FEUILLETON. TWEEDE BLAD TAN DE TAN saterdag 24 Noy. 1817, no. 278. ELEKTRICITEITSVOORZIENING VAN WEGE DE PROVINCIE. Zeeland is in dit opzicht geen baan breker, zooals het wèl was ten opzichte van de watervoorziening ten platten lan de, door de Z.-Bevelande "Waterleiding. In jacht provincies is het provinciaal elek trisch bedrijf reeds in veel verder ge vorderd stadium van ontwikkeling: in Groningen, Noord-Holland en Friesland «rverd een Provinciaal eleclrisch bedrijf opgericht, met overneming van bestaande centrales; in N. Brabant, Gelderland en •Utrecht werd de vorm van een naam- looze vennootschap gekozen; de provin cie Overijssel besloot deel te nemen in een bestaande naamlooze vennootschap, en de provincie Limburg doet, in over leg met de maatschappij zelf, pogingen om de meerderheid der aandieelen in han den te krijgen van de Mij. tot verkoop van den eleclrischean stroom der Staats mijnen." I En daar naast staan de Prov. Staten van Zeeland nu nog -slechts voor liet, voor-tel om in beginsel zich uil te spre ken 'over ae wenschelijkheid van een electriciteitsvoorziening van provincie weg©, Dan zullen laler de nog nader voor te bereiden definitieve voorstellen worden gedaan. De verklaring ligt echter ook voor do hand. Voor een aaneengesloten provincie is gemakkelijker oen plan te ontwerpen dan voor een in stukjes gehakte pro vincie als Zeeland. Hel was ook dat motief van „de eigen aardige samenstelling onzer provincie", dat in Mei '13 de Ged. Staten deed b>e- slüilen aan den Minister van L., N. en II. te schrijven dat zij geen vrijheid konden vinden mee te werken tot een provinciale electriciteitsvoorziening, omdat dit „ver moedelijk zou leiden tot de inrichting van verscheidene centrales, en als ge volg daarvan tot geregeld terugkeerendo Uitgaven waarvan de omvang niet te be groeten is." Evenwel brachten een maand later de verkiezingen een omkeer in dat college Bn de meerderheid van Gied. Staten zooals die teen werden samengesteld ging wel Dp dal denkbeeld in. Van haar is dan Dok afkomstig het 17 Juli '14 door de Prov. Staten aangenomen voorstel om door prof. Feldinann een onderzoek te Üoen instellen naar de beste wijze om tie geheele provincie te voorzien van electri chen stroom voor kracht en licht. Maar de oude moeilijkheid van de verdeeldheid van het gebied der pro vincie vindt men ook terug in het door dezen deskundige uitgebrachte rapport, dal de aanleiding is tot het Dinsdag jl. door ons uitvoerig vermelde voorstel van Ged. Staten. Prof. Feldmann heeft verschillende mo gelijkheden voor Zeeland onderzocht en becijferd: een voeding van uit één cen trale, een voeding uit verschillende cen trales; een voeding over de "heele pro vincie van uit N. Brabant, enz. Maar telkens stuitte hij op te groote techni sche en economische moeilijkheden, voor al door de hooge kosten voor transport van den stroom. En het eindresultaat van zijn onderzoek is dan ook het reeds gemelde voorstel van gemengden aard: voeding van Schouwen en Duiveland, St. Philipstend en Tholen van uit N. Brabant; Het vijfde Wiel door BEATRICE HERON MAXWELL ®Q FLORENCE E. EASTWlOK. Naar het Kngolsch 46). Het was meer en meer geheimzinnig en onbegrijpelijk. Zjj had Tubby op het «ogenblik van rijn arrestatie hooren zeg gen „Staat dit in verband met de mis daad bij het kanaal?" en de inspecteur had bevestigend geantwoord en hem gewaarschuwd, dat ieder woord djat hij zei als getuige kon worden beschouwd. ,,En miss Leach wordt die ook be schouwd als medeplichtige?" De inspecteur had geantwoord, dat bij zonderheden van de beschuldiging zou den worden bekend gemaakt als zij in Engeland waren aangekomen. Daarop scheen er niets meer gezegd behoeven te worden. Zij werden van de Sparton Overgebracht op de Lausanne, die op •weg naai* thuis was. Een zekere mate van vrijheid werd him heiden gegund, behal ve dat Lawson altijd in de buurt van Tubby bleef en Felicia het gedwongen gezelschap van een hofdame moest ver duren. Maar geen beschamende hand boeien lieriniierden hun voortdurend aan voedim? van Walcheren en Zuid- en Noord-Beveland door een centrale op Walcheren; voeding van de beide deelen van Zeeuws ch-Viaanderen door een centrale te Sas van Gent. Dat plan is voor 't ©ogenblik niet voor uilvoering vatbaar. Niet alleen dat de prijzen der materialen „de fantastische waarcie van liefhebberprijzen voor rari teiten bedenkelijk naderen", zooals de rapporteur ergens opmerkt, maar ook oraoat, zelfs al wilde men die prijzen besteden, men er volstrekt niet zeker van zou kunnen zijn, die waren binnen afzienoaren tijd te ontvangen. Maar daaraan zal loch wel eens een eind komen, en de Prov. Staten zullen deze maand in beginsel over het plan te beslissen hebben. Daarom zullen we hier, naast hetgeen wc Dinsdag reeds meedeel den van de hoofdzakelijk financieele op merkingen van Ged. Stalen, nog énkele bijzonderheden aanhalen uit het rapport zelf, met voorbij gaan van de vele De- rekeningen die aan dat rapport wel zijn groote waarde geven, maar in een be knopt overzicht in een courant eer zou den afschrikken dan aantrekken, terwijl het toch juist slechts nuttig kan zijn de plannen in de gedachten van heel ve len te brengen. Dc inwoners van die plaatsen welke zich thans reeds in electrische voorzie ning kunnen verheugen, zullen wellicht begrijpen dat voor 't platteland de waarde van eleetriciteit nog veel grooter is. Hel gaat er nu om de eleetriciteit overal in de proviücie te brengen. Allereerst dan iets over den aanleg volgen j de gedachten van prof. Feldmann. Voor de eerste groep behoeft die weinig toelichting een leiding van uit Steenbergen over St. Philipsland naar Duiveland en Schouwen, cn van uil Ber gen op Zoom naar Tholen. Over de centrale op Walcheren, die dit eiland benevens N.- en Z.-Beveland moet voeden, schrijft priof. Feldmann, dat daarvoor de gemeenten Middelburg en Vlissingen in aanmerking komen. „Eerstgenoemde gemeente", zoo zegl hij, „heeft te kennen gegjeven, dat zij eventueel bereid zou zijn op een nog nader overeen te komen wijze dien bouw te wille-J bevorderen, voor zoover zij daartoe in slaat is, b.v. door kosteloozq overlating van een geschikt terrein of, indien dit gewcnscht mocht worden, zelfs door deelneming in het benoodigde kapi taal. Zij ligt dok iets gunstiger voor de voediug van Z.-Bevel'and door Vlissin- gen, oelooft zelf een vrij aanzienlijk gte- biuik, en komt daarom zeer zeker in de eerste plaats in aanmerking. „Anderzijds bestaat er een centrale der etectrische tram te Vlissingen, die even tueel zou kunnen worden overgenomen. Besprekingen met een der commissaris sen, die door de tijdsomstandigheden een zeer voorloopig karakter moesten bezit ten, hebben aangetoond dat een dergelijke mogelijkheid wel bestaat. Te bezien blijft natuurlijk, of de voorwaarden aanneme lijk zullen blijken te zijn. Maar 'n begin sel schijnt het mogelijk de centrale over te uemen, en bij tijd en wijle het thans door haar gebruikte terrein uitsluitend aan de tram over te laten. Deze zou dan aldaar of op een andere geschikte plaats hooggespannen draaistroom ontvangen, en dien omzetten in gelijkstroom voor haar tramn-1. Bovendien zou zij als ooncessio- narisren der gemeente Vlissingen het hoog- en laagspanningsnet dezer ge meente blijven exploiteeren. Het rchijnt mij wel mogelijk met de tram op deze of een soortgelijke basis tot overeenstem ming te geraken. Met de stroomlevering aan de tram zou dan wel is waar weinig of niets verdiend worden, omdat het zou gelden te coueurreeren tegen de kosten van eigen productie in de tegenwoor dige, klein opgezette en vol belaste oen- trale. Bij de uitgaven en ontvangsten is daarom het eventueele stroomverbruik hun naderend gericht. Den eersten nacht in volle zee lag Felida wakker in haar hut, met wijd open oogen, zich afvragende, denkende, zich pijnigend totdat haar hart tot berstens toe vol was. De menschen spreken van een gebroken hart met een zekeren spot en zeggen, dat zoo iets niet denkbaar is, maar niettemin sluipt de dood in hart en ziel, wanneer de hoop is vernietigd en wanhoop verderen weer stand nutteloos maakt. Haar verdriet was te echt om er tra nen bij te storten. Zij was tot liet punt gekomen wanneer er niets schijnt overgebleven te zijn dan 't aangezicht naar den muur te keerem en het teven laten ontglippen aan zijn broos omhulsel. Zij was jong nauwelijks twintig jaar cn reeds was zij bereid van hel loven af stand te doen. Er is geen droefheid zoo vreeselijk als het verdriet van jónge menschen; de ouderdom mag ernstig wezen, maar hij is zelden droevig, want de jaren hebben zooveel beproevingen meegebracht, dat de ziel verhard is geworden door de on dervinding en de geschiktheid tot uiter mate groot lijden heeft verloren. Felicia lag daar neder en dacht; „Kon ik maar sterven en aan alles een einde maken! O Laurie! Ik had gedacht je te helpen, heveling, en hel schijnt dat ik er verkeerd aan gedaan heb. Maar ze kun nen mij noodt dwingen iets te zeggen om jou te benadeelen. Ze mogen mij zoo veel vragen Ris ze maar willen, ik nnt- aer tram niet meegerekend." En dan ten derde de centrale voor die beide deelen van Zeeuwsch-Vlaanderen, te slichten te Sas van Gent, waar ook de hooidbo lasting mag verwacht worden. Of het mogelijk zal zijn, zooals de Staatscommissie nog aanneemt, „van het gas der daar (bedoeld wordt: Sluiskil) gevestigde cokesfabriek onder gunstige voorwaarden" gebruik te maken, blijft naar de meening van prof. Feldmann te bezien. In de tegenwoordige onzekere omstandigheden kon daarover geen raee- ning gevormd worden. De rapporteur merkt echter op, dat juist in die omgeving door het tot stand komr n van eenige weinige* aansluitingen \an nieuw te vestigen werkelijke groot industrie de omvang der productie ge makkelijk aanzienlijk verhoogd, zelfs ver dubbeld en verdrievoudigd kan worden. Aansluitingen van 500 K,.W|. en 1 millioen K.W|.U. ot meer zijn op verschillende plaatsen in Nederland lot stand gekomen. AJij verhoogen niettegenstaande den la gen prijs, waartegen zij moeten kunnen koopen, de rentabiliteit, omdat zij hel pen de hoogere vaste kosten over een gr op tere productie te verdoelen. Vóél den om-log gaf de ontwikkeling van de slreek aanleiding tot de verwachting, dat zich daar binnen weinig jaren een nieuw centrum van groot-industrie zou gaan vestigen. Maar de rapporteur heeft ge meend dergelijke onzekere verwachtingen niet in een raming te mogen belichamen. We willen hierbij nog in herinnering brengen, dat in eind 1913 en begin 1914 deze opleving der voorziening van Zceuwsc-h Vlaanderen een onderwerp van gedachtenwisscling tusschen Ged. Staten en ilea Minister van L., N. en H. heeft uitgemaakt, en dat toen bok reeds het gehiuik van het afgewerkte gas van de cokes-ovens als de goedkoopste regeling werd beschouwd, en dat ook de Elec- Irieileit .commissie die oplossing had aan bevolen. Door Ged. Staten Is toen aanbevolen, om, bij hel eventueel verleenen van con- cessie van de Ass. Coöp. Zelandaise te Sluiskil zoodanige voorwaarden te stel len dal, bijaldien de Provincie overgaat tot electriciteitsvoorziening, de geheelq installatie aan de Provincie wordt over gedragen. Dezelfde voorzorg is genomen ten opzichte van andere later opgerichte) centrales. Maar wie zullen nu van die electrici teitsvoorziening gebruik maken? ALcreerrt doet zich in een groot deel onzer provincie de behoefte voor van een betere verlichting, een opmerking die de rapporteur nog krachtiger zou heb ben kunnen formuleeren als hij bij het opvtelien van zijn rapport geweten had welke pogingen er in verschillende platte landsgemeenten in de laatste maanden gaande zija om door een electrisch be drijf uil hun verlichtingsmisère te ko men. Voor de cijfers waarop liet ver bruik voor licht geraamd wordt verwij zen we naar het rapport, dat het ge-» bruik «oor iedere gemeente afzonderlijk schat. Dan komt het krachtverbruik voor de nijverheid. Verondersteld wordt dat van de kleine motoren beneden Ï0 P.K. een vrij groot percentage nl. ca. 60 pCt. binnen de eer ste bedrijfsperiode van 3 jaren zou wor« den -ervingen door electromotoren. Do ondervinding leert, dat dit haast altijd gebeurt. Werkelijk groote motoren, zooals di van de gasfabrieken en etec trische bedrijven, bij de werf „De Schel de de glasfabriek en de suikerfabriek te Sas van Gent, zijn buiten beschouwing gelaten om de financieele uitkomsten niel te roo-kleurig voor te stellen. Maar daar mee wordt geenszins beweerd, dat het eventueel te stichten Prov. bedrijf niet te 2ijner tijd tegen concurreenende prij zen een deel dezer bedrijven kan be dienen. Onder die kleine bedrijven zijn cl a op woord toch niet. Jij en ik alleeti waren dien avond laat in de hall en niemand behalve jij en ik, kan zeggen wat er ge beurd is. Jij hoeft niet te spreken en ik zal het nooit doen!" Toen ging er eensklaps een licht voor haar op, en zij werd akelig en ziek van afschuw. Tubby! Was hij de schuldige en had Laurie zich opgeofferd voor zijn vriend? Het waren zulke groote vrien den, Laurie had er misschien ietsi, van geweten, iets van gezien hij zette het Chineesche mes op zijn plaats terug. Onwillekeurig sloeg zij de handen voor hel gezicht. Wat zou de wereld van haar denken en zeggen. Want nu zag /.ij dui delijk, in welk een moeilijken toestand zij zich zelf had gebracht door gevon den te wiorden in mijnheer Manleverer's gezelschap, op reis naar Amerika. Het comediespelen zou aangezien worden als niel meer dan voorwendsel en zelfs Theo zou haar misschien hesbhouwen als een trouwelooze vriendin, hierin versterkt door mevrouw Pridham's scherpe aan merkingen. Zij had Theodor Mauleverer als vol maakt recht door zee en een fatsoenlijk man beschouwd. Nu begon haar geloof in hem geschokt te worden en zij herinner de zich den weerzin dien hij op de Sparton getoond had om over zijn thuis en zijn vrienden te spreken. „Ik zal hem op dc proef stellen", dacht Felicia. „Ik zal wachten tot ik ge legenheid heb met hem to spieken. Die tijd zal zeker komen en dan zal ik hem genomen de wasscherijen, zuivelfabrieken e. d. Voorts het krachtverbruik voor den landbouw. De resultaten der proefnemingen met de electro-cultuur tot directe bevordering yan den plantengroei loopen nog al uit een. Het verbruik daarvoor wordt dan ook builen rekening gelaten. Ook voor de elecLrische één- of twee. machineuploeg verwacht de rapporteur Jat zij voorloopig niet veel toepassing zal vin Jen, ofschoon hij lichter is en minder bediening vereischl dan de stoomploeg, en hier ook wel toepassing zal vinden vooral cp groote boerderijen. Maar een vrij belangrijke toepassing is te verwachten van twee andere werk zaamheden op landbouwgebied: het elec trisch dorschen en het bereiden van voi der door middel van electrisch bewogen machines De rapporteur wijdt dan ook eon uitvoerige becijfering aan dit ver bruik, waarbij hij o a. melding maakt van de beweringen van deskundige zijde, dat boven een bedrijfstijd van 40 uur het electrisch dorschen goedkooper is dan liet dorschen met een vlegel of met liet door paarden gedreven windas; en ook dat het electrisch dorschen de bruto- opbrengst verhoogt tegenover het dor schen met een vlegel mpt 15 pCt., tegen over het windas mei 8 10 pCt., tegen over stoomloeomobielen met 3 15 pCt. Vervolgens; de polderbemaling. Bijna alle bemalingen in Zeeland ge schieden door machinale inrichtingen. Bij electrisch bedrijf zijn vooral de bedie- ningskosten, maar ook rente en afschrij ving op de aanschaffingskosten veel la ger dan bij stoombedrijf of bij gebruik van explosie-motoren. En de verwachting, dal de bestaande bemalingsinrichtingen nog zulten worden uitgebreid, omdat land- en tuinbouw steeds hoogere eischen stellen aan de beheerscliing van polder- waterstanden, wordt leerzaam geïllus treerd, door de nü opstelling van het rapport ontwikkelde plannen voor verbe tering van den waterafvoer in den polder Walcheren. En dan tol slot: de vervoermiddelen. "Wc hebben in onze provincie één electrisrhe tram en vijf stoomtram-maat schappijen Maar hiervan verwachte men niet te veel. De vraag of de 'opbrengst dier lijnen voldoende is om verandering in electrisch bedrijf te gedoogen of Wen- schelijk te doen schijnen, moet voorloo pig voor de nieerderheid dezer ''lijnen ontkend worden, aldus meent de rappor teur, daar electrisch bedrijf eerst voor- deelig wordt bij druk verkeer. Hel i> een belangrijke kwestie die in dit voorstel aan de Prov. Staten wordt voorgelegd, belangrijk voor de ingeze tenen, belangrijk voor haar economische kracht, die vooral na den oorlog ook tot de grootst mogelijke hoogte moet worden opgevoerd, belangrijk ook als een nieuwe faze van den ontwikkelingsgang welke de provincies van ons land doormaken naar een meer zelfstandige werkzaam heid. Bijna de geheele negentiende eeuw door heeft men opzettelijk aan de pro vincies iedere machl onthouden die aan het oude gezag herinnerde. Hier in Zee land bleek het eerst de werkelijkheid sterker dan dat opzet, want d© nu reeds een halve eeuw werkende provincial© voorziening in het stoombootverkeer tus schen de deelen der provincie, gaf een actief werk aan het provinciaal bestuur, waarvan men in de andere provincies le vergeefs dc weergade zoekt. Maar 'toch was hel allang duidelijk, dat langzaam aan de positie van de Provinciale be sturen steeds gewichtiger werd. En nu met de provinciale electriciteitsvoorzie ning, in èlle provincies, wordt weer heel sterk de oude geografische decentralisa tie hersteld, wet op een ander gebied dan vroeger, wel in anderen vorm. Maar ze is er dan toch weer. ronduit vragen of hij Lisbeth Bainton gekend heeft. Hij zal de vraag niet ver wachten en dan weet ik aan de uitdruk king van zijn gezicht of hij een onschul dig of schuldig man is. Indien hij sfchuldig is dan mjoet Laurie, mijn Laurie, bevrijd worden van alle verdenking. Maar o' hoe ellendig te ontdekken, dat deze man, de verloofde van Theo. waar ik zooveel van hield en wien ik vertrouwde, onge voelig is en wreed, en in staat tot zulk een vreeselijke misdaad." Den volgenden dag was het vochtig, donker weer; de gevangenen kregèn per missie op het dek te gaan heen en weer loopen, op een niet grooten afstand van elkander. De discipline waaraan zij onderworpen waren was zoo weinig hin derlijk, dat de meeste passagiers geheel onkundig waren, dat zij zich onder po litietoezicht bevonden. Tubby wuifde Fee bemoedigend toe en groette haar lmet een stem onveranderd niettegenstaan de zijn tegenspoed. Hij1 scheen inderdaad zoo opgewekt mogelijk en praatte onop houdelijk met den inspecteur, die reeds op een zeer gjoeden voel stond met de personen die hij moest bewaken en aan gemoedigd werd van zijn ondervindingen te vertellen op zee en land, zoo onder houdend, dat de jonge man er van la chen moest. "Kon hij zooi lachen als hij Liz Bainton gedood had? Neen, dat was onmogelijk, zei Felicia bij zichzelf en zoo begon dat rusteloos vragen van voren of aan met hernieuwde kracht, BIHHEHLAMD. »R. KUITER OVER DE EVENR V EJITEGENWOORDIGING. De gisteren te Utrecht gehouden De- putatenvergadenng van de anti-rev. partij is door <lr. A. Kuyper geopend mei een rede over „De Kleyne Luyden". De radicale omgieting, waarmede dei nieuwe Kieswet de Anti-revolutionnairp partij in het fundament zelf van haar beslaan bedreigen komt, is, aldus zeide spreker, in zoo hooge- mate bedenkelijk dat hij ditmaal vóór alle dingen op dit hoog ernstig gevaar de aandacht "had! te vestigen. Vandaar de titel; De ldoy- ne luyden. Immers juist hl die „kley ne luyden" school van oudsher, en lot op dit «ogenblik toe, onze kracht, om weerstand te bieden en stand le houden. Door wat men thans, in flagranten strijd hiermede, beoogt, worden we recht streeks bedreigd tot in het zSelskarak- ter van ons corporatief bestaan. En vervolgens werd breedvoerig ge schetst hoe het de „kleyne luyden" zijtt geweest, die alleen den Prins van Oran je trouw bleven, die ook later het sterkst stonden, niet alleen in den strijd tegen den Mammon, die niet de gevaarlijkste verleider is, maar ook in den strijd te gen de -onwijze wijsheid. Men versta er echter niet alleen on der de poveren, die gebrek leden. Ze zijn niet de bedeelden der diaconie, maar vormen geheel de lagere groep in het samenstel van het volksleven. Brave, goede burgers, maar vreemd aan alle geleerdheid. Het was veeleer die breede groep in de maatschappij, die van alle hoogere vlucht in het; saamleven had af te zien. Doortastende* ijverige burgers, die steeds doende en bezig waren om van den dag op den morgen te leven, ze waren aan zede lijken ernst gehecht, in de samenleving op stille deugd prijssteltend, en alzoo mannen en vrouwen, die juist uit dien hoofde de religie in eero hielden, m trouwe, hun overheid dienden, zich aan hun vaderland toewijdden en in Christus kerk lied zochten voor wat ook hen ïn de saamleving verdroot en lijden deed, Het meest actueele in deze rede was was echter het laatste gedeelte waarin dr. Kuyper den invloed van de evenr. vertegenwoordiging ,-np de arnti rev. partij besprak. Waar men van liberale zijde e« Steeds op uit was, om van uit de kringen der geleerden en vooral uit die der juristen de politieke actie te doen uitgaan ,en zoo van boven af de lei ding te geven, daar werd onder dje anti- revolutionnairen de golving steeds omge keerd ,van beneden of ingewacht, niet de school beheersclile daar het leven, maar het leven de school. - Dit nu kon en liep wèl, zoolang ook bij de s terri- bus het volk dat God vreesde, op eigen erf zijn stem kon laten hooren, en tenslotte den toestand beheerschte. Doch juist daarom is het dan ook zoo diep te betreuren, dat ons thans zoo straf de schroef wordt aangezet ,die onze schijnbare kiesvrijheid tot een be- laching maakt. De evenredige vertegenwoordiging was reeds voor dertig en meer jaren ook ons ideaal. Steeds drongen we er op aaa^ en ze had ook ons vrij kunnen maken. Maar gelijk het nu zal toegaan, worden we in allerlei band vastgeklemd, en dreigt ons het gevaar, dat een schuilend Triumviraat in de Residentie de stem- busaclie over heel het land onder «zijn hoede en alzoo vanzelf m rijn liand, zal zien komen. Heel het land over zult ge kunnen stemmen. In tien variaties zal nu stemactie in achttien bundels kunnen uitgaat. Maar die tienmaal acht- 'tien complexen zullen straks in elkaar gewrongen moeten worden; en, zijn ze ten slotte als in één bundel of Icraite samengesteld, dan zal, buiten u om, ook De gelegenheid waarnaar zij reeds zoo lang reikhalzend had uitgezien kwam te gen den avond. De nevel was overgegaan in een dikke mist. Zij gingen nu lang zaam vooruit en Felicia zat in de kajuit met een boek in de hand. Haar oppasser res, de hofmeesteres, was in slaap ge vallen over haar oourant. Felicia zag Tubby naar het dek gaan. Inspecteur Lawson stond te praten met den kwartiermeester. Zonder eónig ge raas te maken, liep zij naar Tubby en legde haar band op zijn arm. Hij" zag op haar neer, las de agitatie waarin zij zich bevond en bukte zich naar haar over: „Wat is er?" fluisterde hij. „Ik moet het weten vertel mij d« waarheid hebt u die woorden tot Liz- beih dunton gesproken, of loog die jon gen?" Theo's gezicht werd onrustig door die smeekbede in haar oogen. „Ja, ik heb ze gesproken. Ik was dien avond bij haar, maar niet op mijn eigen verlangen. Felicia, je gelooft toch in mij'' Je kunt loch niet denken dat ik haar kwaad zou doen?" Hun gemeenschappelijk verdriet had hen zoo dicht tot elkander gebracht, dal haar naam hem onwillekeurig over de lippen kwam. Voordat zij antwoord kon geveh kwam de inspecteur tusschenbeide. „Miss Leach, ik wil niet strenger we zen, dan nooflig is, ma,ar dit is tegen de bevelen, dat weet u." P'F (Wlordl vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1917 | | pagina 5