BSITËHIL AMD. TBAMSSJLENDS SRüICMTISN. Een ouderpaar te Rotterdam ver miste sedert gpht dagen het tweejarig dochtertje, dat voor een uurtje meege geven was aan een Belgische vrouw. Het kind is nu teruggevonden in een vluchtelingenkamp bij Nunspeel. De Bel gische verklaarde zelf een kind van dien leeftijd gcliad te hebben, dat ge storven was, en daarom de kleine maar te hebben meegenomen 1 Een oplichter heeft den goudsmid J. te Delft een 5-tol gouden horloges af handig gemaakt. Ilij paste daarbij een cuden truc toe. Hij telefoneerde den goudsmid en vroeg, zich voordoend als een bekend ingezetene, eeni$e gouden horloges op zicht- Iiij zou er iemand omi sturen. Kort daarna nam hij de horloges in ontvangst. Tden den volgenden mor gen de gaudsmid om antwoord kwam bij hem, die zou hebben getelefoneerd, wist deze san niets en bleek de winkelier bestolen te zijn. Te Amsterdam is Zaterdagavond de 36-jarige Fijtje de Haan in haar woning vermoord door den 24-jarigcn kok W. Smit, waarmede zij vroeger in kennis was geweest. De dader is gevlucht en nog niet opgespoord. Het vermoeden bestaal, dal hij zelfmoord heeft gepleegd. Te Oud-Gastel was een 10-jarig jongetje -op den buffer van een tram wagen geklommen, om gratis mee te rij den. Een eind verder sprong hij \an den nog in flinke vaart zijnden wagen, strui kelde, viel en werd door den volgenden; wagen overreden. Het hoofd was hem van den romp gescheiden. BEVOLKING. In de eerste helft van de maand De cember zijn ill de gemeente MIDDELBURG Ingekomen: L. Wouters, leurder, Wal B 105, van St. Laurens; inej. wed. R. Buijnink, geb. Frelier, Bellinkstraat G 166, Maasland; M. Lunenburg, adsp.-landmeter b. h. ka daster, Wal B G2, Tliolen; H. J. Hoogar- die, vormer, L. Breestraat O 182, Breda; G. Siebers, machinist, Werf straal P 155, AmsterdamF. Veldwijk, boekhanden laarsbediende, Korendijk P 78, 's Gra- venzande; C. W. B. Keiler, timmerman, Brakslraat O 256, Hoorn; J. Dingemjanse, veldarbeider, St. Jansgang, I 68, Tholen. Vertrokken: Mej. F. P. Meer tens, van St. Janstraat I 39—40, naar Leeuwarden; C. Hane- graaf, L. Breestraat O 145, Wouw, J. Meijler, Hoogstraat I 128, Koudekerke; M. G Berger, K. Breestraat O 172, Mis singen; mej. E. Dronkers, Dam N. Z1 F 96, den Haag; J. Meeder, Pijpstraat N 221, Naarden; J. C. Radder, K Gee.v K 336, Simpel veld; C. G van Langeveld, Lange Delft II 4, Koudekerke; R. E. Kampman, L. Sl. Pieterstraat A 71, N- Namen. GFVONDEN VOORWRPEN. Als zoodanig zijn aangegeven de vol gende voorwierpen, welke zijn terug te bekomen a. aan het bureau van pofitio: Vier brandstoffen kaai-ten, zilveren bro che met militair portret; eenige sleutels; bril; kinder taschje, ïnh. porlemonnaie en zakdoek, b. bij particulieren Swan-vulpenliouder, N. Kieboom, Kin derdijk P 87; twee witte duiven (pauw staarten), S. A. Gornelissp, Singelstraat N 204; zwarte glacé handschoen, W. Sinke, Nioordweg R 9; kettinkje, N. van Tie nen. Damjvoortsingel T 175d.; paar witte damesliandschioenen, D. Ludikhuize, Lan~ ge Gortstraat I 334; d,ameshandsphoen, J. de Poor te, Seisstraat M 50; koperen gewicht, A. Huisman, Jeronimuss(traat M 105 een stuk hout, pl.m. 3 M. lang en 5 c.M. dik, de Zeeuw, aan boord van het jachtschip „De Zeeland"; porlemon naie, inh. eenig geldH. A. Poleijn, IC. Noordstraat E 5; band van een mantel, J. de Jong, Jodengang R 225; een zakje bruine hoornen, mej. Kopmels, ICoudekark- sche weg G 34d; bankbiljet, Wi. Thieme, L. Delft H 2; handschoen, J. Overweel, Pluimstraat E 229; pahr manshand&choe- nen, W. Petiet, Jodengang R 229; pakje thee, L de Bruin, Veersche weg P 233; fietspomp, L. Vroon, L. Noordstraat L 180; fluweelen taschje, inh. eenig geld, A. A. Ilertogs, Penningkoeksingel L 71; zakje, inh. eenig geld, P. Jongepier, Vla»- markt L 24; halsdos, van Hemert, Slee- perssingel Q 172; twee nieuwe jasmou wen, Arnem. pad T 87. POSTERIJEN. Lijst van onbestelbare of geweigerd» brieven en briefkaarten, waarvan de af zenders onbekend zijn, terugontvangen gedurende de le helft der maand Dec. Binnenland. Brieven. Aardappelvereeniging, den Haag', 3 st.; Gemeentebestuur Koudekerke; Groenten Centrale, Haag; D. Huibregtse, Weslka- pelle; A, F. Inkman, Rotterdam; Postbus 46, Middelburg; Herman A. Pronk, troe pen Zeeland; .X Red, Haag; Regeerings- oommissaris Hontenisse; A. van Rooijen, Westkapelle; Stationchef, Middelburg; Toewijzingsoommissje voor Benzine, Haag; A. H Thijs sen, Eindhoven; Emilie Trou- ville. Haag; J. Di. v. d. .Wel, IJzendijke. Briefkaarten. G. Buij's, Middelburg; Jan ICuijpers, Nederweert; C. van Maaren, Amsterdam; P MulderBliek, Amsterdam, Onstein, Deventer; A. Willemsen, Haag. B uitenland. Briefkaarten. Van Langenliove, Leuven; E. E. Set on, Londen DE 0 0 RL6, De Toestand. Omtrent de voorwaarden waarop de wapenstilstand in het Oosten gesloten is melden nadere berichten, dat aan het Oostelijk front lijnen zijn getrokken, die de Russen niet in Westelijke, de Duitschers niet in Oostelijke richting nxogen overschrijden. Het schijnt ech ter, in tegenspraak met de eerste be richten, dat beiden partijen voor ach- lerwaartsche bewegingen volkomen vrij heid gelalen is, zopdat de Duitschers voort kunnen gaan met troepen uit het Oosten op het Westelijk front de werpen. Ten opzichte van den zeeoorlog is bepaald, dat de geheele Zwarte Zee en de Oostzee tot aan de 15e lengte graad in den wapenstilstand zijn inbe grepen en, wat ons zeer belangrijk voorkomt, dat de handel en scheep vaart op die zeeën vrij zal zijn. Voorts zullen zoowel de Russen als de Tur ken hun troepen in Perzië terugne men. Hieronder vindt men over de voor waarden nog uitvoeriger meedeelingen. Voor de entente zijn deze voorwaarden verre van gunstig, vooral de hervatting van handelsverkeer tusschen Rusland en de middenrijken zal1 hij haar kwaad bloed zeilen, want dat zal ongetwijfeld nadeel toebrengen aan den uitslag van haar econornischen oorlog. Voor 't overige kan men ook dc meening toegedaan zijn, dat, als naar Trotzky's voorspelling in Januari toch een afzonderlijken vrede ge sloten wordt, het er weinig toe doet of het handelsverkeer nu reeds opengesteld wordt. Zooals reeds gemeld is zijn de vredes onderhandelingen reeds begonnen. Dit zijn nog slechts voorioopige onderhan delingen. Deze week zullen von ICühl- maim en Czernin zich naar Brest-Litofsk begeven en dan eerst lean er sprake zijn van bindende besprekingen. De houding van Rusland's ex-bond genoolen is echter nog altijd onzeker. Alleen van Roemenië is bekend, dat het het hoofd in den schoot legt. Bratianu heef! den koning het ontslag van zijn kabinet aangeboden, daar de geallieerden op Roemenië'noodkreet geantwoord heb ben, dat zij geen kans zien om hulp te bieden en de staatskas uitgeput is, daar ook de financieele credieüeu der hondge- nooten opgehouden zijn. Roemenië zal zich djs wej bij de Russische vredesiactie aansluiten, wat voor dat land vrij zeker het verlies van de Dobroedsja aan Roel- garijë bet eekent. In het Engelsche Lagerhuis verwacht men morgen een debat over de oorlogs doeleinden. Hel heet, dat zopwfel in In geland al in Amerika het aantal van hen, die een precieze omschrijving der oor logsdoeleinden verlangen, steeds toe neemt. Do arbeiderspartij zou daarop dan ook aandringen. Hieronder zal men de voorwaarden aantreffen, die deze partij voor zichzelf reeds geformuleerd heeft. Zij zouden even goed door Asquith of Lloyd George kunnen, zijn opgesteld, want zij houden vrijwel in, wat de en tente steeds geëischt heelt. Hun betee- kenis zit dan ook minder in den inhoud, dan wel in den wensch die er uit blijkt om door zijn wenschen te formuleeren te kunnen geraken tot onderhandelingen. Het kunnen belangrijke debatten wor den morgen in het Lagerhuis, die op den verderen gang van zaken grooten in vloed zullen uitoefenen) Hoe zij verloo- pen zuuen durven wij niet te voorspellen. Wij geilooven echter wel, dat het Lloyd George zal gelukken zijn positie nog te handhaven en dat zegt voor hen, die op een spoedigien vrede hopen, genoeg. Lloyd George en Clémenceau blijven daarvoor de groote struikelblokken. Vdn Herding heeft dat dezer dagen in een' interview ook nog eens gezegd. Mjet zul ke menschen kunnen Duitschlands verte genwoordigers niet onderhandelen. Van de fronten is er ditmaal geen nieuws van beteekenis. De wapenstilstand. Aan de voorwaarden voor den wapen stilstand tusschen Rusland en de midden rijken. voorzoover deze totnogtoe ,uit Berlijn gemeld zijn, ontleenen wij liet volgende - De wapenstilstand heeft betrekking op alle strijdkrachten te land en in de Lucht der genoemde mogendheden op het land- front tusschen Zwarte en Oostzee. Op de R ussisehe-Turksche gevechtsterreirien cn Ln Azië treedt de wapenstilstand tegelijk in. De betrokken partijen Verbinden zich om gedurende den wapenstilstand het aantal korpsen aan de genoemde fron ten en op de eilanden bij de Moonsond' wat hun indeeling aangaat niet te ver sterken en op deze fronten gieen hergroe- peering voor le bereiden noch een offen sief op touw te zetten. Verder verbinden de partijen rich lot 14 Januari 1918 (1 Januari 1918 Russ. tijdrekening) van het front tusschen Zwar te 'Zee en Oostzee geen operaties noch! verplaatselingen van troepen te volvoeren, behoudens, wanneer met de verplaatsin gen op het oogcnblik der onderteekening van het verdrag nopens den wapenstil stand reeds een begin was gemaakt. (Hieruit kuuuen wij niet lezen, dat ook het wegnemen van troepen, b.v. door de Duitschers cn Oostenrijkers om ze naar het Westelijk front te zenden, ver boden zou ziju. Red. M. C.) Tusschen beide legers wordt een neu trale strook afgeperkt, die zij niet mogen, betreden. Er is echter bepaald: a. het verkeer is geoorloofd aan par lementairen, aan leden der wapenstil stand-commissie en aan hun vertegen woordigers. Zij dienen alle daartoe een bewijs van op zijn minst een corps-com- maudo le bezitten. b. in eiken sector van een Russische! divisie kan op twee tot drie plaatsen een georganiseerd verkeer plaats vinden Voor dat doel moeten met goedkeuring van de daartegenover staaude divisies, plaat sen voor het verkeer in de neutrale zo ne, tusschen de afgebakende linies, wor den ingericht en door witte vlaggen wor^ den aangeduid. Het verkeer is sléchts bij oag, van zonsopgang tot zonsonder gang, geoorloofd. Op de punten van ver keer mogen zich hoogstens 25 personen van elke partij zonder wapenen tegelijker tijd ophouden. Het uitwisselten san be richten en couranten is toegestaan. Open brieven kunnen ter verzending worden overgegeven. Het verkoopen en ruilen van waren voor dagelijksch gebruik is op do punten van verkeer geoorloofd. c. Het is veroorloofd, do gesneuvel den in de onzijdige strook gronds te be-) graven. De divisies over en weer of hoofdofficieren kunnen zich telkens over nadere bepalingen verstaan. d. Over den terugkeer der afgedankte militairen van een land, die aan gene zijde der demarcatie-lijn van het andera land wonen, kan pas bij do vredesonder* handelingen worden beslist. Hiertoe wor den ook diegenen gerekend, die tot d© Poolscke korpsen behooren. e. Alle personen, die in strijd met bovenstaande overeenkomsten de afba kening der tegenpartij overschrijden, wor den vastgehouden en eerst bij het slui ten van den vrede of het opzeggen van den wapenstilstand teruggegeven. De betrokken partijen verbinden zich hun troepeu door strenge bevelen en grondige inlichtingen op het hart te druk ken de voorwaarden aangaande het ver keer te volgen en hen te wijzen op d's gevolgen van overtreding daarvan, i Voorts bevat het verdrag o.m. nog de volgende belangrijke bepaling: Over het vraagstuk nopens een wapen stilstand in de Witte Zee en in de Russi sche kustwateren van de Noordelijke IJ s- zee, zal door de Duitsche en Russische; marine-aanvoering bij wederzijdsche goed keuring een bijzondere overeenkomst worde getroffen. Wederzdijsche aan vallen op handels- cn oorlogsschepen in genoemde wateren dienen zoo mogelijk thans reeds achterwege te blijvten In deze oijzendere overeenkomst dienen ook be palingen te worden opgenomen om naar mogelijkheid te verhinderen, dal de zce- strijdiv rack ten der beide partijen elkaar op andere zeeën bestrijden. De Russische regeering staat cr borg voor dat de zeeslrijdkrachten der entente die zich bij het sluiten van den wa penstilstand benoorden de demarcatieli nie bevinden of daar later komen, zicli op gelijke wijze als dc Russische zeestrijd- krachten gedragen. De Engelsche arbeiders over het oiorlogsdoe l. De parlementaire commissie uit het congres van vakvereenigingen en de uitvoerende raad van de arbeiderspartij hebben een verlclaring over bet oor logsdoel openbaar gemaakt, die zal voor gelegd worden aan het congres van de Engelsche arbeiderspartij, dat op 28 December te Londen bijeen zal komen. Het stuk bevestigt opnieuw de ver klaringen, aangenomen op het congres van socialistische en arbeiderspartijen (uit de geallieerde landen op '14 Fe bruari 1915 en zegt, dat het voornaam-' ste doel, waarom de Engelsche. arbei dersbeweging voor de voortzetting van den oorlog is, is dat de wereld voor; de democratie veilig gemaakt moet wor den. Het verlangt de onderdrukking van de geheime diplomatie, controle van het parlement op de buitenland-1 scha staatkunde, algemeene afschaffing van den militairen dienstplicht, beper king van de wapening, een hecht vol- kenverbond, een internationaal hoogge-i rechtshof en vaststelling van internatio nale wetgeving. Het stuk wraakt oor logsveroveringen, maar dringt aan op de noodzakelijkheid van herstel, ver goeding van schade en zekere terri toriale herzieningen. Het legt er krach-, tigen nadruk op, dat de eerste voorw waarde voor den vrede moet zijn, dat Duitschland, onder leiding van een in ternationale commissie, het onrecht goedmaakt dat België aangedaan, de onaf hankelijkheid van België herstelt en zijn afkeuring over de begane misdrijven uit spreekt. Elzas-jLotharingen moet over zijn lot onder bescherming van het vol- kenverbond beslissen. Verder stelt het stuk voor een re organisatie van de Balkan-volken, welke geregeld dient te worden door een in ternationale commissie, steunt het tie aanspraken van de niet bevrijde Italia* nén op vereeniging met Italië, zegt men moet het volk van Polen toestaan over zijn eigen lot te beschikken en spreekt het de hoop uit, dat in Palestina een vrije joodsche staat opgericht zal wor* den. Ilct manifest zegt dat de volleen, die bevrijd worden van het verfoeieüjke be stuur van de Turken, bestuurd moeten worden door een commissie staande on der het volkenverbond en dal Konstan- tïnopel tot een vrije geneutraliseerde haven gemaakt moet worden. Hij stelt voor, liet in tropisch Afrika veroverde gebied over le dragen aan het volken- verbond, dat het besturen moet als een enkelen onafkankelijkcn Afrikaanschen slaat. Het manifest kant zich tegen een cconomischcn oorlog na den vrede, maar zegt dat de Engelsche arbeiders niet voldaan zullen zijn, tenzij er een volledig en vrij gerechtelijk onderzoek in gesteld wordt naar de beschu!digiuge uwe- gens wreedheid, die tegen bepaalde regee ringen en personen zijn Ingebracht, met name naar 't verlies aan menschenlevens en eigendommen van koopvaardijschepen en van de levens van andere non-combat tanten, onder wie vrouwen en kinde ren, door onmenschelijke en roekelooze handelingen. Daarom moet een hof voor eischen en beschuldigingen ingesteld worden, dat naar zulke aanklachten een onderzoek dient in te stellen. Russisch allerlei. Er heeft zich bij de onderhandelin gen over een Duilsch-Russischen wapen stilstand ecu tragisch incident voorge daan. Een der Russische ouderhande laars, generaal Skalon, heeft bij het begin der onderhandelingen zelfmoord gepleegd. Wolff vertelt hieromtrent het volgende Terwijl de onderhandelaars op reis waren naar de plaats, waar de pour parlers zouden worden gehouden, nam generaal Skalon levendig deel aan de kken. Eenige uren na de aan- van de afvaardiging en kort voor het begin van de gemeenschappelijke beraadslaging, begaf hij zich naar zijn kamer om een kaar! le halen. De Duitsche officier, die aan de Russsi- sche afvaardiging was toegevoegd, vond hem daar doodgeschoten liggen. Een afscheidsbrief, dien hij voor zijn vrouw- het achtergelaten, gaf geen ophelde- dering over de beweegredenen van den zelfmoord. De leden van de Russische afvaar diging waren van meening, dat de ge neraal aan zenuwoverspanning leed. Het lijk is, bij aanwezigheid van Russische geestelijken, onder militaire eer naar bet station gebracht. De „Daily Telegraph'' meldt, dat liet voorval in Petrograd een pijnlijken in druk gemaakt heeft. Men houdt hel algemeen voor een protest. De bolsje- wiki bewaren er het stilzwijgen over De correspondent van dat blad deelt verder mee, dat men algemeen ge looft, dat uit de onderhandelingen de vrede en zeer waarschijnlijk zelfs do algemeene vrede voort zal komen. Het zij zoo. Dit, zegt hij, staat vast: ids niemand anders vrede sluit, zal Rusland het eerlang doen. Op verscheidene punten aan het •front, met name in de streek van Minsk, is 't handel drijven al begonnen. De Duitschers verruilen daar vooral metaal waren tegen levensmiddelen. Te Petrograd herwint de Duitsche taal allengs haar populariteit. Men hoort op straal en in café's weer veel Duitsch spreken, vermoedelijk door vrij gelaten gevangenen. Von Lucius, die vroeger deel uitmaak te van het Duitsche gezantscliap, is le Petrograd teruggekeerd, vermoedelijk met goedevinden van de bolsjeviksche regeering. Dc- „Daily Telegraph" brengt ook liet bericht, dat de tsaar nu toch werkelijk is ontkomen.. De bron van het be richt zoo wordt eerlijk gezegd, is niet bekend, maar het zal wel juist zijn De laatste weken was herhaaldelijk gewag gemaakt van de ,onge wensch le popula riteit' der familie van den ex Tsaar onder de bewoners van Tobplsk, om wel ke reden li'et militaire revolutionnaire comité besloten had de soldaten die Ni- kclaas bewaakten door roode gardes te vervangen. Bovendien gelooft men alge meen dal Duitschland er naar streeft ©en monarch te herstellen, die zoo vatbaar is voor Duitsche invloeden. De regeering heeft het bericht ernstig genoeg gevonden om dadelijk 500 matro zen naar Cheiisbin.sk te zenden, ten einde Nikolaas te beletten zich aan te sluiten bij de anli-bolsjewilrische troepen onder Dutof in het district Orenburg. De burgeroorlog in de steden aan. de Don duurt voort en neemt naar verluidt een gunstigen keer voor da bolsjewiki. Taganrog, Rostof en Kachatsjevan moe ten in handen van de Zwarte Zeovloot zijn, terwijl Kaledin en zijn kozakken zich nog te Nowotsjerkask, verder stroomopwaarts slaande houden. Het blijkt nu, dat Kaledin's toestand hache lijk is, omdat de kozakken verdeeld zijn. Een deel, voornamelijk bestaande uit klei ne boeren, is geneigd do bolsjewiki te volgen, een ander deel, de meer welge- steiden, houden het met Kaledin en wcei vele anderen verlangen alleen met rust gelaten te worden. De kozakken op het Noordelijk front zijn „gedrenkt" met bolsj'ewikische denk beelden, zóó zelfs, dat zij' eon sterk l>e- standdeel zijn van de bolsj'ewikische troe pen Men. zégt, dat Kornilof bij1 de laatste onfortuinlijke gevechten met de roode gar des is gewond. Men verwacht binnenkort opzienbarend nieuws uit de Oekraïne, waar oen op- stana broeit. In aansluiting op deze lezing van den Engelschen correspondent zij meegedeeld^ dat het Zaterdag verspreide bericht, dat Kaledin gevangen genomen zou zijn, weer wordt tegengesproken. De bolsjewiki von den wel een deel van zijn staf maar do vogel zelf was gevlogen. Omtrent de verkiezingen houdt de „Ti mes" vol, dat de partij van Kerenski een groote meerderheid behaald heeft. Lenin en Trotzky hebben reeds verklaard, dat zij niet van plan waren, de constitueer©n- dc vergadering te ontbinden, maai- niet zouden aarzelen dal te doen, indien zij „anti-revolutionnair" mocht blijken. Volgens Reuter zou Trotzky ook met een schrikbewind en de .guillotine ge dreigd hebben. Zeker moet de toestand in ieder geval nog niet zijn, al blijven voorshands de bolsjewiki de baas om dat de verschillende tegenstrevende groe pen elkaar nog niet gevonden liebben en elk op zich zelf niet tegen de aaneenge sloten machten der regeeriiig zijn opge wassen. De commissarissen hebben, naar Reu ter gisteren r eeds seinde, een besluit uitgevaardigd, waarbij de scheiding van Kerk en Staat wordt uitgesproken cn levens de bezittingen van kerken cn kloosters geoonfiskeerd, waaronder ook het goud, zilver en de edelgesteenten der mijters, bisschopsstaven en krui sen. De geestelijken worden gedwongen dienst te nemen bij" de non-combalïan- ten-afdeelingen van het leger. Het P. T. A. meldt, dat de Russi sche regeering een besluit heeft afge kondigd, dat alle landbouwwerktuigen tot staatseigendom vprldaart. De plaatselijke commissie der sovjets zullen ze verdoelen. Het bestuur van de sovjets te Moskou heeft het verhuren en verkoopen van gi ond zoomede den handel daarmee ver boden tiet vernielde convooi. Toen dezer dagen voor de tweede maal een Britscli-Skandinavisch convooi werd vernield, heeft men zich afgevraagd of de. Engelschen zoo bang zijn voor het verlies van hun kleine kruisers, dat zij die uiet op zee durven zenden. Sir Eric Geddes heeft daarover nu in het Lagerhuis ©Cu uitlegging gtegeven, waaruit blijkt, dat de kruisers, die het konvooi beschermen moesten tegen andeno aanvallen dan van duikbooten, te laat zijn gekomen. Geddes deelde het volgend© mede: De koopvaarders werden beschermd door een eskorte tot afweer van duikboo ten, bestaande uit de torpedojagers Par tridge en Pelew en vier bewapende trei- treilers Om de een of andere, tol nu toe onopgehelderde reden, was de strijd macht, die de o pperbevel hebber van de groote vloot naar zee had gezonden ten cindo het Skandinaafsche "konvooi tegen aanvallen aan de oppervlakte van het water le beschermen, niet tijdig ten toonecle om te verhinderen, dat het kon vooi vernield werd. Een tweede konvooi^ dat eveneens werd beschermd, werd niet aangevallen. Alles, wat samen hangt met den aanval op het konvooi, het ont snappen van de vijandelijke schepen en de ontstentenis der beschermende vaar tuigen, die waren aangewezen het te be schermen, zal worden onderzocht door een raad, dien de opperbevelhebber zal samenstellen. KORTE OORLOGSBERICHTEN. Gemeld wordt, dat generaal Leman, de bekende verdediger van Luilc, ver lof heeft gekregen Heidelberg, waar hij geïnterneerd is, te verlaten en zich naar Zwitserland te begeven. De Duitsche Rijkskanselier heeft de leiders der Rijksdaggroepen tot een be spreking op Donderdag 20 December te 3 uur 's middags uitgenoodigd. Van het re sultaat dezer bespreking zal afhangen of en wanneer de hoofdcommissie van den Rijksdag samenkomen zal. Vermoedelijk staat deze bijeenkomst in verband met dja vredesonderhandelingen. Reuter meldt Tot nu toe 2ij1i bij het offensief in Palestina 12036 vijanden gevangen genomen, van wie 562 officie ren; 428 officieren en 8851 manschap pen zijn niet gewond. Van Duitsche zijde wordt thans ook gemeld, dat de Amerikaansche tor pedojager George Jones in de Noord zee is getorpedeerd. Er zijn twee ma trozen van den Amerikaan door d© duikboot gevangen genomen. De B,Times" verneemt nit Nieuw- York, drt generaal Pershing een Ameri kaan, die van het front naar de Var.- Staten terugkeerde de volgende bood-< schap meegaf „Ga naar huis terug en help de theorie uit de wereld, dat wij niet door de Duit sche linie kunnen breken. "Wij kunnen' er doorheen breken met een wig van men schen en wij zullen dat doen. "Zeg ieder een dien gij ontmoet, dat wij besloten zijn, om te winnen." De Oostenrijksche sphepen in de Amerikaansche havens, die nu de oor log verklaard is in beslag worden ge no* men, zijn elf in getal ec meten cav 50.000 ton.

Middelburgsche Courant | 1917 | | pagina 3