Ingezonden Stukken. leden aanleiding om op te merken, dat die controle toch nog niet volledig is geweest, daar men do porties niet ge teld heeft. Do secretaris, de heer H. F. Mink, betreurde het ook, dat bij de vette kad reren niat juister is gespecificeerd waar om men f 2,71® moet betalen per K.G De voorzitter z"gt, dat men heeft moe ien acceptceren, zonder prijs te vragen'. De >ccretaris meent, dat ook bij de distributie van eenheidsworst en vleeseh ran nc jdslaehtingen verkeerde praktijken zijn gedaan door ambtenaren 'en hij be grijpt niet hoe men bij de gemeente nog f 140 te kort komt. De heer J. Bottiug spreekt ziju blijd schap uit, dat men van het systeem van uitsluitend huishoudelijke vergaderingen, is afgestapt. Spr. zet uiteen, waarom hij met anderen een vergadering heeft aan gevraagd. Ook hij meende, dat inen het recht heeft te welen, waarvoor men be- taalt, doch men wordt steeds terugge' duwd als men om recht vraagt. Men, weigert inzage van de bescheiden over den vetle-kalveren-verkoop. Bij de distributie van leverworst is onoordeelkundig gehandeld, o.a. door den verkoop op den volgenden dag le stel len, waardoor de worst Zuur was ges worden. De secretaris zette nader uiteen koq hei met de leverworst is gegaan, waarbij! hij o,a. meent, dat men op praatjes af gaat, wal hem op. bleek bij een onderi houd met deu heer Japikse, die sprak! van een slager, die voor 12 cent ver kocht; maar ook de keurmeester, dief hij het onderhoud was, kon niet zeggen welke slager het was. Ook wordt zonder bewijs te vroeg verkoopen verwelen, en daarom straft men alle slagers. De voorzitter zegt, dat hij ook belicht werd van te vroeg verkoopen, maar het bewijs is nooit geleverd, het was ook" niet waar. Spr. meent, evenals andere leden, dat men den vleeschverkoop niet aan de keurmeesters, maar aan de sla» gers moet laten. De secretaris uit weinig var trouwen In den keurmeester Uithoven. Besloten werd het geld aan te nemen onder protest, daar men meent, dat er, meer winst had moeten zijn. Alsnu Jiohtte de heer Botting nader toe, waarom hij met de hoeren Joziasse en Mink een vergadering aanvroeg; ten' eerste was dit ook de slachtkwestiehef, gaan naar Vlissingen brengt per jaar berelc-nd en tegen een ons per week. f 15.000 schade, waarbij van de gemeente bot gemis van het "keurloon komt. Het steuncomité zal minder belast worden, als hier geslacht wordt. Het verschel vleeseh is niet geschikt voor vervoer als nier geslacht wordt, gaat het vleeseh' direct naar de winkels, die volgens c\d voorschriften hygiënisch zijn ingericht. De secretaris zette uiteen, dat ook do landbouwers liever naar Middelburg komen, maar gezien een meelede el ing in do Vlissingsche Courant gelooft bij, dat |hct re els besloten is, en dat men naar Vlissingen zal moeien om duur vleeseh. De neer Jcziasse meent, dat het meeste, wat men weaschte te behandelen, reeds is besproken. De voorzitter zegt, dat de vetvoorzi©- ning de aanleiding is tot de centrale slachtplaatsen; maar als Vlissingen aangeo wezen blijft, zal het clandestiene slachten" op Walcheren bevorderd en daar door de vetvoorzienuig benadeeld^ won5 den de boeren willen niet naar Vlisj- singen. 4 De voorzitter meent, dal de verdiensten voor de slagers geheel zullen verdwijnen. De heer Boone meent, dat er toch eeu centrale voor noodslaclitiugen en huis slachtingen gesticht moet worden le Mid delburg. De voorzitter zegde toe, dat men ook de afdeeling der Z, L. M. in cfe actie voor oen centrale slachtplaats zal be. Irekken. De voorzitter besprak vervolgens de vleeschkuarten; het invullen is voor de, burgerij verplichtend, maar de mogelijk heid beslaat, dat bij den eenen slager alleen fijn vleeseh, bij den anderen ah leen grcT vleeseh verkrijgbaar zal zijn cai dit al tot groole moeilijkheden aan leiding geven. De secretaris deelde mee, dat de ver eeniging de gemeente een slachtplaats; heeft aangeboden, welke de vereeniging in orde zal brengen. De voorzitter zeide- nog, dat hij hoord heeft, dat te Vlissingen niet in kle slagerij van d<e „Zeeland" doch in die van de firma Hakker geslacht wordt, wal den toestand nog eigenaardiger maakt. De secretaris en de voorzitter spraken' hunne afkeuring uit, dat B. en W. niet voldoende werken in het belang der slagers en der gemeente in het geheel. De heer de Rijcke besprak de kweslio Van hel ziekenvleesch, dat te duur is, en dat steeds door één slager verkoehl wordt. De secretaris zelle uiteen hoe hij vroa. ger aan den burgemeester gezegd heeft, dat het gerust bij een slager kan blijven, em dit later heeft herroepen. Besloten word nogmaals bij den bur ge mee ster aan te dringen om op beur® tm door de slagers het zieken vleesdh (te doen slachten en verkoopenmen meende dat het niet opgaat de winsten steeds in eene hand te brengen. Nadat de heer Botting liad aangedron gen op meer vergaderingen, ging de ver gadering over in eene huishoudelijke. VELSCHILLENDE BELICHTEN. De sleepboottreiler „Zeeland R. O. heeft op de visscherij twee Duil- sche vliegers opgevischt, wier vliegtuig wegens een motordefect niet weder kon De vliegers vermelden hun vliegtuig. Nadat zij eenigen tijd aan boord van den treiler geweest waren, werden zij door een ander watervlieg tuig overgenomen. Zondagmiddag is bij Muiden "de Gooische stoomtram in botsing geko men met een uit de andere richting1 komende Irani. De beide locomotie\en werden uit de rails geworpen, terwijl van vier wagens de voorbalcons ge heel versplinterd werden. Als gewoonlijk op den Zondag" waren de trams flink bezet; in enkele wagens moesten de passagiers zelfs staan. Twee Muider jongens H. en D. van Dam raakten bekneld tusschen twee m el kander geschoven balcons. Hospitaalsol daten wisten D. v. D na eeu 20 minu ten te bevrijden. Zijn rechterbeen was gebroken en zeer gehavend. Tien minu ten later was ook de andere broer bevrijd. Deze zat geheel bekneld. Na verbonden le zijn werden zé naar Mui- den vervoerd en vandaar per zieken auto naar Amsterdam gebracht. Een zevental andere personen werden niet ernstig aan gelaat, handen of voelen verwond. De gemeentebegrooting van Roller- dam sluit met een bedrag van f 32.498.902 gewoon, f 34.112.391 bui- 'oon, totaal f 66.611.290. Niette genstaande de financieele toestand nog ernstiger is geworden dan het vorig jaar zoodat de uitgaven slechts tot het nood zakelijke moesten worden beperkt, met vermijding van weeldeuitgjaven, zijn alle hoofdstukken toch hooger geraamd moe ten worden dan het vorig jaar, zoodat de uitgaven f 3.600.000 gestegen zijn. B. en W'. boden een ontwerp voor een leening aan den raad aan, groot 10 mil- lioen. van de betrokken ambtenaren is daarom I over noodig. Een bij uitstek ijverig en correct' heerscht. hoofdambtenaar, dief. we over de voort durende toeneming der smokkelarij spra ken, deelde ons mede, dat een der voor naamste oorzaken hiervoor^ is, dat er onder het korps kommies-soldaten zoo veel onbetrouwbaren gevonden worden, die zich laten omkoopen en daardoor niet alleen hun eed schenden en hun plicht verzaken, maar zelfs medewerken tot het welslagen van "het smokkelbe drijf. Hoofdkommiezen en dienstgeleiders zijn dan oolc met een zeker wantrouwen jegens deze nieuwe functionnarissen be zield, omdat er zooveel „kaf onder het koren" schuilt. Zelfs grenswachtcomman danten hebben niet geschroomd, de smok kelarij in de hand te werken of daaraan zelfs mede te doen. DE SPOORWEGFUSIE. Bij de spoorwegen staat de uitvoerende dienst Treinenloop enz.) onder leiding en toezicht van inspecteurs, wier standplaat sen over hel geheele land verdeeld zijn. De wijze, waarop het spoorwegne.t over de beide groote spoorweg-maatschappijen was verdeeld, had tengevolge, dat som mige baanvakken onder toezicht staan van inspecteurs wier standplaats tamelijk ver verwijderd is, terwijl dichter bij een inspectie der andere maatschappij geves tigd is, waaraan dit toezicht uit den aard der zaak niet kon worden opge dragen. De belangengemeenschap heeft ook op dit punt verbetering gebracht, daar zij de mogelijkheid opent, aan een be paalde inspectie de leiding en het toe zicht op le dragen zoowel van S.S. als van H. S. M.-baanvakken. Deze nieuwe indeeling der inspecties is 1 September 1918 in werking gelreden. HET 15de CONGRES VAN DEN MIDDENSTANDSBOND. Op 11 en 12 September a.s. wordt te Haarlem het 15de Congres van den Ne- derlandschen Bond van Vereenigingen van den Handeldrjj venden en Incfustriëeleii Middenstand gehouden. De vergaderingen hebben plaats in de groole zaal der So ciëteit Vereeniging. Dinsdag 10 September le 6 uur zullen de deelnemers aan bet Congres officieel door liet College van Burge meester en Wethouders ten stadhuize worden ontvangen. Dienzelfden avond is er van half 7 tot half 8 concert op de Groote Markt, hetwelk wordt aangebo den door het Gemeenlebesluur van Haar lem; te 8 uur wordt door de Vereeniging tot Verfraaiing van Haarlem en Omstre ken en tot Bevordering van het Vreem-j delingenverkeer in den tuin van het Brongebouw een concert aangeboden. Na de algemeene vergadering, die Woensdag 11 September le 9 uur begint, neemt des namiddags le half 2 het con gres een aanvang. Het eerst wordt aan de orde gesteld „De fopricliting van Gemeenlewinkels" prae-adviseur de heer Ed. Kalker te Am sterdam. Punt 2 der agenda luidt: „Kortingen, fooien, cadeaux, fancy-fairs en annonces in gelegenheids-programma's", prae-advi seur de heer L. Bern. J. Gorris te Am sterdam. Vervolgens komt aan de orde: „Het belang dat de Middenslandsbeweging heeft bij een goed geredigeerde Middenslands- pers", prae-adviseur de lieer A. Inge- nool Jr. le Rotterdam Te 6 uur wordt het officieel diner in de groote zaal van „De Kroon" gehou den, waarna de Congressisten zich te 8 uur weder vereenigen in de Sociëteit tot het bijwonen van een Cabaret-voorstel ling. Den volgenden ochtend voorlzeltöig van het Congres. Aan de orde komt dan het onderwerp „Vakorganisatie". Na afloop van het Congres wordt door de deelnemers een gemeenschapje!ijk uit stapje naar Zandvoort gemaakt per elec- trische tram. vorwaclit wordt, dat ruim 300 deelne mers het Congres zullen bezoeken. SMOKKELEN. Men schrijft van de Oostgrens aan het „Hand Dc smokkelarij is den laatslen tijd weer enorm toegenomen. Groot© waakzaamheid AFLOOP lEJUtOOPINGEN. Door kerkvoogden der Ned. Herv Gem. le Col ij nsplaal werd Maandag den Oiversiaan van notaris Markusse to Korlgene publiek verkocht het fruit im den boomgaard achter do kerk en die suikerbieten, wassende in dien boom gaard, zulks in twee percelen. Koopei? fvan beide perceelen werd -le heer Adr. Schuil te Colijnsplaat voor f 212, onver minderd de 10 pCt. onkosten. NAGEKOMEN BERICHTEN. een groote uitgestrektheid bef- Uias RUSLAND. MOSKOU, 3 Sept. De „Prawda" meldt, dat Zondagavond tal van huiszoekingen plaats hadden o.a. in tie Engelsche am bassade. Hierbij werden schoten gewisseld. Een lid der commissie van onderzoek werd gedood en 2 gewond. Een Engelscli- man werd gedood. Zijn identiteit is nog niet vastgesteld. In verband met den aanval op Lenin zijn officieren en een aantal links so ciaal-revolutionnairen gearresteerd. Ingezonden stukken worden geval terug gezonden. DE GASKWESTIE. Geachte Redactie, Nu wij toch over de gaskweslie in uw geacht blad zooveel lezen, zou ik nog een zeer vriendelijk verzoek willen doen. Zou er geeu kans zijn, om Woensdag morgen, evenals Zondagmorgen, de gas kraan vajj 8 tot half 9 open 'te zetten? Voor velen, die evenals oudergeteekende, alleen op koken op gas aangewezen zijn, zou dit een ware uitkomst wezen. Hoe moeten zij anders iets warms krijgen, voordat zij naar hun of haar werk gaan? Een onderwijzeres. BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 2.17 u. 41/2 Nederland 9 U/s21/2 0/0 Nederl. W, Schuld 56s/4; 3»/o do Oblig. 673/,30/0 do Certif. 67s/8. Cert. Ncd. Hand. Mij. 165; Koniukl. Petrol. Aand. 575—578 willig; Gecous. Hollandsche 213; Cult. Mij'. Vorstenlanden 112. Aand. Deli Maatschappij 434; Aand. Amsterd. Deli 202; Axasterd. Rubber 132. Nederl. do. 77; Aand. Ne'dj. Ind. Han delsbank 169. 1 Ned. Amerik. Vaart 411, Ned. Scheep- vaarlunie 267—26S, Koninkl. Holl. Lloyd 180; Kon. Ned. SLoomb. Mij'. 256—255; Aand. Paketvaart 277. 4o/o Oostenrijk Juni—Juli 26'/i. Anaconda 132; Erie 94a/iErie 19; Soulhem Railway 24Vs—24i/,; Union Paci fic 1191/a; Car and Foundry 72i/8; Com mon Marine 32; Prefered do 1033/,; Max well Gr. C. v. A. 173/1; Maxwell Land Cert. v. Inc. Bonds 25i/2. Prolongatie 23/, o/0. Russen kalm; Oblig. 1880 25; Consols 251/2; Hope 26; Nicolai 291/.. DE SLAG IX FRANKRIJK. Duitsch" Leger bericht. BERLIJN, 3 Sept. Off. Tusschen Scarpe dc Soumie zetten de Engel schen hun aanvallen voorl. Ten Z. O. van Alreeht slaagde de vijand erin, met groole over macht onze infanterielinies aan weerszij den van den straatweg Kamerijk—Atreoht in 1e di-ukken. Wij vingen den aanvalssloot op in de linie Etwig—OostraBd Dury—O. van Cag- niconrtN. W. van Quéant—N. rand van Nloreuil. Aanvallen van den vijand aan weei's- zijden van Bapaume, deels met tanks, deels na hevige- arlillerievoorhereidiiig ondernomen, werden afgeslagen. Ten N van de Somme hebben wij na [hevige gevechten de hoogten len O. van Saill.v - Motions' Atnz ecourt Ila*Haut - O. rand van Peronne behouden. Tusschen Oise en Aisne gingen de Franscheu na zeer lievige artillerie -voor bereiding lol den aanval over. De vanuit dc Ailettevlakt© naar Pierremaude en, Folembrav doorgezette aanval misjukte en ons vuur Van Engelsche zijde. LONDEN, 3 Sept. V D. Dc Engelschen. (hebben Lens en Quéant genomen MITS*! KBMSHTKK, DE „TABANAN." Officiéél. Het departement van Marino deelt het volgende mede: Het trekt de aandacht, dat den laat slen tijd herhaaldelijk niet controleerbare berichten in de pers verschijnen omtrent goederen, die met Hr. Ms. hulpkruiser „Tabanan" uit Indiê zouden worden over gevoerd. Deze berichten missen allen grond, 'daar omtrent de thuisvaart en de wijze waarop deze geschieden zal, nog niets is bepaald. SALARIEERING BURGERLIJKE AMB TENAREN. Men meldt ons öit Den Haag Het Koninklijk Besluit, regelende de salarissen Van Burgerlijke Ambtenaren, kan eerstdaags verwacht worden VREF.MtJ; VLIEGTUIG. Boven Maastricht verscheen gisteren een vreemd vliegtuig. DRIE KINDEREN VERDÜONKEN. Hedenmorgen is op do rivier voon Rotterdam het aakscheepje „Vrouw Jan. netje Cornelia", geladen met oud ijzer, volgeloopen Du schipper Z. De Snoo uit Hendrik Ido-Arabacht, diens vrouw eneen zoon zrijöi gered; drie kinderen van 7, 5 eü 2 jaar verdronken. DE STRIJD IN FRANKRIJK. Volgens Reuter zijd de Engelschen benoorden Quéant door de „Hinden burglinie" heengebroken en bezetten zij het terrein achter 'Öe linie, dat déze koninginnedag. Mijnheer de Hoofdredacteur, Het is mij wel bekend, dat in deze tij den, zelfs op den verjaardag van onze geëerbiedigde Koningin, geen luidruch tige feestvreugde past, maar het heeft me toch verwonderd, dat er in Middelburg, bij" de herdenking van dit geboortefeest, volstrekt niets te doen was. Waarom bijv. geeft de organist van een of andere kerk niet eens een mooi orgel concert, zooals dr. Jolian Wagenaar dat reeds Vrijdagavond in de Domkerk te Utrecht deed. Verbaasd heeft het me ook dat er Zaterdag zoo weinig gevlagd werd. Eigenaars van groote hotels en ver schillende liofleveranciers lalen jaar in jaar uit hun vlaggestokken uitsteken, maai* verzuimden daaraan Zaterdag roo- de, witte, blauwe en oranjebanen te doen wapperen. Op de groote markt zag ik behalve de stadliuisvlag, slechts van één restaurant onze geliefde driekleur ontplooid. Moet Zealand's hoofdstad dan beslist tot de doode steden gaan belmoren? Met dank vioor de opname. Hoogachtend, D. a hollandscii in de ver. staten Geachte Redactie, Verleden week toevallig „de Zeeuw" ter hand nemende, las ik ook het verhaal dat later door andere bladen werd over genomen, omtrent een proclamatie van den gouverneur van Iowa, dat geen Hol- landsch meer gesproken mag worden in school of kerl^ Ilc stond hiervan verbaasd, want in de elf jaren, die ik zelf in de Vereenigde Staten heb doorgebracht, heb ik steeds ondervonden dat de Hollanders in Ameri ka over het algemeen zéér werden ge waardeerd, en met de meeste voorko menheid behandeld. Nu las ik evenwel in uw blad van j.l. Vrijdag, dat een te Amsterdam vertoe vend Amerikaan de onjuistheid van het bericht aantoonde, en dat de bedoeling van de proclamatie van gouverneur Har ding niet is geweest de families in hun gezin te verbieden de vreemde talen le gebruiken, maar eenig en alleen omver- keerde propaganda te voorkomen in niet algemeen verstaanbare talen. Mijns inziens is de verklaring van be- ddoelden Amerikaan volkomen correct. Naar aanleiding van zijn verklaring dat er geen plaats Paoria in Iowa voorkomt, wil ik evenwel opmerken, dat hoogst waarschijnlijk bedoeld zal zijn Peoria in Mahaska County, slechts eenige mijlen ge legen van Pella, waar véle Hollanders gevestigd zijn, en ook een Hollandsche Courant Pellas Weekblad wordt uitgege- gen. Volgens Cram's Unrivaled Aflas of Ihe World bestond de bevolking in 1880 van Peoria uit slechts 133 inwoners; liet zal nu na een tijdsverloop van bijna 10 jaren misschien wel vertiendubbeld zijn, Met dank voor de plaatsing. Uw dw. dienaar, J. KOUSEMAKER, 't Zand bij Middelburg. 30 Aug. 1918. UITGIFTE NIEUWE VETKAARTEN. De Directeur van het Gemeentelijk Di&- tributiebureau maakt bekend, dat de uit gifte van nieuwe vetkaarten op zijn bu reau (afd. broodkaarten enz.) zal plaats hebben op Woensdag 4 September 1918 aan hoofden van Gezinnen-ingezetenen, ait wijk L. tusschen 9 en 12 uur v.nr.; idem uit wijk I. tusschen 5 uur 30 en 8 uur n.m. De Directeur voornoemd. Middelburg, 3 September 1918. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. (Ter-visie-legging Kiezerslijst).. Burgemeester en Wethouders der ge meente Middelburg, Gelet op art. 9 van liet Koninklijk ber sluit van den Iden Mei 1896 (Staatsblad no. 76); Brengen hiermede ter openbar© kennis dat de door hen definitief opgemaakte lijst van kiesgerechtigden in die gemeente voor de Kajner van Koophandel en Fa brieken le Middelburg gedurende acht dagen, te rekenen van af den lsten September a.s., op de secretarie der get- meenlö voor een ieder ter inzag© is n©- dergelegd. Bezwaren tegen die Lijst, hetzij die den klager, hetzij die andere personen betref fen, kunnen gedurende acht dagen, te rekenen nè. heden, dus vóór den 9 Sep tember a.s. bij den Gemeenteraad worden ingebracht. Middelburg, 31 Augustus 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd. P. DUMON TAK, voorzitter fW, A. J. SNQUCK HURGRONJB. Secretaris, BEKENDMAKINGEN. REGEERINGSVISCH. De Burgemeester van Middelburg maakt bekend dat voor houders van visch- kaarten met de No. T tot en mét 300 op Woensdag e.k. tusschen 8 en 10 uur en van de Nos. 301 tot en met 600 Woensdag tusschen 10 en 12 uur op bon No. 3 bij de fa. van Dort Segeer- straat en vischmarkt regeeringsvisch ver krijgbaar is. De Nos. boven 3000 die hun visch nog niet hebben, afgehaald op bon 2, kun nen dit alsnog doen Woensdag tusschen ze uren. Middelburg, 3 September 1918. De Bwgexneerter vooraosrad, P, DtïMOff TAK HINDERWET. Burgemeester an Wethouders der ge meente Middelburg brengen ter openbar© kennis dat van heden af op de gemeentd-1 secretarie ter visie is gelegd eeu verzoeM bijlagen van G. WOLDER& Co. q.q. Firma BOSMAN EN VAN GOOZEN te Middelburg, om vergunning tot het plaatsen van drie electromotoren, resp. 6, 4i/2 en 41/2 P.K., ter vervanging van gasmotor en stoommachine, dienende tof het in beweging brengen van verschillen de graanmolens in perceel, kad. hekend, Sectie C no. 2235, wijk P no. 130; dat op Dinsdag den 17 Sept. a.s. des; namiddags te U/s uur ten raadhuize ge legenheid zal zijn tegen het verzoek be- zwaren in te brengen en deze monde lir^j of schriftelijk toe tp lichten, als mod© dat zoowel die vprzoekor al9 zij, di© bezwaren hebben in te brengen, gediw rende drie dagen vóór genoemd tijdsstip op de gemeentesecretarie van dje terf e ingenomen schrifturen kennis kun(- nen nemen; dat ingevolge Circulaire von dpu Com'» missaris der Koningin d/d. 2 Novembter (1907 A no. 4688, 3 afd. niet tot berofep gerechtigd ziju zij, die niet overeenkomt stig art. 7 der Hinderwtet voor het ge meentebestuur of een of meer zijnotf leden zijn vlerschenen ten einde hun be zwaren mondeling toe te lichten. Middelburg, 3 September 1918. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. DUMON TAK, Voorzitter. W. A. J. SNOUCK HURGRONJB, Secretaris.. HERIJK. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg, gtezien het schrijven vau den IJker, chef van den dienst alhier van den 16 Augustus 1918 no. 161, ma ken bekend dat de herijk der maten en gewichten voor het tijdvak 1918—1919, in het ijk- lcantoor Lange St. Pieterstraat A no, 70/71, zal plaats hebben in 1918, van 2 September Lot 11 October e. k. op eiken Maandag, Dinsdag!, Donderdag en Vrijdag van 9—12 en ran 1—4 uur. Dat die zittingen van den ijker zul len plaats hebben als volgt: a. voor de gewichten bestemd tot fijnere weging en alzoo voor die in ge bruik bij apothekers, goud'- en zilver-» smeden enz., den 2. 3. 5 en 6 Septem ber; b. voor de maten en gewichten van hen, wier familienaam, of naam der handelszaak, firma of Vennootschap be gint met de letters: A, B, C of D. 'op 9, 10, 12 en 13 September; E, F, G 'of H. op 10, 17, 19 en 20 September; I, 'J, K, L en M. op 23, 24, 26 en 27 September N, O, P, Q, R of S. op 30 September, 1, 3 en 4 October; T, U, V, W», X, IJ of Z. op 7, 8, 10 en 11 October; telkens des voormiddags van '9 tot 12 en des namiddags van 1 tot 4 uren. Voorts worden belanghebbenden her innerd Io. dat de voorwerpen schoon, droog en roestvrij ter herijk aangeboden moe ten worden en zich in zoodanigen toe stand moeten bevinden, dat een verifi catie en stempeling mogelijk i's; 2o. dat betaald moet worden voor het justeeren van gewichten en wel ion lxate van 's Rijks schatkist; 3o. dat dc maten en gewichten vóór 1 Januari 1920 gestempeld moeten wor den met de letter y 4o. dat maten en gewichten, die ge stempeld worden met het afkeurings- merk, niet in winkels enz. teruggebracht mogen worden 5o. dat de dhgen en uren, waarop het IJkkantoor in 1918 nó den 11 Och

Middelburgsche Courant | 1918 | | pagina 2