De gaslooze dag belet ons heden mHer pver deze raadsvergadering te mEiden, waarvan wij morgen uitvoerig verslag zul len geven.. DISTRICTSARBEIDSBEURS MIDDELBURG. Overzicht van de Districts-Arbeids beurs over. Juli: Werknemers. Saldo Juni 125; Inge schreven Juli 119; geplaatst 50. Werkgevers. Saldo Juni 12; Ingeschre ven Juli 54; voldaan 48. en 2 geinternjeer- gtën te Goes en 1 mijnwerker te Heerlen. Aanvraag patroons Smoutzetters, Da- meskleermakers, Kuiper, Acetyleenlas- s^her. Dames- en Heerenschoenmakers, Mandenmakers en Klompenmakers. Aanbod arbeiders: Drukker. Schilders, Metselaars, Stoker, Machinisten, Chauf feurs, Rijwielherstellers, Slagers, Bak ker, Paardeuknecht, Controleur, Winkel bediende, Pakhuisknecht, Kantoorbedien de. Chef de Bureau, Teekenaars (bouw en waterbouw) en vele losse arbeiderr UIT. HET DUITSCH LEGERBERICHT. Een Engelsche tegenaanval tUBachen Bray Carby mislukte voor de nieuwe Duit sche linies. Bij de Bazoches werd een Fransche aan val afgeslagen. UIT OEKRAJINE. KIEF, 7 Aug. De spoorwegstaling is bij na geheel geö'ndigd. BEVOLKÏNG. In de 2e helft van de maand Juli zijn in de gemeente MIDDELBURG Ingekomen C. Sipkes, tuinbouwkundige, O- Yl|s- singsche weg V 18, uit Haarlem; P, Huijs- heere, mach. J. C. J.-lijn, Gravenstraat I 269, N. O. lndië; E. M. Merison, ver pleegster, Noordplein M 292, Goes; P, BLokpoel, L. Singelstr. N 168, Kollum; W^ L. C. v. d. PLaink, 2e off. J. C. J.-lijn, L. St. Pieterstraat A 69, N. O. Indië; J. H. Baan, kleermaker, Rouaansche ~ka.de G 205, Rheden; J. E. C. Dronkers, ver pleegster, Dam Nz. F 96, Rotterdam; G. v. Hengelaar, Potlenmarkt K 411, Vlisr Bingen; J. Melse, letterzetuar, Vlissingsche straat K 43, Zaandam; J. Roose, boots man K. M., Styfcehveg S 117, Helder; Dl J. Dronkers, Vlasmarkt L 6/7, Den Haag; E. A. Eekman. wed, F. v. Tatenkove, Zusterstraat 1 201, Koudekérke; P.. van Meer, landb., Turfkade H 172, Steenber gen; H. Vriens, rijksveldwachter, Gra- venstr. I 278, Clinge; P- F. Goossens, hulp. telegr., St. Janstraat H 191, Den Haag; II. Schouten, boekdr., Eigenhaard- straat P 206, Koog a. d. ZaanA. Waan- ders, sergeant, Veersche weg T 200, Beswijk, Vertrokken C. van Ieren van O 205a naar Gorin- chem; F. H. J. Peeters, H 186a, Ooslburg; H. van Limbeek, G 117, EUewoutsdijk; P. F. Koops, Q 113, Dordrecht; A. Veestra, Q 75, Heerenveen; Wed. M. M. Blankort R 174, De Bilt; J. M. Adriapnse H 7, Termunten; A. P. Dockheer K 379, Kou- dekerke; J. Wl Hendriks, V 150/1, Rot terdam; J. Laport, K 214, Sluis; Z. Ct Burke, M 292, Den Bosch; S. Lavooij, L 154/5, Gennep; L. Rank, N 49, Gopin- ■cheni; F. de Groot, P 206, Dieren; dr„ Th. Dokkum, N 7, Haarlem. AFLOOP AANBESTEDINGEN. Aan het gebouw van het Prov. bestuur werd heden aanbesteed bet maken en stor ten van betonblokken aan den kop van het westelijk hoofd van de W e 9 t e r- of K o o p- manshaven te Vlissingen. Ra ming 110.900. Inschrijvers de heeren: W. P. Nieuweling i A. KaaD, Terneuzen, f 13.000A. van Boven te Delft en A. van Ree te Hof van Delft, f 12.057A. van der Straaten Jr., Hansweert, 111.300W. Roelofs, Papen- dreoht, f 10.800J. Lindenberg Cz., Wemel- dinge, f 10.570P. Dekker, Veere, f 10.200 H. Jansen Jz., Middelburg, f9665. BEKBNDMAKKNGEN. LUISTE MISHTSM. UIT MELISKERKE. In den nacht van Zondag op Maandag werd voor de derde maal in de laatste drie maanden een zeer brutale inbraak gepleegd Een vat boter, een partij margarine en een kist kwatta ter waaide van ongeveer f 300, bewaard onder den toren en bestemd voor de distributie, waren op onverklaarbare wijze verdwenen. De daders moBten zeer goed op de hoogte geweest zijn. Boter en chocolade van mindere kwaliteit lieten ze s taan. Het zeer soliede kunstslot was op han dige wijze geopend en na den diefstal weer gesloten. Evenmin als bij de vorige diefstallen (die van de kas uit het militaire bureau en dia van de koperen onderdeelen der brandspuit) gelukte bet uan d« ijverige pogingen van onzs gemeentepolitie over deze duistere za ken licht te verspreiden. De bevolking maakt zich zeer ongerust, te meer daar voortdu rend kieinere diefstallen plaats hebben. De Burgemeester van Middelburg! brengt ter kennis van belanghebbenden dat de beschikking van Zijne Excellentie den Minister van L'. N. en H. dato 15 Juli 1917 (Staatscourant no. 166) nog steeds van kracht is, en dat derhalve de landbbuwers verplicht zijn, telkenmale onmiddellijk na het dorschen opgave ter gemeentesecretarie te doen van de door hen uitgedorschle hoeveelheden. De Burgemeester voornoemd H. JAPIKSE Wnd. 0 VETKAARTEN. De Directeur van het Gemeentelijk Dtslribuliehureau maakt bekend, dat op Donderdagavond tnsschen 6 en 9 uur voor ingezetenen uit de wijken Q, R en S gelegenheid bestaat tot het opgeven van verandering in de velsoort (botersoort). Bij de uitreiking der nieuwe vetkaarten zal dan hiermede rekening worden gehouden. Zullende na dit tijdstip geen verande ringen, van welken aard <*>k, meer wor den aangenomen. Middelburg, 7 Aug. 1918. De Directeur voornoemd. BOTER, MARGARINE ENZ., KALF8- VLEESCH. De Burgemeester van Middelburg maakt bekend dat vanaf Dónderdag8Augus- tus tot an met 17 Augustus e.k. bij winkeliers en slagers (voor zoover de voor raad strekt) op de bons 9e (negende) week van het eerste tijdvak der vetkaarten de daarop vermelde hoeveelheid Bote r, Margarine enz. zal verkrijgbaar zijn. Donderdag 8 Aug., van 4: tot 5 uurn.rn. aan de Vleescbhal verkoop van Kalfsvleesch op de oude Brandstoffenkuart venaf No. 3201 tot 3280, voor den prijs van 70 cents per K.G. Middelburg, 7 Aug. 1918. De Burgemeester voornoemd, P. DUMON TAK O BESSENSAP. De Burgemeester van Middelburg maakt hekend, dat de Minister van L., N. en H. heeft goedgevonden met wijziging van hel terzake bepaalde bij zijne beschik' king van 9 November 1917, noi. 1839 B, afdeeling Crisiszaken, bureau Land bouw; I. ingevolge artikel 8, derde lid, der Dislribuliewet 1916. vast te stellen de navolgende maximumprijzen voor bessen sap; 1. in den groothandel: a. per heele ïlesch 48 cent; b. per halve fi. 26 cent; ft. in den kleinhandel: a. per heele flesch 55 cent; b. per halve fl. 30 cent. II. te bepalen dat de sub I 1 bedoelde maximum-groothandelprijs zal zijn te ver- staan, franco station van bestemming, spoor, boot of laatste veer; III. te bepalen, dat als staangeld voor flesschen door den verkooper hoogste in rekening mag worden gebracht 18 cent, welk bedrag bij de teruggave moet worden gerestitueerd. De Burgemeester voornoemd, P. DUMON ®AK. INKALKEN VAN KIPEIEREN. De Burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat de Minister Van L., N. en H. beeft goedgevonden liet v#Igende Ie bepalen Het is verboden versche kipeieren door -opslag daarvan in kalkinrichtingen of daar mede gelijkstaande inrichtingen te ver werken tot kalkeieren. Dit verbod is niet van toepassing voor het Bestuur van den Bond van Eierkalkers in Nederland, voor zoover betreft die eieren, tot het inkal- ken waarvan dat bestuur zich tegenover den Staat der Nederlanden heeft verbon den. De Rijkscommissie van Toezicht op de Eiervereeniging en de Pluimveevereeni- ging kan in bijzondere gevallen naar het oordeel dier Commissie van dit verbot! ontheffing verleenen. De Burgemeester voornoemd P DUMON TAK. MAXIMUMPRIJZEN LUCIFERS. De burgemeester van Middelburg1 maakt bekend dat de Minister van L. N. en H, heeft goedgevonden, met ingang van heden. A. voor Zweedsche lucifers vast te stellen: lo. een maximum-groothan delprijs van f 219.50 per kist, inhou dende minstens 10.000 doosjes; 2o een ma.ximum-tusschenliandelprijs.vanf 235.50 per icist, inhoudende minstens 10 000 doosjes; 3o. een maximum-kleinhandel'- prijs a. van 26 cent per pak, inhou dende minstens 10 doosjes; b. van 3 cent per doosje, inhoudende minstens stuks; B. voor Hollandse lie lacifers vast te stellenlo. een maximum-groothan delprijs van f 202.— per kist, inhoud dende ministens 10.000 doosjes; 2o. een maximum-tusschenhandelprijs van f 215.— per kist, inhoudende minstens 10.000 doosjes; 3o. een maximum-kleiu- handelprijs a. van 24 cent per pak, in houdende minstens 10 doosjes; b. van '3 cent per doiosje, inhoudende minstens 55 stuks C. te bepalen, dat onder vorenver- melde maximum-groothandelprijzen zul len zijn te verstaan de prijzen door im porteurs te berekenen, voor zoover het Zweedsche lucifers betreft, en door fa brikanten te berekenen, voor zoover het Hollandsche lucifers betreft; D. te bepalen, dat vorenbedoelde maximum-groothandelprijzen zijn te ver staan loco Amsterdam of Rotterdam of af fabriek en de maximum-tusschenhan- delprijzen af pakhuis grossier; E. (e bepalen, dal de maximumprij zen, vastgesteld bij zijne beschikking van 10 Juli 1918, no. 39500, ofdeelmg Crisiszaken, Bureau Volksvoeding, wel ke eensluidend zijn aan die van 2f September 1917, La A. afdeeling Crisis- zaken, Bureau Volksvoeding, ook na 1 Augustus 1918 van kracht zullen zijn voor lucifers, op welker doosje niet bij origineel, door den importeur of fabri kant aangebraht etiquet vermeld slaan de hierboven vastgestelde maximum-klein)- handelprijzen. De Burgemeester voornoemd P. DUMON TAK. eeniig geld, J, Emans, Vliss. straat K 65; j king van chocolade, suikerwerken enz., Linderportemonnaie inh. eeniig geld, M. Joosse, Bastion N 60; rijzweep, P., MaaS, Tramsingel, Breestraat C 119; manchet knoop, J. Pachter, Penningh-singel L 65; gouden broche, P, A. de Jonge, Station straat P 273; gummischijf, J„ J. Wandaa, Ileerengracht M 28/29; beursje inh. eenig geld, P. C. Frekenhlorst, Wjjng.straat L 161; paar kinderklompjes, C, A. Munck, Nieuwe haven I 115; zilveren rokspeld, .1. van der Ende, Oud Arnem. pad T 151; nikkelen hondenhalsband, J. France, Seisweg R 151e; rouwband, L, Francois, KI. Vlaanderen M 154; slang met zuiger, A. Theune, Winterstraat Q 111; potlood, O. Onwijn, Achter 't hofplein; koralen landerarmband met goud slotje, D, Sim pelaar, Hoogstraat I 123. gen. En toch sluitte het hem tegen de borst het pakje ongeopend aan Hilda terug te zenden en nu zat hij in zijn pa tiëntenkamer met het pakje in de handen en brak de lakken langzaam open. Vrij inconsequent speet het hem dat Hilary de kamer was binnengekomen dien mid dag op de Hall, juist op het oogfenblik dat hij het pakje uit zijn zak wilde ha len, zonder nauwkeurig uitdrukking te geven aan <jat gevoel, speet het hem dat de gelegenheid hem ontgaan was het pakje open te doen m tegenwoordigheid van Lady Framley. Ofschoon hij het zich zelf niet had willen bekennen, begreep hij als bij ingeving, dat er iets was in haar vriendelijke, onuitgesproken sym pathie iets in (den blik van haar zachte oogen, dat hem de gewaarwording gaf gekalmeerd en begrepen te worden cn zijn paliëntenkamer scheen hem eens klaps kil en ledig, hij keek met afkeer rond; met een zekere verbittering wierp hij de witle papieren, die om het pakje heen zaten in de papiermand. Toen het laatste papier er af was, had hij een klein doosje in de hand, en uil het doosje haaide hij uit de watten een klein en Fraai uitgevoerd miniatuurtje. Toeri hij het in de hand had cn zijn oogen de geschilderde oogen ontmoetten, kwam hem plotseling de "herinnering voor den geest van den dag' waarop hij dit portret van Hilda Redburn, dat zij hem op zoo onverklaarbare wijze terug zond, voor het eerste gezien had. Hij zag1 weder voor den geest de kamer waar hij op haar gewacht had in de eerste dagen, van hun engagement gewacht met hef ongeduldig verlangen dat, als hij aan dien tijd terugdacht, zijd géwone stemming geweest was in die lang1 vervlogen dagen Zoo duidelijk of hij er gisteren geweest was, zag hij de eenvoudig1 ^ingerichte ontvangkamer met de oude meubels, de verkleurde gordijnen, het kale tapijt de ontvangkamer in Kolonel Dicliensons woning, waar Hilda aan huis Was. Haar oom, kolonel Dichenson, was een arme man en de kolonel en zijn vrouw, zoo wel als Hilda zelve hadden den jongen dokter, die naam begon te maken, met welgevallen aangezien. Met een spotten- den «glimlach om de lippen herinnerde Harding zich hoe bijzonder lief Hilda's glimlach geweest was dien zomernamid dag, toen zij hem het miniatuurtje gaf, dat hij nu in de hand had. „Je moet het dragen in een medaillon, zoodat je mijn gezicht altijd bij je hebt", zei ze en hij had er een eed op kunnen doen, dat haar oogen hem met liefde aanzagen. „Ik heb het voor jou laten maken. Je moet het altijd en aitijcT dragen. "Wondt renvoi gd. BERIQ&ETËN UIT DE TWEEDE OP LAGE VAN ONS VORIG NUMMER. UIT. DEN HAAG. H. M. de Koningin, schonk duizend gulden aan de vereeniging het Noder- landsch historisch scheepvaartmuseum te Amsterdam. Minister De Jonge ging heden voor on- bepaalden tijd met verlof. OVERLEDEN. Te 's-Hage is op negentigjarigen leef tijd overleden C. H. T. Graaf Dumonceau, gepensioneerd luitenant-generaal, .adju dant-generaal en chef van het militaire huis der Koningin, BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 2.05 u. 44/3,0/0 Nederland 92i/221/3 0/9 Nederl. Wu Schuld 56 en een half; 3o/o do Oblig. 671/4; 3 0/0 do. Certif. 671/s. Cert. Ned. Hand. Mij. 155; Aand, Ned. Ind. Handelsb. 155; Koninkl. Petrol. Aand. 569—570; Gecons. Hollandsche 209%; Cult. Mij. Vorstenlanden 103—101; Aand. Deli Maatschappij 410; Aand. Am- sterd. Deli 190; Amsterd. Rubber 133— 132; Nederl. do. 75. Ned. Amerik. Vaart 392—389; Ned. Scheepvaartunie 246—248; Koninkl. Holl. Lloyd 164; Kon. Ned. Stoomb. Mg. 241; Aand. Paketvaart 256. 4o/o Oostenrijk Juni—Juli 293/4. Anaconda 130; Steels 897/8Erie 181/2 «Southern Railway 20%'; Union Pacific 116%; Car and Foundry 721/3'; Common Marine 29%Prefered do 993/i; Maxwell Gr. C. v. A. 18%; Maxwell Land Cert. v. Inc. Bonds 26. Prolongatie 2%'°/o'. Russen prijshoudend, Oblig. 1880 25%*; Consols 27; Hope 271/2'. DUITSCH LEGERBERICHT. BERLIJN, 6 Aug. Off. De vijand ging gisteren, na vergeefsche plaatselijke aan vallen. lot krachtige aanvallen over in. den Veslesector aan weerszijden van Brais- nes en ten N. van Jouchary. Wij wierpen hem uil kleine boschjes op den Noorde lijken oever, waarin hij zich lijdelijk ha<l genesteld. Hierbij bleven eenige honder den gevangenen in oinze handen. SOAPSTOCK, VETZUREN EN AFVAL - VETTEN VAN MARGARINEFABRIEKEN, De Burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat de Minister van L., N. en H., gezien artikel 6 der Distributiewet 1916, heeft goedgevonden te bepalen- De verwerking van soapstock, vetzuren en af val vetten van margarine fabrieken is verboden, 2o. Het verbod, sub 1 get* steld, is niet van toepassing op azijnf- ziuur en mierenzuur en op de vetzuren; en mengsels van vetzuren, in1 den handel bekend onder dc benaming steariufe. 3o. (Van het verbod sub 1 gesteld, kan zo4 noodig, tonder daarbij te stellen voorwaar den, ontheffing worden verleend door het Rijkskantoor voor Zeep, Parkstraat 4a, 's Gravenhage. 4a De ontheffing sub >3 genoemd zal geacht worden te zijn verleenda. aan de fabrikanten van zachte zeep voor zoover betreft bovengenoemde! artikelen welke hun door tusscr.enkomst (van het Rijkskan tow voor Zeep zijn toe- gewezenb. aan de fabrikanten van harde (zeep en zeeppoeder, voor zoover betreflj bovengenoemde ihrtikelen, welke zij ver kerken moeten ]j ten einde de le ver nijg Imiogelijïc te maten van de harde zeep en zeeppoeder, welke zij aan hel Rijks' kantoor voor Zeep hebben opgegeven te zullen leveren in de maand Augustu- c. aan de wasscherijeUj bleekerijen en textielfabrikanten, voor zoover betreft da hoeveelheid olelnc, welke zij bij inwer kingtreding van deze beschikking in hun bezit hebben. 5o, Deze beschikking treedt in werking op heden. De Burgemeester voornoemd P. DUMON TAK. GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aangegeven de vol gende voorwerpen, welke zijn terug te bekomen a. bureau van politie identitjetsplaatjc n. M. N. H. van Luijk; vijf scherpe patronen; b. bij particulieren fietspomp, J. Peene, KI. Werfstraat T 29; knipmes, T. Adamse, KI. Vlaande ren M 155; potlood, S. de Kcijzer, Stijf- selwog S 123; sleutel, Wc Rooze, Noord- weg R 48; gouden broche, D. Griep, Smidsbelwerk: O 101; portemonnaie inh. gebruikelijke bladtin (staniol) glaat ont breken, heeft men getracht in plaats daar van bladzink als verpakkingsmateriaal te gebruiken. Het is echter gebleken, «dat dit bladzink voor het beoogde doel niet bruikbaar is. Al zeer spoedig toch vormt zich, door de inwerking van de lucht, aan de oppervlakte een laag van witte zink- verbindingen en wel in de eerste plaats van zinkoxyide, welke stof voor den mensch niet ongevaarlijk is. Vooral is het bedenkelijk te achten, dat deze stof in het kinderlijk lichaam .komt en juist kin deren zijn groote verbruikers van de hie!r bedoelde artikelen. Verpakking in vet vrij papier is ongevaarlijk en evenzeer, voldoende. Alleen is deze wijze van ver pakking iets minder sierlijk. Maar het mooie aanzien van de waar mag niet verkregen worden ten koste van die ge zondheid der gebruikers. De Raad, overtuigd dat h'et publiek wanneer het wordt ingelicht, zal begrij pen, dat de eenvoudige, onaanzienlijke verpakking allerminst een bewij's is van mindere kwaliteit, waarschuwt met na druk tegen het koopen of laten koopen door kinderen van in bladzink 'zooge naamd in zilver) verpakte chocolade, sui kerwerken en andere eetwaren, aangeziem deze verpakking eene voor de gezondheid der gebruikers gtevaarlijke is en dringt er bij het publiek op aan om bij het koo pen van deze artikelen zich niet te laten afschrikken door de eenvoudige verpak king, maai* ze bij voorkeur van den win kelier te verlangen verpakt in vetvrij pa pier of op andere voor de volksgezond heid onschadelijke wijze. HOLLANDSCHE WOORDEN IN HET DUITSCH. In „Neerlandia", het dfgaan van het Algemeen Nederlandsch Verbond', doet Marcellus Emauts eenige mededeelingen van de Taalcommissie, waarin hij' wijst op de vele Duitsche woorden, die tijdens den oortog in onze laai geslopen zijn, en' vaak goed Hollandsche dreigen te vervan- iets wat ieder, die van onze taal houdt wel reeds met leede oogen zal hebben opgemerkt. Minder bekend is, dat de Duilschers ooik zij 't in veel kleiner) aantal woorden van ons overnfemenl Gedurende deze oorlog hebben de Duit- 'schers die hier vertoeven, of vertoefden* Iniet alleen „cmen Pass anfragfen" in buit land ingevoerd; miaar zij zijn bovendien begonnen het onderscheid tusschen/ „fra- gen'- en „fordern" uit te wissen, dat in Duitschland nog steeds werd gehandhaafd1. Door de vele lezers van de „Nieuwe Rotterdamsche Courant" komt bovendien in Duitschland het woord „orlog" zelfq .„orlogschiff in zwang, dat ik al eens* 'in een roman ben leglenigekotm'en. Ook „stopsefzen" dus een half Neder landsch half Engelsch woord is in Duitschland, over Nederland heen, bin nengedrongen, en de dichter Stefan Ge orge gebruikt „Denkbild'?. Laat otts voort- gjsan, zegt Emauts, met deze „penetration1 pacifique" van onze zijde; maar intus(- seheu er voor waken, dat wij1 niet te gronde gaan aan een „pénétnatkxn paci fique'* van den anderen kant. NAGEKOMEN BERICHTEN. Eindexamen H. B. S. Zeeland. Zevende en laatste ploeg. Ge- J. N. van Gelderen, van de R. H. B. S. te Middelburg. Labzowski, van de R. H. B. S Zierikzee. I. van Sandick, van de R. H. B S. te J. de Rijke, van de H. B. Terneuzen. En de extranei: W. Nieuwenhuijze. D«. J. Dees. C. van Nieuwenhuijze. L. Muller. S. tel VERSCHILLENDE BERICHTEN. KUNST EN WETENSCHAPPEN. LIMONADE VERVALSCHING. Het Maandblad tegen de vervalschin gen m'eldï:, In ons vorig nummer behandelden wij de schadelijke grondstoffen voor limona des en alcoholvrije dranken en meldden het Feit, dat een zoo giftige stof als zu'- ringzuur voor limonades gebruikt was ge- worden. Wij moeten nu een nieuw knoeierij op dit gebied signaleeren. Wel de vervalsching van een in de limo nade-industrie veel gebruikt zuur voor al bij afwezigheid van citroenzuur nl. vnn wijnsteenzuur. De stof werd voor .liet minder dan f 65 per kilo aangc Loden en bleek voor een zeer belangrijk deel uit .zwavelzure en zure zwavelzure; alkali verbindingen en water te bestaan. Niet alleen dat de kooper financieel bedrogen wordt op deze wijze, doch ook hel limonade-drinkend publiek natuur lijk zeer talrijk Ln den zomertijd, zoude de onaangename en schadel ijke! ge volgen van deze vervalsching geducht aan den lijve ondervinden. Men koope derhalve van die firma's die de noodige garantie voor de zuiver, hcid hunner waar verschaffen, en hun |haam op de etiketten niet behoeven te verbergen. VERPAKKING VAN CHOCOLADE, De Centrale gezondheidsraad1 ver zoekt ons opname van het volgende Nu door tien oorlog het voor verpak- - By W. P. van Stockum en Zoon ver scheen in druk „Zang- en. Toonkunst- nesthetiek", een voordracht op 12 Oct. 1917 in het gebouw van Pulchri Studio- in Den Haag gehouden door Frans Vink.: Limburg, door dr. F. Hut ten. Serie „Ons mooie Ne derland". Uitg. J. M. Meiden- hioff. We hebben al meer mooie boekjes in deze serie gezien, maar dit weirkje met zijn 74 afbeeldingen naai- fotografische opnamen van het schilderachtige Lim burg is toch wel een bijzondere lust voor de oogen; en het beschrijvende gedeelte van den Limburgschen 'dichter Felix Rutten, zal zijn dubbele taak zeer zeker volbrengen, nl. eeuerzijds eein her innering te geven van hen die daar rond dwaalden, en anderzijds hen voor wie ■imburg nog onbekend bleef, in te leit den in de bijzondere atmosfeer van ons uiterste Zuiden, ONDERWIJS. Bij Koiu besl. vau 5 dezer zijn be noemd aan de rijks hoogore burgerschool to Zierikzee: a. tot leoraar, J. G. Roest Crollius, tijdelijk leeraar aan die school; b. tot Ieerares, mejuffrouw D A. Felix, tijdelijk Ieerares aan die school. Geslaagd voor Fransch, m. o., akte A, J. Sender, Hulst, en J. H. G. van Beuthem, H n l e t hoofdakte, H. L. K. Leys, Baarland; Engelscb, 1. o., J. B. de Hnlln, Bors- 8ele, en A. Mets, Vlis3ingen; handteekenen, 1. 0., P. van Dam, M i d- d e 1 b n r g. RECHTZAKEN. Door den ambtenaar van het Open baar Ministerie by het kantongerecht tel Zierikzee is hooger beroep aanger teekend tegen hel vonnis door dein kan tonrechter op 18 Juli 1.1. gewezen legetti D. B., oud 45 jaar, van beroep koopman en winkelier, wonende aldaar, waarbij deze is vrijgesproken van in een pand bij hem in gebruik een groofcer© lioefveelhjeid

Middelburgsche Courant | 1918 | | pagina 2