TWEED K BLAD satspfeg S Bey. IttS, s». 26B. Binnenland. EFFECTENBEURSWET 1919. Ingediend is een ontwerp van wet tot vaststelling vaneen Effectenbeurswet 1919. In de memorie van toelichting wordt eraan herinnerd, dat de buitengewone toestanden in den geld- en fondsenhandel in. Nederland, die einde Juli 1914 door het uitbreken van den wereldoorlog wer den veroorzaakt en bemoeienis der Re geering met de afwikkeling der zaken van d^en handel noodig maakten, groo- lendeels hebben opgebonden te beslaan en wordt gezegd, dat er geen ernstig bezwaar is de normale regelingen voor dien liandeï weder te laten gelden. Al leen zullen hiervoor eenige overgangs bepalingen voor nog niet afgewikkelde leeningen tegen onderpand van fondsen, aangegaan vóór de benrsslniling, noodig zijn. Daarbij rijst de vraag, of bij intrek king der Beurswet 1914 lot den vroege- ren toestand van nlgeheele vrijheid voor de effectenbeurzen moet worden terug gekeerd. Het beurswezem is in ons land wette lijk vrijwel ongeregeld gebleven. Het open of gesloten zijn der beurzen beheerscht in liooge mate ons krediet- verkeer en de mogelijkheid voor het publiek om effecten in geld of geld in effecten, om te zetten. De regeling van het geven van voor schriften voor dit alles berusten thans feitelijk bij de algemeene ledenvergade ring van de Vcreeniging Voor den Effec tenhandel Ie Amsterdam. Dit zegt de Regeering behoort niet zoo te blijven. Het betreft hier groole belangen van een aanzienlijk deel der bevolking van het geheele land, als ook van den Staat. Reeds hierom mogen deze regelingen niet geheel aan particu lieren worden overgelaten, maar is het gewenscht, dat het publieke gezag om trent de werkwijze en inrichting der ef fectenbeurzen invloed en recht van me- despreken. hebbe. In handhaving van de regeling van den effectenhandel en de effectenbeur zen in Nederland door de toevallige meerderheid in, een ledenvergadering van de Vereenïging voor den Effectenhandel te Amsterdam kan niet worden berust. Het betreft hier een. belang van het geheele land, zoodat de Regeering en niet hel bestuur der gemeente waar de beurs gevestigd is, hierop invloed moet hebben. Bij de regeling dezer regeeringsbe- mjoeienis moet intusschen met het be staande historisch gewordene rekening worden gehouden. In het ontwerp is daarom het zwaarte punt vopr do regeling der effectenbeur zen gelegd bij: het Beursbestuur. Aan de beursbezoekers wordt geen stem bij de vaststelling der reglementen gegeven. De ervaring heeft geleerd, dat het beter is dit te leggen in handen van het beursbestuur, dat mitsdien een groote macht zal hebben. Het wetsontwerp zoekt een tegenwicht in de instelling van een Beursraad, een soort van senio renconvent, welks leden door de regee ring Worden benoemd na een (niet bin dende) aanbeveling van het beursbestuur. De Beursraad zal de meer belangrijke loaderdeelen van de door het Beursbe stuur vast te stellen, reglementen moeten goedkeuren en het vaststellen hiervan of het aanbrengen van wijzigingen ktumen voordragen. De Beursraad zal mitsdien een groole vrijheid van oordeel hebben en niet onder de bevelen van de regee ring staan. De invloed van de regeering bestaat alleen in de benoeming der leden. In tusschen za! zij, door aandrang bij dien Raad, middellijk invloed op de op de effectenbeurzen geldende regelingen kun nen oefenen. Een beknelling van den beurshandel in regeeringsvoorschriften, is bij de in, dit ontwerp opgenomen re geling niet te vreezere DE EERSTE VROUWENREDE IN ONZE KAMER. De overvloed van meedeelingen van actueeTo beteekënis dwong ons gister tot een kort woord over de rede van mevr. Suze Groeneweg, die trouwens toch reeds in 't algemeen meer aandacht zou bob ben gelrokken, zoo de andere dingen van den dag de hoofden niet nog meer bezig hielden. Waar hel feil datjhans wattr do eerste maal een vrouw het woord vioerde in onze Volksvertegenwoordiging, lijkt ons van genoeg belang om eenigszins uit voerig weer te geven, wat deze spreek ster zei, natuurlijk zonder daarmee te kennen te geven dat we haar uitingen als partij-vertegenwoordigster; onder schrijven. Suze Gpociieweg heeft in het bijzonder gewezen op het belang dat de vrouwen lebben bij de militaire zaken, reden waarom zij het afkeurde dat in de com missie vpn onderzoek naar de ongeregeld heden geen vrouw zitting heeft. De vrouwen hebben in de laatste jaren een zworen last te dragen, gekregen. In 1914 hebben de vrouwen haar man nen, de moeders haar zonen, de zusters haar broers, de verloofden haar aan slaande echtgenooten, dat zijn hen die haar het dierbaarst waren, zien vertrek ken. In al die jaren hebben zij dia dierbare wezens in gevaar geweten. Zoo als de groote meerderheid hebben ook de vrouwen begrepen, dat dit gebeuren moest om (erger te voorkomen. De vrou wen van Nederland hebben haar last gedragen met bewonderenswaardigen moed én kalmte. Maar dan hebben zij ook het recht te weten, dat het levert van hen. die hun, het dierbaarst zijn, niet noodeloos in gevaar wordt gebracht. Men Irachte zich in te denken, welke ontsteltenis in den kring der vrouwen is gewekt door het gebeurde in de Hars kamp. Telegraaf en telefoon konden niet verwerken den aandrang die er kwam van ac lamilieleden, zoo lazen[ wij. Na tuurlijk. dat waren de vrouwen, do moe ders en de echtgenooten, die ontzet moe ten zijn geweest, toen zij hoorden, dat er alcohol in de canline verkrijgbaar was. Die alcohol had van den beginne af verboden moeten zijn. Denkt u in de onrust van de vrouwen en moeders, die welen dat de mannen daar samen in barakken slapen, terwijl één beschon ken persoon met zijn vuurwapen groot onheil kan aanrichten. De vrouwen lazen, hoe de geslachts ziekten zich in de laatste jaren1 sterfc hebben vermeerderd; zij welen dat er vaak alcohol noodig is om den jongen man zijn natuurlijke schroom te doen overwinnen, die hem tegenhield tegen overtredingen op sexueel gebied. Na de onthullingen der laatste dagen kunnen de moeders die hun nog niet volwas sen zoons hebben moeten afstaan, geen vertrouwen meer hebben. Er zijn klachten «elioord over de voe ding, vooral over de samenstelling er van. Wij hebben onze deskundigen on der de vrouwen die werkzaam zijn aan dc "kookscholen. Was er voor haar geen plaats in de Commissie? Er is geklaagd, en terecht, over de inrichting der verblijven. Wij weten, hoe deze onderdoen voor de ook in haast opgetrokken verblijven der geïnterneer den Zou er dan n,iet reden zijn om dje vrouw van inzicht en raad in de Com missie le doen dienen? «tirti ET 7 DE GOUDEN SLEUTEL, 'v'l alïAr tic? Eagetvab tf, .J .5. V 81). „Ik ben geen enkelen heer tegen ge komen." Er kwam een ondeugend glim lachje om Hilary's lippen, haar oogen schitterden van plcizier. Waarom denkt u dat de eigenaar een man is?" „Ik hield den eigenaar- voor een ouden en vrij excentrieken man," antwoordde Tony, die plotseling besefte dat deze veronderstelling eigenlijk nergens op ge baseerd was. .,0 jia, vrij oud en excentriek!' her haalde Hilary met een lachje, „toch is de eigenaar heelemaal niet oud; wat 'le es i ent ri ei teil betreft, daar ben ik n|og zoo zeker niet van."' „Wal bedoelt u?" Tony sprak op ruwen toou. Vlak naast haar staan, dat dol makende kuiltje in haar wang be kijken, de zonnestralen zien in haar haar, het lachje als een klokje te hooren, het werd een lieele inspanning voor zijn volharding. „Wal bedoelt u?" herhaalde hij, toen Hilary niet dadelijk antwoord gaf', maar zich omkeerde om naar de duinen te kijken,, zoodat hij haar ftfne profiel k(on zien en het zedig glirrt- Lachje aan den hoek van haar lippen. „Ik bedoel", zei ze langzaam, terwijl ze zich omkeerde en liom regelrecht aan zag, „dat zoiover ik weet er geen oude hc-er in de zaak betrokken is. „Alleen) een excentrisch jong meisje als ik excentrisch bent" „IJ?" Eenige seconden lang was het Tonv onmogelijk een enkel woord te uiten. „Maar u wilt toch niet zeggen dat dit huis u toebehoort?" „Dat wou ik u vertellen." Hilary keek hem aan zonder de oiogen neer te slaan. „Dal was één reden waarom ik graag ■ou dat u vandaag hier kwam." „Waarom u wilde dat ik vandaag hier kwam'" De hoele volzin werd mot na druk uitgesproken. Tony wierp haar vlammende bliklce-n toe, maar zij scheen, geenszins uit het veld geslagen,; en hij liad een gevoel of deze Hilary met het glimlachje en de kuiltjes in de wangen en de schitterende stoutmoedige oogen, niet precies dezelfde Hilary was van wie hij eenige weken te voren had af scheid genomen. „Ik was hef, weet u, die aan mr. Brent verzocht aan u te schrijven," zei ze met cpu kalmte die haar toehoorder adem loos maakte. „Ik wou u zoo graag spre ken, en ik wist dat u waarschijnlijk zou weigeren te komen als ik het zelf vroeg e'a u zelf geschreven had en Er ft geklaagd over onbillijke straffen, die «n verkeerden geest in! ons leger in de hand werken,. Men denk© zich echter eens in den toestand der moediers, die aan de kinderen moeten verklaren, dat vader niet komt, omdat hij gestraft wordt wegens een overtreding, die wij, gewone menschen pietluttig zouden vin den. Voelt men niet. dat dan c^e moeder gedwongen wordt tegen' haar kinderen te liegen? Dit strafstelsel moet daarom zoo spoedig mogelijk worden verandert^. De straf werkt niet alletm in. op gees telijk en zedelijk gebied in het gezin, maar ook op materieel gebied. Aan spreekster is eon geval ter oore geko men dat een man gestraft werd wegens het slaan van zijn meerdere. Maar nu werd mei alleen de man gestraft, maai de vergoeding aan het gezin werd inge houden. Waarom moesten die vrouw en haar kind, dat loch al ondervoed, was. pok worden gestraft? Spreek der hefeft veel gehoord over de verhoudingen tussclien officiereu en rnltoderen. Er wordt dikwijls gezegd', dfat in bedrijven, waarin uitsluitend vrouwen werkzaam zijn, niet alles koek en. ei is in de verhoudingen. Maar na wat zij ge hoord heeft over het leger, dan is het in deze mannen-maatschappij toch ook niet olies zooals het moest zijn. In het geval, dot spreekster bedoelde, hebben dc kameraden van den gestraft© a-.in de vrouw een postwisseltje gestuurd. Vervolgens weidde de spreeksters uit over verschillende grieven in het leger waarbij zij meer als lid der S. D. A. P. sprak dan alleen als vrouw (oi.a. waar zij zei dat de niet-vertegenwoor- digïng der vrouw in de commissie nflet zoo erg zou zijn, als de heer K. 'Ter Laan, de „vader der "soldlgten" er maar zitting in had). Uitvoeriger willen we melden wat zij zei over hel verlangen dor vrouwen' naar het oogenblik der demobilisatie. Die vrouwen, zeer zeker, zullen heel wat te vergeven hebben aan de gemobili seerde mannen, want het is niet te ont kennen dat er onder die mannen dloor de mobilisatie een mnreele inzinking is gekomen. Spreekster beschouwt het leger niet als een troep kwaadwilligen dieven en brandstichters', gelijk is gedaan. Ter geruststelling van"3e vrouwen kan spreek sfër verzekeren, dat er nog steeds een kern in het leger is. Zij heeft gereisd, dorde klasse, in volle wagons soldaten. Zij heeft met die mannen) geleefd en met hen gesproken en met genoegen. En dan kwamen de kerels in Brabant an uren ver van de hei naar Tilburg, om le komen luisteren n|aar. een lezing over vrouwenkiesrecht, over vrouwen- en kinderarbeid. Wie dal d|oen, zijn nog geen ontaarde vaders, daar kan nog heel wat mee gedaan worden. Er is dus eep groote kern van goéde elementen, wat te danken is aan het kranige werk van oen Bond van Dienstplichtigen, die niet alleen voor de materieele verbeteringen opkwam, maar ook alles deed om het moreele peil hoog le houden. Spreek ster vindt hel haar plicht nameps die vrouwen dankbare hulde aan dien Bond le brengen. Al zijn die menschen niet verwilderd toch dreigt hun een groot gevaar, dat der vereenzaming. Ook die is een der groote en kwade dingen. Maar die ver eenzaming dreigt ook de vrouwen. Ook onder ae NederLand'sche vrouwen is de geest niet meer zoioals die geweest is. Demobilisatie is noodig ook om de mora liteit der vrouwen. Men denk© daarbij niet aan het sexuecle, maar aan morali teit in algemeenen. zin. Speciaal denkt spreekster aan de vrou wen uit haar eigen klasse, aan de arbei dersvrouwen, wier lasten nog zwaarder te dragen zijn geweest. D© rijke vrouwen hadden zeker ook de zorg voor hen, die gingen, maar de arbeidersvrouwen hadden daarbij nog dje zorg voor hen, die bleven. Zij hadden er dp zorg voor hun kinderen bij; zij hebben met voed- selnood te kampen gehad, meer dan, dip vrouwen uit de bezittende klasse. Het is dus te begrijpen, dat er onder dp vnouweï! verbittering komt; zij moeten uren lang op straat in de rij staan om een beelje voedsel te krijgen, zij moeien er op uit om bij te verdienen, omdat de uitkecringen te gering waren. Daarom ontstond er verwildering in de gezinnen. Met het oog hierop doel spreekster een beroep op alle afgevaardigden bier, maar speciaal op lien, die zijn voortgekomen uil de arbeiderskringen aan de rechter zijde, opdat zij bedenken, diat all© vrou wen van arbeiders, geloovig of oinlge- loovlg, lijden door de mobilisatie en djat aan allen een dienst wordt bewezen dopr de demobib salie. „Toen bedacht u het verhaaltje van een schilderstuk van de duinfen vanuit het venster?" viel Tony haar sarcastisch in de rede; „dat was berekend als artis tiek effect". O neen, dat niet." Hilary schudde het hoofd en lachte zachtjes. .„Ik wou dat schilderstuk zoo graag hebben en wou ook werkelijk zoo graag dat u het maakte. Het moet opgehangen Wor den in mijn eigen speciaal heiligdom op de Hall om mij te herinneren aan die dierbare duinen die ik liefheb ep aan zooveel dingen," voegde zij er bij met Jiachte stem. „Ik vrees dat u een anderen schilder zult moeten zoeken om dat doek op to sclxiloeren." Tony sprak zoo hoogmoedig en stijf mogelijk" „Ik zou die 'opdracht niet met mogelijkheid kunnen vervullen u zult gemakkelijk een schilder vinden' die uw verlangen ten uitvoer kan bren gen, maar wat mij betreft, voor mij is er geen sprake van. Ik geloof dat er niets meer behoeft bijgevoegd te wor den Dit zeggende deed hij een stap naar de deur. „En. ik geloof dat er nog veel bijge voegd moet worden", antwoordde Hilary zacht. „Tony wil je zoo goed zijn even te wachten en het mij laten zeggen? en zjj legde zacht de hand op zijn arm om hem terug te houden. De aanraking van die hand deed zijn hart weer verbazend veel KUNST EN WETENSCHAPPEN. Historische betrek kingen tusschen Ne derland en Duitseh- land, door H. A. Ritter, Uiig. Hollandia Drukkerij. De bedoeling van dit boekjo is eep algemeene schets van de betrekkingen au ons laad lot Duitschland van den lijd van Karei de Groote af. Aan het eind van dat historisch over-; zicht komt de schrijver tot eenige con clusies, waarvan de hoofdstrekking is dat de historische betrekkingen tusschen beide landen niet heeft geleid tot aaneen sluiting, omdat beider streven verschil lend was en moest zijn. Maar hij wil daarmee niet zeggen dat beider tot voor elkaar verder onverschillig is. „Een bloeiend vriendschappelijk Holland kan niet anders dan voordeelig zijn voor Duitschland. De macht van Duitschland voor Holland is mulder een gevaar dan een steun." De ontsiering van stad en land. In de „Kleine Boekerij" van het Nut kwam een aardig boekje uit van J. II. W. Leliman: „De ontsiering van stad land en haar bestrijding." De titel getuigt reeds afdoende van den inhoud om ruime verspreiding van dit goedkoope boekje van hart© aan te bevelen. Ook in onze provincie. Achter in dit boekje staan eenige afbeeldingen van leelijke ontsiering, daarbij vindt men ook de afschuwelijke consistoriekamer die 'n paar jaar geleden is geplakt aan de kerk le K o u d e k e r k e r, en de beruchte tegelbuizen op de gedempte Poltenkaai in V Iks sing en. Er zouden er nog heel wal meer afgebeeld kunnen worden. David L1 o y d George, door H. v. d. Mandere. In de Levens- en Karakterschetsen „Mannen en Vrouwen van Beleekenis," verscheen een levensbeschrijving van den veelgeuoemdcn Engelsehen staatsman, door H. v. <L Mandere. Een leerstoel voor Ned. letteï- kunde aan do Sorbonno. Men meldt aan de Tel., dat de Fran- sche regeering heeft besloten aan "het Inslitut de France een leerstoel vooc Nederlandsche letteren te stichten en dé Belgische regecring heeft verzocht daar voor den titularis aan te wijzen. Men vermoedt, dat de hoogleeraarsstoel zal worden aangeboden aan prof. Paul Fredericq. Zoo deze zich door zijn vrij hoogen leeftijd en door de ontberiugén te zeer verzwakt mocht gevoelen dezen eerepost te bekleeden, dan zou pr>f. August Vermeylen daarvoofl het meejt in aanmerking komen. Gemobiliseerde onderwij*zors In antwoord op vragen van het iid der Eerste Kamer, den heer Polak, heeff de Minister van Onderwijs meegedeeld): Voor ben, die tengevolge van! do mo bilisatie van het leger tijdelijk builen de mogelijkheid zijn gebleven een vaste aanstelling als onderwijzer le verkrijgen, komt de in militairen diepst doorge brachte tijd, bij hun eventueel© pension- neerïng als onderwijzer, krachtens artikel 4-1 en artikel 64, tweede lid, der wet tot regeling van het lager onderwijs, juncto artikel 14, eerste lid, b, der Burgerlijk? Pensioenwet, bij de regeling van hun pensioen als diensttijd in aanmerking. De ondergeteekende is voornemens in het eerstvolgende ontwerp tot wijziging van de wet op het lager onderwijs 'en bepaling op le nemen, krachtens welke de lijd, door de onderwijzers len gevtolge van de mobilisatie in verplichten krijgs dienst doorgebracht, ook bij berekening hunner bezoldiging als diensttijd zal medetellen. Met medewerking van do onderschei dene departementen worden d(oor den minister van oorlog maatregelen getrof fen voc het verleenen van hulp aan verlofsofficieren bij plaatsing in Rijksbe trekkingen in geval van mobilisatie Ook de onder 'cteekende verleent dparbij zijn mede wei king voor zooveel betreft de plaatsing hij Rijksinstellingen van onder wijs. jflij is 6crr>id de leden vim het Rijks- schooltoezicht uit te noodigen om in die gevnllén, waarin zij geroepen zijn tot medewerking bij de aanstelling van onderwijzers dat is dus bij <lp be noeming van onderwijzers aan openbare scholen de belangen van hen, die uit militairen dienst gekomen zijn, zooveel mogelijk te bevorderen. ONDERWIJS. Geslaagd voor vrije- en ordeoefenin gen de heeren J. C. Rijslenbil, Zonne- maire, A. v. d. Singel, Noord&ouwe en B. S. Uffen, Zierikzee. Een zeldzame promotie. Donderdag heelt een niet-alledaagsche promotie tc Leiden plaats gehad, waar de 23-jarige hoogleeraar aan de Techni sche Hooge school te Delft, de heer M Burgers, ter verkrijging van den graad van doctor in de wis- en natuur kunde in het openbaar zijn proefschrift verdedigde. In den herfst van 1914, na het staats examen te hebben aFgelegd, in Leiden als student ingeschreven, deed de heer Burgers reeds na iets meer dan 1/2 jaar zijn candidaats-examen, 1/2 jaar later werd hij assistent bij prof. Kamerlingh Onnes; drie jaar na zijn aankomst te Leiden deed hij het doctoraal-examen, werd spoedig daarna assistent bij prof. Lorents en nauwelijks 1/3 jaar daarna hoogleeraar aan de Technische Hooge- school. sneller kloppen. „Het is totaal nutteloos, ons onder houd voort te zeiten) een onderhoud dat Lit niet gezocht heb begon hij „Maar ik wel," bracht het jonge meisje in. het midden en weder gaf die lachende stoutmoedigheid in haar oogen hem een gevoel of er een nieuwe en veel bekoor lijker Hilary tegenover hem stond; „u hoeft die schilderij niet te maken, als de gedachte daaraan u zoo onaangenaam is; maar u moet wel luisteren naar hetgeen ,ïk u te zeggen heb, daar ik bier expres naar toe gekomen ben om het u te zeg- ai." Hij wou haar niet aanzien; mis schien begreep hij, dat hij niet in die schitterende oogen kon zien zonder zijn houding van koude hooghartigheid prij te gever. Hij stond kaarsrecht en keek over haar heen naar de duinen en de lucht en liij voelde diep en was zich volkomen bewust den glans van haar li?ren en de aanraking van haar liand op zijn arm. Tony", zei ze, en hij dacht dat hij nog nooit geweten had hoe onweerstaanbaar bekoorlijk haar stem was, „Tony, ik ben hier naar toe gekomen o ra je de oprech te waarheid te vertellen." „De oprechte waarheid?" Er kwam iets vragênds in zijn gezicht. „Ik ben niet verstandig en handig; ik ben niet geschikt om de dingen met een omweg te zeggen. Maai- ik kan niet lijde- LANDBOUW. Het vorderen van aardap(pelen. Naar aanleiding van de 2 Nov afge kondigde ministerieele beschikking' be treffende het belasten der regecringscom- missarissen met het in ontvangst nemen van de vrijwillig aangeboden uarJap- pelen en het opvorderen van partijen die naar hun oordeel voor spoedige afleve ring in aanmerking' komen, schrijft het hoofdbestuur van de Z. L. M. in het Z. L. en T. hl. het volgende .Indien juist werd toegepast wat in deze beschikking staat, zouden daarte gen gëen bezwaren zijn aan te voeren. De Regeeringscomïnïssarissen toch zijn gemachtigd partijen aardappelen die vrijwillig worden aangeboden of die aardappelen, die naar hun oordeel voor spoedige aflevering in aanmerking ko men, in ontvangst te nemen en deze aardappelen zullen door de betrokken organisaties belast met do expeditie van de aardappelen (in Zeeland „Ons Belang") worden opgeslagen in daartoe gesmukte bewaarplaatsen. In Zeeland wordt een en ander echter geheel anders toegepast! Alle Eigenheimers, Industries en Roode Star aardappelen, ingekuild1 of niet in gekuild (dus al of niet onder voorwin+er- dek) moeten worden geleverd, gedeeltcUjk voor directe consumptie, gedeeltelijk om opnieuw te worden ingekuild. Tegen het leveren van reeds ingfer lijk toezien dat ons beider leven ver nietigd wordt door niet de ronde waarheid te zeggen." Ons beider leven?" Tony sloeg de oogen af van de duinen en vestigde ze op hei bovenste gedeelte van haar hoofd; nu wilde ,hij haar oogen nog niet ont moeten. „Maar ons beider leven heeft niets met elkaar uil te staan. Dat was bepaald gedecideerd toen „Toen. je mij bedankte," fluisterde Hi lary een weinig naderbij komende en de tweede hand ook op zijn arm leggende. „Tonv, je wou toen niet naai- mij luiste ren, je was zoo boos. Maar het is de op rechte waarheid dat ik niet buiten je lean Ik ben hier gekomen om je dat te zeggen, dat alléén." Bij de laatste woorden haperde haar stem maar haar handen bleven op zijn arm liggen, zij sloeg de oogen naar hem op Hij weigerde nog steeds haar blik te cntmoelen, zijn oogen waren nog steeds boven op haar hoofd gevestigd. „Er is niets veranderd," zei hij lang- 7sa'm, ..alle omstandigheden blijven pre cies zooals zij waren. Ik dacht dat je arm' was en tot de zelfde klasse in do maatschappij behoorde als ik. Je liet mij in dien waan, ofschoon het niet waar was." „Het was zoo moeilijk je de waarheid dadelijk te vertellen toen ik wist dat he*

Middelburgsche Courant | 1918 | | pagina 5