. Dat de beweging geen of althans geen noemenswaard verzet ondervindt, zegt niets voor een algeheele instemming. Ten deele is dat te verklaren uit vrees, ten deele uit een wel overwogen opzet om de gewelddadige bedoelingen te laten dood loopen in het zand van een lijde lijk meegaan. Maar dan leeft er ook nog eeü groote partij groep, die niét zal berusten in die vernieLiging van wat eens de ruggelq)raat van de geheeie Duitsche samenleving was: de keizer en de kroonprins weg, het Bciersche Huis van Wittelback af gezet, de hertog van Brunswijk weg, de hertog van Wurtemberg weg. Er moeten nog heel wat veranderingen in de D.uilschers gebeuren, vóór we over tuigd zijn, dat ze allen (overtuigde repu- ehkele hoornen in het dal, maar geen enkel der verzengde bladeren bewoog. Een paar vogels vlogen lusteloos over de woestenij, maar daalden met zwaren wiekslag neder op de brandende rots- steenen of de barstende lentpalen. In dien zij neergestreken waren in de ten ten zelf, zou niemand ze lastig gevallen hebben, want alle mannen waren te ver moeid, te dood op en letterlijk te uitge put om zelfs een vogel te dooden. Een groep paarden, wier beenderen door de huid heen zichtbaar waren, evenals de lijnen van een Golhische ka thedraal, daalden slaperig af in wat was overgebleven van de rivier, de eenige geluiden, die de stilte der natuur ver braken in deze drukkende, zware hitte, waren het getik van een houweel in een claim 1), het rusteloos blaffen van een hond en nu en dan een, zwak ge juich uit Sandy Macgregori» grog-tent, waar eenige mannen hun zorgen ver dronken en 'lnm lichamen vergirügden met een drank, dien Macgregor met een geestigheid boven allen lof verheven, met den naam van „whisky" bestempelde. Het liep lang niet mee in bet kamp Ljoxn Stuk grond, door ©en gouödetver Voor etch afgebakend. bEkefitueh rijn Maar dan. kan men er (bok zeker van zijn, dat tie nu zba kalme revolutie door heftige &n bloedige gebeurtenissen zal worden gevolgd, eenerzijds door het ver zet van de nog altijd sociaal-machtige partij van 't behoud; anderzijds door de revolutionairen, die verder gaan dan de sociaal-democraten. Dat echter de terugslag zoo'n kracht zou krijgen, dat hij keizer Wilhelm weer ten goede zou "komen, lijkt voprloopig onwaarschijnlijk. Hij heeft nu de wijk genomen naar ons land Van Spa, den zetel van het groote hoofdkwartier, was dat het dichtstbij ge legen, En hij heeft gelijk, want een af gezet Vorst in zijn land, is zijn leven nooit zeker, alleen reeds hierom, dat men niet weet wat men met hem doen moet om van hem geen centrum van contra-revolutie te maken. Als hij hier was gekomen als Oberster Kriegsherr, zou hij hier zelfs geïnterneerd moeten worden. Nu komt hij als afgezet keizer, als ambteloos burger, als „vluch teling" lfltfr een veilige schuilplaats zoe ken, zooals zooveel Belgen en Franschen en Russen vóór hem deden, 't Is wèl een groote verandering. B i n n e n I a e fl. GEDEELTELIJKE DEMOBILISATIE. Hedenochtend maakten we per bulletin het volgende bericht uit Den Haag be kend. (Officieel). Aangezien de algemeens oorlogstoestand het niet meer noodza kelijk maakt om de weermacht te houden op den voel waarop zij zich tnans be vindt, liceft de regeering1 besloten om geleidelijk over te gaan tot gedeeltelijke demobilisatie. De voorbereidende maatregelen daar toe zijn genomen, zoodat binnen weinige dagen met onbepaald (klein) verlof zul len worden gezonden: het kader en de manschappen der lichtingen en jaarkl'assen 1916 en ouder van de onbereden wapens en voor zooveel mogelijk ook van de bereden wapeus. Zij die vrijwillig onder de wapenen wenschen te blijven, zullen niet behoeven, te vertrekken. Het met verlof zenden zal zich iu het belang van de goede orde over een aan tal dagen moeten verdeelen. De regeering stelt zich voor te be vorderen dat aan allen die met onbe paald (klein) verlof vertrekken, de kost winnersvergoeding' voorloopig nog gedu rende een maand zal kunnen worden uit betaald. LANMMI1K, •Vee voede rar t ike 1 en. De minister van Landbouw maakt be kend, dat veevoederartikeleu, welke in de maand November worden toegewezen, legen de navolgende prijzen door de re geering zullen worden afgeleverd: Krachtvoeder I: 1. Lijnkoeken f35; 2. Blauwmaamzaadkioeken f 35, alles per 100 K.G. Kraclitvheder II: 3. Kanariezaad f 29; 4. Voerboouen f29; 5. Voer erwten f29; 6. Boonenpiksel f 29; 7. Erwten doppen f29; 8. Erwtenpiksel f29; 9. Gedroogde aardappelen f29, alles per 100 K.G. ItracktVoeder III: 10. Raapkoeken f35; 11. Geel moslerdzaadkoeken f35; 12 Amerikaanscke lijnkoeken f35; 13. Schil fers van Amerikaanscbe lijnkoeken f35, alles per 100 K.G. Haver- 14. Haver f23 per 100 K.G. Gerst; 15. Gerst f23 per 100 K.G. Veevoeder I. Z.- Regeerings voermeel f 22 per 100 K.G. Voeder II. Z.: 17. Haverafval f 18; 18. Gerstafval f 18; 19. Grint /gries/ zemelen (gemengd (of ongemengd) f 18; 20. Koe- Hope Er was goud in het ravijn, dat geloofde iedereen of men zei tenminste dat men 't geloofde, maar weken lang was het niemand gelukt eenig goud te1 vinden; en als het zoo warm niet geweest was zou hetgeen er nog,over gebleven was van de nederzetting de tenten heb ben opgerold en paar een ander hope loos oord vertrokken zijta. Maar de hitte had de energie verbrand, de plannen doen Versmelten, de volharding van on geveer allen ondermijnd en de mannen, die tot het kamp Hoop Verloren, behoor den, hieven nog steeds, zij groeven nu en dan in 'den grond, sliepen heel veel, maakten nu en dan ruzie en dronken maar steeds whisky. Neville Lynne's claim lag aan het eind van het ravijn, ruim een halve mijl ver wijderd van het kamp, waarnaar hij tuur de. Op kleinen afstand stond een ruwe hul van planken en zeildoek; hier had- aen Neville en zijn compagnon gewoond met een oude vrouw zoo oud, dat de jonge mannen haar den -naam hadden gegeven van Trouw Melh een verkor ting van Metlmsalem. Hadden", want den avond te voren vfès Neville's met gezel, mistroostig door den teganspaed, a) Hoop Verforen. - keil van grint /gries? «Sttefcn f 18, «Des per Ï00 K,G. Voeder III: fll* BrwtQipiksal B f 22 per OtOÖ K,G, VERSCHILLENDE BERICHTEN. In het Weekblad voor Dierenvrien den werd de vorige maand een prijsvraag uitgeschreven: „Waarom sommige paar den blijven stilstaan en soms niet meer voort kunnen", waarvoor zes vragen wer den gericht aan koetsiers, voerlieden en anderen welke met paarden omgaan. Er kwamen 136 antwoorden in, waar van er 12 voor den prijs in aanmelding kwamen, o. m. uit onze provincie de heeren J, L. van -Verre te Vlissingen en C. O ten Haaf te Noordgouwe. DE GRIEP IN DE DIERENWFRELD. Volgens „Gula Tiden" is in Noorwe gen ook de dierenwereld zeer beproefd door de Spaansche griep. De verschijn selen zijn dezelfde als bij de measchon' en men behandelt de ziekte op "de zelfde manier. De paarden vooral staan zeer aan de besmetting bloot. >Te Eer gen (Noorwegen) hebben l>ij een stal houder zijn 7 paarden tegelijk de Spaansche griep gekregen. In Neder Telemarken zijn een groot aantal var kens aan de Spaansche griep gestorven en te Skolfos en in verscheidene an dere plaalsen heeft men varkens, die door de Spaansche griep aangetast wa ren, moeten afmaken. Bn if esi a id BE REVOLUTIE IN DlITSf HLiND. Zooals het wel bij elke revolutie gaan zlal, heeracht er op 't ©ogenblik in Duitschland een toestand van verwarring en onzekerheid. Het treinverkeer staat bijna stil; met post en telegraaf is het niet veel heler gesteld. Het gezag, zoo dit et is, ligt niet meer in han'den der'ré- gccring doch in die der willekeurig ge vormde arbeiders- en soldatenraden, die grootendeels uit reviblutionniair socialistii- sche elementen bestaan. Voorloopig gaan de meerderheids- en minderholdsspcialisten wel niet geheel sa men, maar trekken zij toch één lijn, en schijnen de andere meerderheidspartijen zich bij den toestand neer te leggen. Men weet echlcr uit Russische ervaring, dat liet moeilijk is een verdere opschuiving tnear links te voorkomen. De groote macht, die de arbeiders- en soldptenraden in de groote steden nu reeds bezitten, doet in dit opzicht een navolging van het iu Puskind gebeurde verwachten. De dynastie. Het Zaterdag nog vermelde heengaan van den keizer en, den kroonprins zal wel niemand verbaasd hebben. Het is te laai gekomen torn de dynastie te reddjeiï. De revolutie in Berlijn was niet meer te voorkomen en de stemming in den lande is zoo, 'dat herstel der monarchie uit gesloten schijnt. In'dien de constituante thans bijeenkwam lijdt het n.l. geen twij fel of zij zou van het vroegere federa tieve Duitschland één, ondeelbare repu bliek maken. Met hel bijeenroepen van de wetgevende vergadering is echter heel wat tijd gemoeid. In dien tijd, kan,' er veel gebeuren. Kan er zelfs weer een strooming komen vjoor een constitution meel keizerschap- Of daarbij echter nog het oog op de Hobehzollcrn zou vallen;, is zeer de vraag. Dat de ex-keizer of zijm oudste zo n nog eenmaal op den troon terug zouden keeren is zeker uitgesloten^ Jn een hoofdartikel beschouwen xvij nader 's keizers aftreden. Hier zij nog slechts vermeld, dat de ex-lieerscher iu ons land een wijkplaats heeft gevonden. In BerIij'm. Zaterdag heeft Rerlijn liet voorbeeld van welhaast alle groote West- en Zuid- Duilsrhe sleden gevolgd en zich onder de roode vaan geschaard. Ook hier ging alles aam ankelijk rustig en zonder moede loos bloedvergieten in zijn werk. Als men niet beducht was vw ernstiger gebeurte nissen in de toekomst (in Hamburg is de uitgeknepen en voor goed vertrokken. Waarom Neville ook niet gegaan was, had hij zelf niet kunnen zeggen. Zijn geloof in de aanwezigheid van het ver borgen goud was zeker niet vaster dan dat van "de andere goudzoekers en even zeker was het, dat hij1 de leelijke, zan dige, stoffige, fel door de zon beschenen vlakte niet was gaan liefhebben; maar; er was iets een gevoel dat hij niet onder woorden liad kunnen brengen, al was zijn leven er mee gemoeid geweest dat hem niet kon doen besluiten de Verloren IIoop te verlaten, en daar stond hij nu, zonder vriend, alleen, zoo luste loos mogelijk aan den rand van zijn on- vruchtbaren claim, met de laatste zonne stralen meedoogenloos neerschietend op zijn hoofd en de vliegen gonzende om zijn looren, Er waren twee redenen waarom Ne ville Lynne's claim op een afstand gele gen was van het kamp. De eerste was dat hij geloof had in het boven-gedeelte van het ravijn; de tweede omdat hij een heel «under mensch was dan de mannen, die tot het kamp behoorden. Om het in korte woorden uit te drukken, de jonge man hij was teer jong, nog joüger dan hij er uit zag, niet meer dan een jongen ran nog geen twintig jaar was ftsfcxfiufd flieeic gssparmfenl non aten deze revtiluöe met eeb opercffe-revolutia kunnen vergelijken. Dp 'één feekeu van fle onzichtbare régie verandert betdéodu een paar schoten in He lucht, hel zwart witte doek vervangen door het qoode ea de revolutie Is volbracht. 's Morgens om negen uur gingen de arbeiders in de groote bedrijven tot <$e algemeene staking over. In stoelen, waaïi roode vlaggen vooraan werden gedragen, eh aan liet hoofd waarvan bewapende soldaten van alle wapens gingen, -snelden ze uit alle voorsteden naar het hart der stad. Aanvankelijk werd van de soldjaten en officieren geêischt de cocardes ere schouderstukken af te doen. Op ruime scliaal geschiedde dit vrijwillig. Matrozen, soldaten cn arbeiders verbroederden zich algemeen. Men drong de kazernes binnen en vond ook daar een, geestdriftig onthaal hij de soldaten. De militaire bezettingen der fabrieken hebben tezamen met de arbeider., de werkplaatsen verlaten en gemeene zaak met ben gemaakt. Mocrzoover tot dusver bekend, kwam het alleen vóór de zgn. Meikeverkazerne tot een botsing tusschen de massa's en de bewapende macht, maar ook hier waren hel slechts twee officieren, die schoten. Drie dooden en een gewónde zijn te beklagen. De m-bozil-nemin'g van de meeste open bare gebouwen ging glad in haar werk, toen bleek., dat de militairen lot het volk waren overgegaan. Latere berichten spreken van gerechten voor het koninklijk paleis. Ebert regent. Een stoet stakers der maatschappij voor 'draadlooze telegrafie verscheen om half drie vóór den Rijksdag. Een af<|ee- ling jarers bezette de stoep, waar de menigte voor te hoop liep. Het Rijks- daghd Scheitlemann hield» de vol gen dó toespraak „Keizer en kroonprins zijn afgetreden. De dynastie is ten val gebracht Een1 heer. lijke overwinning van het Duitsche volk. Ebert is opgedragen, de nieuwe regeerinja te vormen met deelneming van alle rich- lingen der s.-d. partij. De beschikkingen der regeeriug zijn alleen, met Ebert'sl onderleekenmg geldig, die van dpn mi nister van oorlog slechts met het con traseign van een s.-d. adjunct." Scheidemaiin drukte den mensclien op het liart zich kalm te houden en inci denten te vermijden. Wear er geen vorst is, berust in hanjden van den rijkskanselier de geheeie uit voerende xnachl. Men kan Ebert dus beschouwen als de huidige regoerder van Duitschland. In een procLamatie tot het volk zegï Ebert, aal hij begonnen is een nieuwe reget-ring te vormen in overleg met de partijen en dringt hij er op aan, dflf de politieke omwenteling de levensmiddé- Ienvoorziojuiijg niet zal storen. „De eerste plicht van stad en land is om £l(e productie en het vervoer van levensmiddelen net te vermindereu maar te bevorderen. Schaarschte aan voedsel brengt licht plundering en roof mee en ellende vo©r allen. „De armstcn zouden het ergst lijden, de arbeiders in de nijverheid' het zwaarst worden getroffen. „Wie zich vergrijpt aan voedingsmïdde- Ien of andere onontbeerlijke dingen, of de verkeersmiddelen, die voor het ver voer daarvan noodig zijn, maakt zich schuldig aan zware zonde tegen'ovar al zijn medeburgers. Ik verzoek u allen drin gend- Verdwijnt van de straal, zorgt voor rust en orde." In een tweede proclamatie verzocht Ebert alle overheidspersonen en ambte naren om hoe moeilijk het hun ook moge vallen op hun post te blijven, opdat Duitschland niet aan de anarchie wordt o verge Ier ver d. „Ieder blijve op zijn post tot de aflossing komt." Zoo gebruikt de leider der revolutie de termen van hef mihtairisnie om de aanhangers van list oude reciom te bewegen hun posten voor loopig nog te blijven vervullen. Een driemanschap. -Volgens latere berichten "heeft Ebert met Scheideinann en Landsberg een drie manschap gevormd, dat spoedig die eon- süluante za» uitschrijven. een gentleman, en de anderen waren dat niet. Nu is het een feit, dat de eenige gent leman in een gezelschap van bedriegers, misdadigers, ruwe mannen en schavui ten altijd door hen beschouwd wordt mét een zekere mate van haal, afgun-X, kwaadaardigheid en liefdeloosheid. Het is zeer vervelend en onaangenaam do eenige eerlijke en welopgevoede man le zijin in een gezelschap, of hel een pic- nic-parlij is of een gezelschap goudzoe kers en het was een groote verlichting voor de meesten, dat Neville Lynne zijn tent opsloeg op ongeveer een mijl af stand van de hoofd troep. En toch, of schoon zij hem met ongegronden afkeer en niet geheel ongegronde afgunst aan zagen, zij hadden achting voor hem. Er was geen eukele roekelooze, wanhopige waaghals onder hen, die meer moed had dan de Jonge Baas, zooals ze hem noem den in hun krachtige taal, en ze wisten dat hij even vlug was met zijh revolver en met zijh vuisten als een van hen pni ofschoon het lang duurde voordat hij lof vechten overging, het duurde nog lan ger voordat hij het Dpgaf. £Wprdl vervolgt^.

Middelburgsche Courant | 1918 | | pagina 5