LAATS® BERICHTE!. Bul ten la nl d. het verrichten van alle handelingen tot het 'bankwezen belvoorende, zooalsj het -.-penen van rekening-courant, het in- casseer en van wissels, het koopen en verkoopeai van chèques en andere han delspapieren, het verleenen van bemidde ling bij den aankoop en verkoop van effecten, voor zoover een en ander in' overeenslemmiug is met haar karakter van middenstandskrcdielbank. Het kapitaal der vennootschap bedraagt f 125,000, verdeeld in 5 series. De eer ste serie is geplaatst. Zoolang geen direclie is benoemd, wor den hare bevoegdheden uitgeoefend d|Ooc ëén of meer door den raad van com missarissen daartoe aangewezen personen in afwijking van het bij art. 14 bepaalde., wat de wijze van benoeming betreft, zul. ien voor de eerste maal als commissaris sen optreden de lieeren. lp. Dingeman Hendrik van Zuijen, burgemeester van «en wonende te Breskens; 2o. Adolf Hen drik Julius Bcuningh, notaris, wonende te Groedej 3o. Marinus Adriaan Bleilter, secretaris van en wonende te Schoondijke 4o. Jacob Nicolaas Pattist, predikant, wonende te Aardenburg; 5o. Izaak Eras inus. burgemeester van en wonende te Cadzand6o. Pieter Willem Baarleveld, burgemeester van en wonende te Biei> vliet. LEGER EN VLOOT. Voorts perc. 11, 51.50 A. weiland aan P. Dorleijn te Middelburg voor f 1536; (perc. 12, 45.30 A. id. aan Adr. Pouwer, Grijpskerke, voor f 1376; perc. 13 78.50 A. id. aan J. C. Meijboom te Middel burg voor f 2400, perc. 14 71.60 A. id. aan Janis Dekker, Middelburg voor f 2223, perc. 15, 66.90 A. weiland en perc. 16, 81.22 A. id en spriuk aan J. Sanderse Hz. Oostkapelle, voor f 3910; perc. 17 1.13 H.A weiland aan K. Zachariasse, Biggekerkc, voiorf 2781, perc. 18, 40.10 A. bouwland en perc. 19 57.50 A. id. te zameu aan K. Huijs- man Iz. Grijpskerke voor f 4901. Perc. 20, 80.70 A. weiland aan den Bergweg en perc. 21 50.30 A. weiland aldaar, werden opgehouden. BEKENDMAKINGEN. maximum gewicht van 8 K.G. gezouten gewicht f 0.75 per i/2 K.G. in gezouten toestand; e. platen van vette kalfsvellen tot een maximum gewicht vau 8 K.G. ge zouten gewicht f 1— per Va K.G. in ge zouten toestand f. gezouten of droge slak ken (vellen van ongeboren kalveren) per stuk f 2.25; g. dat vorenstaande prijzen zijn vastgesteld voor onbeschadigde vellen en platen, terwijl voor beschadigde vellen en platen de prijzen worden verminderd met minstens 3 cent per i/2 K.G. en voor wormvellen en platen de prijzen met min stens 10 cent per Va K.G. worden vermin derd; h. dat voor zoulgeld geen verheu ging in rekening mag worden gebracht; dat ai deze prijzen gelden onder toe passing der bestaande handelsgebruiken voor zoover daarvan in het vorenstaande niet uitdrukkelijk wordt afgeweken. De Burgemeester voornoemd. P. DUMON TAK. KAAS. De Burgemeester van Middelburg maakt bekend dat vanaf lieden Zaterdag tol en met Zaterdag 17 Augustus e.k. op Bon No. 12 (twaalf) verkrijgbaar zal zijn3 H.G. (drie ons) kaas. Middelburg, 10 Augustus 1918. De Burgemeester voornoemd, P. DUMON TAK. Bij Kon. besluit is met ingang' van 16 Augustus 1918 bevorderd tot vice- admiraal de schout-bij-nacht J A. M 'Bron, commandant der zeemacht en, hoofd van het departement der Marine in Ned.-Indiê. Schorsing onbepaald (klein) verlof). De. minister van oorlog heeft bepaald, «'lat in September a.S- o.a. tot het houden van inspectie oiver kleeding, wapenen en uitrusting, enz. het onbepaald klein-verlof voor één dag zal worden geschorst voorn de dienstplichtigen der mililielichtingen '1906, 1907 en 1908 der bereden korpsen, der paJilserfortarlillerie en der torpedis- ten, zoomede voor de dienstplichtigen der landweeilichtingen 1916a, 1916b, 1916c, ,'1916d en 1917, voor zoover zij in d't jaar niet reeds zijn opgeroepen of wor den f/pgeroepen voor 6 dagen o.a. tof hel houden van oefeningen. .Van bedoelde eendaagsche opkomst zijn vrijgesteld de verlofgangers, a, die met toestemming van den minis ter van oorlog in het "buitenland veiv blijven of de buitenlandschc zeevaart uit oefenen, indien hun verblijf buiten Neder land samenvalt met dien dag voor de opkomst vastgesteld b die werkzaam zijn bij de artillerie^ inrichtingen; c. die niet of voorloopig niet "behoeven op le komen bij zoogenaamde 2de mobili satie (dat is: wanneer alle verlofgangers van land- en zeemacht door de burge meesters bij openbare kennisgeving wor den teruggeroepen). SUIKER. De Burgemeester van Middelburg maakt bekend dat vanaf Maandag 12 Augustus tot en met Zaterdag 17 Augustus e.h op Bon No. 13 (dertien) verkrijgbaar zal zijn '/i (één vierde) K.G. suiker. Middelburg, 10 Augustus 1918, Bö Burgemeester voornoemd, P. DUMON TAK. B OPGAVE VOORRAAD HAVERGORT, De Directeur van het Gemeentelijk Distributie Bureau verzoekt Winkeliers om opgave te doen van de hoeveel heid Havergort die zij op lieden Za terdagavond 10 Augustus 1918 om 10 uur nog voorradig hebben, vóór Maan dag 12 Augustus e.k. 4 uur. Op de en veloppe dient te worden vermeld- „Op- ve voorraad Havergort." De Directeur voornoemd. Middelburg, 10 Augustus 1918, Goes. Vau 8—10 Aug. Bevallen A. de Niooijer, yeb. de Dreu, d. Geboren; een buiten echtelijke doch ter. moeder 25 j, Overleden. P. J. P,olvliet, z., 21 j., ongeh. VERSCHILLENDE BERICHTEN. WEG MET DE DOORNS. Dc Commissaris der Koningin in Noord- (Brabant heeft aan de gemeentebesturen in d^ze provincie de volgende circulaire gezonden ..Mij wordt medegedeeld, dat het veel- suldig voorkomt, dal bij hel schoonmaken, en knippen der heggen, staande langs rijwielpaden, de afval niet behoorlijk wordt opgeruimd. Dit -heeft ten gevolge dal deerns en doornentakken op die paden blijven liggen, waardoor velo wiel rijders schade ondervinden dioor lekke banden Aan deze ongewenschto Locstan den zou een einde kunnen lcomen, zoo in de politieverordeningen der platte landsgemeenten bepalingen werden opge nomen, waarbij verplichtend wordt ge sleld, «iat onmiddellijk na het schoon- 'maken en knippen der heggen de afval- •meet w-.rden geruimd en de paden be hoorlijk moeien worden gezuiverd. Nu de rijwielbanden niet alleen buiten spong duur zijn, maar bovendien bijna niet Ie verkrijgen zijn, heb ik gemeend uw aandacht op het vorenstaande te moe ten vestigen. 1 (De Kampioen zegt hiervan melding te maken met net oog op de anderef provincies, waar era dergelijke regeling eveneens wel wen schel ijk mag worden geacht.) AFLOOP VERKOOPINGEN. Gisteren is ten overstaan van no taris Blaupot ten Cate in „De Verge noeging" alhier publiek verkocht de hofstede „Watervliet", bewoond door J. Pouwer Pzn., in de gemeente Grijps kerke, in 19 perceelen perc. 1 de hof stede c.a. samen 2.53.60 H.A. aan Geensen le Middelburg voor f 13240. Perc. 2, bouwland 50.50 A aan Jacob Pouwer, Grijpskerke voor f 1672. Perc. 3, "weiland 55.20 A. aan A. Pluijniers van Middelburg voor f 1619. Perc. 4, 1.1760 H.A. weiland, aan denzelfde voor f 2519; pere. 5 40.80 A. bouwland a G. Geensen voornoemd voor f 1317 perc. 6, 39.20 A bouwland aan den zelfde voor f 1377; perc. 7 59 A, perc. 8 70.60 A. perc. 9 59.80 A. weiland ie zamen aan P. «de Polier te Kpudekerkc voor f 4780; perc. 10, 79.40 A wei land aan P. A. Bakker le Koudekerkc voor f 2715. BRANDSTOFFENDISTRIBUTIE. De Directeur der Brandstoffendistri- butie maakt bekend, dat wegens ver. plaatsing van het Bureau naar Dam No. 7 tot nader bericht geen bestelkaarlen zullen worden uitgereikt en dat de in gang tot het Bureau komt in de Pijp- straat. Middelburg, 10 Augustus 1918. De Directeur voornoemd. KINDERKAARTEN~VOOR SUIKER EN KINDERMEEL. De Directeur van het Gemeentelijk Distributie Bureau maakt bekend dat op Maandag 12^ Augustus e.k. des namid dags lusschen 6 en 9 uur voor kinde ren beneden den leeftijd van 1 jaar op zijn Bureau verkrijgbaar zijn Kinder- kaarten voor suiker en kindermeel. De trouwboekjes dienen le worden mede gebracht. De Directeur voornoemd, Middelburg, 10 Augustus 1918, DISTRIBUTIE GOEDKOOPE MOLTON DEKENS. De Commissie voor Distributie van Re paratieleder enz. maakt bekend, dat voor gezinnen wier lederknart een nummer draagt van 1001—2000, vanaf Maandag 12 Augustus, voor zoover de v,oor- aad strekt, verkrijgbaar zullen zijn Moltondekens tegen den prijs van f2.50. De dekens worden uitsluitend beschik baar gesteld voor gezinnen. Elk gezin heeft slechts recht op één deken. Middelburg, 12 Augustus 1918. De Commissie voornoemd. BURGERLIJKE &TAN». NAGEKOMEN BERICHTEN. DUITSCH LEGERBER1GHT. BERLIJN, 10 Augustus. Officieel. Legergroep kroonprins Rupprecht. Le vendige vijandelijke actie lusschen Yser en An ere. Op vele plaatsen van dit front deed dc vijand aanvallen, die voor onze linie in handgemeen werden afgeslagen. De Engelschen en Franschen zetten ©fi leren, gebruik makend van sterke re serves, op het geheele slagveld lusschen Ancre en Avre hun aanvallen voort. Aan beide zijden der Somme, aan weerszijden van den straatweg Foucan- court-Villers—Bretonneux wierpen wij den vijand in een tegenaanval terug; Waarbij hij zware verliezen leed. In liet middengedeelte van het punt wond'de vijand over Rosières en Hangest terrein. Door tegenaanvallen werd hij ten Wi van Lihons en ten O. van de linie Rosiè res—Ar villers tot staan gebracht. In den nacht namen wij de aan de Avre en de Domheek staande troepen in een achteruitgclegen linie terug, Oostelijk van Montdidier. Ten Z.-O. van Montdidier werden sterke partiëele aanvallen der Franschen op onze linies afgeslagen. Boven het slagveld schoten wij 32 vij andelijke vliegtuigen n'eer. Front Duitschcn kroonprins. Af en toe levendige vuuractie aan de Aisne en Vesle. GESLAAGD. Geslaagd voor het examen Fransch 1. o. mej. M. M. Sarneel te Nieuw-Namen. KOLEN BESPARING EN HEETELUCHTr OVENS. Het Bureau voor Mededeelingen inzake, de Voedselvoorziening meldt: Dc technische voorlichtingsdienst van het departement van landbouw heeft een onderzoek ingesteld naar de mogelijkheid van besparing van brandstoffen in heete lucht-bakkerijovens, smeltovens, lakovens e. d. Daaruit is gebleken, dat door aan brenging van' een luchtblaasinrichling on der het vuur het verbruik van brandstof fen aanmerkelijk lean worden verminderd en bovendien met allerlei minderwaardige brandstoffen kan worden gestookt. Deze inrichting wordt reeds in verscheidene bedrijven met succes gebruikt. De Rijks kolen distributie heeft de gebruikers van dergelijke ovens aanbevolen zich in ver binding te stellen met den Rijks Nijver heidsconsulent in hun district om na overleg over te gaan tot het aanbrengen van dergelijke inrichtingen, die de moge lijkheid openen van kolenhesparing en daardoor ook van bedrijfskosten. UITWISSELING VAN KRIJGS GEVANGENEN. WASHINGTON, 10 Aug. Het staats- departement benoemde den Amerikaan- schen gezant in Nederland John Garrett tot leider der delegatie ter conferentie betreffende de uitwisseling van krijgs gevangenen. UIT POLEN. BERLIJN, 10 Aug. Naar de „Vossische Zeitung" verneemt, zal de Poolsche minis ter van buitenlandsche Zaken, Radziwill morgen of overmorgen te Berlijn aanko men om zich met den vertegenwoordiger der Poolsche regeering in Dnitschland, graaf Ronikier naar het groote hoofd kwartier te begeven. UIT. RUSLAND. HELSINGFORS, 10 Aug. Volgens be richten uit St. Petersburg zijn wederom alle gewone couranten vo-or onbepaalden tijd verboden. CHEMICALIËN. De Burgemeester vau Middelburg maakt Lekend, dat de Minister van L., N. erf, H.j gelet op zijne beschikking van 30 Mei 1918, waarbij verbodsbepalingen zijn ingesteld- op de aflevering en hot ver voer van chemicaliën, heeft goedgevon den- aan de lijst van stoffen, die zonfleij machtiging niet mogen worden afgeleverd en vervoerd in groolcr don de in die» lijst aangegeven hoeveelheden, toe te voegen Oxaalzuur fzuringz.uur) in hoé- veelheden van meer dan 100 Gram. De Burgemeester voornoemd, P. DUMON TAK. KALFSVELLEN. De Burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, met intrekking van zijne beschikking van 15 Juni 1918, no 27998, afdeeling Crisiszaken, Bureau Al- gemeene zaken, heeft goedgevonden: vast te stellen de volgende maximumprijsrege- ling voor kalfsvellen. De prijzen, tegen welke ingeschreven huidenclubs en ingeschreven handelaren aan ingeschreven looiers mogen afleveren worden vastgesteld op ten hoogste a. nuchtere kalfsvellen, f 0.70 per 1/2 K.G. in gezoulen toestand, tot een maxi mum gewicht van 4.5 K.G. en f 1.65 per 1/2 K.G. in drogen toestand; b grasvellen met kop en pooten tot een maximum ge wicht van 4,5 en een maximum gewicht van 10 K.G. f 0.65 per 1/2 K G. in gezou ten toestand; c. vette kalfsvellen met kop en pooten tot een minimum gewicht v 4,5 cn een maximum gewicht, van 10 K.G. f 0 85 per i/2 K.G. in gezouten toe stand; d. platen van grasvellen tol een VERGADERINGEN, CONCERTEN, EN® Eiken dag bioscoopvoorstelling, 7— 11 uw n.m. Eiken Dinsdag van 3— 4 uur. Verg. Vrouwencomité v. d. Distributie. Vincent! ushuis. Zaterdag 10 Aug. Marine Cabaret. Badhotel, Vhssmgen, 8 30 n.m. Dins dag. 13 Aug. Openb. verg. S. D. P. Spr. L. de Visser. Geb. Werkmans- vereeniging, 8 uur. Zondag 18 Aug. Atkletiekwecisfrijden. Terrein b. d. Meelfabriek, 10 u. Woensdag 30 Oct. Natuurkundig Ge- Zfilfielkfip. Ls*L:3 i. I J. rV-XU-J; Vorjtx A-kbi;'8 u- - u.tD J Nor. X.iUdrLua.li.- 3CZJ jcl.ap. Lozlug M. Li. v. J. 'c ml !T?ai-geiioegwg", 8 Uttr. Maandag 16 Dec. Natuurkundig Gezel schap. Lezing Prof. dr. Joh. Wes- terdijk. 9Vergenoeging*', 8 uur. Maandag 6 Jan. Natuurkundig Gezel schap Lezing prof dr. J. H. Zaaijer, „Vérgenoeging", 8 uur. Maandag 27 Jan. Natuurkundig Gezel schap. Lezing G. V. Nijlioff. „Vergenoeging", 8 uur. 4 Sept. Zoutelande, Hofstede, Loeff. Maandag 24 Febr. Natuurkundig Ge zelschap. Lezing Prof. C. L. v. d. Bilt. „Vergenoeging", 8 uur. Maandag 10 Maart. Natuurkundig Ge zelschap. Lezing prof. dr. H. R. Kruijt. „Vergenoeging", 8 uur. VERKOOPINGEN'EN VERPACHT BN ZEELAND- Datum PIUHÜ Vi. rwei-pe.T 13 Aug. Middelburg, Vruchten te Velde, 14 Aug Middelburg. Inspon. 15 Aug. Middelburg, Huis, •titer, Blaupot ten Cate. nidtmoi ten Cate Blaupot ten Cate, Blaupot ten Cate. Raap. 16 Aug. Biggekerke, Bouw en Weiland, 20 \ng. Vlissingen, Hotels enz., 20/27 Aug. St. Janstoen, Bier brouwerij. v. Dalsum. 21 Aug. Biggekerke, Café- Restaurant, Paap. 22 Aug. Middelburg, Huis, Verhulst. 22 Aug. Middelburg, Huis, Blaupot Hofstede, enz., ten Cate. 4 Sept. Grijpskerke, Landbouwers- inspan, Slruve. ®8 Oorlog. De toestand. Zooals wij hedenmorgen per bulle tin hekend maakten, hebben de Engel- schen en Franschen op het front, waar zij eergisteren huil nieuwen aanval in zetten opnieuw vorderingen gemaakt. Hoewel deze niet overweldigend zijn, komt toch Montdidier in een steeds moeilijker positie; de vooruitspringende hoek bij die plaats wordt scherper cn scherper. Men kan dan ook op een vrijwillige ontruiming van dit gebied voorbereid zijn. Ook op hel front van den eigenlijken aanval schijnen de Duït- schers zich nog op een verderen terug' tocht voor te bereiden. Het heet al thans, dat zij muniticslapels in de lucht laten vliegen, wat als een toeken daar toe opgevat moet worden. Uit den aard der zaak juichen de Engclsche en Fransche bladen over het wélslagen van dit nieuwe offensief, dat de directe bedreiging; van Amiens teniet gedaan heeft. Voor de Engel,scben hel vooral een feit van bcteekenis, dat Haig de man is onder wiens opperbe vel de aanval geschiedde; dat wischt den smaad van de nederlagen in het vóór- jaar weer uit. Van Franschen kant wijst men er op hoe veelbelovend het is, (iat de nieuwe maarschalk van 'Frankrijk, van wien ten slotte als opperleider de stoot tot deze aanvallen moet zijn uitge gaan, zich ziju onderscheiding op zulk een wijze waardig maakt. Inderdaad heeft men aan Fransche zijde reden lol tevredenheid, nu in nog géén maand lijcis zoowel de bedreiging' van Parijs als die van Amiens is te niet gedaan. Ook op het dorde bedreigde punt, in Vlaanderen, slaan de zaken voor de en tente gunstig. De Duilsehers namen daar uit eigen bewegjüng hun vooruitgescho ven stellingen aan weerszijden van de Lcie, die een bedreiging vormden voor; Hazebroek, terug. Zoo schijnen de Duilsehers zich over al waar zij ten kosle van zware offers in het voorjaar vooruit gekomen zijn op achterwaarts gelegen stellingen terug le trekken. Dat kan er slechts op wijzen dal zij zich gaan inrichten op de verde diging en althans voor dit jaar geen groote plannen meer koesleren. Dat daarmee een uitzicht is geopend op een spoedigen vrede, zooals vefen schijnen te hopen, gcloovcn wij voors hands echter nog met. Vergeleken met den vooruitgang, dien de Duitschor.-, in den loop van dit jaar maakten, :s die der geallieerden van geringe beteckenis. Het lijkt er nog niet op, dat de loc- stond van einde 1917 hersteld zou zijn, Voor hen is de toestand nog heel wat rooskleuriger, dan hij drie maanden gele den was voor de entente en het zal nog de vraag zijn of de ^ntentelegörs straks tegen een nieuw ingerichte elastische „.Hindenburglinie" zulke doorslaande suc cessen kunnen behalen, dat zij langs mili tairen weg de overwinning zeker kunnen achten. In dezen oorlog is de krijgskans reeds zoo vaak op een moment dat beslis send scheen gekeerd, dat wij uiterst scep tisch zijn geworden en ondanks al de voor de entente gunstige factoren nog steeds weigeren te gelooven, dat binnen afzien- baren tijd een succes met de wapens zou te bevechten zijn. Ook zien wij nog met in hoe het behaalde voordeel der geallieer- den, zelfs' als het nog belangrijk uil- gebreid zou worden, een vrede door ver gelijk naderbij zou kunnen brengén. De entente pleegt zich toch schuldig le ma ken aan dezelfde fout als de Duilsehers. Als het hun goed gaat, stellen zij hun eischen le hoog en gaat het niet voor den wind, dan zijn zij, i(u afwachting van betere kansen, niet tot onderhande-- len bereid. Zoolang er zich dan ook in het Westen *een gebeurtenissen van verdere strsk- cing opdoen, geloo,vcn wij niet aan den vrede. Niet alleen echter het "Westen geeft daar nog geen uitzicht op, ook de onze kere toestand in het Oosten maakt het thans vrijwel onmogelijk om tol onderhan delen le komen. Daar is de revolutie nog altijd latent en lean men zelfs nog niet voorzien hoe de gebeurtenissen Zich ver der ontwikkelen zullen. Er zitten daar voor beide partijen nog troeven in het spel, die van overwegenden invloed op de beidarzijdsche posilxes kunnen zijn. Zoowel de mogelijkheid -van een nog1- maals gewapend optreden van de Russen met steun der geallieerden tegen Duitsch- land moet in het oog gehouden wordbn, als de mogelijkheid, dat èn Rusland èn Finland zich geheel onder Duitsche lei ding zullen plaatsen. De Engelschen hebben le Wladiwosloek Moermansk en Archangel een proclamatie1 verspreid, waarin zij uiteen zetten, dat zij het bondgenootschap nog van kracht re kenen en gekomen zijn om het volk le bevrijden van den Duitschen druk. Is die taak bereikt, 'dan zal Rusland geheel vrij gelaten worden en kunnen de zaken er zich geheel vrij ontwikkelen. Dat is on geveer hetzelfde wat de Duilsehers des tijds betoogd hebben. Wij zullen nu wel licht spoedig het verheffend schouwspel beleven, dat de beide bevrijdende» groe pen van mogendheden met elkaar in bot sing komen. De houding der bevolking op dat oogenblik kan van groot belang zijn voor de verdere ontwikkeling der ge beurtenissen. Nu kan men van tevoren niet vaststellen hoe die houding zijn zal, Ongetwijfeld steunen beide groepen op een zeker deel der bevolking; wie echter de massa achter zich zal krijgen valt niet te voorzien. Dat zal misschien van klei nigheden afhangen. Zoodoende blijft Rus land een factor van beteekenis, zij het ook een onzekere factor, in het kansspel van den grooten oorlog. Het landen der Engelsehen in Moer mansk en -Archangel heeft volgens Lenin een toestand van oorlog geschapen tus- sclien de vroegere bondgenooteu Enge land en Rusland. Van een oorlogsverkla ring ziet Rusland echter af, het be schouwt zich als' een. gebied, dat met elk volk in vrede leeft en zich alleen zal ver zeilen legen onrechtmatige aanvallen en inmenging' zooals thans van de entente: Met dat al is uit berichten van en- tenlezijde reeds gebleken, dat Duitsehd en Ooslenrijksche troepen de sovjettroe pen bijstaan, beslaat er dus reeds een soort Riissiseh-Duitsch bondgenootschap, zooals er ook een soort SibeVWch-Ja}- panscli-Engelsch bondgenootschap in het leven geroepen is door de aansluiting'van Horvath en Semenof bij de enlentegroep Als een uiting van dien staat van oorlof tuss'chen Engeland en Japan moet men 'do gevangenneming beschouwen van den En gelschen cons ui-generaal Lockharl le Moskou, die dit lot met het jjersonsel van zijn en van het Fransche consulaat' schijnt te deelen. Naar als reden wordt opgegeven is de 'maatregel er een van weerwraak voor het gevangen nomen en doodschieten van sowjetledén te Archan gel. In Finland ontwikkelt zich de toestand schijnbaar minder in Duitschland's voor deel dan in Groot-Rusland. De LanddxA-, heeft het ontwerp^grondwelsherziening, dat de monarchie, waar Duitschhmd' zoo op gesteld is, zou invoeren, van (le baan geschoven lol de volgende zitting; dio eerst 11a de nieuwe verkiezingen plaats zat vinden. Voor urgentieverklaring stemden 75 leden, er legen 38, de vereisclite meer derheid is echter vijf zesden. HeL voorstel was dus van de baan. Niettemin spreken Skandinavische be richten nog steeds van een aanstaand oprukken der Finnen, Russen en Duil sehers tegen Archangel en Moersmansk, Eenigen houvast bieden die berichten echter niet. De slag aan de Somme, Reuters bijzondere correspondent bij het Britsche leger in Frankrijk seinde gisteren De groote slag, die vanmorgen ingezet werd door het 4de Britsche leger en het eerste Fransche leger heeft zich ontwikkeld tot een succes vol strategische gevolgen, die nog niet te overzien zijn. De snellieid en het volledig slagen van onzen eersten stormloop beantwoorden zeker aan de hoogste verwachtingen. De geheele loop van zaken kan nog niet me degedeeld, maar ik-verneem, dat er onder onze manschappen zijn, die zich thans op 5 en 6 mijlen van hun uitgangspunt be vinden. Toen om 4 uur 20 jjet spervuur begon, was het helder weer!" Daarna be gon mist- op te komen en om zes uur hing er zoo'rv dichte nevel, dat men op 50 yards afstand nauwelijks het vuur van een kanon of van een granaat-ontploffing»

Middelburgsche Courant | 1918 | | pagina 2