Zy, die de atudie der Franiche, Duitsche ot Engelsche taal op uaDgename, leerrijke wijze willen beginnen, vragen proefnummers aan van bet Weekblad. VOOr d.6 Pranscbo, Duitscbe Of Engel8Che Taal voor eerstbeginnenden. Prijs t 0.60 per maand. Voor dien prijs ontvangt U wekelijks een blad, dat U geleidelijk maar ECker zoover brengt, dat U een eenvoudig boek in de vreemde taal kunt lezen, datü instaat zyt eenvoudige correspondentie in die taal te voeren. 7 November a.B- vangt de A. F. G. LE1DEBITZ, D. H. SCHENK, Hoofdonderwijzers, Amsteldijk 47, Amsterdam, Telef. Zuid 4072. (Ingezonden Mededselingen). nieuwe cursus i bloem leu geschenke gegeven moest tworden. Toen brachten de auto's het gezelschap .weer terug naar Bresken s, van vaar een watertocht H. M. naar Oostelijk Zeeuwsch-Ylaandercn bracht. a Aan boord van een mijnenlegger ging tio reis van Breskens de Schelde op naar Terneuzen. Het was reeds kwart voor drie uur toen dit vaartuig de haven binnen stoom de Bij hel aan wal slappen werd H. M. luide toegejuicht door honderden die ojj den wal stonden geschaard. Dit was pok het geval op, verschillende plaatsen in de stad. De onderdeelen van dat bezoek meld den w ij reeds in hoofdzaak in ons vorig nummer. 's Namiddags ruim vier uur arriveerde H. M. met gevolg in de gemeente Axel, waar zij op het marktplein werd ont- vangen door den burgemeester, den heer iL. J. den Hollander. H. M. informeerde met bijznodere belangstelling naar de maatregelen, genomen voor de vluchte lingen. Haar werd door den burgemeester medegedeeld^ dpt 4000 dekens voor de vluchtelingen waren beschikbaar gesteld, benevens meel of bloem, en dat ook een lokaal was ingericht met het oog op hel uitbreken van- besmettelijke ziekten, H. M. betuigde hare bijzondere tevreden heid over deze voorbereidend^ maat regelen. Met waardeering sprak Zij over den hrbeid, cliea de burgemeester in het al gemeen en voor Zeeuwsch-Vlaanderen in het bijzonder liad verricht, terwijl Zij tie hoop uitsprak, dat deze bange tij(j spoedig zou voorbij zijn. H. M. uitüe de beste wcnschcn voor de gemeente AxeL Door II, M. werden de gebouwen voor de vluchtelingen even in oogenschouw ge nomen, aknnede de remise van de tram tier Z. V. T. M. Op hel marktplein en aan den weg tiaar hel concours terrein, stonden veel menschen, die II. M. geestdriftig toe juichten. Van de gemeente-gebouwen en vele particuliere gebouwen wapperde de driekleur. H. M. heefl een bedrag van f 150 be schikbaar gesteld voor de armen van 'Axel. Te Hulst waarheen toen de reis ging, was een bijzonder groote menigte bijeen die door haar toejuichingen onverholen blijk gaf van haar gezindheid. H. M. be zichtigde daar het doorgangshuis voor ivluchlelingen en den daar aanwezij voorraad kleeren enz. Toen ging de reis weer terug naar Neuzen, waar II. M. opnieuw scheep ging- Te 5.40 werd gisterenavond de lor- pedobool G 16, waarmede H. M. de Ko ningin de reis naar Zeeuwsch-Vlaanderen heeft gemaakt, te Vlissingen terug verwacht, maai- op dien lijd was van de boot nog niets le bemerken en het zou ruim een uur later worden eer de boot aan den ponton meerde. Reeds begon zich eenigc ongerustheid onder de wachtenden te vertoonen, welke door hel triestige, mistige weder nog werd ver hoogd, daar men vanaf den ponton in een diepe duisternis keek. Hel was dan pok een geruststelling toen eindelijk de torpedobo|ol de buitenhaven binnenvoer en even later de Koningin voet aan wal Zette, om zich door de koninklijke wacht kamer naar liet eerste perron le begeven, waarvoor de koninklijke trein stond. Op het perron onderhield de Koningin zich nog eenigen tijd met den vice-admiraal Smit, commandant in Zeeland, den com missaris der Koningin, mr. Dijckmeester. den burgemeester van Vlissingen, jhr. van Doorn van Koude kerke, en ook gedurende Igeruimen tijd met den regeeringscommis- saris voor de vluchtelingen in Zeeland den lieer Pattist. Nadat de vice-admiraal een driewerf hoerali op H. M. had uitge bracht, besteeg de Koningin het salonrij tuig, waarop de trein zich onmiddellijk in beweging stelde. Ook toen nam H. M. staande voor het geopend portierraam nogmaals met een buiging afscheid van de heeren op het perron. De reis ging' niet ongestoord, ,'fe Woensdrechl werd waargenomen dal een der rijtuigen van den koninklijken trein was warm gelöopen, ifl. het slaaprijtuig voor de heeren van het gevolg, dat le Roosendaal uil den trein werd verwij derd, nadat hel slaap- en toiletgerief naar een ander rijtuig was overgebracht. Het ongeval werd toegeschreven aan liet in langen tijd met rijden van dezen konink lijken trein, die li. M. slechts zelden ge bruikt met 't oog op de kolenschaarschte. Bovendien zou de smeerolie van slecht gehalte zijn. Te 9 uur vertrok de trein naar Eind hoven waar H. M. in den trein over nachtte, óm heden de reis langs de Bra- banlsche en Limburgsche grens te on dernemen. Des morgens was bij de ontvangst ook tegenwoordig de heer Coltot d'Escury, re- gee r ingscommi ssari s voor de graan inza meling in Zeeland, die ook den geheelen verderen tocht meemaakte. Reeds des middags was bij den heer Dort, photograaf een prentbriefkaart Ie koop, waarop H. M. met gevolg', toen zij zich des morgens aan boord vau de „G 16" begaf. Een exemplaar van deze photo is des avonds nan H. M. aange boden. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Op de stations zullen, volgens de „N. R Ct.", dezen winter alleen die wachtkamers worden verwarmd, waar gelegenheid is voor het publiek om con sumptie le gebruiken. Heden herdenkt de heer mr. A. R. Zimmerman den dag waarop hij vóór 12i/s jaar werd benoemd tot burgemees ter van Rotterdam. De heer Zimmerman werd in de gis teren gehouden Raadszitting door het l:d Drooglever Forluijm onder applaus der aanwezigen, gehuldigd. Het heerschem van de Spaansclie griep doet een forschen aanval op de ziekenfondsen. Fondsen, die in normale lijden 2 i 3 zieken per week hebben, tellen er nu 30 en meer per week, waar door groote sommen gevergd worden. Minder krachtige fondsen zien dan ook de toekomst donker in, daar bij een eenigszins langdurig heersdien der epi demie de tijd wel eens kon komen, dat zij hun uitkeeringen mpeten staken. Het aantal sterfgevallen in Rotter dam is tengevolge van de heerschende griep gestegen tot ongeveer het dub bele van het normale aantal. Wegens plaatsgebrek moesten heden hel Kameroverzicht en versdieidene be richten worden aangehouden. DE VERLOVEN WEDER TOE GESTAAN. De opperbevelhebber heeft bepaald, dal aan de militairen van land- en zee macht van af Zaterdag 2 Novem ber weder de gewone verloven en be wc sings vrijheid verleend kan worden. Behalve wanneer hierin met het oog op de veiligheid en den dienst der vluch telingen de commandant van bet veld leger en de commandant der stelling van de monden der Maas en der Schelde lie perking noodig achten. Van deze gunsl zijn geheel uitge sloten alle korpsen of onderdeelen. waarvan de militairen zich aan ong< regel-dhedcn of openlijke onkrijgsluchle lijke uitingen schuldig maakten. Ten aanzien van dezen behoort elke zwakheid oï toegevendheid uitgesloten te zijn. De oep tori Lei ten van land- en zeemacht zijn voor de stipte handhaving dezer bepaling verantwoordelijk gesteld en moe ten den "opperbevelhebber melden op welke korpsen of onderdeelen deze maat regel is toegepast en tezijnerlijd hel voor stel doen indien de opheffing daarvan door hen wensclielijk wordt geacht. Aan de stations moet streng toezicht op- de verlofpassen en de vervoerbewij zen worden uitgeoefend. Door appèls op daarvoor geschikte tijdstippen moet de controle op do ♦af wezigheid worden uitgeoefend. UIT VLISSINGEN. Te Missingen worden dè volgende week verstrekt 3 K.G. kleiaardappelen. 2 K.G. zand-kleiaardappelen, 1 om kaas, 2>/o ons peulvruchten, 1 stuk chocolade, 1 ons jam, i/a pond suiker. Ya pond kindermeel en OQS koffie. Te Missingen worden morgén 170 Fransche krijgsgevangenen verwacht, die Zondag over België naar- Frankrijk zul len terugkeeren. Te Missingen worden barakken ge bouwd ter huisvesting van Oventueèl daar aankomende vluchtelingen. BEGRAFENIS A. S. J. DEKKER. Hedenmiddag half 1 uur werd te Goes het stoffelijk pverschol van den heer A. S. J. Dekker onder zeer groote belangstelling' ter aM-do besteld. Behalve afmilieleden, vrienden en ver tegenwoordigers van corporaties wer den aan de groeve opgemerkt- als ver tegenwoordigers van het Provinciaal Be stuur de heeren 'Mr, P. Dieleman en J. W. van Oeveren; als vertegenwoor digers van het gemeentebestuur de hee ren I. D. Fransen van de putte, wet houder, de gemeentesecretaris de lieer H. van Ballegoyen dp Jong! en ver scheidene Raadsleden. Voorts da di recteur van de gasfabriek, Me gemeen- tebouwmeesler, de gemeen le-on ty an ger, de kantonrechter, de plaatsvervangend kantonrechter en anderen. De lijkbaar werd gedragen door "Tie leden van den Gereformeerden Ker- keraad. Het eerst werd het woord ghvoord door ds. R. J. van der Veen, geref pre dikant te Goes; vervolgens door den- heer I. D, Fransen van de Putte na mens het gemeentebestuur, den heer Mr. P. Dieleman als Voorzitter der anli-revolutionaire club der "Provinciale Staten; den heer Koelman te Neuzen namens bel Provinciaal Comité van anti revolutionaire kiesvereenigingenden heer Buijsse als vriend en namens „Pa trimonium" en de Clir. patroon^ver- eenigiug „Boas"; door den heer W. Brand namens het personeel en door den heer J. P. Kögeler namens den Nederl. Bond van Jongelingsvereenigin- gen op Gereformeerden grondslag, spe ciaal namens -Me afdeeling Zeeland. De oudste zoon van den overledene dankte namens de familie voor de laat ste eer, den overledene bewezen. RIJKSKLEEDING. De Rijkskleedingvoorziening geeft thans aan de gemeentebesturen gelegenheid him bestellingen van kleedingstukken voor de distributie te doen. De aan vragen moeten vóór 1 December a.s. bij de Rijkskleedingvoorziening zijn in gekomen. Beschikbaar komen ongeveer: 150.000 heerenulsters (winkelprijs f21.50), 70 000 jongensulsters (f 18.50 en f 16.50), 90.000 kinderulsters (f 10.75, f 12.50 en f 14.50), 75.000 motorjekker: (f 17,50); 35.000 damesmantels (f 21.50), 35.000 jonge damesmantels (f22.50), 60.000 meisjesmantels (f 18.45, f 15.60en f 12.75); 225.000 wollen serge damesrokken (f 11 f 10 en f9); I.200.000 manshemden (f2.70, f2.50 en f2.20), 225.000 jongenshemden (f 1.75, f 1.50 en f 1.35), 1.200.000 vrouwenhem den (f2.65, f2.45 en f2.20), 225.000 meis jeshemden (f 1.80, f 1.45 en f 1.30); 15.000 moltonhemden, speciaal voor mijnwerkers (f 3.50, f 3.25 en f 2.75) en 15.000 molton onderbroeken speciaal vtoor mijnwerkers (f 2.50, f i2 40 en f 2.30) 500.000 tricot mansonderbroeken (f2.25), 200 000 tricot jongensonderbroe ken (f 2), 300.000 tricot mansborstrok ken (f2.45), 150.000 tricot jongensborst rokken (f 1.90), 200.000 gebreide vrou- wenbdrstrokken (f 1.50), 100.000 gebrei de meisjesborstrokken (f 1.30), 100.000 gebreide kinderborstrokken voor jongens en meisjes (f 1.05); 500.000 katoenen vrouwenpantalons (f 1.80). 250.000 katoenen meisjespaula- lons (f 1.50), 500 000 boezeroens (f3.10, f2.90 f2.70, f2.50 en 12.30), 250.000 blauwe werkbroeken (f4.25, 250 000 blauwe werkjassen (f4.25), 100.000 mol ten dekens (F 2.50) en 100.000 omslag doeken (f2.20). Als maatstaf voor de verstrekking van kleedingstukken aan de verbruikers geldt alleen de behoefte van den aanvrager. Diens financieele omstandigheden blijven dus builen beschouwing. Als regel moet de kooper echter een door hem zelf af gedragen oud kleedingstuk inleveren. De gemeenten verplichten zich ook zorg te dragen, dat de winkeliers van bovenkleeding voor veranderingen aan bovenkleeding als maximum zullen "bere kenen de volgende prijzen voor het hooger pf lager plaatsen van een kraag f 1 voor het verlengen of verkorten mouwen f0.75; voor het verplaatsen van knoopen (on verschillig hoeveel) f 0.10; voer het verkorten van een kleeding stuk f 0.50. Dit betreft alleen heeren-, jongens- en kinderulsters,1 dames-, meisjes- en kin- dcrmantels. Daaronder is inbegrepen eventuéele bijlevering van garen, zijde of voering voor de reparatie benoodigd. De Rijkskleedingvoorziening verstrekt, voor zoover beschikbaar, op aanvraag gratis rêparatielappen. De gemeenten zullen een register aan leggen, vermeldende naam erf! woonplaats van de personen aan wie dmributieklee- ding wordt verstrekt, alsmede aantal en soort der kleedingstukken. Ten einde zooveel mogelijk te voor komen dal de kleedingstukken in handen vsh 'opkoopers komen, zullen de koopers een verklaring, liefst schriftelijk, heb ben af te leggen, dat het gekochte klee dingstuk voor eigen gebruik zal dienen. ERNSTIG VLIEGERONGELUK. Hedenochtend half 11 zijn bij' vlieg- oefeningen boven het vliegterrein le Soesterberg twee vliegluigen met elkan dei- in botsing gekomen en neergestort. De inzittenden werden allen gedood. Hun lijken zijn zwaar verminkt. De ongeluk- kigen zijn; luitenant Van Oosten Utrecht, bestuurder, luit. Van Doorn uit Russum, passagier; sergeant De Greef uit Arnhem, bestuurder; sergeant Schopen hauer uit Scheveningen, passagier. DE STRIJD IN HET WESTEN. Ten Noorden van Verdun verdreven wij den vijand nut Brielle ten Westen van de Maas. Op het gehecle front is de artilleriestrijd thans zeer hevig. UIT OOSTENRIJK-HONGARIJE. WEENEN, 1 Nov. V. D. Gisteren avond hadden te Weenen en Boeilapest geen ongeregeldheden plaats. Het front verkeert in ontbinding, daar vele regi menten naar huis zijn teruggekeerd. In Oostenrijk is aan alle personen, die zich wegens militaire vergrijpen in de gevangenis bevinden, amnestie verleend. BOEDAPEST, 1 Nov. W. D. Er heerscht te Boedapest groote. vreug'de over de omwenteling. De gevangenen, die zich in tie kazernes bevinden zijn in vrijheid gesteld, evenals de. politieke gevangenen, w.o. de dader van den aanslag op graaF Tisza. Wekerle moet op last van den inter nationalen raad zijn gearresteerd. WEENEN, 31 Oct. In de stad is'het rustig. De onderhandelingen over de op heffing der mobilisatie en de kazerncc- ring loopen ten einde. De meedeeling, dal de vloot aan de Zuid-Slaven (is overgegeven, heeft in de Duitsche na tionale vergadering een pijnlijken in druk gemaakt. Heden worden de sol daten opnieuw beëedigd. WEENEN, 31 Oct. De Oostenrijksch- Hongaarsche gezant te Berlijn, prins van Hohcnlohe, die tijdelijk te Weenen vertoeft, heeft verzocht van zijn 'ambt te worden ontheven. Op verzoek van hooggeplaatste zijde, heeft hij zijn ver zoek echter weer ingetrokken. WEENEN, 31 Oct. Na de gisteren gehouden zitting1 van de Duitsche natio nale vergadering1, is de nieuw gekozen Raad van State bijeengekomen om zich te constitueeren. DE ENTENTE EN OOSTENRIJK. LONDEN, 1 Nov. V. D. In bevoegde kringen verzekert men, dat de ^vapen- slilslandvoo*~waarden, welke de geal lieerden aan Oostenrijk-Hongarijë zul len stellen in de eerste plaats zullen omvatten de voorwaarde van vrijen doortocht voor de Ententelegers door het Oostenrijk-Hongaarsche grensgebied naar de Oost-Duitsche grens. DE BURGEROORLOG IN GIHNA LONDEN, 31 Oct. Volgens hier uit Sjanghai ontvangen berichten, heeft de Zuidelijke regeering' het voorstel tot hef sluiten van een wapenstilstand teneinde tot een vergelijk te komen, aangeno men. GROOT-SERVIE. ,,De Tijd" nieldl: Volgpns berichten) uit Serajcwoi via Weenen, is het groot- Servisch Koninkrijk uitgeroepen. VERGADERINGEN, CONCERTEN, ENZ, Eiken dag bioscoopvoorstelling, 7—11 uur n.m. Eiken dag gedurende de maand Octo ber, concert „Zeelandia"-kapel. „Vergenoeging" 8—11 u. GOEDKOOP VLBEJSCH. De Directeur van net Gemeentelijk Dis tributiebureau maakt bekend dat op Zaterdag 2 November a.s, bij onderstaande slagers op bon no. 58 (acht eni vijftig) van het dislribulieboekje verkrijgbaar zal zijn 1 H.G. (één ons) vleesck A f 2 per K.G. voor houders van bruine, groene en donkerroode domiciliekaarten met een der nummers: 49005100 tusschen 8 en 9 u, vm. 4300-4900 3700—4300 2400-3700 1800-2400 1200-1800 600-1200 1- 600 Slagers: P. NAGEKOMEN BERICHTEN. BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 2.15 u. 4% °/o Nederland i%; 21/2 °/'o Nederl. W, Schuld 54; 31/0 do Oblig. G31/21 3 0/0' do Certif. 63%. Cerl. Ned. Hand Mij 179i/i; Aand. Ned. Ind. Ilandelsb. 205; Koninkl. Petrol. Aand. 605—609y2; Gecons. Hollandsche 251—248; Cull. Mij Vorstenlanden 151— 152; Aand. Deli Maatsch-. ol7,; Aand. Am terd. Deli 258; Amsterd. Rubber 186 187: Nederl. do 109. Ned. Amerik. 'Vaart 125, Ned. Scheep vaartunie 260—261; Koninkl. Holl. Lloyd 1841/2; ICon. Ned. Sloomb. Mijl 249; Aaud. Paketvaart 255. 4o/o Oostenrijk JuniJuli 30%—30% flauw. Anaconda 153; Steels 92%Erie 22%; Southern Railway 28%; Union Pacific 136: Car and Foundry 78; Common Ma rine 331/4; Prefercd do. 119%; Maxwell Gr. C v. A. 221/2; Maxwell Land Cert. Inc. Bonds 29%. Prolongat ie 31/4 0/0 Russen: Obl. 1880 34; Consols Hope 36. DUITSCH LEGERBERICHT. BERLIJN. 1 Nov. Off. In Vlaanderen lieefl de vijand zijn aanvallen hervat. Tus sche'n. ae Jiollandsche grenls en Deijnz. vielen Belgen en Franschen het Leije- front aan. i\a de bruggen herstfeld te hebben op den W. riyieroever. Aan weerszijden van. Sonneghem hernamen wij de tijdelijk verloren gegan-e bruggehoof- den in een tegenaanval. Op het overige front sloegen wij aan vallen af. De Duitsche troepen zijia op den Donau- oever aan weerszijden van Belgrado en Semandria teruggetrokken. De overgang over den Donau werd niet door vijand verstoord. DE VOORWAARDEN DER GE ALLIEERDEN? BERLIJN 1 Nov De „Kölh. Volks zeitung" verneemt van goed ingelichte zijde, dal de geallieerden die volgeucfc wapenstilstandsvoorwaarden stellen: Ont ruiming van alle bezetlfe gebieden in Frankrijk en België, bezetting van alle R ijnbru0gen door Amerikaan sche. troepen bezetting van de vestingen Metz en Straatsburg door de Fransche troepen. DE DUITSCHERS IN POSEN. BERLIJN, 1 Nov. De Bcrlijnsche bla den publiceeren j'n hun ochtendbladen n hel advertentie-gedeelte een massa' manifest van 850 000 Duitschers uit Posen, gericht tegen het streven der Polen. UIT OOSTENRIJK. BERLIJN, 1 Nov. De „Deutsche Tages- zeitung" verneemt uit Boedapest In Bos nië en Ilerzegiowing zijn de gevangenissen geopend. Onder de vrijgelaten gevange nen bevinden zich de deelnemers aan jden moordaanslag op aartshertog Franp ft BEKENDMAKINGEN 9 en 10 10 en 11 11 en 12 rt 2 en 3 nm. 3 en 4 4 en 5 5 en 6 Joziasse. Nederstraat; J. Andriesse, Noordstraat; Koolwijk, Krom me Wieclo; F. Joosse, Eigenhaardslraat. De aandacht wordt erop gevestigd, dat ter verkrijging van goedkoop vleesch zoo wel de dömiciliekaart als de bonboekjes moeten worden medegebracht. Men wordt beleefd verzacht gepast geld mede ba brengen. Middelburg, 1 November 1918. De Directeur voonioomü HL B. STAAL. BON VOOR KAAS. De Directeur v&n 'het Gemeentelijk Distributie Bureau maakt bekend daj vanaf Zaterdag 2 November tot en met Vrijdag 8 November e.k. op bon No'. 59 (negen en vijftig1) verkrijgbaar zal zijn P/a H.G. (anderhalf ons) kaas. Middelburg, 1 November 1918. De Directeur voornoemd: H. P. STAAL. EU ^3 - GOEDKOOPE MELK VOOR ZIEKEN EN ZWAKKEN. De Burgemeester van Middelburg maakt bekend dat vanaf heden, tot nadjer aan kondiging iaeen bijslag op melk voor zieken en zwakken meer zal worden ge geven. j Middelburg, 1 November; 1918. Qq Burgemeester voornoemd, P„ DUMON TAK. OPGAVE UIEN. De Directeur van hel Gemeentelijk Distributiebureau verzoekt handelaren in groenten enz., die Regeeringsuien wen- schen te beLrekken, hiervan schriftelijk opgave te doen bij de coöp. „De Broe derband" (kantoor Lange Gcere) met ver melding der verlangde hoeveelheid, vóór Maandag 4 November e.k., 12 uur. De distributie zal 'plaats hebben op Dinsdag 5 November d. a. des voorniid,- dags tusschen 9 en 12 uur uit het pakhuis van voornoemde Coöperatie in de Lange Geere. Middelburg, 1 November, 1918. De Directeur voioraloemd II. P. STAAL. KERKNIEUWS. Ned. Ilerv. Kerk. Beroepen le Piershil (toez.): P» Ver meulen te Moerdijk, Bedankt voor Zegveld (bij Woerden): P. Zandt te Ede (Geld,); Voor Giessendam- NederhardinxveldH. A. Heijer te Vlaar- dimgen. Aangenomen naar Doeveren c.a. (N. Br.): ds. P. Naula, te Langweer, naar Garderen c.a. (Fr.): ds. W( L. Mulder, te Gouderak. Geref. Kerken, Beroepen te Ooltgensplaatds. M. Gra- vendijk te Brielle. Doopsgezinde Gem. Aangenomen naar Den Hoorn (Texel): ds. R. Ivuperus, le Burg c.a. (Texel). ONDERWIJS. Gisteren slaagde voor Radiotelegra fist 2de klasse, de heer G. Leunis, leer ling van den cursus-Frelier te Vlis singen. Geslaagd voor vrije- en ordeoefenin- gtn de heeren M. J. Poissonnier, IJ zen- dij ke, en H. P. de Hullu, Ooitburg. KUNST EN WETENSCHAPPEN LONDEN, 31 Oct. (Am. legerber;cht) I Ferdinand in Juni 1914. Verriest en Strcuvels in veil i ghe id. Aan een particulier schrijven uit Bel gië ontleent het „Hand.", dat Hugo- Ver- riest en Slein Strcuvels bij de verwoes ting van him dorp Ingoyghcm ontko men en in veiligheid zijn. Men ,tond het blad toe het volgende aan le lialen uit den 23 October brief:

Middelburgsche Courant | 1918 | | pagina 2