f 2511,10, nadat de heer Donner be zwaar gemaati liad legen den maatstaf, welke aangelegd was, en volgens wel-1 ken personeu met 30 A 40 duizend gul den inkomen slechts f 30 schoolgeld be-t talen. Dc voorzitter zeide dat dit op verordening berust en dal wel degelijk progressie wordt toegepast Spr. ver zocht den heer Donner een schema van een nieuwe regeling te maken. Ook de heer Dekker vond wijziging der ver ordening gewenscht, zijnde dit billijk tegenover alle ingezetenen. De me er- gegoeden kunnen z.'i, den koslenden prijs van het onderwijs betalen. Aan den heer J. Z. Risch wordt eer vol ontslag verleend als lid en voor zitter van het Gasthuisbestuur, onder dankbetuiging voor de vele en goede diensten aan den heer E. van den BBsch id. als secretaris-penningmeester, onder dankbetuiging voor de vele en goede diensten gedurende ruim 46 jaar be wezen. In de vacalurc-Risch wordt tot lid van liet gasthuisbestuur benoemd de heer E. van den Bosch mei algemeene stemmen en als voorzitter de heer Joh. Pilaar met G stemmen tegen 3 op den heer Von Schmidt. Tol secretaris-penningmeester van het Gasthuisbestuur wordt benoemd de heer J. Korslanje Lz., met algemeene stemmen. Het voorstel tot het aangaan van een geldleening ter voorziening inde be-, hoeftc aan kasgeld, tot hoogstens f 50000 werd z. li. s. aangenomen, na,- dal de heer Van Dis seleen anderen weg had aanbevolen om den H. O. vroe ger binnen te krijgen. Spr. wilde twee jaren achtereen naar hetzelfde kohier belasting heffen. Deze gedachte werd bestreden, doch B en W. verzekerden,, dat andere (maatregelen getroffen zullen worden, waarop hun voorstel werd goedgekeurd. Zij kregen ook machtiging om f 75.000 op te nemen ten behoeve van de kas van de gem. gasfabriek. B. en W. stelden voor de gemeenter gebouwen tegen molest te verzekeren. Premie f 130 'sjaars. De heer "Bran Is betoogde, dat in wede s tijd alle schulden wel vergoed worden en dat in oorlogstijd bij mas sale vernieling particubere maatschap-; pijen niets vermogen. Spr. adviseerde daarom zich tot den staal le wendeu Deze dient de zaak ter hand le nemen. De heer Dekker raadde aan slechts de gasfabriek tegen molest te verzekeren doch brak de rede af tot de geheime zitting in welke de voorzitter nadere medecteclingen had toegezegd. De heer Putte wijde ook in ieder geval iets doen, zoolang de staat niets doet. Het verzoek van de gymnastiek ver-- ecniging „Volharding" ,om gebrtuk te mogen maken van het gymnastieklo-, kaal der Mulo-School werd conform B. en W.'s voorstel z. h. s. ingewilligd, zulks op de noodige voorwaarden. Volkswoningen. Vervolgens werd behandeld hel ver-» zoek van de Bouwverecniging „Nieuw Goes" om finanlieelcn steun van de ge-, meenlc met betrekking lot liet doen bouwen van volkswoningen, welken steun B. on W. voorstellen te veiv leenen. De heer Deklcor verlangde dal de bouw ver. de verleende bijdragen zal terug betalen ,als ze in staat is dit le doen, veronderstelde, dat de raming wel zou worden overschreden en maak te bezwaar tegen de voorkeur voor een bephald stuk grond bij de spoorlijnen ad J' 3 per M-. Deze voorkeur bolem-i merl z. i. het particulier initiatief. De voorzitter zegt, dat mede dinging altijd mogelijk blijft dal de prijs niet van te voren vastgesteld wordt, en dat '21 particulier thans toch niets k;m doen. De heer Bran Is toonde ook aan, dat bedoelde voorkeur niemand kan dupeeren. De heer Van Dissel dankte als voorzitter der bouwver. voor de ont vangst van het voorstel en lichtte het nader toe. De heer Dekker hand haafde zijn bezwaren te meer waar S. S. en filantropie twee zijn. De'heer Van Dissel en de gemeen-* te bouwmeester Rothuizen lichtten een en ander nader toe. Er is geen bezwaar, dal gestorte bijdragen terug betaald worden want de Ver. wil geen winst behalen. De heer 'Rothuizen zegt dat de raming zeer zeker zal wor den overschreden. Aangenomen werd, dat de zaak dan later weer in den raad moet komen. Vervolgens werd ook B. en W.'s voor-», stel z. h. s. goedgekeurd. i Uitbreiding Vervolgens is aan de orde het voor-i stel inzake aankoop van gronden c. a. in verband met het raadsbesluit van 8 Februari 1917 betreffende de beken de uitbreidingsplannen der gemeente. Den heer Brants wordt op zijn vraag toegezegd, dal bij aanneming een bedrijfsrekening van die gronden zal worden opgemaakt. In geheime zitting werd deze zaak verder behandeld De voorzitter, zegt dat de duur- teftoeslagregeling' in bewerking is en légen Januari, gereed z-al zijn. Op een vraag van den heer v. d. L e e u w zegt de voorzitter dat een becrengeschicdenis, zooals die zicli heeft afgespeeld, zich niet zal herhalen. Spr. zeide dat de keurmeester geen reden had om den bedoelden beer voor de comsumptie af te keuren. Verder werd medegedeeld ,'dal eerdaags een lluurcoramissie zal worden ingesteld. In verband met een vraag van den heer Donner zeide de heer Dekker, dat overwogen zal worden enkele lantarens meer aan te steken. De heer Brants herinnerde nog eens aan de schoon heidscommissie, welke zaak de aandacht van B. en W. heeft. Na geheime zitting is besloten de gemeentegebouwen niet legen molest te verzekeren ,eu, eveneens mot alg. st. om de gronden aan te koopen tol uiiU voering van de bekende uilbreidings" plannen I en II. KUNST EN WETENSCHAPPEN. Lezing van dr. Co,len brander. Gisterenavond tradvoor de Geschied-' en Letterkundige vereeniging in de bo- venvoorzaal van het concertgebouw al hier op dr. II. T. Colenbrander met een lezing over. „De Europeesche poli tiek in de jaren vóór het uitbreken van den wereldoorlog 1909—1914". Spr begon met een lange inleiding te geven over de politiek van Engelaud, en schetste daarbij in breecle trekken de verhouding tusschen dit land en zijne koloniën. Deze gevoelden, de la tere Ver. Staten van Amerika dan uitge zonderd, nimmer de behoefte aan af scheiding van het moederland- zij be grepen, de concurrentie van andere landen dan te veel te moeten duchten. Eelfs hebben de Eugelscbe kol on Kén meermolen op annexatie door Engeland van omringende gebieden aangedrongen, waarvan spr. verscheidene voorbeelden gaf. Toen Gladstone tegen zijn zin in hel jaar 1882 Egypte deed bezet ten ,en hierdopr ook liet brengen van den Soedan onder Britschen invloed noodzakelijk werd, en Gordon door den Mahdi werd verslagen, maakte liet feit, dat Australië en Canada hulptroe pen zonden, grootcn indruk in Enge land, De banden van aanhankelijkheid tusschen Engeland en zijn koloniën zijn zeer groot. Engeland met zijn onmetelijk kolo niaal rijk, economisch oppermachtig, na als zoodanig respectievelijk Spanje, Ne derland en Frankrijk te hebben vernie tigd had geenerlei behoefte aan aan sluiting bij andere landen. Het Vol.-, hardde steeds in zijn polilick van „splen did isolation". Duitschland bracht En geland er echter toe deze polilick op te geven. Spr. zette nu in den brecdc de ontwikkeling van Duitscliland uiteen, bracht naar voren, hoe Duitschland, vooral na 1870 toen het zijn eenheid had bevbstigd, Engeland's groote mede dinger was geworden, en dit in bijna alle opzichten boven het hoofd was ge groeid op liet gebied van wetenschap pelijke kennis, zooals de scheikunde, de electro-techniek metaalbewerking enz. De Duitsche export de Duitsche scheepvaart, de Duitsche jnduslrie, kortom dit alles te zamen werden voor Engeland allergevaarlijkste concurrenten. Vooral na de jaren 1877— 79 toen Duitschland zijn vrijli an delstelsel opgaf voor hel protectionisme, welke zwenking zoowel een politiek als een militair doel had (o, a. met het oog op den korenbouw om Duitschland bij een even-* tueelen oorlog ten aanzien van ae graanvoorziening minder afhankelijk te doen zijn van hel buitenland) bleek aan Engeland meer cn meer, dal Duitsch-i land oorspronkelijk met een neerbui gende Ietwat minachtende belangstelling beschouwd Engeland's natuurlijke vijand Was, dien men zeer had fe (luchten. Spr. schetste hierop de verhouding tus schen Duitschland, Rusland en Oosten rijk, wees op de zich-losmakïng van Rusland van de oude tripte alliantie en op het partijkiezen van Bismarck in 1876 voor Oostenrijk. Dat Italië zich aan dc zijde vaii Duitschland en Oostenrijk heeft geschaard, vindt zijn oorzaak hierin, dat Italië, weik land koloniën wenschte, ont stemd was over het prolectoraat van Frankrijk over Tunis in 1882, terwijl het levens door "Zijn aansluiting bij de Centralen garantie van zijn gebied zocht en vond. Na de pauze ging dr. kolenbrander de oorzaken na, hoe het komt. dal de bezegeling der triple entente zoo lang op zich heeft laten wachten na die der nieuwe triple alliantie. I)e voornaamste redenen zijn de toestanden van onvast heid en onzekerheid, die zoowel in Frank rijk als in Rusland heerschten. Eerstge noemd land was uitgeput door den nood; loltigen oorlog van 1870—'71 en werd door binnenlandsche oneenigheden ver; zwakt terwijl in Rusland de vrijlating der lijfeigenen en de daarmede gepaard gaande heffing van. belastingen dc kiem legden voor een diepliggende ontevreden heid, die haar uiting vond in dc bewe ging der nihilisten, waardoor de binnen landsche toestand van hel tsarenrijk on zeker was. 5 Spr. lcwam nu weer terug op Duitsch land en zijn verhouding tot andere mo gendheden. Toen in 1888 keizer AVilu helm H op den troon kwam, bracht hij reeds liet volgende jaar een bezoek aan Konslantinopcl, welk feit veel opzien baarde. Dit bezoek had echter een prac- b'sche reden de keizer wenschte na dere aansluiting met Turkije, voorname lijk in economisch opzicht, en# een ge volg van het eerste bezoek was dan ook de concessie betreffende den Anatoli- schcn spoorweg. Toen het bezoek aan Turkijc's hoofdstad in 1898 herhaald' werd, was het resultaat dc conccspie voor de Bagdad-spoorlijn, ter bevestiging van den Duitsclien invloed aan de Per zische golf. Engeland, zich in zijn han delsbelangen bedreigd gevoelend,, vond,dit zeer onaangenaam. Toen in. 1890 Jameson zijn mislukten aanval op de Transvaal deed, zond dfe Duitsche keizer een telegram aan presi dent Kruger, waarin hij hem geluk- wenschte met het feil, dat de „gewelen- looze vrijbuiters zonder hulp van be vriende mogendheden verslagen waren". Dit telegram werd in Engeland zeer kwa lijk genomen, en verhoogde ten zeerste de ontstemming tegen den lastigen con current. Duitschland heeft ten eiude ver der alle wrijving le vermijden, er voortaan zorgvuldig tegen gewaakt Engeland's on genoegen niet op te wekken. Van Engelschc zijde werden zelfs po gingen lol een toenadering met Duitsch land gedaan, Duitschland wist echter, dat een der punten der overeenkomst zou zijn, dat hel zijn vloot niet boven een zeker maximum zou doen stijgen; het wenschte de lianden te dezer zake vrij te houden en weigerde daarom in de overeenkomst te treden. Het feit, dat Duitschland zijn vloot steeds uilbreidde (Vlootwet) wat Engeland, den bcheerscher der reeën, een doorn in het oog was, werd de aanleiding tot het aanknoopen van betrekkingen met Frankrijk in 1904 werd door koning Eduard VII de En- gejschFransche Entente gesloten, waar in alle hangende kwesties tusschen En geland en Frankrijk werden geregeld. Engeland waarborgde aan Frankrijk de vrije hand in Marokko, en Frankrijk zou geen aanspraken meer maken op Egyptie. Daar In 1880 Frankrijk, Engeland en Duitschland gezamenlijk (conventie van Madrid) over Marokko beraadslaagd had den, protesteerde Duitschland met alle kracht legen de tusschen Frankrijk en Engeland gesloten overeenkomst. Bij hel later gevolgde congres van Algeciras kreeg Frankrijk slechts het po litierecht op de Marokkaansche havens. Het eigenaardige bij dit geval was, dat Italië hier de Fransche aanspraken steun de in ruil vpor Frankrijk's toezegging, bet de vrije liand te laten in Tripoli. Spr. verhaalde nu een en ander van de Balkan-politiok. Toen Rusland zich weer eenigszins had hersteld van den noodlot- tigen oorlog met Japan, wenschte het een vrijen uitweg onder alle omstandighe den naar de Middelltuufsehe Zee. Het had hiervoor een compromis met Enge land moodig. (1907). Rusland bood aan alle punten van geschil betreffende Azië bij te leggen. Tibet, Afghanistan en Per- zië waren hierbij betrokken. Laatstge noemd land werd verdeelde in hen Noor delijk deel onder Russisclten en een Zui delijk deel onder Engelscben „invloed", terwijl een strook in het midden des lands .ongemoeid werd gelaten. In 1908 had le Re val een ontmoeting plaats Lusschen koning Eduard VII cn den Tsaar. Het Balkan-vraagstuk werd daar besproken en een volledig program ma dienaangaande opgemaakt; cle Mace donische kwestie zou worden opgelost. In Turkije had toen echter juist de groote jong-Turksche omwenteling plaats. De jorig-Turken schreven verkiezingen uil voor afgevaardigden, ook in Bosnië en Iierzegowina, over wellte Turksche lan den Oostenrijk bestuursrechten had, ter wijl zulks juist gebeurde op het oogen - blik. dat Oostenrijk dien landen politieke rechten wou geven. Oostenrijk achtte liet oogenhhk gekomen, de reeds lang onder Ooslenrijlcsch bestuur staande lan den le annexeeren, en Boelgarije deed hetzelfde met Oost-Roemelië, waarover het evenxeens bestuursrechten uitoefen de, hoewel het in naam aan Turkije be hoorde. Door deze annexaties zag Servië zijn nabonalen dröom van „Groot Servië" ver nietigd. Het protesteerde krachtig', mo biliseerde zelfs, doch kon, zonder zich van Rusland's hulp verzekerd le hebben., niets doen. RusJand overwoog steun, doch zag hiervan af wegens de bedreiging! van Duitschland, dat het Rusland den oorlog zou verklaren, wanneer ltet zich legen Oostenrijk keerde. De vrede werd behou den, doch Europa had aan den randi van den oorlog gestaan. Van dien tijd dateert de polilieke zenuwachtigheid, zich uitend in steeds zwaardere bewapening enz. De; kort daarop gevolgde Balkanoorlogen ver- boogden de spanning nog zeer. De af loop van den tweeden Balkanoorlog toch (Servië en Roemenië kwamen versterkt uit den strijd, Turkije en Boelgarije wa ren verzwakt) had een gevaarlijken toe stand voor de Centralen geschapen. Duitschland verzwaarde zijn dekking le gen de Russische grens, Oostenrijk richt te zijn legers in op concentratie aan de Balkangrens. Duitschland legde zijn be- lasting-in-eens op Ier versterking van le ger en vloot. Frankrijk antwoordde er op door den 3-jarigen in pltots van den 2-jarigen dienstplicht in te voeren. De wederzijdsche wapening wetó lot het hoogst mogelijke peil opgèvoord. De moord op Frans Ferdinand stak de lont in d,e sedert vele jaren opgehoopte brand stof! Men kent de rest van de historie, IIoa dwaas is de strijd van mensch legen merfsch, die wapening legen zijn soort genoot! De spr. weidde er aan het slot zijner belangwekkende rede over uit. Hel was erg warm in liet kleine /aal tje; de pauze was een ware verademing. Zonder die hitte zou de rede dps hee- ren Colenbrander zeker met nóg meer aandacht zijn gevolgd. Het iets-meer be snoeien van voordrachten zou nan de belangstelling in het onderwerp onge twijfeld mede ten goede komen. RECHTZAKEN. krr.-Rechtbank te Middelburg Door de rechtbank alhier werd gister tegen G. de V. en G. R,, beiden to Sas van Gent, wegens diefstal van olie voor ieder f 10 boete of 10 dagen hech tenis gevorderd. AVegens diefstal van sparrenboonten werd legen C. de W. te S t. J a as t e e n f 10 'of 10 dagen gevorderd. De volgende zaak was die tegen 'C. L. V. te Bosch ka pell e, die een dam, toebehoorende aan J. de Feijtcr, heeft vernield, waardoor deze dien dog, 17 October en de volgende vier dagen niet heeft kunnen rijden om bictenbladeren. De Feijler stelde zich civiele partij voor een bedrag van f 100. Er was do,or den dam een greppel gegraven. Er werd den getuige G. van Over; maii-e op gewezen, dat het niet aanne melijk is, dat het herstellen van den dam vier weken duurde. Getuige de Feijter zeide, dat twee dagen de zaak is blijven liggen, tot de schade was opgenomen. Den eisch tot schadevergoeding, die nu maar twee dp- gen betrof, wast getuige niet gped toe te lichten. De eisch luidde f 10 of 10 dagen. G. v. B. uil Sas van G ent, thans ge detineerd, was beklaagd van verschillen de diefstallen. Getuige B. van Damme is door bekl. bestolen van een broek, Bekl. liet die bij den kleermaker de Smit voor zich vermaken en betaalde aan getuige f 17.50. Getuige R. Roeland kocht van bekl. een trui, die later bleek van A. de Clercq te zijn. Getuige gaf de trui terug, en bekl. gaf haar de f 3. Getuige A. de Clercq heeft ook nog 4000 francs vermist en toen hij zeide dat niemand de deur uit mocht, wist bekl. idirect, dat het geld op den zoldfer onder vuil goed lag, behalve 170 francs, die hij op hel privaat wist. Hij bekende wel de 170 francs, maar niel het andere geld te hebben ont vreemd. Getuige J. Waaijenburg heeft bekl'. zien loopen met een linnen jasje, dat aan ze keren de Jonge behoorde. Bekl. zeide dit gevonden te hebben. Getuige E. de Marlielaere heeft een paar bruin geruite pantoffels, welke be klaagde aan had, doch ze op verzoek weder terug gaf. Ook deze 'heefl bekl. volgens zijn zeggen gevonden. Ten slotte werd H. Bouwens als ge tuige geboord, die een regenjas vermiste. Bekl. beeft ook deze jas gevonden en had de bedoeling ze terug te geven. De officier eischte tegen beklaagde 6 maanden gevangenisstraf, daar hij althans den diefstal van de 170 francs bewezen acht. De verdediger, mr. Groot, meende, dat bekl.'s wijze van optreden allo aanleiding geeft om een onderzoek naar zijn geest vermogens te doen instellen. Bovendien acht pleiter het ten Jaste gelegde in het geheel niet bewezen. Tegen H. A. M. uit 'Heeren Karspel werd wegens diefstal van een jaaglijh te Terneuzen bij verstek f 20 of 20 dagen gevorderd. Wegens heling van dit stuk touw stond terecht C. v T. koopman te Neuzen. Bekl. zeide, dat M., die niet als getui ge verschenen was, gezegd had: „hof is eerlijk". Hij vraagt steeds waar de gekochte" zaken van daan komen. De agenl van politie van Doom zeide, dal beid. eerst gezegd had, het touw in Dordrecht te hebben gekocht. Bekl. zeide, dat hij het aanvankelijk niet meer zeker wist, maar later wel. Dc eisch luidde 1 maand gev.slraf. De verdediger, mr. 'Groot, bepleitte vrijspraak voor beklaagde. A. Af. uil A x e I werd beklaagd van diefstal van een mud cokes, toebehoo rende aan de gasfabriek aldaar. Bekl. had gezegd de bedoeling le heb ben gehad te betalen en dit ook direct tegen getuige F. Seghers -te hebben ge zegd. Deze getuige zegt echter, dat niet ge hoord fe hebben. De officier meende, dat het ten laste gelegde bewezen is en vroeg 1' 10 of 10 dagen. De verdediger, mr. J. Adriannse, zette in den breede uiteen, dat bekl'. niets an ders gedaan hoefL dan niet gevolg geven aan een bevel van den directeur, wanl tijdelijk was bepaald, dat zonder toestem ming van den directeur geen cokes mocht woiaten medegenomen. Pleiter is vast overtuigd, dal bekl. den volgenden dag wilde betalen. Bekl. is geschorst en zal ontslagen worden, na zes jaar bij de gas fabriek werkzaam tc zijn geweestdaarom bepleit verdediger vrijspraak. Vervolgens stond terecht C. de V. uit Biervliet, thans gedetineerd, beklaagd van diefstal van twee koeien uit de Weide van C A. C. Colon. Getuige Th. Gccrnaert heeft een koe gebracht in de weide van Colon; later was die verdwenen. Ze werd bij Wijffels teruggevonden. Bekl. zegt nu, dat hij van Colon last had gekregen de koeien uit de weide te laaien en ze naar eeu andere weide te brengen. Vm>r den rechtercommissaris heeft bekl eerst vcrkLaard, de koeien le heb ben gekocht; later zeide hij, dat hij op last van Danis handelde. Getuige A. F. de Veire hooft gezien, dat beklaagde koeien iu de richting van. de weide van Wijffels dreef, geholpen door getuige's zoontje. Er waren vier, koeien van getuige bij; de andere koeien kende getuige niet. Getuige had met bekl. en met Danis afgesproken de koeien weg to doen bren gen naar eeu betere weide, maar waar, naar toe wist getuige niet. Getuige C. A. C. Colon ontkent, last le hebben gegeven de koeien weg te halen. Bekl. houdt echter vol, dat er wel degelijk afspraak was gemaakt; .getuige heeft zelf de weide met koeien aange wezen. Getuige zegt, dat dit geschied is vier dagen tevoren, toen er sprake was van verkoop van koeien; toen is ook de koe van Gerrnacrl aangewezen. De rijksveldwachter Raes zegt, dat bekl. reeds den avond te voren met anderen bezig was de koeien naar de weide van Brakke te brengen. De gemeenteveldwachter J. de Roos heeft wel degelijk bekl. bij de koeien ge zien des avonds. De koeien werden steeds dichter oij de grenzen gebracht. Getuige Danis zegt, (Lat hij nooit bekl. last heeft gegeven de koeien te lialen of te vervoeren; ook heeft hij nooit met bekl. koeien verweid. Getuige weet verder niets en kan op geen dor door den officier en den ver dediger. nir. J. Adriaanse, gestelde vra gen inFchlingen geven. De twee laatste getuigen, een 15-jarig meisje en een 10-jarige jongen, gaven een paar inlichtingen. Hel Openbaar Ministerie meende, dat niet vast staat, dat bekl. zich aan diefstal der koeien schuldig maakte. Er was een! smokkel partij op touw gezet en de mede plichtigen daaraan trachten nu bekl. de dupe le laten worden. Spr. vraagt vrij spraak en onmiddellijke invrijheidstelling. De vei-dediger is het met den officier eens cn dringt ook op invrijheidstelling aan. Voorts werd nog geëischt wegens: In bewaring nemen van een broödkaarty tegen F. K., C. J. v. L en J. T. V, allen te Axel. f10 b. s. 10 d. h.; verboden vervoer, C. v. H., IJzendijke, 6 w. gev., met aftrek voorarrest; dorschen van boonen zonder kennis geving aan den burgemeester, tegen A. de M. en P. J. v. L., St. Jansteen, f 10 1>) s. 10 d. h.; mishandeling en beleediging vau een: commies, tegen P. M., Koewacht, f 20 b. s. 20 d. h. In de zaak tegen M. J. D. uit Philip pine, die wintertarwe dorschte zonder kennisgeving, werd ontslag van rechtsver volging gevorderd daar er geen ainbts- eedige verklaring van den burgemeester bij was; een dergelijke zaak tegen D. S. uit Axel werd aangehouden, omdat- een dergelijke verklaring 2iog moet worden voorgelezen. Uitspraak 7 December. Gisteren deed de bovengenoemde rechtbank uitspraak in de door ons reeds vermelde zaken, waarbij zijn ver melde zaken waarbij zijn veroordeeld' wegenst diefstal: J. A. S., 14 j., werkman,, Iersckc, lol f 10 b. s. 3 w. tuchtschool M. ,J. G., 16 j, koperslager, en P L.v 16 j., scheepmaker beiden Vlissingen, ieder LoL 1' 5 b. s. 2 W. tuchtschool; J. AI., 18 j., en J. C. d. R., 16 j beid den zonder beroep, Vlissingen, de le tot lm ,gev. straf en de 2e lót f 10 b. s. 3 w. tuchtschool; H. v. d. Wi. 27 j., timmerman, Domburg, tot f 10 b. s. 10 d. h., J Li., 19 j., koopman, Vlissingen, en P. B., 31 j., arbeideji Goes, beiden tol f 15 b. s. 15 d. h., en L. d. R., 63 j., zonder beroep, Vlits- singen Lot 1' 3 b. s. 3 d. h.; verboden terugkeer in bezet gebied: M. d. V.. 64 j., hvr. van K. M., zonder beroep Eede, tot 1 tn. gev. straf; strooperij- J. II. v. d. B., 16 j., en P. d. P., 18 j., bëiiden ztonder beroep O. en W. Souburg, de le lot f 7 b. s. 2 w. tuchtschool en de 2e tol f 7 b. s. 7 <1. h.; heling J. A. IC., 31 j., werkman, ICruiningen, tot 4 in. gev. straf beleedising ambtenaar' J. M. d. V., 28 j., landbouwer, Kortgene, tot f 15 b, s. 15 d. h.; verboden vervoer en omkooping P. d K., 18 j., landbouwersluiecht, zon der bekende Woonplaats tót 1 m. gev. straf overtreding distributiewetM. R. v. E., 53 j., hvr. A. J. zonder beroep? Zuiddorpe ,Lot f 10 b. s. 10 d. h. en poging tot verboden uitvoer: J. P. d. J., 20 j., stuurmaö, Rotterdam, Th. v. d. V., '29 j., werkman, Biervliet en |E. v. L., 26 j., werkman, Sas van Gent, allen tot 2 m. gev. straf; voorwaardelijk veroordeeld wegens diefstal. J. C. ,16 j., zonder beroep gissingen, tot 1 m. gev. straf met een proeftijd van 3 jaar, A. v. IC.., 21 j. sjouwerman, Scliore tot 4 m. gev. straf mei een proeftijd van 3 jaar, en L. d. W., 26 j., fabrieksarbeider, en. C. v. M.. 28 j., werkman, O. en W. Souburg beiden tot 1 w. gev. straf met een proeftijd van 2 jaar, en wen gens verboden vervoer; W. Af., 33 j., matroos Hilversum, met bekrachtiging overigens van het verstek-Vonnis, tot 1 w. gev. straf met een proeftijd van 2 iaar. Vrijgesproken- IC. v. K., 16 j.,schoen-, maker en.J. K., 27 j.werkman, beiden Domburg beklaagd van diefstal, en L., 32 j., sleeper, Middelburg, be klaagd van verduistering.

Middelburgsche Courant | 1917 | | pagina 6