ander aan de gezamenlijke handelaars en het centraal bureau op te dragen. Tot dit doel hebben deze beide groe pen een Kali-Importeurs-Vereenigiug op gericht, op welker statuten de kon. goedkeuring is gevraagd, en waarvan het dagelijksch bestuur bèslaat ui,t de heeren: E. Bloembergen Azn., Zwijn- drecht, voorzitter; E. Jacobs, 's-Graven-: hage, secretaris, en II. Melchers, Arn hem. Hel bureau der vereeniging is geves tigd Zeestraat 100, 's-Gravenhage, en verstrekt op aanvraag gaarne alle ver dere inlichtingen. Het is uitteraard de wensch van de Kunslmestcommissie, dat alle kaliver bruikers in Nederland hun. evenredig aandeel van den beschikbaar zijnden en nog komenden voorraad kaüzouten zullen ontvangen, er wordt een l>eroep gedaan zoowel op de aankoopveree- nigingen als op de handelaars, lot dit doel mede te werken. Zooveel doenlijk moet ieder verbrui ker in het bezit worden gesteld van de kaarlen, waarvan hel model door de kunstmest-oommissie is goedgekeurd en die met opgaaf van de gewenschle hoe veelheden vóór een nader te bepalen datum in handen van de leveranciers snoeten zijn, van wie men gewóón was te betrekken. Na hel inkomen van de aanvragen zal, in verband met de beschikbare hoeveelheden, h©t toewijzings-percenlage worden bekend gemaald; de feitelijke levering geschiedt dan geheel a Is vroe ger door de aankoopvereenigingen en de verschillende handelaars. De vastgestelde prijzen, alsmede ver dere bepalingen omtrent emballage, be taling, enz., zullen afzonderlijk worden bekend gemaakt, De Ivunslmest-commissie maakt bekend dat de gelegenheid is opengiesteld tot het bestellen van kalizout 20 pCt., kainiet' en patentkali, beuoodigd voor het voor jaar 1918; dat de voorwaarden op de levering dezer meststoffen betrekking hebbende,, dezelfde zijn als die, welke van toepas sing zijn op de bestellingen van super- phosfaat, zwavelzure ammoniak, euz.,- oat de bestelkaarten vóór 23 December a.s. door de tusscheupersonen, waaronder ook verstaan worden landbouw-, aanltoop- of coöperatieve vereenigingen, moeten zijn ingediend bij een der importeurs; dat na dien datum ingekomen bestellin gen .onherroepelijk ter zijde zullen worden gelegd; dat de prijs aan bestellers zal worden! berekend n. d. grondslag van f 4 06 voor kalizout 20 pCt 1' 2.60 voor kaïniet, en f 7.75 voor pateutkali, alles per 100 K.G., franco, op den wagon, lós verladen, vrachtbasis Stassfurt. RECHTZAKEN :A!rr.-Rechtbank te Middelburg. Van de tweede zaak betreffende <le diefstallen in het magazijn van het Prov. Vluchtelingencomité te Vlissingen, kon den wij gisteren alleen den eisch mel den on wij laten daarom thans een uit voerig verslag volgen. De eerste getuige was weer mr. A. Bolle, die ook nu een uiteenzetting gaf van de wijze; waarop de loods is af gestolen De goederen, bij de verschil lende held, in beslag genomen, herken de ?.ij als afkomstig uit het magazijn. De tweede getuige, de magazijnmees ter, A. P. de Smet, herkende da goederen ook. De getuig© H. Th. Knop pen, statiionsassistenl, werd in den nacht van 15 op 16 Aug. door flen nacht waker J. Koets, gewaarschuwd, dat er iemand in de loods was. Men ging met den agent van politie Dingemanse kij ken cn trof beid. Van G. aan in de reinigingsloods, naast het magazijn. Op de omheining zat ook iemand, dien men meende te herkennen als bekl. K. Getuige liet daarop al het personeel bijeenkomen en toen ontbraken K. en J. op het appèl. J. was echter met toe stemming afwezig Verschillende artike len waren bij elkaar gezet om mede Ie nemen. De laatste getuige was J. Koets, die verklaarde als de vorige getuige. De kl. bekenden allen zich een of meermalen aan diefstal' te hebben schul dig gemaakt. De officier van justitie achtte het ten laste gelégde l>cwezen, maar vond alle aanleiding voor een voorwaarde lijke veroordeeling. Hij vorderde daar om voor ieder drie maanden voorwaar delijk met drie jaar proeftijd. De verdediger, mr. J. Adriaanse, meende dat ook in deze zaak het in de dagvaardiging ten laste gelegde niet juist is bewezen. Spr. wees er op dat hier zeker van toepassing is, dat de gelegenheid den dief maakt. Het voorbeeld werd gegeven, ieder „gapte" daar. Het is niet verdedigbaar wat bekl. deden, maar het is begrijpelijk. .Met de voorwaardelijke veroordeeling gaat pl. gaarne mede, maar hij meent, dat de straf van drie maanden te hoog is. De bekl., voor zoover bij de S.S. m betrekking, zijn ontslagen, maar zijn nog in beroep bij het scheidsgerecht en als zij niet te zwaar worden gestraft is er wel kans dat zij in hun betrekking hersteld worden. De vijfde beklaagde uif de vorige aaak, J. A. V., stond nogmaals terecht en wel wegens diefstal! van enkele bor den, kopjes en scholels uit een der restauratiewagens, bekl. is in dienst bij de Wagon Lits en is daar in ge handhaafd. De inspecteur der Wagon Lits, de heer C. Robbing, noemde hem nu ook een goed werkman. Bekl. bekende, de eisch luidde een maand voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Ten slotte werd uog behandeld de (zaak tegen M. P., wagenmeester te Vlissingen, die bekende schoenen uit de loods te hebben weggenomen. De officier vorderde legen dezen man twee maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Ook voor deze twee laatste bekl. pleitte mr. Adriaanse, vooral vo.or 1»., die 33 jaar dienst heeft, en op wien niets was aan te merken, riep hij de clementie der rechtbank in. Uitspraak 14 December. Staande de zitting werd nog uitspraak gedaan in de zaak tegen J. de L., te gen wien door den officier 3 dagen hechtenis en drie jaar opzending we gens landiooperij te Vlissingen, was ge vorderd, De rechtbank veroordeelde bekl'. tot drie dagen hechtenis en vier maan den opzending. KETELAAR TE VLISSINGEN. Gisterenavond is in „De Oude Vriend schap" voor een vrij goed bezette zaal in openbare vergadering opgetreden de heer Th. M. Ketelaar, lid van de Tweede Kamer en wel op üitnoodiging van den Vrijzinnig Democralischen Bond, afdeeling Missingen. Wegens^ ongesteldheid van den voorzitter der plaatselijke afdeeling, werd de vergadering gepresideerd djoor den heer Herman Snijders rnt Middel burg, voorzitter van het kringbestuur der Federatie Zeeland, die opmerkte, dat liet houden van politieke vergaderingen reeds nu, zijn redenen lieeft. In de eerste plaats heeft men een ongunstige beleekeuis gehecht aan het feit, dat de vrijz. partijen, die vroe ger samengingen, nu afzonderlijk optrek ken. Daarover liet pubhek inlichten is een gebiedende eisch, to meer daar de Middelb. Crt. betoogd heeft, dat het om partijwmst te doen is. Deze opvalling van zaken veracht spreker ten eenenina- le. De partij is er om 't beginsel. Strijden wij voor een partij, dan is Mat voor de bevordering van de beginselen, die wij zijn toegedaan. Veeleer dat er in de Mid delb. Crt. de slaf over gebroken werd, zou 't lof verdienen, dat 't politieke le ven zoo opgewekt mogelijk is. In de tweede plaats is 't optreden van den heer Ketelaar nog 't gevolg van het feit, dat in 't Vrijzinnig Weekblad de heer Ketelaar is uitgedaagd om zich te verantwoorden over 'tgeen hij in een rede te Middelburg heeft of zou gezegd hebben. Daar de Vrijz, Bond nog over geen eigen orgaan beschikt, stond geen an dere weg daartoe ppen. Hierna gaf hij 't woord aan den spre ker van den avond. Ook de lieer Ke te 1 a ar stelde do vraag of 't nu tijd is reeds zooveel po litieke spreekbeurten te vervullen, cn gaf als antwoord daarop, dat de verande ring m de Grondwet zulks noodzakelijk heeft gemaakt. Vooral de wijze van stemmen moet hel publiek duidelijk worden gemaakt en ook hoe het volgend jaar de verkiezingen gevoerd zullen wor den* Men moei dan welen tol welke partij men behoort of zich voelt aange trokken. Onder de vrijzinnigen Joopen de stroo mingen hïet meer zoo samen als tus- schen 1913 en 1917 en volgens spreker is dat o,o,k niet meer noodig. Waarvoor in 1913 de .concentratie werd gevormd, dat is bereikt (alg. kiesrecht) en daar om is door hel hoofdbestuur van den Vrijz. Dein." Bond in 't begin van het jaar aan de commissie uit de besturen der beide andere vereenigingen de con centratie opgezegd. Spr. prijst 't in den Bond dat het een jaar geleden dien moed beeft geliad. Ging men nu weer samen, dan zou de sterkte der drie partijen niet dui delijk blijken en feitelijk zou samen gaan in strijd zijn met tic Grondwet. Al hebben de rechtscheu bij hel alge meen debat over de Staatsbegrooting gezegd, dat zij één lijn zullen blijven trekken, toch is gebleken dal ook 'leze partijen naar de stembus gescheiden zul len (optrekken (zie rede dr. Kuyper te Utrecht). Daarna gaf hij een overzicht van de wijze, waarop het stelsel van Evenredige Vertegenwoordiging werkt, waaruit dui delijk bleek, dat samengaan voor 'iet behalen van de overwinning in een be paald district niet noodig is. En wat nu 't verschil betreft tusschen de drie partijen, er wordt wel eens ge zegd, dat de kiezers dat niet weten. Maar don is 't de plicht der besturen om die verwarring niet in de hoofden der kiezers te laten en hun op die ver schillen te wijzen. Vervolgens zette de spreker uileen dat samengaan met de Vrij-Liberalen en Unie Liberalen ongewenscht is, cn dal de Vrijz. Democraten voor zich zelf willen weten hoeveel aanhang zij in het land hebben. Daarna wijdde spreker een speciaal woord aan een artikel van den heer Siemelink naar aanleiding van sprekers optreden Ln Middelburg. Met verwondering heeft hij daarin zinnen gelezen, die niet vleiend zijn voor zijn persoon. Spreker durft niet voor zijn meening uitkomen, wordt daar in gezegd en zou zelfs min of meer be- leedigend zijn opgetreden. Een ander verwijt was dat de heer Siemelink niet is uitgenoodigd op de vergadering aldaar tegenwoordig te zijn. Spreker zegt dan wel dagwerk te lieb" ben, want hij gaat eenige malen per week uit spreken en wiens artikelen of woorden dan wel eens aangehaald worden, weet hij niet altijd vooruit en uoodigt hij in geen geval uit. In de advertentie staat altijd „debat vrij"\ dus ieder kan komen en de lieer Sie melink zal die advertentie ook wel ge lezen hebben. Ten onrechte beschuldigt de lifter Siemelink hem van gespeculeerd te hebben op den lachlust. Hoogstens één uitdrukking kan hij zich herinneren, doch die heeft niet eens in de couran ten verslagen gestaan en wel deze „De heer S. begrijpt de Evenredige Verte genwoordiging niet, maar 't zal' met do- miné's precies gaan als met school meesters, zij denken overal verstand van le hebben". Dat is gekscherend gezegd, anders zou spreker zich zelf (liij is van liuis uit onderwijzer) er niet in betrokken hebben. Daarna bracht spreker eenige punten nil li"l bedoelde artikel van den heer Siemelink naai- voren, wat ook op de vergadering in Middelburg is gedaan en wel deze: lo. de wenscheiijklieid van persoon lijke aansluiting; 2o. de huuropzegging; 3o. 't toopen van alle drie vereeni gingen op denzelfden weg; 4o. 't zorgen voor een Zeeuwschen afgevaardigde voor Zeeland. Bij de behandeling dezer vier punten toonde spreker aan: lo. hoe 't niet al leen gaat om de vrijzinnigheid, maar ook om den economisclien en democratischen kant van 't vraagstuk; 2o. dat nergens uit blijkt, dal honderden vrijz.-democraten niet zijn mee kunnen gaan met de ver breking der concentratie, dat niet één motie in dien geest is aangenomen; 3o. dat het toopen langs deuzelfden weg wel plaats heeft, maar in verschillend tempo en daar komt 't juist op aan, en 4o. dat niet alleen in handen van een Zeeuw- scnen afgevaardigde de belangen van Zee land veilig zijn. Na een korte pauze was 't woord aan! den eenigen debater van den avond, den heer Siemelink, die er op wees, dat liij en de zijnen de gewoonte tot uitnoodi-i gen wel1 volgen. Toen prof. Eerdmans en de beer De Muralt optraden, is dé heeer H. Snijders uitgenoodigd te nomen en daarom had debater deze legenbe- leefdheid ook verwacht. Het gezegde dat hij van Evenredige Vertegenwoordiging niets weet, beschouwt hij als een aantijging en niet in overeen stemming met de vrijzinnige beginselten. Zijn doel is altijd geweest de idee van vrijzinnigheid veld te doen winnen en le .zorgen dat de macht van den priester zijn invloed niet doet gelden op '1 staalkundig leven. Op de vergadering van de heeren De Muralt en Eerdmaus is dan ook een motie aangenomen met- algemeene stem men, om gemeenschappelijk tegen het gevaar op te trekken en zoo de vrijzin nigheid le dienen. Niemand heeft aan die motie aanstoot genomen, omdat de ge dachte vrijzinnigheid op den doorgrond stond. Dal gezamenlijk 'optrekken is nog sprekers leuze. En daarin is spreker nog versterkt na opvraag aan do drie par tijen in enkele kolommen druks op le noemen wat hun beginsel was. En toen die antwoorden ontvangen waren, bleek er wel verschil in woor den, maar niet in beginsel te beslaan. Hooghouden van de persoonlijke vrijheid, geen bevoorrechting in maatschappelijk en politiek leven; een voor allen, al len voor één. In zelfstandigheid ligt de kracht, dat was de meening van elk der drie groepen. En wij schreven: „Men- schen, waarom nu van elkaar gegaan". Juist in eenheid ligt de kracht en niet in versnippering. Debater merkte op dat dezen avond niet naar voren was ge bracht wat de Vrijzinnig Democr. on-; derscheidt van de anderen. Bovendien gaat van het samengaan, het vormen van één groot geheel, de niet te onderschatten kracht der suggestie uit. Een groote Vrijz. partij zou ook toe vloed hebben gekregen van rechlsche so ciaal-dein. en hnksche Christ. Hi'st Een rechts voorman heeft niet ten onrechte gezegd: „Een vereenigde vrijzinnigheid vreezen wij, een verdeelde niet." Het uiteengaan noemt de heer Sieme link onverantwoordelijk. Een principe, zooals de Vrijz. Dem.,er zeggen een te hebben, is maar een ifeus, die men .aan genomen heeft, doch «een definitie van democratie wordt niett gegèven. Ware democratie zit in den geest en is er niet op uit, wat boven "is naar bene den le halen en omgekeerd. 'l.Is de erkenning van den mensch, afgeschei den van zijn hoedanigheid, 't Is géén spe culatie op verlangens. Men zal echter eens zien hoe conservatief die z.g. de mocraten zijn als het gaat om behoud van hun zetel. (Tcekenen van ontstem ming.) Zoo hebben b.v. de omstandigheden ons oji 'i oogenblik militairistisjch ge maakt, wat we eigenlijk niet zijn, doch 't verlangen om de neutraliteit le bewa ren, doet ions er vrede bij hebben, dat er groote legeruitgaven geschieden. De Vrjjz. Dein. zien slechts lucht- lcasteelen en daarom is 't zoo verkeerd niet, dal er een bezadigde partij iSj die zegt: menschen kalm aan wat. De zegen van 't Alg. kiesrecht is aan de concentratie te danken en ook dat dr. Kuyper niet aan 'l bewind is gekomen. Zeer zeker was de helft van ons land, gezien zijn neigingen, plat gebrand en de rest onder den voet ge- loopen. Als w 'jj» dien zegen van samengaan zien, dan vraagt debater zich af hoe men kan zeggen dat 'l verlies geweest is. En wat tenslotte Evenr. Vertegenw. betreft. Niet le doen is 't om theore tische vraagstukken op den voorgrond te schuiven, maai" wel om de praetijk gaat 't. Zeeland nu heeft zijn bepaalde be- liocftcn, 'moet groot en welvarend wor den. De Vlissingsche haveüs, de tuin bouw in Beveland, de belangen der be woners van Zeeuwsch Vlaanderen bij 't stellen van vredesvoorwaarden 't zijn allé punten, die alleen door een ver tegenwoordiger uit idal gewest 't best verdedigd kunnen worden Treedt elke partij voor zich op, dan halen wij' t geen van allen, maai- wel als dat geza menlijk geschiedt. De heer Ketelaar diende nog even van repliek en was teleurgesteld omdat de heer Siemelink niet ingegaan was op feiten en alleen algemeenheden had genoemd. Naar een definitie van demo- oratie wordt niet gevraagd, wel naar „daden". Geen theorie, maar practijk. En dan gaat 't ook niet over de woor den, waarin programma's zijn vervat, maar over de uitwerking er van en dat kan in een programma niet allemaal staan. Rechts zal zeker wel een coalitie vor men, maar u a de stembus, vóór dien tijd niet. De besluiten zijn al genomen. Elke rechtsche partij is al; bezig de lijsten op te maken. Beneden alle critiek vond de heer Ketelaar cj£ opmerking over het conser vatisme van de Kamerleden ten opzichte van het behoud van hun zetel1. Elic Ka merlid, dat zich weer beschikbaar stelt, geeft blijk graag zijn zetel te behouden, du-j liefde te voelen voor zijn taak, wat men z. i. prijzen moet. Ten slotte lijdt volgens spreker de beer Siemelink aan begripsverwarring. 't Kenmerk van 't mililairisme is niet de neutraliteit le willen bewaren, doch het stelselmatig opdrijven van .uitgaven voor leger en vloot om die zoo sterk' mogelijk te maken, zooals b.v. in Duitsch- Iand. Hoe de belangen van Zeeland alleen! veilig zijn in handen van een concentratie was spreker niet erg duidelijk. Daarvoor kunnen rechtsche partijen evengoed ijveren. Na een zeer korte dupliek van den heer Siemelink werd de vergadering om half twaalf gesloten. BEKENDMAKINGEN. KOFFIE. Dc burgemeester van Middelburg maakt bekend, dat <le Minister van L., N. en H., gezien artikel 8 der Distributienet 1916, gezien zijn beschikking van 5 October 1917 afdeeling Crisiszaken. no. 808 C, bureau A. Z., heeft goedgevonden: A. in te trekken vorengenoemde be schikking voior zoover deze betrekking heeft op koffie; B. vast te stellen de volgende maxi mumprijzen voor koffie: a. tusschenhan- delprijs, d. i. prijs aan deLaillisjen in reke ning te brengen; b. kleinhandelprijs. koffie a. f 1.04 per halve K.G. los, f 1.07 per halve K.G. netto verpakt; b. f 1.20 per halve K.G; koffie-extract a. bevattende len minste 80 pCt. koffie, f0.12 per deciliter exclusief fi.; b. f 0. IS per deciliter excl. flesch; l,o. ten aanzien van vorenbedoelde prijzen te bepalen: dat vorenstaande tussclienhandelprijzen zijn gesteld met in begrip van distributiekosten, levering franco station van bestemming spoor, boot of laatste veer en emballage, voor zoover deze emballage niet bestaat uit jute-zakken; b. dat koffie-extract bevat tende minder dan 80 pCt. koffie niet zal mogen worden afgeleverd; c. dat de flesch, waarin koffie-extract wordt ver kocht, tegen kostenden prijs mag worden berekend en legen dienzelfden prijs, mits onbeschadigd, moet worden teruggenomen. Deze beschikking treedt in werking op 1 Dec. 1917. Middelburg, 7 December 1917. De Burgemeester voornoemd, P. DUMON TAK. DISTRIBUTIEREGELING BENZINE ENZ. De burgemeester van Middelburg ma_kt bekend, dat de Minister van L., N. cn H gezien art. I, 1 sub b van de wet van 1 September 1917 (Staatsblad no. 578 en art. 8 der Distributiewet 1916: heeft goedgevonden met ingang van 6 December 1917 vast te stellen de vol gende distribulieregeling voor nenzme, alsmede voor vloeibare brandstoffen, ge schikt tot voortbeweging van motorrif-, motorvoer- en motorvaartuigen. Artikel 1. De verkoop, de aflevering en het vervoer van benzine, anders dan iu reservoirs van motorrij1-, motorvoer- en motorvaartuigen is verboden. Onder benzine worden verstaan ruwe benzine en beniol en al haar derivaten, alsmede mengsels daarvan, een en ander ter be oordeeling van de Toewijzingscommis sie voor Benzine (na te noemen T. C. B.). Artikel 2. Het vervoer van motor brandstof in reservoirs van .motomj-, molorvoer- en motorvaartuigen is verba den. Onder motorbrandstoffen worden verstaan, benzine en olie andere vloeibare brandstoffen, geschikt tot voortbeweging van motor- rij-, motorvoer- en motor vaartuigen met uitzondering van petro leum en gasolie. Artikel 3. De verbodsbepalingen van artikelen 1 2 zijn niet van toepassing op verkoop, aflevering en vervoer van benzine en motorbrandstoffen ten behoe ve van of in militairen dienst. De ver bodsbepaling in artikel 1 gesteld voor zoover betreft hel vervoer, is niet van toepassing op hoeveelheden van niet meer dan 1 Liter. De verbodsbepaling in artikel 1 gesteld voor zoover betreft bet vervoer, is niet van toepassing op de Spoorwegmaatschappijen ten opzicht© van verplaatsing van de bij haar aanwezi ge voorraden len dienste van haar be" drijf. De verbodsbepaling' van artikel 2 is niet van toepassing op motorbrandspui- teii, motorslangenwagens, motorvuilnis" wagens en motorsproeiwagens1. Ariikei 4. Van de verbodsbepalingen in art. 1 gesteld kan onder daarbij t© stellen voorwaarden ontheffing worden verleend door de T.C.B. Van de ver bodsbepaling in art. 2 gesteld kan ont heffing worden verleend door den Minis ter van L., N. en H. of ingevolge zijn machligins door de T.C.B. Artikel 5. Een verzoek tot ontheffing van het in art. 2 gestelde verbod zal niet in gunstige overweging! .worden genomen dan in het geval dat het gebruikmaken van een motorrij-, motor-, voer- of mo torvaartuig onvermijdelijk is, hetzij in verband met ambt, beroep of bedrijf van den aanvrager, hetzij wegens andere dringende omstandigheden. Aan eeu ont heffing kunnen voorwaarden worden ver bonden; een ontheffing kan te allen tijde worden ingetrokken. Artikel 6. Een verzoek tot onthef fing van het verbod in art. 2 gesteld! wordt door den belanghebbende inge diend hij de T.C.B. met gebruikmaking van het formulier, als bijlag© I aan ulez© regeling toegevoegd. Door de zorgen van belanghebbende wordt dit verzoek, na te zijn ingevuld, aan den Burgemeester van de plaats zijner woning aangeboden, ten einde daarop diens advies le dpen plaat sen, en vervolgens aan de T.C.B. toe gezonden. De T.C.B. doet het verzoek, begeleid van haar advies, en, bij! gun stig advies onder mededeeling van (lfe voorwaaraen, welke naar haar meening) aan de onlheffing moeten worden ver bonden, aan den Minister van L., N. en H. toekomen. Artikel 7. Een ontheffing van het verbod, gesteld in artikel 2, wordt ver leend in den. vorm van een onUieffings- beivjjs volgens bijlage II, beho.o,rende lot' deze regeling. Te zamen met het onthef fiiigsbewijs4. m het voorgaand lid bedoeld, wordt ten behoeve van elk motorrij-, motorvoer- of motorvaartuig, voor hetwelk een afzon" derlijke onlheffing is verleend, een lier- kenningsleeken (waarvan het model als bijlage III aan deze regeling is toege voegd) uitgereikt tegen betaling van 1'5 per stuk. Het herkenningsteeken, in het voor gaande lid bedoeld,- behoor! bij het ge bruikmaken van het motorrij-, motor voer-of motorvaartuig duidelijk zichtbaar op de voorzijde daarvan le zijn aange bracht op de wijze te bepalen door de T.C.B. Duplicaten van ontheffingen als in het lslc lid van dit artikel bedoeld, of van het herkenningsteeken, in het2de lid van dit artikel bedoeld, kunnen door de T.C.B worden uitgereikt tegen inle vering van het onbruikbaar geworden origineel. Een onlheffingsbewijs als' in het 1st© lid van dit artikel bedoeld wordt niet uitgereikt dan na onderleekening en toe zending san de T.C.B van le verkla ring, welke als bijlage IV aan deze rege ling is toegevoegd, en tegjon. betaling Man het in het 2do lid van dit artikel genoemde bedrag. Artikel 8. Met ingang van 17 Decenri ber 1917 is vervoer van motorbrandstof in reservoirs van motorrij-, motorvoei"- en motorvaartuigen, ook al werd een ontheffing als in artikel 7 lsto lid be doeld, verleend, verboden, tenzij aan die bij die ontheffing gestelde voorwaarden wordt voldaan, het herkenningsteeken is aangebracht overeenkomstig de Voor schriften van artikel 7, 3e lid, en het ontheffingsbewijs, bedoeld in artikel 7,. Isle lid, op eerste aanvraag vertoond kan worden. Artikel 9. Het verbod van vervoer van motorbrandstof in reservoirs, van motorrij-, motorvoer- en motorvaartuigen treedt in werking': voor vrachtauto's en motorvaartuigen; op 23 December; voor alle andere, motorrij-, motorvoor- en. motorvaartuigen: op 6 December. Artikel 10. Overtreding van een dei- bepalingen van de onderwerpelijke rege ling zoowel als het niet nakomen van een voorwaarde, waaronder ontheffing der gestolde verbodsbepalingen wex-d ver leend, zal, onverminderd de toepassing der strafbepalingen van de Distributiewet 1916, indien daartoe termen zijn, aanlei ding zijn tot uitrekking der verleend© ontheffing. Middelburg, 7 December 1917. De Burgemeester voornoemd,, P. DUMON TAK.

Middelburgsche Courant | 1917 | | pagina 6