Bit Stag a# Prsiiitsis. umm Uit Middelburg. Door den Middelburgsdhen Bestuurdersbond is aan den Raad der gemeente een adres gezonden, verzoe kende te willen bevorderen, dat over eenkomstig de bedoelingen van den Mi nister van Landbouw, voor liehtlooze ge zinnen de gelegenheid worde geopend tot Uit Vlissingen. De ongewone verkooping de vol gende week Dinsdag -te Vlissingen, N>an drie in volle exploitatie zijnde hotels (Badhotel. Strandholel en Noordzeo- Bculevard) benevens van het Badpavil joen Wilhelmina, heeft door de aankon diging al voldoende de aandacht getrok ken dan dat daarvoor nog een bijzonder berichL hoodig zou zijn. i Holongewone echter van deze ver kooping, midden iu het seizoen deed zooveel vragen rijzen naar de reden, dat we hier kort meedeelen dat eigenare^ dezer inrichtingen is de Naamtooze Ven nootschap „Wiltclier's Hotel" te Brus- jsel, en dat de verkooping geschiedt len ige voice van de niel-behoorlijke betaling van intrest en aflossing der hypothecaire vorderingen op die onroerende goede ren rustend, waarvan credilrifce is do „Credietbank voor Nederland" te Leiden ;Deze executeert nu haar rechL In verhand met de spionnage te .Vlissingen, vernemen wij nog, dat de Belgische zeeloods, iu wiens woning ver leden week huiszoeking plaats liad, naar Middelburg is overgebracht en voor de justitie geleid, waarna hij naar het huis van bewaring werd gebracht. Het is gisteren te Vlissingen den geheelen dag hijzonder druk ge weest en dit duurde tot laat in den avond door. Een groot deel der strandhezoekers kwam hit Middelburg, en zij, die per tram terug wilden, ondervonden, dat dit ver voermiddel maar een beperkt aantal plaatsen biedt. Bij de voorlaatste tram moesten reèds personen geweigerd wor den en de laatste rit moest met twee trammen worden uitgevoerd, die beide stampvol waren. Zaterdagavond was van den Boule vard te Vlissingen weder een hevige aanval op de Belgische kust waar te ne men, zoodat zelfs de uitvoering van het Marinecabaret uit Nieuwediep gestaakt werd om de bezoekers in de gelegenheid te stellen, het bersten der granaten, het oplaten van lichlkogels enz. gade te slaan. Zondagmiddag herhaalde zich het schieten en werd achter Knocke een brand waargenomen. Het was Zaterdagavond in de groote zaal van het Grand Hotel te VI i s s 1 re gen goed bezet en er heerschte eeni inb'c-nio gezelligheid, zooals men die bij een Cabaret verwacht. En wat het Ma rine-Cabaret uit Nieuwediep ten bcore bracht, was zeker geschikt oml die gezelligheid le verlióogen De levens- en cabaret-liedjes, die de leider en zijn gezelschap ten gehoore brachten, waren Snel zoig gekozen en werden op zeer; verdienstelijke wijze vertolkt, terwijl de leider op aangename wijze de pauzes aanvulde, door vanaf hel tooneel of Loo- pende door de zoal. zich met liet publick. te onderhouden. Een op het programma aangekondigde een-acter moest achter- wege blijven, doch het als „dessert" aan gekondigde schimmenspel, dal ons in liet intieme leven van de marine binnenleidt, was een goed slot van hel programmal al was de schikking voor lee.ken zeker niet zoo goed te begrijpen, als voor dc vele marine-officieren die zich on der hel publiek bevonden. Jammer, dat het lale uur van aanvang bijna 9 uur oorzaak was, dat de. Middelburgers slechts een zéér klein deel van.hel programma Iconden bijwonen;, daar zij de tram van half elf moesten halen Toen men, ter vervanging van de onlang, op de prov. stoomboot „Scliou wen" gestolen stoomfluit, die van de in de binnenhaven te Vlissingen lig gende prov. stoomboot wilde afnemen, bleek ook die in den nacht van vier! pp vijf dezer ënt vreemd, evenals het kompas en de bel op een in dienst der marine zijnde motorboot. Te Vlissingen is door de „Vlis singen 3-1" binnengebracht een onge merkte sloep, welke gevonden is drij vende voorbij Westkapelle. In de omge ving van de boot werden verschillende zwemvesten opgemerkt. Uit Walcheren. Distributie te Domburg - Ln de (week van 1319 Augustus is ver krijgbaar op Ixm no. 5 1 ons havergort no 6: 1 ons kaas; op no. 1 der suiker- kaart 2i/2 ons suiker. Verder wordt bekend gemaakt dat we derom alle granen die gedorscht wor den, moeten worden opgegeven op hel Levensmiddelenburea u Distributie te Oostkapelle. Van 12—17 Aug.. 4 K.G aardappelen op bon no. 2. 125 gram boonen op bon no 18: 150 gram havergort op gortbon no. 17; 100 gram kaas op bon np. 13 -250 gram suiker op bon no. 1. Op Dinsdag 13 Aug. zijn voor iedereen verkrijgbaar18 K.G. stukkoleu. Uit Z u I d - B v e t a n d. Zaterdagmorgen wachtte vrouw v. D. te 'sGravenpolder een reuzen-ver rassing; ze vond in haar achterhuis een flinke mand vleesch.'. Hoe 't er kwanï wist ze niet, maar waarschijnlijk waa het door den een of ander, bezig met frauduleus vervoer en gevaar ziende, mh vrees voor erger gevolgen, daar in de baast neergezet. Wat in langen tijd niet gebeurd was. het gezin van v. D. at dien middag heerlijk gebraden vleesch. Zaterdag werd voor het Burgerlijk Armbestuur te 's-Ileer Abtslcprke ten overstaan van den notaris H. W. Neer voort te 's-Gravenpolder, in het open baar voor 7 jaar verpacht 25.0147 H.A. bouw- en weiland voor f 3339,49i/2 per jaar De prijzen varieerden van f 60 tot 330 per H.A. In de Vrijdag gehouden raadszit ting te H.oedekenskerke werd medegedeeld, dat het Burg. Armbestuur f 100 zal geven over 1919 in de kosten, oortvloeieude uit de dislribuliewet 1916. De ;?em. rekening 1917 werd voorloopig vastgesteld. In ontvang ad f 19.892.935, in uilgaaf ad f 19.735.125, dus met een goed slot van f 157.81. De rekening Bur gerlijk Armbestuur 1917 werd goedge keurd in ontvang ad f 9768.176, in uitgaaf ad f 7567.46 dus met een goed slot van f 2200.7D. Tol onderwijzer werd bij herstemming benoemd de heer Louwerse te Kapelie met .4 stemmen; 2 stemmen waren op den neer A. Verscliuure uitgebracht De verordening regelende de jaarwed den der onderwijzers werd opnieuw vast gesteld, in dier voege, dat de rijks bijdra gen geacht worden iu de vastgestelde! jaarwedden te zijn begrepen. De minister van landbouw heeft oja. in de commissie van advies in zake} aardappel-aangelegenheden alsnog be- fooemd tol lid den heer P. Lindenbergh, te Wemeldinge. Toen een paar der arbeiders en arbeidsters van L. W. te 's Graven pol der Zaterdagmorgen op het land zouden beginnen met tarwe snijden;, bleek liet, dat hun sikkels, die ze, als gewoonlijk, den vorigen avond daar hadden achter gelaten, gestolen waren. Uit Noord-Ble vel and. nimmer hebben de gemeente raadszittingen te Golijnsplaat zich zoo iu de algemeene belangstelling van de ingezetenen mogen verheugen als ■erleden week. Voor de tweede maal in de afgeloopen week werd Zaterdagavond een spoed- eischende vergadering van den Raad ge houden ter bespreking inzake electrische verlichting, en was er de eerste maal yeiel publiek, nu was er oji de publieke tri bune geen plaatsje onbezet. De voor zit ter deed voorlezing van de ingekomen begrooting en de voorwaarden, waarop de firma Wplders uit Middelburg de ge meente van electriscli licht wensclit te voorzien, welke begrooting berekend naar minstens 200 aansluitingen, tot een bedrag kwam van f 40.000. B. en W. stelden nu aan den Raad voor, genoemde firma de uitvoering 'op te dragen, maar daar in de begrooling er op gerekend was dat een voormalig schoollokaal tot machinekamer zou kunnen worden inge richt, en dit waarschijnlijk op bezwaren zou sluiten, yverd machtiging gevraagd tot een bedrag van f 15.000 te mogen gaan. Door enkele leden van den gemeenteraad werden eenige bepalingen genoemd, die beslist in de te maken overeenkomst dienen opgenomen te worden, waarna het oorstel van B. én W. met 6 stemmen voor en 1- blanco werd aangenomen. welke uitslag door het publiek met luide teekenen van instemming werd ontvangen, De burgemeester richtte daarop eenige warme woorden van dank en felicitatie aan gemeenteraad en ingezetenen, welke woprden met een krachtig applaus wer den bezegeld. te Oudega; te St. Michielsgestel: E. van Meer te 'si-Gravenmoer. Aangenomen naar Waarder: J. van Paddenburg, te Staphorst. Bedankt voor Harderwijk: H. A. de Geus te Veenendaal. Geref, Kerken. Aangenomen naar Dwingelo: S. P. Dee, prop. te Kampen. Bedankt voor Schettens, SchoonebeCk, Noord-Scliarwoude en Monnikendam: S. Dee, prop. te Kampen. Qhr4 Gacels Kerk, Beroepen te Papendrecht: J. P. Vreug- denhü, cand. te 's-Gravenhage. BT. Loth. Kerk. Aangenomen naar Ataersofort: J. G. de Jongh, te Zierikzee. Vrije E vang. gem. Drietal -le Nijverdal- (alph.) W. Muller zendeling onder Israël te Zwolledr. Schmidt te Ivapelle (bij Goes) en ds. Win- ckel te Winschoten. Uit Tholen. - Door Gedeputeerde Staten is be noemd tot opzichter bij den Provincialen waterstaai in deze provincie, standplaats Tholen, de heer J. B. Dekker, thans te Biervliet. Uit Zee uwsch-Vlaan deren O. D Door onbekende oorzaak is Zondag voormiddag afgebrand de landbouw- schuur met inhoud, landbouwwerktuigen, nieuwen oogst erwten, rogge en vlas, van den heer Van Acker—Vael in de buurt Absdale, gemeente Sint Jansteen. Hel vee, behoudens varkens, is gered. Alleen de schuur was verzekerd., KERKNIEUWS. Heden herdacht onder vele belang stelling de heer J. Poulain alhier den dag waarop hij vóór 50 jaar word aan gesteld als lid der St Vincentiusvereeni Gekozen tot notabele der Ned. Herv. Gem. te C o 1 ij n s p 1 a a t (vacature wij len den lieer C. Kievit) de lieer W. Flipse met 27 van de 31 stemmen. Ned Herv. Kerk. Beroepen te Sleeuwijk: J. J. Klool.s. te Lngerak (bcz. de Lek); te Saksum (Gr.) de heer J. van Dorsten, cand. ONDERWIJS. vastgesteld de volgende maximum-1 groothandelprijzen - a. voor lig- en voerstroo van eerste qualileit, geleverd naar plaatselijk gebruik aan of ,op wagon |of aan vlot vaarwater of op schip, respectievelijk voor wit stroo ongeperst, doch gebonden f 35 en ge perst f 40 per 1000 K.G. b. voor stroo van erwten, wikken en stamboonen ongeperst f 50 en géperst f 55 per '1000 K.G.; c. voor stroo van alle andere boonen ongeperst f 40 en geperst f 45 per 1000 K.G. d. voor stroo van mosterd- en kool zaad, karwij- en blauwmaanzaad onger persl f 20 en geperst f 25 per 1000 K.G. Op een aanbeveling voor de benoe ming van een leeraar in de wis- en na tuurkunde aan de H. B. S. voor jongens met 3-jarigen cursus te Rotterdam is ho. 1 geplaatst de heer C. A. W. van der Corput te Middelburg en no. 2 de heer L. Touwen te Brielle Geslaagd voor de hoofdacte de hee- ;rcn J. E Harlhoorn, Goes, P. M.', Kool- aard. K/rabbendijke; voor handtee- kenen Mej. A. E.'Karstel, Zuiddorpe., De salarissen der bijzondere onder wij zer s. In een hoofdartikel over de bezoldiging der bijzondere onderwijzers maakt de „Nederlander" o.a. de volgende opmer kingen „Wij weten zeer goed, dat de school- hes!uren niet bij machte zijn, hooger schoolgeld of hoogere contributie te hef fen. Zij hebben niet, zooaïs de gemeente besturen, het recht daartoe. En liet ge-, schreeuw van vele voorstanders van open baar onderwijs, dat onze schoolbesturen hun plicht verwaarloozen, laat ons koud. Maai* waarom kunnen zij, wanneer bun onderwijzers het noodige niet ontvangen, thans het benoodigde niet voorschieten uit leening? In den regel behoort een schoolbe stuur zich niet in schulden te steken. Maar men mag dat doen, als de uit gaaf noodzakelijk is en men redelijker wijze zeker is dat de schuld zal wórden- afbetaald. Wij staan aan den vooravond van eene regeling op schoolgebied, die voortaan de contributies en bijdragen zoo nietf (geheel, althans mcerendeels, onnoodig zal maken. Natuurlijk moeien alle schul den worden afbetaald; ook die welke vroeger gemaakt zijn om tot schoolbouw en schoolinrichting en schoolexploitatie te komen. Wórden die schulden vermeerderd met enkele honderd- of naar gelang van de grootte der school duizendtallen,- van- guldens, ter betaling van het noodige. salaris, dan zullen de contributies en bijdragen nog eenigen tijd langer moeten gorden geïnd dan anders het geval zou zijn geweest." Voorzichtigheidshalve zou de uilkee- ring kunnen geschieden in den vorm) van exlra-loelagen, zoodat, mocht onge lukkigerwijze eene tijdige schoolwetwijzi ging uitblijven, geen bestuur rechtens verplicht ware zich langer in schulden le 'leken dan het voorzichtig acht. LANDBOUW. Afplukken blad van zwarte bessen. Met bet oog op den gezondheidstoe stand en de productiviteit voor het vol gende jaar, moet ik ten zeerste ontra den, hpt blad af te plukken van zwarte bessenc*of andere vruchtstruiken of -hoo rnen. Het voedsel, dat zich in de blaren bevindt, wordt nu vastgelegd als reserve- voedsel in de knoppen en het hout der struiken en gaat dus voor dat doel ver loren pis men het blad afplukt, het liout rijpt niet. Bovendien zet men de strui ken op onnatuurlijke wijze kaal, wat niet anders dan schadelijk kan zijn. De winst, die men er mee denkt te behalen,' zal men naderhand als verlies hebben te boeken. Meestal moet zoo iets zeer vlug gaan, zal er voldoendetj' aan verdiend worden en zal het blad" inplaats van geplukt, gestroopt worden* waardoor heel wal knoppen verloren i gaan. Plukt dus geen blad af, tenzij het struiken of boomen betreft, welke men toch wensclit op te ruimen. J. ADEM A Controleur b. d. PhytdpaUiologischen Dienst. Stroo. De Minister van Landbouw heeft nader bepaald het vervoer van stroo is verbo den. Dit verbod is niet van toepassing a op het vervoer van slroo ran het land naar de opslagplaats van den ver bouwer, voor zoover dit vervoer geschiedt langs den koristen weg', en wel tusséhen één uur voor zonsopgang en één uur nö zonsondergang, op liet vervoer van stroo, gedekt door een vervoerbewijs afgegeven door een provinciaal hoodbureau; Boonenoogsl 1918. Ten aanzien, van den boonenoogst 1918 zijn door het Centraal Comité van de veilingen iu Nederland in opdracht van de directie dér Ned. Uitvoer-Maatschap- pij de volgende bepalingën getroffen 1. De coöperatieve fabrieken krijgen toegewezeu al de boonen, die door de leden der coöperaties, welke de fabrie ken in beheer hebben, zijn geteeld, voor zoover deze boonen verwerkt kunnen worden in de eigen fabrieken der coö peraties. De capiciteit dezer fabrieken is vast gesteld en mag! gedurende de campagae niet worden verhoogd door de bijplaat sing van nieuwe molens. Wordt door de leden der coöperaties meer aangevoerd dan de voor elke fabriek vastgestelde capaciteit bedraagt, dan moet dit meer dere kwantum worden toegewezen aan de koopers voor de speculatieve fa brieken en wel in de gewone verhou ding van de kwaliteiten. Voor deze cam pagne zullen door de coöperaties alleen de boonen verwerkt mogen worden van die tuinders, die op 6 Augustus j.l. reeds lid eener coöperatieve zouterjj waren. 2. Het kwantum boonen, dat voor de zoulërij is bestemld en dat ,niet aan de coöperatieve fabrieken moet worden toe gewezen, wordt alleen toegewezen aan een der beide organisaties van specula tieve zouters: a. de Vereenigde Groentenzouters. b. De Nederl. Vereen, van Groenten- zouters. Het aan elk dezer organisaties toe te wijzen percentage zal nader wordeD vastgesteld. Voorloopig wordt aan iedere orga nisatie de helft van het z.g. fabrieks- gedeelte toegewezen. De beide organisaties hebben zich verbonden, buitengewone omstandighe den voorbehouden, de toegewezen, kwantiteiten gedurende de geheele cam pagne, in ieder geval af le nemen tegien ide volgende prijzen pronkboonen 25 22 c., snijboonen 27—24 c!, enkele spercieboonen 2320 c., alles per K.G. met dien verstande, dat voor de goede kwaliteiten beslist dp hoogste van deze prijzen moeten worden besteed. Stek wordl voor de zouterijen niet gekocht. De verdeeling van de aan iedere or ganisatie (de V. G. en de N. V.) toege wezen hoeveelheden onder die leden- fabrieken geschiedt door de organisaties zelve. De V. G. en de N. V. wijzen ieder, voor elke veiling een aankooper aan. De prijsbepaling geschiedt, door de aankoopers van de V. G. en de N. V. ieder voor de hen toegewezen hoeveel heden, voor de afwijkende kwaliteiten in overleg met den voormantuinder van de desbetreffende veiling. 6. De levering geschiedt door den tuinder franco, aan het ^poor (d.i. aan den wagon waaruit géén overlading moet plaats hebben) of aan het schip,' of aan de plaatselijke zoulerijen. 7. De betaling geschiedt door den fabrikant, die het goed ontvangt, recht streeks aan de veilingen. De betaling' heefl plaats binnen 1 dagen na de afle vering der boonen. BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 2.15 u. 41/2 °/o Nederland 917/s; '2i/o 0/0' Nederl. W. Schuld 57'A; 3 0/0' do Oblig. 673/43o/o; do Certif. 67%. Cert. Ned. Hand. Mij 156; Aand. Ned. Ind. Handelsb. 1591/2; Koninkl. Petrol. Aand. 561; Geoons. Hellandsche 206i/i; Cult. Mij Vorstenlanden 102, Aand. Deli Maatsch. 410; Aan*l Amsterd. Deli 190; Amsterd. Rubber 123—124; Nederl. do 68. Ned. Amerik. Vaart 400; Ned. Scheep vaartunie 250%; Koninkl. IIoll. Lloyd 167—168; Ivon. Ned. Stoomb. Mij 216— 244. Aand. Paketvaart 257%. 4 0/0' Oostenrijk Juni—Juli 25}%. Anaconda 131;,Steels 91%; Erie 18%; Southern Railway 20% Union Pacific 1173/i; Car and Foundry 74; Common Marine 2934; Prefered do 100%; Maxwell' Gr. C. v. A. 18i/2; Maxwell Land Cert. v. Inc. Bonds 2634 Prolongatie 2% °/o'. Russen verlaten. HET GEVECHT BIJ TERSCHELLING. Uit Terschelling wordt nader gemeld: 3 Engelsche molorbooten zijn lot zin ken gebracht, 3 andere werden bescha digd, waardoor zij gëerr* dienst meer konden verrichten; een van deze laat ste kon het strand bereiken, terwijl de beide andere door een Nederland- sche torpedoboot op sleeptouw werden genomen en aangebracht werden te Ter schelling. Acht man werden gered, w.o. een gewonde. UIT. RUSLAND. STOCKHOLM, 12 Aug. Door den be velhebber van de troepen aan de Moer- mankusl js een proclamatie uitgevaardigd, volgens welke allen die bolsjewiki ver borgen houden, met den dood kunnen worden gestraft. STOCKHOLM, 12 Aug. Rusland is sinds iconige dagen geheel van de buitenwereld.' afgesloten, doordat de telegrafische ver binding met het Noorden, Zuiden en Oos ten geheel is onderbroken. De "telegrafi sche verbinding met Duitschland wordt voortdurend beschadigd. Tusschen St Peter'burg en Moskou lean alleen langs draadloozen weg een verbinding to,t stand worden gebracht. PARIJS, 12 Aug. Door den vertegen- Jwoordiger der Zweedsche regeering te Moskou zijn stappen gedaan, waardoor de consuls van Engeland en Frankrijk Weer iu vrijheid werden gesteld. CHINA EN DE PAUS. LONDEN, 12 Aug. Naar Reuter uit Rome meldt, wordt daar verzekerd, dat naar aanleiding van het Fransche protest dienaangaande, de benoeming van den Pauselijken nuntius in China weer is in getrokken? NAGEKOMEN BERICHTEN. VERBETERING. In het bericht „Uil Middelburg" is de laatste regel uitgevallen. Deze moet lui den aansluiting bij het gemeentelijk elec- trisch kabelnet. VERSCHILLENDE BERICHTEN. DIEFSTAL TE VELDE. Bij een arbeider te Hoofdplaat aan den Iloogen Weg, zijn Zaterdag in beslag genomen rogge- en tarwearen en wal peren. Bij den landbouwer V. waren van eeq 50 60 schofoveli rogge de aren afge sneden, bij T. waren peren uit zijn boom!- gaard weggehaald. Een onderzoek door den rijksveldwach ter Raes van Biervliet leidde tot genoemd resultaat. Het gestoleaie werd op het raadhuis gedeponeerd. Dank zij het mihder heete zomerweer (breekt het graan niet en valt er dan, (ook minder te rapen dan bij groote hitte. Vandaar de vele graandieven op (dc-n akker in deze en omliggende ge( meenten. BENOEMD. Als directeur van hel verkoopbureau van zaaizaden van de Z. L. M. te Goes is heden beuoemd de heer J. Mesu, land- bouwonderwijzer le N. en St. Jo as- land. STAATSLOTEHIJ. Bij de trekking van heden vielen prijzen op de navolgende nummers: f5000. 15619 f2000: 19464 f1500 9524 10568 f1000: 6048 8156 16927 f 100 5879 7678 14408 14802 Zaterdagmiddag is het voormalige paviljoen van de vorstelijke familie von Wied te Scheveningen als paviljoen van de Nieuwe of Littéraire Sociëteit met de noodige plechtigheid geopend. Op liet bureau van het Levensmid delen bed rijf te Maastricht zijn niet min der dan elf per&ouen ontslagen als ver dacht van fraude of wegens gebleken on geschiktheid. In de fabriek van hoog- en laagspan- riiugsapparaten „Hapaui" van de firma Alberts en Kluft iu ide Riuglaan te (Water graafsmeer, had eeu weriünan liet onge luk met zijn duim tusschen een der ma chines te geraken. Bij zijn krachtige por gingen 0111 zijn duim te bevrijden slaagde hij hierin, doch viel tegelijkertijd a'chler- over met hel hoofd op een aambeeld. De man is aan de gevolgen van dezen val hedennacht overleden. Hij' laat een* we duwe niet 7 kinderen achter. Zwijggeld' Een dienstbode te Haarlem, die zich kwam verhuj-en, vor derde „zwijggeld". Mevrouw vroeg wat dil was. „L" heeft toch zeker gehamsterd? 't Zal een kleinigheid ziju voor mij wan neer ik bij u in dienst ben, alles aan de politie te vertellen. Maar tegen een be hoorlijke vergoeding zwijgen wij, meis jes. Dal is zoo de overeenkomst van den laatsten tijd." Toen mevrouw zeide, dat zij zoo goed als niets gehamsterd had en zij de distri- buliepolilie gerust op de hoogte mocht brengen, draaide hel meisje verachtelijk hel hoofd om. van zoo'n kalen boel zei ze moest ze niets hebben! THERMOMETER EN VERWACHTING. 12 Aug. Thermometer alhier S u. vm 63 gr. 12 u. 73, 3 u. 76 gr f (Telegrafische mededaelingön van hftt Meteorologisch instituut te De Bilt vol gens de waarnemingen vaa heden ochtend, Hoogste barometerstand onder 770 iu middcn-Duitschland. Laagste barometerstand onder 765 in Oost-Duitschlaud. Verwachting tot den avond van 13 Aug. zwakke tot matige wind uit Zuidelijke lol Westelijke richtingen, ge deeltelijk bewolkt, waarschijnlijk nog droog, behoudens kans op onweer, vrij warm.

Middelburgsche Courant | 1918 | | pagina 2