LUISTE IKBlCBTSi historisch, nationaal en internationaal oog oogpunt na den. oorlog herbouwd wor den ofte niet?" Na eenige gedachtenwis-, acling werd die vraag in beginsel bevesti gend beantwoord, daargelaten natuurlijk d» eischen der practijk, waarover het Oordeel van het Genootschap trouwens; niet was gevraagd. Ter tafel waren de volgende geschen ken van den lieer P. Vidaina Zijlstra te IJzendijke een paar zeer fraaie, an tieke medaillons in zink, voorstellende een rookenden man en een snuivende vrouwvan den heer P. J. von Steiiï Cailenfels te 's-Gravenliage twee portret- ten van Godefridus Wilhelmus Callen- feis, in ae 18e eeuw burgemeester van Sluis, en van diens echtgenoote Johanna; iVinecntia van Dorünontvan den heer fmr. dr. C. H. Baale te Winschoten eenigej Üuitsche noodmunten. )Door bijzondere omstandigheden kon dit verslag eerst heden geplaatst worden. - Bed. ONDERWIJS. In ons jongste Vlissingsche raads- ▼erslag gaven wij in ons streven, naar beknoptheid het nader adres van den Bond van Nederl. Onderwijzers over de school vergaderingen niet geheel juist weer. De bedoel mg van dat adres is drie prtikelcn in het concept gewijzigd tej krijgen, waarvan één artikel de bedoeling heeft, dat besluiten, van de schoolverga dering alleen dan als adviezen worden beschouwd, als ze in verband staan met art. 21 der L. O. wet. De heer G. Gebraad van P.oolrt- tiet thans eerste onderwijzer aan de O. L. school no. 1 te Hellevoetsluis, i* benoemd tot hoofd dier school. Mej. M. J. d. Jager, onderwijzeres ïo StRTcnisse is ais zoodanig' benoemd aan de openbare school te Oost dijk (gam. Krniningen.) Staatsexamen. De Minister van Binnenlandsche za ken: gelet op de artt. 11, 12 en 157 der liooger-onderwijswetnoodigt hen die zich in 1918 aan een der bij gje- noemde wetsartikelen bedoelde evamenp ter toelating tot de studie aan een uni versiteit wenschen tö onderwerpen uit, daarvan bij niel-aangeteekend schrijven róór 1 April 1918 te doen blijken aan tfen inspecteur der gymnasia te 's-Gra,- venhage (Verhulststraat 60), met duide-; lijke en volledige opgave van hunne ge- slachts- en voornamen, van hunne woon plaats en van de faculteit waarvoor zij het getuigschrift verlangen, alsmede van de vrijstellingen waarop zij recht heb ben. Tevens moet worden vermeld of men de lessen van de zesde klasse van een openbaar gymnasium of van een over eenkomstig art. 157 der Hooger-onder wijswet aangewezen bijzonder gymna sium tol dusver heeft gevolgd. Alleen deze kunnen zich opgeven voor het Staatsexamen ter toelating tot de univer siteit. RECHTZAKEN. Reclassfibering van gevangenen. Zaterdag is alhier een vergadering gehouden van afgevaardigden van vereen i- gfingcu, die zich het lol van ontslagen gevangenen aantrekken, terwijl ook de reclasseeringsambtenaar uit Breda de ver gadering bijwoonde. Verschillende corpo raties uiL hel arrondissement Middelburg hadden zich talen vertegenwoordigen cn na verschillende besprekingen; werd eene commissie benoemd onder voorzitterschap van den heer mr. J. W>. Zijlstra, rechter van instructie te Middelburg, die verdere slappen zal doen om voor dit arrondisse ment te komen tot een reclasseeringsin- stelling. LANDBOUW. Zaterdagmiddag vergaderde de vei- lingsvereenigmig;' E. M. M. te Kr abben- dij ke onder voorzitterschap van den heer Jac. Welleman. Uit het jaarverslag bleek, dat het aantal leden 370 bedraagt. De ontvangsten bedroegen f 357, «le uit gaven f 105,10, dus een goed slot van f 251,90. Op voorstel van de financieels commissie, die alles in orde had bevai- den, werden de veilingmeester en de administrateur gedechargeerd. Dc administrateur gaf eenige inlichta- gen aangaande de balans. Op de activa van de balans komen voor het gebouw voor f 21.313,221/2, de tuingrond voor f 1438,44, het mijntoestei voor 2480, em ballage voor f 759,20, aandeelen N U. M. voor f 2500, op de passief zijde Icomt voor een 4i/a P^t. leening van f 6000 boerenleenbank f 10.619, het kapitaal bedroeg op 31 Mei '17 f 6943.42, het netto-winstcijfer geeft aan f 10,457,05. De totale omzet bedroeg in 1917 f 917.210,77. Daarna kwam in bespreking de oprich ting van een bijkantoor te "Waarde. Aan gezien de meeningen dajaromtrent ver schillend waren, kon er nog geen defini tief besluit worden genomen. Het laatste punt van de agenda was een lezing over de beteeken is van de Ned. Overzee Trust Maatschappij (N. O. T«n de Export-Centrale (N. U. M.) in va-b icd met onzen invoer- en uitvoerhandel, in*;-' leid door den. heer A. Tollenaar. Na de gewone rondvraag, waarbij de heer Krij ger, veilingmeester, een woord van dank bracht, aan het bestuur voor zijn bereid willigheid, werd de vergadering gesloten. In de Vrijdag gehouden leden vergadering der coöperatieve boerenleen bank te Haamstede stelde .ie lieer C. J. Reisinger, als voorzitter van den Raad van Toezicht', de leden in kennis met het ingekomen rapport van de ge houden inspectie der Bank, welk rap port wederom gunstig was. Het actief en het passief der bank bedraagt f 164.000, en in het reservefonds kan wederom een bedrag van f 602,39, zijnde de winst over 1917, worden ge stort. Bij monde van den heer J. van de Vate Jz., rapporteert de commissie tot onderzoek der rekening lot goed keuring, waartoe wordtbesloten. Het sa laris van den kassier wordt van f 300 op f350 gebracht. Tot lid van het bestuur werd geko zen de heer J. M. Dalebout en zulks in de plaats van "den heer M. J. Vis, die aan de beurt van aftreding 'was. Tot lid van den raad van Toezicht werd herkozen de heer H. J. Romeijn en lot plaatsvervangende bestuursleden de hoe ren H. J. Romeijh en G. A. van Zuijen. Tot leden van de commissie tot nazien der rekening over 1918 werden benoemd de heeren N. de Bruine te Haamstede. H. Bekker te Haamstede en A. van Zuijen te Burgh. Ten slotte werd nog besloten te trach ten tot de oprichting te geraken van boe renleenbanken voor Schouwen-Duiveland. Po»laardappelen. De 'Minister van L., N. en H. hoeft en kele wijzigingen gebracht in zijn beschik king wal 4 dezer, betreffende de vast stelling van maximumprijzen voor poot- aardappelen. De prijzen der kleipoters van 70 Gr. maximum gewicht van te velde niet goedgekeurde gewassen zijn respect, geworden f9, f 10.50 en f 11; die van kleipoters van afwijkende grootte van te velde goedgekeurde gewassen, ook op afstemming, f 9.50, f 11 en f 11.50 en van te velde niet goedgekeurde gewassen f8 50, f10 en f 10.50. De maximumprijzea van poters van zand- en veengrond zijn: voor poters van maximumgewicht 70 Gr. resp. f 10.50, f 12, f 12.50, f9, f 10.50 en til- voor poters van afwijkende grootte resp. f 10, f 11.50, f 12, f8, f9.50 en £10, boord of wagon, die bij den landbouwer-afnemer, franco spoorwegstation plaats van be1 stemming of laatste veer, beide exclusief emballage. Voorts is bepaald, dat dc houders van klcipco laardappelen in de provinciën Fries-and, Zuid-Holland en Zeeland verplicht zijn, vóór 20 dezer (aanvan kelijk was deze datum' 9 dezer) opgave van bun voorraden te doen. 0AND8L, NÏ/VEOffBID KV VMfCttBEHJ. Door de N. V. Houthandel h/h G Alberts Lz. Co. te M lid dl ei burg wordt aangekondigd de uitgifte van de zich vrij in portefeuille bevindende 1 200.000 aandeelen aan toonder elk groot f 1000 en van f 300.000 5 pCt. oblightiên, ook van f 1000. In de prospectus leest men naar aanleiding tot deze kapitaaluitbveidintj o.a- Met het oog op de noodzakelijkheid onmiddellijk na het beëindigen van den oorlog' over een grooten voorraad hout te beschikken, gezien de belangrijke vraag, die alsdan te verwachten is, acht te de Directie het wenschelijk, ook in verband met de aanzienlijke prijsstij ging der grondstoffen, reeds thans tot verruiming der geldmiddelen over te gaan, teneinde in staat te zijn, zoodra weder meer normale toestanden zullen zijn ingetreden, aan alle aanvragen te voldoen en alle takken van het bedrijf tot volle ontwikkeling te brengem Is derhalve uit dien. hoofde verrui ming der geldmiddelen gewenscht, het (beschikken over ruime middelen ook gedurende den oorlog verdient inhooge mate aanbeveling1 om bij de aankoopen geen beperking le ^ondervinden. De inschrijving is opengesteld Vrijdag 15 Maart. Voor zoover door aandeelhouders ni van hun recht van voorkeur voor de nieuwe aandeelen wordt gebruik gemaakt, (koers 152 pet.) staat de gelegenheid tol vrije inschrijving open legén den koers, van 162 pet. De obligatie-leening! is aflosbaar pa ri in 20 jaar, en wordt uitgegeven tot den koers van 99 pet. Men zie voorts de advertentie. Naar het „Maandagochtenblad" ver neemt, heeft de Staat ami de beide greiVf Spoorwegmaatschappijen een voor; "kót van 1% milLioen verstrekt fot dekking van het over de maand Maart te ver wachten tekort op de exploitatierekening. Mosselen. Gedurende de week van 4 Maart tot en mdt 9 Maart zijn in de haven van Philippine gelost 45 balen mosso len 5 f3,50 per liapl, 15 balen kokhanett h 1.50 per baal, en 470 K.G. garnalen 5 f0.20 per K.G., alles voor binnen- landsch gebruik. In Terneuzen werden gelost 358.000 K.G mosselen legen prijzen van f 2.40 f2,80 en 13.30 per 100 K.G. naar, kwa liteit, allies voor België. Oesters. In de maand Februari 1918 wsrden verzonden uit Zeeland naar Nederland 610.000 oesters, België 3.753.000 Duitschland 3.952.000, andere landen 96.000, totaal 8.411.000 oesters. In dezelfde maand van het vorig jaai bedroeg ,deze hoeveelheid 4.647.000 'jes ters SPORT. Voetbal',. In het Zuiden hebben de kampi oenen een veer moeten laten te Maas tricht, waar ze met 3—1 door M. V. V. geklopt werden. Dit is de eerste offi- cieele nederlaag' van de kampioenen in de competitie. Velocitas sloeg hen eenmaal met 3—2 maar die wedstrijd is later ongeldig ver klaard. Wilhelmina bewees Middelburg een dienst door Helmond met 1—0 te kloppen en N. A C. behaalde een 4--1 overwinning op Velocitas, 'dat niet zoo sterk meer schijnt te zijn als in het begin van het seizoen. In 't Westen speelden Blauwwit en Ajar gelijk (0—0), evenals V. O. C. en H. B. S (2—2) U. V. V. verloor op eigen, terrein met 1—3 van Sparta en D. F. C. won met 10 van Quick, dat wel tot degradatie gedoemd schijnt. De combinatie van het 2e en 3e elf tal van Middelburg, die te Goes deel nam aan de seriewedstrijden van C» V V. te Goes, heeft ook in de finale gewonnen en daardoor den eersten prfjs behaald. «Te Vlissingen had gisteren een wed strijd plaats tusstehen Vlissingen I en het elflal van het 24ste res. reg. 1. uit Middelburg'. Deze met muziBk opgeluis terde en door veel publiek bijgewoonde (wedstrijd eindigde met 2—0 in het voordeel van Vlissingen, zoowel voor de pauze als daarna werd een punt ge maakt. TWEEDE KAMER. Na de opening' van 1de vergadering ideed de griffier voorlezing' van een schrij ven van het Kamerlid van Berensteijn, waarin deze aan de Kamer mededeelt,: een bezoek te hebben ontvangen van don h'eer Collot d'Escury, burgemeester van Klooster zand e, ter verdediging yan zijn optreden dat door den heer .Vsrii Beresteijn in de Tweede Kamer was ge er itiseerd. De heer Van Beresteijn doet in zijn brief mededeeling' van het door den heer Collot d'Cscury aangevoerde en besluit zijn schrijven met de verklaring, dat hij in de mededeelingen van den heer Collot d'Cscury geen aanleiding' vindt, om ook maar iets van zijn >,eri- tiek terug te nemen. De Kamer nam op voorstel van den voorzitter het schrijven "Van den lieer van. Beresteijn voor kennisgeving' aan. Hel Le vensmiddelenvoorzieningsdebat wordt voortgezet. De lieer Beumer verwijt aan de S. D. A. P. de scherpe critiek op den Minister, die den sociaal-democraten zoo sterk ter wille was. Iiij oppert bedenkingen tegen! de egalisatie van den kolenprijs, die werd, overgelaten aan het Centraal Verrekeu-* kantoeen particuliere vereeniging, waarin alleen eenige groote handelaren, iels te zeggen hebben. De Kamer moet beter worden ingelicht omtrent den cri sisdienst. Het lidmaatschap van commissies voor, Kamerleden is niet gewenscht. Er moe ten komen ambtelijke commissies, met gelegenheid tot bezoek van betrokkenen. Op de administratie moet worden bezui- zigd. Aan tal van maatregelen moet een, wettelijke basis worden gegeven. De Minister moet in het oog houden, oat hij de medewerking der boeren niet kan missen. De heer Teenstra wijst op het groote belang van de productie. Er moet daarin met groote omzichtigheid en deskundig heid worden ingegrepen. Hij komt met nadruk op tegen het af geven legen de boeren, vooral door den heer Schaper. DE SCHEEPVAART OP SCANDINAVIË. Het verbod tot uitvaren van Nederl schepen naar de Scandinavische rijken, 29 Januari j.l. uitgevaardigd, maar in middels weer ofeghheven voor schepen beneden de 50$ ton, is van heden af Ingetrokken voort alle Nederl schepen die op Scandinavië willen varen. OPGEBRACHT. Bij liet departement van buitenl. zaken is bericht ontvangen, dat de Nederl. schoe ner „Anny" 23 Februari door de Duit- schers naar Borkum is opgebracht. Het schip had in een lading ijzer haar IJmui- den en kwam vermoedelijk van Zweden.. SPOORLOOS VERDWENEN. In de Isabellakazerne te Den Bosch is sedert eenige dagen een korporaal der infanterie spoorloos verdwenen. Hij wo.-di verdacht van een diefstal van f 15.000 in die kazerne gepleegd. MAGNETISCHE STORING EN NOORDERLICHT. Ir. verband met berichten, dat bij den joïrgsten luchtaanval ;op Engeland la deul nacht van 7 op 8 Maart een sterk Noor derlicht boven de Noordzee werd waar- men, dat den Duitschen vliegers voor oriënteering van veel nut was, kan {worden medegedeeld dat dien nacht aan het meteorologisch instituut te De Bildt een sterke magnetische storing werd op- seteokend, waarbij heftige bewegingen der magneetnaald optraden. De storing begon 's avonds met een plotselingen in zet om 9.28 Amsterdamschen lijd. Van hier te lande waargenomen Noor derlicht ontving het instituut geen be richt, waarschijnlijk tengevolge van hef late uur. waarop de grootste afwijkingen] werden geconstateerd. BEURSBERICHT. AMSTERDAM, 2.16 u. 4% Nederl. 967/8-21/2 0/0 Nederl. W Schuld 60*4; 3 jV, do. Oblig1. 703/a; 3 "/o do. Certif. 70%. Cert. Ned. Hand. Mij. 184; Aand, Ned. Ind. Handelsb. 222; Kon. Petrol. Aand. 535—531; Gecons. Holl. 233—229i/2; Cull. Mij. Vorstenlanden 2051/2Aand. üeli Maatsch. 538; Aand. Amsterd. Deli 245, Amsterd. rubber 230; Nederl. do. 130. Ned. Amerik. vaart 408—399; Kon. Holl. Lloyd 184; Kon. Ned. Stoomb. Mij. 254; Aand. Paketvaart 282. 4 'o/o Oostenrijk Juni—Juli 46i/4. Steels 92%; Erie 21; Southern Railway 243/8; Union Pacific 128; Car and Foun dry 741/2; Common'Marine 33i/8; Prefe- red 'do. 113; Maxwell Gr. C. t. A. 35; Maxwell Land Ceri. Inc. Bonds 45: Anaconda 14lVi. Prolongatie 41/4 0/0. Russen stil; Oblig. 1880 27i/8; Con sols 29; Hope 291/4; Nicolai 35. TROTZKY's AFTREDEN. STOCKHOLM, 10 Mrt. Volgens Pet ro grader bladen heeft de raad van volks commissarissen IFschitscherin tot opvol ger van Trotzky benoemd. Op de bijeenkomst der zeven maxi- malistische leiders hield Trotzky een rede, waarin hij meedeeling deed van zijnf aftreden als volksoommissaris. Hij zal op het congres te Moskou op-, treden als leider der oppositie, die id|ej voortzetting van den oorlog wenscht. UIT DUITSCHLAND. BERLIJN, 11 Maart. Het Centraal Be stuur van de natlonaal-liberale partij heeft gisteren vergaderd. Stresemann hield een rede, waarin hij verklaarde, dat de geruchten over het niet-plaatsf vinden van ihet (offensief in het Westen en betreffende overeenstemming met Frank rijk en Engeland onwaar zijn. Paschicke sprak over de binnenland sche politiek; hij bepleitte Invoering van algemeen kiesrecht. Het centraal bestuur, 1 stelde daarop een motie voor, waarini wordt verklaard, dat invoering van hel algemeen kiesrecht uit staatsbelang nood zakelijk is. Voor de motie stemden 64 Pruisen en 40 anderen. Er tegen stemden 21 Pruisen en 3 anderen. DE VERDEELING VAN DEN BUIT. WEENEN, 11 Maart. Naar de „Telegra fen Union" uit welingelichte diplomatieke kringen verneemt, geschiedde de afstand van de Dobroedsja aan den geheefea vierbond inplaats van direct aan Boelga- rije. om de volgende redenen- "De centralen en Turkije zullen de Do broedsja aan Boelgarije afslaan in iniil voor bepaalde economische voordee'en, waarover op het oogenblik door oen ge meenschappelijke commissie te Buftsa wordt onderhandeld. Wat de 'Russische petroleumvelden betreft, deze zullen aan Hongarije worden afgestaan, maar 00,0 ;- Duitschland, Oostenrijk en Boelgarije wor den geëxploiteerd. BAKER IN FRANKRIJK. PARIJS, 11 Maart. De Amerikaansche minister van oorlog, Baker, is met zijn staf in Frankrijk aangekomen. Morgen zal hij te Parijs arriveer en, waar hij een onderhoud zal hebben met Poincaré en Clëmenceau. Daarna vertrekt hij naar het Amerikaansche front. PRESIDENTSCRISIS IN CHINA? LONDEN, 11 Maart. Naar de „Mor- ining Post" uit Tientsin verneemt, wens dit de président van China af te treden ten gevolge van zijn onhoudbare positie. Fr loopen geruchten, dat Joean Sji Joai het premierschap zal aanvaarden. DE KABINETSCRISIS IN SPANJE. LONDEN, 11 Maart. Volgens hier ont vangen berichten blijft het Spaaüsche mi nisterie in zijn geheel aan. BEKENDMAKINGEN. BON 31 BAK- EN BRAADVET. De burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat bon 31 (één en dertig) van', het distributieboekje voor erwten en hornen alsnog zal geldig zijn van Dins dag 12 tot en piet -Zaterdag 16 Maart voor 2 (twee) ons bak- en braadvet. Middelburg, 11 Maart 1918. De Burgemeester voornoemd, V. DUMON TAK. VETVOORZIENING. De Burgemeester van Middelburg; hierbij uitvoering gevende aan het rondschrijven van Zijn Excellentie den Minister van Landbouw enz. dd. 2 Maart j.l. betreffende vet voorziening; heeft goedgevonden te bepalen: a al het vel en de vetafval móet door hea, die 'geslacht hebben, dagelijks worden ingeleverd bij de keurmeesters in! *le vleesclilial des voormiddags vóór lOt uur; b. het vet enz. wordt afgegeven tegen ontvangbewijs benevens storting van eea* voorloopt vastgesteld bedrag van 5 centl per K.G. voor verzendingskosten; c. rekeningen over het afgeleverde vet behooren uiterlijk des Zaterdags te yror- den ingediend bij den heer Rouge link, voorzitter der slagerspatroonsvereeuiging Lange St. Pieterstraat; d deze regeling treedt in werking op Dinsdag 12 Maart e.k. Middelburg, 11 Maart 1918. De Burgemeester voornoemd, P. DUMON TAK. BURGERLIJKE STAND. Middelburg. Van 9—11 Maart. Bevallen: A. J. Griep, geb. Outermans, d. NAGEKOMEN BERICHTEN. UIT MIDDELBURG. Voor de voorstelling-Pi suisse, morgen in den Schouwburg alhier te 'geven,, zijn op dón len, 2en en 3en rang nóg eenige plaatsen vrijde 4e rang is uitver kocht. BUITSCH LEGERBERICHT. Westelijk ooirlogstooneel. BERLIJN, 11 Mrt. Officieel. De artil lerie- en mijnwerpers bedrijvigheid leef de 's avonds meermalen op. De werk zame verkenning'sbedrijvigheid hield aan. Eigen afdeelingen drongen op ver scheidene plaatsen van het Vlaamsciie front in de streek van Armentières en op den W-. Maasoever in de vijande lijke loopgraven binnen en brachten ge vangenen en machinegeweren mee te rug Bij een Duitsche onderneming ten N. O. van Reims kwam opnieuw een, ui den laatslen tijd meermalen waarge nomen op de kathedraal van Reims op gestelde waarnemingspost der Franschen in werking'. Oostelijk oorlogitooaeel. Vijandelijke benden werden bij Bach- matsj ten N.O. van Kief en bij Rads- jelnaia mm den spoorweg Schmirinka— Odessa verstrooid. FRANSCII LEGERBERICHT. PARIJS, 11 Maart. Off. Na een hevig bombardement werd een dubbele aanval ondernomen tegen de Fransche stellingen op den Ganzenheuvel en op den Mort' Homme, waaraan speciale stormtroepen deelnamen. De aanval werd overal afge slagen. Op tien rechter Maasoever werd ae artilleriebedrijvigheid zeer hevig in het Caurières-soch. Ten Noorden van; St.-Mihiel hebben de Franschen een ster ke vijandelijke afdeeling, die vanuit Scur- cy de Fransche loopgraven trachtte te' naderen, verstrooid. De Amerikaansche troepen in Lotharin gen rijn met succes door een stoutmoedi-i gen overval in de Duitsche loopgraven binnengedrongen. TB HOUDEN AANBESTEDINGEN. Donderdag 21 Maart 1918, IVa in het Polderhuis Abdij door Polder bestuur Walcheren. Het veevoeren vajQ| straatklinkers. Zie Midd. Crl. 9 en 16 Maart. Dinsdag 26 Maart 1918, 12 u. ten huize van C. Rystenbil te Scherpenisse": herstel enz. waterschap Scherpenisse. Zie Middelb. Crt. 9 Maart. Zaterdag 30 Maart 1918, 1 u. in Directiegebouw van de Waterkeering Tienhonderd en Zwarte te Kadzand. Verhoogen zeedijk enz. Zie Midd. Crt. 9 Maart. Dinsdag 9 April, 2 u. in de Directie keet van de waterk. van de Cal. Hoofd plaat- en Thcmaespolders. Herstel enz. Zie Middelb. Crt. 6 Maart. VERSCHILLENDE BERICHTEN. In den St. Pietersberg bij Maastricht zijn gevonden drie voorwereldlijke schild padden, elk ter lengte van ongeveer een meter. Zij zijn aangekocht door het Nu tuur-Historisch Genootschap in Limburg voor het Museum. Lekkere room! Te Meppel kantel de voor !het station een groote bus met room, zoodat de kostelijke vloeistof lal! spoedig een groote witte plas vormde juist pp de plek, waar de wagen van Van Gezid en Loos gewoonlijk zijn rfwid- plaats heeft. Een der toeschouwers, een winke—er uit de buurt, haalde vlug een emmertje en schepte den room zoo goed mogelijk op „voor zijn varkentjes", naar bij zei. Later op den dag bood onze kruide nier aan de café-houders voortreffeMjkm room te koop aan voor slechts 25 eest per flesch en zooals te begrijpen is;, ging zijn waar vlug van de band. Vreemd ke ken echter 's avonds de bezoekers, toen ze in het kleine kannetje naast hun geu rig kopje koffie zwart-grijze voorwerpjes zagen drijven, die hun bij nadere be schouwing het beeld van een paard voor den geest too verden. Natuurlijk kreeg de kruidenier zijn koopwaar terug.

Middelburgsche Courant | 1918 | | pagina 2