7WEE1E BLAB £aterfrg IS Sec. 1917, ia. 296. FtlllUtT»*. Hat vljfdl© Wiel Binnenland. VA* BB TAB KAHEBOVERZICII7. Eerste Kamer. Zitting van Vrijdag. De bespreking van de leening van 500 tniliioeu met inbegrip van de conversie der leening van 1914, werd in de Eersle Kamer beheerscht door de opmerkingen vïin den heer Van Nierop over den koers van uitgifte. Hij was van meening dat men hier wel degelijk te doen heeft met een gedwongen leiening, cn daarom meel de koers zóó gesteld worden, dat rij, die gedwongen worden tot inschrij ving, geen te groot verlies lijden Hij achtte het ontwijfelbaar, dat het nationaal vermogen is verminderd. Er Is minder geld verdiend door het stil-* staan van het scheepvaartverkeer, en er rijn verliezen geleden door hel bericht betreffende de staking van de rentebeta.- ting der Russische leening. De kans be staat, dat personen gedwongen zullen worden in te schrijven tot bedragenf welke zij in 't geheel niet bezitten. Een gedwongen leening moge noodig zijn voor de nieuwe bedragen, maar dat geldt niet voor de conversie. De heer De G ij s e 1 a a r was het er mee eens, dat men hier w|el' degelijk met een gedwongen leening te doen heeft. Eu bovendien bepleitte hij het denkbeeld om bij een volgende leening ook de groote inkomens, niet uit vermogen, te belas ten. Nu hebben zij, die moeten inschrij ven, reeds veel verlore'n doordat zij ge- dwoncen waren hun stukken te verkno pen beneden pari. De hejer v. d. Hoe- ven werkte dit denkbeeld nog uit door hel voorstel in overweging te geven een deel van de opbrengst der oorlogswinst- belasting in deze lecningen te beleggen. Minister Treub gaf toe, dat men den koers niet zóó moet stellen, dat er een zekere belasting in zit. Men moet rekening houden met den koers van den Öag Op het oogenblik, zei de Minister, Is de geldmarkt verontrust onder den indruK van wat in de bladen heeft ge staan omtrent de Russische staatsschuld. Iiier volgde de opzienbarende inter ruptie van den heer Van Nierop, die als directeur van de Amsterdam- pche bauk het weten kan dat otgens een bericht, ontvangen op 'de geldmarkt, de betaling van de rente der Russisch® leeningen gestaakt is. De Minister ging hier niet verder op in. Hij constateerde alleen, dat er, thans een voorbijgaande depressie op de geldmarkt is. En voorts ontkende hij, dat men hier met een gedwongen leening te doen heeft. De stok achter de deur is een voorzich tige politiek, waar men zulke groote be dragen moet vragen. Men moet niet het gevaar loopen het crediet van den staat In opspraak te brengen. Hij voelde er wiel wat voor ook de oorlogswinslmakers met den stok achter de deur te dreigen, maar nan de uitvoering van dit denkbeeld zijn groote bezwaren verbonden. Wat de conversie betreft, gaat 't niet alleen om de rentebesparing van D/j millioen, maar bovenal om den aflos- singitermijn. In 1914 meende xnen dien kort te doen zijn. Maar nu er zoo ont zaglijk veel meer geleend moest wor den, moet men afwijken van de aanvan kelijk gestelde snelle aflossingswijze. door BEATRICE HERON MAXWELL an FLORENCE E. EASTWICK. Naar net Eogetsch 59). Toen kreeg ze een brief in handen, groot, slordig geschreven en met den ui tv ïoep „van Theo", zette zij zich aan hel ontcijferen van den inhoud. ..Gisteren is vader Lord Brisrnain te gengekomen en hoorde van hem, dal je met Lady Adeliza naar Aix bent ver trokken. Iloe benijd ik jet Het is hier zoo vreeselijk saai, wij gaan hee- lemaal niet uit met hel oog op Laurie's ziekte, maar ik denk dal je toch wel graag eens van ons iets hoort, nu hij too mooi vooruit gaat. Wij hebben een allerlendigsten tijd gehad sederl zijn ongeval, en nu zijn de dingen nog miserabel somber. Dr. Frasor hcefl beloofd, dat hij morgen komt. Ik wou dal je maar thuis was om eens over te wippen en ons wat op te monte.-f ren door hem Londensche nieuwtjes te vertellen. Heb je al eens wat van je broer gehoord?" (Ha, dat is de ware reden waarom Theo mij schrijft' „Ik heb gehoord; dat hij uit Londen Het wetsontwerp werd z. h. s. aange nomen. En daarna volgden nog een aantal andere wetsontwerpen, waaronder ook de eerste hoofdstukken van de Staats- negrooling. Het gaat met de begrooting dit jaar heel wat vlugger dan verleden jaar, toen slechts het hoofdstuk voor het huis der Koningm cn de wet op de middelen nog op hel nippertje, nl. 30 Dec., door de Eerste Kamer konden worden aangeno men. en al de rest eerst in April in be handeling kwam. HET VLIEGERGEVAAR VOOR VEERE. De hoefijzercorrespondent van het „Hand." schrijft: „In de Memorie van Antwoord be treffende de Marinebegrooling (die nu in behandeling is) zegt He Minister, dat er een „vliegkamp" te Veere bestaat, dat het juist daar ter plaatse uoodigf werd geoordeeld en dat verplaatsing „niet mogelijk" is. Wij hebben ons, daar wij een en ander met eenige verrassing hadden gelezen, terstond na het verschijnen der "Memo rie van Antwoord nog eens om inlich tingen gewend tot een zeer betrouwbaar ingezetene van Veere en hem verzocht, nog eens persoonlijk onze waarnemingen te willen controleeren. Uit zijn antwoord blijkt: le, er beslaat nog niets van een „vliegkamp" te Veere. Er is nog niets dm de vliegloods, die wij in dit najaar, in aanbouw zagen, en die nu voltdbid is. Er is dus niets dan die eene loods te verpisalsen om het dreigende gevaar voor Veere af te wenden. 2e. De afstand van dat aantrekkings- punt voor bommen tot de bebouwde kom der gemeente is, zoo zegt onze brief schrijver, „nauwelijks 50 meter". De af stand tot de Oude Kerk is nog geen 200 meter en die tot het stadhuis (waarin een archief vhn 1102 af) is misschien 200 meter. Heel Veene, met zijn inwoners, zijn oudheden en zijn mooie oude bouw werken, ligt straks, door een „vergis sing" van een vreemden vlieger, die deze vliegloods aanziet voor een niet- Hollandschen, wellicht uit elkaar. Maar de Marine heeft het zoo besloten cn zoo zal het gebeuren. En al noemt onze briefschrijver liet „een gruwel, ja zelfs een krankzinnig heid', hel commando zal' worden uitge voerd. De Kamer zal de opmerking uit hel Voorloopig Verslag wel ifiet omzet ten in een amendement. Alleen als er eens bommen op Veere komen te val len, dan zal men in zak en assche zitten. Als het te laat is. O, ware er nog een De Stuers in dfo Kamer!'' DE ACHTERSTALLIGHEID IN DE WETGEVING. De president van het Gerechtshof te Leeuwarden mr. R. A. Fockema, heeft bij de plechtige afkondiging' van de Grondwetsherziening nog iets anders ge daan dan toeluisteren. Hij heeft daarna een redevoering gehouden waarin hij o. a. het volgende zei: Van ouds werd de staat in de eerste 'plaats beschouwd als de instelling tot liet scheppen en handhaven van liet recht in engeren zin. Toen het juiste inzicht veld won, dat de staat zich op ruimer terrein had le bewegen, was het gevolg van de uitbreiding van werkzaam heid in vele staten en vooral in Ne derland een vervvaarloozing van het terrein, waarop de slaat vroeger zijn zorg grootendeels had geconcentreerd. Bepalen we ons kortheidshalve to het Burgerlijk Recht, zoo zien wij, dat in 1838 wetboeken zijn ingevoerd, die van de volmaking verre waren verwij verlrokken en op reis is gegaan. Is dat waar, en als het zoo is, waar is hij naar toe en wat doet hij? Toe schrijft mij eens en vertel mij al' wat je weet. Als je iets liebt dat er gedaan moet worden in dit deel van de Wereld, laat het mij dan welen, het zal een genot voor mij zijn iets voor je te kunnen doen." „Daar geloof is niet veel van," dacht Sallie. „Ik wou wel eens weten hoe zij gehoord liceft dat Tubby wsg is. Mis-? schien heeft liij haar geschreven en verboden er over te spreken. Een aar dig jong die Theo'" Een schaduw viel op het blad pa pier. Sallie keek op en zag mr. Saxon vlak bij haar staan. Zij wisselden een groei en hij zei: „U heefl liet druk met uw brieven. Ik zal u niet slon ren." „O. blijf maar! Het is alles nonsens: in 't geheel niet interessant, dal zie ik al aan den buitenkant. Tante Liza is naar liet bad, ik ben dus heel alj< leen. Praat met mij en amuseer mij wal." Iiij nam een stoel naast haar en merkte met waardeering op dat haar schoonheid niet leed ais men haar bij hel felle licht der Alpenzon aan schouwde. Hel ideed hem ook aange naam aan dat zij zachter wasin haar manier van doen, toeschietelijker, ver langend zich aangenaam te maken cn ook hem beter te leeren kennen. Zij begon hem te vragen n aar zijn leven derd. De beste juristen hebben reeds spoedig zeer juist erkend, dat naar verbetering, naar het brengen van de wetboeken op de hoogte van him tijd rusteloos moest worden gestreefd. Het was o. a. professor Fruin, die in 1886 in een rectorale oratie te Utrecht hel der en duidelijk dien eisch stelde. Of schoon op sommige punten veranderin gen en verbeteringen zijn aangebracht, is over het algemeen het gebrekkige on veranderd gehandhaafd. De eerste juris-» ten van ons land hebben in tal van commissies hun krachten ingespannen om bouwstoffen le verzamelen tot verbetering en verjonging van hel recht, doch dit alles te va-geefs. De rapporten liggen, zooals prof. Molengraaf! onlangs constateerde, thans vrijwel ongelezen en vergoten in een kastdie door voornoemden 'ïoog- leeraar zeer juist als een knekelhui; wordt gequalificeerd. Ilet is de knekel- huislucht, die op dit terrein het volks leven vergiftigt en de beste krachten, die door toewijding en inspanning veel zou den vermogen te bewerken, doet ver zwakken of afsterven. Sommigen meenen, dat pile wetgeving kan worden ontbeerd en dat het recht vftMedig kan opleven onmiddellijk uit het volk met behulp van den rechter. Zeer juist heeft het Weekblad voor het Recht" in zijn jongste hoofdartikel dit standpunt gewraakt en betoogd, dat wet en rechter beide rechts vormende krach ten moeten zijn. De zoogenaamde wer kelijkheidsmannen, die alles uitsluitend van donrechter verwachten, zijn studeer- kamerfantasten, die met den rug naar het licht over de werkelijkheid meenm te kunnen spreken. Stappen wij af van de wet en werpen wij een blik op de rechterlijke macht, zoo is ook hier het tafereel weinig bo- moedigend. De staat heeft in het laa'ste tijdperk geenerlei poging gedaan tot ver heffing van de i-echlcrlijke macht. Ter bezuiniging is het personeel der colleges sterk ingekrompen. Daardoor ontbreekt aan vele ambtenaren de tijd voor -tudie en kalm overwegen. Professor Star Bus man betoogde onlangs, dat voor den ju rist grondige kennis van maatschappelijke verhoudingen noodig is. Wanneer in hit oude spoor wordt voortgegaan, zal daar van steeds minder sprake kunnen zijn Met Hetgeen ik gezegd heb, is gjeen verwijt bedoeld aan de vele voortref felijke mannen, die in regiering en Sta- ten-Generaal zich hebben ingespannen, naar hun beste weten de belangen van ons vaderland te behartigen. Slechts heb ik willen constateeren, dat het nog niet is, op het omschreven gebied den weg te vinden, zoodat in 1907 professor Drucker, waarschijnlijk zeer terecht, in dit opzicht Nederland heefl gequalificeerd als een van de meest ach terlijke staten van Europa. Wij bevinden ons op een rustpunt, van waar de blik hoopvol op de toe komst wordt geworpen. Of de grond wetsherziening heil zal brengen, is onze ker. Het heil zal zeker niet kómen van de doode letter, maar wij verwachten het van den geest, die ons volk en onze staatslieden zal beheers^chen. Wanneer die geest verjonging en verheffing van het recht zal brengen, zoo zal dit zijn, doordat regeering en volksvertegenwoordi ging inzien, dat het ware volksrecht in den zin van een voor het volk passend recht zich niet kan vormen op een re- geeringsbureau of in de zaal der volks vertegenwoordiging. Dan eerst kunnen de voorwaarden worden vervuld, waaron der de in het volk voorhanden krachten worden gedrongen tot vruchtbare werk zaamheid. In die richting heeft minister Ort een stap in het vooruitzicht gesteld, door toe te zeggen de benoeming van een commis sie voor juslitieele wetgeving, een stap dus in de richting van hetgeen profes sor Fruin reeds in 1866 noodzakelijk oordeelde. Aan -regeering en Staten-Generaal zal in New^York en zei: „Ik maak mij ongerust over mijn broer. Hij is erg zorgeloos. Ik heb altijd gehoord, dat het zoo duur is in New- York, ik be grijp niet hoe hij daar leven moet zon der geld als hij het hier niet kon, waar mijn vader hem in ieder geval een onderdak verschafte." i „Wat was de betrekking van uw broer?" vroeg Saxon. „Hij had geen betrekking. Iiij was bestemd voor officier, maar hij wou niet werken cn kwam' nooit door zijn examen. Toen ging hij naar Cambridge en verknoeide daar zijn tijd min of meer. Hij is uitstekend in allerlei sport en allerlei spelen; speelt den lieeten dag cricket of golf en schiet prachtig. Het heele jachtseizoen wordt er beslag op hem gelegd voor jacht partijen en dat "is zoowat alles wat hij uitvoert." „Kan hij paardrij den 1 „Ja ais hij maar gelegenheildl heeft Hij heeft eens meegedaan aan een steeple chase èn heeft ons toen allen ongeveer geruïneerd." „Ik zou denken dat een leven buiten het meest in den smaak zou vallen van uw broer. Missschien heeft hij lust voor een poosje naar mijn boer*-) derijen in Texas te gaan. Ik denk wel dit) 'dit hem bevallen zou en in dien tusschentijd kon hij uitzien naar iets waar hij meer mee verdient." „Het zou hem uitstekend bevallen, Hij heeft dikwijls gezegd dat hij iets bij het binnenhalen en schiften ran den oogst steeds een belangrijke en dankbare taak overblijven. Moge in de nieuwe periode, die wij tegemoet gaan onder de regeering van onze geëerbiedigde Koningin, die met on volprezen toewijding haar Koninklijke roe ping vervult, op het door mij besproken gebied nieuw en vruchtbaar leven ontwa ken tot heil van het Nederlandsche volk. STUKKEN VOOR DEN GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. Gmsprijzen. Ter uilvoering van het destijds geno men besluit om aan on- en minvermo gende gas verbruikers een toeslag te verleeneu, stellen B. en W. voor om aan allen, die niet in den II. O. zijn aangeslagen of zijn aangeslagen naar een inkomen van niet meer dan f 1000 met ingang van 1 Dec. j.l., 4 cent m mindering te brengen op den prijs van eiken M8 gas, doch voor niet meer dan 30 Ms. De kosten hiervan zullen ongeveer f 2400 per maand bedragen, gesteld dat ieder, die er voor in aanmerking leomt 30 M® gebruikt. In aanmerking nemende, dat in de zomermaanden niet ieder 30 M® per maand zal gebruiken, terwijl in den prijs, die ten slotte na vermindering met den toeslag voor rekening van den gebruiker komt, h 14 cent per M8 en muntgas h 15 cent per M3 toch reeds een krachtige drang tot besparing ge legen is, meenen B. en W. dal mag wor den aangenomen, dat de voorgestelde maatregel door het voor 1918 daarvoor luj'igetrokken bedrag van f 20000 zal worden gedekt. In verband met dit voorstel stellen B en W. verder voor de regeling voor de overige gas verbruikers te her zien en te bepalen, dat deze zooals 21 Nov besloten is 18 ct. per M3 zullen hebben te betalen (muntgas 19 cent) voorzoover hun verbruik niet meer be draagt dan 70 ®/o van de hoeveelheid die verstookt is in de overeenkomende maand van het jaar 1915. Voor elke M3 meer zal 22 (muntgas 23) cent moeten worden betaald. Verhooging Electrici- teits prijzen. Naar aanleiding van een verzoek van de tramwegmaatscliappij Vlissingen— Middelburg en in verband met den eisch van verhooging der prijzen voor krachtstroom van liet Rijkskolendistribu- tiekantoor, dienen B. en W. een voor stel in tot verhooging der electricileijts- prijzen. De maatschappij vroeg een ver- verhooging gevraagd van V» ct- per K. W. U. voor iedere f 1 die de kolen per ton duurder worden dan f 10. Volgens den eisch van het R. K. D. be-» hoeft deze regeling slechts te gelden voor krachtstroom, waardoor de prijzen per K W. U. voor kracht thans ongeveer IOV2 ct. duurder zouden worden. B. en W. meenen echter, dal de ver* hooging niet alleen op het kracht ver* bruik mag drukken en stellen voor een maximale verhooging van f 0 04 per K. W. U. zoowel voor licht als voor kracht toe te staan met dien verstande, dat bij daling van de kolenprijzen de bo vengenoemde eenheidsprijs met f 0,0010 verminderd wordt, telkens wanneer de steenkolen f 1 per ton goedkooper wor den onder voorbehoud dat de raad ten allen tijde elke verliooging kan intrek-» ken. In verband met bovenstaande regeling stellen B. en W. voor de prijzen voor licht en kracht per K. W. U. met f 0,05 te verhoogen. De prijs per K. \V. U voor licht wordt dan f 0,30 voor leve ring over den gewonen meter en f 0,35 voor levering over den muntmeter. De prijs per li. W. U. voor kracht bij een aansluiting beneden 3 K. W zal dan f 0,15 per K. "W. U. en daarbo- dergelijlcs zou wensclien, naar mijn va-' der zou er nooit in toestemmen. Hij wil Tubby bij zich houden, niets uitvoerende." Saxon dacht eenige oogenblikken na. „Ik beo idee, dat ik wel zou opschieten met dat broertje van u. Dat op zijn eigen houtje naar Amerika vertrekkenbevalt mij hot bewijst dat er wat pit in zit." „Tubby heeft pit genoeg. Als hij iets in zijn hoofd lieeft, dan brengt hij het ook ten uitvoer Je kan hem niet gauw* wakker krijgen, hij gaat niet gemakkelijk aan den gang Hel is een buitengewoon goedhartige jongen weet u en de men- schen denken dat ze daardoor voordeel' van hem kunnen behalen of partij vnn hem trekken, maar daar vergissen zij zien in. nc lieb hem maar eens bepaald woedend gezien en toen was ik heel' verbaasd. Een man was lomp tegen hem, ik was heusch bang dat Tubby hem doo- den zout" ,,Dit is een soort dat we in 't Westen niet gebruiken kunnen. Je moet je zelf daar in bedwang kunnen houden Als je d.al niet doel dan ga je er onder door. Dal imet een neef van mij gebeurd of liever van mijn overleden vrouw dien ik naar Californië gezonden had voor zaken Hij was te zachtzinnig mot de lui Ze zagen dat hij niet deugde voor chef en hielden hem voor den gek. Hij ging totaal bankroet, verloor iederen cent dien hij zelf bezat en nog een massa geld van mij er bij. Toen begon hij te drinken en ging er van door met de vrouw van een v©n dus In dubbel tarief, f 0,12 re>]^ f 0,25 per K. W. U. bedragen. De bedragen voor kracht zijn niel abnormaal hoog, daar deze tarieven in normale tijden ook voorkomen. Dit laat ste geldt vooral voor aansluitingen b©-, neden 3 K. W. U. In overeenstemming met hfet daarom trent bepaalde voor de gasprijzen, stellen B. en W. ten slotte voor om den da,H turn van ingang dezer prijsverhooginfl Ie bepalen op 1 December 1917. Motief voor het voorstel van B. en is, dat weigering van den eisch van hef Rijkskolendistributiebureau niet mogelijk is, omdat dit tengevolge zou hebben, daj aan de Vlissingsche centrale geene kdj* len meer zouden toegewezen worden, maar tevens, omdat zij meenen, dat daarmede de billijkheid tegenover de sociëté wordt betracht. De commissie van financiën berekent dat wat de Rijkskolendistribu* tie verlangt (prijsverhooging van ct, voor elke f 1 stijging kolenprijs, alleen voor krachtstroom; ruim f 5700, wat <1© maatschappij vraagt (dezelfde verliooging voor alle stroom )ruim r 14900 en waf B. en W. voorstellen ruim f 5700 aan de gemeente meer zal kosten. B. en W, betalen dus wat de R. K. D. wil, doch op een andere xvijze. Waar de gemeente zich naar den eisch van de R. K. in ..et schikken, kan de commissie mee gaan met het voorstel van B. en W, mits deze de verzekering kunnen geven, dat zulks Diet in strijd is met d» bedoeling van de R. K. D. Borgstelling Indu strieën huishoudschool De Industrie- en Huishoudschool zal voor den aankoop en de inrichting van haar gebouw f 18000 moeten leenen; zij vraagt de gemeente borg le willen zijn voor dit bedrag of het zelf te lee- nen en dan weer aan de school een zelfde leeniug toe le slaan. B. en W. herinneren er aan, dat in dertijd voor de ambachtschool een Iee-» ning werd aangegaan van f 15000, doch geven de voorkeur aan een borgstelling, daar deze, in een tijd dat de gemeenten zoo vaak een beroep op de geldmarkt me eten doen, de credietwaardigheid der gemeente onaangetast laat. De commissie van financi&n zou den- zelfden weg willen bewandelen als des tijds voor de leening van de ambacht-» school en op niet gunstiger voorwaar den, d.w.z. dat de som geleend wordt onder eerste hypothecair verhand en de aflossing wordt gesteld op T 800 's jaars, wat belangrijk meer is dan liet bedrag ff 300), «lat de vereeniging voor aflossing op haar begrooting voor 1918 uittrok. Dal zich tot borg en hoofdelijk me-' deschuldenaar stellen beter zou zijn, zijn, dan ten behoeve van de vereeni-v ging een leening te sluiten, kan dB commissie niet inzien. Zelfs al zou men het gelijk willen stellen, ingeval de ver* eeniging de som van anderen leent op dezelfde voorwaarden, als de gemeente zou stellen, indien zij zelve liet geld leende, niog dan zou er het bezwaar aan verbonden blijven, dat, wanneer de vew eeniging hare verplichtingen tegenover fculk een anderen schuldeiischer iliiei mocht nakomen, de gemeente dan vooa de geheele resteerende som zou kunnen worden aangesproken en hiervoor zou moeten leenen op een tijdstip, waarop waarop de rentestandaard hooger zon kunnen zijn dan thans. Verpleging Favuspa- tienten in het Gasthuis. B. en W. stellen voor om overeenkom stig het advies der hygiënische subcom missie van toezicht op het L. O. de over eenkomst met liet gasthuis over de be handeling van aan favus lijdende kinde deren, die 31 Dec. eindigtweder voer 3 jaar le verlengen en de vergoeding te brengen van f 275 op f 350 in - hand met de zeer verhoogde kosten /an verbandmiddelen, medicamenten enz ander. Hij was met een aardig vrouwtje getrouwd en ze hadden twee kinderen hij brak het hart van liet schepseltje. Zij schreef mij in haar groote verlegenheid ze is ziek, teringachtig De doktoren, zeggen, dat ze op reis moet gaan, ik heb haar dus maar laten overkomen en ge zegd dal ik voor haar zorgen zal." ,.U schijnt een soort van sprookjes grootvader tc zijn voor de meeste m©n- sclion zei Sallie, die dacht aan zijn onmiddellijk aanbod om Tubby te helpen. „O neen, dat niet Ik heb meer geld, verdiend dan ik kon uitgeven, waar dienf het voor dat op le potten Ik doe wat ik lean wanneer de gelegenheid zich voor doet. maar ik geloof niet, dat het goed( is om zoo maar zonder onderscheid te geven. Dat vrouwtje, Evaleen Moorhouse, is niel gewoon er zich doorheen te slaan. Iiaar vader was bankier in Rio, maar ze trouwde met Hal uit liefde. Ilet is dood jammer, dal het zoo slecht met hem af- geloonen is, hij was een knappe jongen van uiterlijk, maar zwak en gemakkelijk mee te slepen." ..Wat wij in Engeland een rotter noe men". zei Sallie lakonielc. „Ja juist. Ik wou dat u dat vrouwtje koude Het zou een troost voor haar zijn in haar verdriet een vriendin te hebben; zooals u is." (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1917 | | pagina 5