LAATSTE gEBIEBTEN. In verband met ons bericht van gis teren over het groot aantal porties, dat voor heden was aangevraagd om groen ten soep uit de Centrale Keukeu te be trekken vernemen wij, dat het aantal por ties den laatsten tijd toch reeds eeuigs zins stijgende was, maar dit plotseling groot aantal is blijkbaar veroorzaakt door dat de vorige maal de groenlensoep zoo bijzonder in den smaak is gevallen Indien dit zoo voort blijft gaan zal ech ter paal en perk moeten worden gesteld, omdat meer dan 2500 porties, ook zelfs in twee partijen, niet te leveren is, zoo lang de definitieve keuken niet gereed is. 0 Uit Walcheren. Distributie te Domburg* Van 8 1-4 Juni: bon no. 175: 2yV ons bruine boonen bon. no 176 1 oas distributiekaas. Uit Zuid-Bereland, Hedennacht omstreeks half een is hel klein landbouwersbedrij f van d. Gebrs. Westdorp te Hoedekeu., kerke door onbekende oorzaak to'ual afgebrand. Een os en een varken kwame- in de vlammen om. Slechts enkele stukken van den inboedel konden worden gered Huis en inboedel waren verzekerd Uit Zeeuw sob Vlatfadpren CU D. Donderdagmiddag werd te A kei de voormalige kerk der doleerende gemeen te, die was aangekocht door enkele vlas speculanten, als beursgebouw ingewijd. De opening ging gepaard met eenige plechtigheid. Aanwezig waren de burge meesters van Hulst en van Zaamslag. Die van Axel en van andere gemeenten had den bericht van verhindering gezonden. Een korte toespraak van den heer ir Dekker wérd beantwoord door den lieer F van Waesberghe, burgemeester van Hulst, die wees op de maatregelen van den Minister, welke als bet zwaard van Damocles boven den vlashandel hingen. In vereeniging met meerdere collega's uit de omgeving had spreker zich met den Kamervertegenwoordiger uit deze streek in verbinding' gesteld en den toestand weergegeven, met het resultaat, dat van den Minister toezegging1 is verkregen, dat ten opzichte van Zeeuwsch-Vlaanderen die maatregelen niet zullen worden geno men en men dus hier gerust de vlas-in- dustrie kan voortzetten. Met een geluk- wensch aan het bestuur voor het geno men initiatief eindigde spreker. De burgemeester van Zaauislag sloot zich bij die woorden aan. Het gebouw is zeer ruim, goed ver licht en beval vier cellen 1 met een be stuurskamer. Het voldoet dus aan ver schillende eisclien, doch heeft het be zwaar, dat het voor beursmensehen uit de streek wel wat afgelegen i£, daar in de onmiddellijke nabijheid geen gele genheid voor versnapering is. Van pogin gen om er ook graanbeurs te houden, wordt niet veel verwacht. Woensdagavond hield de vereeni ging „Het Groene Kruis" le Axel haar jaarvergadering. De voorzitter, de liöe A. E. C. Kruijsse, deelde mede, dat door bijzondere omstandigheden, den argcloo- pen winter geen cursus kon gehouden worden voor eerste hulp bij ongelukken verder dal de grond m de Oosterslraat te Axel is aangekocht voor f 650, doch dal wegens de duurte der bouwmateria len ertz. nog niet tot stichting van een gebouw is overgegaan. Deze grond ;s nu voor één jaar verhuurd. De vereeni ging telt 330 leden. Het bezit der ver eeniging was op 1 Jan. 1918 f3S3,61 aan contributie was ontvangen f 326. .-Vis secretaris #werd herkozen de heer Le- feber. Op voorstel van het bestuur werd de vergoeding voor den magazijnhouder gebracht van f 50 op f 75. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over het hoi wen van een magazijn en hel aanstellen van een verpleegster. Deze beide punten zuilen op de eerstvolgende vergadering nader besproken worden. Brochures rul len worden verspreid, teneinde meer le ien le krijgen. De zoon van den heer Z. te H u 1 s werd bij liet voetbalspel tegen den arm gescliopi; er ontstond bloedvergiftiging en het lichaamsdeel moest worden af gezet. Uit Zeeuwsch VUanfleüeD 5^ d Te Breskens worden dagelijks veel paarden aangevoerd, die uitgevoerd worden naar Dudschland. Eiken keer gaan er soms wel een twinlig op de prov. boot, waarbij soms grappige 100- neeltjes te zien zijn wanneer de paarden lialsstarrig zijn. - J.l. Zondagnacht is le Breskens in het voedingsmagazijn voor 'militairen in Zeeuwsch-Vlaanderen W. D in de le Zandstraat ingebroken. Een groote pari ij koffie en thee is ontvreemd. DE ECONOMISCHE BOND. Gisterenavond is in liet Concertgebouw voor de afdeeling Vlissingen van den Economischen Bond als spreker opgetre den de beer M. Laernoes, candidaat voor de Tweede. Kamer, tot het houden een algemeene bespreking van de ginseleu en het werkprogram van dien Bond. De groove zaal was tamelijk bezet. Alvorens spreker met het uitspreken zijner rede een aanvang nam, stond hjf een oogenblik stil bij de eenige uren Ie voren ontvangen vreeselijke lijding van het vergaan van een der booten van de Zeeland. Hij bracht hulde daarbij aan de na gedachtenis van de meuwe slachtoffers van den blocdigen krijg. Maar 't gewone leven moet zooveel mogelijk zijn gewonen gang gaan en spr. heet daarom de aan wezigen welkom op deze eerste vergade- ïng van de plaatselijke afdeeling. Spreker zegt geen redenaar te zijn cd ook geen politicus. Politiek omvat het begrip geslepenheid, sluwheid. Altijd heeft hij aan dat woord, juist om zijn beteekenis, 't land gehad. Zijn rede is dus met van politiekeu aard. De Econ. Bond is geen politieke partij en daarom heeft spreker er zich bij aan gesloten. Langen tijd is hij een „wilde" geweest en daarover heeft hij veel ge motiveerde en ongemotiveerde aanmer kingen moeten hooren. Maar niettegen staande dat, wist hij in den gemeente raad met anderen, wel politiek aange slotenen, in vrede te leven, ja met vrucht in 't belang' van 't algemeen werkzaam le zijn. Nu het nieuwe kiesstelsel aansluiting als 't ware eischt, vond spreker zich in den E. B. op zijn plaats. Hij verwacht, dat deze bond een groot middenstuk zaï worden tusschen 't politiek gedoe. De heer Laernoes ging nu uitvoerig de beginselverklaring en 't program van d ;i) Bond na. Om de meening te weerleggen dat de E. B. niet de kracht onzer industrie zou zoeken in 't vrije ruilverkeer, wees spreker op het hoogiovenbedrijf, welk vraag&tuk thans bekeken wordt op de zelfde wijze als spreker reeds 15 jaar ge leden deed, hetgeen de archieven van Vlissingen kunnen bewijzen. Als wij uifci tijdig ingrijpen dan worden wij genekt door de uitvoerpolitiek van onze nabu ren. Daarom een eigen bedrijf, al zou 't zelfs minder loonend zijn. Ten slotte ging spreker na welk be lang Zeeland heeft bij een onpartijdige vertegenwoordiging in de Tweede Kamer. Zeeland begint m den laatsten tijd dui delijk le maken, dat 't ook een deel is van Nederland. De neiging in de andere doelen des lands, met name Holland, om Zeeland af te kammen, wordt steeds grio ter, daar men meent dat Holland de dupe er van zal worden als Zeeland vooruit gaat. Iets van receuten datum is daarvoor n duidelijk bewijs. Toen de Vlissmgsciie Kamer van Koop handel een poos geleden wees op het be lang van een internationalen luchtpost dienst kostte het veel moeite den heerm in den Haag het begrip bij te brengen dat Vlissingen de voorkeur verdiende boven een ander slation. Allerlei kleinigheden moesten dienen om deze bewering ie be strijden. Ook de Vlissingscke havenwerken, wat wel degelijk Zeeuwsche belangen zijn, eisclien vertegenwoordiging in de Kamer. Ten slotte verklaarde spreker zich voor ontwapening na dezen oorlog, reden waarom hij zich geschaard heeft onder de vanen van den anti-oorlogsraad. Van de gelegenheid lot het stellen van vragen en 'l zich aansluiten bij den Bond werd geen gebruik gemaakt. Middelburg. Van 6—7 Juni. Ondertrouwd G. Lu- dikhuize, 24 j. en C. A. Janse, 23 j.; Pi G. d. Stelt, 24 j. en A. M. Zeeveld, 22 H. C. M. Inkman, 27 j. en C. J. Merk, 25 j.C. Leijnse, 25 j. en G. Sinke, 27 j.; C Rijkse, 30 j. en C. M. van Ditmars, 27 jaar. Getrouwd: J. Wi Wedts de Swart, 33 j. en M. W. Tilroe, 31 j.; W K. Zwigt- man, 24 j. en S. J. Back, 21 j.; J. BraimL 21 j. en M. J. A. Nellen, 26 j. OverledenC. Caljouw, vrouw van C. Vermeulen, 55 j.; G. J. Wessels, ge-.ch. man, 54 j. Geboren: 1 buitenecht, zoon. VERSCHILLENDE BERICHTEN. In Maas en Waal heerscht onder de kippen de Kleipsche-ziekte, een soort van cholera, waaraan in korten tijd heele pluim veestapels ten gronde gaan. Te Ewijk zijn er o. a bij één kippenhouder onge veer 100 stuks aan die ziekte bezweken. Nu de prijzen zoo. hoog zijn f 7 a f 8 per stuk is dit een aanzienlijke schade post. Nws. Gisterennacht heeft te Amsterdam een brutale inbraak plaats gehad in het perceel 318 N. Z. Voorburgwal, waarin verschillende kantoren en zaken zijn ge vestigd. Bij onderzoek bleek, dat de firma van Gelder en Co., grossiers in gouden en zilveren voorwerpen en juweelen, de dupe van het nachtelijk bezoek waren geweest. Volgens een ruwe schatting beloopt de waarde van de ontvreemde gouden en zilveren sieraden en edelgesteenten |f 15 a f20.000. De 14 jarige Cv die te Groningen naar voelbaispel stond te kijken, werd door een bal aan den slaap getroffen, tengevolge waarvan hij is overleden. - Volkssigaren. De regeering; zint op middelen, om de rookers aan niet te dure, zgn. „Volkssigaren", te helpen. Het vraagstuk is echter zeer moeilijk, nog geen enkel plan heeft onverdeelde goedkeuring kunnen wegdragen. Uit goede bron kon echter gemeld wordtin, dat de Minister van Landbouw thans in contact is met een beproefd vakman," die een gunstige regjeling meent te kunnen ontwerpen en dit zoowel het voordeel der schatkist als in dat van de geldbeurs der rookers, zoodiat én. het Rijk, èn de liefhebber van sigaren er mede zijn gebaat. Sigaretten zijn er nog in aanmerkelijke hoeveelheid in ons land aanwezig. Daar de prijzen hiervo-or nog niet te overdreven hoog 'behoeven te zijn, en len einde de aanwezige voor raden voor de binnenlandsclie voorzie ning beschikbaar te houden, worden geen uitvoervergunningen voor dit fabrikaat meer verleend. Hdbld. BURGERLIJKE STAND. VERGADERINGEN, CONCERTEN, ENZ. Eiken dag biMcoopvtïoritellinifc 7—lil u. nm. Vrijdag 7 Juni. Concert Molenwater, 8 uur. Donderdag 13 Juni. Verg, V. N. A. Spr. A. Colijn, St. Jorisl, half 1 u Woensdag 31 Juli en Donderdag 1 Aug'. Concours hippique. Mo lenwater. UI® DEN HAAG. Tweede Kamer. - Na Comité- generaal ter behandeling van de huis houdelijke raming, wordt verworpen met 42—17 stemmen het voorstel-Beumer om de motie Knobiel inzake de opheffing van het fcotalisator-verbod van de agenda af te voeren en vervolgens met 37—21 stemmen hel voo r s tel - Knobel om motie te behandelen vóór de wijziging der Distribuliewet. Een aantal kleine wetsontwerpen wordt h. s. aangenomen, waaronder: bekrachtiging overeenkomst inzake be reiding van stikstofhoudende meststoffen uit de lucht, wijziging slachtverbod, aan vulling en wijziging der schepenuitvoer wet. Bij de behandeling van de salaris- verhooging voor militairen bij d'e land en zeemacht in Nederland en Indjë, ver klaart de heer Ter Laan (den Haag) tegen te zullen stemmen omdat de mili tairen te weel zullen verdienen in ver houding tot de burgerlijke ambtenaren. De heer Ilugenluoltz is het niet met zijn partijgenoot eens. DE „KONINGIN REGENTES". Kapitein Reedeker van lie „Koningin Regentes" heeft in een onderhoud met den Rotterdamschen correspondent van het persbureau Vaz Dias verklaard, dat hij overtuigd is, dat bet schip getorpe deerd is. De kapitein grondt zijn overtuiging voor al op de verklaring van zijn uitkijk den kwartiermeestiMv den scheepstimmerman een matroos, die verklaard hebben. dia bellebaan te hebben gezien. De scheeps timmerman had zelfs de torpedp waarge nomen. Duitsche officieren, die op het terrein van de Llloydkajde aanwezig waren, ach ten het uitgesloten^ dat het schip is ge torpedeerd. Het vaartuig is volgens hen in ondiep water gezonken, zoodat een onderzoek mogelijk is. Daortegenover verklaarde de kapitein, dal zijn schip in diepze|e is gezonken. De officieren van de „Sindoro" deeU den nog medie, dat er verscheidene mij nen werden gepasseerd. (Ongecorrigeerd). BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 2.19 u. Ü/2 o/j Nederland 92, 21/2 °/o Nederl. W, Schuld 58V2, 3 0/0 do Oblig. 683/4; 3o/o do Cerlif. 58</j. Cert. Ned. Hand. Mij. 168; Aand Ned. Ind. Handelsb. 167; Koninkl. Petrol. Aand. 534—532; Gecons. Hollandsche 194; Cult. Mij. Vorstenlanden 1115/s Aand. Deli Maatsch. 430, Aand. Amsterd. Deli 205; Amsterd. Rubber 155152: Nederl, do. 100. Ned. Amerik. Vaart 372; Ned. Scheep vaartunie 244243; Koninkl. Holl. Llovd 161; Kon. Ned. Stoomb. Mij. 227, Aand. Paketvaart 245. 4o/o Oostenrijk JuniJuli 375/4. Anacoüda 1271/2Steels 881/8 Erie 18""/. Southern Railway 2iy8; Union Pacific 119; Car and Foundry 72; Common Ma rine 301/8; Prefered do 102J/a; Maxwell Gr. C. v. A. '223/s; Maxwell Land Cert v Inc. Bonds 29?/g. Russen verlaten. VERKOQHNCEN EN VERPACHTINGEN EN ZEELAND. Datum. Plaats. Voorwvrpeo. inform 8 Juni. Middelburg, Afbraak, Vervaal. 15 Juni. Waterlandkerkje, Kool zaad, Zijlstra. 197uni. Souburg, Bouw-en Blaupot Weiland, enz., ten Cate. 19 Juni. Kamperland, Hofstede, Mark uwe. 20 Juni. Middelburg, Huis enz. Hioolen. 21/28 Juni. Groede, Hofstede, Beuningh. 25 Juni. Souburg, Hofstede, Blaupot ten Gate. Laaft ten Gate. 26 Juni, Wissenkerke, Landbouwers- inspan, Hioolen. 26 Juni. Souburg, Hofstede, Loeff. 28 JuniGrijpskerke, Hofstede, Loeff. 10 Juli. Serooskerke, Inirpan, Blaupot 2Q Jail. Kamperland, Vruchten te velde, Sfaricos*e SI JoJL Cumpartend, Landbouwers- talpan, Martunse. 26 Juni. Souburg, Hofstede, Abonnementen op de „Middelburgsche Courant" kunnen worden opgegeven nan onzen agent te Goes, Boekhandel P. A. H. PIETER MAN. BERICHTEN UIT DE TWEEDE OP, LAGE VAN ONS VORIG NUMMER. DE „KONINGIN REGENTES". Uit Rotterdam seint men ons, dat de „Koningin Regentes" zonk om kwart ozer 1 hedenmiddag. De administrateur werd gered, doch overleed aan boord van de „Sindoro", Zooals gemeld, waren geen krijgsge vangenen op de „Koningin-Regentes" Aan boord bevonden zich o. a. de heer T. H. de Meester, directeur der Mij. „Zeeland", die werd gered en drie pleeg zusters en een geneesheer van het Rood.' Kruis, nl. de dames Doorenbos, Knie meier en Vermaas en dr. De Rook. Deze zijn, naar wordt gemeld, eveneens geren, BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 2.16 u. 4i/2 o/0' Nederland, 92i/s; 21/2 0/0 Nederl. W Schuld 5§ï& 3 do Oblig. 688/4; 30/0 do Certif. 68b/3. Cert. Ned. Hand. Mij. 168'/»Aand'. Ned. Ind. Handelsb. 167; Koninkl. Pe trol. Aand. 541—545; Gecons. Holland sche 193—195; Cull. Mij. Vorstenlanden IH1/2; Aand. Deli Maatscli. 422; Aand. Amsterd. Deli 205; Amsterd. Rubber 158 Nederl. do 100. Ned. Amerik. Vaart 372; "Ned. Scheep vaart unie 247—248; Koninkl. Holl Llovd 162. Kon. Ned. Stoomb. Mij. 227; Aand. Paketvaart 247. 4 0/0 Oostenrijk JuniJuli 373/4. Anaconda 129; Sleels S91/4— 886/3; E-ie 1 8ï/8 Southern Railway 2ls/8; Union Paci fic 119; Car and Foundry 72VaCommon Marine 31; Prefered do 104;, Maxwell Gr. C. v. A. 21; Maxwell Land Gert. v. Inc. Bonds 283/4'. Prolongatie 3 0/0. Russen verlaten. UIT DEN HAAG. De Hooge Raad hefeft den S. D. P propagandist L. de Visser, tegen wien de vorige week 3 maanden werd gevor derd wegens opruiing, veroordeeld tot 5 weken gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. UIT DE VER. STATEN. LONDEN, 6 Juni. Uit Washington wordt gemeld, dat Amerikaansche mijn vegers nabij de kust een aantal Duitsche mijnen, door duikbooten gelegd, hebben opgevisebt. BEKENDMAKINGEN. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Zaterdag 8 Juni 1918, 12 u. Café van den heer P. J. Hermans te Walsoor den door Best. Cal. Waterschap Walsoor den, Herstel enz. glooiIngwerken aan dal Waterschap. Zie Midd. Crt. 18 en -25 Mei. Donderdag 13 Jr?ni 1918, 1»/» u. in het Polderhuis Abdij door Best, polder Walcheren. Verhoogen ênz. zttedijk Oost- watering. Zie Midd. Crt. 1 en 8 Juni 1918. Vrijdag 14 Juni 1918, 2 u. in dl- rectiegebouw van den Anna Frisopolder. Buitengew. werken door Best. van di verse polders. Zie Midd. Crt. 25 Mei. Dinsdag 18 Juni 1918, 11 n. 111 het Gemeentehuis te St. Annalend. Her stel enz. Suzannapolder. Zie Midd. Crt. 1 Juni. Vrijdag 28 Juni 1918, 2 u. n het Directiegebouw van den Anna Frisopolder Wissenkerke. Werken aan divers polders. Zie Midd. Crt. 8 Juni 1918. RTTUEELE BOTER EN MARGARINE. De burgemeester van Middelburg maakl bekend dat ritueele boter uitsluitend bij ■le firma J. N. Cohen Zn., Vlasmarkt, en ritueele margarine uilsluitend bij den hoer M Snoek, Pottenmarkt, verkrij; baar zal zijn. Middelburg, 6 Juni 1918. De Burgemeester voornoemd P. DUMON TAK. INKWARTIERING OVER MAART 1918. De Burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat xij, die gedurende de maand Maart 1918 zijn belast geweeBt met in kwartiering en woonachtig zijn in de wijk H de daarvoor toegekende schadeloosstelling legen inlevering van het inkwartieringsbiljet in ontvangst kun nen nemen op Zaterdag 8 Juni 1918 ten Sladhuize dezer gemeente (Bureau Bevol king) van des voorm. 10 tot 12 uur, zul lende na genoemden datum voor boven vermelde wijken geen uitbetaling meer plaats hebben. Middelburg, 7 Juni 1918. Da Burgemeester voornoemd, P. DUMON HAK. VETDISTRIBUTIEREGELING. De Burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat de Minister van Land(bouw, Nijverheid en Handel, heeft goedgevon den vast te stellen de volgende vetdjstri- butieregeling: Artikel 1. (1 )Het Rijk stelt,'door tus- schenkomst van de gemeentebesturen vo,or iederen ingezetene eener gemeente boven den leeftijd van één jaar een Rijlcsvetkaart verkrijgbaar en wel aa&r ieders keuze; a. öf een boterkaart; öf een a-melange-kaart; c. öf een b-melange kaart; d. öf een norniaal-biargarine-kaart De a-melange bestaat uil een menghel van 25 o/0 boter en 75 0/0 margarine; de b-melange uit een mengsel van 50 0/0 bo ter en 50 0/0 margarine. (2) Ter voorziening in de behoefte aan vet van lijdelijk hier te lande in een ho tel of soortgelijke inrichting vertoevende vreemdelingen worden dag vetkaarten. verkrijgbaar gesteld, waarop verkrijgbaar zal zijn öf boter öf normaal-margarine, al naar gelang die inrichtingt voor het be reiden van sjpijzen al' dan niet margarine mag bezigen. (3) De Rijksvetkaarten worden voor zien van een aantal afscheurbare "oons. Ieder dier bons is voorzien van een aan duiding van de vetsoort en van dp week, in welke voor dien bon 250 gram' van dio vetsoort kan worden gekocht of ver kocht. Artikel 2. (1) Onder ingezetenen eener gemeente worden in deze regeling ver staan zij, die in de gemeente zijn Inge schreven in "het bevolkingsregister. Het bestuur eener gemeente zal vet kaarten slechts uitreiken aan; a. ingezetenen eener gemeente; b. - houders van een vetkaarlbewijs. (2) Het Rijkskantoor voor Vfeesch en Vetten (R, V. V.) zal' vetkaartbewijzen afgeven ten behoeve van een ingezetene .eener gemeente, die gedurende langoren tijd* buiten die gemeente zal hebben le verblijven; b. personen die verklaren niet in bet bevolkingsregister eener gemeente te rijn ingeschreven. (3) De aanvraag aan het R. V. V. tot verstrekking van een vetkaartbewijs moet geschieden door tusschenkomst van een gemeentebestuur en wel, voor zoover de in de eerste plaats bedoelde personen betreft, door tusschenkomst van het be stuur der gemeente, waar zij in het bevol kingsregister zijn ingpschreven. Uitreiking van een vetkaartbewijls zal geschieden door het gemeentebestuur, diat zijn bemiddeling verleende bij die aan vraag.- Artikel 3. Aan houders van inrichtin gen, waar nachtverblijf aan lijdelijk liier te lande vertoevende vreemdelingen wor- fden (Verstrekt, lean een bepaald aantal dagvetkaarten ter uitreiking aan hunne logeergasten in voorraad worden gegeven, onder verplichting iedere dagvetkaart, vóór hare uitreiking, te voorzien van den naam der inrichting, door welker houder zij werd uitgereikt. Deze dagvetkaarlen zijn voorzien Van 7 bons, tegen ieder waarvan 5 gram vet hetzij boter, hetzij normaalmargarine, al' naar gelang' een boter- dan wel ee.i normaalmargarine werd verstrekt kan worden gekocht en verkocht. Artikel 4. (1) Aan hoqders van 'iririch- tihgem, geheel' of gedeeltelijk bestemd lot het verstrekken van maaltijden aan het publiek, lean een bepaald aantal rijksvet kaarten, voorzien van vijf en twintig wis selbons, tegen iedór waarvan 10 gram vet hetzij boter, hetzij' n ormaalmargxri- ne al naar gelang de inrichting bij hei bereiden van spijzen op boter of an dere vetten is aangewezen lean wor den gekocht en verkocht, in voorraad worden gegeven. (2) Voor hel nuttigen van maaltijden in inrichtingen als in het eerste, lid bedoeld is de bezoeker, voor zoover tot -lien maaltijd behoorende spijzen met vet zijn toebereid of daarbij vet wordt gebruikt, verplicht tot afgifte van een vetbon ter waarde van; a. voor een eerste ontbijt 10 grain; b. voor een tweede ontbijt of maak tijd, voorzoover geen hoofdmaaltijd 10 gram; c. voor Iden b oofdmaaltijdten hoogste 20 gram. (i3) Aan de verplichting in hel voorgaan de lid den bezoeker opgelegd^ lean déze Voffidoen dooi* afgifte van een tóT de hem uitgereikte rijksvetkaart behoorende bon, onverschillig of deze kaart is een boterkaart, een melangekaart of een nor- maal-margarinekaart en onverschillig of voor de bereiding van de door hem té nuttigen spijzen dezelfde dan wel een andere vetsöbrt is gebruikt; de houder der inrichting zal den bezoeker wissel bons teruggeven, waarop öf boter, öf margarine kan worden gekocht en ver kocht, al naar gelang die inrichting; bij de bereiding der spijzen öf op het .ge bruik van boter öf op het gebruik van andere vetten is aangewezen. Artikel 5. De houders van inrichtingen als in artikelen 3 en 4 bedoeld, zijn ver plicht nauwkeurige verantwoording te doen van de hun in voorraad gegegen dagvetkaarlen en wisselbons, wat de eer sten betreft onder overlegging, van ex tracten uit het nachtregister. Artikel 6. (1) Onverminderd het be paalde in artikel 4 geschiedt koop '?n verkoop van boter, a-melange, B-melange en normaal-margarine, tegen door den verkooper af te scheuren bon, in aan duiding overeenkomende mei gewicht en soort van hetgeen wordt geleverd.

Middelburgsche Courant | 1918 | | pagina 2