Inaezonden Stnkksn, Bnitenianl I I waarin hun adres duidelijk en vol ledig moei worden vermeld - toe te zen* den aan den Burgemeester 'dier woonf- plaats. 8. Zij. die zich tijdens hun overgang naar de landweer in Augustus a.s. mei met groot-verlof bevinden, behoeven hun zoekboekje niet uit eigen beweging in te leveren. Voor zoover wijziging van hun zakboekje uotodig Is, zal dit door of vanwege bun commandant worden opgevraagd. 9 Zij, die op 1 Augustus a.s. naar de landweer overgaan, zijn van dien datum af onderworpen aan alle voorschriften voor de landweer gegeven, voor zoovel* deze op hen van toepassing zijn. Opgave van adres. Den verlofgangers wordt in hun eigen belang dringend aanbevolen, te zorgen, dat hun nauwkeurig adres steeds bij den Burgemeester der gemeente, waar zij voor de landweer staan ingeschreven, bekend is, hetzij zij binnenslands hel zij zij bui tenslands verblijf houden. Aan hen na melijk, van wie het adres bij den Burge meester bekend is, wordt door diens zorg een persoonlijke kennisgeving toe gezonden van bij openbare kennisgeving te hunnen aanzien gedane oproeping on der do wapenen of in werkeUjken dienst voor oefeningen, voor straf, tot het onder gaan van het jaarlijksch onderzpek of tot hel inleveren van militaire goederenj. Middelburg, 17 Juli 1918. De Burgemeester voornoemd P DCJMON TAK. VERSCHILLENDE BERICHTEN. Dc Haagsche gemeenteraad besloot ■met 21 legen 13 stemmen den bouw van een hotel aan de Zeestraat onder nader aangegeven voorwaarden toe te staan. In verband met het feit, dat in ver schillende deelen van hel Rijk schurft (scabies)voorkomt, zijn bij kon. besluiti eenige artikelen van de wet tegen de be smettelijke ziekten "op schurft toepasselijk verklaard. Drie Engelsclien aangebracht. De logger Ma. 67, schipper Wi Tuyt, heeft Maandagmiddag' te Scheveningcn aange bracht den Engelsclien luitenant ter zee le kl. Edward R. Lewis, den buitenge woon adelborst Allan II. Robertson cn den machinist John Celderbank, van den Engelsclien torpedojager „Osea" die zich in liet laatst der vorige week op zee bevonden in een motorboot, om streeks een 10 12-tal mijlen ten noor den van het lichtschip Doggersbank- Zuid, terwijl zij bovenbedoelden torpedo jager niet konden terugvinden. De motorboot is tot zinken gebracht door de eigen bemanning, zijnde de -bo vengenoemde drie personen. Nadat avond aan avond te Gouda oploopjes plaats hadden voornamelijk van vrouwen, die ontevreden zijn over de distributie van verschillende waren, kwam het gistermiddag tot daden. Een groot aantal vrouwen, die zich aan het dislributiebureau vervoegden om zeep, evenwel zonder resultaat, trokken daar op naar de zeepfabriek der N. V. Viruly Co. en plunderden daar een met zeep poeder beladen wagen. Een groot aantal pakjes werd meegenomen, waarvan een gedeelte later weer door de politie werd opgespoord. Tijdens de plundering trad de politie niet handelend op. Te 's Gravenzande zijn nu ook si garen op bon 1 van een speciaal sigaren bonboekje verkrijgbaar. Ongekend lage. watersland. Men meldt uit Tiel: Ouden van dagen her inneren. zich niet, dat de waterstand op de Maas ooit zoo laag is geweest nis thans. De scheepvaart is geheel gestremd, alle vervoer moet per as geschieden. Dat men door de eenheidsworst van het vel te ontdoen en door den molen te draaien, een smakelijke bal gehakt kon malcen, is al zoo bekend als de weg naar Rome. Maar dat dit gehakt enorm .aan smaak wint en bijna smaakt als versch vleesch wanneer men de gestroopte worst een uur of zes in het water legt, is een nieuwigheid die ieder nog niet weet. "Tfws. v. d, D In het Tijdsclir. v. Geneeskunde be schrijft de heeft NV. J Kloosterman uil Almelo een zestal gevallen van lijders aan deze ziekte, die haar opdeden als ar beiders bij Krupp te Essen, en na eenige gen naar Almelo kwamen. De bijzonderheden der medische be- schrijving achtten we alleen voor genees kundigen van belcelöeniswe willen er echter aan onlleenen dat de patienfen "zich zeer ziek voelden, en leden aan keelpijn, hoofdpijn, misselijkheid, duize ligheid, groote moeheid in armen en hec- nen, veel hoesten en koorts. Het duurde bij sommigen veertien dagen eer zij weer eenigszins beter waren. Andere gevallen waren lichter en waren ook eerder beter. Van drie patiënten is het sputum naar het Centraal Laboratorium opgezonden. Bij allen werd hetzelfde gevonden wel pneumo-coccen en streplo-ooccen, geen influenza-bacilleu of luberculosebacillen. Alle zes patiënten werden thui£ en door hun huisgenooten verpleegd. Van af zondering kwam natuurlijk in de cén- of tweekamerwoningen, waarin allen huis den, niet bijster veel terecht. Toch is hel opmerkelijk, dat, hoewel deze besmette lijke ziekte hij haar optreden in eenige plaats vaak met bliksemsnelheid om zich heen schijnt te grijpen, tot dusver, dat nu na (ongeveer tien dagen", in de om geving dezer zieken zich nog' niet meer gevallen heblSen voorgedaan. Dit zou et op kunnen wijzen, dat deze ziekte hoofd zakelijk, en misschien uitsluitend, in haar eerste tijdperk besmettelijk is. De zes patiënten fcoch waren allen van 4 tot 10 dagen ziek geweest, toen zij in Almelo terugkwamen. Het aantal lijders aan de Spaansche ziekte breidt zich le Arnhem steeds uit. De ziekte woedt vooral zeer. erg in de Menno van Coehoornkazeme, waar hon derden manschappen aangetast zijn, Ook onder de burgers komen tal van gevallen voor, zoodat op verschillende werkplaatsen reeds een deel van het per soneel ziek is. Zelfs onder de spelers om het kampioenschap lavvntennis is al een slachtoffer, die zich gistermorgen terug trok, als lijdende aan de Spaansche griep. Hoewel de ziekte gelukkig geen kwaad aardig karakter heeft, wordt toch stren ger optreden wenschelijk geacht. Vooral in de kazerne zijn afzondenngsmaatrege- len zeer noodzakelijk. Knap werk van een politiehond. Politiehonden hebben te Scheveuinjgcn knap werk geleverd Op het terrein van het station van de electrische tram waren van een gede monteerd tramrijtuig 34 koperen armleu ningen gestolen. De politie trok er met een paar politie honden op nil. De honden gingen van het teiTein waai" de diefstal was gepleegd lover den straatweg de duinen in enj, wisten op een afstand van circa 1 K M. gaans de onder het zand in gordijntjes gewik kelde armleuningen op te sporen. De politie hield nu een oogje in 't zeil en slaagde er na eenigen tijd in drie per sonen, beleenden van dc jhslitie, aan lt houden, die op de plaats waar het gesto- lene in de duinen begraven was geweest, kwamen, blijkbaar met de bedoeling den Luit te lialen. DE SPAANSCHE GRIEP Thans komen ook hier ter ste onder de militairen vrij veel gevallen Spaansche griep voor, behalve in hospitaal liggen oolc in het huis in Koepoortstraat, dat voor den staf is aan gekocht, patiënten. Behalve het belang dezer haven wordt ook de Ned. binnenvaart door den hout- aanvoer gebaat, daar ons geheele land thans het noodige hout met binnensche pen ui,t Delfzijl moet krijgen en de rui mende voorraad vandaar moet worden gevuld. Vad. PHOSPIIATEN IN DEN BODEM. Nabij Oolmarsum zijn bij onderzoek' gesteenten in den grond aangetroffen, die phospliaten bevatten. Phosphaat is een oor vele laftdbouwers bijna onmisbare kunstmeststof. Door eenige heeren te Al melo is reeds aangekocht het recht om uit een terrein, groot 1 Hectare, die ge steenten le delven, en door genoemde heeren zal een naamlooze vennootschap, welke zich ten doel stelt de bereiding an phosphaten, worden opgericht. ERNSTIG ONGELUK. Zaterdagmiddag '1 uur heeft op hel Wassenaarsche slag ter hoogte van post 2109 een ernstig ongeluk plaats gehad. De houwitserafdeeling uit de Alexander- kazerne le 's-Gravenhage was daar bezig met schietoefeningen voor de commissie van proefnemingen, waarbij de milicien- stukrijder der veldartillerie uit de Alexan- derkazerne, Gerritsen, belast was met waarnemingen in den waarnemingspost, terwijl nog een tweede militair ter assis tentie bij hem aanwezig was. Er werd geschoten met 7 c.M. kanonnen, waar- an een der granaten door de dekkings plaat van den waarnemingspost heen is gegaan, met hét noodlottig gevolg, dat.de militair Gerritsen werd getroffen. Onmid dellijk werd door den anderen post de batterij telefonisch gewaarschuwd, maar deze loste nog een tweede schot, ditmaal gelukkig zonder iets te raken. Het ongelukkig slachtoffer werd hier na uit de kuil gehaald en gaf spoedig den geest. Bij de oefeningen was geen geneesheer aanwezig, zoodat deze telefo nisch uil Den Haag moest worden opge roepen. Het lijk van het slachtoffer is des middags 4 uur per auto naar het mi litair hospitaal vervoerd. De militair, die zich met Gerritsen in de waarnemmgslcuil bevond, is met den schrik vrijgekomen. Iogeaonden 6tukken worden in geen geval teruggezonden. EEN MIDDERNACHTELIJK AVONTUUR Dezer dagen tegen 12 uur middernacht .wam een onderwijzer de politie waar schuwen, dat hij bij het theehuis ,,'t Bliek'" aaD het fietspad Laren-Hilversum, twee mannen had bemerkt, die zich daar op verdachte wijze ophielden. Eeni. ge ©ogenblikken nadat hij hen had ge zien, hoorde hij in die richting van het' (theehuis gillen en schreeuwen cn het aanslaan wui een hond. De politie toog er direct op uit vond de bewoners van ,,'t Bliek" den heer en rnfjVelthuis in hoogst opge wonden toestand^ waarna het volgende werd verteld Bij het opmaken van de kas meende de lieer Velthuis gerammel aan dé ideur ie ihooren, waarna hij plotseling door die glazen deur twee mannen zag in witte ('overhemden en hel gelaat met een mas iker bedekt, die hem met een clcclrischen lantaarn belichtten en (wee revolvers pp hem richlten. Middelerwijl was ook juf frouw Velhuis gekomen, die den mannen luide vroeg of ze soms geld wilden heb ben. Daarop werd ontkennend geantwoord gezegd dat ze bier wenschten. zijn verbouwereerdheid schijnt toen de (heer Veldhuis de ueur te hebbon open pmaokl. waarvan de foxhond gebruik naakte om naar buiten te -schieten en dei mannen aan te blaffen. Toen ook juffrouw Velthuis naar builen vloog en „help" en „moord" schreeuwde, schenen de on gure gasten liet toch maar heter te vin- •den ni te deinzen De politie hield daar- lop den geheelen ifachl in het huisje dc wacht Uit het ingestelde onderzoek bleek, dat ♦den geheelen dag twee personen met! tusschenpoozen aan ,,'t Bliek" vertoefd hadden, die aan juffrouw Vethuis ver schillende vragen hadden gesteld. Bij' hoever de naaste buren woonden -n een telefoon had, of de hond nogal waakscb was, enz. Van deze bezoekers kon dus een nauwkeurig signalement worden gegeven eu in deze richlin^ wordt dan ook naar de dadfers gezocht, tioudaanvoer. Nu men kon verwachten, dat spoedig het uitvaarverbod naar Skandinavic zal worden opgeheven, mag er worden aan genomen, dat althans de houlverschepüi- gen van Zweden naar ons land ook per Ned schepen zullen plaats hebben, gelijk reeds tamelijk regelmatig met Duitsche stoomschepen geschiedt naar Delfzijl Tegenover de schade, die onze overige havens 1 ijlden door de oorlogsomstandighe den, blijft Dclfzjjl profitceren van zijn gunstige ligging ten opzichte van het Kai- ser-Wilhelmkanaal en niet minder van hel Dordtmund-Eemskanaal. De lioulaan voer uil Zweden lean van eerstgenoemd kanaal en verder langs de "Wadden plaats hebben zonder door Engelsche marine- maatregelen te worden gestoord, hetgeen eveneens het geval is met de verschepin gen van Duitsche kolen en cokes npar Zweden, welke met lichters via het Dordt- inund-Eemskanaal te Delfzijl aangevoerd, daar in stoomschepen worden overgela den. rial, in geval van stremming var! •den veerdienst Stavoren—Enkhuizen, in de relation, waarvoor dubbele afstanden zijn vermeld de onderste 'vetgedrukte afstand ook dan moet worden toegepast, wanneer geen veerroute in den nieuwen) .Wegwijzer" is aangegeven 3e) dal onder slukgoedzendingeu, waar voor een afzonderlijke wagen wordt ge bruikt zijn te verstaan alle zendingen van minder dan 5000 G., onverschillig dc wijze van bevrach ting EENVOUDIG NATIONAAL HULDE BETOON AAN MINISTER LOUDON. Met Minister Loudon gaat het op een scheiden. En zonder daarmede de ver diensten van anderen te willen verklei nen, is het zeker de wensch van dui zenden in ons land, mannen en 'rouwen, op de een of andere wijze ge meenschappelijk uibng te geven aan hun groote erkentelijkheid voor den doorslag van zijn gedurende den oorlog gevolge beleid. Die uiting inocï zijn nationaal uil alle rangen en standen, want het is de Nederlandsche natie die hem den dank verschuldigd is. En zij moet zijn eenvou dig, zooals dat past bij zijn persoon en bij den heerschendcm nood. Hel Hoofdbestuur van hel Algemeen Nederlandsch Verbond, vertegenwoordi gende den 'Nederlandschen slam, dje in zijn geheel betrokken is bij ons aller verplichtingen aan Minister Loudon, heeft gemeend, dat het op zijn weg lag, zich t< ons volk te wenden, met een beroep op verking in dezen. Het üoodigl al len uit, die van gelijke gezindheid zijn, om aan liet Hoofdbestuur van het A. N. V Wijnstraat 91, Dordrecht, hun naamkaartje in te zenden,-aangevuld op de bedrukte zijde met beroep en woonplaats, en op den blanken kant met de handteekening. De bedoeling is deze handteelceuingen te verzamelen in een of meer albums, met opdracht, en deze met een toepasselijk woord, in het bijzijn van de pers le overhandigen. Namens het Hoofdbestuur van het Al gemeen Nederlandsch Verbond Dr. H. J. KIEVIET DE JONGE, Alg. Voorzitter. ELISABETH BAELDE, Alg. Onder- Voorzitster. Mr. B DE GAAY FORTMAN, Alg. Secr.-Penningnv Zegt het voort HANDEL, NIJVERHEID EN YXSSCHEBIJ. Goederentorieve n Met ingang van 1 Augustus 1918 treedt in werking de ni uwe Afstandvvijzer Goe dcreniariewn ("voor de toepassing der ta lieven voor hel vervoer van Bestel-, Ui ten Vrachtg-, „doren, Levende Diereu, L: ken. Rij- en Voertuigen en Rollend spoor- wegmaleriaal over de spoorwegen in Nqr derland (ui. S.S N. C. S- H.S.M eé N.B.D.S.; Hierdoor treden -- wal S.SN.C. betreft, gelijktijdig buiten werking i le., de aistandwijzer in Binnenverkeer S.S N CjS. van 1 November 1913; 2e de afsiandswijzcr in Binnenlandsch F.eJitstreeksch Verkeer van 1 Nov. 191 en van 1 September 1915. Le aandacht wordt er op gevestigd le) dat de nieuwe afstandswijzer recht streeksche rfslanden vermeld! tusschen alle spoorwegstations in Nederland, zoo dal dus van 1 Augustus 1918 af, in acht- morning van de verkeersbevoegdheid. rerhhireeksche bevrachting tusschen alle Neder!nndiche spoorwegstations onderling mogelijk Ss; De Oorlog. De Toestand. Er is gisteren minder beweging ge weest bp het slagveld tusschen Aisne Marne, wat beteelcent dat de Dud- schers een sterker verweer hebben kun nen bieden tegen de aanvallen der geal lieerden. Er hebben dan ook heflig<y tegenaanvallen van Duitsche zijde plaats gehad, vooral in de streek tusschen de Ourcq eu de Marne, en beide zijden re kenen zich de eer toe van den uilslag de aanvallers ómdat ze weer aanvallen, de verdedigers omdat ze die aanvallen af weerden. Het is van hier niet uit te maken of die tegenaanvallen fler Duilschers tus schen Ourcq en Marne werkelijk ten doel hebben den vijand weer terug le drijven, dan wel of Ifet achterhoede-gevechten zijn, die den terugtocht uil de verst voor uitgeschoven punten moeten dekken. Een Fransch berichtgever zegt dat de Duil schers tusschen Marne en Adre munitie- stapels en voorraden in brand steken, die zij niet konden meevoeren. Er wordt de Fransche berichten tevens op ge wezen dat de streek waar nu gevochten wordt, door slechts enkele wegen en spoorwegen wordt doorsneden, zoodal de Duilschers groote moeite hebben met hun aanvoer naar de uiterste linie De tweede fase in den slag schijnt dus voorloopig le zijn beëindigd, en in weerwil van den lof waarmee de Duit sche berichten van het optreden der Duitsche tgoepen gewagen wellicht volkomen terecht toont het verloop der nieuwe fronlyn. aan dal die tweede fase in 't voordeel der Franschen verloopen. Niet alleen moesten de Duit- schers hun aanval opgeven, maar bo vendien verloren ze ©cn strook gebied juist daar waar zij hel meeste heil ver wachtten van hun vooruitgang. De strijd is 'echter nog geenszins tot stilstand gekomen. Plaatselijk wordt er nog hard gevochten. In Frankrijk lieerscht natuurlijk vreug de. Hel is ook een groote tegenstelling, als men van bezorgdheid vooreen door braak, komt tot de voldoening over hel terugdringen van den aanvaller. Parij' ademt weer vrijer. Generaal Gouraud heeft in een dag order het vierde leger mei zijn „ge heele soldatenhart" dank gezegd voor hun overwinning. De Ministerpresident Clémenceiu is Zaterdag uit Parijs naar het front gegaan om den hevel hebber en de legeraan voer ders zijn gelukwenschen aan le bieden, en heeft toen ook een liezoek gebracht aan het juist heroverde Chateau-Thierry In Oostenrijk, kabinetscrisis in Oostenrijk eigenlijk slechts liet tweede bedrijf hetzelfde stuk. Toen onlangs het minis- teiïe-Seidler zijn ontslag aanbood, hoeft de Keizer dat niet aanvaard, en daarop heeft de minister-president nog eeus ge probeerd een meerderheid te vormen door een samenwerking van de Polen met de Duilschers. Maar dal lukte niet. De Polen stelden zelfs een motie voor,' uitsprekend dat een regeering onder Seidler niet de vcreisch- te staalkundige waarborgen geeft voor behoorlijk gebruik van de credielen. Onder die omstandigheden heeft hel Ministerie niet afgewacht wat er zou gebeuren met de voorloopige begrooting, met het door dc Tsjechen ingediende voorstel om de Ministers in staat van beschuldiging te stellen wegens dedis- tricls-indeeling van Bohemen. De Keizer heeft nu blijkbaar ook in gezien, dat het met Seidler niet gaat, want hij heeft het verzoek om ontslag da delijk aanvaard. Het Belgische nationale feest. Uil Havre wordt aan de N. R. Ct. ge meld De huldiging van generaal Leman op den Belgischen nationalen feestdag Is een grootsche betoogmg geworden. Om ringd door de generaals Stassin, Jacques en Berlrand, die in 1914 te Luik wa ren, werd generaal Leman geluk ge wensehl door Coorcman, den mmisler-presidcnl Leman bracht hulde aan zijn medewer kers van 1914, vervolgens aan de troepen der bondgenooten, die hij .op 14 Juli heeft zien defileeren. De plechtigheid, die door 50.000 personen werd bijgewoond, werd besloten met een Te Deum. Er waren 00 parlementsleden overge komen om deel te nemen aan een door dc regecring aangeboden noenmaal. Mi nister Cooreman voerde het woord en heeft o. m het optreden gebrandmerkt van een handvol activistische verraders en hulde gebracht aan de dooden. Ten slotte sprak Cooreman zijn vertrouwen ui de overwinning en een heildronk op den koning uil. Baron Aucion heeft als oudste der par lementsleden de heldhaftige soldaten ge huldigd en gezegd, dat er geen vrede kon zijn zonder verpletlering van den vijand. Een document over het leeg halen van België. Men schrijft aan hel 'Handelsblad. Op 19 Juni 1915 werd te Brussel in hel Senaatsgebouw een vergadering' ge houden onder voorzitterschap van ge neraal Von Bissing aan dewelke ook de oornaamslc grool-induslricclcii van Duitschland deel namen. Het officicele verslag dezer bijeenkomst is in het be zit gekomen van de Belgische regeering en door deze thans openhaar gemaakt. Op die vorgadering werden de grondslagen gelegd van de stelselmatige plundering an den Belgischen handel cn nijver heid Hel volgende is aan de gehouden besprekingen ontleend. Gouverneur-generaal von Bissing ver klaarde in zijn voorwoord, dal het noodig was de Belgische industrie tc doen her leven, ten voordeele van Duitschland en zonder de Duitsche industrie le schaden. Dc vertegenwoordiger der Duitsche oor- logs commissie meende, dat België een gevaarlijke mededinger was voor Duitsch land op de wereldmarkt. De heer Von Borsig besprak dc oementkwestie en ver klaarde o. m dat de stilstand van de ce-' mentnijverheid in België te wijlen was aan de wees van de Duitsche cementfabrikan- ten, die industrie in het bezette land to zien herleven. België was. aldus Von Borsig, een ernstig concurrent op dit ge bied. Generaal A'on Bissing deed vervolgens opmerken, dal de meeste grondstoffen ontbreken, omdat men ze, vóór zijn be heer, reeds had weggenomen. Duizenden machines werden uit België naar Duitsch land gevoerd, ota munitie te vervaardigen. De heer Von Mumm deelde mede, djil de waarde der opgcëischle en nog met betaalde goederen 19 Juni 1915) op meer dan een milhoen franken was geschat. Betreffende de kwestie der tewerkstel ling van Belgische arbeiders vergeleek de heer Roechling de Duitsche metaalin dustrie met de Belgische, en weos er op, dal de Duitsche hoogovens handenarbeid noodig hadden, België kon volgens hem de noodige werkkrachten leveren. In vre destijd arbeidden ongeveer 1 millioen reemde arbeiders in Duitschland, doch hel was twijfelachtig of ze nog zouden lerugkeereu. Generaal Von Bissmg deed opmerken dat die kwestie reeds onderzocht was op hevel van den Minister van Oorlog en dat hij dezen had medegedeeld, dat hij tc Brussel Belgische arbeiders kon vra gen, indien men ze in Duitschland njoodig had. Hel coniitoil voor hulp en voeding belemmerde echter de pogingen der door hen aangestelde wervers, welke vruchte loos de arbeiders trachtten over le halen voor Duitschland te werken. Hij had dan ook het bestuur dezer vereenigmg gewaar schuwd, dal geen hulp mocht verstrekt worden aan hen, Jic weigerden in Duit- schen dienst te (reden. De heer Von Borsig zeide, dal zoowel de industneelen als de arbeiders weiger den voor de Duitsche spoorwegadmini- stratie le arbeiden. Alleen de militaire macht kon hier dwang uitoefenen. De heer Von Bissing beaamde ten volle deze zienswijze. Dc tegenstand in de ma chinenijverheid was vooral toegenomen door het feit. dat men talrijke machines had weggenomen en naar Duitschland ge voerd. Arbeiders, die zich onwillig too- ncn, zullen als burgergevangenen naar Duitschland worden gezonden. Ik heb me, aldus spreker, tot de commandanten der gevangenkampen gewend en gevraagd die arbeiders krachtig tot den arbeid te dwingen Onnoodig hier nog aan toe te voegen, dat de meeste, op deze vergadering ge nomen besluiten in strijd zijn met de bepalingen der Haagsche Conventie. KORTE OORLOGSBERICHTEN. Op last van hot Duitsche militair© bestuur mogen van 1 Augusluo af particu liere personen geen gedrukte stukken naar het buitenland en die bezette gebieden met de post verzenden Dit wordt wanneer de militaire bevel hebber vergunning verleent, alleen toege staan aan lo boekdrukkers, voor de dooi* hen gedrukte, aan uilgevers voor de door hen uitgegeven gedrukte geschriften; 2o. aan boekhandelaars voor dc gedrukte (stukken, die zij uit hun voorraad nemen; 3o aan in hel handelsregister ingeschre ven firma's voor de gedrukte stukken, Üiei hun bedrijf betreffen (catalogussen, cir culaires enz De correspondent van Wolff in hel groote Duitsche hoofdkwartier meldt nog bijzonderheden omtrent het reeds door ons vermelde sneuvelen van Quentin Roosevelt, den zoon van den gewezen, president der Vercemgde Staten, die vlie ger was in het Amerikaansche leger. In de buurt van Dormans kwam het tusschen 7 Duitsche en 12 Amenkaausche vliegtuigen lol een lievigen strijd. Roose velt geraakte in een duel met den Duit- schen vlieger, onder-officier Greper, en na korten lijd gelukte hel dezen, zoo. meldt Wolffs correspondent, zijn dap peren, maar in den strijd in de lucht nog onervaren tegenstander te vel tem Het Amerikaansche vliegtuig is bij Chiun- bry, ongeveer 10 K.M. ten noorden van de Marne. neergestort. De jonge Ito ne velt was door twee schoten in hel hoofd getroffen. Zijn portefeuille wees uil wie hij was. Duitsche vliegers hebben hem met militaire eer bij Chambry begraven..,

Middelburgsche Courant | 1918 | | pagina 3