Cursss Ea^sslelegrafie, iWTSTi'BIRKMr Buitenland c Pelkman jm. 24 j met A. H. tie Hooge, jd. 27 j. Bevallen. J. P. M. Rabou, ,geb. Hens- kens ,d. G H. van >Es, geb. Quasters^ d. C. Kerbert, geb. Siverdink, d. M. Forrer, geb. Krijnen z. P. E. Pihl, geb. Verwijs, d. P. Fliers, geb. Da Rid der. z. P Verhag'e ,d. 7rw. M. Jxrawerse, wed. van G. Gabrielse, 81^ j., J. C. Geerts, z. 14 m. BEKENDMAKINGEN. DISTRIBUTIE-BUREAU. De Dircteur van het Gemeentelijk Dis tributie Bureau maakt bekend, dat zijn Bureau op Dinsdag 2 April e.k des namiddag s vaöi4" het publiek zal' zijn gesloten. De Directeur voomoeiihl. Middelburg, 30 'Maart 1918. UITGIFTE KOFFIE- EN THEEKAARTEN De Burgemeester van Midde lburg maakt bekend, dat de uitgifte van Nieuwe kof fie- en theekaarten aan gezinshoofden- ingezetenen zal plaats hebben: op Woens dag 3 April voor de wijken A, B, C, D en ft; Donderdag 4 April voor db wijken F en G; Vrijdag 3 April H en I. Zaterdag 6 April K; De dagen voor de andere wijken be stemd zullen later worden bekend ge maakt. Het Bureau (Stadhuis, ingang Helm 4e deur links) zall op die dagen geopend zijn van 9—12,30 en 2—4 uur; des Za terdags alleen van 9—12.30 uur. Middelburg, 30 Maart 1918. De Burgemeester voornoemd, P. DUMON TAK. BRANDSTOFFEN. De Brandstoffenoommissde te Middel burg maakt bekend, dat met het oog op een zoo nauwkeurig mogelijke rantsoenee ring van brandstoffen, voor het stooksei- zoes 1918—1919 aan alle hoofden van gezinnen brandstoffenaanvraagfbnnulieren zullen worden toegezonden, welke binnen drie dagen na ontvangst op liet Bureau moeten worden overhandigd. Om groote toeloople voorkomen zullen wekelijks slechts, ongeveer 1000 biljet ten worden verzonden. Zij, $io vlus in de eerste paar weken nog geen biljet hebben ontvangen, gelieve geduldig (e wachten tot een nadere bekendmaking in de Middelburgsche Courant. Middelburg, 30 Maart 1918. De Brandstoffencomm. voornoemd. ook vooc Amateur*, aanvang 15 April. Ialichtr s^en bij A. FRELIER, Bhr. Kust- «tation, Vlieringen. 'Ingezonden Mededeelin'g). DF. SCIIEPENKWESTIE Een regeeringsverklaring. Door de Nederlnndsche regeering is heden naar aanleiding van de proclamatie met bijgevoegde verklaring van president Wilson van 20 dezer een uitvoerige ver klaring gepubliceerd, waarin zij zegt dat de massale inbeslagneming van, een neu trale handelsvloot, /.ij het slechts voor den duur van don oorlog1, van| volken rechtelijk standpunt een onverdedigbare daad is en tegenover een bevriende nalie niet te rechtvaardigen. Dal de Ncderlandsche handelsvloot maanden lang niet uit Amerika kon ver trekken wegens telkens nieuwe weigering van bunkerkolen is ongetwijfeld in strijd met de iraditioneele vriendschap tusschcn beide landen en dit geldt zeker ten aan zien van de Zelaudia, die met eigen bunkerkolen een Amerikaansche haven aandeed en er sindsdien wederrechtelijk) vastgehouden wordt in strijd met ihet recht der Ver. Staten. H"t is beslist onjuist, dat Nederland de voorloopige schikking niet zou zijn nagekomen en geheel onder Duit solve pressie zou staan. Even onjuist is de bewering, dal Duitschland gedreigd zou hebben de twee schepen die van hier zouden uilvaren in ruil voor twee mol' Amenita's goedvinden herwaarts vertrek kende schepen, in den grond le boren, teneinde het nakomen der voorloopige schikking te verhinderen, De uitvoering van de voorloopige schik king was belemmerd door het langzaam en soms volstrekt niet doorkomen der overzeesche telegrammen aan of van de reeder waarvan de oorzaak nog steeds in liet auisLer blijft. Een feit is, dat het grootste deel .Ier schepen onder een voorloopige schik king door lusschenkontet van den War Trade Board oorlogsh andclsraaöV) veb- charlcrd was en een doel reeds op weg was naar Zuid.1-Amerika, doch onderweg door Amerilcaansche autoriteiten werd op^- gehouden, terwijl in den Stillen Oceaan de schepen, die voeren tusschen de West- kast van Amerika en Indiê, geregeld zon der eenige belemmering van de zijde dier Nedcrlandscho regccring in de vaart ble ven. De door Engeland en Portugal thans inbeslagjgenomcn schepen zijn door de Rrilsch© en Portugeesche overheden zel ve verhinderd te varen. Onze regeering z.et voorts uitvoerig uit een: le. dat Nener]and als onzijdjg land er niet in mocht toestemmen, dat zijn schepen in de gevaarlijke zone zouden worden gebruikt, niet om dat gebied zelf, want dit heeft met de neutraliteit niets uit te staan, maar tenzij" de geassocieer den konden waarborgen, dat deze sche pen niet bewapend zouden zijn en geen troepen zouden vervoeren; 2e. dat de redeneering, dal de be slaglegging noodig was, omdat Neder land niet bij machte was de aange gane verbintenis na te komen strijdig is met de feitelijke toedracht der zaak De eenig juiste verklaring, is, dat de be trokken mogendheden zich door verlies aan schepen genoopt zagen; hun ton nage aan te vullen door de beschik king te verkrijgen over een zeer belang rijk aantal schepen, die uiet hun doch Nederland toebehoorden, toen hun bleek, dat de Nederlaudsche regeering hare schepen geen toestemming tol varen voor de geassocieerde belangen kon verleenen, dan onder voorwaarden, die door de neutraliteit geboden waren, doch naar het oordeel der betrokken regeeringen niet voldoende in overeen stemming waren met hare belangen. MiLsdien besloten zij deze, die binnen haai* machtbereik lagen, in beslag te ne men Dat Nederland daardoor ruimschoots de gelegenheid kreeg zich van brood- koren te voorzien, is slechts schijn. Im mers na de ervaring met Ncderlandsche schepen in de Amerikaansche en Britschc havens opgedaan, zou het onverantwoor delijk zijn opnieuw schepen uit Neder land daarheen te laten uitvaren zonder, afdoende waarborgen, dat die ervaring zich niet zal herhalen. De regeeringsverklaring eindig^ 2ldus: De Amerikaansche regeering heeft zich beroepen op recht en rechtvaardigheid. Steeds heeft zij zich opgeworpen als bescherm ter der 'kleine natiën. Dat zij thans medewerkt tot een daad, djie in lijn rechten strijd is met die beginselen, is een wijze van optreden, die geen tegen wicht kan vinden in betuigingen van vriendschap of in verzekeringen van een milde toepassing va» het gepleegde on recht. NED. TORPEDOBOOT OP EEN MIJN GELOOPEN. Hr. Ms. torpedoboot G II is heden morgen ter hoogte van Vlieland op een mijn geloopen. Het achterschip werd af geslagen en is gezonken. Er zullen pogin gen aangewend worden om hel voorschip te bergen. [De reservemachinist d<u Hen wordt vermist. De overige opvarenden zijn lie- liouden en bekwamen geen letsel. Officieel. Hedenmorgen is de Neder- landschc torpedoboot ,,G 11" ongeveer 1000 M. bewesten de „Uiterton"- van hel „Slcriemelk", binnen de territoriale wa teren. vermoedelijk op een mijn van on bekende nationaliteit geloopen. De be manning is door de torpedoboot „Tang- ka" overgenomen. Vermist wordt de ma chinist der marine-reserve P. B. Du Hen Pz. Overigens heeft niemand letsel bekomen. Het achterschip vau de G 11 is afge broken. H. M.'s „Tangka" heeft nog ge tracht de G 11 op te steepen, maar laatst genoemde torpedoboot zit nu aan den; grond op de „Drempel". Pogingen wor den aangewend, de G 11 te bergen. DE SLAG IN FRANKRIJK Duitsch leger bericht. BERLIJN. 30 Maart. Officiéél. Op hel slagvela ten N van de Sommc is de toestand onveranderd. Ayette werd van vijanden gezuiverd Tusschen de Sommc en de Avre wierpen wij de Engel schen en de hun ter hulp gesnelde Franschen uit dcelcn van hun voorste stellingen en namen Beaucourt en Mézières. Fran- selie aanvallen legén Montdidier mis lukten. De Franschen zijn thans ook aan de vernieling van Laon begonnen. Door voortdurende beschieting' werd de ca- thedraal belangrijk beschadigd. Engelsch leger bericht. LONDEN, 30 Maart. Officieel. Ten N. van de Somme werden slechts' plaatse lijke gevechten geleverd. Ten Z. van de Somme viel de vijand gisteren Demuin en Mózières aan, met het gevolg, dat Mé zières door de Duitschers werd vero verd. In een tegenaanval maakten wij een aantal gevangenen. Alle. pogingen van den vijand, om Demuin te veroveren, werden na lange, hevige gevechten afpp1" slagen. Gedurende de afgoloopen week "neefl onze bereden en onbereden fcavalerie groote dapperheid aan den dag gelegfcl bij het afs!aan_der aanvallen, waarbij zij den vijand in talrijke gevechten zware verliezen toebracht. NAGEKOMEN BERICHTEN. BENOEMD. Benoemd lol burgemeester van Goes de heer G. A. Ilajenius. TE HOUDEN AANBESTEDINGEN. Woensdag 3 April 1918, 11 u. in hotel Van Kooien te Stavenisse door Best Waterk. polder Oud Kempenshof- stede en Moggershit. Hel verdedigen van den iinderz. oever Zie Midd. Crt. 16 Maart. VERGADERINGEN, CONCERTEN, ENZ. Eiken dag bioscoopvoorstelling, 7—10 u. n m. Woensdag 3 April. II. B S. Ver. Op voering „De Student thui.". Schouwburg. Donderdag 4 April. Nederl. Protest. Bond. Lezing N. M. Bruins. Kerk gebouw Vrijz.-Herv., 8 uur. Donderdag 4 April. „Intiem tooneel'1. De Sabijnsche Maagdenroof. Schouwburg 7»/a uur. Maandag 8 April. Zangvereen. „Tot Oefening en Uitspanning". Koor kerk, 8 uur. Dinsdag 9 April. Zangvereem „Tot Oefening en Uitspanning". Koor kerk, 8 uur. Woensdag 10 April. „De Kluchtspe lers". Schouwburg. Woensdag 17 April. Uitv. Amster- damsch Strijkkwartet. Schouw burg. V r ij d a g 26 April. Uitvoering Middel burgs Mannenkoor, „De Vergenoe ging", 8 uur. Vrijdag 26 April Geschied- Let terk. Vereen. Lezing Dirk Coster Concertzaal. Zaterdag 27 April. Volksconcert Mid delburgs Mannenkoor, „De Verge noeging", 8 uur. Maanaag 13 Mei. Zangvereen. „Tot Oefening en Uitspanning'. Koor kerk, 8 uur. Dinsdag 14 Mei. Zangvereen. „Cot Oefening en Uitspanning". Koor kerk, 8 uur. Dinsdag 28 Mei. Zangv. „T. O. en U". Concert VerheijNoordewier—D« Haan, Nieuwe kerk, 8 uur. BEmOKKN ITF BB TWEKBB •?- LAGB TAN ONS VORIG NÜMMER. DE SLAG IN FRANKRIJK. Fransch legerbericht. PARIJS, 29 Maart. De veldslag is met hevigheid voortgezet gisterenavond en ge durende een gedeeltle van den nacht. On danks zijn herhaalde tegenaanvallen slaagde de vijand er niet in, de Franschei troepen te verdrijven uit de dorpen, die ze gisteren hadden veroverd. Die Fransche troepen hebben hun successen voortgezet en zich na een hevig gevecht meester gemaakt van Mooichel. Voor Phssy-le-Roye hebben verbitter de gevechten plaats gehad. Alle aanvallen) op dit dorp gedaan, werden gebrokens door den onverzettelijken tegenstand der Fransche troepen. liet blijkt uit de mededeeling van krijgsgevangenen en uit het groote aantal lijken, dal werd gevonden, dat op dit deel van het slagveld en in de streek van Montdidier de verliezen, welke 'le Duit schers hebben geleden, zonder succes te behalen, buitengewoon zwaar zijn. Ten N. van Montdidier houden de Fransche en Engelsche troepen den vij and 'zegevierend in bedwang op de linie van de Avre. Voor de linie La Neuville—Sire -Ber nard— Mézières—Marcelcave Hamel wer den vijandelijke infanlerie-kolonnes waar- geuomen, welke, evenals convooien die oj. den weg van Laon naar La Fère wer-4 den gesignaleerd, door de ver-dragend|e kanonnen onder vuur genomen en ver strooid werden. HET OPPERBEVEL DER GEALLIEERDEN. LONDEN, 29 Maart. De „Daily Chro nicle" zegt: Het bericht betreffende de vereeniging van de Engelsche en Fran sche militaire operalies in Frankrijk irt één hand, kan elk oogenblik worden ver wacht Naar alle waarschijnlijkheid zal generaal Foch met deze laak worden betast. DE VREDE MET ROEMENIE. WEFNEN, 29 Maart. Hoewel de eco nomische onderhandelingen met Roeme nië weliswaar op de gewichtigste punten 0eleiJ hebben tot principiëele overeen komst, moesten wegens haar veelzijdig heid en verre strekking, de bijzonderhe den toch nog mei de Roemeensche on derhandelaars worden uitgewerkt, een arbeid waarmee 1 of 2 weken zuilen heengaan. De Oorlog. De Toestand. Nadat de Duitschers erin gesjaagd wa ren ten Noorden van Itfónldidier hun front vooruit te brengen (pt ten Westen van de lijn Montdidier—Hamel', is er gis teren een dag van verslapping en be trekkelijke kalmte gevolgd, wat na acht dagen van den hevigsten strijd geen ver wondering behoeft te baren. Ten Zuiden van de Somme loopt hel front nu be westen de plaatsen Hamel, Warfusee Abbecourt, Marcelcave, Demain, Méziè res, La NeuvilleSire Bernard, Pierre- ponl, Montdidier en verder Oostwaarts bezuiden Lassigny en Noyon. Wie deze plaatsen opzoekt zal prner- Icen, dat alleen ten Noorden van Mont didier van eenigen vooruitgang sinds eer gisteren sprake is. Daartegenover stel len de Franschen de verovering van Mon- chel, ten W. van Montdidier. Behalve< op dit front, tot aan Lassigny toe, waar' Plcssy le Roy, dat ook uit gevechten van voor den Sommeslag van 1916 bekend is, ondanks hevige Duitsche aanvallen in Fransche handen bleef, is het gisteren kalm geweest. De hevige Duitsche Aanval bij Atrecht is niet doorgezet en dus in eersten aanleg mislukt. Of thans', ook de algemeene aanvalspoging als geëindigd moet beschouwd worden, is nog .liet te zeggen. De Franschen en Engelschen schijnen thans hersteld te zijn van den eersten schok en dank zij den aanvoer van reserves, den vijand weer het hoofd te kunnen bieden. Aan do vervolging, die volgde op de eerste doorbraak is dus; vrijwel een eind gekomen en een nieuwe faze is aangebroken, waarin de partijen ongeveer tegen elkaar opwegen. Dit stelt verschillende mogelijkheden. De Duitschers kunnen door het aanvoe ren van krachtige reserv.es den slag voor zetten, de geallieerden kunnen door hun reservcleger, voorzoover dat nog be schikbaar gebleven is, aan te wenden, trachten hun slag te slaan en beide par tijen kunnen zich ingraven om op een ander fronldeel den slag te hervatten. Dit laatste lijkt ons het mins-f waar schijnlijk. De thans ingenomen linie be zuiden de Somme is nog geen loop graven linie, zooals die na maanden Wer- kens als een bijna onneembare forten- reeks gevormd wordt en ook ten Noor den dier rivier kan het oude loopgra- venstelsel niet zop krachtig zijn als, de moderne bouwwerken dat plegen le zijn. 't Gevechtsterrein van thans is' dat van den open veldslag, niet dat van den Loopgra venoorlog. De sterkste partij zat daarvan willen proifteeren en eerst als blijkt dat beide partijen blijvend tegen elkaar op wegen, zal men weer 'tot den loopgra venoorlog' overgegaan zijn. Nu doet zich op het oogenblik liet eigenaardige geval voor, dat beide par tijen meenen, dat zij do sterkste zullen zijn in de komende gevechten. Duitsch land, gesterkt door het succes van Ba- paume en St. Quentin, de entente 'in het geloof aan het reserveleger van ge neraal Foch. De betrekkelijke stilstand in hel krijgsbedrijf op den Goeden Vrq- dag zal dus well de stilte zijn, die aan den geweldigen storm vooraf gaat. De Paaschdagen zouden wel eens bljoedda- gen kunnen worden daar ginds ên Pi- cardië. Bij idie worsteling zullen de Engelsche en Fransche legers vermoedelijk wor den aangevoerd door generaal Foch. De geallieerden hebben, als men hun pers tenminste gelooven mag, eindelijk inge zien, dat eenheid van opperbevel groote voordeelen biedt en niet die erkenning is liet logisch dat een Fransch generaal met liet opperbevel belast wordt. Dat «lit Foch is en niet Pótain zal weinig -er- won dering baren, als men weet, dat Foch reeds eerdöp als Pélain's' opvolger als bevelhebber van het Fransche leger werd genoemd. Er zijn nog geen aanwijzingen, dat de Duitschers tfp een ander fronldeel een nieuwen slag van groeten omvang :n willen zetten. Er wordt wel melding gemaakt van aanvallen in de streek van Parroy en Erabermesnil, maar die schij nen slechts van plaalsjelijken aard te zijn. De >lag in Frankrijk. Aan een Duitsche correspondentie van het We do lijk front ontleenen wij het vol gende De sterke stellingen der Engelschen,, die in vele achter elkander gelegen li- miën thans geheel door de Duitschers veroverd zijn, verheffen zich als vestin gen op de beheerschende hoogten van hel wijti uitgestrekte slagveld Zij waren met alle zorg aangelegd. Terecht schenen', de Engelschen er prat op te gaan, dal <ie Duitsche stormtroepen zicli voor en in dit verdedigingssysteem wel konden dood- loopen, maar dat ze nimmer doorbroken zouden worden. Hel ongelooflijke is thans een feil, de Duitsche troepen mar-, eheeren na bestorming der gezamenlijke verdedigingswerken met inbegrip van die welke in de jaren 1915 en 1916 aange legd waren, in het vrije veid naar hoJj Westen. Nadat "le drie eerste vijandelijke stel lingen genomen waren, ging het En gelsch Frankrijk, hetwelk aan een ontel baar aantal Engelsche plakkaten en op schriften kenbaar was, verder binnen. Hel schijnt dat de Franschen in dit ge deelte van hun land niets meer te zoggen hadden. Eigenaardig doen .de in de ver weekte plaatsen aangebrachte opschrif ten als- „This is Roisel", en toch waren zij absoluut noodzakelijk om in hel; alge meen in deze groote ineengeschoten dor penruïne den weg te kunnen vinden. Wat Lij beschouwing van het ontzaglijke slag veld in tegenstelling met den toestand van 1914 en 1915 vooral bijzonder in het oog springt, is het naar verhouding gje- ïingc aantal gevallen Duitschers, een be wijs dat Hindenburg begrepen heeft dc bloedige offers lot het geringste te moe ten beperken. Ter hoogte van Golancourt werd een regiment, dat een aanval moest onderne men op een plaats boven Flavy, plotse ling van uit het oosten in de flank doojj een sterk maehinegeweervuur bestookt. Hel bataljon verspreidt zicli. Inmiddels trekt de nevel op, de zon komt door ei* een verwoestend welgericht trommelvuur van den vijand op liet dorp en ie toe gangswegen neeral een aanvang. Een vier der doordringen van het bataljon is on mogelijk, doch ondanks het krachtige vuur houdt hel moedig stand Allengs werken zich afzonderlijke groepen eenige honderd meters voorwaarts en graven zich in. Ondersteuning door eigen artil lerie ontbreekt, de batterijen zijn nog uiet over het Soumie-kanaal. Urenlang houdt de zwaar beschoten infanterie liet in hel vuur uit. Daar vliegt om twee uur in den namiddag de Engelsche cavalerie die ongemerkt achter een hoogte in de. linker flank was gehouden, als een storm wind naar voren. De Duitsche machine geweren maaien de wild-aanstormende ruiters neder tot de laatste patronen ver schoten zijn. Ook aan de compagnieën gaat de munitie ontbreken. Met de blanke sabel houwen de Engelsche ruiters opi de Duitsche infanterie in, rennen den. eersten stroom neder, waarvan de aan voerder valt De Duitschers weren zich vertwijfelend met de kolven der gewe ren In dit hachelijk oogenblik nadert, ongeacht het zware artillerievuur, in stormpas ondersteuning. In het Duitsche geweervuur loopt de Engelsche aanval te rietter. Ook de eigen artillerie is aange komen, de eerste salvo's slaan in dei dichte massa's, slechts een enkele rui ter keert terug. De met groote energie, uitgevoerde cavalerie-aanval der Engel schen is ineengevallen. Omtrent de wijze, waarop de Duit-t schers- ijïi hun eersten aanval tot een doorhraas wisten te komen, vertelt men- van Franschen kanl het volgende Na een kort en krachtig bombardement waarin ae glasgranaten een groot aandeel heboen. worden do troepen-massa's op hel laatste moment golf na golf, vooruit' gezonden. De eerste golf moet tol elke» prijs het doelpunt bereiken. Tegelijker tijd wordt een hevig machinegeweer- en geweervuur gericht op de volgende linie., die moet worden aangevallen, om het< aanrukken van reserves te beletten. Dan wordt deze linie door een tweedien troe-t pengolf overschreden, die zich in dezef stellingen nestelt. Daarna rukt een derd© golf op, enz. Volgens de Duitsche berichten was Noyon totnutoe ongeschonden gebleven, maai* gaat het nu zijn noodlot tege moet. Gedurende de twiee laatste dagen ver woestten Fransche granaten van het zwaarst kaliber de buitenwijken Fau bourg d'Amiens en Fauburg du Paris aan. de wegen naar Roye en Montdidier. Deze beschieting' doet volgens Wolff den Duitschers geen schade, evenmin als hel feit, dat de Engelschen reeds op 25 Maart de ijzeren brugl (aldaar in de lucht deden springen, de opinarsch der Duitschers kon tegenhouden. Ook het inwendige van de stad wordt be schoten. Een toren van de oude kerk werd verscheidene malen getroffen. Op enkele kilometers westelijk van Noyon neemt het artilleriegevecht in heftigheid toe, maar de Duitsche batterijen zijn, ook weer volgens Wolff, de '■vijandelijke verreweg' de baas. Hel Russische Revo.lutielfigjeuv Men schijnt in Ruslanjd te gaan iu- zien, dat 'een leger met aanvoerders die door de soldaten gekozen 'zijn en daaraan alléén him plaats te danken hebben, niet behoorlijk voor zijn laak berekend kan wezen. Naar de „Daily News" uit Moskou verneemt is er een schikking getroffen ten aanzien van het gebruik van oude officieren in iliet nieuwe leger. De compagnieën zullen hun kommandanleii. kiezen, maar de hoofdofficieren zullen candiaaten slel- len. Zij zullen péloton-kommandanten zijn. De militaire afdeelingen der, plaat selijke sowiels zullen de candidalenlijs- ten voor de pelotons samenstellen'. De candidaten moeten op bizondere scholen zijn opgeleid of zicli metterdaad door beproefde bevoegdheid hebben onder scheiden Zij zullen als waarnemende peloton-commandanten worden toegelar len door een schikking' tusschen de be velhebbers en de militaire afdeelingen der plaatselijke sowiels. De mannen, die al in werkelijken dienst waren, ge nieten de voorkeur. Alle benoemingen hangen rechtstreeks van de beslisfsinjg van den bevelhebber af. De koniman- danten van eenheden en brigades wor den door bemiddeling van d|e militaire afdeeling1 der sowiels door het com missariaat van oorlog' aangewezen. De ihooge oorlogsraad moet al zulke be noemingen goedkeuren. De aanvoerders van divisies en de opperofficieren zullen in overleg' met den hoogen oorlogsraad door het commissariaat van oorlog wor den benoemd. Al zulke benoemingen behooren ter kennis van| de 'volkscom missarissen te worden gebracht. KOKJE OORLOGSBERICHTEN. Sedert ongeveer vijftig! jaar is in België de doodstraf niet meer toe gepast. De correspondent van do N. R. Ct. te Havre meldt, dat er thans te Veurne een terechtstelling heeft plaats gehad waarbij de Fransche beul ziju hulp beeft verleend, want Bel'giê bézat noch schavot noch beul meer. De man, die onthoofd is, nas een Belgis?h militair, voor wiens verfoeilijke misdaad do rech ters geen genade hebben willen verlee nen. Hij had te ta Panne een fatsoenlijk meisje verleid en toen hel meisje moeder geworden was, zocht de boosdoener zich van zijn slachtoffer le ontdoen omdat hij met een andere vrouw wilde trouwen. Hij beraamde zijn misdaad lang van te voren en beging tic moord onder .sijzon- der afschuwelijke omstandigheden. De krijgsi'aad heeft met algemeene temmen den moordenaar ter door veroordeeld v Naar uit Pm-ijs gemeld wordt, is gisteren een der projectielen uit het ver- 4

Middelburgsche Courant | 1918 | | pagina 2